2010-2012 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 18 қаңтарда N 13-1-168 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 75-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II Заңы 6-бабына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетi 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10853152,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4782770 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27275 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 948169 мың теңге;
трансфеттердің түсімдері – 5094938,3 мың теңге;
2) шығындар – 10973104,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -119951,9 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру –  119951,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздардың түсімдері – 282828 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 473000 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары - 310123,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 1; 2010.07.30 N 1; 2010.11.02 N 1;   2010.12.14 N 1 Шешімдерімен
1-1. Жыл басына қалыптасқан қалалық бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен 10-қосымшаға сәйкес бюджеттік бағдарламалар бойынша қалалық бюджеттің шығыстарына бөлінсін.
Ескерту. 1-тармақ 1-1-тармақпен толықтырылды - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 1 Шешімімен
2. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің кірістері мынадай салықтық түсімдер есебінен Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес қалыптастырылатынын деп белгіленсін:
бір реттік талондар бойынша қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
республикалық бюджетке енгізілетін акциздерден басқа акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемдер;
республикалық бюджетке енгізілетін алымдардан басқа кәсіпкерлік және кәсіптік қызметті жүргізгені үшін алымдар;
тіркелген салық;
республикалық бюджетке енгізілетін мемлекеттік баждан және консулдық алымнан басқа, мемлекеттік баж.

О бюджете города Петропавловска на 2010-2012 годы
Решение маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2009 года N 1. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 18 января 2010 года N 13-1-168
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95–IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148-II городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы – 10853152,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4782770 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 27275 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 948169 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5094938,3 тысяч тенге;
2) затраты – 10973104,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -119951,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –  119951,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 282828 тысяч тенге;
погашение займов – 473000 тысяч тенге;
Используемые остатки бюджетных средств – 310123,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска от 7.04.2010 N 1; от 30.07.2010 N 1; от 02.11.2010 N 1; от 14.12.2010 N 1
1-1. Выделить за счет свободных остатков средств городского бюджета, сложившихся на начало года, на расходы городского бюджета по бюджетным программам согласно приложению 10.
Сноска. Пункт 1 дополнен пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата города Петропавловска от 7.04.2010 N 1
2. Установить, что доходы городского бюджета на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
налога на транспортные средства;
акцизов, кроме акцизов, зачисляемых в республиканский бюджет;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной
деятельности, кроме сборов, зачисляемых в республиканский бюджет;
фиксированного налога;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

3. Қалалық бюджеттің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылады, деп белгіленсін:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінен түсімдер (Петропавл қаласы әкімдігі);
мемлекеттік меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін түсімдер (Петропавл қаласы әкімдігі);
басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Қалалық бюджеттің кірістері мынадай негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптастырылады, деп белгіленсін:
жерді сатудан;
материалдық емес активтерді сатудан;
мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 1 Шешімімен
5. Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен мынадай ұйымдар ұсынатын тауарлар мен қызметтерді іске асырудан түсетін түсімдер пайдаланылады, деп белгіленсін:
мемлекеттік білім беру мекемелері;
мемлекеттік кітапханалар.
6. 2010 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 113015 мың теңге сомада бекітілсін, оның ішінде:
шұғыл шығындарға резерв – 29039,8 мың теңге;
соттардың шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға резерв –  83975,2 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 1; 2010.11.02 N 1 Шешімдерімен
7. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің дамуының бюджеттік бағдарламалар тізбесі бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөле отырып, 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2010 жылға арналған қала бюджетін орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2010 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақының толық көлемде төлемі қамтамасыз етілсін.
10. 2010 жылға арналған қалалық бюджетте 6 қосымшаға сай республикалық бюджеттен мақсатты трансферттер мынадай мөлшерлерде ескерілсін:
1) 90890 мың теңге – жаңадан енгізілген білім объектілерін ұстауға;
2) 4782 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз етуге;
3) 54705 мың теңге – Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы № 1459 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
49140 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құрал-жабдықтармен жарақтандыруға;
5539 мың теңге – бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға;

3. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий (акимата г. Петропавловска);
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности (акимата г. Петропавловска);
других неналоговых поступлений.
4. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
продажа земли;
продажа нематериальных активов
продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска от 7.04.2010 N 1
5. Установить, что в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, используются поступления от реализации товаров и услуг, представляемых следующими организациями:
государственными учреждениями образования;
государственными библиотеками.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2010 год в сумме 113015 тысяч тенге, в том числе:
резерв на неотложные затраты - 29039,8 тысяч тенге;
резерв на исполнение обязательств по решениям судов - 83975,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска от 7.04.2010 N 1; от 02.11.2010 N 1
7. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2010 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 4.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2010 год согласно приложению 5.
9. Обеспечить в 2010 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
10. Учесть в городском бюджете на 2010 год целевые трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 6 в следующих размерах:
1) 90890 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
2) 4782 тысяч тенге – на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, после среднего образования, институтов повышения квалификации по предмету «Самопознание»;
3) 54705 тысяч тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005–2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года № 1459, в том числе:
49140 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
5539 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;

4) 25964 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
5) 4682 мың теңге – күнкөрістің ең төменгі деңгейінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
6) 146048,5 мың теңге – Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеуге;
7) 1918,8 мың теңге - Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз етуге;
8) 3289 мың теңге – медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану мөлшерін ұлғайтуға;
9) 924267 мың теңге – өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға, оның ішінде:
54614 мың теңге – білім объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге;
135880 мың теңге – мәдениет объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге;
49560 мың теңге – әлеуметтік жұмыс орындары бағдарламасын кеңейтуге;
26860 мың теңге – жастар тәжірибесіне;
260000 мың теңге – автомобиль жолдарын, қала және елді мекендердің көшелерін жөндеу және ұстауға;
283007 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды қайта жаңартуға;
114346 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге;
10) 239402 мың теңге – Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы № 383 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға;
11) 1025000 мың теңге – Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы № 383 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға;

4) 25964 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) 4682 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в связи с ростом прожиточного минимума;
6) 146048,5 тысяч тенге – на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим  военную службу в период с 22 июня 1941 года  по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
7) 1918,8 тысяч тенге – на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
8) 3289 тысяч тенге – на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях;
9) 924267 тысяч тенге – на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
54614 тысяч тенге – на капитальный, текущий ремонт объектов образования;
135880 тысяч тенге – на капитальный, текущий ремонт объектов культуры;
49560 тысяч тенге – на расширение программы социальных рабочих мест;
26860 тысяч тенге – на молодежную практику;
260000 тысяч тенге – на ремонт и содержание автомобильных дорог и улиц городов и населенных пунктов;
283007 тысяч тенге – на реконструкцию инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
114346 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
10) 239402 тысяч тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года № 383;
11) 1025000 тысяч тенге – на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года № 383;

12) 333 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге;
13) 2918 мың теңге – мал дәрігерлік саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға;
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 1; 2010.07.30 N 1; 2010.11.02 N 1;   2010.12.14 N 1 Шешімдерімен
14) 171846 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға.
Ескерту. 10-тармақ 14) тармақшамен толықтырылды - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 1 Шешімімен
11. Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы № 383 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес 2010 жылға арналған қала бюджетінде сыйақының нөлдік ставкасы бойынша тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға кредиттер 282828 мың теңге сомада 7-қосымшаға сай ескерілсін.
467-019-015 «Тұрғын үй құрылысы. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен» бағдарламасы бойынша 2010 жылға арналған қала бюджетінде қаржылық жыл ішінде пайдаланылмаған сыйақының нөлдік ставкасы бойынша тұрғын үй құрылысына республикалық бюджеттен 139239 мың теңге сомада кредиттер ескерілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 1 Шешімімен
12. 2010 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер мынадай көлемдерде 8 қосымшаға сай ескерілсін:
1) 11700 мың теңге – мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім жүйесін ақпараттандыруға;
2) 25571 мың теңге – № 2 орта мектепте күрделі жөндеу жүргізуге;
3) 579588 мың теңге – өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға, оның ішінде:
27266 мың теңге – білім объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеуге;
40000 мың теңге – автомобиль жолдарын және қала көшелерін жөндеу және ұстауға;
159344 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды қайта жаңартуға;
1979 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге;
350999 мың теңге – аула аумақтарын және әлеуметтік сала объектілерін көркейтуге.
4) 11880 мың теңге – ҰОС қатысушылар мен мүгедектеріне, ҰОС қатысушылар мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген өзге де санаттағы тұлғалардың, «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен наградталған немесе бұрын «Батыр әйел-ана» атағын алған, сондай- ақ I және II дәрежедегі «Ана даңқы» ордендерімен наградталған көп балалы аналардың, ҚР ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалардың, Кеңес одағының ерлері, Социалистік Еңбек ерлері, үш дәрежедегі Даңқ ордендерінің, үш дәрежедегі Еңбек Даңқының кавалерлері, көшіру кезінде ана құрсағындағы болған балаларды қоса алғанда, 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС апатының салдарларын жоюға қатысушылар саны тұлғаларының, шеттету аймақтарынан және Қазақстан Республикасына көшірілген тұлғаларының санаторлық-курорттық емделуіне;

12) 333 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
13) 2918 тыс.тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска от 7.04.2010 N 1; от 30.07.2010 N 1; от 02.11.2010 N 1; от 14.12.2010 N 1
14) 171846 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования.
Сноска. Пункт 10 дополнен подпунктом 14) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска от 7.04.2010 N 1
11. Учесть в бюджете города на 2010 год кредиты на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года № 383, в сумме 282828 тысяч тенге согласно приложению 7.
Учесть в бюджете города на 2010 год по программе 467-019-015 «Строительство жилья. За счет средств местного бюджета» кредиты из республиканского бюджета на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения, неиспользованные в течение финансового года в сумме 139239 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска от 7.04.2010 N 1
12. Учесть в бюджете города на 2010 год целевые текущие трансферты из областного бюджета согласно приложению 8 в следующих размерах:
1) 11700 тысяч тенге – на информатизацию системы образования в государственных учреждениях образования;
2) 25571 тысяч тенге – на проведение капитального ремонта в средней школе № 2;
3) 579588 тысяч тенге – на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
27266 тысяч тенге – на капитальный, текущий ремонт объектов образования;
40000 тысяч тенге – на ремонт и содержание автомобильных дорог и улиц города;
159344 тысяч тенге – на реконструкцию инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1979 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
350999 тысяч тенге – на благоустройство дворовых территорий и объектов социальной сферы.
4) 11880 тысяч тенге – на санаторно-курортное лечение участников и инвалидов ВОВ, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ, других категории лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетных матерей, награжденных подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получивших ранее звание "Мать-героиня", а также награжденных орденами "Материнская слава" I и II степени, лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед РК, герои Советского Союза, герои Соц.Труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в РК, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;

5) 525 мың теңге – соғыс ардагерлерінің Астана қаласы мен Мәскеу қаласының шерулеріне қатысуына бірыңғай киім сатып алуға;
6) 12566 мың теңге – Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне 20 АЕК мөлшерінде біржолғы материалдық көмекке;
7) 6000 мың теңге – I-II топтағы мүгедектерге, 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға, Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға тегін көліктік қызмет көрсету бойынша «Әлеуметтік такси» қызметін ұйымдастыру үшін;
8) 41256 мың теңге – біржолғы талондарды беру бойынша жұмысты ұйымдастыруға және біржолғы талондарды сатудан түсетін сомаларды жинау толықтығын қамтамасыз етуге;
9) 201627 мың теңге – Юбилейная көшесі бойындағы 126 пәтерлік жалгерлік-коммуналдық тұрғын үй құрылысын ортақ қаржыландыруға;
10) 129547 мың теңге – Юбилейная көшесі бойындағы 90 пәтерлік жалгерлік-коммуналдық тұрғын үй құрылысын ортақ қаржыландыруға;
11) 174731 мың теңге – Юбилейная көшесі бойындағы 126 пәтерлік жалгерлік-коммуналдық тұрғын үй құрылысын ортақ қаржыландыруға;
12) 148628 мың теңге – Жуков көшесі бойындағы 80 пәтерлік тұрғын үй құрылысын аяқтауға;
13) 131009 мың теңге – инженерлік желілерді қайта жаңартуға;
14) 13271 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық желілердің құрылысына және тұрғын үйлерді көркейтуге;
15) 196227 мың теңге – Юбилейная көшесі бойындағы 75 пәтерлік ипотекалық тұрғын үй құрылысын ортақ қаржыландыруға;
16) 78870 мың теңге – Юбилейная көшесі бойындағы 80 пәтерлік ипотекалық тұрғын үй құрылысын ортақ қаржыландыруға;
17) 55433 мың теңге – Юбилейная көшесі бойындағы 60 пәтерлік ипотекалық тұрғын үй құрылысын ортақ қаржыландыруға;
18) 60000 мың теңге – қала көшелерін санитарлық тазалауға
19) 20000 мың теңге – жердің нысаналы мақсат сыныптамасын жасауға;
20) 13000 мың теңге – заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға;
21) алынып тасталды - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.07.30 N 1 Шешімімен
22) 22109 мың теңге – жеке санаттағы азаматтарға тұрғын үй сатып алуға;
23) 696 мың теңге – көмір сатып алуға;
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 1; 2010.07.30 N 1; 2010.11.02 N 1 Шешімдерімен
24) 5106 мың теңге – «Ұрпақ қоры» бала тууды ынталандыру Бағдарламасы аясында әлеуметтік көмекті төлеуге.
Ескерту. 12-тармақ 24) тармақшамен толықтырылды - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.07.30 N 1; өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.11.02 N 1 Шешімдерімен
25) жылумен жабдықтау желілерін жөндеуге - 12767 мың теңге;
Ескерту. 12-тармақ 25) тармақшамен толықтырылды - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.11.02 N 1 Шешімімен

5) 525 тысяч тенге – на приобретение единой одежды для участия ветеранов войны в парадах города Астаны и города Москвы;
6) 12566 тысяч тенге на единовременную материальную помощь участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 20 МРП;
7) 6000 тысяч тенге – для организации службы «Социальное такси» по оказанию бесплатных транспортных услуг инвалидам I-II групп, детям-инвалидам до 18 лет, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и приравненных к ним лицам;
8) 41256 тысяч тенге – на организацию работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов;
9) 201627 тысяч тенге – на софинансирование строительства 126-ти квартирного арендно-коммунального жилого дома по ул. Юбилейная;
10) 129547 тысяч тенге – на софинансирование строительства 90-ти квартирного арендно-коммунального жилья по ул. Юбилейная;
11) 174731 тысяч тенге – на софинансирование строительства 126-ти квартирного арендно-коммунального жилого дома по ул. Юбилейная;
12) 148628 тысяч тенге – на завершение строительства 80-квартирного жилого дома по ул. Жукова;
13) 131009 тысяч тенге – на реконструкцию инженерных сетей;
14) 13271 тысяч тенге – на строительство инженерно-коммуникационных сетей и благоустройство жилых домов;
15) 196227 тысяч тенге – на софинансирование строительства 75-ти квартирного ипотечного жилого дома по ул. Юбилейная;
16) 78870 тысяч тенге – на софинансирование строительства 80-ти квартирного ипотечного жилого дома по ул. Юбилейная;
17) 55433 тысяч тенге – на софинансирование строительства 60-ти квартирного ипотечного жилого дома по ул. Юбилейная;
18) 60000 тысяч тенге – на санитарную очистку улиц города
19) 20000 тысяч тенге – на составление классификатора целевого назначения земель;
20) 13000 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала юридических лиц;
21) исключен - решением маслихата города Петропавловска от 30.07.2010 N 1
22) 22109 тысяч тенге – на приобретение жилья отдельным категориям граждан;
23) 696 тысяч тенге – на приобретение угля;
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Петропавловска от 7.04.2010 N 1; от 30.07.2010 N 1; от 02.11.2010 N 1
24) 5106 тысяч тенге - на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений».
Сноска. Пунтк 12 дополнен подпунктом 24) - решением маслихата города Петропавловска от 30.07.2010 N 1; с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска от 02.11.2010 N 1
25) 12767 тысяч тенге – на ремонт сетей теплоснабжения;
Сноска. Пункт 12 дополнен подпунктом 25) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска от 02.11.2010 N 1

26) 7-ші қысқы Азия ойындарының Жалын эстафетасын өткізуді даярлауға – 10430 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ 26) тармақшамен толықтырылды - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.11.02 N 1 Шешімімен
12-1. Олардың нысаналы мақсатын сақтай отырып, қаржылық жыл ішінде пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) облыстық бюджеттен мақсатты трансферттер сомаларының бөлуі бюджеттік бағдарламалар бойынша бекітілсін:
467-003-015 «Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салу және (немесе) сатып алу. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен» 43950 мың теңге сомада – Петропавл қаласындағы 102 пәтерлі үйдің құрылысын аяқтауға;
467-004-015 «Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен» 7407 мың теңге сомада – инженерлік-коммуникациялық желілерді салу және тұрғын үйлерді көркейтуге;
467-007-015 «Қалалар мен елді мекендерді көркейтуді дамыту. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен» 56478 мың теңге сомада – мәдениет және демалыс паркін қайта жаңартуға.
Ескерту. 12-тармақ 12-1-тармақпен толықтырылды - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 1; өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.07.30 N 1 Шешімдерімен
13. 451-007-000 «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек» бағдарламасы бойынша 2010 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарында 9-қосымшаға сай 78341 мың теңге сомада әлеуметтік төлемдерге қаржы бөлу карастырылды, деп белгіленсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 1; 2010.07.30 N 1; 2010.11.02 N 1;   2010.12.14 N 1 Шешімдерімен
14. 2010 жылға арналған қала бюджетінде «Республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы 2008-2010 жылдарға арналған жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 қарашадағы № 5-IV Заңымен бекітілген жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде көзделген әлеуметтік салықтың және жеке табыс салығының салық салу базасының өзгеруін есепке ала отырып, бюджеттік саладағы еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты облыстық бюджетке трансферттер 165607 мың теңге сомада ескерілсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 1 Шешімімен
15. Осы шешiм 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат                           Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы                       хатшысы
С. Леонтьев                                Р. Сыздықов
Қалалық мәслихаттың IV шақырылған 22 сессиясының

26) 10430 тысяч тенге – на подготовку проведения Эстафеты огня 7-х зимних Азиатских иг».
Сноска. Пункт 12 дополнен подпунктом 26) в соответствии с решением маслихата города Петропавловска от 02.11.2010 N 1
12-1. Утвердить распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета, неиспользованных (недоиспользованных) в течение финансового года с соблюдением их целевого назначения по бюджетным программам:
467-003-015 «Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда. За счет средств местного бюджета»  в сумме 43950 тысяч тенге – на завершение строительства 102-х квартирного дома в городе Петропавловске;
467-004-015 «Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры. За счет средств местного бюджета» в сумме 7407 тысяч тенге – на строительство инженерно-коммуникационных сетей и благоустройство жилых домов;
467-007-015 «Развитие благоустройства городов и населенных пунктов. За счет средств местного бюджета» в сумме 56478 тысяч тенге – на реконструкцию парка культуры и отдыха.
Сноска. Пункт 12 дополнен пунктом 12-1 в соответствии с решением маслихата города Петропавловска от 7.04.2010 N 1; с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска от 30.07.2010 N 1
13. Установить, что в расходах городского бюджета на 2010 год по программе 451-007-000 «Социальная помощь отдельным категориям граждан по решениям местных представительных органов», предусмотрены ассигнования на социальные выплаты в сумме 78341 тысяч тенге согласно приложению 9.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска от 7.04.2010 N 1; от 30.07.2010 N 1; от 02.11.2010 N 1; от 14.12.2010 N 1
14. Учесть в бюджете города на 2010 год трансферты в областной бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2007 года № 5-IV ЗРК «Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы» в сумме 165607 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска от 7.04.2010 N 1
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель                               Секретарь
сессии городского маслихата                городского маслихата
С. Леонтьев                                Р. Сыздыков
Приложение 1
к решению 22 сессии городского маслихата

81 880
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
693 012,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
693 012,0
1
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 799,8
2
Жұмыспен қамту бағдарламасы
136 848,7
5
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
69 520
6
Тұрғын үй көмегі
48 300
7
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
78 341,0
10
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 859
11
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 452
13
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
23 968
14
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
39 306,2
16
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
24 784
17
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз ету және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
34 891
19
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
1 918,8
20
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, әскери қызметшілерге, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйекке дейінгі кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
182 023,5
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 566 327,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
22 109
4
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
22 109
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 980 555,5
3
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу

81 880
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
693 012,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
693 012,0
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
48 799,8
2
Программа занятости
136 848,7
5
Государственная адресная социальная помощь
69 520
6
Жилищная помощь
48 300
7
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
78 341,0
10
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 859
11
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 452
13
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
23 968
14
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
39 306,2
16
Государственные пособия на детей до 18 лет
24 784
17
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
34 891
19
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
1 918,8
20
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
182 023,5
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 566 327,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
22 109
4
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан.
22 109
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 980 555,5
3
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда

174 731
Жуков к. бойынша 80 пәтерлік тұрғын үй құрылысын аяқтау
148 628
Юбилейная к. бойынша 102 пәтерлік коммуналдық тұрғын үйге техникалық паспорт әзірлеу
1 336
Юбилейная к. бойынша 102 пәтерлік тұрғын үй құрылысын аяқтау
43 950
Техникалық паспорттарды әзірлеу және олардың жалгерлік-коммуналдық тұрғын үйге тіркелуі
1 323,7
Жалгерлік-коммуналдық тұрғын үй құрылысына СЖҚ әзірлеуге
5 000
4
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
1 189 592,5
оның ішінде:
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
1 025 000
инженерлік желілерді қайта жаңарту
131 009
инженерлік-коммуникациялық желілердің құрылысы және тұрғын үйлерді абаттандыру
20 678
"Орман" тұрғын үй алабының, Юбилейная к-сі, 3"В", 3"Г", 3"Д" инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту және абаттандыру бойынша мемлекеттік актіні және жерге орналастыру жобасын жасау
2 255
Юбилейная к. бойынша дренаждық-
нөсерлік канализация құрылысы
6 500
Жерге орналастыру жобаларын әзірлеу, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның түгендеу істерін тіркеу
1 668
Инженерлік желілерге түгендеу істерін және техникалық паспорттарды әзірлеу
333,5
СЖҚ әзірлеу және 1 кезеңдегі жалгерлік-коммуналдық тұрғын үйдің сыртқы электржабдықтау желілерінің объектісі бойынша сараптамадан өту
649
Береке кентіндегі инженерлік-
коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысына СЖҚ әзірлеу
1 500
19
Тұрғын үй салу
755 549
оның ішінде:
"100 мектеп пен 100 аурухана" бағдарламасы аясында салынған объектілер қызметкерлері үшін тұрғын үй салу және сатып алуды кредиттеу
282 828
Юбилейная к. бойынша 75 пәтерлік ипотекалық тұрғын үй құрылысын ортақ қаржыландыру
196 227
Юбилейная к. бойынша 80 пәтерлік ипотекалық тұрғын үй құрылысын ортақ қаржыландыру
78 870
Юбилейная к. бойынша 60 пәтерлік ипотекалық тұрғын үй құрылысын ортақ қаржыландыру
55 433
Юбилейная к. бойынша ипотекалық тұрғын үй құрылысы
139 239
оның ішінде:
Юбилейная көшесі бойынша 60 пәтерлік тұрғын үй құрылысы
67 000
Юбилейная көшесі бойынша 75 пәтерлік тұрғын үй құрылысы
2 858
Юбилейная көшесі бойынша 80 пәтерлік тұрғын үй құрылысы
69 381
Жерге орналастыру жобаларын, техникалық паспорттарды әзірлеу және олардың ипотекалық тұрғын үйге тіркелуі
2 952
5
Коммуналдық шаруашылықты дамыту. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
12 688
оның ішінде:
саяжай кенттеріне сутартқыны салу
12 688
6
Сумен жабдықтау жүйесін дамыту. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
724
оның ішінде:
2632 км кентіне су құбырының сараптамадан өтуімен СЖҚ әзірлеу
724
7
Қалалар мен елді мекендерді абаттандыру. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен

174 731
завершение строительства 80-квартирного жилого дома по ул. Жукова
148 628
изготовление тех.паспорта на 102-х квартирный коммунальный жилой дом по ул. Юбилейная
1 336
завершение строительства 102-х квартирного жилого дома по ул. Юбилейная
43 950
изготовление технических паспортов и их регистрация на арендно-коммунальное жилье
1 323,7
на изготовление ПСД для строительства арендно-
коммунального жилья
5 000
4
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-
коммуникационной инфраструктуры
1 189 592,5
в том числе:
на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-
коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
1 025 000
реконструкция инженерных сетей
131 009
строительство инженерно-коммуникационных сетей и благоустройство жилых домов
20 678
изготовление государственного акта и землеустроительного проекта по развитию и благоустройству инженерно-коммуникационной инфраструктуры жилого массива "Орман", ул. Юбилейная, 3"В", 3 "Г", 3"Д"
2 255
устройство дренажно-ливневой канализации по ул. Юбилейная
6 500
изготовление землеустроительных проектов, регистрация инвентарных дел инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 668
изготовление инвентарных дел и технических паспортов на инженерные сети
333,5
разработка ПСД и прохождение экспертизы по объекту внешние сети электроснабжения арендно-коммунального жилья 1 этапа
649
разработка ПСД на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в п. Береке
1 500
19
Строительство жилья
755 549
в том числе:
кредитование на строительство и приобретение жилья для работников объектов, построенных в рамках программы "100 школ, 100 больниц"
282 828
софинансирование строительства 75-ти квартирного ипотечного жилого дома по ул. Юбилейная
196 227
софинансирование строительства 80-ти квартирного ипотечного жилого дома по ул. Юбилейная
78 870
софинансирование строительства 60-ти квартирного ипотечного жилого дома по ул. Юбилейная
55 433
строительство ипотечного жилья по ул. Юбилейная
139 239
в том числе:
строительство 60-ти квартирного жилого дома по ул. Юбилейная
67 000
строительство 75-ти квартирного жилого дома по ул. Юбилейная
2 858
строительство 80-ти квартирного жилого дома по ул. Юбилейная
69 381
изготовление землеустроительных проектов,технических паспортов и их регистрация на ипотечное жилье
2 952
5
Развитие коммунального хозяйства. За счет средств местного бюджета
12 688
в том числе:
строительство водовода к дачным поселкам
12 688
6
Развитие системы водоснабжения. За счет средств местного бюджета
724
в том числе:
изготовление ПСД с прохождением экспертизы водопровода на 2632 км
724
7
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов. За счет средств местного бюджета

81 457,3
оның ішінде:
Мәдениет және демалыс саябағын қайта жаңарту
53 457,3
мүсін композицияларын сатып алу және орнату
20 000
аялдама павильондарын жасау және орнату
8 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
449 165
28
Коммуналдық шаруашылықты дамыту. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
6 814
оның ішінде:
ыстық сумен жабдықтау желілерін жөндеу - коммуналдық желілерді қайта жаңарту және жаңғыртуға СЖҚ әзірлеу
1 558
Петропавл қ. коммуналдық меншігіндегі кабель желілерін, трансформатор қосалқы станцияларын қайта жаңартуға СЖҚ әзірлеу
496
Петропавл қ. коммуналдық меншігіндегі көше жарықтандыру желілерін қайта жаңартуға СЖҚ әзірлеу
2 927
электр желілерін және трансформатор қосалқы станцияларын қайта жаңартуға СЖҚ әзірлеу
1 833
32
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді мекендерді абаттандыру
442 351
оның ішінде:
ыстық сумен жабдықтау желілерін жөндеу - коммуналдық желілерді қайта жаңарту және жаңғырту
50 408
орман шаруашылығына, ОМТС кентіне және 2632 км жол айрығына су құбырының желілерін салу
71 865
Петропавл қ. коммуналдық меншігіндегі көше жарықтандыру желілерін қайта жаңарту
111 532
Петропавл қ. коммуналдық меншігіндегі кабель желілерін, трансформатор қосалқы станцияларын қайта жаңарту
17 016
электр желілерін қайта жаңарту
47 112
трансформатор қосалқы станцияларын қайта жаңарту
56 939
Петропавл қ. коммуналдық меншігіндегі көше жарықтандыру желілерін қайта жаңарту
87 479
9
Жылу-энергетикалық кешен және жер қойнауын пайдалану
1 440
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 440
9
Жылу энергетикалық жүйені дамыту. Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
1 440
оның ішінде:
Заречный кентіндегі жылумен жабдықтаудың сараптамадан өтуімен СЖҚ әзірлеу
1 440
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
605
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
605
2
Ақпараттық жүйелер құру
605
13
Басқалар

81 457,3
в том числе:
реконструкция Парка культуры и отдыха
53 457,3
приобретение и установка скульптурных композиций
20 000
изготовление и установка остановочных павильонов
8 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
449 165
28
Развитие коммунального хозяйства. За счет средств местного бюджета
6 814
в том числе:
изготовление ПСД на реконструкцию и модернизацию коммунальных сетей-ремонт сетей горячего водоснабжения
1 558
изготовление ПСД на реконструкцию кабельных линий, трансформаторных подстанций, находящихся в коммунальной собственности г. Петропавловска
496
изготовление ПСД на реконструкцию сетей уличного освещения, находящихся в коммунальной собственности г. Петропавловска
2 927
изготовление ПСД на реконструкцию электрических сетей и трансформаторных подстанций
1 833
32
Развитие инженерно-
коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
442 351
в том числе:
реконструкция и модернизация коммунальных сетей-ремонт сетей горячего водоснабжения
50 408
строительство сетей водопровода к лесхозу, поселку ОМТС и разъезду 2632 км
71 865
реконструкция сетей уличного освещения, находящихся в коммунальной собственности г. Петропавловска
111 532
реконструкция кабельных линий, трансформаторных подстанций, находящихся в коммунальной собственности г. Петропавловска
17 016
реконструкция электрических сетей
47 112
реконструкция трансформаторных подстанций
56 939
реконструкция сетей уличного освещения, находящихся в коммунальной собственности г. Петропавловска
87 479
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1 440
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 440
9
Развитие теплоэнергетической системы. За счет средств местного бюджета
1 440
в том числе:
изготовление ПСД с прохождением экспертизы теплоснабжения пос. Заречный
1 440
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
605
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
605
2
Создание информационных систем
605
13
Прочие

28 800
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлiмi
28 800
14
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
28 800
Қалалық мәслихаттың IV шақырылған 22 сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 1 шешіміне
5-қосымша
2010 жылға арналған бюджетті орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалар тізбесі
Функционалдық топ
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
4
Білім беру
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім
бөлімі
3
Жалпы білім беру
Қалалық мәслихаттың IV шақырылған 22 сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 1 шешіміне
6-қосымша
2010 жылға арналған Петропавл қаласы бойынша республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.12.14 N 1 Шешімімен
Функционалдық топ
Сома,
(мың теңге)
Әкiмшi
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар

28 800
452
Отдел финансов района (города областного значения)
28 800
14
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
28 800
Приложение 5
к решению 22 сессии городского маслихата
IV созыва № 1 от 25 декабря 2009 года
Перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2010 год
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
4
Образование
464
Отдел образования района (города областного
значения)
3
Общеобразовательное обучение
Приложение 6
к решению 22 сессии городского маслихата
IV созыва № 1 от 25 декабря 2009 года
Распределение сумм целевых трансфертов из республиканского бюджета по г. Петропавловску на 2010 год
Сноска. Приложение 6 в редакции решения маслихата города Петропавловска от 14.12.2010 N 1
Функциональная группа
Сумма,
(тыс.тенге)
Администратор
Программа
Наименование
II. Затраты

2 696 019,3
4
Бiлiм беру
376 811
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
198 389
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
198 389
9
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
198 389
оның ішінде:
жаңадан енгізілген білім объектілерін ұстау
90 890
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
107 499
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123 808
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
123 808
3
Жалпы бiлiм беру
119 026
оның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құру
5 539
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде физика, химия, биология кабинеттерін оқу құрал-жабдықтарымен жарақтандыру
49 140
мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
64 347
5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдары үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткiзу
4 782
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта, техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі білім беру ұйымдарын, біліктілікті арттыру институттарын «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқу материалдарымен қамтамасыз ету
4 782
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
54 614
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
54 614
11
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу
54 614
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
258 322,3
Әлеуметтiк көмек
258 322,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
258 322,3
2
Жұмыспен қамту бағдарламасы
76 420
103
Республикалық бюджеттен берілетін мақсатты ағымдағы трансферттер есебінен әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар тәжірибесі бағдарламасын кеңейту
76 420
5
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
25 964
13
Тұрақтылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
3 289
оның ішінде:
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану мөлшерін ұлғайту
3 289
16
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4 682
19
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
1 918,8
20
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген әскери қызметшілерге, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйекке дейінгі кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу

2 696 019,3
4
Образование
376 811
Дошкольное воспитание и обучение
198 389
464
Отдел образования района (города областного значения)
198 389
9
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
198 389
в том числе:
содержание вновь вводимых объектов образования
90 890
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
107 499
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
123 808
464
Отдел образования района (города областного значения)
123 808
3
Общеобразовательное обучение
119 026
в том числе:
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
5 539
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
49 140
на реализацию государственного образовательного заказа
64 347
5
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования района (города областного значения)
4 782
обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего, технического и профессионального, после среднего образования, институтов повышения квалификации по предмету "Самопознание"
4 782
Прочие услуги в области образования
54 614
464
Отдел образования района (города областного значения)
54 614
11
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
54 614
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
258 322,3
Социальная помощь
258 322,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
258 322,3
2
Программа занятости
76 420
103
Расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета
76 420
5
Государственная адресная социальная помощь
25 964
13
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
3 289
в том числе:
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях
3 289
16
Государственные пособия на детей до 18 лет
4 682
19
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
1 918,8
20
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

146 048,5
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 661 755
Тұрғын үй шаруашылығы
1 264 402
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 264 402
3
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу
239 402
4
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу
1 025 000
Коммуналдық шаруашылық
397 353
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
397 353
30
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді абаттандыру
114 346
оның ішінде:
Сәтпаев к-сі және Интернационал к-сі бойынша нөсерлі канализацияларды ағымдағы жөндеу
31 166
жылумен жабдықтауды күрделі жөндеу (Московский тұйық к-сі; Радищев к-сі; Матросов к-сі; Уральская к-сі; Интернационал к-сі, 74, 76, 78; Астана к-сі, 34, 36, 38)
51 436
электр желілерін күрделі жөндеу
31 744
32
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді  мекендерді абаттандыру
283 007
оның ішінде:
ыстық сумен жабдықтау желілерін жөндеу - коммуналдық желілерді қайта жаңарту және жаңғырту
50 408
Петропавл қ. коммуналдық меншігіндегі көше жарықтандыру желілерін қайта жаңарту
111 532
Петропавл қ. коммуналдық меншігіндегі кабель желілерін, трансформатор қосалқы станцияларын қайта жаңарту
17 016
электр желілерін қайта жаңарту
47 112
трансформатор қосалқы станцияларын қайта жаңарту
56 939
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
135 880
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
135 880
4
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мәдениет объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу
135 880
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары
3 251
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
3 251
1
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2 558
4
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
360
11
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
333
12
Көлiк және коммуникация
260 000
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
260 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
260 000
8
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала мен елді-мекендердің көшелерін жөндеу және ұстау
260 000
Қалалық мәслихаттың IV шақырылған 22 сессиясының

146 048,5
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 661 755
Жилищное хозяйство
1 264 402
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 264 402
3
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда
239 402
4
Развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-
коммуникационной инфраструктуры
1 025 000
Коммунальное хозяйство
397 353
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
397 353
30
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
114 346
в том числе:
текущий ремонт ливневых канализаций по ул. Сатпаева и ул. Интернациональной
31 166
капитальный ремонт теплоснабжения (пр. Московский; ул. Радищева; ул. Матросова; ул. Уральская; ул. Интернациональная 74, 76, 78; ул. Астана 34, 36, 38)
51 436
капитальный ремонт электрических сетей
31 744
32
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров
283 007
в том числе:
реконструкция и модернизация коммунальных сетей-ремонт сетей горячего водоснабжения
50 408
реконструкция сетей уличного освещения, находящихся в коммунальной собственности г. Петропавловска
111 532
реконструкция кабельных линий, трансформаторных подстанций, находящихся в коммунальной собственности г. Петропавловска
17 016
реконструкция электрических сетей
47 112
реконструкция трансформаторных подстанций
56 939
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
135 880
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
135 880
4
Капитальный, текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
135 880
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
3 251
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
3 251
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
2 558
4
Материально-техническое оснащение государственных органов
360
11
Проведение противоэпизоотических мероприятий
333
12
Транспорт и коммуникации
260 000
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
260 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
260 000
8
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
260 000
Приложение 7
к решению 22 сессии городского маслихата

2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 1 шешіміне
7-қосымша
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес, тұрғын үй құрылысына және сатып алуға сыйақының (мүдденің) нөлдік ставкасы бойынша бюджеттік кредиттер сомаларын бөлу
Функционалдық топ
Сома,
(мың
теңге)
Функционалдық кіші топ
Әкімші
Бағдарлама
Атауы
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
282 828
1
Тұрғын үй шаруашылығы
282 828

IV созыва № 1 от 25 декабря 2009 года
Распределение сумм бюджетных кредитов по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья  в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
Функциональная группа
Сумма,
(тыс.
тенге)
Функциональная подгруппа
Администратор
Программа
Наименование
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
282 828
1
Жилищное хозяйство
282 828

467
Ауданның (облыстық маңызы бар
қаланың) құрылыс бөлiмi
282 828
19
Тұрғын үй салу
282 828
Қалалық мәслихаттың IV шақырылған 22 сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 1 шешіміне
8-қосымша
2010 жылға арналған Петропавл қаласы бойынша облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің сомаларын бөлу
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.11.02 N 1 Шешімімен
Функционалдық топ
Сома,
(мың
теңге)
Әкiмшi
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар

467
Отдел строительства района (города
областного значения)
282 828
19
Строительство жилья
282 828
Приложение 8
к решению 22 сессии городского маслихата
IV созыва № 1 от 25 декабря 2009 года
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета по г.Петропавловску на 2010 год
Сноска. Приложение 8 в редакции решения маслихата города Петропавловска от 02.11.2010 N 1
Функциональная группа
Сумма
(тыс.
тенге)
Администратор
Программа
Наименование
II. Затраты

2 002 297
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
41 256
Қаржылық қызмет
41 256
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлiмi
41 256
4
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру және біржолғы талондарды іске асырудан сомаларды жинаудың толықтығын қамтамасыз ету
41 256
4
Білім беру
65 233
Бастауыш, негiзгi орта және жалпы орта бiлiм беру
65 233
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
65 233
3
Жалпы бiлiм беру
25 995
оның ішінде:
№ 2 орта мектепті күрделі жөндеуге
25 571
көмірмен қамтамасыз етуге
424
4
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
11 700
6
Балалар үшін қосымша білім беру
272
көмірмен қамтамасыз етуге
272
11
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім объектілерін күрделі, ағымдағы жөндеу
27 266
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
36 077
Әлеуметтiк көмек
36 077
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
36 077
7
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек
23 511
оның ішінде:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне бірыңғай киім сатып алуға әлеуметтiк көмек
525
I-II топтағы мүгедектерге, 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға тегін көліктік қызмет көрсету бойынша "Әлеуметтік такси" қызметін ұйымдастыру
6 000
ҰОС қатысушылары мен мүгедектерінің, ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген өзге де санаттағы тұлғалардың, «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен наградталған немесе бұрын «Батыр әйел-ана» атағын алған, сондай- ақ I және II дәрежедегі «Ана даңқы» ордендерімен наградталған көп балалы аналардың, ҚР ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалардың, Кеңес одағының ерлері, Социалистік Еңбек ерлері, үш дәрежедегі Даңқ ордендерінің, үш дәрежедегі Еңбек Даңқының кавалерлері, көшіру кезінде ана құрсағындағы болған балаларды қоса алғанда, 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС апатының салдарларын жоюға қатысушылар санынан, шеттету аймақтарынан және Қазақстан Республикасына көшірілген тұлғалардың санаторлық-курорттық емделуіне әлеуметтік көмек
11 880
«Ұрпақ қоры» бала тууды ынталандыру бағдарламасы аясында әлеуметтік көмек көрсетуге
5 106
20
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген тұлғаларға, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйекке дейінгі кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу

2 002 297
1
Государственные услуги общего характера
41 256
Финансовая деятельность
41 256
452
Отдел финансов района (города областного значения)
41 256
4
Организация работы по выдаче разовых талонов и обеспечение полноты сбора сумм от реализации разовых талонов
41 256
4
Образование
65 233
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
65 233
464
Отдел образования района (города областного значения)
65 233
3
Общеобразовательное обучение
25 995
в том числе:
на капитальный ремонт средней школы № 2
25 571
на обеспечение углем
424
4
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
11 700
6
Дополнительное образование для детей
272
на обеспечение углем
272
11
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
27 266
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
36 077
Социальная помощь
36 077
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36 077
7
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
23 511
в том числе:
социальная помощь на приобретение единой одежды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны
525
организация службы «Социальное такси» по оказанию бесплатных транспортных услуг инвалидам I-II групп, детям-инвалидам до 18 лет, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и приравненных к ним лицам;
6 000
Социальная помощь на санаторно-курортное лечение участников и инвалидов ВОВ, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ, других категории лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетных матерей, награжденных подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получивших ранее звание "Мать-героиня", а также награжденных орденами "Материнская слава" I и II степени, лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед РК, герои Советского Союза, герои Соц.Труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в РК, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
11 880
на оказание социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»
5 106
20
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне

2 927
30
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеу және елді-мекендерді абаттандыру
352 978
оның ішінде:
аула аумақтарын абаттандыру
9 287
"Қызылжар оранжереясы" МҚКК оранжереясын және қысқы бағын абаттандыру
75 305
"Қызылжар оранжереясы" МҚКК оранжереясын және қысқы бағын күрделі жөндеу
219 885
қалалық мәдениет үйін абаттандыру
46 522
жаңадан енгізілген КТП-ден ВЛ-10кВ қайта қосу үшін ЛЭП-0,4 кВ күрделі жөндеу
1 979
32
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және елді-мекендерді абаттандыру
159 344
оның ішінде:
орман шаруашылығына, ОМТС кентіне және 2632 км жол айрығына су құбырының желілерін салу
71 865
Петропавл қ. коммуналдық меншігіндегі көше жарықтандыру желілерін қайта жаңарту
87 479
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
9 378
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру бойынша өзге де қызметтер
9 378
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
9 378
1
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 378
оның ішінде:
7-шi - қысқы Азия ойындарының Жалын эстафетасын өткiзудi дайындау
9 378
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
20 000
Жер қатынастары
20 000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың ) жер қатынастары бөлімі
20 000
4
Жерді аймақтарға бөлу бойынша жұмысты ұйымдастыру
20 000
12
Көлiк және коммуникация
48 000
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
48 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48 000
8
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала мен елді-мекендердің көшелерін жөндеу және ұстау
40 000
23
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8 000
13
Басқалар
13 000
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
13 000
14
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
13 000
Қалалық мәслихаттың IV шақырылған 22 сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 1 шешіміне
9-қосымша
Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша қарастырылған әлеуметтік көмек түрлерінің тізбесі

2 927
30
Ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
352 978
в том числе:
благоустройство дворовых территорий
9 287
благоустройство оранжереи и зимнего сада ГККП "Кызылжар оранжереясы"
75 305
капитальный ремонт оранжереи и зимнего сада ГККП "Кызылжар оранжереясы"
219 885
благоустройство городского дома культуры
46 522
капитальный ремонт ЛЭП-0.4 кВ для переключения ВЛ-10кВ от вновь вводимых КТП
1 979
32
Развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации cтратегии региональной занятости и переподготовки кадров.
159 344
в том числе:
строительство сетей водопровода к лесхозу, поселку ОМТС и разъезду 2632 км
71 865
реконструкция сетей уличного освещения, находящихся в коммунальной собственности г.Петропавловска
87 479
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
9 378
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
9 378
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
9 378
1
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9 378
в том числе:
подготовка проведения Эстафеты огня 7-х зимних Азиатских игр
9 378
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
20 000
Земельные отношения
20 000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
20 000
4
Организация работ по зонированию земель
20 000
12
Транспорт и коммуникации
48 000
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
48 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
48 000
8
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
40 000
23
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
8 000
13
Прочие
13 000
452
Отдел финансов района (города областного значения)
13 000
14
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
13 000
Приложение 9
к решению 22 сессии городского маслихата
IV созыва № 1 от 25 декабря 2009 года
Перечень видов социальной помощи, предусмотренной по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"

Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.12.14 N 1 Шешімімен
р/р
Атауы
сома,
(мың теңге)
1
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне монша және шаштараз қызметтеріне әлеуметтік көмек
1105
2
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша оларға теңестірілген тұлғаларға тіс салуға әлеуметтік көмек
5755
3
ҰОС қатысушылары мен мүгедектерінің, ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғалардың, соғысқа қатысушыларға жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген өзге де санаттағы тұлғалардың, «Алтын алқа», «Күміс алқа» алқаларымен наградталған немесе бұрын «Батыр әйел-ана» атағын алған, сондай- ақ I және II дәрежедегі «Ана даңқы» ордендерімен наградталған көп балалы аналардың, ҚР ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған тұлғалардың, Кеңес одағының ерлері, Социалистік Еңбек ерлері, үш дәрежедегі Даңқ ордендерінің, үш дәрежедегі Еңбек Даңқының кавалерлері, көшіру кезінде ана құрсағындағы болған балаларды қоса алғанда, 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС апатының салдарларын жоюға қатысушылар санынан, шеттету аймақтарынан және Қазақстан Республикасына көшірілген тұлғалардың санаторлық-курорттық емделуіне әлеуметтік көмек
12226
4
Туберкулезбен ауыратындардың жолақысына әлеуметтік көмек
1895,2
5
Туберкулезбен ауыратындардың тамақтануына әлеуметтік көмек
1010,4
6
Петропавл қаласының Құрметті азаматтарына әлеуметтік көмек
118,7
7
Аз қамтамасыз етілген отбасылардағы студенттерге әлеуметтік көмек
2800
8
Қазақстан Республикасына ерекше еңбек сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған тұлғаларға әлеуметтік көмек
1854
9
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне 4 АЕК мөлшерінде коммуналдық қызметтерге әлеуметтік көмек
29945,7
10
Петропавл қаласына тұрақты жұмысқа келген дәрігерлерге және жоғары медициналық оқу орындарының түлектеріне 200 мың теңге мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек
10000
11
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне бірыңғай киім сатып алуға әлеуметтік көмек
525
12
I-II топтағы мүгедектерге, 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға тегін көліктік қызмет көрсету бойынша «Әлеуметтік такси» қызметін ұйымдастыру
6 000
13
«Ұрпақ қоры» бала тууды ынталандыру бағдарламасы аясында әлеуметтік көмек көрсетуге
5 106
Жиыны
78341
Петропавл мәслихатының IV шақырылған 22 сессиясының
2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 1 шешiмiне
10-қосымша
2010 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан қалалық бюджеттің, бос қалдықтарын жіберу
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - Петропавл қалалық мәслихатының 2010.04.07 N 1 Шешімімен
Функционалдық топ
сома (мың теңге)
Әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
II.Шығындар
4

Сноска. Приложение 9 в редакции решения маслихата города Петропавловска от 14.12.2010 N 1
п/п
Наименование
сумма,
(тыс.тенге)
1
Социальная помощь инвалидам и участникам Великой Отечественной войны на услуги бань и парикмахерских
1105
2
Социальная помощь инвалидам и участникам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним по льготам и гарантиям, на зубопротезирование
5755
3
Социальная помощь на санаторно-курортное лечение участников и инвалидов ВОВ, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ, других категории лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетных матерей, награжденных подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получивших ранее звание "Мать-героиня", а также награжденных орденами "Материнская слава" I и II степени, лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед РК, герои Советского Союза, герои Соц.Труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в РК, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
12226
4
Социальная помощь больным туберкулезом на проезд
1895,2
5
Социальная помощь больным туберкулезом на питание
1010,4
6
Социальная помощь Почетным гражданам города Петропавловска
118,7
7
Социальная помощь студентам из малообеспеченных семей
2800
8
Социальная помощь лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
1854
9
Социальная помощь инвалидам и участникам Великой Отечественной войны на коммунальные услуги в размере 4 МРП
29945,7
10
Единовременная социальная помощь врачам и выпускникам медицинских высших учебных заведений, прибывающим на постоянную работу в город Петропавловск в размере 200 тыс.тенге
10000
11
Социальная помощь на приобретение единой одежды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны
525
12
Организация службы «Социальное такси» по оказанию бесплатных транспортных услуг инвалидам I-II групп, детям-инвалидам до 18 лет, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и приравненных к ним лицам
6 000
13
На оказание социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд поколений»
5 106
Итого
78341
Приложение 10
к решению 22 сессии городского маслихата
IV созыва № 1 от 25 декабря 2009 года
Направление свободных остатков городского бюджета, сложившихся на 1 января 2010 года
Сноска. Приложение 10 в редакции решения маслихата города Петропавловска от 7.04.2010 N 1
Функциональная группа
сумма (тыс.тенге)
Администратор
Программа
Наименование
II.Затраты
4