"Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздар портфелінің құрылымы және екінші деңгейдегі банктердің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есептерді ұсыну нысандары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 53, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бірлескен қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 29 сәуірдегі N 94 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 8 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5694 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 130 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 № 130 (2010.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздар портфелінің құрылымы және екінші деңгейдегі банктердің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есептерді ұсыну нысандары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 53 және Агенттік Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бірлескен қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2856 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздар портфелінің құрылымы және екінші деңгейдегі банктердің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есептерді ұсыну нысандары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 112 және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармаларының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 53 бірлескен қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 29 қаңтардағы N 16 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3482 тіркелген), " Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы " 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген), "Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздар портфелінің құрылымы және екінші деңгейдегі банктердің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есептерді ұсыну нысандары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 112 және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармаларының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 53 бірлескен қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 14 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4067 тіркелген), "Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздар портфелінің құрылымы және екінші деңгейдегі банктердің басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есептерді ұсыну нысандары мен мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 53 және Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі N 112 бірлескен қаулысына өзгеріс енгізу туралы" 2008 жылғы 22 тамыздағы N 123 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5308 тіркелген, N 10 Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында 2008 жылғы 15 қ азанда жарияланған), қаулыларымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

О внесении изменений и дополнений в Совместное постановление Правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 года № 112 и Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года № 53 "Об утверждении форм и сроков представления отчетов о структуре портфеля ценных бумаг банков второго уровня и инвестиций банков второго уровня в капитал других юридических лиц"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 апреля 2009 года № 94. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 июня 2009 года № 5694. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 130
Сноска. Утратило силу постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010 № 130 (вводится в действие с 01.11.2010).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в совместное постановление Правлений Агентства от 12 апреля 2004 года № 112 и Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года № 53 "Об утверждении форм и сроков представления отчетов о структуре портфеля ценных бумаг банков второго уровня и инвестиций банков второго уровня в капитал других юридических лиц" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2856), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 29 января 2005 года № 16 "О внесении изменений и дополнений в совместное постановление Правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 года № 112 и Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года № 53 "Об утверждении форм и сроков представления отчетов о структуре портфеля ценных бумаг банков второго уровня и инвестиций банков второго уровня в капитал других юридических лиц" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3482), от 27 августа 2005 года № 310 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3868), от 9 января 2006 года № 14 "О внесении изменения в совместное постановление Правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 года № 112 и Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года № 53 "Об утверждении форм и сроков представления отчетов о структуре портфеля ценных бумаг банков второго уровня и инвестиций банков второго уровня в капитал других юридических лиц" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4067), от 22 августа 2008 года № 123 "О внесении изменений в совместное постановление Правлений Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 апреля 2004 года № 112 и Национального Банка Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года № 53 "Об утверждении форм и сроков представления отчетов о структуре портфеля ценных бумаг банков второго уровня и инвестиций банков второго уровня в капитал других юридических лиц" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5308, опубликованное 15 октября 2008 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 10), следующие изменения и дополнения:

1-тармақта "1 және 2-қосымшаларына сәйкес" деген сөздер " 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес " деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта "Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген нысандар бойынша, "деген сөздер "Мынадай нысандар бойынша:
1) осы қаулының 1 және 2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша – ислам банктері болып табылмайтын екінші деңгейдегі банктер;
2) осы қаулының 1 және 3-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша – ислам банктері" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-қосымшада :

в пункте 1 слова "согласно приложениям 1 и 2" заменить словами "согласно приложениям 1, 2 и 3";
в пункте 2 слова "по формам, указанным в пункте 1 настоящего постановления." заменить словами "по следующим формам:
1) банкам второго уровня, не являющимся исламскими банками, – по формам, согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению;
2) исламским банкам – по формам, согласно приложениям 1 и 3 к настоящему постановлению.";
в приложении 1 :

4.1.1.n.
4.1.2.   Қазақстан Республикасының резидент
еместер эмитенттерінің
қаржылық емес ұйымдары
4.1.2.1.
4.1.2.2.
4.1.2.n.                                ";
5. n. деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы 6, 6.1., 6.2. және 6. n. деген жолдармен толықтырылсын:
" 6   Ислам бағалы қағаздары
6.1.
6.2.
6.n.                                    ";
" Саудаға арналған бағалы қағаздар " деген бағана мынадай редакцияда "Пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар" деп жазылсын ;
"Бағалы қағаздар портфелінің құрылымы туралы мәліметтер" деген кестеден кейін
"Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға
уәкілетті тұлға __________________________ күні ____________
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға
_________________ күні ____________
Орындаушы _________________________________ күні ___________
Телефон:_________________________
Мөрге арналған орын " деген сөздермен толықтырылсын;
осы қаулының қосымшасына сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Н.А. Әбдірахманов):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткен күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, екінші деңгейдегі банктерге және "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне жіберсін.
4. Ақпараттық технологиялар департаменті (Қ.А. Түсіпов) 2009 жылғы 1 тамыз дейінгі мерзімде "Екінші деңгейдегі банктерден есептік-статистикалық ақпаратты жинау және өңдеу" автоматтандырылған ақпараттық шағын жүйені әзірлеуді қамтамасыз етсін.
5. Агенттік Төрайымының қызметі (А.Ә. Кенже) Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                               Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының 2009 жылғы 29
сәуірдегі N 94 қаулысына қосымша
"Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау

4.1.1.n.
4.1.2.      Нефинансовые организации эмитентов-нерезидентов
Республики Казахстан
4.1.2.1.
4.1.2.2.
4.1.2.n.                                             ";
после строки 5.n. дополнить строками 6, 6.1., 6.2. и 6.n. следующего содержания:
"6 Исламские ценные бумаги
6.1.
6.2.
6.n.                                                 ";
столбец "Ценные бумаги, предназначенные для торговли" изложить в следующей редакции "Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток";
после таблицы "Сведения о структуре портфеля ценных бумаг" дополнить словами
"Первый руководитель или лицо, уполномоченное
на подписание отчета __________________________ дата ____________
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное
на подписание отчета _________________ дата ____________
Исполнитель ______________________________ дата ____________
Телефон:_________________________
Место для печати";
дополнить приложением 3 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Абдрахманов Н.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, банков второго уровня и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Департаменту информационных технологий (Тусупов К.А.) в срок до 1 июля 2009 года обеспечить доработку модуля "Небанковские организации".
5. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                               Е.Бахмутова
Приложение
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и
финансовых организаций
от 29 апреля 2009 года № 94
"Приложение 3
к Совместному постановлению Правлений
Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций