2010-2012 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2009 жылғы 24 желтоқсандағы N 28/261-4с шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының Әділет басқармасында 2009 жылғы 24 желтоқсанда N 14-1-103 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2011 жылғы 4 сәуірдегі N 1-85 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2011.04.04 N 1-85 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШЕМІЗ:
1. Қала бюджетінің 2010-2012 жылдарға арналған қалалық бюджеті 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2010 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 35 126 195 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16 184 557 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 609 092 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 907 777 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 424 769 мың теңге;
2) шығындар – 41 270 905 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - - 11 648 мың теңге:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 648 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 35 000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 35 000 мың теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -6 168 062 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 6  168 062 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 6 652 741 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 565 000 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 1 080 321 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық  мәслихатының 2010.01.26 N 30/284-4c; өзгерту енгізілді 2010.03.19 N 32/290-4c; 2010.04.20 N 35/320-4c; 2010.05.27 N 36/324-4c; 2010.08.23 N 38/346-4c; 2010.10.07 N 40/360-4c; 2010.11.05 N 41/363-4c; 2010.12.23 N 43/378-4c (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. Қала әкімдігінің 2010 жылға арналған резерві 70 875 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық  мәслихатының 2010.04.20 N 35/320-4c; 2010.08.23 N 38/346-4c; 2010.11.05 N 41/363-4c (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
3. 2010 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты нысаналы трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:

О бюджете города Шымкент на 2010-2012 годы
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 24 декабря 2009 года N 28/261-4с. Зарегистрировано Управлением юстиции города Шымкента Южно-Казахстанской области 24 декабря 2009 года N 14-1-103. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 4 апреля 2011 года N 1-85
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - письмо Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 04.04.2011 N 1-85.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2010 год в следующих объемах:
1) доходы - 35 126 195 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 16 184 557 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 609 092 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 907 777 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 424 769 тысяч тенге;
2) затраты – 41 270 905 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 11 648 тысяч тенге:
погашение бюджетных кредитов – 11 648 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 35000 тыс. тенге;
приобретение финансовых активов - 35000 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 6 168 062 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  6 168 062 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 6 652 741 тысяч тенге;
погашение займов – 1 565 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 080 321 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 26.01.2010 N 30/284-4с; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 19.03.2010 N 32/290-4c; от 20.04.2010 N 35/320-4c; от 27.05.2010 N 36/324-4c; от 23.08.2010 N 38/346-4c; от 07.10.2010 N 40/360-4c; от 05.11.2010 N 41/363-4c; от 23.12.2010 N 43/378-4c (вводится в действие с 01.01.2010).
2. Утвердить резерв акимата города на 2010 год в сумме 70 875 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 20.04.2010 N 35/320-4c; от 23.08.2010 N 38/346-4c; от 05.11.2010 N 41/363-4c (вводится в действие с 01.01.2010).
3. Предусмотреть в городском бюджете на 2010 год за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета на следующие расходы:

- ВИЧ жұқтырған балалары бар отбасыларға сәбиге қарау бойынша ай сайынғы өтемақы төлеуге – 13 568 мың теңге;
- жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 17 672 мың теңге;
- жалпы білім беретін мектептерге оқушы парталар мен тақталарды сатып алуға – 136 519 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2010.03.19 N 32/290-4c; 2010.08.23 N 38/346-4c (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
4. 2010 жылға арналған қала бюджетінде өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты нысаналы трансферттері білім беру объектілерін күрделі жөндеуге 91 910 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2010.08.23 N 38/346-4c (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
5. 2010 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға 1 076 303 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2010.03.19 N 32/290-4c; 2010.05.27 N 36/324-4c; 2010.08.23 N 38/346-4c; 2010.11.05 N 41/363-4c (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
6. Қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 32 776 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға – 22 156 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға – 392  291 мың теңге;
"Өзін-өзі тану" пәні бойынша мектепке дейінгі білім беру ұйымдарын, жалпы орта білім беру ұйымдарын оқу материалдарымен қамтамасыз етуге – 54 930 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмекті төлеуге – 119 534 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің жол жүруін қамтамасыз етуге – 5 146 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын құруға – 135 240 мың теңге;
жастар практикасы бағдарламасын кеңейтуге – 259 800 мың теңге;

- на выплату ежемесячной компенсации по уходу за ребенком семьям, имеющим ВИЧ инфицированных детей в сумме 13 568 тысяч тенге;
- на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики в общеобразовательных школах в сумме 17 672 тысяч тенге;
- на приобретение ученических парт и школьных досок общеобразовательным школам в сумме 136 519 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 19.03.2010 N 32/290-4c; от 23.08.2010 N 38/346-4c (вводится в действие с 01.01.2010).
4. Предусмотреть в городском бюджете на 2010 год в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров целевые текущие трансферты из областного бюджета на капитальный ремонт объектов образования в сумме 91 910 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Шымкентского городского маслихата от 23.08.2010 N 38/346-4c (вводится в действие с 01.01.2010).
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2010 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 1 076 303 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 26.01.2010 N 30/284-4с; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 19.03.2010 N 32/290-4c; от 27.05.2010 N 36/324-4c; от 23.08.2010 N 38/346-4c; от 05.11.2010 N 41/363-4c (вводится в действие с 01.01.2010).
6. Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие расходы:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях среднего общего образования – 32 776 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 22 156 тысяч тенге;
на содержание вновь водимых объектов образования – 392 291 тысяч тенге;
на обеспечение учебными материалами дошкольных организаций образования, организаций среднего общего образования по предмету «Самопознание» - 54 930 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне – 119 534 тысяч тенге;
на обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне –  5 146 тысяч тенге;
на открытие социальных рабочих мест – 135 240 тысяч тенге;
на организацию молодежной практики – 259 800 тысяч тенге;

атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге – 30 403 мың теңге;
табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 108 438 мың теңге;
медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтану нормаларын ұлғайтуға – 14 916 мың теңге;
ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға – 2 957 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 15 137 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі жөндеуге – 51 420 мың теңге, жолды орташа жөндеуге – 1 300 755 мың теңге.
Қала бюджетінде республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 4 941  876 мың теңге;
тұрғын үй салуға және (немесе) сатып алуға бюджеттеріне кредит беру – 5 802 143 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға – 126 596 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 4 102 297 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға - 36 605 мың теңге;
өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға – 450 084 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға – 154 674 мың теңге;
Шымкент қаласындағы Абай атындағы саябақ аймағында халықаралық теннистік орталығының құрылысына – 300 000 мың теңге;
2009-2011 жылдарға арналған "Нұрлы-көш" бағдарламасы шеңберінде Оңтүстік Қазақстан облысының Шымкент қаласындағы Асар шағын ауданында жылыжай шаруашылығын дамытуға – 850 598 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2010.01.26 N 30/284-4c; өзгерту енгізілді 2010.04.20 N 35/320-4c; 2010.05.27 N 36/324-4c; 2010.08.23 N 38/346-4c; 2010.10.07 N 40/360-4c; 2010.11.05 N 41/363-4c; 2010.12.23 N 43/378-4c (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
6-1. 2010 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65-жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмекті төлеуге – 74 962 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек көрсетуді төлеуге – 43 570 мың теңге;

на выплату государственной адресной социальной помощи – 30 403 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 108 438 тысяч тенге;
на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях – 14 916 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов в области ветеринарии – 2 957 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий – 15 137 тысяч тенге;
в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров на капитальный ремонт объектов образования – 51 420 тысяч тенге, на средний ремонт дорог – 1 300 755 тысяч тенге.
Учесть, что в городском бюджете на 2010 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие расходы:
на строительство и реконструкцию объектов образования – 4 941 876 тысяч тенге;
на кредитование бюджета на строительство и (или) приобретение жилья – 5 802 143 тысяч тенге;
на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда – 126 596 тысяч тенге;
на развитие, обустройство и (или) инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 4 102 297 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения – 36 605 тысяч тенге;
на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров – 450 084 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 154 674 тысяч тенге;
строительство международного теннисного центра на территории парка имени Абая города Шымкент – 300 000 тыс. тенге;
развитие тепличного хозяйства в микрорайоне Асар города Шымкент Южно-Казахстанской области в рамках Программы "Нұрлы көш" на 2009-2011 годы – 850 598 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 26.01.2010 N 30/284-4с; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 20.04.2010 N 35/320-4c; от 27.05.2010 N 36/324-4c; от 23.08.2010 N 38/346-4c; от 07.10.2010 N 40/360-4c; от 05.11.2010 N 41/363-4c; от 23.12.2010 N 43/378-4c (вводится в действие с 01.01.2010).
6-1. Учесть, что городском бюджете на 2010 год предусмотренные целевые текущие трансферты из областного бюджета на следующие расходы:
на выплату единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне – 74 962 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 43 570 тысяч тенге;

табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 161 615 мың теңге;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге – 2 149 мың теңге;
жолды орташа жөндеуге – 43 970 мың теңге;
көгалдандыруға – 87 815 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2010.03.19 N 32/290-4c; өзгерту енгізілді 2010.05.27 N 36/324-4c; 2010.08.23 N 38/346-4c; 2010.11.05 N 41/363-4c (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
6-2. 2010 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері келесідей шығындарға қарастырылғаны ескерілсін:
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 944 285 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға – 72 400 мың теңге.
Ескерту. Шешім 6-2-тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2010.03.19 N 32/290-4c; өзгерту енгізілді 2010.08.23 N 38/346-4c (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7. 2010 жылға арналған қала бюджетінен жалпы сипаттағы трансферттердi есептеу кезінде қаралған әлеуметтiк салық пен жеке табыс салығының салық салынатын базасының өзгеруiне ескере отырып бюджет саласындағы еңбекақы қорының өзгеруіне байланысты 2010 жылға арналған облыстық бюджетке аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiнен жалпы трансферттердiң түсiмдері 368 163 мың теңге қарастырылған.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2010.04.20 N 35/320-4c (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.

на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей – 161 615 тысяч тенге;
на организацию проведения ветеринарных мероприятии по энзоотическим болезням животных – 2 149 тысяч тенге;
на средний ремонт дорог – 43 970 тысяч тенге;
на озеленение - 87 815 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 19.03.2010 N 32/290-4c; с изменениями, внесенными решениями Шымкентского городского маслихата от 27.05.2010 N 36/324-4c; от 23.08.2010 N 38/346-4c; от 05.11.2010 N 41/363-4c (вводится в действие с 01.01.2010).
6-2. Учесть, что городском бюджете на 2010 год предусмотренные целевые трансферты на развитие из областного бюджета на следующие расходы:
на развитие системы водоснабжения – 944 285 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы – 72 400 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением Шымкентского городского маслихата от 19.03.2010 N 32/290-4c; с изменениями, внесенными решением Шымкентского городского маслихата от 23.08.2010 N 38/346-4c (вводится в действие с 01.01.2010).
7. Предусмотреть в городском бюджете на 2010 год поступление трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) в областной бюджет в 2010 году в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере с учетом изменения налогооблагаемой базы социального налога и индивидуального подоходного налога в сумме 368 163 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением Шымкентского городского маслихата от 20.04.2010 N 35/320-4c (вводится в действие с 01.01.2010).

8. 2010 жылға арналған қала бюджетте инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған даму бюджеттік бағдарламалар және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға қарастырылған тізбесі 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2010 жылға арналған қалалық бюджеттің атқарылуы процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2010 жылға арналған қаладағы аудандардың бюджеттік бағдарламалары 6 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2010 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2010 год согласно приложению 5.
10. Утвердить бюджетные программы районов в городе на 2010 год согласно приложению 6.

11. Осы шешім 2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
қалалық мәслихат хатшысы                   Ж. Махашов
Шымкент қалалық мәслихатының
2009 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 28/261-4с шешіміне 1-қосымша
2010 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті
Ескерту. 1-Қосымша жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2010.12.23 N 43/378-4c (2010 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Санаты
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3
І. КІРІСТЕР

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2010 года.
Председатель сессии, секретарь
городского маслихата                       Ж.Махашов
Приложение 1
к решению Шымкентского городского маслихата
от 24 декабря 2009 года № 28/261-4с
Бюджет города Шымкент на 2010 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шымкентского городского маслихата от 23.12.2010 N 43/378-4c (вводится в действие с 01.01.2010).
Категория
Сумма, тыс. тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1
2
3
І. ДОХОДЫ