1993 жылы туған Атырау облысының азаматтарының 2010 жылы шақыру участкілеріне тіркеуді өткізу туралы
Атырау облыстық мәслихатының 2009 жылғы 10 желтоқсан N 39 шешімі. Атырау облыстық Әділет департаментінде 2009 жылғы 11 қаңтарында N 2558 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 29 бабын, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 "Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы" Заңының 16, 17 және 44 баптарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы № 371 "Қазақстан Республикасында әскери міндеттілер мен әскерге шақырушыларды әскери есепке алуды жүргізу тәртібі туралы ережені бекіту туралы" қаулысын басшылыққа алып ШЕШЕМІН:
1. Атырау облысы Қорғаныс істері жөніндегі департаментіне (бұдан әрі - Қорғаныс істері жөніндегі департамент) (келісім бойынша) 2010 жылдың қаңтар-наурыз айларында Атырау облысының 1993 жылы туған азаматтарын, сондай-ақ бұрын тіркеуден өтпеген жасы үлкендерді Атырау қаласының және аудандарының шақыру учаскелеріне тіркеуді ұйымдастырып, жүргізу ұсынылсын.
2. Атырау қаласы және аудандар әкімдері:
1) азаматтарды шақыру учаскелеріне тіркеуді өткізу үшін тіркеу комиссияларын құрсын;
2) Атырау қаласының Қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген басқармасының (бұдан әрі - қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген басқарма) және Атырау облысының қорғаныс істері жөніндегі аудандық бөлімдерінің (бұдан әрі - қорғаныс істері жөніндегі аудандық бөлімдері) жоспарларына сәйкес азаматтарды шақыру учаскелеріне тіркеуді өткізу жөніндегі іс-шаралардың орындалуын қамтамасыз етсін;
3) Қорғаныс істері жөніндегі департаменттің, қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген басқарманың және қорғаныс істері жөніндегі аудандық бөлімдердің өтінімдері бойынша шақыру учаскелеріне арналған орын-жаймен, медициналық және шаруашылық мүлікпен, жабдықтармен, қажетті мөлшерде медициналық және техникалық қызметкерлермен, автомобиль көлігімен және байланыс құралдарымен қамтамасыз етсін.
Шақыру учаскелеріне азаматтарды тіркеуді өткізу жөніндегі іс-шараларды орындаумен байланысты шығындарды жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырсын;
4) 1993 жылы туған азаматтарды шақыру учаскелеріне тіркеу қорытындыларын 2010 жылғы 7 сәуірге дейін Атырау қаласы мен аудандар әкімдіктерінің мәжілістерінде қарасын.
3. Атырау облысы Ішкі істер департаментіне (келісім бойынша) тіркеу кезеңінде шақыру учаскелерінде құқықтық тәртіпті қамтамасыз етуді, белгіленген мерзімде шақыру учаскелеріне келмеген азаматтарды іздестіруді және қорғаныс істері жөніндегі біріктірілген басқарма мен  қорғаныс істері жөніндегі аудандық бөлімдерге жеткізу ұсынылсын.

О проведении приписки граждан Атырауской области 1993 года рождения к призывным участкам в 2010 году
Решение акима Атырауской области от 10 декабря 2009 года N 39. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 11 января 2010 года за N 2558
Руководствуясь статьей 29 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 16, 17 и 44 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 "О воинской обязанности и воинской службе" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года № 371 "Об утверждении Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан" РЕШИЛ:
1. Рекомендовать Департаменту по делам обороны Атырауской области (далее - Департамент по делам обороны) (по согласованию) в течение января–марта месяцев 2010 года организовать и провести приписку к призывным участкам города Атырау и районов области граждан Атырауской области 1993 года рождения, а также старших возрастов, не прошедших приписку ранее.
2. Акимам города Атырау и районов:
1) для проведения приписки граждан к призывным участкам создать комиссии по приписке;
2) обеспечить выполнение мероприятий по проведению приписки граждан к призывным участкам, согласно планов объединенного управления по делам обороны города Атырау (далее - Объединенное управление по делам обороны) и районных отделов по делам обороны Атырауской области (далее - районные отделы по делам обороны);
3) обеспечить по заявкам Департамента по делам обороны, объединенного управления по делам обороны и районных отделов по делам обороны помещением, медицинским и хозяйственным имуществом, оборудованием для приписных участков, необходимым количеством медицинских и технических работников, автомобильным транспортом и средствами связи.
Расходы, связанные с выполнением мероприятий по проведению приписки граждан к призывным участкам, осуществлять за счет средств местного бюджета;
4) итоги приписки граждан 1993 года рождения к призывным участкам рассмотреть на заседаниях акиматов города Атырау и районов до 7 апреля 2010 года.
3. Рекомендовать Департаменту внутренних дел Атырауской области (по согласованию) в период приписки организовать обеспечение правопорядка на призывных участках, розыск и доставку лиц в Объединенное управление по делам обороны и районные отделы по делам обороны, не явившихся на призывные участки в установленные сроки.

4. Атырау облысы Денсаулық сақтау басқармасы:
1) Атырау қаласы мен аудандардың тіркеу жөніндегі медициналық комиссияларын жергілікті емдеу мекемелерінің тиісті дайындығы және әскери-дәрігерлік сараптама мәселелері бойынша жұмыс тәжірибесі бар тәжірибелі дәрігерлермен жиынтықтауды бақылауға алсын;
2) қажеттілігіне қарай қорғаныс істері жөніндегі аудандық бөлімдердің өтінімдеріне сәйкес облыстық емдеу мекемелерінің дәрігер-мамандарын аудандарға жіберсін;
3) тіркеу барысында анықталған сырқат азаматтармен емдеу- сауықтыру жұмыстарын жүргізуді ұйымдастырсын, емдеу мекемелерінде қажетті орын санын бөлсін, сырқат шақырушыларды есепке алу және емдеу мекемелерінің жасөспірімдер кабинеттерінде олармен сауықтыру шараларын жүргізсін.
5. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ. Аманғалиевқа жүктелсін.
6. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                        Б. Рысқалиев

4. Управлению здравоохранения Атырауской области:
1) взять на контроль комплектование медицинских комиссий города Атырау и районов по приписке опытными врачами из местных лечебных учреждений, имеющих соответствующую подготовку и опыт работы по вопросам военно-врачебной экспертизы;
2)  по необходимости направлять врачей-специалистов областных лечебных учреждений в районы согласно заявкам районных отделов по делам обороны;
3) организовать проведение лечебно-оздоровительной работы с больными гражданами, выявленными в ходе приписки, выделить необходимое количество мест в лечебных учреждениях, провести работу по учету больных призывников и проведению с ними оздоровительных мероприятий в подростковых кабинетах лечебных учреждений.
5. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на Амангалиева С.К. - заместителя акима области.
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Рыскалиев