2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 "Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" мәслихат шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2009 жылғы 29 шілдедегі № 192 шешімі. Қостанай облысы Арқалық қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 6 тамызда № 9-3-114 тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 109-бабы мен 242-бабының 5-тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" 2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-3-98 санымен тіркелген, 2009 жылғы 10 қаңтардағы "Арқалық Хабары" газетінде жарияланған, бұрын 2009 жылғы 16 қаңтардағы № 120 "2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 "Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-3-101 санымен тіркелген, 2009 жылғы 10 сәуірдегі "Торғай" № 14 газетінде жарияланған; 2009 жылғы 22 сәуірдегі № 142 "2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 111 "Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы", нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 9-3-106 санымен тіркелген, 2009 жылғы 22 мамырда "Торғай" № 20 газетінде жарияланған шешімдерімен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген) шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2009 жылға арналған бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2540921 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 745656 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6266 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8078 мың теңге;
ресми трансферттердің түсімдері – 1780921 мың теңге;
2) шығындар - 2576817,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялары бойынша қалдықтар – 4500 мың теңге;
5) бюджет дефициті (профициті) – (-40396,7) мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 40396,7 мың теңге сомасындағы бюджет қаражатының бос қалдығын тарту есебінен бюджет тапшылығын өтеуді қамтамасыз ету";
3-тармақ келесі абзацтармен толықтырылсын:
"2009 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен алынған ағымдағы нысаналы трансферттер және дамуға трансферттер қарастырылғаны есепке алынсын:
ағымдағы трансферттер:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 19 декабря 2008 года № 111 "О бюджете города Аркалыка на 2009 год"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 29 июля 2009 года № 192. Зарегистрировано управлением юстиции города Аркалыка Костанайской области 6 августа 2009 года № 9-3-114
В соответствии со статьей 109 и пунктом 5 статьи 242 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести изменения и дополнения в решение "О бюджете города Аркалыка на 2009 год" от 19 декабря 2008 года № 111 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-3-98, опубликованное 10 января 2009 года в еженедельной газете "Арқалық Хабары", ранее внесены изменения и дополнения решениями от 16 января 2009 года № 120 "О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 111 "О бюджете города Аркалыка на 2009 год", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-3-101, опубликованное 10 апреля 2009 года в газете "Торғай" за № 14; от 22 апреля 2009 года № 142 "О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 111 "О бюджете города Аркалыка на 2009 год", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9-3-106, опубликованное 22 мая 2009 года в газете "Торғай" за № 20):
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы- 2540921 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 745656 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6266 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8078 тысяч тенге;
поступлениям официальных трансфертов – 1780921 тысяч тенге;
2) затраты - 2576817,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 4500 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-40396,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита)
бюджета – обеспечение покрытия дефицита бюджета за счет привлечения свободного остатка бюджетных средств в сумме 40396,7 тысяч тенге";
пункт 3 дополнить абзацами:
"Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие, полученные из областного бюджета:
текущие трансферты:

"Арқалық қаласының № 6 орта мектебін күрделі жөндеу" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге 6000,0 мың теңге сомасында;
ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыруға 500,0 мың теңге сомасында;
дамуға арналған трансферттер:
"Арқалық қаласындағы 110 орынға арналған бала-бақшаны қайта құру" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге 4975,0 мың теңге сомасында;
"Арқалық қаласындағы Руфина Маясова, 25 көшесі бойынша 60 пәтерлі үй құрылысы" объектісі бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге қосымша 3855,0 мың теңге сомасында бөлінген;
2009 жылға арналған қалалық бюджетте мыналар қарастырылғаны есепке алынсын:
республикалық және облыстық бюджеттерден алынған трансферттің 21357,0 мың теңгеге азаюы, соның ішінде:
Арқалық қаласының № 1 орта мектебінің күрделі жөндеуін аяқтауға 191,0 мың теңге сомасында;
республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен әлеуметтік жұмыс орындар және жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейтуге 6051,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 450,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Ащы-Тасты су қоймасының су қашыртқысының бұру каналын қайта құруға 174,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының Терісаққан тобының (Жалғызтал) сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға 1579,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласының Қайырбеков көшесінен Энтузиастов көшесіне дейін Демченко көшесін қайта құруға 12912,0 мың теңге сомасында".
1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының
кезектен тыс сессиясының
төрайымы                                   Е. Цвентух
Арқалық қалалық мәслихатының
хатшысы                                    Қ. Ағуанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_________________ Н. Гайдаренко
2009 жыл "31" шілдедегі
"Арқалық қаласының қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
________________ А. Мұхамбетжанова
2009 жыл "31" шілдедегі
"Қазақстан Республикасы қаржы
Министрлігінің салық комитеті
Қостанай облысы бойынша салық
Департаментінің Арқалық қаласы
бойынша салық басқармасы"
мемлекеттiк мекемесi бастығының
міндетін атқарушы
________________ З. Кабенова
2009 жыл "31" шілдедегі
Мәслихаттың

на разработку проектно-сметной документации по объекту "Капитальный ремонт средней школы № 6 города Аркалыка" в сумме 6000,0 тысяч тенге;
на организацию санитарного убоя больных животных в сумме 500,0 тысяч тенге.
трансферты на развитие:
на разработку проектно-сметной документации по объекту "Реконструкция детского сада на 110 мест в городе Аркалыке" в сумме 4975,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации по объекту "Строительство 60-ти квартирного жилого дома по улице Руфины Маясовой, 25 в городе Аркалыке" дополнительно выделены 3855,0 тысяч тенге.
Учесть, что в городском бюджете на 2009 год предусмотрено:
уменьшение суммы трансферта на 21357,0 тысяч тенге, полученного из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на завершение капитального ремонта средней школы № 1 города Аркалыка на сумму 191,0 тысяч тенге;
на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на сумму 6051,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности на сумму 450,0 тысяч тенге;
на реконструкцию водосбора отводного канала Ащи-Тастинского водохранилища города Аркалыка на сумму 174,0 тысяч тенге;
на реконструкцию системы водоснабжения Терсаканской группы (Жалгызтал) города Аркалыка на сумму 1579,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы Демченко от улицы Кайрбекова до улицы Энтузиастов города Аркалыка на сумму 12912,0 тысяч тенге".
Приложения 1, 2 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель внеочередной сессии
Аркалыкского городского маслихата          Е. Цвентух
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       К. Агуанов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Аркалыка"
_____________ Н. Гайдаренко
"____" _________ 2009 год
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
_________ А. Мухамбетжанова
"____" __________ 2009 год
Исполняющая обязанности
начальника государственного
учреждения "Налоговое управление
по городу Аркалыку налогового
Департамента по Костанайской
области налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан"
_______________ З. Кабенова
"____" _________ 2009 год
Приложение 1
к решению маслихата