Бородулиха аудандық мәслихатының кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 21 сәуірдегі N 17-9-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Бородулиха ауданындағы Әділет басқармасында 2009 жылғы 28 сәуірде N 5-8-87 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012 жылғы 23 қарашадағы N 9-3-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012.11.23 N 9-3-V шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Заңының 6 бабын басшылыққа ала отырып және Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы № 213 «Нормативтік құқықтық актілер туралы» Заңының 28 бабына, 36 бабының 4-тармағына сәйкес Бородулиха аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бородулиха аудандық мәслихатының кейбір шешімдеріне ұсынылған қосымшаға сәйкес келесі өзгерістер енгізілсін.
2. Осы шешім Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                               Р. Бергенев
Аудандық мәслихаттың хатшысы                   Б. Аргумбаев
Аудандық мәслихаттың
2009 жылғы 21 сәуірдегі
№ 17-9-IV шешіміне қосымша
Бородулиха аудандық мәслихатының шешімдеріне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) Аудандық мәслихаттың 2008 жылғы 3 желтоқсандағы № 13-2-ІV «Тамақ өнімдеріне арналған бағаның қымбаттағанына байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттік жәрдемақы алатындардың ішінен шыққан жанұяларға әлеуметтік көмек көрсетудің ережесін бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2008 жылдың 3 желтоқсанында № 5-8-70 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2008 жылғы 5 желтоқсанында № 52 (6259) санында жарияланған) шешіміне:
шешімнің атауында және одан әрі мәтінде «Ереже» сөзі «Нұсқаулық» сөзіне ауыстырылсын;
Ереженің «Әлеуметтік көмекті тағайындау тәртібі» атты 2 бөлімінде «тәртібі» сөзі алынып тасталсын.
Ескерту. Қосымшаның 1-тармақшасының күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2009.08.11 N 19-4-IV шешімімен.
2) 2008 жылғы 23 желтоқсандағы № 14-10-IV «Селолық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мемлекеттік ұйымдарының мамандарына отын сатып алуға арналған әлеуметтік көмек төлеудің нұсқаулығын бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2008 жылдың 30 желтоқсанында № 5-8-71 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2008 жылғы 8 қаңтардағы № 2 (6264) санында жарияланған) шешіміне:
бүкіл мәтін бойынша «тәртібі» сөзі алынып тасталсын;

О внесении изменений в некоторые решения Бородулихинского районного маслихата
Решение Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 апреля 2009 года N 17-9-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Бородулихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 28 апреля 2009 года за N 5-8-87. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 ноября 2012 года N 9-3-V
Сноска. Утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.11.2012 N 9-3-V.
Руководствуясь статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», и в соответствии со статьей 28пунктом 4 статьи 36 Закона Республики Казахстан 24 марта 1998 года № 213 «О нормативных правовых актах» Бородулихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в некоторые решения Бородулихинского районного маслихата следующие изменения согласно приложению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в управлении юстиции и вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования.
Председатель сессии                          Р. Бергенев
Секретарь районного маслихата                Б. Аргумбаев
Приложение к решению
районного маслихата
от 21 апреля 2009 года
№ 17-9-IV
Внести в решения Бородулихинского районного маслихата следующие изменения:
1) В решение от 3 декабря 2008 года № 13-2-IV «Об утверждении Правил оказания социальных выплат семьям из числа получателей государственной адресной социальной помощи и государственного пособия на детей до 18 лет, в связи с удорожанием цен на продукты питания» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 3 декабря 2008 года № 5-8-70, опубликованное 5 декабря 2008 года в районной газете «Пульс района» № 52 (6259)):
в наименовании решения и далее по тексту слово «Правила» изменить на «Инструкция»;
в разделе 2 Правил «Порядок назначения социальной помощи» слово «порядок» исключить.
Сноска. Подпункт 1 приложения утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.08.2009 N 19-4-IV.
2) в решение от 23 декабря 2008 года № 14-10-IV «Об утверждении «Инструкции выплаты социальной помощи на приобретение топлива специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 декабря 2008 года № 5-8-71, опубликованное 8 января 2009 года в районной газете «Пульс района» № 2 (6264)) по всему тексту слова «порядок» исключить;

3 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын: «Осы шешім Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі».
3) 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-10-IV «Бородулиха ауданы халқының әлеуметтік қорғалатын тобына сатып алған көмірге шыққан шығындарын өтеу және тұрғын үй – коммуналдық қызметтерге ақы төлеуі үшін тұрғын үй көмегін беру ережелерін бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2009 жылдың 10 ақпанында № 5-8-74 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 13 ақпанындағы № 7 (6269) санында жарияланған) шешіміне:
1 бөлімінің 5 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«Тұрғын үйді ұстау және коммуналдық қызметті тұтыну ақысының рұқсат етілген шекті шығын үлесі отбасының жиынтық табысының 8 пайызы (%) мөлшерінде белгіленеді».
2 бөлімінің 13 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын:
«Тұрғын үй көмегін алатындар тоқсан сайын жанұяларының кіріс табысын және алдыңғы тоқсандарға төленген түбіртектерін қосымша ұсынып отырулары керек. Егер коммуналдық қызметтерге ақы төлеуді бөліп немесе мүлдем төлемесе тұрғын үй көмегі берілмейді».
3 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын: «Осы шешім Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі».
Ескерту. Қосымшаның 3-тармақшасының күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2010.03.17 N 25-3-IV шешімімен.
4) 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-12-IV «Бородулиха ауданы азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек беруді жүзеге асыру тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2009 жылдың 10 ақпанында № 5-8-75 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 13 ақпанындағы № 7 (6269) санында жарияланған) шешіміне:
Нұсқаулықтың атауында «жүзеге асыру тәртібі туралы» сөздер «көрсету бойынша» деген жаңа редакцияда мазмұндалсын;
бүкіл мәтін бойынша «тәртібі» сөзі алынып тасталсын.
Ескерту. 4-тармақшаның күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012.07.13 N 6-4-V (ресми жариялаған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
5) 2009 жылғы 9 ақпандағы № 16-11-IV «Қазақстан Республикасы алдындағы ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға және облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесі бар зейнеткерлерге коммуналдық қызметтерге төлеген шығындарын өтеу үшін материалдық көмек беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2009 жылдың 10 ақпанында № 5-8-76 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2009 жылғы 13 ақпанындағы № 7 (6269) санында жарияланған) шешіміне:
бүкіл мәтін бойынша «тәртібі» сөзі алынып тасталсын;

пункт 3 решения изложить в следующей редакции: «Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции и вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования».
3) в решение от 9 февраля 2009 года № 16-10-IV «Об утверждении Правил предоставления социально защищаемым слоям населения Бородулихинского района жилищной помощи на возмещение затрат приобретенного топлива и оплату жилищно-коммунальных услуг» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 февраля 2009 года № 5-8-74, опубликованное 13 февраля 2009 года в районной газете «Пульс района» № 7 (6269)) следующие изменения:
пункт 5 раздела 1 изложить в следующей редакции:
«Доля предельно допустимых расходов на оплату содержания жилья и потребления коммунальных услуг устанавливается к совокупному доходу семьи в размере 8%»:
пункт 13 раздела 2 изложить в следующей редакции:
«Получатели жилищной помощи ежеквартально прилагают справки о доходах семьи и квитанции об оплате коммунальных услуг за квартал, предшествующий кварталу обращения. В случае не оплаты или частичной оплаты коммунальных услуг за предшествующий квартал жилищная помощь не назначается»;
пункт 3 решения изложить в следующей редакции: «Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции и вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования».
Сноска. Подпункт 3 приложения утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 17.03.2010 N 25-3-IV (порядок введения в действие см. п. 3).
4) в решение от 9 февраля 2009 года № 16-12-IV «Об утверждении Инструкции о порядке осуществления социальной помощи отдельным категориям граждан Бородулихинского района» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 февраля 2009 года № 5-8-75, опубликованное 13 февраля 2009 года в районной газете «Пульс района» № 7 (6269)):
в наименовании Инструкции слова «о порядке осуществления» читать в новой редакции «по оказанию»;
по всему тексту слова «порядок» исключить.
Сноска. Подпункт 4 приложения утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.07.2012 N 6-4-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
5) в решение от 09 февраля 2009 года № 16-11-IV «Об утверждении «Инструкции по предоставлению материальной помощи на компенсацию расходов на коммунальные услуги лицам, которым назначены пенсии за особые услуги перед Республикой Казахстан и пенсионерам, имеющим статус персонального пенсионера областного значения» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 февраля 2009 года № 5-8-76, опубликованное 13 февраля 2009 года в районной газете «Пульс района» № 7 (6269)):
по всему тексту слова «порядок» исключить;

Нұсқаулықтың 5 бөлімнің 10 тармақшасында «тәртібі», «шарттары» сөздері алынып тасталсын.
2 тармағы келесі редакцияда мазмұндалсын: «Осы шешім Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен кейін 10 күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі».
Ескерту. 5-тармақшаның күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012.07.13 N 6-4-V (ресми жариялаған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
6) 2002 жылғы 11 қаңтардағы № 16-3 «Бір жолғы талон құнын қою туралы» (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2002 жылдың 31 қаңтардағы № 668 санымен тіркелген, аудандық «Пульс района» газетінің 2002 жылғы 8 ақпандағы № 7 (5898) санында жарияланған)) шешіміне:
2 бөлімнің 3 тармағы «жеңіл автокөлікпен жолаушылар тасымалдау (лицензияландырылған тасымалдаудан басқа) – 51 теңге» алынып тасталсын.
Ескерту. 6-тармақшаның күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Бородулиха аудандық мәслихатының 2012.07.13 N 6-3-V (ресми жариялаған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен

в пункте 10 раздела 5 Инструкции слова «порядок», «условия» исключить;
пункт 2 решения изложить в следующей редакции: «Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции и вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования».
Сноска. Подпункт 5 приложения утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.07.2012 N 6-4-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
6) в решение от 11 января 2002 года № 16-2 «Об установлении стоимости разовых талонов» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 31 января 2002 года № 668, опубликованное 8 февраля 2002 года в районной газете «Пульс района» № 7 (5898)):
подпункт 3 пункта 2 «перевозка пассажиров на легковом автотранспорте (за исключением лицензируемых перевозок) – 51 тенге» исключить.
Сноска. Подпункт 6 приложения утратило силу решением Бородулихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13.07.2012 N 6-3-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)