2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаттың 2008 жылғы 12 желтоқсандағы N 12/135-IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 11 ақпандағы N 13/173-IV шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2009 жылғы 16 ақпанда N 2003 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 13 ақпандағы N 68-1 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2012.02.13 N 68-1 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ :
1. "2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы" Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2008 жылғы 12 желтоқсандағы N 12/135-IV шешіміне (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2001 тіркелген, 2008 жылғы 25 желтоқсанда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
преамбулада "2004 жылғы 24 сәуірдегі" деген сөздер "2008 жылғы 4 желтоқсандағы" деген сөздермен ауыстырылсын.
1-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
1. Оңтүстік Қазақстан облысының 2009 жылға арналған облыстық бюджеті 1-қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 178 414 209 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 13 845 667 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 242 391 мың теңге;
трансферттердiң түсiмдерi – 164 326 151 мың теңге;
2) шығындар – 175 288 450 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру – - 1 369 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 699 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 068 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 3 102 505 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 3 102 505 мың теңге;
5) бюджет профициті – 1 392 254 мың теңге;
6) бюджет профицитін пайдалану – - 1 392 254 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 699 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 101 955 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 10 701 мың теңге.
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
3-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерінен облыстық бюджетке жалпы сомасы 2 508 мың теңге нысаналы трансферттер қайтару қарастырылсын, оның ішінде:
Бәйдібек ауданынан
1 799
мың теңге,
Отырар ауданынан
302
мың теңге
Сарыағаш ауданынан
394
мың теңге
Шымкент қаласынан
13
мың теңге
4-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2008 года N 12/135-IV "Об областном бюджете на 2009 год"
Решение маслихата Южно-Казахстанской области от 11 февраля 2009 года N 13/173-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 16 февраля 2009 года за N 2003. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Южно-Казахстанского областного маслихата от 13 февраля 2012 года N 68-1
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Южно-Казахстанского областного маслихата от 13.02.2012 N 68-1.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение Южно-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2008 года N 12/135-IV "Об областном бюджете на 2009 год" (зарегистрировано в Реестре Государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2001, опубликовано 26 декабря 2008 года в газете "Южный Казахстан"), следующие изменения и дополнения:
в преамбуле слова "от 24 апреля 2004 года" заменить словами "от 4 декабря 2008 года"
пункт 1 изложить в новой редакции следующего содержания:
1. Утвердить областной бюджет Южно-Казахстанской области на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 178 414 209 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 13 845 667 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 242 391 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 164 326 151 тысяч тенге;
2) затраты – 175 288 450 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - – 1 369 000 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 699 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 068 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 3 102 505 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 3 102 505 тысяч тенге;
5) профицит бюджета – 1 392 254 тысяч тенге;
6) использование профицита бюджета - – 1 392 254 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 699 000 тысяч тенге;
погашение займов – 2 101 955 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 10 701 тысяч тенге.
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
3-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год возврат целевых трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в общей сумме 2 508 тысяч тенге, в том числе:
района Байдибек
1 799 тысяч тенге;
Отырарского района
302 тысяч тенге;
Сарыагашского района
394 тысяч тенге;
города Шымкент
13 тысяч тенге.
пункт 4 изложить в новой редакции следующего содержания:

4. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 398 011 мың теңге;
жалпы орта білім берудің мемлекеттік мекемелері үшін лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға – 615 760 мың теңге;
білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге – 678 977 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға – 405 497 мың теңге;
ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыға – 794 585 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға – 13 674 мың теңге;
ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін – 41 525 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуге – 4 254 312 мың теңге;
Бұл сомаларды аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6-тармақ мынадай мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
6. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай мөлшерде дамуға берілетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және қайта құруға – 28 400 344 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына – 531 000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 1 918 000 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 3 811 061 мың теңге;
коммуналдық шаруашылық дамытуға – 424 341 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 537 532 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 452 379 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
6-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй салуға және сатып алуға нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша кредит беруге 699 000 мың теңге қарастырылсын.
Көрсетілген соманы аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

4. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
398 011 тысяч тенге – на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования;
615 760 тысяч тенге – на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования;
678 977 тысяч тенге – на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования;
405 497 тысяч тенге – на содержание вновь вводимых объектов образования;
794 585 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
13 674 тысяч тенге – на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях;
41 525 тысяч тенге – на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов;
4 254 312 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города);
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
пункт 6 изложить в новой редакции следующего содержания:
6. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в следующих размерах:
28 400 344 тысяч тенге – на строительство и реконструкцию объектов образования;
531 000 тысяч тенге – на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 – 2010 годы;
1 918 000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 – 2010 годы ;
3 811 061 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения;
424 341 тысяч тенге – на развитие коммунального хозяйства;
537 532 тысяч тенге – на развитие системы теплоэнергетической системы;
452 379 тысяч тенге – на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
6-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год 699 000 тысяч тенге на кредитование бюджетов районов (городов областного значения) по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 – 2010 годы.
Распределение указанной суммы бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.

7-тармақта "2 500 000" деген сандар "281 000" деген сандармен ауыстырылсын;
аталған шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1,
2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат сессиясының төрағасы     Қ. Досалиев
Облыстық мәслихат хатшысы                  А. Досболов
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының
2009 жылғы 11 ақпандағы N 13/173-IV
шешіміне 1-қосымша
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының

в пункте 7 цифры 2 500 000 заменить цифрами 281 000.
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель сессии
областного маслихата                       К. Досалиев
Секретарь областного маслихата             А. Досболов
Приложение 1
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата
от 11 февраля 2009 года N 13/173-IV
Приложение 1
к решению Южно-Казахстанского
областного маслихата