2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихаттың 2009 жылғы 24 желтоқсандағы N 15-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 21 қаңтарда N 13-5-106 тіркелді. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 22 қаңтардағы N 01-34/08 хаты)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күшін жойды (Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудандық мәслихатының 22.01.2013 N 01-34/08 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексінің 75-бабы 2-тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға келісті сәйкесінше бекітілсін, соның ішінде 2010 жылға мына көлемде:
1) кірістер – 2 853 041,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 582 311,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 496 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 16 850,1 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 252 383,4 мың теңге;
2) шығындар – 2 870 691,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 330 мың теңге;
бюджеттік несиелер – 11 572;
бюджеттік несиелерді өтеу – 242;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 3 712 мың теңге;
5) дефицит – -32 691,9 мың теңге;
6) бюджеттің дефицитті қаржыландыруы (профицитті пайдалану) - 32 691,9;
қарыздардың түсімі – 16 744;
қолданылатын бюджеттік қаражат қалдығы – 16 189,9;
қарыздардың түсімі – 12 293;
қарыздарды өтеу – 242.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 17-1; 2010.07.27 N 19-3; 2010.11.05 N 21-2; 2010.12.20 N 22-1 Шешімдерімен
2. 2010 жылға арналған облыстық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасы Бюджет Кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
біржолғы талондар бойынша қызмет ететін жеке тұлғаларға салынатын жеке табыс салығының түсімдерін қоспағанда, жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден мүлікке салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
заңды және жеке тұлғалардан көліктерге салық;
бензин мен дизельді жағар майға акциздер;
жер учаскілерін пайдаланғаны үшін төлем;
кәсіпкерлік және кәсіптік істі жүргізуге жинақтар, республикалық бюджетке түсетін жинақтан басқа жинақ;
республикалық бюджетке түсетін консулдық жинақ және баж салығынан басқа, баж салығы;

О районном бюджете на 2010-2012 года
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 24 декабря 2009 N 15-1. Зарегистрировано Управлением юстиции района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области 21 января 2010 года N 13-5-106. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 22 января 2013 года N 01-34/08)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 22.01.2013 N 01-34/08)
В соответствии c пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года № 148, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложений 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы - 2 853 041,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 582 311,7 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 1 496 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 16 850,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2 252 383,4 тысяч тенге;
2) затраты - 2 870 691,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 11 330 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 11 572;
погашение бюджетных кредитов - 242.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 3 712 тысяча тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -32 691,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  32 691,9;
поступление займов - 16 744;
используемые остатки бюджетных средств - 16 189,9;
поступление займов - 12 293;
погашение займов - 242.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 17-1; от 27.07.2010 N 19-3; от 05.11.2010 N 21-2; от 20.12.2010 N 22-1
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам;
социального налога;
налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельного налога;
единого земельного налога;
налога на транспортные средства с физических и юридических лиц;
акцизов на бензин и дизтопливо;
плата за пользование земельными участками;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, кроме сборов, зачисляемых в республиканский бюджет;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;

3. 2010 жылға арналған аудан бюджеті кірістері Қазақстан Республикасы Бюджеттік Кодексімен келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылды деп белгілесін:
аудан әкімдігінің мемлекеттік меншігіндегі мүлікті жалға беруден түскен кірістер;
аудан бюджетіне салықтық түсімдерден басқа түсімдер;
4. Аудан бюджеті кірістері келесі негізгі капиталды сату есебінен қалыптастырылатыны белгілесін:
ауыл шаруашылығы бағытындағы жер учаскілерінен басқа жер учаскелерін сатқаннан түсім.
5. 2010 жылғы аудан бюджетінде республикалық бюджеттен түсетін трансферттер келесі көлемде болатыны қарастырылсын:
1) күн көрістің ең төменгі деңгейінің мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы мен мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 8 886 мың теңге;
2) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу - 16 960 мың теңге;
3) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету - 990 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасы 2004 жылғы 11 қазандағы № 1459 «2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік білім беруді дамыту бағдарламасы» Президентінің Жарлығын іске асыруға 56 384 мың теңге сомасында, соның ішінде:
28 679 мың теңге – мемлекеттік негізгі орта және жалпы орта білім мекемелерінің физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен қамтуға;
27 705 мың теңге – мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
5) «Өзін-өзі тану» пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, орта білім беретін ұйымдарды оқу материалдарымен қамтамасыз етуге – 4 834 мың теңге;

3. Установить, что доходы районного бюджета на 2010 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности акимата района;
прочих неналоговых поступлений в бюджет района.
4. Установить, что доходы бюджета района формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
5. Учесть в районном бюджете на 2010 год целевые трансферты из республиканского бюджета в размерах:
1) 8 886 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
2) 16 960 тысяч тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним; военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 г.г.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны» к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
3) 990 тысяч тенге - на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне;
4) на реализацию «Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы», утвержденная Указом Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459, в сумме 56384 тысяч тенге, в том числе:
28 679 тысячи тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
27 705 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
5) 4 834 тысячи тенге – для внедрения предмета «Самопознание» на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего образования;

6) ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға – 17 244 мың теңге;
7) жануарлар індетіне қарсы іс-шаралар өткізуге – 14 223 мың теңге;
8) 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан баспана сатып алуға және (немесе) салуға– 54 674 мың теңге;
9) сумен жабдықтау жүйесіне – 168 645 мың теңге;
Аталған сомаларды бөлу 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 17-1; 2010.07.27 N 19-3 Шешімдерімен
6. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген келесі бюджеттік кредиттер ескерілсін:
2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында нөлдік ставка бойынша баспана сатып алуға және (немесе) салуға сыйақы – 5 172 мың теңге;
селолық елді мекендегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 7 121 мың теңге;
Аталған сомаларды бөлу 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
7. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 101 792 мың теңге сомада қаражат көзделгені ескерілсін.
Аталған сомаларды бөлу 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
8. 2010 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген трансферттер ескерілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ мәртебесі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылар мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар, «Алтын алқамен», «Күміс алқамен» марапатталған немесе бұрын «Ардақты ана» атағын алған, сондай-ақ І және ІІ дәрежелі «Ана даңқы» ордендерімен марапатталған көп балалы аналар, Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Даңқ, үш дәрежелі Еңбек Даңқы ордендерінің иегерлері, 1988-1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардаптарын жоюға қатысушылардың, қоныс аудару күнінде құрсақта болған балаларды қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймағынан қоныс аударылғандардың (өз еркімен кеткендердің) және Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың қатарындағы адамдарға санаториялық-курорттық емдеуге – 1080 мың теңге;

6) 17 244 тысячи тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии;
7) 14 223 тысячи тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
8) на реализацию государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы:
54 674 тысячи тенге - на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
9) 168 645 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения
Распределение указанной суммы определяется постановлением районного акимата о реализации решения маслихата о районном бюджете на 2010-2012 годы.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 17-1; от 27.07.2010 N 19-3
6. Учесть в районном бюджете на 2010 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета:
по нулевой ставке вознаграждения на строительство и (или) приобретение жилья в рамках реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008–2010 годы – 5 172 тысячи тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов – 7 121 тысяча тенге.
Распределение указанной суммы определяется постановлением районного акимата о реализации решения маслихата о районном бюджете на 2010-2012 годы.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров из республиканского бюджета в сумме 101 792 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы определяется постановлением районного акимата о реализации решения маслихата о районном бюджете на 2010-2012 годы.
8. Учесть в районном бюджете на 2010 год целевые трансферты из областного бюджета в размерах:
1) 1 080 тысяч тенге – на санаторно-курортное лечение участников и инвалидов Великой Отечественной войны, лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, многодетных матерей, награжденных подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получивших ранее звание «Мать-героиня», а также награжденных орденами «Материнская слава» I и II степени, лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, Герои Советского Союза, Герои Социалистического Труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней, лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии;

1-1) 226 мың теңге «Жинау қоры» туып көбеюшілікті ынталандыру бойынша Бағдарлама шеңберінде әлеуметтік көмекті төлеу.
Ескерту. 1) тармақша 1-1) тармақшасымен толықтырылды - Солтүстік қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов аудандық мәслихатының 2010.07.27 N 19-3 Шешімімен
2) Ұлы Отан Соғысындағы Ұлы Отан Соғысының ардагерлері мен мүгедектеріне Жеңістің 65 жылдығына біржолғы материалдық көмек төлеуге – 1 554 мың теңге;
3) Ұлы Отан соғысының ардагерлері делегациясы Астана және Мәскеу қалаларындағы парадтарға қатысу үшін) киім сатып алуға – 75 мың теңге;
4) мемлекеттік білім мекемелерінде білім жүйесін ақпараттандыруға – 3 703 мың теңге;
5) білім ұйымдарын ағымды ұстауға – 72 600 мың теңге;
6) тұрғын үй құрылысына – 39 463 мың теңге;
7) су тарту жүйесін жетілдіруге – 52 734 мың теңге;
8) инжинерлік -коммуникациялық инфрақұрылымды алуға және (немесе) орналастыруға, жетілдіруге – 15 125 мың теңге.
Аталған сомаларды бөлу 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 17-1; 2010.07.27 N 19-3 Шешімдерімен
8-1. 2010 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін 1 469 375 мың теңге соммасында бюджеттік субвенцияны есепке алу;
Ескерту. 8-тармақ 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 17-1 Шешімімен
9. 2010 жылға арналған облыстық бюджетте өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыруға 23 052 мың теңге сомада қаражат көзделгені ескерілсін.
Аталған сомаларды бөлу 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы мәслихат шешімін іске асыру туралы аудан әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
10. Мына өзгерістерге байланысты 2010 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджетке трансферттер көзделсін:
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 қарашадағы № 5-IV «2008-2010 жылдарға арналған республикалық және облыстық, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттер көлемі туралы» Заңымен бекітілген, жалпы сипаттағы трансферттерді есептеу кезінде көзделген әлеуметтік салықтың және жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгерулерін ескерумен бюджеттік саладағы еңбекақы төлеу қорының жалпы 62 113 мың теңге сомаға өзгеруі;
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 17-1 Шешімімен

1-1) 226 тысяч тенге на выплату социальной помощи в рамках Программы по стимулированию рождаемости «Фонд накоплений.
Сноска. Подпункт 1 дополнен подпунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 27.07.2010 N 19-3
2) 1554 тысячи тенге - на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной Войне;
3) 75 тысяч тенге - на приобретение единой одежды (участие делегации ветеранов Великой Отечественной войны области в парадах г.Астаны и г.Москвы);
4) 3 703 тысячи тенге – на информатизацию системы образования в государственных учреждениях образования;
5) 72 600 тысяч тенге – на текущее содержание организаций образования;
6) 39 463 тысячи тенге – на строительство жилья;
7) 52 734 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения;
8) 15 125 тысяч тенге - на развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанной суммы определяется постановлением районного акимата о реализации решения маслихата о районном бюджете на 2010-2012 годы.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 17-1; от 27.07.2010 N 19-3
8-1. Учесть в районном бюджете на 2010 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет района в сумме 1 469 375 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 8 дополнен пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 17-1
9. Учесть, что в районном бюджете на 2010 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров из областного бюджета в сумме 23 052 тысячи тенге.
Распределение указанной суммы определяется постановлением районного акимата о реализации решения маслихата о районном бюджете на 2010-2012 годы.
10. Предусмотреть в районном бюджете на 2010 год трансферты в вышестоящий бюджет в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога, предусмотренных при расчете трансфертов общего характера, утвержденных Законом Республики Казахстан «Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы» от 27 ноября 2007 года N 5-IV, в общей сумме 62 113 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 17-1

11. 2010 жылғы жергілікті атқарушы органның қорын 6000 мың теңге соммасында бекітілсін.
12. 2010 жылы бюджеттік сала қызметкерлеріне жалақысын толық мөлшерде төлеу қамтамасыз етілсін.
13. Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт салаларындағы азаматтық қызметшілерге қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақысы және ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақысы мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайыздан кем емес көтерілуі белгілесін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 17-1 Шешімімен
14. 2010 жылға арналған аудандар бюджеттерінің шығыстарында селолық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет салалары мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек көрсетуге төлемдер белгіленсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерту енгізілді - Солтүстік қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 17-1 Шешімімен
14-1. Аудандық бюджеттегі қаржы жылының басында бос қалдықтар арқылы қалыптасқан шығындарды ескеру, 16 189,9 мың теңге сомасында, соның ішінде 2009 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару 16,6 мың теңге сомасында 7 қосымшаға сәйкес;
Ескерту. 14-тармақ 14-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов аудандық мәслихатының 2010.03.31 N 17-1 Шешімімен
15. 2010 жылға аудан бюджетінің бюджеттік жетілу бағдарламаларын 4-қосымшаға сәйкес бөліп, бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын өсірілуі немесе қалыптастырылуы бекітілсін.
16. Ауданның әр селолық округтерінің бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. 2010-2012 жылдарға аудан бюджетінің орындалу кезінде, жергілікті бюджеттік бағдарламалар қысқартылмайтыны 6 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
18. Осы шешім 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Аудандық мәслихаттың
ХV сессиясының төрағасы
Е. Әміренов
Аудандық мәслихат хатшысы
Б. Ысқақова
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 15-1 шешіміне қосымша 1
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның 2010 жылға арналған бюджеті

11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2010 год в сумме 6000 тысяч тенге.
12. Обеспечить в 2010 году выплату заработной платы работникам бюджетной сферы в полном объеме.
13. Установить повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 17-1
14. Установить в расходах бюджетов районов на 2010 год выплаты на оказание социальной помощи специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 17-1
14-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков, сложившихся на начало финансового года, в сумме 16 189,9 тысяч тенге, в том числе на возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2009 году, в сумме 16,6 тысяч тенге согласно приложению 7.
Сноска. Пункт 14 дополнен пунктом 14-1 в соответствии с решением маслихата района Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 31.03.2010 N 17-1
15. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2010 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) согласно приложению 4.
16. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа района согласно приложения 5.
17. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2010-2012 годы не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложения 6.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель XV сессии                     Секретарь
районного маслихата                        районного маслихата
Е. Амренов                                 Б. Искакова
Приложение 1
к решению сессии районного маслихата
от 24 декабря 2009 года № 15-1
Бюджет района имени Г. Мусрепова на 2010 год

1949,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
8736,0
006
Тұрғын үй көмегi
659,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
8073,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1084,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
25562,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
12697,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
3307,0
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
68,2
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
21209,0
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
18555,1
451
Әлеуметтік қорғау және жұмыспен қамтамасыз ету бағдарламасы бөлiмi (облыстық маңызы бар қала)
18555,1
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18104,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
451,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
255237,9
Тұрғын үй шаруашылығы
113243,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
885,8
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
885,8
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
112358,1
003
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысы және (немесе) сатып алу

1949,0
06
451
005
Государственная адресная социальная помощь
8736,0
06
451
006
Жилищная помощь
659,0
06
451
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8073,0
06
451
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1084,7
06
451
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25562,0
06
451
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
12697,0
06
451
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
3307,0
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
68,2
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним;военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
21209,0
За счет трансфертов из республиканского бюджета
16960,0
06
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
18555,1
06
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
18555,1
06
451
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
18104,1
06
451
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
451,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
255237,9
07
Жилищное хозяйство
113243,9
07
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
885,8
07
458
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
885,8
07
467
Отдел строительства района (города областного значения)
112358,1
07
467
003
Строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда