Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің "Аккредиттелген кәсіби аудиторлық ұйымдардың есептілікті беру тізбесін, нысандары мен мерзімділігін бекіту туралы" 2006 жылғы 26 шілдедегі N 275 және "Аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат нысанын бекіту туралы" 2008 жылғы 1 ақпандағы N 54 бұйрықтарына өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 19 наурыздағы N 116 Бұйрық. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 10 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5623 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 26 қаңтардағы N 60 Бұйрығымен.
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 26 қаңтардағы N 60 Бұйрығымен.
"Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру үшін БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрықтарына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Аккредиттелген кәсіби аудиторлық ұйымдардың есептілікті беру тізбесін, нысандары мен мерзімділігін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 26 шілдедегі N 275 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4329 болып тіркелген, 2006 жылғы 11 қарашадағы N 46(307) "Ресми газет" газетінде жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
тақырыбында "ұйымдардың" деген сөзден кейін "және аудиторлық ұйымдардың" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
2) тармақшада ", 4, 5" сандары алып тасталсын;
1-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес аудиторлық ұйымның сыртқы сапа бақылауынан өтуі (оны өткен жағдайда) туралы есеп беру нысаны.";
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Аудиторлық ұйымдар сыртқы сапа бақылауынан өткеннен кейін отыз күн ішінде, уәкілетті мемлекеттік органға осы бұйрықтың 6-қосымшасына cәйкес нысан бойынша есеп беруі тиіс.";
осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын.
2) "Аудиторлық ұйымның азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі ақпарат нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 1 ақпандағы N 54 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5131 болып тіркелген, 2008 жылғы 22 ақпандағы N 28(1254) "Заң газеті" газетінде жарияланған) мынадай толықтырулар енгізілсін:
кіріспеде "9" деген сан "8" деген санымен ауыстырылсын.

О внесении изменений и дополнений в приказы Министра финансов Республики Казахстан от 26 июля 2006 года № 275 "Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности аккредитованными профессиональными аудиторскими организациями" и от 1 февраля 2008 года № 54 "Об утверждении формы информации по страхованию гражданско-правовой ответственности аудиторской организации"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2009 года № 116. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2009 года № 5623. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2012 года № 60
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 26.01.2012 № 60.
В целях реализации Закона Республики Казахстан "Об аудиторской деятельности" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказы Министра финансов Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в приказе Министра финансов Республики Казахстан от 26 июля 2006 года № 275 "Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности аккредитованными профессиональными аудиторскими организациями" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4329 от 3 августа 2006 года, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 3 ноября 2006 года № 193 (1173) (далее - Приказ):
в заголовке после слова "организациями" дополнить словами "и аудиторскими организациями";
в пункте 1 :
в подпункте 2):
цифры ", 4, 5" исключить;
знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) форму представления отчета о прохождении внешнего контроля качества аудиторской организацией (в случае его прохождения), согласно приложению 6 к настоящему приказу.";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Аудиторским организациям в течение 30 дней после прохождения внешнего контроля качества, надлежит представлять в уполномоченный государственный орган отчет, по форме, согласно приложению 6 к настоящему приказу.";
дополнить приложением 6 согласно приложению к настоящему приказу;
2) в приказе Министра финансов Республики Казахстан от 1 февраля 2008 года № 54 "Об утверждении формы информации по страхованию гражданско-правовой ответственности аудиторской организации", (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5131 от 12 февраля 2008 года, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан от 10 июня 2008 года № 6):
в преамбуле заменить цифру "9" на цифру "8".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есепті, аудиторлық қызмет пен қаржылық бақылауды дамыту департаменті (Айтжанова Ж.Н.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оны кейіннен мерзімді баспа басылымдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейінгі он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2009 жылғы 19 наурыздағы
N 116 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2006 жылғы 26 шілдедегі
N 275 бұйрығына
6-қосымша
нысан
___________________________ аудиторлық ұйымының 200 ___ жылғы
(атауы)
сыртқы сапалық бақылаудан өтуі (оны өткен жағдайда)
туралы ақпарат
N
р/с
Аудиторлық ұйымның атауы және орналасқан жері
Кәсіби ұйым қорытындысының нөмірі және берілген күні (көшірмесін қоса беріп)
Кәсіби ұйым қорытындысын шағымдану күні (шағымданған жағдайда)
Басшы __________________ ___________________________
Қолы (аты-жөні)
М.О.

2. Департаменту развития бухгалтерского учета, аудиторской деятельности и финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Айтжанова Ж.Н.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее официальное опубликование в периодических печатных изданиях.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 марта 2009 года № 116
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 июля 2006 года № 275
форма
Отчет за 20___ год о прохождении внешнего контроля
качества аудиторской организацией (в случае
прохождения) ____________________________
(наименование)
Местонахождение
аудиторской
организации
Номер и дата выдачи
заключения профессиональной
организации (с приложением
копии)
Дата обжалования
заключения
профессиональной
организации
(в случае обжалования)
Руководитель _______________ ______________________________
Подпись              (Ф.И.О.)
М.П.