2008 жылы төлемақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 15 қаңтардағы № 46 қаулысы. Қостанай облысы Қостанай ауданының Әділет басқармасында 2008 жылғы 7 ақпанда № 9-14-70 тіркелді
Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 20-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағының 13-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөнінде іс-шаралар туралы" 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру Ережелерінің 8-тармағына сәйкес, қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру, олардың өткізу шарттарын нақтылау мақсатында Қостанай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес нақты көрсеткіштермен анықталған жұмыстардың нақты көлемдерімен және түрлерімен 2008 жылға қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру үшін жұмыс орындарын ұсынатын Қостанай ауданы әкімиятының "Көмек" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны арқылы 2008 жылы қоғамдық жұмыстарды жүзеге асыратын селолық округтер, селолар және кент тізбесі бекітілсін.
2. Қоғамдық жұмыстарда жұмыс істеп жүрген жұмыссыздардың еңбекақысы аудандық бюджет қаражатынан бір жарым минималдық жалақы көлемінде анықталсын.
3. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру қолданыстағы заңнамаға сәйкес Қостанай ауданы әкімиятының "Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен тізбемен анықталған ұйымдар арасында жасалған қоғамдық жұмыстарды орындауға келісім-шартта көрсетілген шарттарда жүргізілсін.
4. Қостанай ауданы әкімиятының "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі тізбеде көрсетілген ұйымдармен орындалған қоғамдық жұмыстардың сапасын бақылауды жүргізсін.
5. Қостанай ауданы әкімдігінің "Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы" (Нормативтік құқықтық актілердің Тіркелімінде 2007 жылғы 31 қаңтарда 9-14-54 нөмірімен тіркелген, аудандық "Көзқарас-Взгляд" газетінің 2007 жылғы 9 ақпандағы № 9 (346) санында жарияланған) 2006 жылғы 29 желтоқсандағы № 690 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А.Ч. Досжановқа жүктелсін.
7. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қостанай ауданының әкімі                   Г. Тюркин
Қостанай ауданы әкімдігінің

Об организации оплачиваемых общественных работ в 2008 году
Постановление акимата Костанайского района Костанайской области от 15 января 2008 года № 46. Зарегистрировано Управлением юстиции Костанайского района Костанайской области 7 февраля 2008 года № 9-14-70
В соответствии с пунктом 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О занятости населения", подпунктом 13 пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", пунктом 8 Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", с целью организации общественных работ, конкретизации условий их проведения акимат Костанайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень сельских округов, сел, поселка, осуществляющих общественные работы в 2008 году через коммунальное государственное предприятие "Комек" акимата Костанайского района, предоставляющее рабочие места для организации общественных работ в 2008 году с конкретными видами и объемами работ, определенных в натуральных показателях согласно приложению.
2. Определить оплату труда безработных, занятых на общественных работах, в размере полутора минимальных заработных плат из средств районного бюджета.
3. Организацию общественных работ производить на условиях, указанных в договоре на выполнение общественных работ, заключенном в соответствии с действующим законодательством между государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ" акимата Костанайского района и организациями, определенными перечнем.
4. Государственному учреждению "Отдел жилищно-коммунального, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" акимата Костанайского района вести контроль за качеством выполненных общественных работ организациями указанными в перечне.
5. Признать утратившим силу постановление акимата Костанайского района от 29 декабря 2006 года № 690 "Об организации оплачиваемых общественных работ" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 31 января 2007 года под номером 9-14-54, опубликовано в районной газете "Козкарас-Взгляд" № 5 (346) 9 февраля 2007 года).
6. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Досжанова А.Ч.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Костанайского района                  Г. Тюркин
Приложение
к постановлению акимата

2008 жылғы 15 қаңтардағы
№ 46 қаулысына қосымша
"Көмек" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
арқылы 2008 жылы қоғамдық жұмыстарды жүзеге
асыратын селолық округтер, селолар және кент тізбесі
Рет саны №
Кәсіпорынның атауы
Нақты түрлері
мен көлемдері
Адам саны
Адам жұмыс күндері
1.
Александров селолық округі
Александров селосының автобус аялдамаларын, саябақтар мен көшелерін жинастыру, шөпті шабу, ағаштарды бордюрлерді, шартақтарды ақтау, ағаштарды, бұталарды кесу, қоқыстарды шығару; 29236 шаршы метр көше шартақтарын жөндеу, газ трубаларын және тіреуіштерді сырлау.
Александров орта мектебін және Давыденов негізгі мектебін, 5000 шаршы метр отбасылық дәрігерлік амбулаториясын жөндеу.
10

от 15 января 2008 года
№ 46
Перечень сельских округов, сел, поселка,
осуществляющих общественные работы в 2008 году
через коммунальное государственное предприятие
"Комек" акимата Костанайского района
№ п\п
Наименование предприятия
Конкретные виды
и объемы
человек
человеко- дней
1.
Александровский сельский округ
Уборка улиц, парка, автобусных остановок села Александровка, кошение травы, побелка деревьев, бордюров, изгороди, подрезка деревьев, кустарников, вывоз мусора; ремонт уличных ограждений, покраска газовых труб и опор - 29236 квадратных метров, вывоз мусора.
Ремонт Александровской средней школы и Давыденовской основной школы, семейной врачебной амбулатории - 5000 квадратных метров.
10

660
2.
Воскресенов селосы
Воскресенов селосының 11800 шаршы метр саябақтары мен көшелерін жинастыру, ағаштарды, бұталарды кесу, ағаштарды ақтау шартақтарды ақтау, қоқыстарды шығару;
1000 шаршы метр Воскресенов орта мектебін, фельдшерлік-акушерлік пунктті, поштаны жөндеу, сырлау, ақтау.
9
594
3.
Владимиров селолық округі
Владимиров селосының 19600 шаршы метр көшелерін жинастыру, жолдарды тазарту, арам шөптерді жұлу, ағаштар мен бұталарды кесу, ағаштарды ақтау, қоқыс шығару; екі қоғамдық құдықты жөндеу, 150 түп ағаш отырғызу және оларды күту;
500 шаршы метр әкім аппараты ғимаратын, Сормов селосының 60 шаршы метрлік фельдшерлік-акушерлік пунктін, 600 шаршы метр Владимиров орта мектебін жөндеу (сырлау, ақтау).
Владимиров селосының 822 ауласындаа, Янушев селосының 79 ауласында, Сормов селосының 107 ауласында, қосалқы шаруашылықтар мен халық санағын алу.
12
792
4.
Заречный селолық округі
Заречный, Талапкер, Осинов, Рыспай селоларының 63000 шаршы метр аумағын жинастыру: саябақтар, автобус аялдамаларын, бұталар мен ағаштарды кесу, шөпті шабу, ағаштарды бордюрлерді, шартақтарды ақтау, арам шөптерді жұлу, жамылған қарларды жинау, қоқысты жинау. Гүл клумбасын 50 шаршы метрін қолмен суару және арам шөптерді жұлу, 100 түп ағаш отырғызу. 455 шаршы метр Талапкер мектебін жөндеу.
12
792
5.
Озерный селолық округі
Озерный селосының 31888 шаршы метр аумағын жинастыру:
көшелерді, саяжай, стадион, саябақ зират аумағын жинастыру, бордюрлерді ақтау, шартақтарды сырлау, ағаштар мен бұталарды кесу, шөпті шабу, қоқыс шығару. 100 шаршы метр гүл клумбасын суару және арам шөптерін жұлу, отырғызылған ағаштарды күту.
Әкімдік ғимаратын, 410 шаршы метр Озерный орта мектебін жөндеу.
4
264
6.
Садчиков селолық округі
Садчиков селосының 89475 шаршы метр аумағын жинау: әкімдік, ескерткіш айналасын, тас жол жиегін, автобус аялдамаларын, стадионды, саябақты, ағаштарды, бұталы ағаштарды кесу, ағаштарды, бордюрлерді, шартақтарды ақтау, тиеу және қоқысты шығару.
450 шаршы метр Константинов негізгі мектебін жөндеу.
10
660
7.
Мичурин селолық округі
Мичурин селосының 17500 шаршы метр көше аумағын, аллеясын, саяжайын жинастыру, бұталар мен ағаштарды кесу, шөпті шабу, қоқысты шығару.
Садовый және Алтынсарин селоларының 982 шаршы метр фельдшерлік-акушерлік пункттерінің ішін және сыртын жөндеу.
8
528
8.
Октябрь селолық округі
Октябрь селосының аумағын жинау: 5000 шаршы метр стадионды, 4725 шаршы метр Октябрь селосы мен Нечаев селосының саябақтарын, зираттарын, 375 шаршы метр жарқырауық ескерткіштерді.
Сайларды тазарту: Октябрь селосының 400 шаршы метрін, Лиманное селосының 300 шаршы метрін, Рыбный селосының 400 шаршы метрін.
Ағаштарды, бұталы ағаштарды кесу, ағаштарды ақтау, қоқысты шығару.
Ағаштарды отырғызу және оны күту, 14 құдықты тазарту. 12125 шаршы метр Совхоз орта, Нечаев негізгі, Рыбный және Ленин бастауыш мектептерін жөндеу.

660
2.
село Воскресеновка
Уборка парка, улиц села Воскресеновка 11800 квадратных метров; подрезка деревьев, кустарников, побелка деревьев, покраска заборов, вывоз мусора.
Ремонт Воскресеновской средней школы -1000 квадратных метров, фельдшерско-акушерского пункта, почты: покраска, побелка.
9
594
3.
Владимировский сельский округ
Уборка улиц села Владимировка- 19600 квадратных метров, очистка дорог, прополка сорняка, подрезка деревьев и кустарников, побелка деревьев, вывоз мусора, ремонт общественных колодцев, посадка 150 деревьев и уход за ними.
Ремонт здания аппарата акима - 500 квадратных метров, фельдшерско-акушерского пункта села Сормовка – 60 квадратных метров, Владимировской средней школы - 600 квадратных метров (побелка, покраска).
Перепись населения и подсобного хозяйства в 822 дворах села Владимировка, 79 дворах села Янушевка, 107 дворах села Сормовка.
12
792
4.
Заречный сельский округ
Уборка территории сел Заречное, Талапкер, Осиновка, Рыспай -63000 квадратных метра, парка, автобусных остановок, свалки, подрезка деревьев и кустарников, кошение травы, побелка деревьев, бордюров и столбов, прополка сорняка, уборка снежного покрова; уборка и сжигание мусора; прополка и полив вручную 50 квадратных метров цветочной клумбы, посадка деревьев - 100 штук. Ремонт Талапкерской школы - 455 квадратных метров.
12
792
5.
село Озерное
В селе Озерное уборка территории 31888 квадратных метров: улиц, парка, стадиона, скверов, кладбища, побелка деревьев, бордюров, покраска и побелка ограждений, подрезка деревьев и кустарников, кошение травы, вывоз мусора; перекопка, посадка, прополка и полив цветочных клумб -100 квадратных метров, уход за посаженными деревьями.
Ремонт здания акимата, Озерной средней школы -410 квадратных метров,
4
264
6.
Садчиковский
сельский округ
Уборка территории Садчиковского сельского округа - 89475 квадратных метров: вокруг памятников, акимата, вдоль трассы, автобусной остановки, парка, стадиона, подрезка кустарников, деревьев, побелка автобусной остановки, деревьев, бордюров, изгороди, погрузка и вывоз мусора.
Ремонт Константиновской основной школы - 450 квадратных метров.
10
660
7.
Мичуринский сельский округ
Уборка улиц, сквера, парка, аллеи, автобусной остановки села Мичурино - 17500 квадратных метров, подрезка деревьев и кустарников, побелка деревьев, бордюров и столбов, кошение травы, вывоз мусора.
Наружный и внутренний ремонт фельдшерских акушерских пунктов сел Садовое и Алтынсарино - 982 квадратных метра.
8
528
8.
Октябрьский сельский округ
Уборка территории села Октябрьское: стадиона -5000 квадратных метров, кладбища, скверов сел Октябрьское и Нечаевка - 4725 квадратных метров, обелисков, очистка кюветов 375 квадратных метров; села Октябрьское - 400 квадратных метров, села Лиманное - 300 квадратных метров, села Рыбное - 400 квадратных метров.
Подрезка деревьев и кустарников, побелка деревьев, вывоз мусора.
Посадка деревьев и уход за ними, очистка 14 колодцев.
Ремонт Совхозной средней, Нечаевской основной, Рыбнинской и Ленинской начальных школ- 12125 квадратных метров.

Октябрь селосының 455 ауласына, Лиманное селосының 91 ауласына, Рыбный селосының 67 ауласына, Молоканов селосының 132 ауласына, Нечаев селосының 193 ауласына, Шоқ-Қарағай селосының 48 ауласына қосалқы шаруашылықтар мен халық санағын алу.
18
1188
9.
Белозер селолық округі
292300 шаршы метр Белозер, Балықты, Сергеев селолары аумағын жинау: стадион, саябақ, жарқырауық ескерткіштерін жөндеу, қоқысты шығару.
200 шаршы метр әкім аппаратының ғимаратын, 1865 шаршы метр Белозер, Балықты, Сергеев селоларының мектептерін, 200 селолық дәрігерлік амбулаторияны жөндеу.
9
594
10.
Майкөл селолық округі
Майкөл селолық округінің 36220 шаршы метр аумағын жинау, ағаштардың басын қию, арам шөптерін жұлу, қоқысты шығару.
250 шаршы метр Майкөл селосының кеңсе ғимаратын, 240 шаршы метр Арман бастауыш мектебін, 480 шаршы метр Рязанов бастауыш мектебін, 450 шаршы метр, Шеминов орта мектебін жөндеу.
10
660
11.
Шишкин селолық округі
7245 шаршы метр Шишкин селолық округін жөндеу: ағаштарды және бұтақтарды кесу, ағаштарды, бордюрлер және бағандарды ақтау, қоқысты шығару.
5050 шаршы метр Шишкин орта мектебін, 820 шаршы метр фельдшерлік –акушерлік пунктін жөндеу, 720 шаршы метрлік әкімдік ғимаратын жөндеу
4
264
12.
Дружба селолық округі
Дружба селосының аумағын жинастыру: әкімдік ғимаратын айналасының қарын тазарту, ағаштарды кесу, бағандар мен ағаштарды ақтау, арам шөп жұлу, шартақтарды сырлау, зират маңын жинастыру – 209500, 250 шаршы метр гүл өсетін клумбаларға гүл отырғызу және қолдан суару, арам шөптерін жұлу, 244 аула халық пен қосалқы шаруашылықтың санағын алу.
Киров, Васильев, Жданов селоларындағы фельдерлік пункеттер мен мектептерді жөндеу – 1499 шаршы метр.
12
792
13.
Мәскеу селолық округі
Мәскеу селосының 4500 шаршы метр аумағын жинау, бұталар мен ағаштарды кесу, бағандарды және ағаштарды ақтау, арам шөптерді жұлу, қоқысты шығару, 4019 шаршы метр Мәскеу орта және Озерный негізгі мектептерін, фельдшерлік-акушерлік пунктін, отбасылық дәрігерлік амбулаториясын жөндеу.
12
792
14.
Ульянов селолық округі
Ульянов селосының 13000 шаршы метр аумағын, көше, саябақ, ескерткіштерді жинау, ағаштарды кесу, бордюрлер мен, ағаштарды ақтау, қоқысты шығару.
587 шаршы метр Ульянов орта мектебін жөндеу.
6
396
15.
Глазунов селолық округі
Глазунов селосының 33000 шаршы метр аумағын, аллеясын, ескерткіштерді жинау, бұталар мен ағаштарды кесу, бордюрлерді, шартақтарды, ағаштарды ақтау, қураған ағаштарды кесу.
7

Перепись населения и подсобного хозяйства села Октябрьское - в 455 дворах, села Лиманное - в 91 дворе, села Рыбное - 67 дворах, села Молокановка - в 132 дворах, села Нечаевка - в 193 дворах, села Шок-Карагай - в 48 дворах.
18
1188
9.
Белозерский
сельский округ
Уборка территории сел Белозерка, Балыкта, Сергеевка - 292300 квадратных метров: стадионов, скверов, ремонт обелисков, вывоз мусора.
Ремонт здания аппарата акима - 200 квадратных метров, школ сел Белозерка, Балыкта, Сергеевка - 1865 квадратных метров, СВА — 200 квадратных метров.
9
594
10.
Майкольский
сельский округ
Уборка территории Майкольского сельского округа - 36220 квадратных метров: улиц, стадиона, парка, подрезка деревьев и кустарников, прополка сорняка, кошение травы, вывоз мусора.
Ремонт здания конторы села Майколь- 250 квадратных метров, Арманской начальной школы - 240 квадратных метров, Рязановской начальной школы - 480 квадратных метров, Шеминовской средней школы - 450 квадратных метров.
10
660
11.
Шишкинский
сельский округ
Уборка территории Шишкинского сельского округа - 7245 квадратных метров: подрезка деревьев и кустарников, побелка деревьев, бордюров и столбов, вывоз мусора.
Ремонт Шишкинской средней школы - 5050 квадратных метров, фельдшерского акушерского пункта - 820 квадратных метров, здания акимата - 720 квадратных метров.
4
264
12.
Дружбинский сельский округ
Уборка территории Дружбинского сельского округа: очистка снежного покрова вокруг здания акимата, подрезка деревьев, побелка деревьев и столбов, кошение травы, покраска изгороди, уборка кладбища - 209500, посадка, прополка и ручной полив цветочных клумб 250 квадратных метров, перепись населения и подсобного хозяйства 244 двора.
Ремонт фельдшерских пунктов и школ в селах Кировка, Васильевка, Ждановка, - 1499 квадратных метров.
12
792
13.
Московский
сельский округ
Уборка территории села Московское - 45000 квадратных метров: подрезка кустарников и деревьев, побелка столбов и деревьев, прополка сорняка, кошение травы, вывоз мусора.
Ремонт Московской средней, Озерной основной школ, фельдшерского акушерского пункта, семейной врачебной амбулатории - 4019 квадратных метров.
12
792
14.
Ульяновский сельский округ
Уборка территории села Ульяновское - 13000 квадратных метров: улиц, сквера, обелиска, подрезка деревьев и кустарников, побелка бордюров и деревьев, вывоз мусора.
Ремонт Ульяновской средней школы - 587 квадратных метров.
6
396
15.
Глазуновский сельский округ
Уборка территории Глазуновского сельского округа -33000 квадратных метров улиц, обелиска, аллеи, сквера, подрезка деревьев и кустарников, побелка деревьев, бордюров, ограждений, вырубка сухостоя, кошение травы, прополка сорняка, вывоз мусора.
Перепись населения и подсобного хозяйства в 499 дворах
7

462
16.
Половников селолық округі
Половников селосының 12320 шаршы метр аумағын: саябақ, көше, ескерткіштерді, шартақтар мен ағаштарды ақтау, арам шөптерді жұлу, қираған ғимараттарды тазарту, төрт қоғамдық құдықтарды, стелдарды жөндеу. 106 шаршы метр әкім аппараты ғимаратын жөндеу.
8
528
17.
Борис-Романов селосы
Борис-Романов селосының 5305 шаршы метр аумағын жинау, шөпті шабу, ағаштарды кесу, бордюрлер мен, ағаштарды ақтау, қоқысты шығару. 1600 клубты, мектептің қосымша құрылысын жөндеу.
4
264
18.
Надеждин селолық округі
Надеждин селосындағы 4000 шаршы метр көшелерді, саяжайды, 5400 шаршы метр стадионды тазарту, 100 шаршы метр шартақтарды сырлау, ағаштар мен бұталарды кесу, ағаштарды ақтау, шөпті шабу, қоқыс шығару.
10
660
19.
Жамбыл селолық округі
Жамбыл селосының аумағын жинау: 75000 шаршы метр көшені, саяжайды, дарбазаларды, бұталарды, ағаштарды кесу, бордюрлерді, ағаштарды ақтау, 40 шаршы метр гүл өсетін клумбаларға гүл отырғызу, қазу және оны суару. Қоқыс шығару.
6
396
20.
Затобол кенті
Затобол кентіндегі тротуарларды, адам жүретін жолдарды, әкімшілік ғимаратының айналасын қардан тазарту, 284679 шаршы метр көшені жинау: Калинин, Терешкова, Попович, Школьный, Қалабаев, 40 лет Октября, Механизаторлар, орталық алаң, саябақ, ескерткіштерді, жол жиегін, зираттар, аудандағы сақиналы айналма жолдарды жинау, мерекелерді өткізуге байланысты алаңды жинауға көмектесу, ағаштарды, бұталы ағаштарды кесу, жас көшеттерді отырғызу, кепкен ағаштарды кесу, бордюрлерді, ағаштарды ақтау, гүл өсетін клумбаларды қазу, шөпті шабу, тиеу және қоқыстарды шығару.
49
3234

462
16.
Половниковский сельский округ
Уборка территории села Половниковка - 12320 квадратных метров: парка, улиц, обелиска, побелка деревьев и ограждений, прополка сорняка, ремонт 4 общественных колодцев, стелы, перекопка, посадка, прополка и полив цветочной клумбы.
Ремонт здания аппарата акима - 106 квадратных метров.
8
528
17.
село БорисРомановка
Уборка территории села БорисРомановка - 5305 квадратных метров, побелка бордюров, деревьев, кошение травы, подрезка деревьев, вывоз мусора.
Ремонт клуба, пристройки школы 1600 квадратных метров.
4
264
18.
Надеждинский сельский округ
В селе Надеждинка уборка территории 4000 квадратных метров; улиц, парка, стадиона - 5400 квадратных метров, покраска изгороди - 100 квадратных метров, подрезка деревьев и кустарников, побелка деревьев, кошение травы, вывоз мусора.
10
660
19.
Жамбылский сельский округ
Уборка территории села Жамбыл: улиц, сквера, аллеи, подрезка кустарников, деревьев, побелка бордюров, деревьев, столбов, покраска заборов, фасадов 75000 квадратных метров.
Перекопка, посадка, прополка и полив цветочных клумб 40 квадратных метров. Вывоз мусора.
6
396
20.
поселок Затобольск
Уборка территории поселка Затобольск: очистка тротуаров, пешеходных дорожек, вокруг административных зданий от снега, уборка мусора по улицам Калинина, Терешковой, Поповича, Школьной, Калабаева, 40 лет Октября, Ленина, Механизаторов, Семина, центральной площади, сквера, обелиска, очистка обочин, кладбища, объездных дорог в районе кольца, помощь в подготовке площади и уборке после праздничных мероприятий, подрезка деревьев, кустарников, спиливание сухостоя, посадка молодых саженцев, побелка бордюров, деревьев, покраска изгороди, перекопка цветочных клумб, кошение травы, погрузка и вывоз мусора - 284679 квадратных метров.
49
3234