Орал қаласында біржолғы талондардың құнын және жекелеген салық төлем ставкаларын белгілеу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихаттың 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 13-15 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Орал қаласының әділет басқармасында 2009 жылғы 19 қаңтарда № 7-1-126 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2013 жылғы 23 қаңтардағы № 10-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 23.01.2013 № 10-3 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен қолданысқа енгізіледі)
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" кодексіне (Салық кодексі), Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Заңына сәйкес және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 15) тармақшасын басшылыққа ала отырып, Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Базар аумағындағы дүңгіршектердегі, стационарлық үй-жайлардағы (оқшауланған блоктардағы) сауданы қоспағанда, базарларда тауарлар өткізу, жұмыстар орындау, қызметтер көрсету жөніндегі қызметтерді жүзеге асыратын жеке тұлғалар, дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларға біржолғы талондардың құны 1 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. Қызметі дүркін-дүркін сипаттағы жеке тұлғаларға біржолғы талондардың құны 2 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
3. Айына салық салу бірлігіне тіркелген бірыңғай жиынтық салық ставкалары 3 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
4. Жер салығының ставкалары 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
5. 5 қосымшаға сәйкес Орал қалалық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
7. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика, бюджет және қаржы жөніндегі тұрақты комиссияға жүктелсін.
Орал қалалық мәслихатының
кезекті 13-сессиясының төрағасы
Орал қалалық мәслихатының хатшысы
Орал қалалық мәслихатының
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 13-15 шешіміне 1 қосымша
Базар аумағындағы дүңгіршектердегі,
стационарлық үй-жайлардағы (оқшауланған
блоктардағы) сауданы қоспағанда,
базарларда тауарлар өткізу, жұмыстар
орындау, қызметтер көрсету жөніндегі
қызметтерді жүзеге асыратын жеке тұлғалар,
дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларға
біржолғы талондардың құны

Об установлении стоимости разовых талонов и отдельных ставок налоговых платежей в городе Уральске
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2008 года № 13-15. Зарегистрировано Управлением юстиции города Уральска Западно-Казахстанской области 19 января 2009 года № 7-1-126. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 23 января 2013 года № 10-3
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 23.01.2013 № 10-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования)
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и руководствуясь подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить стоимость разовых талонов для физических лиц, индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, осуществляющих деятельность по реализации товаров, выполнению работ, оказанию услуг на рынках, за исключением реализации в киосках, стационарных помещениях (изолированных блоках) на территории рынка согласно приложению 1.
2. Установить стоимость разовых талонов для физических лиц, деятельность которых носит эпизодический характер, согласно приложению 2.
3. Установить единые ставки фиксированного налога на единицу налогообложения в месяц согласно приложению 3.
4. Установить ставки земельного налога согласно приложению 4.
5. Признать утратившими силу некоторые решения Уральского городского маслихата согласно приложению 5.
6. Данное решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2009 года.
7. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по экономике, бюджету и финансам.
Председатель 13-ой очередной сессии
Уральского городского маслихата
Секретарь Уральского городского маслихата
Приложение 1
к решению Уральского городского маслихата
от 23 декабря 2008 года № 13-15
Стоимость разовых талонов
для физических лиц, индивидуальных
предпринимателей и юридических лиц,
осуществляющих деятельность по реализации
товаров, выполнению работ, оказанию услуг
на рынках, за исключением реализации
в киосках, стационарных помещениях
(изолированных блоках) на территории рынка

Ескерту. 1 қосымшаға өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2009.03.06 № 14-3 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Сауда базарының атауы
Базарлардың мамандандырылуы
Бір күнге біржолғы талондардың құны (теңгеде)
1
"Мирлан" орталық азық-түлік базары
1. Прилавкадан бір сауда орнынан сату:
1) азық-түлік тауарларын
140
2) ет сату
250
3) ет өнімдерін, шұжық өнімдерін, кептірілген және балық өнімдерін

Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 06.03.2009 № 14-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Наименование рынка
Специализация рынка
Стоимость разового талона на один день торговли
(в тенге)
1
Центральный продовольствен-
ный рынок "Мирлан"
1. Торговля с прилавка одного торгового места:
1) продовольственными товарами
140
2) торговля мясомет сату
250
3) мясопродуктами, колбасными изделиями, копченостями и рыбопродуктами

Ескерту. 4 қосымшаға өзгерту енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2009.08.03 № 19-10 (бірінші ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
1. Жеке тұлғаларға қора-қопсы салынған жерді қоса алғанда, өзіндік (қосалқы) үй шаруашылығын, бағбандық және саяжай құрылысын жүргізу үшін берілген ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге базалық салық ставкалары базалық ставкалардан елу пайызға төмендетілсін және мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
көлемі 0,50 гектарға дейін қоса алғанда – 0,01 гектар үшін 10 теңге;
көлемі 0,50 гектар асатын алаңға – 0,01 гектар үшін 50 теңге.
2. Орал қаласында орналасқан тұрғын үй қоры, соның ішінде оның іргесіндегі құрылыстар мен ғимараттар алып жатқан жерлерді қоспағанда, елді мекендердің жерлеріне салынатын базалық салық ставкалары базалық салық ставкалардан жиырма бес процентке жоғарылатылсын және бір шаршы метр көлеміне Орал қаласының Деркөл, Зачаганск, Желаев, Круглоозерное кенттік округтерді қоспағанда 7,2375 теңге мөлшерінде белгіленсін.
Орал қалалық мәслихатының
2008 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 13-15 шешіміне 5 қосымша
Орал қалалық мәслихатының
күші жойылған кейбір шешімдерінің
тізбесі
1. Орал қалалық мәслихатының "Орал қаласында төлем ставкаларын белгілеу туралы" 2007 жылғы 27 ақпандағы № 40-9 шешімі (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-1-62 тіркелген, 2007 жылғы 29 наурызда "Жайық үні" газетінің № 13 және 2007 жылғы 22, 29 наурызда "Пульс города" газетінің № 12, № 13 жарияланған).
2. Орал қалалық мәслихатының 2007 жылғы 30 қазандағы № 3-9 "Орал қалалық мәслихатының 2007 жылғы 27 ақпандағы № 40-9 "Орал қаласында төлем ставкаларын белгілеу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-1-77 тіркелген, 2007 жылғы 6 желтоқсанда "Жайық үні" газетінің № 49 және 2007 жылғы 6 желтоқсанда "Пульс города" газетінің № 49 жарияланған).
3. Орал қалалық мәслихатының 2007 жылғы 25 желтоқсандағы № 4-9 "Орал қалалық мәслихатының 2007 жылғы 27 ақпандағы № 40-9 "Орал қаласында төлем ставкаларын белгілеу туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-1-82 тіркелген, 2008 жылғы 31 қаңтарда "Жайық үні" газетінің № 5 және 2008 жылғы 31 қаңтарда "Пульс города" газетінің № 5 жарияланған).
4. Орал қалалық мәслихатының 2008 жылғы 12 тамыздағы № 10-4 "Орал қалалық мәслихатының 2007 жылғы 25 желтоқсандағы № 4-9 "Орал қалалық мәслихатының 2007 жылғы 27 ақпандағы № 40-9 "Орал қаласында төлем ставкаларын белгілеу туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7-1-110 тіркелген, 2008 жылғы 2 қазанда "Жайық үні" газетінің № 40 және 2008 жылғы 2 қазанда "Пульс города" газетінің № 40 жарияланған).

Сноска. Приложение 4 с изменениями, внесенными Решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 03.08.2009 № 19-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
1. Понизить ставки земельного налога на пятьдесят процентов от базовых ставок на земли сельскохозяйственного назначения, предоставленные физическим лицам для ведения личного домашнего (подсобного) хозяйства, садоводства и дачного строительства включая земли, занятые под постройки, и установить в следующих размерах:
при площади до 0,50 гектара включительно – 10 тенге за 0,01 гектар;
на площадь, превышающую 0,50 гектара – 50 тенге за 0,01 гектар.
2. Повысить ставки земельного налога на двадцать пять процентов от базовых налоговых ставок земельного налога на земли населенных пунктов, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем, расположенных в городе Уральске, и установить в расчете на один квадратный метр площади в размере 7,2375 тенге, за исключением территорий Деркульского, Зачаганского, Желаевского, Круглоозерновского поселковых округов города Уральска.
Приложение 5
к решению Уральского городского маслихата
от 23 декабря 2008 года № 13-15
Перечень
утративших силу некоторых решений
Уральского городского маслихата
1. Решение Уральского городского маслихата "Об установлении ставок платежей в городе Уральске" от 27 февраля 2007 года № 40-9 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7-1-62, опубликованное 29 марта 2007 года в газете "Жайық үні" № 13 и 22, 29 марта 2007 года в газете "Пульс города" № 12, № 13).
2. Решение Уральского городского маслихата от 30 октября 2007 года № 3-9 "О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 27 февраля 2007 года № 40-9 "Об установлении платежей в городе Уральске" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7-1-77, опубликованное 6 декабря 2007 года в газете "Жайық үні" № 49 и 6 декабря 2007 года в газете "Пульс города" № 49).
3. Решение Уральского городского маслихата от 25 декабря 2007 года № 4-9 "О внесении изменений и дополнений в решение Уральского городского маслихата от 27 февраля 2007 года № 40-9 "Об утверждении ставок платежей в городе Уральске" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7-1-82, опубликованное 31 января 2008 года в газете "Жайық үні" № 5 и 31 января 2008 года в газете "Пульс города" № 5).
4. Решение Уральского городского маслихата от 12 августа 2008 года № 10-4 "О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 25 декабря 2007 года № 4-9 "О внесении изменений и дополнений в решение Уральского городского маслихата от 27 февраля 2007 года № 40-9 "Об установлении ставок платежей в городе Уральске" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7-1-110, опубликованное 2 октября 2008 года в газете "Жайық үні" № 40 и 2 октября 2008 года в газете "Пульс города"  №40).