Азаматтарды Қарабалық ауданының шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Қостанай облысы Қарабалық ауданы Мәслихатының 2009 жылғы 4 ақпандағы № 3 шешімі. Қостанай облысы Қарабалық ауданы Әділет басқармасында 2009 жылғы 19 ақпанда 9-12-99 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімі аппараты бысшысының 2013 жылғы 2 мамырдағы № 05-10/468 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Қостанай облысы Қарабалық ауданы әкімі аппараты бысшысының 02.05.2013 № 05-10/468 хатымен).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңы, 33-бабының 1-тармағы, 13) тармақшасының негізінде және Қазақстан Республикасының "Әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы" Заңы 17-бабының 3-тармағына сәйкес, Қарабалық ауданының әкімі ШЕШТІ:
1. "Қостанай облысы Қарабалық ауданының қорғаныс істер жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) тіркелетін жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты азаматтарды шақыру учаскесіне тіркеуді ұйымдастыру және қамтамасыз етуды ұсынылсын.
2. "Қарабалық аудандық орталық ауруханасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнына (келісім бойынша) ұсынылсын:
1) тіркеуге жататын жасөспірімдерді куәландыру үшін дәрігер- мамандарды берілсін;
2) әскерге шақыру учаскесін қажетті құралдармен және медициналық мүлікпен толықтырылсын.
3. Селолық округтер, Тоғызақ селосы мен Қарабалық кентінің әкімдеріне:
1) жасөспірімдерді оқудан, жұмыстан қолын үзуді қысқарту мақсатында, селолық округтерде, оқу орындарда әскерге шақырушылардың жеке істерін рәсімдеу және толтыруы жүргізілсін;
2) жасөспірімдерді қажетті құжаттармен (мінездеме, анықтамалар және тағы басқа) қамтамасыз етсін;
3) тіркеу комиссиясына жасөспірімдерді жеткізу үшін, қыс жағдайында балаларды тасу үшін жарамды жөнделген автокөлігі, қажетті жағдайда ауа райының қолайсыз болған жағдайында шығарып салу үшін жоғары өтімді тракторы берілсін.
4. "Қарабалық ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) тіркеуді өткізу кезеңіне техникалық қызметкерді бөлуі ұсынылсын.
5. "Қарабалық ауданының экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) медициналық комиссияны өткізу үшін жергілікті бюджетінен ақша қаражатты бөлуінің қарастыруы ұсынылсын.
6. "Қарабалық аудандық ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (келісім бойынша) ұсынылсын:

Об организации и обеспечении приписки граждан к призывному участку Карабалыкского района
Решение акима Карабалыкского района Костанайской области от 4 февраля 2009 года № 3. Зарегистрировано Управлением юстиции Карабалыкского района Костанайской области 19 февраля 2009 года № 9-12-99. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Карабалыкского района Костанайской области от 2 мая 2013 года № 05-10/468)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо руководителя аппарата акима Карабалыкского района Костанайской области от 02.05.2013 № 05-10/468).
На основании подпункта 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" и в соответствии с пунктом 3 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О воинской обязанности и воинской службе", аким Карабалыкского района РЕШИЛ:
1. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел по делам обороны Карабалыкского района Костанайской области" (по согласованию) в период с 1 января по 31 марта 2009 года провести приписку граждан 1992 года рождения, которым исполняется семнадцать лет, а также граждан старших возрастов, не прошедших приписку ранее, к призывному участку.
2. Рекомендовать государственному казенному коммунальному предприятию "Карабалыкская центральная районная больница" (по согласованию):
1) выделить врачей – специалистов для освидетельствования юношей, подлежащих приписке;
2) укомплектовать призывной участок необходимым инструментарием и медицинским имуществом.
3. Акимам сельских округов, села Тогузак и поселка Карабалык:
1) с целью сокращения отрыва юношей от учебы, работы, заполнение и оформление личных дел призывников провести в сельских округах, учебных заведениях;
2) обеспечить юношей необходимыми документами (справками, характеристиками и т.д.);
3) для доставки юношей на приписную комиссию выделить исправный автотранспорт, пригодный для перевозки детей в зимних условиях, при необходимости, в плохие погодные условия, для сопровождения – трактор с высокой проходимостью.
4. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел образования Карабалыкского района" (по согласованию) выделить технического работника на период проведения приписки.
5. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел экономики и бюджетного планирования Карабалыкского района" (по согласованию) предусмотреть выделение денежных средств из местного бюджета для проведения медицинской комиссии.
6. Рекомендовать государственному учреждению "Карабалыкский районный отдел внутренних дел" (по согласованию):

1) әскерге шақыру учаскелеріне тіркеуден жалтарып жүрген тұлғаларды іздестіру және оларды әскерге шақыру пункттеріне жеткізу жөніндегі жұмыс ұйымдастырылсын;
2) тіркеуді өткізу кезінде әскерге шақыру пунктінде құқықтық тәртібі қамтамасыз етілсін.
7. "Қостанай облысы Қарабалық ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімі" мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша) және "Қарабалық ауданының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (келісім бойынша) бірлесіп ұсынылсын:
1) әскери оқу орындарына кандидаттардың іріктеуіне арналған нарядты оқу орындарына дейін жүргізілсін;
2) әскери – оқу орындары бойынша бастапқы әскери даярлаудың оқытушылар–ұйымдастырушыларды анықтама материалдарымен қамтамасыз етілсін, олардың жұмысын ұйымдастырсын;
3) әскери – оқу орындарына кандидаттарды іріктеу жөніндегі жұмысын бастау туралы хабарды бұқаралық ақпарат құралдар арқылы жарияласын;
4) әскери - оқу орындарына түсу үшін әскери–профессионалдық бағдарлау мақсатымен әр шақырылушымен жеке әңгімелесуді өткізсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары Б.А. Кәкімжановқа жүктелсін.
9. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім                                       Ф. Филиппов

1) организовать работу по розыску и доставке на призывные пункты лиц, уклоняющихся от приписки к призывным участкам;
2) обеспечить на призывном пункте правопорядок в период проведения приписки.
7. Рекомендовать государственному учреждению "Отдел по делам обороны Карабалыкского района Костанайской области" (по согласованию) совместно с государственным учреждением "Отдел образования Карабалыкского района" (по согласованию):
1) довести до учебных заведений наряд на отбор кандидатов в военные учебные заведения;
2) обеспечить преподавателей – организаторов начальной военной подготовки справочными материалами по военно-учебным заведениям, организовать их работу;
3) дать объявление через средства массовой информации о начале работы по отбору кандидатов в военно-учебные заведения;
4) провести с каждым допризывником индивидуальные собеседования с целью военно-профессиональной ориентации на поступление в военно-учебное заведение.
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима района Хакимжанова Б.А.
9. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким                                       Ф. Филиппов