"Тұрмысы төмен азаматтарға тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" 2008 жылғы 12 ақпандағы № 6/3-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 8/4-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық Әділет басқармасында 2008 жылғы 14 мамырда N 5-19-76 тіркелді. Күші жойылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2010 жылғы 16 сәуірдегі N 28/5-IV шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шемонаиха аудандық мәслихатының 2010.04.16 N 28/5-IV (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) шешімімен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II Заңының 6-бабына, «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі № 94 Заңының 97-бабына сәйкес, Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «Тұрмысы төмен азаматтарға тұрғын үй көмегін көрсету жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5-19-71 нөмірмен тіркелген, 2008 жылғы 7 наурыздағы «Уба-Информ» газетінің № 10 санында жарияланған), 2008 жылғы 12 ақпандағы № 6/3-IV шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) «Жалпы жағдай» 1-бөлімнің 1–тармағы келесі редакцияда жазылсын: «Тұрмысы төмен азаматтарға тұрғын үй көмегі Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі «Тұрғын үй қатынастары туралы» № 94 Заңының 97-бабына сәйкес ұсынылады».
2) «Тұрғын үй көмегін беру шарттары» 2-бөлімнің 10-тармағындағы «7 жасқа дейінгі баланы тәрбиелеумен айналысатындар» сөзінен кейін келесі мазмұнмен толықтырылсын: «18 жасқа дейінгі 4 және одан да көп балаларды тәрбиелеумен айналысатын аналар; өзін-өзі жұмыспен қамтыған (өздігінен жұмыс істейтін) тұлғалар; мүгедектік топтары жоқ, туберкулезбен, наркологиялық, онкологиялық аурумен ауратындар ретінде тіркеуде тұрған азаматтар; жүктілік мерзімі 8 аптадан кем емес әйелдер».
3) «Тұрғын үй көмегін алуға үміткер азаматтардың (отбасылардың) кіріс жиынтығын есептеу» 4-бөлімінің 29-тармағындағы «бала туғандағы берілетін» сөзінен кейін келесі мазмұнмен толықтырылсын: «18 жасқа дейінгі балаларға төленетін ай сайынғы жәрдемақыны, есептеу кезінде белгіленген күн көріс деңгейінен төмен жалпы сомада көрсетілген ақшалай және табиғи түрде берілген қайырымдылық көмекті, отбасыға төтенше жағдайлар салдарынан мүліктері мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу мақсатында берілген материалдық көмек; Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес көрсетілген табиғи көмектің түрлері дәрі-дәрмектік препараттар түрінде, шипажайлық-курорттық емделу түрінде, мүгедектерге бөлінген протездік-ортопедиялық құралдар (әзірлеу және жөндеу), жылжымалы құралдары (кресло-арбалар) және сауықтырудың басқа да құралдары, білім беру туралы заңнамаға сәйкес білім беру білім беру ұйымында көрсетілген тегін тамақтандыру және көмек көрсету; халықтың көші-қон мәселелері жөніндегі заңнамалық кесімдерде белгіленген оралмандардың тұрғылықты жерге келу бойынша жол ақысын және мүліктерін (оның ішінде малдарын) жеткізу жөніндегі шығындарын өтеуге, келген жерінен үй сатып алуға және біржолғы жәрдемақы төлеуге»;

О внесении изменений и дополнений в решение от 12 февраля 2008 года № 6/3-IV "Об утверждении Инструкции по оказанию жилищной помощи малообеспеченным гражданам"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 15 апреля 2008 года N 8/4-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 14 мая 2008 года за N 5-19-76. Утратило силу решением Шемонаихинского районного маслихата от 16 апреля 2010 года № 28/5-IV
Сноска. Утратило силу решением Шемонаихинского районного маслихата от 16.04.2010 № 28/5-IV (порядок введения в действие см. п. 3).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении в Республике Казахстан», статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях», Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 12 февраля 2008 года № 6/3-IV «Об утверждении Инструкции по оказанию жилищной помощи малообеспеченным гражданам» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-19-71 опубликовано в газете Уба-Информ от 7 марта 2008 года № 10 ), следующие изменения и дополнения:
1) Раздел 1 «Общие положения» пункт 1 изложить в следующей редакции: Жилищная помощь малообеспеченным гражданам предоставляется в соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года № 94 «О жилищных отношениях».
2) Раздел 2 «Условия предоставления жилищной помощи» пункт 10 после слов «занятых воспитанием ребенка в возрасте до 7 лет дополнить следующим содержанием: «матерей, занятых воспитанием 4 и более детей до 18 лет; лиц обеспечивающих себя работой (самозанятые); граждан, состоящих на учете, как туберкулезно, наркологически, онкологически больные, не имеющие группы инвалидности; женщин со сроком беременности не менее 8 недель».
3) Раздел 4 «Исчисление совокупного дохода граждан (семьи), претендующих на получение жилищной помощи» пункт 29 после слов «при рождении ребенка» дополнить следующим содержанием: ежемесячно государственного пособия на детей до 18 лет, благотворительной помощи в денежном и натуральном выражении, оказанной в расчетном периоде в общей сумме ниже установленной величины прожиточного минимума, материальной помощи, оказанной семье в целях возмещения ущерба, причиненного их здоровью и имуществу вследствие чрезвычайных ситуаций; натуральных видов помощи, оказанных в соответствии с законодательством Республики Казахстан в виде лекарственных препаратов, санаторно-курортного лечения, протезно–ортопедических изделий (изготовление и ремонт), средств передвижения (кресла-коляски) и других средств реабилитации, выделенных инвалидам, бесплатного питания и помощи, оказываемой в организации образования в соответствии с законодательством об образовании; средств предусмотренных законодательными актами по вопросам миграции населения, оралманам на возмещение расходов по проезду к постоянному месту жительству и провозу имущества (в том числе скота) на приобретение жилья по месту прибытия и выплату единовременных пособий;

4) «Тұрғын үй көмегін алуға үміткер азаматтардың (отбасылардың) кіріс жиынтығын есептеу» 4-бөлімінің 33-тармағындағы «жергілікті бюджет есебінен тамақтану» сөзі алынып тасталсын.
2. Осы шешім ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрайымы               С.И. Буднецкая
Аудандық мәслихат хатшысы        Ә.О. Баяндинов

4) раздел 4 «Исчисление совокупного дохода граждан (семьи), претендующих на получение жилищной помощи» в пункте 33 слова «питание из местного бюджета» исключить.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель сессии                 С.И. Буднецкая
Секретарь районного маслихата       А.У. Баяндинов