Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары жөніндегі есептің нысанын бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 75 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 27 наурыздағы N 52 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 24 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5644 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 130 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.05.2016 № 130 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Инвестициялық қорлардың қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының "Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары жөніндегі есептің нысанын бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 75 қаулысына (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4201 тіркелген) Агенттік Басқармасының " Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру қорытындылары жөніндегі есептің нысанын бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 75 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 287 қаулысымен (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4509 тіркелген) енгізілген өзгерістерімен және толықтыруларымен бірге мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1-қосымшада :
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Орналастыру кезеңін, инвестициялық пай қорының орналастырылған пайларының санын және орналастырудың жеке әр алдыңғы есептілік кезеңі үшін олардың төлем сомасын, сондай-ақ инвестициялық пай қорының пайларын орналастырмау жөніндегі ақпаратты мәлімет үшін қабылдау күнін көрсетіп, алдыңғы есепті (есептерді) бекіту күні
________________________________________________________________";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Есепті кезеңнің аяқталу күніне инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру туралы мәліметтер:
1) инвестициялық пай қорының пайларын орналастыру кезеңінің басталу және аяқталу күндері __________________________________________________________________;

О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 75 "Об утверждении формы отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 марта 2009 года № 52. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2009 года N 5644. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 130
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 30.05.2016 № 130 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность инвестиционных фондов, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 марта 2006 года № 75 "Об утверждении формы отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4201), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 11 декабря 2006 года № 287 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 75 "Об утверждении формы отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4509) следующие дополнения и изменения:
в приложении 1 :
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Дата утверждения предыдущего (предыдущих) отчета (отчетов) с указанием периода размещения, количества размещенных паев паевого инвестиционного фонда и суммы их оплаты отдельно за каждый предыдущий отчетный период размещения, а также даты принятия к сведению информации о не размещении паев паевого инвестиционного фонда
_________________________________________________________________";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Сведения о размещении паев паевого инвестиционного фонда на дату окончания отчетного периода:
1) даты начала и окончания периода размещения паев паевого инвестиционного фонда
_________________________________________________________________;

2) есепті кезеңде орналастырылған инвестициялық пай қоры пайларының саны _________________________________________________________________;
3) инвестициялық пай қорының есептік кезеңде сатып алынған пайларының саны __________________________________________________________________;
4) инвестициялық пай қорының есептік кезеңде пайларын сатып алуға төленген ақша сомасы ___________________________________________________________________;
5) бұрынғы орналастырылған пайларды ескере отырып, есепті кезеңде орналастырылған инвестициялық пай қоры пайларының жиынтық саны (сатып алынған пайларды шегеріп) ___________________________________________________________________;
6) есепті кезеңде инвестициялық пай қорының пайларын төлеуге түскен, есепті кезеңде орналастырылған пайларды төлеуге ақшаның түскендігі туралы кастодиан анықтамасымен расталған ақша сомасы __________________________________________________________________.";
мынадай мазмұндағы 13-тармақпен толықтырылсын:
"13. Пайларды орналастырудың қорытындысы жөніндегі есепті бекітуден бас тартылған жағдайда, басқарушы компания бас тартуды алған күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде қайталап жетілдірілген есепті уәкілетті органға береді.
Инвестициялық пай қорының п айларын орналастырудың қорытындысы жөніндегі есепті бекітуге құжаттарды қайталап бергенде, қару мерзімін санау қайтадан басталады.";
1-қосымшаның ескертулеріндегі "үш ай" деген сөздер "үш айдан астам емес" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-қосымша мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"И нвестициялық пай қорының есептік кезеңде сатып алынған пайларының саны __________________________________________________________________".
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Лицензиялау департаменті (Н.Қ. Қасқаманова):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастан он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Агенттік Төрайымының Қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары М.Б. Байсыновқа жүктелсін.
Төрайым                                      Е. Бахмутова

2) количество паев паевого инвестиционного фонда, размещенных в отчетном периоде
_________________________________________________________________;
3) количество паев паевого инвестиционного фонда, выкупленных в отчетном периоде
_________________________________________________________________;
4) сумма денег, оплаченная за выкуп паев паевого инвестиционного фонда в отчетном периоде
_________________________________________________________________;
5) суммарное количество паев паевого инвестиционного фонда, размещенных на отчетную дату, с учетом ранее размещенных паев (за вычетом выкупленных паев)
_________________________________________________________________;
6) сумма денег, поступившая в оплату паев паевого инвестиционного фонда в отчетном периоде, подтвержденная справкой кастодиана о поступлении денег в оплату паев, размещенных в отчетном периоде
__________________________________________________________________.";
дополнить пунктом 13 следующего содержания:
"13. В случае отказа в утверждении отчета об итогах размещения паев управляющая компания повторно представляет в уполномоченный орган доработанный отчет в течение тридцати календарных дней со дня получения отказа.
При повторном представлении документов на утверждение отчета об итогах размещения паев паевого инвестиционного фонда исчисление срока рассмотрения начинается заново.";
в примечании к приложению 1 слова "три месяца" заменить словами "не более трех месяцев";
приложение 2 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Количество паев паевого инвестиционного фонда, выкупленных в отчетном периоде
_________________________________________________________________".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту лицензирования (Каскаманова Н.К.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Байсынова М.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова