2009 жылдың сәуір-маусымында, қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасы азаматтарын кезекті мерзімді әскери қызметке шақыруды өткізуді қамтамасыз ету және ұйымдастыру туралы
Ақмола облысы Жарқайың ауданының әкімдігінің 2009 жылғы 30 сәуірдегі № А-5/198 қаулысы. Ақмола облысы Жарқайың ауданының Әділет басқармасында 2009 жылғы 14 мамырда № 1-12-110 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың ауданы әкімдігінің 2010 жылғы 19 ақпандағы № А-2/32 қаулысмен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Жарқайың ауданы әкімдігінің 2010.02.19 № А-2/32 қаулысмен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы, «Әскери қызмет және әскери міндет туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарына, Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өтеген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Жарлығына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 сәуірдегі «Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 1 сәуірдегі № 799 «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өтеген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Жарлығын жүзеге асыру», Қазақстан Республикасы қорғаныс Министрінің 2009 жылғы 2 сәуірдегі «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өтеген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан азаматтарын 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» № 128 бұйрығына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ақмола облысы «Жарқайың ауданы қорғаныс істері жөніндегі біріккен бөлімі» мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесінде 2009 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында Қазақстан Республикасының азаматтарын кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру қамтамасыз етілсін және ұйымдастырылсын.
2. Қосымшаға сәйкес құрамында азаматтарды шақыруды ұймдастырып өткізу үшін аудандық шақыру комиссиясы құрылсын.
3. 2009 жылдың сәуір-маусымында және 2009 жылдың қазан-желтоқсанында мерзімді әскери қызметке шақырылуға тиісті азаматтарды шақыруды өткізу кестесі бекітілсін.
4. Ауыл округтері, Державин қаласының әкімдеріне, ұйым және кәсіпорын басшылары (келісім бойынша):
1) әскерге шақырылушылардың аудандық әскерге шакыру комиссиясына уақытылы келуін камтамасыз етсін;

Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне, октябре-декабре 2009 года
Постановление акимата Жаркаинского района Акмолинской области от 30 апреля 2009 года № А-5/198. Зарегистрировано Управлением юстиции Жаркаинского района Акмолинской области 14 мая 2009 года № 1-12-110. Утратило силу - постановлением акимата Жаркаинского района Акмолинской области от 19 февраля 2010 года № А-2/32
Сноска. Утратило силу -  постановлением акимата Жаркаинского района Акмолинской области от 19.02.2010 № А-2/32
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан», от 8 июля 2005 года «О воинскоий обязанности и воинской службе», Указом Призидента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших устанавленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года», Постанавлением Правительства Республики Казахстан от 17 апреля 2009 года «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 1 апреля 2009 года № 799 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года», Приказом Министра обороны Республики Казахстан от 2 апреля 2009 года № 128 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле- июне и октябре – декабре 2009 года», акимат Жаркаинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить проведение очередного призыва граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года к призывному участку в Государственном учреждении «Объединенный отдел по делам обороны Жаркаинского района» Акмолинской области.
2. Для организации и проведения призыва граждан образовать районную призывную комиссию в составе согласно приложения.
3. Утвердить график проведения призыва граждан, подлежащих призыву на срочную воинскую службу в апреле-июне 2009 года, октябре-декабре 2009 года.
4. Акимам сельских округов, города Державинска, руководителям предприятий и организаций (по согласованию):
1) обеспечить своевременную явку призывников на районную призывную комиссию;

2) әскерге шақырылушыларды әскерге шақыру, стационарлық қаралу, емделу үшін уақытында жұмыстан босатсын.
5. «Әскери қызмет және әскери міндет туралы» Қазақстан Республикасың Заңына сәйкес Ақмола облысының денсаулық сақтау Басқармасы жанындағы «Жарқайың аудандық емханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорынының бас дәрігеріне (келісім бойынша ) ұсынылсын:
1) әскерге шақыру комиссиясына әскерге шақырылушыларды медициналық куәландыру үшін бөлме бөлу;
2) денсаулық сақтау Министрінің 2005 жылғы 16 наурыздағы № 117 және Қазақстан Республикасы Қорғаныс Министрінің 2005 жылғы 4 наурыздағы № 100 бұйрығымен бірлесе бекітілген «Қарулы күштердегі, Қазақстан Республикасының өзге әскери жасақ және әскери кұрылуындағы әскери-дәрігерлік сараптама ережелері» № 7 қосымшасына сәйкес әскерге шақыру комиссиясын қажетті құралдармен, медициналық және шаруашылық мүлікпен қамтамасыз ету;
3) азаматардың жедел әскерге шақырылуы өткізілгеннен кейін және «Ақмола облысы Жарқайың ауданы қорғаныс істері жөніндегі біріккен бөлімі» мемлекеттік мекемесі емделуге мұқтаж әскерге шақырылушылардың тізімін ұсынғаннан кейін, олар емдеу мекемелеріне бекітілсін және азаматтардың кезекті әскерге шақырылуына дейін емдеу жүргізуді қамтамасыз ету;
6. «Әскери қызмет және әскери міндет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес «Қазақстан Республикасы ішкі істер Министрлігі Ақмола облысы ішкі істер Департаментінің Жарқайың ауданының ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығына( келісім бойынша) ұсынылсын:
1) «Ақмола облысы Жарқайың ауданы қорғаныс істері жөніндегі біріккен бөлімі» мемлекеттік мекемесінде тергеуде жүрген немесе жазасы үшін міндетін өтеп жүрген әскерге шақырылушылар туралы ақпараттандыру;
2) әскерге шақыру учаскесінде әскерге шақыру кезінде және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштеріне жіберуді өткізу кезінде қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету;
3) Қазақстан Республикасының Қарулы күштеріне шақырылудан бас тартып жүрген тұлғаларға уақытылы іздеу жүргізу;
4) ауылдық округтер, Державин қаласының әкімдеріне аудандық әскерге шақыру комиссиясына келмеген міндетті тұлғалардың жеткізілуіне жәрдем көрсету.
7. Жарқайың ауданы әкімдігінің 2008 жылғы 9 сәуірдегі № А-4\117 «2008 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында Қазақстан Республикасы азаматтарын кезекті жедел әскери қызметке шақыруды өткізуді қатамасыз ету және ұйымдастру туралы» қаулысының (Аумақтық нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу Реестірінде № 1-12-87 болып тіркелген, 2008 жылдың 25 сәуірінде № 17 «Целинное знамя» газетінде жарияланған) күші жойылған деп саналсын.

2) освободить от работы призывников на время призыва, стационарного обследования, лечения.
5. Рекомендовать главному врачу Государственного коммунального казенного предприятия «Жаркаинская районная поликлиника» при Управлении здравоохранения Акмолинской области (по согласованию) в соответствии с Законом Республики Казахстан «О воинской обязанности и воинской службе»:
1) выделить в распоряжение призывной комиссии помещение для проведения медицинского освидетельствования призывников;
2) обеспечить призывную комиссию необходимым инструментарием, медицинским и хозяйственным имуществом, согласно приложению № 7 «Правил военно-врачебной экспертизы в Вооруженных силах, других войсках и воинских формированиях Республики Казахстан», утвержденных совместным приказам Министра здравоохранения № 117 от 16 марта 2005 года и Министра Обороны Республики Казахстан № 100 от 4 марта 2005 года;
3) после проведения призыва граждан на срочную воинскую службу и представления Государственным учреждением «Объединенный отдел по делам обороны Жаркаинского района Акмолинской области» списков призывников, нуждающихся в лечении, закрепить за лечебными учреждениями и обеспечить проведение лечения до очередного призыва граждан.
6. Рекомендовать начальнику Государственного учреждения «Отдел внутренних дел Жаркаинского района Департамента внутренних дел Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (по согласованию) в соответствии с Законом Республики Казахстан «О воинской обязанности и воинской службе»:
1) информировать Государственное учереждение «Объединенный отдел по делам обороны Жаркаинского района Акмолинской области» о призывниках, находящихся под следствием или отбывающих наказание;
2) обеспечить поддержание общественного порядка на призывном участке в период призыва и при проведении отправок призванных в Вооруженные Силы Республики Казахстан;
3) своевременно производить розыск лиц, уклоняющихся от призыва в Вооруженные Силы Республики Казахстан;
4) оказывать содействие акимам сельских округов, города Державинска в обязательной доставке лиц, не явившихся на районную призывную комиссию.
7. Признать утратившим силу постановление акимата Жаркаинского района от 09.04 2008 года № А-4/117 «Об организации и обеспечении проведения очередного призыва граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2008 года» (зарегистрированное в Региональном Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №1-12-87 24 апреля 2008 года, опубликованное в районной газете «Целинное знамя» № 17 от 25 апреля 2008 года).

8. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Ұ.А.Ахметоваға жүктелсін.
9. Осы қаулының қолданысы 2009 жылдың 17 сәуірде туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
10.Осы каулы Жарқайың ауданының әділет Басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Жарқайың ауданының
әкімі                                      А.Қалжанов
КЕЛСІЛГЕН:
«Қазақстан Республикасы Ішкі
істер министрлігі Ақмола облысы
Ішкі істер департаментінің
Жарқайың ауданының Ішкі
істер бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        А.Ш.Сұрағанов
«Ақмола облысы Жарқайың
ауданының қорғаныс істері
жөніндегі біріккен бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Д.Б.Ділдебаев
«Акмола облысы денсаулық сақтау
басқармасының жанындағы
Жарқайың аудандық емханасы»
мемлекеттік коммуалдық қазыналық
кәсіпорынының бас дәрігері                 Ж.Қ. Сейдахметов
Жарқайың ауданы әкімдігінің
2009 жылғы 30 сәуірдегі № А-5/198
қаулысына қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгерту енгізілді - Ақмола облысы Жарқайың аудандық әкімдігінің 2009.09.14 № А-9/349 Қаулысымен
Аудандық әскерге шақыру комиссиясының құрамы
Дулат Бәкірұлы Ділдебаев     «Ақмола облысы Жарқайың ауданының
қорғаныс істері жөніндегі біріккен
бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
бастығы, комиссия төрағасы
(келісім бойынша)
Ирина Владимировна Платонова Жарқайың ауданы әкімі аппараты
жалпы бөлімінің бас маманы,
комиссия төрағасының орынбасары»
Комиссия мүшелері
Жеңіс Айтпайұлы Қарақойшынов «Қазақстан Республикасы Ішкі істер
министрлігі Ақмола облысы Ішкі
істер департаментінің Жарқайың
ауданының Ішкі істер бөлімі»
мемлекеттік мекемесі бастығының
орынбасары (келісім бойынша)
Ідіріс Шылбырбайұлы          медициналық комиссияның төрағасы,
Өмірзақов                    «Акмола облысы денсаулық сақтау
басқармасының жанындағы
Жарқайың аудандық емханасы»
мемлекеттік коммуалдық қазыналық
кәсіпорыны хирургия бөлімінің
меңгеруішісі (келісім бойынша)
Светлана Васильевна          «Акмола облысы денсаулық сақтау
Стеблянко                    басқармасының жанындағы Жарқайың
аудандық емханасы» мемлекеттік
коммуалдық қазыналық
кәсіпорынының медициналық бикесі,
комиссия хатшысы (келісім
бойынша)
«Ақмола облысы Жарқайың ауданының Қорғаныс істері жөніндегі
біріккен бөлімі» Мемлекеттік мекемесінде 2009 жылдың

8. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Ахметову У.А.
9. Действие настоящего постановления распространяются на правоотношения возникшие с 17 апреля 2009 года.
10. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции Жаркаинского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Жаркаинского
района                                     А.Калжанов
СОГЛАСОВАНО
Начальник Государственного
учреждения «Отдел внутренних
дел Жаркаинского района
Департамента внутренних
дел Акмолинской области
Министерства внутренних
дел Республики Казахстан»                  Сураганов А.Ш.
Начальник Государственного
учреждения «Объединенный
отдел по делам обороны
Жаркаинского района
Акмолинской области»                       Дильдибаев Д.Б.
Главный врач Государственного
коммунального казенного
предприятия «Жаркаинская
районная поликлиника» при
управлении здравоохранения
Акмолинской области                        Сейдахметов Ж.К.
Приложение
к постановлению акимата
Жаркаинского района
от 30 апреля 2009 года № А-5/198
Сноска. Приложение с изменением, внесенным постановлением акимата Жаркаинского района Акмолинской области от 14.09.2009 № А-9/349
Состав районной призывной комиссии
Дильдибаев Дулат Бакирович    начальник Государственного
учреждения «Объединенный отдел по
делам обороны Жаркаинского
района», Акмолинской области,
председатель комиссии
(по согласованию)
Платонова Ирина Владимировна  главный специалист общего отдела
аппарата акима Жаркаинского
района, заместитель
председателя комиссии
Члены комиссии
Каракойшинов Женис Айтбаевич  заместитель начальника
Государственного учреждения
«Отдел внутренних дел
Жаркаинского района
Департамента внутренних дел
Акмолинской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан»
(по согласованию)
Умурзаков Идрис Шилбурбаевич  председатель медицинской
комиссии, заведующий отдела
хирургии Государственнного
коммунального казенного
предприятия «Жаркаинская районная
поликлиника» при управлении
здравоохранения Акмолинской
области (по согласованию)
Стеблянко Светлана            медицинская сестра
Васильевна                    Государственного коммунального
казенного предприятия
«Жаркаинская районная
поликлиника» при управлении
здравоохранения Акмолинская
области, секретарь комиссии
(по согласованию)
ГРАФИК
прохождения районной призывной комиссии апреле-июне 2009 года