Урюпин селосының көшелерінің, тұйық көшелерінің атауларың өзгерту және Амангелді, Ерофеевка, Малоалександровка, Красный Бор селоларының көшелеріне атаулар беру туралы
Ақмола облысы Ақкөл ауданы Урюпин селолық округі әкімінің 2009 жылғы 19 қарашадағы № 4 шешімі. Ақмола облысы Ақкөл ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 31 желтоқсанда № 1-3-127 тіркелді
Қазақстан Республикасының 1993 жылдың 8 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасының әкімшілік–аумақтық құрылысы туралы» Заңының 14 бабының 4 тармағына, Қазақстан Республикасынын 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 35 бабының 2 тармағына сәйкес, және халықтың пікірін ескере отырып, Урюпин селолық округінің әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Урюпин селосының көшелерінің және тұйық көшелерінің атаулары өзгертілсін және Амангелді, Ерофеевка, Малоалександровка Красный Бор селоларының көшелеріне атаулар берілсін:
Урюпин селосында:
«Ленин» көшесі - «Абылайхан» атындағы көшесіне;
«Чапаев» көшесі - «Шоқан Уәлиханов» атындағы көшесіне;
«Советская» көшесі - «Мұхтар Әуезов» атындағы көшесіне;
«Октябрьская» көшесі - «Ғабит Мүсірепов» атындағы көшесіне;
«Кирова» көшесі - «Кенесары» атындағы көшесіне;
«Целинная» көшесі - «Әліби Жангелдин» атындағы көшесіне;
«Трудовая» көшесі - «Тоқтар Әубәкіров» атындағы көшесіне;
«Рабочая» көшесін - «Сағадат Нұрмағамбетов» атындағы көшесіне;
«Новоселов» көшесі - «Ыбырай Алтынсарин» атындағы көшесіне;
«Степная» көшесі - «Кұрманғазы» атындағы көшесіне;
«Центральный» тұйық көшесі - «Федот Гусаков» атындағы тұйық көшесіне;
«Пионерский» тұйық көшесі - «Жастар» тұйық көшесіне;
«Мира» тұйық көшесі - «Бейбітшілік» тұйық көшесіне;
«Спортивный» тұйық көшесі - «Достық» тұйық көшесіне;
«А. Пушкин» тұйық көшесі - «Абай» атындағы тұйық көшесіне;
Амангелді селосында:
№ 1 көшеге – «Жайық Бектұров» атындағы атауы;
№ 2 көшеге – «Ыбырай Алтынсарин» атындағы атауы;
№ 3 көшеге - «Сәкен Сейфуллин» атындағы атауы;
Ерофеевка селосында:
№ 1 көшеге – «Мұхтар Әуезов» атындағы атауы;
№ 2 көшеге – «Ақжайык» атауы;
Малоалександровка селосында:
№ 1 көшеге – «Абай» атындағы атауы;
№ 2 көшеге – «Ыбырай Алтынсарин» атындағы атауы;
№ 3 көшеге – «Сәкен Сейфуллин» атындағы атауы;
Красный Бор селосында:
№ 1 көшеге – «Ахмет Байтұрсынов» атындағы атауы;
№ 2 көшеге – «Шәмші Қалдаяков» атындағы атауы;
№ 3 көшеге – «Абылайхан» атындағы атауы;
№ 4 көшеге – «Ақжайық» атауы;
№ 5 көшеге – «Болашақ» атауы;
№ 6 көшеге – «Кенесары» атындағы атауы;
№ 7 көшеге – «Әлия Молдағұлова» атындағы атауы;
2. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалтырамын.

О переименовании улиц, переулков села Урюпинка и присвоении наименований улицам сел Амангельды, Ерофеевка, Малоалександровка, Красный Бор
Решение акима Урюпинского сельского округа Аккольского района Акмолинской области от 19 ноября 2009 года № 4. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккольского района Акмолинской области 31 декабря 2009 года № 1-3-127
В соответствии с пунктом 4 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года «Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан», пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», и с учетом мнения населения, аким Урюпинского сельского округа РЕШИЛ:
1. Переименовать улицы, переулки села Урюпинка и присвоить наименования улицам сел Амангельды, Ерофеевка, Малоалександровка и Красный Бор:
в селе Урюпинка:
улицу «Ленина» - на улицу имени «Аблайхана»;
улицу «Чапаева» - на улицу имени «Шокана Уалиханова»;
улицу «Советская» - на улицу имени «Мухтара Ауэзова»;
улицу «Октябрьская» - на улицу имени «Габита Мусырепова»;
улицу «Кирова» - на улицу имени «Кенесары»;
улицу «Целинная» - на улицу имени «Алиби Жангельдина»;
улицу «Трудовая» - на улицу имени «Токтара Аубакирова»;
улицу «Рабочая» - на улицу имени «Сагадата Нурмагамбетова»;
улицу «Новоселов» - на улицу имени «Ыбырая Алтынсарина»;
улицу «Степная» - на улицу имени «Курмангазы»;
переулок «Центральный» - на переулок имени «Федота Гусакова»;
переулок «Пионерский» - на переулок «Жастар»;
переулок «Мира» - на переулок «Бейбитшилик»;
переулок «Спортивный» - на переулок «Достык»;
переулок «А. Пушкина» - на переулок имени «Абая»;
в селе Амангельды:
улице № 1 - наименование имени «Жайыка Бектурова»;
улице № 2 - наименование имени «Ыбырая Алтынсарина»;
улице № 3 - наименование имени «Сакена Сейфуллина»;
в селе Ерофеевка:
улице № 1 - наименование имени «Мухтара Ауезова»;
улице № 2 - наименование «Акжайык»;
в селе Малоалександровка:
улице № 1 - наименование имени «Абая»;
улице № 2 - наименование имени «Ыбырая Алтынсарина»;
улице № 3 - наименование имени «Сакена Сейфуллина»;
в селе Красный Бор:
улице № 1 - наименование имени «Ахмета Байтурсынова»;
улице № 2 - наименование имени «Шамши Калдаякова»;
улице № 3 - наименование имени «Абылайхана»;
улице № 4 - наименование «Акжайык»;
улице № 5 - наименование «Болашак»;
улице № 6 - наименование имени «Кенесары»;
улице № 7 - наименование имени «Алии Молдагуловой»;
2. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.

3. Осы шешім Ақкөл ауданы Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Урюпин селолық
округінің әкімі                            Б.Өмірбаев
КЕЛІСІЛДІ:
«Ақкөл ауданының
мәдениет және тілдерді
дамыту бөлімі» Мемлекеттік
мекемесінің басқармасы                     Б.Б.Әкімова
«Ақкөл аудандық сәулет
және қала құрылысы бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            И.И.Карпова

3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Аккольского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Урюпинского
сельского округа                           Б.Умербаев
СОГЛАСОВАНО:
Начальник Государственного
учреждения «Отдела культуры и
развития языков
Аккольского района»                        Акимова Б.Б.
Начальник государственного
учреждения «Отдел архитектуры и
градостроительства
Аккольского района»                        Карпова И.И.