Шемонаиха ауданы қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркелетін жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты азаматтарды 2010 жылы тіркеуге алуды жүргізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімінің 2009 жылғы 25 желтоқсандағы N 04 шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық әділет басқармасында 2010 жылғы 14 қаңтарда N 5-19-112 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха ауданы әкімінің 2011 жылғы 15 сәуірдегі N 1-1205 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шемонаиха ауданы әкімінің 2011.04.15 N 1-1205 хаты).
«Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 Заңының 17-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 33-бабы 1-тармағы 13)-тармақшасына сәйкес, Шемонаиха ауданының әкімі ШЕШТІ:
1. Тұрғылықты мекен-жайы бойынша Шемонаиха ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің шақыру учаскесіне тіркелетін жылы он жеті жасқа толатын еркек жынысты азаматтарды 2010 жылдың қаңтар-наурыз айларында тіркеуге алуы жүргізілсін және ұйымдастырылсын.
2. Тіркеуге алуды жүргізу кестесі қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің денсаулық сақтау басқармасының «Шемонаиха ауданының медициналық бірлестіктері» КМҚК директорына (Т.М. Абайделдінов, келісім бойынша):
1) медициналық комиссияны білікті маман-дәрігерлермен, орта дәрігерлік мамандармен, қажетті жабдықтармен, құрал-саймандармен және дәрі-дәрмектермен жасақтау;
2) әскерге шақырушыларды клиникалық тексеру және емдеу үшін ауданның медициналық мекемелерінде қажетті төсек-орын санының бөлінуін қамтамасыз ету;
3) тіркеуге алу аяқталғаннан кейін әскерге шақырылғанға дейінгілерді емдеу үшін маман-дәрігерлерді тағайындау;
4) 2010 жылы тіркеуге алынатын азаматтарды емдеу және медициналық куәландыруды өткізетін емдеу мекемесінің базасын анықтау ұсынылсын.
4. Ауданның қала, кенттер, ауылдық округтерінің әкімдеріне, білім беру ұйымдары басшыларына, әскери-есеп үстелінің мамандары мен оқу орындарының әскери басшыларының алып баруымен жасөспірімдердің тіркеуге алу комиссиясына уақытында келуі мен күні туралы хабарлау қамтамасыз етілсін.
5. «Шығыс Қазақстан облысы Ішкі істер департаментінің Шемонаиха ауданының ішкі істер бөлімі» ММ бастығына (Қ.Т. Синиязов, келісім бойынша) медициналық комиссия жұмысы кезеңінде шақыру учаскесінде қоғамдық тәртіпті сақтау қамтамасыз етілсін, қорғаныс істері жөніндегі бөлім бастығының хабарландыруы бойынша тіркеуден бас тартқан азаматтарды іздестіру және қорғаныс істері жөніндегі бөлімге шақыру учаскесіне жеткізуге көмек көрсетілсін.

О проведении приписки граждан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет к призывному участку отдела по делам обороны Шемонаихинского района в 2010 году
Решение акима Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 25 декабря 2009 года N 04. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 14 января 2010 года за N 5-19-112. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо акима Шемонаихинского района от 15 апреля 2011 года № 1/1205)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо акима Шемонаихинского района от 15.04.2011 № 1/1205).
В соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе», подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», аким Шемонаихинского района РЕШИЛ:
1. Организовать и провести в январе–марте 2010 года приписку граждан мужского пола, которым в год приписки исполняется семнадцать лет к призывному участку отдела по делам обороны Шемонаихинского района по месту жительства.
2. Утвердить график проведения приписки согласно приложения.
3. Рекомендовать директору КГКП «Медицинское объединение Шемонаихинского района» Управления Здравоохранения Восточно-Казахстанского областного акимата (Абайдельдинов Т.М., по согласованию):
1) укомплектовать состав медицинской комиссии квалифицированными врачами-специалистами, средним медицинским персоналом, необходимым оборудованием, инструментарием и медикаментами;
2) обеспечить выделение в медицинских учреждениях района необходимое количество коек для стационарного обследования и лечения допризывников;
3) по окончании приписки назначить врачей-специалистов для лечения допризывников;
4) определить лечебные учреждения, на базе которых будет проводиться медицинское освидетельствование и лечение граждан, которые подлежат приписки в 2010 году.
4. Акимам города, поселков, сельских округов, руководителям организаций образования района, обеспечить оповещение о дате и своевременное прибытие юношей на приписную комиссию в сопровождении специалистов военно-учетных столов и военных руководителей учебных заведений.
5. Рекомендовать начальнику ГУ «Отдел внутренних дел Шемонаихинского района Департамента внутренних дел Восточно-Казахстанской области» (Синиязову К.Т., по согласованию) на период работы медицинской комиссии обеспечить поддержание общественного порядка на призывном пункте, по уведомлениям начальника отдела по делам обороны содействовать в розыске и доставке граждан, уклоняющихся от приписки, к призывному участку, в отдел по делам обороны.

6. Шемонаиха ауданының қорғаныс істері жөніндегі бөлімінің бастығына (М.Д. Чурбанов, келісім бойынша), Шемонаиха ауданының білім беру бөлімі бастығының міндетін атқарушы (Е.С. Голва), тіркеуге алу кезеңінде әскери-оқу орындарына кандидаттарды іріктеуді жүргізу ұсынылсын.
7. Аудандық қаржы бөліміне (Н.Р. Крузмягина) жасалған шарттардың негізінде және 2010 жылға арналған аудан бюджетімен анықталған бөлінген қаржы шегінде тіркеуге алу, медициналық комиссия жұмысын, техникалық қызметкерлерге және қызмет көрсететін персоналға еңбекақыны қаржыландыру қамтамасыз етілсін.

6. Рекомендовать начальнику отдела по делам обороны Шемонаихинского района (Чурбанову М.Д., по согласованию), исполняющей обязанности начальника отдела образования Шемонаихинского района (Голва Е.С.) в период приписки провести отбор кандидатов в военно-учебные заведения.
7. Районному отделу финансов (Крузмягиной Н.Р.) обеспечить финансирование работы приписной, медицинской комиссии, оплату труда технических работников и обслуживающего персонала на основании заключенных договоров и в пределах выделенных ассигнований, определенных бюджетом района на 2010 год.