Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына өзгертулер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2009 жылғы 23 шілдедегі N 144-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 19 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5752 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 14 ақпандағы № 16-ө бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қоршаған ортаны қорғау министрінің 14.02.2013 № 16-ө бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғаннан бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының бюджет процесін жетілдіру мәселелері бойынша кeйбip заңнамалық актілерге өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңын icкe асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгертулер енгізілсін:
1) Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 30 наурыздағы "Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы" N 94-ө бұйрығында (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде N 4615 болып тіркелген, 2007 жылғы 25 мамырда "Заң газетінде" N 78 (1107) жарияланған):
аталған бұйрықтың 1-қосымшасында:
мына "Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі (аумақтық бөлімшенің атауы)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беретін органның атауы";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен немесе оның аумақтық бөлімшелерімен келісілген рұқсаттың қолданылу кезеңінде өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасын орындау.";
осы бұйрықтың 4-қосымшасында:
3-тармақтағы "рұқсат беретін органмен" деген сөздер "қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен немесе оның аумақтық бөлімшелерімен" деген сөздермен ауыстырылсын;
8, 9, 10-тармақтар алынып тасталсын;
2) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 16 сәуірдегі "Табиғат пайдалану шарттарын қоршаған ортаға эмиссияларға берілетін рұқсаттарға енгізу ережесін бекіту туралы" N 112-ө бұйрығында (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде N 4656 болып тіркелген, 2007 жылғы 1 маусымда "Заң газетінде" N 82 (1111) жарияланған):
аталған бұйрықпен бекітілген Табиғат пайдалану шарттарын қоршаған ортаға эмиссияларға берілетін рұқсаттарға енгізу ережесінде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 23 июля 2009 года № 144-Ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 августа 2009 года № 5752. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 14 февраля 2013 года № 16-Ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра охраны окружающей среды РК от 14.02.2013 № 16-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования бюджетного процесса" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 30 марта 2007 года № 94-п "Об утверждении форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду и правил их заполнения" (зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4615, опубликованном в "Юридической газете" от 25 мая 2007 года № 78 (1281)):
в приложении 1 к указанному приказу:
строку "Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан (наименование территориального подразделения)" изложить в следующей редакции:
"Наименование органа, выдающего разрешение на эмиссии в окружающую среду";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Выполнять программу производственного экологического контроля на период действия разрешения, согласованную уполномоченным органом в области охраны окружающей среды либо его территориальными подразделениями.";
в приложении 4 к указанному приказу:
в пункте 3 слова "органом, выдающим разрешение" заменить словами "уполномоченным органом в области охраны окружающей среды либо его территориальными подразделениями";
пункты 8, 9, 10 исключить;
2) в приказе и.о. Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 апреля 2007 года № 112-п "Об утверждении Правил включения условий природопользования в разрешения на эмиссии в окружающую среду" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4656, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, апрель 2007 года, № 4, ст. 67):
в Правилах включения условий природопользования в разрешения на эмиссии в окружающую среду, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсаттар (бұдан әpi - рұқсаттар) Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексінде белгіленген тәртіпте қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен, оның аумақтық бөлімшелерімен және облыстың (республикалық маңызы бар қалалық, астаналық) жергілікті атқарушы органдармен (бұдан әpi - рұқсат беретін орган) беріледі";
3) Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің
2007 жылғы 24 сәуірдегі "Өндірістік экологиялық бақылау Бағдарламасын және өндірістік экологиялық бақылау нәтижелері бойынша есептемеген қойылатын талаптарды ұйғару ережелерін бекіту туралы" N 123-ө  бұйрығында (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде N 4714 болып тіркелген, 2007 жылғы 1 тамызда "Заң газетінде" N 116 (1145) жарияланған):
аталған бұйрықпен бекітілген Өндірістік экологиялық бақылау бағдарламалары мен өндірістік экологиялық бақылау нәтижелері бойынша есеп беруге қойылатын талаптарды келісу ережесінде:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Өндірістік экологиялық бақылау бағдарламаларын келісу үшін I санат объектілері бар табиғат пайдаланушылар қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне, ал II және III санат объектілері бойынша қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық бөлімшелерге жүгінеді.
4. Табиғатты пайдаланушымен әзірленген өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органмен немесе оның аумақтық бөлімшесімен қоршаған ортаға эмиссиялауға рұқсат алуға өтінім материалдарын қарау рәсімі шеңберінде келісіледі.
II, III санат объектілері бойынша өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасын келісу үшін жергілікті атқарушы органдар өтінім материалдары ұсынылғаннан кейін үш жұмыс күн ішінде өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасын келісуге қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық бөлімшелерге жолдайды. Бұл ретте өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасының қоршаған ортаны қорғау саласындағы аумақтық бөлімшелермен қаралу мерзімі оның келіп түскеннен бастап он бес күнтізбелік күннен артық емес";
8-тармақта мына "уәкілетті органдарға" деген сөздер "қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшелеріне" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрі                 Н. Әшімов

"2. Разрешения на эмиссии в окружающую среду (далее - разрешение) выдаются уполномоченным органом в области охраны окружающей среды, его территориальными подразделениями и местными исполнительными органами области (города республиканского значения, столицы) (далее - орган, выдающий разрешение) в порядке, установленном Экологическим кодексом Республики Казахстан.";
3) в приказе Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 24 апреля 2007 года № 123-п "Об утверждении Правил согласования программ производственного экологического контроля и требований к отчетности по результатам производственного экологического контроля" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4714, опубликованный в "Юридической газете" от 1 августа 2007 года № 116 (1319)):
в Правилах согласования программ производственного экологического контроля и требований к отчетности по результатам производственного экологического контроля, утвержденных указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Для согласования программы производственного экологического контроля природопользователи, имеющие объекты I категории, обращаются в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды и его территориальные подразделения, а по объектам II, III категории - в территориальные подразделения в области охраны окружающей среды.
4. Программа производственного экологического контроля, разработанная природопользователем, согласовывается уполномоченным органом либо территориальным подразделением в области охраны окружающей среды в рамках процедуры рассмотрения материалов заявки на получение разрешения на эмиссии в окружающую среду.
Для согласования программы производственного экологического контроля по объектам II, III категории местные исполнительные органы в срок не более трех рабочих дней по представлению материалов заявок направляют программу производственного экологического контроля на согласование в территориальные подразделения в области охраны окружающей среды. При этом срок рассмотрения программы производственного экологического контроля территориальными подразделениями в области охраны окружающей среды составляет не более пятнадцати календарных дней со дня ее поступления.";
в пункте 8 слова "уполномоченные органы" заменить словами "уполномоченный орган в области охраны окружающей среды либо его территориальные подразделения".
2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр охраны окружающей среды
Республики Казахстан                       Н. Ашимов