2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 13/105-IV "Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы мәслихатының 2009 жылғы 24 сәуірдегі N 17/132-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Семей қаласындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 30 сәуірде N 5-2-109 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2009 жылғы 29 желтоқсандағы N 01-26/589 хатымен
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының мәслихатының 2009.12.29 N 01-26/589 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 106109-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабына, 1 тармағы, 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2009 жылғы 17 сәуірдегі № 13/153-IV «2008 жылғы 19 желтоқсандағы № 10/129-IV «2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2009 жылғы 27 сәуірдегі № 2497 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2009 жылғы 20 ақпандағы № 15/113-IV «2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 13/105-IV «Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2009 жылғы 27 ақпандағы № 5-2-104 болып тіркелген, 2009 жылғы 5 наурыздағы № 10 «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде жарияланған) шешімді есепке алып, 2008 жылғы 25 желтоқсандағы № 13/105-IV «Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджеті туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2008 жылғы 31 желтоқсандағы № 5-2-98 болып тіркелген, 2009 жылғы 8 қаңтардағы № 1-2 «Семей таңы» және «Вести Семей» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
«1. 2009 жылға арналған қалалық бюджет 1-қосымшаға сәйкес келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) түсімдер – 13412028 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7470410 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 38958 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 338285 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5564375 мың теңге;
2) шығыстар – 13769644 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение от 25 декабря 2008 года № 13/105-IV "О бюджете города Семей на 2009 год"
Решение маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 24 апреля 2009 года N 17/132-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 30 апреля 2009 года за N 5-2-109. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29 декабря 2009 года № 01-26/589
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято, на основании письма аппарата маслихата города Семей Восточно-Казахстанской области от 29.12.2009 № 01-26/589.
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 17 апреля 2009 года № 13/153-IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 19 декабря 2008 года № 10/129-IV «Об областном бюджете на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 27 апреля 2009 года № 2497) маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение от 25 декабря 2008 года № 13/105-IV «О бюджете города Семей на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 31 декабря 2008 года № 5-2-98, опубликовано в газетах «Семей таңы» и «Вести Семей» от 8 января 2009 года № 1-2), с учетом решения от 20 февраля 2009 года № 15/133- IV «О внесении изменений и дополнений в решение от 25 декабря 2008 года № 13/105-IV «О бюджете города Семей на 2009 год» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 27 февраля 2009 года № 5-2-104, опубликовано в газетах «Семей таңы» и «Вести Семей» от 5 марта 2009 года № 10) следующие изменения и дополнения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
«1. Утвердить городской бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 13412028 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7470410 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 38958 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 338285 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5564375 тысяч тенге;
2) затраты – 13769644 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік кредит беру – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 11000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 11000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 368616 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 368616 мың теңге:
қарыздардың түсімі – 227000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 130000 мың теңге;
пайдаланылатын бюджеттік қаражаттардың қалдықтары – 271616 мың теңге.»
2. Бекітілсін:
«Ауданның (облыстық маңызы бар қаланының) жергілікті атқарушы органының резерві – 98200 мың теңге.»
3. 5-1 тармағы келесі мазмұндағы азат жолмен толықтырылсын: «кейбір санаттағы мұқтаж азаматтарға әлеуметтік көмекке 8976 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттер есепке алынсын, соның ішінде:
9336 мың теңге сомасында қаражат ұлғайтылды, соның ішінде:
- азаматтардың жекелеген санаттарына (ҰОС қатысушылары, ҰОС мүгедектері, ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға және мүгедектеріне, қаза тапқан жауынгерлердің отбасыларына) материалдық көмек көрсетуге – 6452 мың теңге;
- Қазақстан Республикасына еңбегі сіңген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 982 мың теңге;
- облысқа еңбегі сіңірген зейнеткерлерге материалдық көмек көрсетуге – 532 мың теңге;
- "Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана" атағын алған және 1,2 дәрежедегі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 910 мың теңге;
- 4 немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге – 460 мың теңге;
Ауғаныстанда қаза тапқандардың отбасыларына материалдық көмек көрсетуге қаражат – 360 мың теңгеге азайтылды.»
5-2 тармағында:
үшінші азат жолда «15161» саны «15464» санына ауыстырылсын;
төртінші азат жолда «8168» саны «8242» санына ауыстырылсын;
он бірінші азат жолда «даму және жайластыру» сөздері «дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу» сөздерімен ауыстырылсын;
он екінші азат жол алынып тасталсын;
он үшінші азат жолда «3000000» саны «2257337» санына ауыстырылсын;
он төртінші азат жолмен толықтырылсын:
2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының мемлекеттік тұрғын үй құрылыс бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйін салу және (немесе) сатып алуға – 27516 мың теңге сомасында.
5-3 тармағында:
«тұрғын үй салуға және сатып алу» сөздері «тұрғын үй салу және (немесе) сатып алу» сөздерімен ауыстырылсын.
Көрсетілген шешімді 5-4, 5-5 тармақтарымен келесі мазмұнда толықтырылсын:

3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 11000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 11000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 368616 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 368616 тысяч тенге:
поступление займов – 227000 тысяч тенге;
погашение займов – 130000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 271616 тысяч тенге.».
2. Утвердить:
«Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) - 98200 тысяч тенге.».
3. Дополнить пункт 5-1 абзацем следующего содержания:
«учесть целевые текущие трансферты из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 8976 тысяч тенге, из них:
увеличение средств в сумме 9336 тысяч тенге, в том числе:
- на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) – 6452 тысяч тенге;
- на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед Республикой Казахстан – 982 тысяч тенге;
- на оказание материальной помощи пенсионерам, имеющим заслуги перед областью – 532 тысяч тенге;
- на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени – 910 тысяч тенге;
- на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей - 460 тысяч тенге;
уменьшены средства на оказание материальной помощи семьям, погибших в Афганистане в сумме 360 тысяч тенге.».
В пункте 5-2:
в абзаце третьем цифру «15161» заменить цифрой «15464»;
в абзаце четвертом цифру «8168» заменить цифрой «8242»;
в абзаце одиннадцатом слова «развитие и обустройство» заменить словами «развитие, обустройство и (или) приобретение»;
абзац двенадцатый исключить;
в абзаце тринадцатом цифру «3000000» заменить цифрой «2257337»;
дополнить абзацем четырнадцатым:
- на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 27516 тысяч тенге.
В пункте 5-3:
слова «строительство и приобретение» заменить словами «строительство и (или) приобретение».
Дополнить указанное решение пунктами 5-45-5 следующего содержания:

«5-4. Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде дамуға аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шегінде жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге республикалық бюджет есебінен ағымдағы мақсаттылық трансферттер және мақсаттылық трансферттерді келесі шараларды қаржыландыру үшін қарастырылсын:
елді мекендердің инженерлік–коммуникациялық инфрақұрылымын жөндеуге және көркейтуге – 1336889 мың теңге;
инженерлік–коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға - 138271 мың теңге;
аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шегінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала көшелерін жөндеу және ұстауға – 56835 мың теңге;
аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шегінде мектептер мен басқа әлеуметтік объектілерін күрделі және ағымды жөндеуге – 398628 мың теңге, соның ішінде;
мәдениет объектілерін ағымдағы жөндеуге – 30308 мың теңге;
білім беру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге – 368320 мың теңге.»
«5-5. Семей қаласының 2009 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджет есебінен әлеуметтік жұмыс орындары мен жастар іс-тәжірибе бағдарламасын ұлғайтуға 235535 мың теңге сомасында ағымдағы мақсаттылық трансферттер қарастырылсын», соның ішінде:
жастар тәжірибесі бағдарламаларының ұлғаюына – 91870 мың теңге;
әлеуметтік жұмыс орындарын құруға – 143665 мың теңге.

«5-4. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2009 год целевые текущие трансферты и целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на обеспечение занятости в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров для финансирования следующих мероприятий:
1336889 тысяч тенге - на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов;
138271 тысяч тенге - на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
56835 тысяч тенге - на ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения и улиц городов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров;
398628 тысяч тенге - на капитальный и текущий ремонт школ и других социальных объектов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров, в том числе:
30308 тысяч тенге – на текущий ремонт объектов культуры;
368320 тысяч тенге - капитальный и текущий ремонт объектов образования.».
«5-5. Предусмотреть в бюджете города Семей на 2009 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на расширение программы социальных рабочих мест и молодежной практики в сумме 235535 тысяч тенге.», из них:
на расширение программ молодежной практики – 91870 тысяч тенге;
на создание социальных рабочих мест – 143665 тысяч тенге.».