2008 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының ставкаларын белгілеу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2008 жылғы 16 ақпандағы N 60 шешімі. Қостанай облысы әділет департаментінде 2008 жылғы 19 наурызда N 3628 тіркелді. Күші жойылды - іс-әрекет мерзімі өткендігі бойынша Қостанай облысы мәслихатының 2011 жылғы 13 қаңтардағы № 10 хатымен
Ескерту. Күші жойылды - іс-әрекет мерзімі өткендігі бойынша Қостанай облысы мәслихатының 2011.01.13 № 10 хатымен.
Қазақстан Республикасы "Салық Кодексінің 462-бабына , Қазақстан Республикасы Экологиялық Кодексінің 19-бабының 6) тармақшасына,  101-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 5-тармағына және "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының базалық және шекті ставкаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы  Қаулысын басшылыққа алып, Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2008 жылға арналған қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемақының ставкалары белгіленсін (қосымша).
2. "2007 жылға арналған қоршаған ортаны ластау үшін төлемақының ставкаларын бекіту туралы" Қостанай облыстық мәслихатының 2007 жылғы 9 қаңтардағы N 390 шешімі күші жойылған танылсын, 2007 жылғы 22 қаңтардағы мемлекеттік тіркеу тізілімінде нөмірі 3562 (2008 жылғы 1 ақпандағы N 16 "Костанайские новости", 2008 жылғы 30 қаңтардағы N 13 "Қостанай таңы" жарияланған).
3. Осы шешім бірінші ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік күн аяқталғанда қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты
үшінші сессиясының төрағасы
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы
КЕЛІСІЛГЕН
Қостанай облыстық мәслихатының
2008 жылғы 16 ақпандағы
N 60 шешіміне қосымша
2008 жылға арналған қоршаған
ортаға эмиссиялар үшін төлемақының
ставкалары
Р/с
N
Көрсеткіштер
Өлшем
бірлігі
Қалдықтар
дың
қауіптілік
деңгейі
Шекті
ставка,
теңге
1
2
3
4
6
1
Ластаушы заттардың
тұрақты көздерден
шығарындылары 1
шартты
тонна

Об установлении ставок платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год
Решение маслихата Костанайской области от 16 февраля 2008 года № 60. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 19 марта 2008 года № 3628. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо маслихата Костанайской области от 13 января 2011 года № 10
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо маслихата Костанайской области от 13.01.2011 № 10.
В соответствии со статьей 462 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый Кодекс)", подпунктом 6) статьи 19 , пунктом 4  статьи 101 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года, пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1314 "Об утверждении базовых и предельных ставок платы за эмиссии в окружающую среду" Костанайский областной маслихат РЕШИЛ :
1. Установить ставки платы за эмиссии в окружающую среду на 2008 год согласно приложению.
2. Считать утратившим силу решение Костанайского областного маслихата от 9 января 2007 года N 390 "Об утверждении ставок платы за загрязнение окружающей среды на 2007 год,  номер в Реестре государственной регистрации 3562 от 22 января 2007 года (опубликовано в газетах "Костанайские новости" N 16 от 1 февраля 2008 года; "Костанай таны" N 13 от 30 января 2008 года).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Председатель очередной,
третьей сессии
Секретарь Костанайского
областного маслихата
СОГЛАСОВАНО
Приложение
к решению Костанайского
областного маслихата
от 16 февраля 2008 года
N 60
Ставки платы
за эмиссии в окружающую среду на 2008 год
N
п/п
Показатели
Единица
измерения
Уровень
опасности
отходов
Ставка,
тенге
1
2
3
4
6
1.
Выбросы загрязняющих
веществ от стацио-
нарных источников 1
условная
тонна

669
2
Ластаушы заттардың
қозғалмалы көздерден
шығарындылары:
пайдаланылған отынның
тоннасы
(бұдан әрі
- тонна)
этилденбеген бензин
үшін
442
дизель отыны үшін
601,5
сұйытылатын, сығыл-
ған газ үшін
327,8
3
Ластаушы заттардың
төгінділері:
шартты
тонна
су көздеріне 2
18002
жинақтауыштарға
сүзу алаңдарына,
жер бедеріне
13200
4
Коммуналдық (қатты
тұрмыстық) қалдық-
тар 3
тонна
261,6
5
Өнеркәсіптік
қалдықтар
өндіріс пен тұтыну-
дың қауіпті қалдық-
тарын полигондарда,
жинақтауыштарда,
санкцияланған
үйінділерде және
арнайы берілген
орындарда орналасты-
ру
тонна
"қызыл"
тізім

669
2.
Выбросы загрязняющих
веществ от
передвижных
источников:
тонна
исполь-
зованного
топлива
(далее -
тонна)
для неэтилированного
бензина
442
для дизельного
топлива
601,5
для сжиженного,
сжатого газа
327,8
3.
Сбросы загрязняющих
веществ:
условная тонна
в водные источники 2
18002
в накопители, поля
фильтрации, рельеф
местности
13200
4.
Коммунальные
(твердые бытовые)
отходы 3
тонна
261,6
5.
Промышленные отходы
размещение опасных
отходов производства
и потребления на
полигонах, накопи-
телях, санкциониро-
ванных свалках и
специально
отведенных местах
тонна
"красный"
список

9581,8
"янтарь"
тізім
4791
"жасыл"
тізім
1197,7
жіктел-
мегендер
599
Бұдан басқа
аршынды жыныстар 4
тонна
3,2
байыту шлактары,
шламдары, қалдық-
тары 4
25
күл мен күлшлактар 4
385,2
ауыл шаруашылығы
өндірісінің қалдық-
тары
12
6
Радиоактивті қалдық-
тар:
гигабек-
керель
трансуранды қалдық-
тар
508,4
альфа-радиоактивті
қалдықтар
254
бета-радиоактивті
қалдықтар
25,4
шынақты радиоактивті
көздер
254
7
Заңнамада белгілен-
ген тәртіппен жүзеге
асырылатын алауларда
ілеспе және (немесе)
табиғи газды жағудан
ластаушы заттардың
шығарындылары
шартты
тонна
35152
Ескертпе:
1) ISO 14001:2004 халықаралық стандарттарына сәйкес сертификатталған кәсіпорындары үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
4 0,75 коэффиценті;
2) қоршаған ортаға эмиссиялар үшін мөлшерлемелеріне:
энергия өндіруші ұйымдар;
табиғи монополия субъектілері үшін коммуналдық қызметтерді көрсеткен кезде түзілетін эмиссия көлемі үшін мынадай коэффициенттер енгізіледі:
1 0,3 коэффиценті;
2 0,43 коэффиценті;
4 0,25 коэффиценті;
3) коммуналдық қалдықтарды орналастыруды жүзеге асыратын полигондар үшін халықтан құрылған тұрмыстық қатты қалдықтардың көлемі үшін қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем ставкаларына мына коэффициенттер енгізіледі:
3 0,2 коэффиценті;
4) кәсіпорындар төлемінің ставкалары бір мезгілде ескертпенің 1) және 2) тармақшаларына жатқызылған жағдайда ескертпенің 2) тармақшасының коэффициенттерін қолданған жөн;
5) ескертпенің 1), 2), 3) тармақшаларында көзделген жеңілдетілген коэффициентерді қолдану қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтен тыс көлемі үшін төлемдерге қолданылмайды.
Ескерту. Ескертпеге өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2008 жылғы 11 шілдедегі N 111 шешімімен.

9581,8
"янтарный"
список
4791
"зеленый"
список
1197,7
не класси-
фицирован-
ные
599
Кроме того:
вскрышные породы 4
тонна
3,2
шлаки, шламы, хвосты
обогащения 4
25
зола и золошлаки 4
385,2
отходы
сельхозпроизводства
12
6.
Радиоактивные
отходы:
гигабек-
керель
трансурановые отходы
508,4
альфа-радиоактивные
отходы
254
бета-радиоактивные
отходы
25,4
ампульные радио-
активные источники
254
7.
Выбросы загрязняющих
веществ от сжигания попутного и (или) природного газа в факелах, осуществляемых в установленном законодательстве
порядке
условная тонна
35152
Примечание :
1) для предприятий, сертифицированных на соответствие международным стандартам ISO 14001: 2004 к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,75;
4 1коэффициент 0,75;
2) к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду для:
энергопроизводящих организаций;
субъектов естественных монополий, за объем миссий, образуемый при оказании коммунальных услуг, вводятся следующие коэффициенты:
1 коэффициент 0,3;
2 коэффициент 0,43;
4 коэффициент 0,25;
3) для полигонов, осуществляющих размещение коммунальных отходов, за объем твердо-бытовых отходов, образуемый от населения к ставкам платы за эмиссии в окружающую среду вводится следующий коэффициент:
3 коэффициент 0,2;
4) в случае отнесения ставок платы предприятия одновременно к подпунктам 1) и 2) примечания, следует принять коэффициенты подпункта 2) примечания;
5) применение льготных тарифов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) примечания не распространяется на платежи за сверхнормативный объем эмиссий в окружающую среду. <*>
Сноска. Подпункт 2) примечания изложен в новой редакции; примечание дополнено подпунктом 5) - решением маслихата Костанайской области от 11 июля 2008 года N 111 .