Ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттік тіркеу, ислам бағалы қағаздарын орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептерді қарау, сондай-ақ ислам бағалы қағаздарына ұлттық сәйкестендіру нөмірлерін беру жөніндегі ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 27 наурыздағы N 57 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 6 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5669 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 251 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 2 шілдедегі Заңының 3 8 9 және 32-3-баптарына және "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттiк реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шілдедегі Заңының 12-бабына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі – Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұсынылып отырған Ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттік тіркеу, ислам бағалы қағаздарын орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептерді қарау, сондай-ақ ислам бағалы қағаздарына ұлттық сәйкестендіру нөмірлерін беру жөніндегі ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Хаджиева М.Ж.):
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Агенттіктің Төраға Қызметі (Кенже А.А.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                 Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2009 жылғы 27 наурыздағы
N 57 қаулысымен бекітілген
Ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттік тіркеу, ислам бағалы қағаздарын орналастыру және өтеу қорытындылары туралы есептерді қарау, сондай-ақ ислам бағалы қағаздарына ұлттық сәйкестендіру нөмірлерін беру жөніндегі ереже
Осы Ереже "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 2 шiлдедегi Заңының 3 8 9 және 32-3 баптарына "Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттiк реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 шiлдедегi Заңының 12-бабына сәйкес әзiрлендi және ислам бағалы қағаздары шығарылымын (исламдық жалдау сертификаттарын және исламдық қатысу сертификаттарын) мемлекеттiк тiркеу талаптары мен тәртібін, ислам бағалы қағаздарын орналастыру және өтеу қорытындысы жөніндегі есептерді қарауды, сондай-ақ ислам бағалы қағаздарына ұлттық сәйкестендіру нөмірлерін беруді айқындайды.

Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения исламских ценных бумаг, а также присвоения национального идентификационного номера исламским ценным бумагам
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 марта 2009 года № 57. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2009 года № 5669. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 251
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 251 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие постановления см. п.2
В соответствии со статьями 389 и 32-3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и статьей 12 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения исламских ценных бумаг, а также присвоения национального идентификационного номера исламским ценным бумагам.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Бахмутова Е.Л.
Утверждены
постановлением Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 27 марта 2009 года № 57
Правила
государственной регистрации выпуска исламских ценных
бумаг, рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения
исламских ценных бумаг, а также присвоения национального
идентификационного номера исламским ценным бумагам
Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьями 389 и 32-3 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и статьей 12 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг (исламских арендных сертификатов и исламских сертификатов участия), рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения исламских ценных бумаг, а также присвоения национального идентификационного номера исламским ценным бумагам.

1-тарау. Ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттiк тiркеу
1. Ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттiк тiркеу үшін эмитент бағалы қағаздар рыногын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттiк органға (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) мынадай құжаттарды ұсынады:
1) ислам бағалы қағазының түрін көрсете отырып, еркiн нысанда жазылған өтiнiштi;
2) эмитент органының шығарылым тәртібі, орналастыру, ислам бағалы қағаздарын айналысқа түсіру және өтеу, эмитент ислам бағалы қағаздарын орналастыру нәтижесінде алған қаражатты пайдалану, шығарылым көлемі, саны және ислам бағалы қағаздарының саны, ислам бағалы қағаздарының номиналды құны, ислам бағалы қағаздарының айналыс жасау мерзімі, ислам бағалы қағаздарын ұстаушылардың құқықтары, тіркеуші, сондай-ақ эмитент бағалы қағаздарын ұстаушылардың құқықтарын, тіркеуші, сондай-ақ эмитент қабылдап отырған міндеттемелер (шектеулер) туралы мәмілелері бар ислам бағалы қағаздары шығарылымы жөніндегі шешімінің көшірмесін;
3) исламдық қаржыландыру принциптері жөніндегі кеңеспен келісілген ислам бағалы қағаздары шығарылымының проспекті , екі данада;
4) эмитенттің және оригинатор жарғыларының көшірмелері;
5) Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы туралы заңнамасымен және исламдық қатысу сертификаттарын сатып алу немесе мерзімінен бұрын өтеу жөніндегі міндеттемелерді, сондай-ақ ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектісімен белгіленген жағдайларда эмитенттен мүлік сатып алуды қосқандағы ислам бағалы қағаздары проспектісімен белгіленген міндеттемелерді оригинатордың орындау талаптарын анықтайтын эмитент пен оригинатордың арасында жасалған шарттың көшірмесі;
6) алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен;
7) алынып тасталды
8) бөлінген активтерді құрайтын мүлікті сенімгерлікпен басқару шартының көшірмесі (мүлікті сенімгерлікпен басқаруға берген кезде).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.03.29 № 50 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулыларымен.
2. Ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектісі осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасымалдағышта (мемлекеттiк және орыс тiлдерінде) Acrobat Reader форматында және электронды тасымалдағышта мемлекеттiк және орыс тiлдерінде (қоғамның қаржылық есебiн қоспағанда) екі данада жасалады. Екi дананың әр қайсысында мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегi ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектiсi болуы керек.

Глава 1. Государственная регистрация выпуска
исламских ценных бумаг
1. Для государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг эмитент представляет в государственный орган, осуществляющий регулирование и надзор за рынком ценных бумаг (далее - уполномоченный орган), следующие документы:
1) заявление, составленное в произвольной форме с указанием вида исламской ценной бумаги;
2) копию решения органа эмитента о выпуске исламских ценных бумаг, содержащего сведения о порядке выпуска, размещения, обращения и погашения исламских ценных бумаг, использования средств, полученных эмитентом в результате размещения исламских ценных бумаг, объеме выпуска, количестве и виде исламских ценных бумаг, номинальной стоимости исламских ценных бумаг, сроке обращения исламских ценных бумаг, правах держателей исламских ценных бумаг, регистраторе, а также об обязательствах (ограничениях), принимаемых эмитентом;
3) проспект выпуска исламских ценных бумаг, согласованный с советом по принципам исламского финансирования, в двух экземплярах;
4) копии уставов эмитента и оригинатора;
5) копию договора, заключенного между эмитентом и оригинатором, определяющего условия выполнения оригинатором обязательств, установленных законодательством Республики Казахстан о рынке ценных бумаг и проспектом выпуска исламских ценных бумаг, включая обязательства по выкупу или досрочному погашению исламских сертификатов участия, а также выкупу имущества у эмитента в случаях, установленных проспектом выпуска исламских ценных бумаг;
6) исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п.2);
7) исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.03.2010 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012);
8) копию договора доверительного управления имуществом, составляющим выделенные активы (при передаче имущества в доверительное управление).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29.03.2010 № 50 (вводится в действие с 01.01.2012); Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п.2).
2. Проспект выпуска исламских ценных бумаг составляется в двух экземплярах на бумажном носителе (на государственном и русском языках) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам и на электронном носителе на государственном и русском языках (без финансовой отчетности эмитента) в формате Acrobat Reader. Каждый из двух экземпляров содержит проспект выпуска исламских ценных бумаг на государственном и русском языках.

Ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектiсiндегi мәлiметтер ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттiк тiркеу үшiн құжаттарды берер алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы жағдай бойынша қаржылық есеп беруге сай көрсетiлетін эмитенттiң (осы Ереженiң 1-қосымшасының 5-тарауында көрсетiлген) қаржылық жай-күйi туралы ақпаратты қоспағанда, уәкiлеттi органға құжаттарды беру күнiнiң алдындағы айдың соңғы күнi көрсетілуі керек.
3. Мыналар ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектiсiнің ажырамас бөлігі болып табылады:
1) эмитенттің соңғы екі қаржы жылы үшiн аудиторлық есептермен расталған жылдық қаржылық есеп беруі (жаңадан құрылған эмитенттерді қоспағанда) және ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттік тіркеуге берер алдындағы аяққы тоқсанның соңындағы жағдай бойынша қаржылық есеп беру.
Ағымдағы жылдың 1-қаңтарынан 1-маусымына дейiнгi кезеңде акционерлік қоғам нысанында құрылған эмитентте соңғы аяқталған қаржы жылы үшiн аудит жасалған аудиторлық жылдық қаржылық есеп болмаған жағдайда уәкілетті органға соңғы аяқталған қаржы жылының алдындағы екi жыл үшiн аудит жасалған қаржылық есептi ұсынады (аяқталған қаржы жылы үшiн аудит жасалған қаржылық есептi қоғам акционерлердiң жалпы жиналысы аудит жасалған жылдық қаржылық есептi бекiткен күннен бастап бiр ай iшiнде ұсынады);
2) оригинатордың соңғы екі қаржы жылы үшiн жасалған аудиторлық есептермен расталған жылдық қаржылық есеп беруі (жаңадан құрылған оригинаторларды қоспағанда) және уәкілетті органға құжаттарды берудің алдындағы күнгі соңғы тоқсан үшін оригинатордың қаржылық есеп беруі;
3) ислам бағалы қағаздары эмитентінің және ислам бағалы қағаздары ұстаушыларының өкілі арасында жасалған ислам бағалы қағаздары ұстаушыларының мүдделерін ұсыну жөніндегі шарттың көшірмесі;
4) оригинатордың басқару органымен (бақылау кеңесімен) бекітілген және исламдық қаржыландыру принциптері жөніндегі кеңеспен келісілген жобаның нақты сипаты, болжалданып отырған қаржы ағыны, жобаның әлеуеттік тәуекелдері, қайтымдылық мерзімдері бар инвестициялық жобаның бизнес – жоспары (исламдық қатысу сертификаттары шығарылымын мемлекеттік тіркеу үшін).
4. Ислам бағалы қағаздарын шығару, орналастыру, айналысқа жіберу және өтеу талаптары ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектiсiмен белгіленеді.
5. Эмитент мемлекеттік тіркеуге беріп отырған ислам бағалы қағаздарының құжаттары Қазақстан Республикасы заңнамасының және осы Ереженің талаптарына сәйкес келген жағдайда:

Сведения в проспекте выпуска исламских ценных бумаг указываются на дату последнего дня месяца, предшествующего дате представления документов в уполномоченный орган, за исключением информации о финансовом состоянии эмитента (указываемой в главе 5 приложения 1 к настоящим Правилам), которая указывается согласно финансовой отчетности по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов для государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг.
3. Неотъемлемой частью проспекта выпуска исламских ценных бумаг являются:
1) годовые финансовые отчетности эмитента за два последних финансовых года (за исключением вновь созданных эмитентов), подтвержденные аудиторскими отчетами, и финансовая отчетность по состоянию на конец последнего квартала перед подачей документов на государственную регистрацию выпуска исламских ценных бумаг.
В случае отсутствия аудированной годовой финансовой отчетности эмитента, созданного в форме акционерного общества, за последний завершенный финансовый год в период с 1 января по 1 июня текущего года в уполномоченный орган представляется аудированная финансовая отчетность за два года, предшествующих последнему завершенному году (аудированная финансовая отчетность за завершенный финансовый год представляется в течение месяца с даты утверждения аудированной годовой финансовой отчетности общим собранием акционеров);
2) годовые финансовые отчетности оригинатора за два последних финансовых года (за исключением вновь созданных оригинаторов), подтвержденные аудиторскими отчетами, и финансовая отчетность оригинатора за последний квартал, предшествующий дате подачи документов в уполномоченный орган;
3) копия договора о представлении интересов держателей исламских ценных бумаг, заключенного между эмитентом исламских ценных бумаг и представителем держателей исламских ценных бумаг;
4) бизнес - план инвестиционного проекта, содержащий детальное описание проекта, предполагаемые финансовые потоки, потенциальные риски проекта, сроки его окупаемости, утвержденный органом управления (наблюдательным советом) оригинатора и согласованный с советом по принципам исламского финансирования (для государственной регистрации выпуска исламских сертификатов участия).
4. Условия выпуска, размещения, обращения и погашения исламских ценных бумаг устанавливаются проспектом выпуска исламских ценных бумаг.
5. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг, требованиям законодательства Республики Казахстан уполномоченный орган:

1) ислам бағалы қағаздары шығарылымын тіркейді және осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес ислам бағалы қағаздары шығарылымының мемлекеттік тіркелгендігі жөнінде эмитентке куәлік береді;
2) эмиентке ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектісінің уәкілетті органның оның мемлекеттік тіркелгендігі жөніндегі белгісі бар бір данасын қайтарады.
6. Ислам бағалы қағаздарының келесі шығарылымы осының алдындағы шығарылымды өтеу аяқталған соң жүзеге асырылады.
2-тарау. Ислам бағалы қағаздары проспектiсiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу
7. Ислам бағалы қағаздары проспектiсiне енгізіліп отырған өзгерістер мен толықтырулар исламдық жалдау сертификаттарының бастапқы тіркелген санының өсу мүмкіндіктерін көздемейді.
8. Эмитент ислам бағалы қағаздары проспектiсiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу мақсатында уәкiлеттi органға мыналарды береді:
1) еркiн түрде жазылған өтiнiштi;
2) бiрiншi басшы, бас бухгалтер қол қойған және эмитенттiң мөрiмен бекiтiлген, қағаз тасымалдағышта мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде екi данада жасалған ислам бағалы қағаздары шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды. Мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегi екi дананың әр қайсысында ислам бағалы қағаздары шығарылымының проспектiсiне енгiзiлген өзгерiстер мен толықтырулар бар;
3) қаржылық есеп берусiз Аcrobat Reader форматында электрондық тасымалдағышта оған енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулары бар (мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде) ислам бағалы қағаздары шығарылымының проспектiсiн;
4) исламдық қатысу сертификаттары (исламдық қатысу сертификаттары шығарылса) санын өсіру қажеттігі негізідемесі бар ислам бағалы қағаздары шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлген эмитент органы шешiмiнiң көшiрмесiн;
5) эмитенттiң атауы, тұрғылықты жерi өзгерген, сондай-ақ исламдық қатысу сертификаттарының саны өскен жағдайда ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттiк тiркеу жөнiндегi куәлiктiң түпнұсқасы;
6) ислам бағалы қағаздары шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу нәтижесiнде ислам бағалы қағаздарын ұстаушылардың құқықтары бұзылмайтындығы туралы эмитенттiң жазбаша мiндеттемесiн;
7) эмитенттің (оригинатордың) орналасқан жері өзгерген жағдайда – жарғының көшiрмесi.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулыларымен.

1) регистрирует выпуск исламских ценных бумаг и выдает эмитенту свидетельство о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) возвращает эмитенту один экземпляр проспекта выпуска исламских ценных бумаг с отметкой уполномоченного органа о его государственной регистрации.
6. Последующий выпуск исламских ценных бумаг осуществляется после завершения погашения предыдущего выпуска.
Глава 2. Внесение изменений и дополнений в проспект выпуска
исламских ценных бумаг
7. Изменения и дополнения, вносимые в проспект выпуска исламских арендных сертификатов, не предусматривают возможность увеличения первоначально зарегистрированного количества исламских арендных сертификатов.
8. В целях внесения изменений и дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг в уполномоченный орган эмитентом представляются:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) изменения и дополнения в проспект выпуска исламских ценных бумаг, согласованные с советом по принципам исламского финансирования, в двух экземплярах на государственном и русском языках на бумажном носителе, подписанные первым руководителем, главным бухгалтером, и заверенные оттиском печати эмитента. Каждый из двух экземпляров содержит изменения и дополнения в проспект выпуска исламских ценных бумаг на государственном и русском языках;
3) проспект выпуска исламских ценных бумаг, содержащий вносимые в него изменения и дополнения (на государственном и русском языках) на электронном носителе в формате Аcrobat Reader без финансовой отчетности;
4) копия решения органа эмитента, на основании которого внесены изменения и дополнения в проспект выпуска исламских ценных бумаг, содержащего обоснование необходимости увеличения количества исламских сертификатов участия (при выпуске исламских сертификатов участия);
5) оригинал свидетельства о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг в случае изменения наименования эмитента, его места нахождения, а также при увеличении количества исламских сертификатов участия;
6) письменное обязательство эмитента о том, что в результате внесения изменений и дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг не нарушаются права держателей исламских ценных бумаг;
7) в случае изменения места нахождения эмитента (оригинатора) - копию устава.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлениями Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).

9. Эмитент ислам бағалы қағаздары шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу үшiн ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган:
1) ислам бағалы қағаздары шығарылымының проспектiсiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтыруларды тiркейдi және эмитенттің атауы, тұрғылықты жерi өзгерген, сондай-ақ исламдық қатысу сертификаттарының саны өскен жағдайда ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктi ауыстыруды жүзеге асырады;
2) уәкiлеттi органның олардың мемлекеттiк тiркелгенi туралы белгiсiн қойып, ислам бағалы қағаздары шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтырулардың бiр данасын эмитентке қайтарады.
10. Уәкiлеттi орган ислам бағалы қағаздары шығарылымының проспектiсiне өзгерiстер мен толықтыруларды енгiзу үшiн эмитент ұсынған құжаттарды осы Ереженiң 8-тармағында көрсетiлген құжаттарды берген күннен бастап он бес күнтiзбелiк күн iшiнде қарайды.
3-тарау. Ислам бағалы қағаздарын орналастыру және өтеу
қорытындылары туралы есептерді қарау
11. Ислам бағалы қағаздарын орналастыру қорытындылары туралы есептi қарау үшiн эмитент уәкiлеттi органға "Бағалы қағаздар рыногы" туралы 2003 жылғы 2 шілдедегі Заңның 24-бабының 1-тармағында белгiленген құжаттарды ұсынады. Ислам бағалы қағаздарын орналастыру қорытындылары туралы есеп осы Ереженiң 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады және қағаз тасымалдағышта екi данада және Acrobat Reader форматында электронды тасымалдағышта (мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде) ұсынылады. Бұл ретте екi дананың әр қайсысында мемлекеттiк және орыс тiлдерiндегi ислам бағалы қағаздарын орналастыру қорытындылары туралы есеп бар.
12. Ислам бағалы қағаздарды орналастыру кезеңi жүйелi алты ай болады.
Орналастырудың бiрiншi есептi кезеңiнiң басталу күнi ислам бағалы қағаздарын орналастыру проспектiсiнде белгiленген ислам бағалы қағаздарын орналастыруды бастаған күнi болып табылады.
Келесi есептi кезеңнiң басталу күнi алдыңғы есептi кезеңнiң аяқталған күннен кейiн келетiн күн болып табылады.
Ислам бағалы қағаздарын орналастыруды аяқтау күнi эмитенттiң жеке шотынан жарияланған бағалы қағаздарды есепке алу үшiн эмитенттiң ислам бағалы қағаздарын ұстаушылардың тiзiлiм жүйесiнде тiркелген тұлғалардың жеке шоттарынан барлық ислам бағалы қағаздарын есептен шығару жөніндегі соңғы операцияны жүргiзу күнi не ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектісі белгілеген ислам бағалы қағаздарын орналастыру мерзімінің аяқталған күні болып табылады. V064175
Эмитент ислам бағалы қағаздарын орналастыру қорытындысы туралы есептi орналастырудың есептi кезеңi аяқталғаннан кейiн бiр ай iшiнде ұсынады.

9. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для внесения изменений и дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг, требованиям законодательства Республики Казахстан уполномоченный орган:
1) регистрирует изменения и дополнения в проспект выпуска исламских ценных бумаг и осуществляет замену свидетельства о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг при изменении наименования эмитента, его места нахождения, а также при увеличении количества исламских сертификатов участия;
2) возвращает эмитенту один экземпляр изменений и дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг с отметкой уполномоченного органа об их государственной регистрации.
10. Документы, представленные эмитентом для внесения изменений и дополнений в проспект выпуска исламских ценных бумаг, рассматриваются уполномоченным органом в течение пятнадцати календарных дней с даты подачи документов, указанных в пункте 8 настоящих Правил.
Глава 3. Рассмотрение отчетов об итогах размещения
и погашения исламских ценных бумаг
11. Для рассмотрения отчета об итогах размещения исламских ценных бумаг эмитент представляет в уполномоченный орган документы, установленные пунктом 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг". Отчет об итогах размещения исламских ценных бумаг составляется по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и представляется в двух экземплярах на бумажном носителе и на электронном носителе в формате Acrobat Reader (на государственном и русском языках). При этом каждый из двух экземпляров содержит отчет об итогах размещения исламских ценных бумаг на государственном и русском языках.
12. Отчетным периодом размещения исламских ценных бумаг являются шесть последовательных месяцев.
Датой начала первого отчетного периода размещения является дата начала размещения исламских ценных бумаг, установленная проспектом выпуска исламских ценных бумаг.
Датой начала следующего отчетного периода является дата, следующая за датой окончания предыдущего отчетного периода.
Датой окончания размещения исламских ценных бумаг является дата проведения последней операции по списанию всех исламских ценных бумаг с лицевого счета эмитента для учета объявленных ценных бумаг на лицевых счетах зарегистрированных лиц в системе реестров держателей исламских ценных бумаг эмитента либо дата окончания срока размещения исламских ценных бумаг, установленная проспектом выпуска исламских ценных бумаг.
Отчет об итогах размещения исламских ценных бумаг представляется эмитентом в течение одного месяца по окончании отчетного периода размещения.

13. Эмитент ислам бағалы қағаздарын өтеу қорытындысы туралы есептi уәкілетті органға қарауға және бекітуге беру үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) ислам бағалы қағаздарын өтеу қорытындысы туралы есептi қарау жөніндегі өтініш;
2) есепті айдың аяғындағы немесе ислам бағалы қағаздарын өтеуді аяқтау күнгі жағдай бойынша эмитенттің және оригинатордың қаржылық есеп беруі;
3) осы Ереженің 4-қосымшасымен белгіленген талаптарға сәйкес жасалған және ресімделген ислам бағалы қағаздарын өтеу қорытындысы туралы есеп;
4) эмитенттің ислам бағалы қағаздарын ұстаушылар тізілімін жабу жөніндегі тіркеушінің хабарламасы;
5) эмитенттің ислам бағалы қағаздарын өтеу жөніндегі өз міндеттемелерін эмитенттің (оригинатордың) орындауын растайтын төлем агентінің немесе эмитенттің (төлем агентімен шарт болмаған жағдайда) хабарламасы.
14. Ислам бағалы қағаздарын өтеу қорытындысы туралы есепті эмитент ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектісі белгілеген өтеу мерзімі аяқталғаннан кейін бір ай ішінде ұсынады.
15. Ислам бағалы қағаздарын өтеу қорытындысы туралы есепті уәкілетті орган құжаттарды уәкілетті органға берген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн ішінде қарайды.
16. Ислам бағалы қағаздарын орналастыру немесе өтеу қорытындысы туралы есепті қарау үшiн эмитент ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнама талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган:
1) ислам бағалы қағаздарын өтеу қорытындысы туралы есепті бекiтедi және эмитентке осы Ереженiң 5-қосымшасына сай ислам бағалы қағаздарын орналастыру немесе өтеу қорытындысы туралы есептің бекiтiлгенi туралы хабарлама жiбередi;
2) эмитентке ислам бағалы қағаздарын орналастыру немесе өтеу қорытындысы туралы есептің уәкiлеттi органның оны бекiткендiгi туралы белгiсi қойылған бiр данасын қайтарады.
17. Егер ислам бағалы қағаздарды орналастырудың есептi кезеңi басталған күнiнен бастап алты ай iшiнде эмитент бiр де бiр ислам бағалы қағаздарын орналастырмаса, эмитент уәкiлеттi органға мыналарды береді:
1) осы кезеңде ислам бағалы қағаздарын орналастыру жүзеге асырылмағаны туралы мәлiмет бар жазбаша хабарламаны;
2) ислам бағалы қағаздарын орналастырудың есептi кезеңi аяқталған күнгi жарияланған бағалы қағаздарды есепке алу үшін эмитенттiң жеке шотының жай-күйi туралы тiркеушi берген анықтаманың көшiрмесi.
4-тарау. Ислам бағалы қағаздарына ұлттық сәйкестендіру  нөмірін беру тәртібі
18. Уәкілетті орган болжалданып отырған шығарылым бойынша ислам бағалы қағаздарына ұлттық сәйкестендіру нөмірін беруді эмитенттің құжаттарының осы Ережемен белгіленген ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттік тіркеуге құжаттарды ұсынудың талаптары мен тәртібіне сәйкес келген жағдайында жасалады.

13. Для рассмотрения отчета об итогах погашения исламских ценных бумаг эмитент представляет в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление о рассмотрении отчета об итогах погашения исламских ценных бумаг;
2) финансовую отчетность эмитента и оригинатора по состоянию на конец отчетного месяца или на дату завершения погашения исламских ценных бумаг;
3) отчет об итогах погашения исламских ценных бумаг, составленный и оформленный в соответствии с требованиями, установленными приложением 4 к настоящим Правилам;
4) уведомление регистратора о закрытии реестра держателей исламских ценных бумаг эмитента;
5) уведомление платежного агента или эмитента (в случае отсутствия договора с платежным агентом), подтверждающее исполнение эмитентом (оригинатором) своих обязательств по погашению исламских ценных бумаг.
14. Отчет об итогах погашения исламских ценных бумаг представляется эмитентом в течение одного месяца после окончания срока погашения, установленного проспектом выпуска исламских ценных бумаг.
15. Отчет об итогах погашения исламских ценных бумаг рассматривается уполномоченным органом в течение четырнадцати календарных дней с даты подачи документов в уполномоченный орган.
16. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для рассмотрения отчета об итогах размещения или погашения исламских ценных бумаг, требованиям законодательства Республики Казахстан уполномоченный орган:
1) утверждает отчет об итогах размещения или погашения исламских ценных бумаг и направляет эмитенту уведомление об утверждении отчета об итогах размещения или погашения исламских ценных бумаг согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) возвращает эмитенту один экземпляр отчета об итогах размещения или погашения исламских ценных бумаг с отметкой уполномоченного органа о его утверждении.
17. В случае, если в течение шести месяцев с даты начала отчетного периода размещения исламских ценных бумаг эмитент не разместил ни одной исламской ценной бумаги, эмитент представляет в уполномоченный орган:
1) письменное уведомление, содержащее сведения о том, что в данном периоде размещение исламских ценных бумаг не осуществлялось;
2) копию справки, выданной регистратором о состоянии лицевого счета эмитента для учета объявленных ценных бумаг на дату окончания отчетного периода размещения исламских ценных бумаг.
Глава 4. Порядок присвоения национального
идентификационного номера исламским ценным бумагам
18. Присвоение национального идентификационного номера исламским ценным бумагам предполагаемого выпуска производится уполномоченным органом в соответствии с настоящими Правилами при условии соответствия документов эмитента условиям и порядку представления документов на государственную регистрацию выпуска исламских ценных бумаг, установленным настоящими Правилами.

19. Уәкілетті органның жауапты қызметкері:
1) осы Ережеге сәйкес ұлттық сәйкестендіру нөмірін ретке келтіреді;
2) айналыста бар ислам бағалы қағаздары шығарылымына ұқсас ұлттық сәйкестендіру нөмірлерінің болмауын тексереді;
3) ұлттық сәйкестендіру нөмірін береді;
4) ұлттық сәйкестендіру нөмірі берілген ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қоса бере отырып, эмитентті ұлттық сәйкестендіру нөмірі берілгендігі туралы жазбаша хабардар етеді.
20. Ислам бағалы қағаздарына ұлттық сәйкестендіру нөмірін беру үшін араб цифрлары мен латын алфавитінің қаріптері ("I" және "О" қаріптерін қоспағанда) жазба (тақырыптық) пайдаланылады.
21. Ұлттық сәйкестендіру нөмірі қандай да бір тыныс белгісімен бөлінбеген қатарынан он екі символдарды (солдан оңға қарай есептегенде) құрайды және мынадай үш бөліктен тұрады:
1) бірінші және екінші позицияларда орналасқан символдар, заңнамаға сәйкес эмитенттің ислам бағалы қағаздары шығарылымын шығарған елдің екі әріпті кодын білдіреді (Қазақстан Республикасы үшін "KZ" коды пайдаланылады);
2) үшінші – он бірінші позицияда орналасқан символдар осы Ереженің 22 27-тармақтарына сәйкес есептелетін бақылаушы цифр болып табылады;
3) он екінші позицияда орналасқан символ осы Ереженің 28-тармағына сәйкес есептелетін бақылаушы цифр болып табылады;
22. Үшінші позицияда орналасқан символ ислам бағалы қағаздарының түрлерін білдіреді (исламдық жалдау сертификаттары үшін "3" символы пайдаланылады, ал исламдық қатысу сертификаттары үшін "4" символы пайдаланылады).
23. Төртінші позицияда орналасқан символ ислам бағалы қағаздары эмитентінің мынадай ұйымдық-құқықтық нысанын білдіреді:
1) "C" символы – акционерлік қоғам;
2) "P" символы – жауапкершілігі шектеулі серіктестік.
24. Ислам бағалы қағаздары шығарылымын тіркеу кезінде бесінші позицияда орналасқан символ "0" цифрымен белгіленеді.
25. Алтыншы позицияда орналасқан символ ислам бағалы қағаздарының айналыс мерзімінің мынадай өлшем бірліктерін білдіреді (осы Ереженің 26-тармағына сәйкес белгіленген ерекшеліктерді ескеріп):
1) "Y" символы – жылдарды;
2) "M" символы – айларды;
3) "W" символы – аптаны;
4) "D" символы – күндерді.
26. Жетінші және сегізінші позицияларда орналасқан символдар ислам бағалы қағаздарының тиісті өлшем бірлігіне сай айналыс мерзімін білдіреді.
Егер айналыс мерзімі тиісінше 10 өлшем бірлігінен кем болмаса, жетінші позицияда "0" (ноль) символы көрсетіледі.

19. Ответственный сотрудник уполномоченного органа:
1) выстраивает национальный идентификационный номер согласно настоящим Правилам;
2) проверяет отсутствие аналогичных национальных идентификационных номеров находящихся в обращении выпусков исламских ценных бумаг;
3) присваивает национальный идентификационный номер;
4) письменно информирует эмитента о присвоении национального идентификационного номера с приложением свидетельства о государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг с присвоенным национальным идентификационным номером.
20. Для присвоения национального идентификационного номера исламским ценным бумагам используются арабские цифры и прописные (заглавные) буквы латинского алфавита (за исключением букв "I" и "О").
21. Национальный идентификационный номер включает в себя двенадцать последовательных символов (считая слева направо), не разделенных каким-либо знаком препинания, и состоит из трех частей:
1) символы, расположенные на первой и второй позициях, обозначают двухбуквенный код страны, в соответствии с законодательством которой произведен выпуск исламских ценных бумаг эмитента (для Республики Казахстан используется код "KZ");
2) символы, расположенные на третьей-одиннадцатой позициях, являются основным номером, составляемым в соответствии с пунктами 22-27 настоящих Правил;
3) символ, расположенный на двенадцатой позиции, является контрольной цифрой, которая рассчитывается в соответствии с пунктом 28 настоящих Правил.
22. Символ, расположенный на третьей позиции, обозначает вид исламских ценных бумаг (для исламских арендных сертификатов используется символ "3", для исламских сертификатов участия используется символ "4").
23. Символ, расположенный на четвертой позиции, обозначает организационно-правовую форму эмитента исламских ценных бумаг:
1) символ "C" - акционерное общество;
2) символ "P" - товарищество с ограниченной ответственностью.
24. При регистрации выпуска исламских ценных бумаг символ, расположенный на пятой позиции, обозначается цифрой "0".
25. Символ, расположенный на шестой позиции, обозначает единицу измерения срока обращения исламских ценных бумаг (с учетом особенности, установленной абзацем шестым пункта 26 настоящих Правил):
1) символ "Y" - годы;
2) символ "M" - месяцы;
3) символ "W" - недели;
4) символ "D" - дни.
26. Символы, расположенные на седьмой и восьмой позициях, обозначают срок обращения исламских ценных бумаг в соответствующей единице измерения.
В случае если срок обращения составляет менее 10 соответствующих единиц измерения, в седьмой позиции указывается символ "0" (ноль).

Егер айналыс мерзімі өлшем бірлігінің толық емес санын құраған жағдайда, ол төмен тұрған өлшем бірліктеріне ауыстырылады. Бұл ретте айдың ұзақтығы 30 күнге тең деп алынады. Егер осылай аударым жасау қорытындысында ұсақ сан пайда болса немесе 99-дан асатын сан пайда болса, онда өлшем бірлігі өзгермейді, керісінше бүтін санға дөңгелектене салады. Мысалы, 4,5 жыл 54 аймен ауыстырылады (4,5 х 12 = 54), 3,5 ай 4 аймен ауыстырылады (3,5 х 30 = 105 > 99).
Егер, қандай да бір бірліктердегі айналыс мерзімі мейлінше жоғары деңгейдегі өлшем бірлігінің бүтін санын құраған жағдайда, ол жоғарыда аталған өлшем бірлігіне ауыстырылады. Мысалы, 36 ай 3 жылмен ауыстырылады.
Айналыс мерзімі тиісті 99 өлшем бірлігіннен асып кеткен жағдайда, ол жоғарыда аталған өлшем бірлігіне дөңгелектеніп, ауыстырылады. Бұл ретте айдың ұзақтығы 30 күнге тең деп алынады. Мысалы, 180 күн 6 аймен ауыстырылады (180 : 30 = 6,00), 115 күн төрт аймен ауыстырылады (115 : 30 = 3,83), 110 ай 9 жылмен ауыстырылады (110 : 12 = 9,17), 225 күн 8 аймен ауыстырылады (225 : 30 = 7,5).
Ислам бағалы қағаздарының мерзімі бойынша өлшем бірліктерін өзгерту кезінде осы тармақтың үшінші–бесінші абзацтарына сәйкес тиісінше алтыншы позицияда орналасқан символ өзгереді.
27. Тоғызыншы, оныншы және он бірінші позицияларда орналасқан символдар Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне енгізу кезінде берілген ислам бағалы қағаздары шығарылымының нөмірлерін білдіреді.
28. Бақылау цифры былайша есептеледі:
1) 1-адым - алғашқы он бір позиция осы Ереженің 21-тармақтың 1) тармақшасына және 22 27-тармақтарына сәйкес толтырылады;
2) 2-адым - позицияларда орналастырылған қаріптік символдар осы Ереженің 6-қосымшасына сәйкес сандармен ауыстырылады;
3) 3-адым - сандық қатардан (оң шеттен басталған) алынған әрбір цифр мынадай коэффициентке көбейтіледі - "2" – тақ позицияларда орналасқан цифрлар үшін, "1" – жұп позицияларда орналасқан цифрлар үшін;
4) 4-адым – 3-адымды орындау нәтижесінде алынған қатардың цифрымен жиынтықталады;
5) 5-адым - 4-адымды орындау нәтижесінде алынған сома "0"-ге аяқталатын болса, онда бақылау цифры "0" болады. Керісінше жағдайда бақылау цифры болып, 4-адымды орындау нәтижесінде алынған сома, осы сомадан асып кететін және он есе барынша төмен есептеу қорытындысы болып табылады.
29. Ислам бағалы қағаздарына ұлттық сәйкестендіру нөмірін беру мысалы осы Ереженің 7-қосымшасында келтірілген.

В случае если срок обращения составляет нецелое количество единиц измерения, он переводится в нижестоящие единицы измерения. При этом продолжительность месяца принимается равной 30 дням. Если в результате такого перевода образуется дробное число или число, превышающее 99, единица измерения не меняется, а округляется до целого числа. Например, 4,5 года заменяется на 54 месяца (4,5 х 12 = 54), 3,5 месяца заменяются на 4 месяца (3,5 х 30 = 105 > 99).
В случае если срок обращения в каких-либо единицах измерения составляет целое количество единиц измерения более высокого уровня, он переводится в вышестоящие единицы измерения. Например, 36 месяцев заменяются на 3 года.
В случае если срок обращения превышает 99 соответствующих единиц измерения, он переводится с округлением в вышестоящую единицу измерения. При этом продолжительность месяца принимается равной 30 дням. Например, 180 дней заменяются на 6 месяцев (180 : 30 = 6,00), 115 дней заменяются на 4 месяца (115 : 30 = 3,83), 110 месяцев заменяются на 9 лет (110 : 12 = 9,17), 225 дней заменяются на 8 месяцев (225 : 30 = 7,5).
При изменении единицы измерения срока обращения исламских ценных бумаг в соответствии с абзацами третьим-пятым настоящего пункта, соответственно меняется символ, расположенный на шестой позиции.
27. Символы, расположенные на девятой, десятой и одиннадцатой позициях, обозначают номер выпуска исламских ценных бумаг, присвоенный при внесении в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг.
28. Контрольная цифра рассчитывается следующим образом:
1) шаг 1 - заполняются первые одиннадцать позиций согласно подпункту 1) пункта 21 и пунктам 22-27 настоящих Правил;
2) шаг 2 - расположенные на позициях буквенные символы заменяются числами в соответствии с приложением 6 к настоящим Правилам;
3) шаг 3 - каждая цифра полученного числового ряда (начиная с его правого края) умножается на коэффициент "2" - для цифр, находящихся на нечетных позициях, "1" - для цифр, находящихся на четных позициях;
4) шаг 4 - суммируются цифры ряда, полученного в результате выполнения шага 3;
5) шаг 5 - если сумма, полученная в результате выполнения шага 4, оканчивается на "0", то контрольной цифрой является "0". В обратном случае контрольной цифрой является результат вычитания суммы, полученной в результате выполнения шага 4, из числа, превышающего данную сумму и являющегося минимальным из кратных десяти.
29. Пример присвоения национального идентификационного номера исламским ценным бумагам приведен в приложении 7 к настоящим Правилам.

5-тарау. Қосымша ережелер
30. Уәкілетті орган ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектілері, сондай-ақ уәкілетті органның ресми web-сайтында орналастыру жолымен не мүдделі тұлғалардың сұратуы бойынша орналастыру және өтеу қорытындысы бойынша есептер аясында ұсынылған ақпаратты ашады. Осы Ережеге сәйкес эмитент (оригинатор) уәкілетті органға электронды және қағаз тасымалдағыштармен ұсынған құжаттар мазмұны бір-біріне дәлме-дәл келуі тиіс.
31. Эмитент (оригинатор) уәкілетті органға ұсынған құжаттар көшірмесі бірінші басшының (не оның орнындағы адамның) қолымен және эмитенттің (оригинатордың) мөр бедерімен расталады.
Құжаттардың беттері көп болған жағдайда әрбір парақ не құжат расталады және әрбір парақ не құжат тігіледі және тігілген жиекке және ішінара қағазға желімделіп, қағаз пломбамен бекітіледі. Бірінші басшының (не оның орнындағы адамның) қолы және мөр бедері ішінара қағаз пломбаға, ішінара құжат парағына қойылуы тиіс.
32. Осы Ережемен реттелмеген мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген тәртіппен шешілуі тиіс.
Ислам бағалы қағаздары
шығарылымын мемлекеттік тіркеу,
ислам бағалы қағаздарын
орналастыру және өтеу
қорытындылары туралы есептерді
қарау, сондай-ақ ислам бағалы
қағаздарына ұлттық сәйкестендіру
нөмірлерін беру жөніндегі
ережеге 1-қосымша
Ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектісі
1. Ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектісінің бiрiншi бетiнiң парағында:
1) құжаттың атауы: "Ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектісі";
2) эмитенттiң толық және қысқартылған атауы;
3) тіркелген ислам бағалы қағаздарының түрi және саны бар;
4) исламдық қаржыландыру принциптері жөніндегі кеңеспен проспектіні келісу күні және исламдық қаржыландыру принциптері жөніндегі кеңестің атауы жөніндегі мәліметтер;
5 ) "Уәкiлеттi органның ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттік тіркеу ислам бағалы қағаздарын сатып алуға қатысты инвесторларға қандай да болмасын ұсыным берудi бiлдiрмейдi. Ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асырушы уәкiлеттi орган осы құжаттағы ақпараттың шынайылығы үшiн жауап бермейдi. Ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектiсiнiң Қазақстан Республикасы заңнама талаптарына сәйкестiгi ғана қаралады. Эмитенттiң лауазымды тұлғалары осы проспектiдегi ақпараттың шынайылығы үшiн жауап бередi және ондағы барлық ақпарат шынайылығын және эмитентке және оның ислам бағалы қағаздарына қатысты инвесторларды шатастырмайтындығын растайды" деген жазба. Ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектiсiнiң мәтiнi мыналардан тұрады".

Глава 5. Дополнительные положения
30. Уполномоченный орган раскрывает информацию, представленную в рамках проспектов выпуска исламских ценных бумаг, а также отчетов об итогах их размещения и погашения, путем размещения на официальном web-сайте уполномоченного органа либо по запросу заинтересованных лиц. Содержание документов, представленных эмитентом (оригинатором) в соответствии с настоящими Правилами в уполномоченный орган на электронном и бумажном носителях, должно быть идентично.
31. Копии документов, представленные эмитентом (оригинатором), заверяются подписью первого руководителя (либо лицом его замещающим) и оттиском печати эмитента (оригинатора).
При множественности листов в документе заверяется каждый лист либо документ прошивается и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Подпись первого руководителя (либо лица его замещающего) и оттиск печати наносятся частично на бумажную пломбу, частично на лист документа.
32. Вопросы, неурегулированные настоящими Правилами, подлежат разрешению в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам государственной регистрации
выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах размещения и погашения
исламских ценных бумаг, а также присвоения
национального идентификационного номера
исламским ценным бумагам
Проспект выпуска исламских ценных бумаг
1. Титульный лист проспекта выпуска исламских ценных бумаг содержит:
1) наименование документа: "Проспект выпуска исламских ценных бумаг";
2) полное и сокращенное наименование эмитента;
3) вид и количество регистрируемых исламских ценных бумаг;
4) сведения о согласовании проспекта с советом по принципам исламского финансирования с указанием наименования совета по принципам исламского финансирования и даты согласования;
5) запись "Государственная регистрация выпуска исламских ценных бумаг уполномоченным органом не означает предоставление каких-либо рекомендаций инвесторам относительно приобретения исламских ценных бумаг, описанных в проспекте. Уполномоченный орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска исламских ценных бумаг, не несет ответственности за достоверность информации, содержащейся в данном документе. Проспект выпуска исламских ценных бумаг рассматривался только на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан. Должностные лица эмитента несут ответственность за достоверность информации, содержащейся в настоящем проспекте, и подтверждают, что вся информация, представленная в нем, является достоверной и не вводящей в заблуждение инвесторов относительно эмитента и его исламских ценных бумаг".

2. Ислам бағалы қағаздары шығарылымы проспектісінің мәтінінде эмитенттiң (оригинатордың) қаржылық жай-күйi мен қызметi туралы мынадай ақпарат бар:
1-тарау. Эмитент және оригинатор туралы жалпы мәлiметтер:
1. Эмитенттiң атауы.
Осы тармақта эмитенттiң және оригинатордың толық және қысқаша атауын көрсету керек.
Егер эмитенттің және оригинатордың жарғысында оның толық және қысқаша атауы шет тiлiнде көзделген болса, онда осындай атауды қосымша көрсету керек.
Эмитенттің және оригинатордың атауы өзгерген жағдайда оның осының алдындағы атауының толық және қысқарған түрi, сондай-ақ оның өзгертiлген күнi көрсетiлуi керек.
Егер эмитент және оригинатор заңды тұлғаның (заңды тұлғалардың) қайта ұйымдастырылуы негiзiнде құрылған болса, онда қайта ұйымдастырылған заңды тұлғалар мен эмитенттiң заңды мұрагерлерiне қатысты мәлiметтердi көрсету қажет.
2. Эмитенттi және оригинаторды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы мәлiметтер.
Осы тармақта эмитенттi және оригинаторды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы анықтаманың немесе куәлiктiң күнi және нөмiрi, сондай-ақ оны мемлекеттiк тiркеудi (қайта тiркеудi) жүзеге асырған органның атауы көрсетiлуi тиіс.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Эмитенттiң және оригинатордың орналасқан жерi, байланыс телефондарының және факсының нөмiрлерi, электрондық почтасының адресi туралы ақпарат.
4. Эмитенттiң және оригинатордың банктiк деректемелерi.
5. Эмитенттің және оригинатордың қызметiнiң түрлерi.
6. Эмитентке және оригинаторға немесе олар шығарған бағалы қағаздарға халықаралық рейтинг агенттiктерi және (немесе) Қазақстан Республикасының рейтинг агенттiктерi берген рейтингтердiң болуы туралы мәлiметтер.
7. Эмитенттiң барлық филиалдары мен өкiлдiктерiнiң атауы, тiркелген күнi, орналасқан жерi және почталық мекен-жайы.
8. Эмитенттiң соңғы аяқталған үш қаржы жылына қаржылық есебiне қаржылық есеп беру аудитiн жүзеге асыратын аудиторлық ұйымның (фамилиясы, аты, болса аудитордың аты-жөнi), олардың тиiстi алқалы органға (қауымдастық, палата) қатыстылығы көрсетiлген толық ресми атауы.
Проспектi уәкiлеттi органға ұсыну алдындағы үш жыл iшiнде тиiстi қызмет көрсету шарттары жасалған заң және қаржылық мәселелер бойынша кеңесшiлердiң, олардың тиiстi алқалы органға (қауымдастық, палата) қатыстылығы көрсетiлген толық ресми атауы.
Егер жоғарыда аталған тұлғалардың шарттың бұзуы орын алған жағдайда, оның бастамашысы болған тарап туралы ақпаратты көрсете отырып, шарттың бұзылу себебi туралы ақпарат ұсынылуы тиiс.

2. Текст проспекта выпуска исламских ценных бумаг содержит следующую информацию о финансовом состоянии и деятельности эмитента (оригинатора):
Глава 1. Общие сведения об эмитенте и оригинаторе
1. Наименование эмитента и оригинатора.
В данном пункте необходимо указать полное и сокращенное наименование эмитента и оригинатора.
Если в уставах эмитента и оригинатора предусмотрено их полное и сокращенное наименование на иностранном языке, то необходимо дополнительно указать такое наименование.
В случае изменения наименований эмитента и оригинатора указать все их предшествующие полные и сокращенные наименования, а также даты, когда они были изменены.
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента и оригинатора.
В данном пункте необходимо указать даты и номера справок или свидетельств о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента и оригинатора, а также наименование органа, осуществившего их государственную регистрацию (перерегистрацию).
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Информация о месте нахождения эмитента и оригинатора, номера контактных телефонов и факса, адрес электронной почты.
4. Банковские реквизиты эмитента и оригинатора.
5. Виды деятельности эмитента и оригинатора.
6. Сведения о наличии рейтингов, присвоенных эмитенту и оригинатору или выпущенным ими ценным бумагам международными рейтинговыми агентствами и (или) рейтинговыми агентствами Республики Казахстан.
7. Наименования, даты регистрации, места нахождения и почтовые адреса всех филиалов и представительств эмитента и оригинатора.
8. Полное официальное наименование аудиторских организаций (фамилия, имя, при наличии - отчество аудитора), осуществлявших (которые будут осуществлять) аудит финансовой отчетности эмитента и оригинатора за последние три завершенных финансовых года с указанием их принадлежности к соответствующим коллегиям (ассоциациям, палатам).
Полное официальное наименование консультантов по юридическим и финансовым вопросам, с которыми заключались договоры на оказание соответствующих услуг в течение трех лет, предшествующих представлению проспекта в уполномоченный орган, с указанием их принадлежности к соответствующим коллегиям (ассоциациям, палатам).
В случае если имело место расторжение договора с вышеуказанными лицами, необходимо представить информацию о причине расторжения договора с указанием информации о том, какой стороной оно было инициировано.

9. Эмитенттiң корпоративтi басқару кодексiн қабылдаған күнi (оның қабылдануы эмитенттiң жарғысында қаралған жағдайда).
2-тарау. Эмитенттің органдары
10. Эмитенттiң органдарының құрылымы.
Осы тармақта эмитенттiң және оригинатордың органдарының құрылымы және олардың Қазақстан Республикасының заңнамасына, эмитенттiң жарғысына және iшкi құжаттарына сәйкес құзыретi көрсетiледi.
11. Эмитенттiң директорлар кеңесiнiң (бақылау кеңесiнiң) (осындай органдар болған жағдайда) мүшелерi.
Осы тармақта:
1) эмитенттiң директорлар кеңесi (бақылау кеңесi) мүшелерiнiң әрқайсының, оның iшiнде директорлар кеңесi (бақылау кеңесi) төрағасының фамилиясы, аты, болған жағдайда - әкесiнiң аты, туған жылы;
2) директорлар кеңесiнiң тәуелсiз мүшелерiнiң әрқайсының фамилиясы, аты, болған жағдайда - әкесiнiң аты;
3) эмитенттiң директорлар кеңесiнiң (бақылау кеңесi) әрбiр мүшелерiнiң соңғы үш жылда атқарған және қазiргi уақытта атқаратын, оның iшiнде қоса атқарған қызметтерi хронологиялық тәртiппен;
4) эмитенттiң және оригинатордың директорлар кеңесiнiң (бақылау кеңесiнiң) әрбiр мүшелерiнiң әрқайсының қатысу үлесiн көрсете отырып эмитенттiң және оның еншiлес және тәуелдi ұйымдарының жарғылық капиталына (акцияларына/үлесiне) қатысуы;
5) өткен екi жыл iшiндегi директорлар кеңесiнiң (бақылау кеңесiнiң) құрамындағы өзгерiс көрсетiледi.
12. Эмитенттiң директорлар кеңесiнiң комитеттерi (ондай болған жағдайда).
Осы тармақта эмитенттiң және оригинатордың директорлар кеңесi комитетiнiң (комитеттерiнiң) атауын, оның (олардың) құзыретiн көрсету қажет.
13. Эмитенттiң атқарушы органы.
Осы тармақта:
1) эмитенттiң жеке дара атқарушы органының функциясын жүзеге асыратын тұлғаның аты-жөнi және туған жылы және эмитенттiң алқалы атқарушы органы мүшелерiнiң әрқайсысының аты-жөнi және туған жылы;
2) эмитенттiң жеке дара атқарушы органының функцияларын жүзеге асыратын тұлғасы не эмитенттiң алқалы атқарушы органы мүшелерiнiң әрқайсының соңғы үш жылда атқарған және қазiргi уақытта атқаратын, оның iшiнде қоса атқарған қызметтерi хронологиялық тәртiппен;
3) эмитенттiң жеке дара атқарушы органының функцияларын жүзеге асыратын тұлғасы не эмитенттiң алқалы атқарушы органының әрбiр мүшелерiнiң әрқайсының қатысу үлесiн көрсете отырып эмитенттiң және ұйымдардың төленген жарғылық капиталына қатысуы көрсетiледi.
14. Директорлар кеңесiнiң (бақылау кеңесінің) мүшелерiне, эмитенттiң атқарушы органының мүшелерiне және эмитенттiң басқа басқарушы тұлғаларына төленетiн сыйақылар.
Осы тармақта осы Қосымшаның 11 12 және 13-тармақтарында көрсетiлген тұлғалардың, сондай-ақ эмитенттің басқа басшы қызметкерлерінің ислам бағалы қағаздары шығарылымы туралы шешiм қабылданған күннiң алдындағы соңғы үш айда алған сыйақысының (ақшалай, бағалы қағаздармен немесе қандай да болмасын басқа нысанда) жалпы мөлшерi, сондай-ақ ислам бағалы қағаздары шығарылымын шығару туралы шешiм қабылданған күннен бастап соңғы он екi ай iшiнде аталған тұлғаларға төленетiн сыйақының жоспарланған жалпы мөлшерi көрсетiледi.

9. Дата принятия эмитентом кодекса корпоративного управления (в случае, если его принятие предусмотрено уставом эмитента).
Глава 2. Органы эмитента
10. Структура органов эмитента.
В данном пункте указываются структура органов эмитента и их компетенция в соответствии с законодательством Республики Казахстан, уставом и внутренними документами эмитента.
11. Члены совета директоров (наблюдательного совета) эмитента (в случае наличия таких органов).
В данном пункте указываются:
1) фамилия, имя, при наличии - отчество, год рождения каждого из членов совета директоров (наблюдательного совета) эмитента, в том числе председателя совета директоров (наблюдательного совета);
2) фамилия, имя, при наличии - отчество, год рождения независимых членов совета директоров;
3) должности, занимаемые каждым из членов совета директоров (наблюдательного совета) эмитента за последние три года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе по совместительству;
4) участие каждого члена совета директоров (наблюдательного совета) эмитента в его уставном капитале (акции или доли участия) и в его дочерних и зависимых организациях с указанием долей участия;
5) изменение в составе совета директоров (наблюдательного совета) в течение предыдущих двух лет.
12. Комитеты совета директоров эмитента (при наличии таковых).
В данном пункте необходимо указать наименование (наименования) комитета (комитетов) совета директоров эмитента, его (их) компетенцию.
13. Исполнительный орган эмитента.
В данном пункте указываются:
1) фамилия, имя, при наличии - отчество и год рождения лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо фамилия, имя, при наличии - отчество и год рождения каждого из членов коллегиального исполнительного органа эмитента;
2) должности, занимаемые лицом, осуществляющим функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо каждым из членов коллегиального исполнительного органа эмитента, за последние три года и в настоящее время, в хронологическом порядке, в том числе по совместительству;
3) участие лица, осуществляющего функции единоличного исполнительного органа эмитента, либо каждого из членов коллегиального исполнительного органа эмитента в оплаченном уставном капитале эмитента и организациях, с указанием долей участия.
14. Вознаграждение, выплачиваемое членам совета директоров (наблюдательного совета), членам исполнительного органа и другим руководящим лицам эмитента.
В данном пункте указываются общий размер вознаграждения (денежного, ценными бумагами или в какой-либо другой форме), лицам, указанным в пунктах 11, 12 и 13 настоящего Приложения, а также другим руководящим работникам эмитента за последние три месяца, предшествующие дате принятия решения о выпуске исламских ценных бумаг, а также планируемый общий размер вознаграждения, подлежащий выплате указанным лицам в течение последующих двенадцати месяцев, с даты принятия решения о выпуске исламских ценных бумаг.

15. Эмитенттiң ұйымдық құрылымы.
Осы тармақта:
1) эмитенттiң құрылымдық бөлiмшелерi, филиалдары және өкiлдiктерi;
2) эмитент қызметкерлерiнiң, оның iшiнде эмитенттiң филиалдары мен өкiлдiктерi қызметкерлерiнiң жалпы саны;
3) эмитенттiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң басшылары туралы мәлiметтер көрсетiледi.
3-тарау. Эмитенттің акционерлері (қатысушылары) және  аффилиирленген тұлғалары
16. Эмитенттiң акционерлерi (қатысушылары).
Осы тармақта:
1) эмитент акционерлерiнiң (қатысушыларының) жалпы саны және (толық және қысқартылған атауы, заңды тұлғаның мекен-жайы не жеке тұлғаның тегі, аты, бар болса – әкесінің аты) эмитент үлестерiнiң (орналастырылған және дауыс берушi акцияларының) он және одан да көп пайызын иеленген акционерлер (қатысушылар) туралы ақпарат;
2) эмитенттiң акционерлерi (қатысушылары) болып табылмайтын, бiрақ басқа ұйымдар арқылы эмитенттiң қызметiн бақылау құқығы бар тұлғалар туралы мәлiметтер көрсетiледi (толық және қысқартылған атауы, заңды тұлғаның тұрғылықты жері не аты, тегі, бар болса – жеке тұлғаның әкесінің аты).
17. Эмитенттiң заңды тұлғаларының толық атауын, орналасқан жерiн, оның жарғылық капиталындағы эмитенттiң акцияларының (үлестерiнiң) проценттiк қатынасын, қызмет түрiн, бiрiншi басшысының тегін, атын және бар болса әкесінің атын көрсете отырып, оның акцияларының (қатысу үлестердiң) он және одан да көп пайызын иеленген заңды тұлғалар туралы мәлiметтер.
18. Эмитент қатысатын өндiрiстiк, банктiк, қаржылық топтар, холдингтер, концерндер, қауымдастықтар, консорциумдар туралы ақпарат.
19. Эмитенттiң басқа да аффилиирленген тұлғалары туралы мәлiметтер.
Осы тармақта заңды тұлғаның толық атауын (тегі, аты, бар болса - жеке тұлғаның әкесiнiң аты), оның орналасқан жерi, қызметiнiң түрiн, бар болса бiрiншi басшысының аты-жөнiн көрсете отырып, осы Ереженiң 11 12 13 16 және 17-тармақтарына сәйкес көрсетiлмеген, бiрақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес эмитенттiң аффилиирленген тұлғалары болып табылатын барлық өзге тұлғалар туралы мәлiметтер көрсетiледi.
20. Аффилиирленген тұлғалардың қатысуымен жасалған мәмілелер.
Осы тармақта заңды тұлғаның атауы және оның мекен-жайы және (немесе) тегі, аты, бар болса - жеке тұлғаның әкесiнiң аты және туған жылы, мәмiле жасалған сомасы және осы шешiмдi эмитенттiң қандай органы қабылдаған қорытындысының күндерi көрсетiле отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес эмитентке қатысты аффилиирленген болып табылатын ұйымдардың қатысуымен соңғы жылда эмитент жүргiзген барлық мәмілелер туралы ақпарат ашылады.
21. Жауапкершілігі шектеулі серіктестік нысанында құрылған эмитент мынадай тұлғалар туралы мәлімет ұсынуы керек:

15. Организационная структура эмитента.
В данном пункте указываются:
1) структурные подразделения, филиалы и представительства эмитента;
2) общее количество работников эмитента, в том числе работников филиалов и представительств эмитента;
3) сведения о руководителях структурных подразделений эмитента.
Глава 3. Акционеры (участники) и аффилиированные лица эмитента
16. Акционеры (участники) эмитента.
В данном пункте указываются:
1) общее количество акционеров (участников) эмитента и информация (полное и сокращенное наименование , место нахождения юридического лица либо фамилия, имя, при наличии - отчество физического лица) об акционерах (участниках), которые владеют десятью и более процентами долей (размещенных и голосующих акций) эмитента;
2) сведения о лицах, не являющихся акционерами (участниками ) эмитента, но обладающих правом контролировать деятельность эмитента через другие организации (полное и сокращенное наименование, место нахождения юридического лица либо фамилия, имя, при наличии - отчество физического лица).
17. Сведения о юридических лицах, в которых эмитент владеет десятью и более процентами акций (долей участия) с указанием полного наименования юридического лица, его места нахождения, процентного соотношения акций (доли) эмитента в его уставном капитале, вида деятельности, фамилии, имени, при наличии - отчества, первого руководителя.
18. Информация о промышленных, банковских, финансовых группах, холдингах, концернах, ассоциациях, консорциумах, в которых участвует эмитент.
19. Сведения о других аффилиированных лицах эмитента.
В данном пункте указываются сведения обо всех иных лицах, не указанных в соответствии с пунктами 11, 12, 13, 16 и 17 настоящего Приложения, но являющихся в соответствии с законодательством Республики Казахстан аффилированными лицами эмитента, с указанием полного наименования юридического лица (фамилии, имени, при наличии - отчества физического лица), его места нахождения, вида деятельности, фамилии, имени, при наличии - отчества, первого руководителя.
20. Сделки с участием аффилиированных лиц.
В данном пункте раскрывается информация о сделках, проведенных эмитентом за последний год с участием лиц, являющихся по отношению к эмитенту аффилиированными в соответствии с законодательством Республики Казахстан, с указанием даты заключения, наименования юридического лица и его места нахождения и (или) фамилии, имени, при наличии - отчества физического лица и года рождения, суммы сделки и каким органом эмитента принято данное решение.
21. Для эмитента, созданного в форме товарищества с ограниченной ответственностью, предоставляются сведения о следующих лицах:

1) эмитенттің бақылау кеңесінің қатысушысы не мүшесі болып табылатын жеке тұлғамен некеде болуына байланысты жақын туыстығы (ата-анасы, ағасы (інісі), сіңлісі, апасы (қарындасы), қызы немесе ұлы), сондай-ақ жұбайымен туыстығына (ерінің (жұбайының) ағасы (інісі), сіңлісі, апасы (қарындасы), қызы немесе ұлы) байланысты жеке тұлғалар туралы;
2) осы тармақтың 3) 7) тармақшаларында көрсетілген заңды тұлғаның бақылау кеңесінің мүшелері туралы;
3) эмитенттің бақылау кеңесінің қатысушысы не мүшесі болып табылатын тұлға бақылау жасайтын заңды тұлғалар туралы;
4) ірі қатысушы болып табылатын не мүліктен он және одан артық пайыздық мөлшердегі үлес алуға құқығы бар эмитенттің бақылау кеңесінің қатысушысы не мүшесі болып табылатын тұлғаға қатысты заңды тұлғалар туралы;
5) эмитент ірі акционер болып табылатын немесе мүліктен он және одан артық пайыздық мөлшердегі үлес алуға құқылы болатын заңды тұлғалармен қатысы туралы;
6) эмитентпен бірге үшінші тұлғаның бақылауында болатын заңды тұлғалар туралы;
7) эмитент қабылдайтын шешімдерді шартқа сәйкес анықтайтын эмитентпен байланысқан тұлғалар туралы.
4-тарау. Эмитент қызметiнiң сипаты
22. Нәтижесінде эмитенттiң қызметiне елеулi түрде ықпал ететiн эмитентпен жасалған келiсiм-шарттар, келiсiмдер туралы мәлiметтер.
23. Құжаттың нөмiрi мен күнi, қолданылу мерзiмi және осы құжатты берген орган көрсетiлген эмитент қызметiн жүзеге асыру үшiн алынған патенттер, рұқсаттар туралы мәлiметтер.
24. Эмитенттiң негiзгi қызмет түрлерi бойынша сатудың (жұмыстардың, қызмет көрсетудiң) кiрiстiлiгiне оң және терiс әсер ететiн факторлар.
25. Эмитенттiң қызметiне әсер ететiн негiзгi факторлар:
1) егер осы мәмiленiң (мәмiлелердiң) сомасы эмитент активтерiнiң баланстық құнының он пайызынан асқан жағдайдағы, ислам бағалы қағаздарын шығару туралы шешiм қабылданған күннен бастап алты ай iшiнде жасалуы тиiс (жасалған) немесе орындалуы тиiс (орындалған) мәмiле (мәмiлелер) туралы мәлiметтер;
2) эмитенттiң болашақтағы негiзгi мiндеттемелерi және осы мiндеттемелердің эмитенттiң қызметiне әсер етуi мүмкiн терiс ықпалы ашылады;
3) эмитенттiң сот процестерiне оның негізін сипаттай отырып, қатысуы туралы мәлiметтер. Эмитенттiң қатысуымен өткен, нәтижесiнде эмитент қызметiнiң тоқтатылуы немесе шектелуi, оған маңызды ақшалай және өзге де мiндеттемелер берiлуi мүмкiн сот процестерiнiң мәнiне сипаттама беру керек;
4) уәкiлеттi мемлекеттiк органдар және/немесе соттың санкция қолданылған күндi, санкция қолданған органды, санкция қолдану себептерiн, санкцияның түрлерiн және мөлшерiн, сондай-ақ санкцияның орындалу дәрежесiн көрсете отырып, соңғы жыл iшiнде эмитентке және оның лауазымды тұлғаларына қолданған барлық әкiмшiлiк санкциялар туралы мәлiметтер;

1) физических лицах, состоящих в близком родстве (родитель, брат, сестра, сын, дочь), браке, а также свойстве (брат, сестра, родитель, сын или дочь супруга (супруги)) с физическим лицом, являющимся участником либо членом наблюдательного совета эмитента;
2) членах наблюдательного совета юридического лица, указанного в подпунктах 3)-7) настоящего пункта;
3) юридических лицах, которые контролируются лицом, являющимся участником либо членом наблюдательного совета эмитента;
4) юридических лицах, по отношению к которым лицо, являющееся участником либо членом наблюдательного совета эмитента, является крупным акционером либо имеет право на долю в имуществе в размере десяти и более процентов;
5) юридических лиц, по отношению к которым эмитент является крупным акционером или имеет право на долю в имуществе в размере десяти и более процентов;
6) юридических лиц, которые совместно с эмитентом находятся под контролем третьего лица;
7) лиц, связанных с эмитентом договором, в соответствии с которым они определяют решения, принимаемые эмитентом.
Глава 4. Описание деятельности эмитента
22. Сведения о контрактах, соглашениях, заключенных эмитентом, которые впоследствии могут оказать существенное влияние на деятельность эмитента.
23. Сведения о патентах, разрешениях, полученных эмитентом для осуществления его деятельности, с указанием даты и номера документа, срока действия и органа, выдавшего данный документ.
24. Факторы, позитивно и негативно влияющие на доходность продаж (работ, услуг) по основным видам деятельности эмитента.
25. Ключевые факторы, влияющие на деятельность эмитента:
1) сведения о сделке (сделках), которая (которые) должна (должны) быть совершена (совершены) или исполнена (исполнены) в течение шести месяцев с даты принятия решения о выпуске исламских ценных бумаг, если сумма этой сделки (сделок) превышает десять процентов балансовой стоимости активов эмитента;
2) будущие обязательства эмитента и негативное влияние, которое эти обязательства могут оказать на деятельность эмитента;
3) сведения об участии эмитента в судебных процессах с описанием сути судебных процессов с участием эмитента, по результатам которых может произойти прекращение или ограничение деятельности эмитента, наложение на него денежных и иных обязательств;
4) сведения обо всех административных взысканиях, налагавшихся на эмитента и его должностных лиц уполномоченными государственными органами и (или) судом в течение последнего года, с указанием даты применения санкции, органа, применившего санкцию, причин санкции, вида и размера санкции, а также степени исполнения санкции;

5) ислам бағалы қағаздарын ұстаушылары ұшырауы мүмкiн тәуекел факторларына нақты талдауды көрсеткендегі тәуекел факторлары;
6) эмитенттiң қызметi туралы басқа да ақпарат.
5-тарау. Қаржылық жай-күй
26. Баланстық құны материалдық емес активтердiң жалпы баланстық құнының бес және одан көп пайызын құрайтын материалдық активтердiң түрлерi.
27. Баланстық құны негiзгi құрал-жабдықтың жалпы баланстық құнының бес және одан көп пайызын құрайтын негiзгi құрал-жабдықтың түрлерi.
28. Инвестициялар.
Осы мәселе бойынша ақпарат мынадай құрылымда ұсынылуы тиiс: басқа заңды тұлғалардың капиталына тiкелей инвестициялар, ұзақ мерзiмдi инвестициялар және инвестициялық портфель.
29. Дебиторлық берешек.
Осы тармақта эмитенттiң алдында дебиторлық берешектiң жалпы сомасының бес және одан көп пайызы мөлшерiнде дебиторлық берешегi бар ұйымның атауын көрсете отырып дебиторлық берешектiң құрылымы не эмитенттiң неғұрлым iрi он дебиторының тiзiмi ашылады.
30. Осы тармақта эмитенттiң жарғылық және меншiктi капиталының мөлшерi көрсетiледi.
31. Заемдар.
Осы тармақта қолданылып жүрген банктiк заемдар және кредиттiк желiлер, олардың валютасы, сыйақы ставкалары, қамтамасыз ету түрлерi туралы ақпарат ашылады. Жақын арадағы он екi ай iшiнде өтелетiн сомалар тоқсан бойынша бөлiнуi тиiс, қалған сомалар жылдар бойынша бөлiне отырып ұсынылады.
32. Эмитенттiң негiзгi қызметiн жүзеге асыруға байланысты кредиторлық берешегi.
Осы тармақта эмитент өзiнiң кредиторлық берешектiң жалпы сомасының бес және одан көп пайызы мөлшерiнде берешегi бар ұйымның атауын көрсете отырып, кредиторлық берешектiң құрылымы не эмитенттiң бiрiншi он неғұрлым iрi кредиторлық тiзiмi ашылады.
33. Эмитенттiң соңғы үш аяқталған қаржы жылы iшiнде алған (шеккен) кiрiстiң (шығынның) мөлшерi (үш жылдың iшiндегi әр жылдың қорытындысы бойынша бөлiгiнде).
34. Левередж.
Осы тармақта эмитенттiң және оригинатордың левередж шамасы соңғы үш жылдың әр аяқталған қаржы жылының бiрiншi күнгi, сондай-ақ ислам бағалы қағаздары шығарылымының проспектiсiн беру алдындағы соңғы тоқсанның аяғындағы жағдай бойынша көрсетiледi.
35. Эмитенттің қаржылық жай-күйінің критерийлері және эмитент пен оригинатор үшiн ислам бағалы қағаздары шығарылымын сатып алу мiндеттілігіне алып әкелетiн басқа да көрсеткiштер.
6-тарау. Тіркелген бағалы қағаздар шығарылымдары туралы мәлiметтер
36. Ислам бағалы қағаздары шығарылымы туралы шешiм қабылданғанға дейiн эмитенттiң эмиссиялық бағалы қағаздарының барлық тiркелген шығарылымдарына қатысты былай көрсетіледі:

5) факторы риска с указанием подробного анализа факторов риска, которым будут подвергаться держатели исламских ценных бумаг;
6) другая информация о деятельности эмитента.
Глава 5. Финансовое состояние
26. Виды нематериальных активов, балансовая стоимость которых составляет пять и более процентов от общей балансовой стоимости нематериальных активов.
27. Виды основных средств, балансовая стоимость которых составляет пять и более процентов от общей балансовой стоимости основных средств.
28. Инвестиции.
Информация по данному вопросу представляется по следующей структуре: прямые инвестиции в капитал других юридических лиц, долгосрочные инвестиции и инвестиционный портфель.
29. Дебиторская задолженность.
В данном пункте раскрывается структура дебиторской задолженности с указанием наименований организаций, имеющих перед эмитентом дебиторскую задолженность в размере пять и более процентов от общей суммы дебиторской задолженности, либо список десяти наиболее крупных дебиторов эмитента.
30. В данном пункте указывается размер уставного и собственного капитала эмитента.
31. Займы.
В данном пункте раскрывается информация о действующих банковских займах и кредитных линиях с указанием их валюты, ставках вознаграждения, видах обеспечения. Суммы к погашению в течение ближайших двенадцати месяцев должны быть разделены поквартально, остальные суммы представляются с разбивкой по годам.
32. Кредиторская задолженность, связанная с осуществлением эмитентом основной деятельности.
В данном пункте раскрывается структура кредиторской задолженности с указанием суммы задолженности и наименования организаций, перед которыми эмитент имеет задолженность в размере более пяти процентов от общей суммы кредиторской задолженности, либо список первых десяти наиболее крупных кредиторов эмитента.
33. Размер чистого дохода (убытка), полученного (понесенного) эмитентом за три последних завершенных финансовых года (в разрезе по итогам каждого из трех лет).
34. Левередж.
В данном пункте указывается величина левереджа эмитента и оригинатора по состоянию на первый день каждого из трех последних завершенных финансовых лет, а также на конец последнего квартала перед подачей проспекта выпуска исламских ценных бумаг.
35. Критерии финансового состояния эмитента и иные показатели, ухудшение которых влечет для эмитента и оригинатора обязанность выкупа исламских ценных бумаг.
Глава 6. Сведения о зарегистрированных выпусках ценных бумаг
36. В отношении всех выпусков эмиссионных ценных бумаг эмитента, зарегистрированных до даты принятия решения о выпуске исламских ценных бумаг, указываются:

1) ислам бағалы қағаздарының әрбiр шығарылымының саны, түрi және номиналдық құны, әрбiр шығарылым бойынша тартылған ақша көлемі, сондай-ақ осы бағалы қағаздар ұстаушыларына төленген өтеу сомасы мен кіріс мөлшерін қосқандағы ислам бағалы қағаздары бойынша өтеу күні және төлемнің жалпы мөлшері, ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асырған орган, мемлекеттiк тiркеу нөмiрi және осы шығарылымды мемлекеттiк тiркеу күнi;
2) эмитенттің орналастырылған акцияларының жалпы саны, түрi және номиналдық құны, сондай-ақ акцияларды орналастыру кезiнде тартылған ақшаның жалпы сомасы, соңғы сатып алынған күнгі бағасы көрсетілген айналыстағы, сатып алынған акциялар саны, акцияны сатып алу әдiстемесi бекiтiлген күн, акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асырған орган, осындай шығарылымның мемлекеттiк тiркеу нөмiрi және мемлекеттiк тiркеу күнi;
3) егер бағалы қағаздардың қандай да болмасын шығарылымы тоқтатылған немесе жарамсыз болып танылған не күшi жойылған жағдайда осындай шешiмдердi қабылдаған мемлекеттiк орган, оларды қабылдау негiздемелерi және күнi;
4) ислам бағалы қағаздары бойынша өтеу күндерi және төлемдердiң жалпы мөлшерi;
5) соңғы екi қаржылық жылының әрбiр жылындағы немесе нақты жұмыс iстеу кезеңiндегi бiр акцияға дивидендтердiң есептелген сомасын және төленген дивидендтердiң сомасын көрсеткендегі дивиденд мөлшерi;
6) сауда-саттық ұйымдастырушылардың атауын қоса отырып, эмитенттiң бағалы қағаздарымен сауда жүзеге асырылатын негiзгi нарықтары.
7-тарау. Ислам бағалы қағаздарын шығару жөніндегі мәлiметтер
37. Ислам бағалы қағаздары туралы мәлiметтер:
1) Ислам бағалы қағаздарының түрлерi;
2) шығарылатын ислам бағалы қағаздарының саны;
3) бiр ислам бағалы қағаздарының номиналдық құны;
4) ислам бағалы қағаздары шығарылымының номиналдық құны бойынша жалпы көлемі;
5) ислам бағалы қағаздары бойынша кіріс мөлшерін анықтау тәртібі;
6) ислам бағалы қағаздары бойынша кірісті ислам бағалы қағаздары ұстаушыларына төлем жасау мерзімі және талаптары;
7) резервтік қорды қалыптастыру тәртібі, оның ішінде эмитенттің бөлінген активтері құрамында осы қорды құру және одан әрі қалыптастыруға бағытталған алынған кірістің пайызы, сондай-ақ резервтік қордың қаражатын пайдалану жөніндегі мәліметтер;
8) эмитент пен оригинатор арасындағы инвестициялық жоба бойынша (исламдық қатысу сертификаттарын шығару кезінде) кірісті бөлу және пайыздық арақатынас тәртібі;
9) сенімгерлік басқарушыға бөлінген актив бойынша (оригинаторға) төленетін комиссиялық сыйақы мөлшері;
10) қаржыландыру объектісіне қойылатын талаптар (исламдық қатысу сертификаттарын шығару кезінде);

1) количество, вид и номинальная стоимость каждого выпуска исламских ценных бумаг, объем привлеченных денег по каждому выпуску, а также даты погашения и общий размер выплат по исламским ценным бумагам, включая суммы погашения и размер доходов, выплаченных держателям данных ценных бумаг, орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска исламских ценных бумаг, государственный регистрационный номер и дата государственной регистрации такого выпуска;
2) общее количество, вид и номинальная стоимость размещенных акций эмитента, а также общая сумма денег, привлеченных при размещении акций, количество акций, находящихся в обращении, выкупленных, с указанием цены выкупа на последнюю дату, дата утверждения методики выкупа акций, орган, осуществивший государственную регистрацию выпуска акций, государственный регистрационный номер и дата государственной регистрации такого выпуска;
3) в случае, если какой-либо выпуск ценных бумаг был приостановлен или признан несостоявшимся либо аннулирован, указывается государственный орган, принявший такое решение, основания и дату его принятия;
4) размер дивиденда на одну акцию за каждый год из двух последних финансовых лет или за период фактического существования, с указанием суммы начисленных дивидендов и суммы выплаченных дивидендов;
5) основные рынки, на которых осуществляется торговля ценными бумагами эмитента, включая наименования организаторов торгов.
Глава 7. Сведения о выпуске исламских ценных бумаг
37. Сведения об исламских ценных бумагах:
1) вид исламских ценных бумаг;
2) количество выпускаемых исламских ценных бумаг;
3) номинальная стоимость одной исламской ценной бумаги;
4) общий объем выпуска исламских ценных бумаг по номинальной стоимости;
5) порядок определения размера доходов по исламским ценным бумагам;
6) сроки и условия выплаты держателям исламских ценных бумаг дохода по исламским ценным бумагам;
7) порядок формирования резервного фонда, в том числе процент полученного дохода, направленного на создание и дальнейшее формирование данного фонда в составе выделенных активов эмитента, а также сведения об использовании средств резервного фонда;
8) порядок распределения и процентное соотношение дохода по инвестиционному проекту (при выпуске исламских сертификатов участия) между эмитентом и оригинатором;
9) размер комиссионного вознаграждения, выплачиваемого доверительному управляющему выделенными активами (оригинатору);
10) требования к объекту финансирования (при выпуске исламских сертификатов участия);

11) ислам бағалы қағаздарын орналастыру, айналысқа жіберу және өтеу жөніндегі, мыналарды көрсеткендегі, мәліметтер:
ислам бағалы қағаздарын орналастыру мерзімі (орналастырудың басталу және аяқталу күні);
ислам бағалы қағаздарын айналысқа жіберу мерзімі (айналысқа жіберудің басталу және аяқталу күні);
ислам бағалы қағаздарын өтеу күні және талаптары;
ислам бағалы қағаздарын өтеу жасалатын орын (орындар);
ислам бағалы қағаздарын өтеу тәсілдері;
12) ислам бағалы қағаздарына төлем жасау талаптары және тәртібі, есеп айырысу тәсілдері;
13) оригинатор мен эмитенттің құқықтары мен міндеттері;
14) әрбір ислам бағалы қағазының оның ұстаушысына мынаны көрсете отырып берген құқығы:
ислам бағалы қағаздарын мерзімінен бұрын өтеу және сатып алу тәртібі (ислам бағалы қағаздарын сатып алу талаптары, жағдайлары, өтеу және сатып алу мерзімі);
эмитенттің және оригинатордың қызметі, оның ішінде эмитенттің және оригинатордың ислам бағалы қағаздары ұстаушылары үшін ақпарат жариялап отыратын бұқаралық ақпарат құралдары туралы ақпаратты қосқандағы эмитенттің және оригинатордың қаржылық есеп беруі жөнінде ислам бағалы қағаздары ұстаушыларына ақпарат беру тәртібі;
қаржыландыруға байланысты (ислам қатысу сертификаттарын шығарған кезде) инвестициялық жобаларды іріктеу кезінде оригинатормен бірлесіп, шешімдерді қабылдау құқықтарын іске асыру рәсімдері;
ислам бағалы қағаздары бойынша дефолт жариялануы мүмкін жағдай пайда болған кездегі оқиғалар және бұл жағдайда ислам бағалы қағаздары ұстаушыларының қандай құқықтары бар;
әрбір ислам бағалы қағаздары бойынша ұстаушыға берілетін өзге де құқықтар;
15) эмитенттің және оригинатордың ислам бағалы қағаздары бойынша дефолт болған жағдайда қабылдайтын шаралары, сондай-ақ ислам бағалы қағаздарын өтеу кезінде міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған кезде ислам бағалы қағаздарын ұстаушылардың құқықтарын қорғау рәсімдері көрсетіледі;
16) тіркеушінің атауын, оның тұрғылықты жерін, телефон нөмірлерін, шарттың күні және нөмірі көрсете отырып, ислам бағалы қағаздары бойынша құқықтарды есепке алу тәртібі;
17) төлем жасаушы агент жөніндегі мәліметтер (атауы, тұрғылықты жері, телефон нөмірлері, тиісті шарттың күні және нөмірі).
Оның атауы, оның тұрғылықты жері, телефон нөмірлері, тиісті шарттың күні және нөмірі көрсетіледі.
38. Исламдық жалдау сертификаттарын шығару кезінде мыналар көрсетіледі:
қолданыстағы жалдау шарты бұзылған жағдайда жаңа жалдау шартын ( қаржы лизингі ) жасау талаптары мен мерзімі;
жалдау шарттарын (қаржы лизингі) жасау (бұзу) фактісі туралы исламдық жалдау сертификаттарының ұстаушыларын хабардар ету тәртібі мен мерзімі;
бөлінген активтерді құрайтын (исламдық жалдау сертификаттарын шығару кезінде) мүлікті (қаржы лизингі) жалдау жөніндегі шарт бойынша келіп түскен төлемдерді бөлу тәртібі және мерзімі;
бөлінген активтер құрамына кіретін мүлік және талап ету құқықтары туралы ақпарат, сондай-ақ оларды пайдалану талаптары, тәртібі және мерзімі.

11) сведения о размещении, обращении и погашении исламских ценных бумаг с указанием:
срока размещения (даты начала и окончания размещения) исламских ценных бумаг;
срока обращения (даты начала и окончания обращения) исламских ценных бумаг;
даты и условий погашения исламских ценных бумаг;
места (мест), где будет произведено погашение исламских ценных бумаг;
способа погашения исламских ценных бумаг;
12) условия и порядок оплаты исламских ценных бумаг, способы расчетов;
13) права и обязанности оригинатора и эмитента;
14) права, предоставляемые каждой исламской ценной бумагой ее держателю с указанием:
порядка досрочного погашения и выкупа исламских ценных бумаг (условия, случаи, сроки погашения и выкупа исламских ценных бумаг);
порядка предоставления держателям исламских ценных бумаг информации о деятельности эмитента и оригинатора, в том числе финансовой отчетности эмитента и оригинатора, включая информацию о средствах массовой информации, в которых будет опубликовываться информация для держателей исламских ценных бумаг;
процедуры реализации права на принятие решения совместно с оригинатором при отборе инвестиционных проектов для финансирования (при выпуске исламских сертификатов участия);
событий, при наступлении которых может быть объявлен дефолт по исламским ценным бумагам, и какие права в данном случае есть у держателей исламских ценных бумаг;
иных прав, предоставляемых держателю каждой исламской ценной бумагой;
15) меры, которые будут предприняты эмитентом и оригинатором в случае дефолта по исламским ценным бумагам, а также процедуры защиты прав держателей исламских ценных бумаг при неисполнении или ненадлежащем исполнении обязательств по погашению исламских ценных бумаг;
16) порядок учета прав по исламским ценным бумагам с указанием наименования регистратора, его места нахождения, номера телефонов, даты и номера договора;
17) сведения о платежном агенте (наименование, место нахождения, номера телефонов, дата и номер соответствующего договора).
38. При выпуске исламских арендных сертификатов указываются:
условия и сроки заключения нового договора аренды ( финансового лизинга ) в случае расторжения действующего договора аренды (финансового лизинга);
порядок и сроки уведомления держателей исламских арендных сертификатов и (или) их представителя о факте заключения (расторжения) договоров аренды (финансового лизинга);
порядок и сроки распределения платежей, поступающих по договору аренды (финансового лизинга) имущества, составляющего выделенные активы;
информация об имуществе и правах требования, которые будут входить в состав выделенных активов, а также условия, порядок и сроки их приобретения.

39. Ислам бағалы қағаздарын орналастырудан түскен ақшаны пайдалану.
Ислам бағалы қағаздарын орналастырудан алынған ақшаны инвестициялаудың тәртібі мен талаптары, сондай-ақ алынған ақшаны жоспарлап отырған бөлудегі болуы мүмкін өзгерістер пайда болған кезде, осы өзгерістерді көрсететін талаптар, ислам бағалы қағаздары шығарылымынан және оны орналастырудан алынған қаражат есебінен сатып алынған мүлікке тәуелсіз баға берушінің баға беру тәртібі мен мерзімі көрсетіледі.
40. Бөлінген активтер бойынша уақытша еркін түскен түсімдерді инвестициялау тәртібі.
41. Эмитентті тарату.
Оригинатор эмитентті таратуға құқылы болған кездегі талаптар көрсетіледі.
42. Эмитенттің инвестициялық жобадағы акцияларды (қатысу үлестерін) оригинаторға сенімгерлік басқаруға берген жағдайында осы акцияларды (қатысу үлестерін) беру мерзімі мен тәртібі көрсетіледі.
8-тарау. Ислам бағалы қағаздары ұстаушыларының өкілі туралы ақпарат
43. Ислам бағалы қағаздары ұстаушыларының өкілі туралы мәліметтер:
1) атауы;
2) тұрғылықты орны, байланыс телефоны;
3) ислам бағалы қағаздары ұстаушыларының өкілі атқарушы органының бірінші басшысының, мүшелерінің тегі, аты, бар болса әкесінің аты;
4) ислам бағалы қағаздары ұстаушыларының өкіліне уәкілетті орган бағалы қағаздар нарығындағы кастодиандық және (немесе) брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыру үшін берген лицензиясының күні және нөмірі;
5) ислам бағалы қағаздары ұстаушыларына және оның эмитентіне қатысты ислам бағалы қағаздары ұстаушыларының өкілінің құқықтары мен міндеттері;
6) ислам бағалы қағаздары ұстаушыларының және (немесе) эмитенттің өкілге олардың атынан олардың мүдделерін қорғау мақсатында сотқа, уәкілетті органға және өзге мемлекеттік органдарға шағым жасау жөніндегі құқықтарын ұсыну тәртібі;
7) өкілдің ислам бағалы қағаздары ұстаушылары, сондай-ақ оригинатордың қызметі және оның қаржылық есеп беруі жөніндегі ақпаратты алу тәртібі;
8) өкілдің эмитенттің ислам бағалы қағаздары ұстаушылары алдындағы міндеттемелерін орындау жөніндегі эмитенттің есептерін алу тәртібі мен мерзімі;
9) өкілдің қаржыландыру объектісі туралы құжаттар мен ақпаратты алу тәртібі мен мерзімі;
10) ислам бағалы қағаздары ұстаушылары өкілінің, сондай-ақ уәкілетті органның қаржыландыру объектісінің ислам бағалы қағаздары шығарылымының талаптарына сәйкес келмеуі туралы хабарламаны беру тәртібі мен мерзімі;
11) өкілдің қаржыландыру объектісінің ислам бағалы қағаздары шығарылымының талаптарына сәйкес келмеуі себептері бойынша ислам бағалы қағаздарын мерзімінен бұрын өтеу туралы талаптарын эмитентке немесе оригинаторға жіберу тәртібі мен мерзімі.

39. Использование денег от размещения исламских ценных бумаг.
Указываются порядок и условия инвестирования денег, полученных от размещения исламских ценных бумаг, а также условия, при наступлении которых возможны изменения в планируемом распределении полученных денег, с указанием таких изменений, порядок и сроки оценки имущества, приобретаемого за счет средств, полученных от выпуска и размещения исламских ценных бумаг, независимым оценщиком.
40. Порядок инвестирования временно свободных поступлений по выделенным активам.
41. Ликвидация эмитента.
Указываются условия, при которых оригинатор вправе ликвидировать эмитента.
42. В случае передачи эмитентом акций (долей участия) в инвестиционном проекте в доверительное управление оригинатору, указываются сроки и порядок передачи данных акций (долей участия).
Глава 8. Информация о представителе держателей
исламских ценных бумаг
43. Сведения о представителе держателей исламских ценных бумаг:
1) наименование;
2) место нахождения, контактные телефоны;
3) фамилия, имя, при наличии - отчество первого руководителя, членов исполнительного органа представителя держателей исламских ценных бумаг;
4) дата и номер лицензии представителя держателей исламских ценных бумаг, выданной уполномоченным органом, на осуществление кастодиальной и (или) брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг;
5) права и обязанности представителя держателей исламских ценных бумаг по отношению к держателям исламских ценных бумаг и эмитенту;
6) порядок принятия решений держателями исламских ценных бумаг и (или) эмитентом по предоставлению представителю права обращаться от их имени в суд, уполномоченный орган и иные государственные органы с целью представления их интересов;
7) порядок получения представителем информации о держателях исламских ценных бумаг, а также о деятельности оригинатора и его финансовой отчетности;
8) порядок и сроки получения представителем отчетов эмитента об исполнении эмитентом обязательств перед держателями исламских ценных бумаг;
9) порядок и сроки получения представителем документов и информации об объекте финансирования;
10) порядок и сроки уведомления представителем держателей исламских ценных бумаг, а также уполномоченного органа о несоответствии объекта финансирования условиям выпуска исламских ценных бумаг;
11) порядок и сроки направления представителем эмитенту или оригинатору требования о досрочном погашении исламских ценных бумаг по причине несоответствия объекта финансирования условиям выпуска исламских ценных бумаг.

9-тарау. Қосымша ақпарат
44. Ислам бағалы қағаздары айналысындағы шектеулер.
Ислам бағалы қағаздары жасаған айналысындағы кезкелген шектеулер, орналастырылатын ислам бағалы қағаздарының ықтимал сатып алушыларына қатысты шектеулер, оның iшiнде арасында ислам бағалы қағаздарын орналастыру жоспарланып отырған тұлғалар тобы көрсетiледi.
45. Ислам бағалы қағаздары шығарылымына кеткен шығындардың сомасы және осы шығындар қандай тәсiлмен төленгендігі (төленетіндігі) туралы мәлiметтер.
46. Инвесторлар эмитент жарғысының көшiрмесiмен, ислам бағалы қағаздары шығарылымның проспектiсiмен, ислам бағалы қағаздарын орналастыру жиынтығы туралы есеппен таныса алатын орындар туралы эмитент қызметі туралы ақпарат жариялау үшiн пайдаланатын бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыру.
Ислам бағалы қағаздары шығарылымының проспектiсiне эмитенттiң бiрiншi басшысы, бас бухгалтерi немесе олардың орнындағы адамдардың қолы қойылады және эмитент мөрiнiң таңбасымен куәландырылады. Проспектiсiнiң әрбiр данасы осы Ереженің 3-тармағында көрсетілген құжаттармен бірге тiгiледi және тiгiстiң түйiнiне және жартылай параққа желiмделген қағаз пломбамен бекiтiледi. Мөрдiң таңбасы жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжаттың парағына басылуы және бiрiншi басшысының немесе оның орнындағы адамның қолымен куәландырылуы тиiс.
Ислам бағалы қағаздары
шығарылымын мемлекеттік тіркеу,
ислам бағалы қағаздарын
орналастыру және өтеу
қорытындылары туралы есептерді
қарау, сондай-ақ ислам бағалы
қағаздарына ұлттық сәйкестендіру
нөмірлерін беру жөніндегі
ережеге 2-қосымша
Нысан
Бағалы қағаздар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы
куәлік
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
Алматы қаласы     20 ___ жылғы «___» __________    № _____
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі _____________________________________________________________________
(тіркеуші органның атауы, тіркеу нөмірі және күні)
тіркелген _____________________________________________________________________
(эмитенттің атауы және мекенжайы)
_____________________________________________________________________
(ислам бағалы қағаздарының түрі көрсетіледі)
шығарылымды мемлекеттік тіркеуге алды
Шығарылым
_____________________________________________________________________
(ислам бағалы қағаздары саны цифрмен және жазбаша)
бөлінді әрі оларға
ұлттық сәйкестендіру нөмірі берілді.
Бір __________________________________________________________________
(ислам бағалы қағаздарының түрі және құны цифрмен және жазбаша)
номиналдық құны ______________________________________ теңге.
Шығарылымының көлемі __________________________________________
(ислам бағалы қағаздарының түрі көрсетіледі) ________________________________________________________теңге бола        (шығарылатын ислам бағалы қағаздарының жиынтық
номиналдық құны цифрмен және жазбаша)
Шығарылым ________________________________________________нөмірімен
эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне енгізілді. Шығарылым туралы қосымша ақпарат:____________________________________
___________________________________________________________________
Куәлікке қол қойған адамның тегі, аты, бар болса әкесінің
аты және лауазымы, қолы, мөрі
Ислам бағалы қағаздары
шығарылымын мемлекеттік тіркеу,
ислам бағалы қағаздарын
орналастыру және өтеу
қорытындылары туралы есептерді
қарау, сондай-ақ ислам бағалы
қағаздарына ұлттық сәйкестендіру
нөмірлерін беру жөніндегі
ережеге 3-қосымша
Ислам бағалы қағаздарын орналастыру
қорытындылары туралы
ЕСЕП

Глава 9. Дополнительная информация
44. Ограничения в обращении исламских ценных бумаг.
Указываются любые ограничения в обращении исламских ценных бумаг, ограничения в отношении возможных приобретателей размещаемых исламских ценных бумаг, в том числе круг лиц, среди которых предполагается разместить исламские ценные бумаги.
45. Сумма затрат оригинатора (эмитента) на выпуск исламских ценных бумаг и сведения о том, каким образом эти затраты оплачивались (будут оплачиваться).
46. Информация о местах, где инвесторы могут ознакомиться с копией устава эмитента, проспектом выпуска исламских ценных бумаг, отчетом об итогах размещения исламских ценных бумаг в средствах массовой информации, используемых для публикации информации о деятельности эмитента.
Проспект выпуска исламских ценных бумаг подписывается первым руководителем, главным бухгалтером, или лицами их замещающими, и заверяется оттиском печати эмитента. Каждый экземпляр проспекта прошивается с документами, указанными в пункте 3 настоящих Правил, и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист, с указанием количества прошитых и пронумерованных листов. Оттиск печати наносится частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверяется подписью первого руководителя или лица, его замещающего.
Приложение 2
к Правилам государственной регистрации
выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах размещения и погашения
исламских ценных бумаг, а также присвоения
национального идентификационного номера
исламским ценным бумагам
Форма
Сноска. Приложение 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
Свидетельство
о государственной регистрации выпуска ценных бумаг
«___» _____________ 20 __ года                                    город Алматы № ______
Национальный Банк Республики Казахстан произвел государственную регистрацию
выпуска ________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается вид исламских ценных бумаг)
________________________________________________________________________________
(наименование и адрес эмитента),
Зарегистрированного _____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, номер и дата регистрации)
Выпуск разделен на ________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(количество исламских ценных бумаг цифрами и прописью)
которым присвоен национальный идентификационный номер __________________________
________________________________________________________________________________
Номинальная стоимость одной _______________________________________________
___________________________________________________________________________ тенге
(указывается вид исламских ценных бумаг их стоимость цифрами и прописью)
Объем выпуска составляет __________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается вид исламских ценных бумаг)
___________________________________________________________________________ тенге
(суммарная номинальная стоимость выпускаемых исламских
ценных бумаг цифрами и прописью)
Выпуск внесен в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг за номером
________________________________________________________________________________
Дополнительная информация о выпуске _______________________________________
________________________________________________________________________________
Фамилия, имя, при наличии - отчество и занимаемая должность лица, подписавшего
свидетельство, подпись, печать
Приложение 3
к Правилам государственной регистрации
выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах размещения и погашения
исламских ценных бумаг, а также присвоения
национального идентификационного номера
исламским ценным бумагам
ОТЧЕТ
об итогах размещения исламских ценных бумаг

1. Эмитенттiң атауы.
2. Эмитенттi мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы мәлiметтер.
Осы тармақта эмитенттi мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы анықтаманың немесе куәлiктiң күнi және нөмiрi, сондай-ақ оны мемлекеттiк тiркеудi (қайта тiркеудi) жүзеге асырған органның атауы көрсетiлуi тиіс.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Эмитенттiң орналасқан жерi.
4. Ислам бағалы қағаздары шығарылымын мемлекеттiк тiркеу күнi және нөмiрi.
5. Ислам бағалы қағаздары туралы мәлiметтер: жалпы саны, түрi, номиналдық құны;
6. Ислам бағалы қағаздарын орналастыру туралы мәлiметтер:
1) Ислам бағалы қағаздарын орналастыру қорытындылары туралы алдыңғы есептi (есептердi) бекiту күнi;
2) есеп ұсынылатын кезеңдегi орналастырудың басталу және аяқталу күнi;
3) айналыс кезеңінің басталу және аяқталу күні;
4) ұйымдаспаған бағалы қағаздар рыногындағы жазу және аукциондық жолмен орналастырылған ислам бағалы қағаздарының саны және тартылған ақша сомасы. Ислам бағалы қағаздарын аукцион өткiзу жолымен орналастырған жағдайда олардың өткен күнiн және аукциондағы ең жоғарғы сату бағасын көрсету керек;
5) бағалы қағаздардың ұйымдастырылған рыногында ислам бағалы қағаздарын орналастыру туралы ақпарат (caуда-саттықты ұйымдастырушылар тiзiмiнiң санаты, ислам бағалы қағаздарын орналастыру аяқталған күнге ислам бағалы қағаздарының рыноктық құны, сауда-саттықтағы ең жоғарғы баға және бiрiншi және соңғы сауда-саттық күнi орналастырылған акциялардың саны және тартылған ақша сомасы);
6) есептi кезеңдегi орналастырылған ислам бағалы қағаздарының саны және олардың айналысқа түскен күнiнен бастап осының алдында орналастырылған барлық ислам бағалы қағаздарын ескерiп;
7) есептi кезең аяқталған күнге сатып алынған ислам бағалы қағаздарының саны, сатып алу жөнiнде шешiм қабылданған күн, сондай-ақ эмитент оларды сатып алған кезде келген шығындар;
8) ислам бағалы қағаздарын шығару андеррайтерлерi (эмиссиялық консорциумдар) туралы ақпарат. Осы тармақта мынадай ақпаратты көрсету керек:
бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушысының атауы, эмитентпен жасалған андеррайтер қызметiн көрсету жөнiндегi шарттың күнi мен нөмiрi, сондай-ақ эмиссиялық консорциум қатысушылары туралы;
андеррайтерлерге немесе орналастырушы басқа қатысушыларға, орналастырудың жалпы көлемiнiң процентке шаққандағы, әрбiр орналастырылған ислам бағалы қағаздарының дисконты және комиссиясы көлемiнде өкiлдерге төленген (төленуi тиiс) дисконт және комиссия және шығыстар туралы басқа да мәлiметтер;
андеррайтерлердi тартпай орналастырылған ислам бағалы қағаздарының саны туралы;

1. Наименование эмитента.
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента.
В данном пункте необходимо указать дату и номер справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента, а также наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию).
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Место нахождения эмитента.
4. Дата и номер государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг.
5. Сведения об исламских ценных бумагах: общее количество, вид, номинальная стоимость.
6. Сведения о размещении исламских ценных бумаг:
1) дата утверждения предыдущего (предыдущих) отчета (отчетов) об итогах размещения исламских ценных бумаг;
2) дата начала и дата окончания периода размещения, за который представляется отчет;
3) дата начала и дата окончания периода обращения;
4) количество исламских ценных бумаг, размещенных на неорганизованном рынке ценных бумаг путем подписки и сумма привлеченных денег. В случае размещения исламских ценных бумаг путем проведения аукциона необходимо указать даты их проведения и наивысшую цену продажи на аукционе;
5) информация о размещении исламских ценных бумаг на организованном рынке ценных бумаг (категория списка организатора торгов, рыночная стоимость исламских ценных бумаг на дату окончания размещения исламских ценных бумаг, наивысшая цена на торгах и дата первых и последних торгов, количество размещенных исламских ценных бумаг и сумма привлеченных денег);
6) количество размещенных исламских ценных бумаг за отчетный период и всего с учетом ранее размещенных исламских ценных бумаг с даты начала их размещения;
7) количество выкупленных исламских ценных бумаг на дату окончания отчетного периода, дата принятия решения о выкупе, а также сумма расходов, понесенных эмитентом (оригинатором) при их выкупе;
8) информация об андеррайтерах (эмиссионных консорциумах) выпуска исламских ценных бумаг. В данном пункте следует указать информацию:
о наименовании профессионального участника рынка ценных бумаг, дате и номере договора на оказание услуг андеррайтера, заключенных эмитентом, а также об участниках эмиссионного консорциума;
о дисконте и комиссионных, которые выплачены (подлежат выплате) андеррайтерам или другим участникам размещения, представителям в процентном выражении от общего объема размещения, объеме дисконта и комиссионных на каждую размещаемую исламскую ценную бумагу и другие сведения о расходах;
о количестве размещенных исламских ценных бумаг без привлечения андеррайтеров и дальнейших планах размещения;

9) меншiк иелерiнiң санаттары бойынша ислам бағалы қағаздарының меншік иелерінің саны туралы мәлiметтер:
жоғарыда аталған әр санаттағы тұлғалардың меншігіне жататын ислам бағалы қағаздарының санын көрсеткен зейнетақы қорлары, сақтандыру компаниялары, екiншi деңгейдегi банктер, банктiк емес ұйымдар, брокер-дилерлер және басқалар;
10) орналастырылмаған ислам бағалы қағаздарының саны;
11) тиісті шарттарды жасау күні мен нөмірі көрсетілген оригинатордың атауы мен орналасқан жерi;
12) есептi кезеңнiң аяқталу күнiне уақытша бос ақшаны инвестициялаудан алынған ақша сомасы.
7. Тiркеушi туралы мәлiметтер.
Тiркеушiнiң атауы және орналасқан жерi, шарт жасалған күн және нөмiрi.
8. Баспасөз басылымының атауы және ислам бағалы қағаздары шығарылымы туралы ақпараттық хабар жарияланған күн.
9. Ислам бағалы қағаздары бойынша кіріс төлеу туралы мәлiметтер:
1) есепті кезең ішінде ислам бағалы қағаздары ұстаушыларына төленген кіріс мөлшері;
2) ислам бағалы қағаздары ұстаушыларына ислам бағалы қағаздары бойынша кірістің кезеңділігі және мерзімі;
3) ислам бағалы қағаздары бойынша кіріс төлеу кезiндегi есеп айырысу тәртiбi (есеп айырысу нысаны: қолма-қол, аударым жасау арқылы);
4) есепті кезең ішінде ислам бағалы қағаздарын орналастырудан алынған мүлік бойынша алынған кірістің жалпы сомасы;
5) эмитенттің бөлінген активтері құрамында резервтік қорды құру және одан әрі қалыптастыруға бағытталған ақша сомасы, сондай-ақ есепті кезеңдегі резервтік қордың қаражатын пайдалану жөніндегі мәліметтер;
6) есепті кезең ішінде бөлінген активтерді сенімгерлік басқарушыға (оригинаторға) төленген комиссиялық сыйақы мөлшері;
7) есепті кезең ішінде (эмитент және оригинатор үшін жеке көрсетіледі) эмитент пен оригинатор инвестициялық жоба бойынша (исламдық қатысу сертификаттарын шығару кезінде) алған ақша сомасы.
Есепке эмитенттiң бiрiншi басшысы, бас бухгалтерi немесе олардың орнындағы адамдар қол қояды және эмитенттiң мөрiнiң таңбасымен куәландырылады. Есептiң әрбiр данасы есептi айдың соңындағы жағдай бойынша немесе ислам бағалы қағаздарды орналастыру аяқталған күнгi қаржылық есеп берумен және орналастырылған ислам бағалы қағаздарының саны туралы меншiк иелерiнiң санаты бойынша бөлiгiнде тiркеушi берген анықтаманың көшiрмесiмен бiрге тiгiледi, тiгiстiң түйiнiне және жартылай параққа желiмделген қағаз пломбамен бекiтiледi. Мөрдiң таңбасы жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжаттың парағына басылуы және бiрiншi басшысының немесе оның орнындағы адамның қолымен куәландырылуы тиiс.
Ислам бағалы қағаздары
шығарылымын мемлекеттік тіркеу,
ислам бағалы қағаздарын
орналастыру және өтеу
қорытындылары туралы есептерді
қарау, сондай-ақ ислам бағалы
қағаздарына ұлттық сәйкестендіру
нөмірлерін беру жөніндегі
ережеге 4-қосымша
Ислам бағалы қағаздарын өтеу қорытындылары туралы
ЕСЕП

9) сведения о количестве собственников исламских ценных бумаг по категориям собственников:
пенсионные фонды, страховые компании, банки второго уровня, небанковские организации, брокеры - дилеры и прочие с указанием количества и вида исламских ценных бумаг, принадлежащих собственникам каждой из вышеуказанных категорий лиц;
10) количество неразмещенных исламских ценных бумаг;
11) наименование и место нахождения оригинатора с указанием номера и даты заключения соответствующих договоров;
12) сумма денег, полученных от инвестирования временно свободных денег на дату окончания отчетного периода.
7. Сведения о регистраторе.
Наименование и место нахождения регистратора, дата и номер договора.
8. Наименование средств массовой информации и дата публикации информационного сообщения о выпуске исламских ценных бумаг.
9. Сведения о выплате дохода по исламским ценным бумагам:
1) размер выплаченного держателям исламских ценных бумаг дохода по исламским ценным бумагам в отчетном периоде;
2) периодичность и сроки выплаты держателям исламских ценных бумаг дохода по исламским ценным бумагам;
3) порядок расчетов при выплате дохода по исламским ценным бумагам (форма расчетов: наличная, безналичная);
4) общая сумма полученного дохода по имуществу, приобретенному от размещения исламских ценных бумаг в отчетном периоде;
5) сумма денег, направленная на создание и дальнейшее формирование резервного фонда в составе выделенных активов эмитента, а также сведения об использовании средств резервного фонда в отчетном периоде;
6) размер комиссионного вознаграждения, выплаченного доверительному управляющему выделенными активами (оригинатору) в отчетном периоде;
7) сумма денег, полученная по инвестиционному проекту (при выпуске исламских сертификатов участия) эмитентом и оригинатором в отчетном периоде (указывается отдельно для эмитента и оригинатора).
Отчет подписывается первым руководителем, главным бухгалтером, или лицами их замещающими и заверяется оттиском печати эмитента. Каждый экземпляр отчета прошивается с копией справки на дату окончания периода размещения исламских ценных бумаг, выданной регистратором о количестве размещенных исламских ценных бумаг в разрезе по категориям собственников, финансовой отчетностью по состоянию на конец отчетного месяца или на дату окончания размещения исламских ценных бумаг и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Оттиск печати наносится частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверяется подписью первого руководителя или лица, его замещающего.
Приложение 4
к Правилам государственной регистрации
выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах размещения и погашения
исламских ценных бумаг, а также присвоения
национального идентификационного номера
исламским ценным бумагам
ОТЧЕТ
об итогах погашения исламских ценных бумаг

1. Эмитенттiң және оригинатордың атауы.
2. Эмитенттi және оригинаторды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы мәлiметтер.
Осы тармақта эмитенттi және оригинаторды мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы анықтаманың немесе куәлiктiң күнi және нөмiрi, сондай-ақ оны мемлекеттiк тiркеудi (қайта тiркеудi) жүзеге асырған органның атауы көрсетiледi.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі басқармасының 26.04.2013 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Эмитенттiң және оригинатордың орналасқан жерi.
4. Ислам бағалы қағаздары шығарылымы мемлекеттiк тiркелген күн және шығарылым нөмірі.
5. Ислам бағалы қағаздары шығарылымын орналастыру қорытындылары туралы есеп (есептер) бекiтiлген күн.
6. Ислам бағалы қағаздарын өтеу туралы мәлiметтер:
1) ислам бағалы қағаздары өтелген күн;
2) оригинатордың эмитентке мерзімінен бұрын өтеудің негіздемелерін және ислам бағалы қағаздары өтеу үшін аударған ақша сомасын көрсетіп, мерзімінен бұрын өтелген ислам бағалы қағаздарының саны туралы мәлiметтер;
3) мерзiмiнен бұрын өтелген ислам бағалы қағаздарын өтеу үшін резервтік қордан қамтылған ақша сомасы.
7. Ислам бағалы қағаздары бойынша төленген кірістің жиынтық мөлшерi және өтеу сомасы. Осы тармақта есеп толығымен келтiрiледi.
Ислам бағалы қағаздарын өтеу қорытындысы туралы есеп есептi айдың соңындағы жағдай бойынша немесе ислам бағалы қағаздарын өтеу аяқталған күнгi эмитенттің және оригинатордың қаржылық есеп берумен қоса тiгiледi, оған бiрiншi басшы, бас бухгалтер, не олардың орындарындағы адамдар, ислам бағалы қағаздарын ұстаушылар өкілі атынан уәкілетті тұлға қол қояды және эмитенттiң мөрiнiң бедерiмен расталады.
Ислам бағалы қағаздары шығарылымын
мемлекеттік тіркеу, ислам бағалы
қағаздарын орналастыру және өтеу
қорытындылары туралы есептерді
қарау, сондай-ақ ислам бағалы
қағаздарына ұлттық сәйкестендіру
нөмірлерін беру жөніндегі ережеге
5-қосымша
Нысан
Ислам бағалы қағаздарын орналастыру (өтеу) қорытындылары
туралы есепті бекіту жөніндегі хабарлама
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 16.07.2014 № 109 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
Алматы қаласы       20 ___ жылғы «___» __________    № _____
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
_____________________________________________________________________
(тіркеуші органның атауы, тіркеу нөмірі және күні)
тіркелген
_____________________________________________________________________
(эмитенттің атауы және мекенжайы)
_____________________________________________________________________
(ислам бағалы қағаздарының түрі көрсетіледі)
Орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есепті бекітті
Шығарылым _________________________________________________нөмірімен
эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне енгізілді.
Шығарылымның_________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ислам бағалы қағаздарының түрі, саны цифрмен және жазбаша)
номиналдық құны ____________________________________ теңгеде бөлінді.
______________________________________________________ жағдай бойынша
орналастырылғандары (өтелгендері)____________________________________
орналастырылмағандары________________________________________________
Шығарылым туралы қосымша ақпарат:____________________________________
_____________________________________________________________________
Хабарламаға қол қойған адамның тегі, аты, бар болса әкесінің аты және атқаратын лауазымы, қолы, мөрі
Ислам бағалы қағаздары
шығарылымын мемлекеттік тіркеу,
ислам бағалы қағаздарын
орналастыру және өтеу
қорытындылары туралы есептерді
қарау, сондай-ақ ислам бағалы
қағаздарына ұлттық сәйкестендіру
нөмірлерін беру жөніндегі
ережеге 6-қосымша
Қаріптік белгілерді сандарға ауыстыру кестесі
A
10
F
15
L
20
R
25
W
30
B
11
G
16
M
21
S
26
X
31
C
12
H
17
N
22
T
27
Y
32
D
13
J
18
P
23
U
28
Z
33
E
14
K
19
Q
24
V
29
Ислам бағалы қағаздары
шығарылымын мемлекеттік тіркеу,
ислам бағалы қағаздарын
орналастыру және өтеу
қорытындылары туралы есептерді
қарау, сондай-ақ ислам бағалы
қағаздарына ұлттық сәйкестендіру
нөмірлерін беру жөніндегі
ережеге 7-қосымша
Ислам бағалы қағаздарына ұлттық сәйкестендіру
нөмірін берудің мысалдары
Берілді (мысалдың талабы):
Акционерлік қоғам исламдық жалдау сертификаттары шығарылымын 4,5 жыл айналыс мерзімімен жүзеге асырады. Ислам бағалы қағаздарының осы шығарылымы A58 нөмірімен эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізіліміне енгізілген.
1-адым:
Позициялар нөмірі
Белгілер
Түсіндірулер
1–2
KZ

1. Наименование эмитента и оригинатора.
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента и оригинатора.
В данном пункте указывается дата и номер справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента и оригинатора, а также наименование органа, осуществившего их государственную регистрацию (перерегистрацию).
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 26.04.2013 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Место нахождения эмитента и оригинатора.
4. Дата государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг и номер выпуска.
5. Дата утверждения отчета (отчетов) об итогах размещения исламских ценных бумаг.
6. Сведения о погашении исламских ценных бумаг:
1) дата погашения исламских ценных бумаг;
2) сведения о количестве досрочно погашенных исламских ценных бумаг с указанием оснований досрочного погашения и суммы денег, перечисленных оригинатором эмитенту для погашения исламских ценных бумаг;
3) сумма денег привлеченных из резервного фонда для погашения исламских ценных бумаг.
7. Суммарный размер выплаченного дохода по исламским ценным бумагам и сумма погашения. В данном пункте приводится подробный расчет.
Отчет об итогах погашения исламских ценных бумаг прошивается с финансовой отчетностью эмитента и оригинатора по состоянию на конец отчетного месяца или на дату завершения погашения исламских ценных бумаг, подписывается первым руководителем, главным бухгалтером, либо лицами, их замещающими, уполномоченным лицом от имени представителя держателей исламских ценных бумаг и заверяется оттиском печати эмитента.
Приложение 5
к Правилам государственной регистрации
выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах размещения и погашения
исламских ценных бумаг, а также присвоения
национального идентификационного номера
исламским ценным бумагам
Форма
Сноска. Приложение 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 16.07.2014 № 109 (порядок введения в действие см. п. 2).
Уведомление
об утверждении отчета об итогах размещения
(погашения) исламских ценных бумаг
«___» _____________ 20 __ года                                    город Алматы № ______
Национальный Банк Республики Казахстан утвердил отчет об итогах размещения
(погашения) _____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается вид исламских ценных бумаг)
________________________________________________________________________________
(наименование и адрес эмитента)
зарегистрированного _____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование регистрирующего органа, номер и дата регистрации)
Выпуск внесен в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг за номером
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Выпуск разделен на ________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(количество цифрами и прописью, вид исламских ценных бумаг)
номинальной стоимостью _________________________________________________________
__________________________________________________________________________ тенге.
(размер номинальной стоимости цифрами и прописью)
По состоянию на ___________________________________________________________
(дата, месяц, год окончания размещения (погашения)
исламских ценных бумаг)
размещенных (погашенных) _______________________________________________________
не размещенных _________________________________________________________________
Дополнительная информация о выпуске ______________________________________.
________________________________________________________________________________
Фамилия, имя, при наличии - отчество и занимаемая должность лица, подписавшего
уведомление, подпись, печать
Приложение 6
к Правилам государственной регистрации
выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах размещения и погашения
исламских ценных бумаг, а также присвоения
национального идентификационного номера
исламским ценным бумагам
Таблица
перевода буквенных символов в числа
A
10
F
15
L
20
R
25
W
30
B
11
G
16
M
21
S
26
X
31
C
12
H
17
N
22
T
27
Y
32
D
13
J
18
P
23
U
28
Z
33
E
14
K
19
Q
24
V
29
Приложение 7
к Правилам государственной регистрации
выпуска исламских ценных бумаг, рассмотрения
отчетов об итогах  размещения и погашения
исламских ценных бумаг, а также присвоения
национального идентификационного номера
исламским ценным бумагам
Пример
присвоения национального идентификационного
номера исламским ценным бумагам
Дано (условия примера):
Акционерное общество осуществляет выпуск исламских арендных
сертификатов со сроком обращения 4,5 года. Данный выпуск исламских ценных
бумаг внесен в Государственный реестр эмиссионных ценных бумаг за номером A58.
Шаг 1:
Номера
позиций
Символы
Комментарий
1–2
KZ