"2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 17 шілдедегі № 16/207 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2009 жылғы 23 шілдеде № 2050 тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне (нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2034 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2008 жылғы 13 желтоқсандағы № 197 - 198 санында жарияланған; «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 30 қаңтардағы № 12/144 шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2041 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 24 ақпандағы № 31 - 32 санында жарияланған; «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» 2009 жылғы 10 сәуірдегі № 13/159 шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2043 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 28 сәуірдегі № 69 - 70 санында жарияланған; «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 6 мамырдағы № 14/178 шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2044 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 14 мамырдағы № 79 - 80 санында жарияланған; «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 10 желтоқсандағы № 10/116 шешіміне өзгерістер енгізу туралы» облыстық мәслихаттың 2009 жылғы 19 маусымдағы № 15/185 шешімі, нормативтiк құқықтық кесiмдердi мемлекеттiк тiркеу Тiзiлiмiнде № 2049 болып тіркелген, «Маңғыстау» газетінің 2009 жылғы 20 маусымдағы № 102 - 103 санында жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
2009 жылға арналған облыстық бюджет 1 - қосымшаға сәйкес мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 51 372 062 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 24 992 776 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2 426 487 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 500 мың теңге;

О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение Мангистауского областного маслихата № 16/207 от 17 июля 2009 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области № 2050 от 23 июля 2009 года
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 "Об областном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2034, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 13 декабря 2008 года № 203-204; решение областного маслихата от 30 января 2009 года № 12/144 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2041, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 24 февраля 2009 года № 32; решение областного маслихата от 10 апреля 2009 года № 13/159 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2043, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 28 апреля 2009 года № 73; решение областного маслихата от 06 мая 2009 года № 14/178 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2044, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 14 мая 2009 года № 82-83; решение областного маслихата от 19 июня 2009 года № 15/185 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2008 года № 10/116 «Об областном бюджете на 2009 год», зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2049, опубликовано в газете "Огни Мангистау" от 20 июня 2009 года № 105 - 106); следующие изменения:
Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 51 372 062 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 24 992 776 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 426 487 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 500 тысяч тенге;

трансферттер түсімі бойынша – 23 952 299 мың теңге;
2) шығындар – 52 313 143 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 487 194 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 665 571 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 178 377 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 526 335 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 526 335 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 954 610 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 954 610 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 200 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 754 610 мың теңге;
2 - тармақта:
1) тармақшада:
мына жолдағы:
«Бейнеу ауданына» «75,7» саны «77,3» санымен ауыстырылсын;
«Маңғыстау ауданына» «0» саны «36,1» санымен ауыстырылсын;
«Түпқараған ауданына» «0» саны «33,3» санымен ауыстырылсын;
«Ақтау қаласына» «18,3» саны «17,9» санымен ауыстырылсын;
6) тармақшада:
мына жолдағы:
«Бейнеу ауданына» «77,4» саны «78,5» санымен ауыстырылсын;
«Маңғыстау ауданына» «0» саны «36,6» санымен ауыстырылсын;
«Ақтау қаласына» «16,6» саны «17,2» санымен ауыстырылсын;
3 - тармақта:
«714 139» саны «700 459» санымен ауыстырылсын;
«72 978» саны «59 298» санымен ауыстырылсын;
4 - тармақта:
«2 809 835» саны «2 796 155» санымен ауыстырылсын;
«2 213 492» саны «2 199 812» санымен ауыстырылсын;
8 - тармақта:
«486 172» саны «1 686 172» санымен ауыстырылсын;
8 – 9 тармақта:

поступлениям трансфертов – 23 952 299 тысяч тенге;
2) затраты - 52 313 143 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 487 194 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 665 571 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 178 377 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 526 335 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 526 335 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 954 610 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 954 610 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 200 000 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 754 610 тысяч тенге;
в пункте 2:
в подпункте 1):
в строке:
«Бейнеускому району» цифры «75,7» заменить цифрами «77,3»;
«Мангистаускому району» цифры «0» заменить цифрами «36,1»;
«Тупкараганскому району» цифры «0» заменить цифрами «33,3»;
«городу Актау» цифры «18,3» заменить цифрами «17,9»;
в подпункте 6):
в строке:
«Бейнеускому району» цифры «77,4» заменить цифрами «78,5»;
«Мангистаускому району» цифры «0» заменить цифрами «36,6»;
«городу Актау» цифры «16,6» заменить цифрами «17,2»;
в пункте 3:
цифры «714 139» заменить цифрами «700 459»;
цифры «72 978» заменить цифрами «59 298»;
в пункте 4:
цифры «2 809 835» заменить цифрами «2 796 155»;
цифры «2 213 492» заменить цифрами «2 199 812»;
в пункте 8:
цифры «486 172» заменить цифрами «1 686 172»;
в пункте 8-9:

«3 867 510» саны «4 115 311» санымен ауыстырылсын;
11 - тармақта:
«292 519» саны «286 375» санымен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1, 2, 6 және 14 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 6 және 14 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Қ. Әленов
Облыстық мәслихат хатшысы               Б. Шелпеков
«КЕЛІСІЛДІ»
Облыстық экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасының бастығы
Х.Х. Нұрғалиева

цифры «3 867 510» заменить цифрами «4 115 311»;
в пункте 11:
цифры «292 519» заменить цифрами «286 375»;
приложения 1, 2, 6 и 14 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 6 и 14 настоящего решения.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии                     К. Аленов
Секретарь областного маслихата          Б. Чельпеков
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник управления экономики и
бюджетного планирования области
Нургалиева Х.Х.

1 122 524
010
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
54 502
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық- педагогикалық консультациялық көмек көрсету
38 585
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
16 460
018
Жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
530 468
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
1 251 814
026
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
76 289
029
Әдістемелік жұмыс
12 157
048
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
94 228
058
Бастапқы, негізгі, орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер
132 984
060
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
721 087
113
Жергілікті бюджеттен трансферттер
122 918
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 401 919
004
Білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
1 972 420
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
429 499
05
Денсаулық сақтау
12 005 969
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
10 329 968
001
Денсаулық сақтау басқармасының қызметін қамтамасыз ету
50 450
002
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде денсаулық сақтау объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
900 054
004
Бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарының жолдамасы бойынша стационарлық медициналық көмек көрсету
4 027 772
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
77 184
006
Ана мен баланы қорғау
68 029
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
61 651
008
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
8 771
009
Әлеуметтік жағынан елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
1 615 367
010
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
2 027 389
011
Жедел және шұғыл көмек көрсету және санитарлық авиация

1 122 524
010
Повышение квалификации и переподготовка кадров
54 502
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогичес-кой консультативной помощи населению
38 585
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
16 460
018
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
530 468
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
1 251 814
026
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования
76 289
029
Методическая работа
12 157
048
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
94 228
058
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
132 984
060
Подготовка и переподготовка кадров
721 087
113
Трансферты из местных бюджетов
122 918
271
Управление строительства области
2 401 919
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
1 972 420
037
Строительство и реконструкция объектов образования
429 499
05
Здравоохранение
12 005 969
253
Управление здравоохранения области
10 329 968
001
Обеспечение деятельности управления здравоохранения
50 450
002
Капитальный, текущий ремонт объектов здравоохранения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
900 054
004
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций здравоохранения
4 027 772
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
77 184
006
Охрана материнства и детства
68 029
007
Пропаганда здорового образа жизни
61 651
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД-ом в Республике Казахстан
8 771
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность для окружающих
1 615 367
010
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
2 027 389
011
Оказание скорой и неотложной помощи и санитарная авиация

486 475
012
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
52 646
013
Паталогоанатомиялық союды жүргізу
10 315
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
306 399
016
Азаматтарды елді мекеннің шегінен тыс емделуге тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
19 417
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
768
018
Ақпараттық талдау орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
13 262
019
Туберкулезбен ауыратындарды туберкулезге қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
74 395
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
38 467
021
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
123 221
022
Бүйрек жетімсіздігі бар ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
44 288
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторлармен қамтамасыз ету
94 894
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
164 918
028
Жаңадан iске қосылатын денсаулық сақтау объектiлерiн ұстау
63 836
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 676 001
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 676 001
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
2 558 027
256
Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасы
843 200
001
Жұмыспен қамту мен әлеуметтік бағдарламаларды үйлестіру басқармасының қызметін қамтамасыз ету
46 339
002
Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды әлеуметтік қамтамасыз ету
417 994
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
48 650
005
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде әлеуметтiк қамсыздандыру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
4 000
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
60
020
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
69 006
022
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

486 475
012
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
52 646
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
10 315
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
306 399
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
19 417
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
768
018
Обеспечение деятельности информационно-аналитических центров
13 262
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
74 395
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
38 467
021
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
123 221
022
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных после трансплантации почек лекарственными средствами
44 288
026
Обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией
94 894
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
164 918
028
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
63 836
271
Управление строительства области
1 676 001
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 676 001
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 558 027
256
Управление координации занятости и социальных программ области
843 200
001
Обеспечение деятельности управления координации занятости и социальных программ
46 339
002
Социальное обеспечение престарелых и инвалидов общего типа
417 994
003
Социальная поддержка инвалидов
48 650
005
Капитальный, текущий ремонт объектов социального обеспечения в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
4 000
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
60
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума
69 006
022
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях

2 000
027
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік жұмыс орындары және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге ағымдағы нысаналы трансферттері
255 151
261
Облыстың білім беру басқармасы
231 196
015
Жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
231 196
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 483 631
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 483 631
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8 382 590
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 442 195
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
1 294 000
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 943 195
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
205 000
279
Облыстың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 940 395
001
Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасының қызметiн қамтамасыз ету
24 374
004
Елді мекендерді газдандыру
3 991 711
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді-мекендерді көркейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
201 951
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
722 359
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1 772 590
259
Облыстың мұрағат және құжаттама басқармасы
77 542
001
Мұрағат және құжаттама басқармасының қызметін қамтамасыз ету
8 795
002
Мұрағат қорының сақталуын қамтамасыз ету
68 747
004
Ақпараттық жүйелер құру
0
260
Облыстың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
683 682
001
Дене шынықтыру және спорт басқармасының қызметін қамтамасыз ету
24 329
003
Облыстық деңгейінде спорт жарыстарын өткізу
19 312
004
Әртүрлі спорт түрлері бойынша облыстық құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың республикалық және халықаралық спорт жарыстарына қатысуы
630 041
013
Туристік қызметті реттеу
10 000
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
262
Облыстық мәдениет басқармасы
583 948
001
Мәдениет басқармасының қызметін қамтамасыз ету

2 000
027
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики
255 151
261
Управление образования области
231 196
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
231 196
271
Управление строительства области
1 483 631
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 483 631
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8 382 590
271
Управление строительства области
3 442 195
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
1 294 000
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 943 195
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
205 000
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
4 940 395
001
Обеспечение деятельности управления энергетики и коммунального хозяйства
24 374
004
Газификация населенных пунктов
3 991 711
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
201 951
016
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
722 359
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 772 590
259
Управление архивов и документации области
77 542
001
Обеспечение деятельности управления архивов и документации
8 795
002
Обеспечение сохранности архивного фонда
68 747
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
683 682
001
Обеспечение деятельности управления физической культуры и спорта
24 329
003
Проведение спортивных соревнований на областном уровне
19 312
004
Подготовка и участие членов областных сборных команд по различным видам спорта на республиканских и международных спортивных соревнованиях
630 041
013
Регулирование туристской деятельности
10 000
262
Управление культуры области
583 948
001
Обеспечение деятельности управления культуры

54 750
011
Өндірілетін ауыл шаруашылығы дақылдарының өнімділігі мен сапасын арттыруды қолдау
10 936
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
3 160
020
Көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізу үшін қажетті жанар-жағар май және басқа да тауар-материалдық құндылықтарының құнын арзандату
11 000
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
1 160 694
004
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде әлеуметтік жобаларды қаржыландыруға ағымдағы нысаналы трансферттері
1 051 000
099
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
109 694
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 633 935
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
500 970
029
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
1 132 965
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
76 692
267
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы
22 903
001
Мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасының қызметін қамтамасыз ету
22 903
271
Облыстың құрылыс басқармасы
37 794
001
Құрылыс басқармасының қызметін қамтамасыз ету
37 794
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
15 995
001
Сәулет және қала құрылысы басқармасының қызметін қамтамасыз ету
15 995
12
Көлік және коммуникациялар
2 585 765
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
2 585 765
001
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасының қызметін қамтамасыз ету
24 868
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
1 024 303
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
764 115
004
Жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша тұрақты ішкі әуетасымалдарды субсидиялау
12 678
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын ұйымдастыру
62 000
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді-мекендер көшелерін жөндеуге және ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттері
587 947
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қалалардың және елді-мекендердің көшелерін өткізуге салу және құруға, қайта берілетін нысаналы даму трансферттері

54 750
011
Поддержка повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур
10 936
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
3 160
020
Удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ
11 000
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
1 160 694
004
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на финансирование социальных проектов в поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1 051 000
099
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов
109 694
271
Управление строительства области
1 633 935
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
500 970
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
1 132 965
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
76 692
267
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
22 903
001
Обеспечение деятельности управления государственного архитектурно-строительного контроля
22 903
271
Управление строительства области
37 794
001
Обеспечение деятельности управления строительства
37 794
272
Управление архитектуры и градостроительства области
15 995
001
Обеспечение деятельности управление архитектуры и градостроительства
15 995
12
Транспорт и коммуникации
2 585 765
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
2 585 765
001
Обеспечение деятельности управления пассажирского транспорта и автомобильных дорог
24 868
002
Развитие транспортной инфраструктуры
1 024 303
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
764 115
004
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок по решению местных исполнительных органов
12 678
005
Организация пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
62 000
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
587 947
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров

120
Облыс әкімінің аппараты
002
Ақпараттық жүйелер құру
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
271
Облыстың құрылыс басқармасы
003
Ішкі істер органдарының объектілерін дамыту
04
Білім беру
271
Облыстың құрылыс басқармасы
004
Білім беру объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
05
Денсаулық сақтау
271
Облыстың құрылыс басқармасы
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
271
Облыстың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
271
Облыстың құрылыс басқармасы
009
Тұрғын үй салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне несие беру
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
030
Коммуналдық шаруашылық объектілерін дамыту
279
Облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
004
Елді мекендерді газдандыру
016
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді-мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
271
Облыстың құрылыс басқармасы
016
Мәдениет объектілерін дамыту
017
Спорт объектілерін дамыту
018
Мұрағат объектілерін дамыту
09
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану
279
Облыстық энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
011
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
271
Облыстың құрылыс басқармасы
022
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
029
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
12
Көлік және коммуникациялар
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту

120
Аппарат акима области
002
Создание информационных систем
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
271
Управление строительства
003
Развитие объектов органов внутренних дел
04
Образование
271
Управление строительства области
004
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
037
Строительство и реконструкция объектов образования
05
Здравоохранение
271
Управление строительства области
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
271
Управление строительства области
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
271
Управление строительства области
009
Кредитование бюджетов районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
030
Развитие объектов коммунального хозяйства
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
004
Газификация населенных пунктов
016
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
271
Управление строительства области
016
Развитие объектов культуры
017
Развитие объектов спорта
018
Развитие объектов архивов
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
007
Развитие теплоэнергетической системы
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
271
Управление строительства области
022
Развитие объектов охраны окружающей среды
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
12
Транспорт и коммуникации
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
002
Развитие транспортной инфраструктуры