"Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 18 желтоқсандағы № 486 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 122 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 11 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6539 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 27 шілдедегі № 224 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.07.27 № 224 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2002 жылғы 18 желтоқсандағы № 486 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2124 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы бағалы қағаздар нарығында брокерлiк және дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдардың есеп беру ережесінде:
3-тармақтың:
үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Қағаз тасымалдаушыда жасалған есепке басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға) және бас бухгалтер қол қояды және еркін нысанда жасалған ілеспе хатпен жіберіледі.»;
жетінші және сегізінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бірінші басшы (ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға) және бас бухгалтер электрондық тасымалдаушыда берілген мәліметтердің қағаз тасымалдаушыда берілген мәліметтерге сәйкестігін қамтамасыз етеді.
Есепке өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған кезде бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиялары бар ұйымдар уәкілетті органға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізудің себептерін түсіндіре отырып жазбаша өтініш жібереді.»;
мынадай мазмұндағы тоғызыншы бөлікпен толықтырылсын:
«Брокер және дилер берген есептен толық емес және (немесе) шынайы емес ақпарат анықталғанда, уәкілетті орган бұл туралы брокер және дилерге хабарлайды. Уәкілетті органның ескертулерін ескере отырып жетілдірілген есепті брокер және дилер уәкілетті орган хабарлағаннан кейін екі жұмыс күннен кешіктірмей береді.»;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 декабря 2002 года № 486 "Об утверждении Правил представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 3 сентября 2010 года № 122. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 октября 2010 года № 6539. Утратило силу постановлением Правления Национального банка Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 224
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального банка РК от 27.07.2012 № 224 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов регулирующих деятельность субъектов рынка ценных бумаг Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 18 декабря 2002 года № 486 "Об утверждении Правил представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2124) следующие изменения и дополнения:
в Правилах представления отчетов организациями, обладающими лицензиями на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3:
часть третью изложить в следующей редакции:
"Отчет, составленный на бумажном носителе, подписывается руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером, заверяется печатью и направляется сопроводительным письмом, составленным в произвольной форме.";
части седьмую и восьмую изложить в следующей редакции:
"Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем (на период его отсутствия – лицом, его замещающим) и главным бухгалтером.
В случае необходимости внесения изменений и (или) дополнений в отчетность, брокер и дилер в течение трех рабочих дней со дня представления отчета представляет в уполномоченный орган письменное ходатайство с объяснением причин необходимости внесения изменений и (или) дополнений.";
дополнить частью девятой следующего содержания:
"При обнаружении неполной и (или) недостоверной информации в отчетности, представленной брокером и дилером, уполномоченный орган уведомляет об этом брокера и дилера. Брокер и дилер не позднее двух рабочих дней со дня уведомления уполномоченным органом представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность.";

14-24-35-қосымшасындағы
«Басшы
есепке қол қоюға
уәкілетті тұлға)         (қолы)    Тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде)
Бас бухгалтер
(есепке қол қоюға
уәкілетті тұлға)         (қолы)    Тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде)
Мөрдің орны
Орындаушы                (қолы,    Тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде)»
телефон нөмірі)
деген сөздер
«Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
_______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)         (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, тегі мен аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ______________
Мөр қойылатын орын»;
деген сөздерге ауыстырылсын;
2-қосымшадағы
«Басшы                    Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Бас бухгалтер             Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(қолы)
Мөр орны
Орындаушы     (қолы)      Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты»
телефон нөмірі)»
деген сөздер
«Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы ____________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ________________
Мөр қойылатын орын»
деген сөздерге ауыстырылсын;
3 және 4-қосымшадағы
«Басшы
(есепке қол қоюға
уәкілетті тұлға)      (қолы)     Тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде)
Бас бухгалтер
(есепке қол қоюға
уәкілетті тұлға)      (қолы)     Тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде)
Орындаушы             (қолы)     Тегі, аты, әкесінің аты
телефон нөмірі)  (болған кезде)
мөрдің орны»
деген сөздер
«Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
_______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ________________
Мөр қойылатын орын»
деген сөздерге ауыстырылсын;
6-қосымшаның
«Туынды қаржы құралдарымен жасалған мәмiлелер туралы есеп» деген кестесінің
«
Мәмілені жасасу күні1
»
деген бағанадан кейін мынадай мазмұндағы бағаналармен толықтырсын:
«
Мәмілені жасасу уақыты1
Қаржы құралдарын брокерге/дилерге есепке қою күні 1
Мәміле бойынша есептеу күндері1
»;
«
Клиент және оның резиденттік елі10
»
деген бағанадан кейін мынадай мазмұндағы бағаналармен толықтырсын:
«
Мәміле жасасқан күнгі вариациялық маржа, теңге11
Мәміле жасасқан күнгі бастапқы маржа, %12
Сауда-саттық режімі13
»;
Ескертулердегі:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«1 Мәмілені жасасу күні, қаржы құралдарын ішкі есепке алу жүйесіндегі брокерге/дилерге есепке қою күні, сондай-ақ мәміле бойынша есептеу күні «күні/айы/жылы» форматында көрсетіледі. Мәмілені жасасу уақыты «сағат/минут/секунд» форматында көрсетіледі (ұйымдастырылған нарықта жасасқан мәміле үшін);
төртінші бөліктегі «қор» деген сөзі алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы он үшінші, он төртінші, он бесінші және он алтыншы бөліктермен толықтырылсын:
«11 Вариациялық маржа – биржа есептейтін және мерзімді келісім-шарт бағамының өзгеруін ескеретін сауда-саттыққа қатысушының міндеттемелері өзгеруінің ақшалай көрсетілімі.
12 Бастапқы маржа – клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі қажетті базисті активтің жиынтық нарық құнынан биржа анықтайтын үлесі.

в приложениях 14-24-35 слова
"Руководитель
(лицо, уполномоченное на   (подпись)    Фамилия, имя, отчество
подписание отчета)                      (при наличии)
Главный бухгалтер
(лицо, уполномоченное на   (подпись)    Фамилия, имя, отчество
подписание отчета)                      (при наличии)
место печати
Исполнитель  (подпись, номер телефона)  Фамилия, имя, отчество
(при наличии)"
заменить словами
"Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати";
в приложении 2 слова
"Руководитель                       Фамилия, имя, отчество
(подпись)              (при наличии)
Главный бухгалтер                   Фамилия, имя, отчество
(подпись)              (при наличии)
Место печати
Исполнитель        (подпись,        Фамилия, имя, отчество
номер                   (при наличии)"
телефона)
заменить словами
"Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати";
в приложениях 3 и 4 слова
"Руководитель
(лицо, уполномоченное на подписание отчета)          [подпись]
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Главный бухгалтер
(лицо, уполномоченное на подписание отчета)           [подпись]
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
место печати
Исполнитель [подпись,     Фамилия, имя, отчество (при наличии)
номер
телефона]"
заменить словами
"Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер ____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати";
в приложении 6:
в таблице "Отчет о сделках с производными финансовыми инструментами":
после столбца:
"
Дата
заключения
сделки1
"
дополнить столбцами следующего содержания:
"
Время
заключения
сделки1
Дата
постановки
финансовых
инструментов
на учет у
брокера/дилера1
Дата
расчетов
по сделке1
";
после столбца:
"
Клиент и
страна его
резидентства10
"
дополнить столбцами следующего содержания:
"
Вариационная маржа на дату заключения сделки, тенге11
Начальная маржа на дату заключения сделки, %12
Режим торгов13
";
в Примечаниях:
часть первую изложить в следующей редакции:
"1 Дата заключения сделки, дата постановки финансовых инструментов на учет у брокера/дилера в системе внутреннего учета, а также дата расчетов по сделке указываются в формате "дата/месяц/год". Время заключения сделки указывается в формате "часы/минуты/секунды" (для сделки, заключенной на организованном рынке).";
в части четвертой слово "фондовой" исключить;
дополнить частями тринадцатой, четырнадцатой, пятнадцатой, шестнадцатой следующего содержания:
"11 Вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта.
12 Начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию.

13 Т+0 немесе Т+n форматында көрсетіледі не биржа ережелерінде қарастырылған басқа сауда-саттық режімі сипатталады.
Туынды қаржы құралдарымен мәміле жасасу туралы есепке депозитарлық қолхаттармен мәмілелер кірмейді.»;
«Басшы                          Тегi, аты, әкесiнiң
(есепке қол қоюға               аты (бар болса)
уәкілетті тұлға)       (қолы)
Бас бухгалтер
(есепке қол қоюға
уәкілетті тұлға)       (қолы)   Тегi, аты, әкесiнiң
аты (бар болса)
мөр орны
Орындаушы (қолы, телефон нөмірі) Тегi, аты, әкесiнiң аты
(бар болса)»
деген сөздер
«Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
_____________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы ___________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ________________
Мөр қойылатын орын»
деген сөздерге ауыстырылсын;
7 және 8-қосымшадағы
«Басшы                            Тегі, аты, әкесінің аты
(есепке қол қоюға                             (бар болса)
уәкілетті тұлға)       (қолы)
Бас бухгалтер                     Тегі, аты, әкесінің аты
(есепке қол қоюға                             (бар болса)
уәкілетті тұлға)       (қолы)
мөр орны
Орындаушы (қолы, телефон нөмірі)  Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)»
деген сөздер
«Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалтер ________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы ____________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ________________
Мөр қойылатын орын»
деген сөздерге ауыстырылсын;
9-қосымшадағы «Брокердің шоттарындағы брокердің және клиенттердің меншікті шоттарындағы ақша қалдықтары туралы есеп» деген кесте мынадай мазмұндағы ескертулермен толықтырылсын:
«Ескертулер:
1. Брокердің шоттарындағы брокердің және клиенттердің меншікті шоттарындағы ақша қалдықтары туралы мәліметтер есепті күні Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі бекіткен ресми курс бойынша теңге түрінде беріледі;
2. Бағалы қағаздар нарығында брокерлiк және (немесе) дилерлiк қызметтi жүзеге асыруға лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер, «Меншікті ақша қалдығы» бағанын толтырмайды;

13 Указывается в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами биржи.
В отчет о сделках с производными финансовыми инструментами не включаются сделки с депозитарными расписками.";
слова
"Руководитель                            Фамилия, имя, отчество
(лицо, уполномоченное на  (подпись)               (при наличии)
подписание отчета)
Главный бухгалтер                        Фамилия, имя, отчество
(лицо, уполномоченное на  (подпись)               (при наличии)
подписание отчета)
место печати
Исполнитель               (подпись,      Фамилия, имя, отчество
номер                (при наличии)"
телефона)
заменить словами
"Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись) (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати";
в приложениях 7 и 8 слова
"Руководитель                            Фамилия, имя, отчество
(лицо, уполномоченное на  (подпись)               (при наличии)
подписание отчета)
Главный бухгалтер                        Фамилия, имя, отчество
(лицо, уполномоченное на  (подпись)               (при наличии)
подписание отчета)
место печати
Исполнитель               (подпись,      Фамилия, имя, отчество
номер                (при наличии)"
телефона)
заменить словами
"Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                 (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)    (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)    (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати";
в приложении 9:
таблицу "Отчет об остатках денег на собственных счетах брокера и клиентов, находящихся на счетах у брокера" дополнить примечаниями следующего содержания:
"Примечания:
1. Сведения об остатках денег на собственных счетах брокера и клиентов, находящихся на счетах у брокера, представляются в тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на отчетную дату.
2. Банки второго уровня, обладающие лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, графу "Остаток собственных денег" не заполняют.

3. «Клиенттердің шоттарындағы ақша қалдығы» бағанын толтырғанда бағалы қағаздар нарығында операцияларды жүзеге асыру үшін, яғни брокерлік қызмет көрсету аясында клиенттердің атынан және есебінен ашылған клиенттердің шоттарындағы ақша қалдығы көрсетіледі»;
«Басшы                                   Тегi, аты, әкесiнiң
(есепке қол қоюға    (қолы)              аты (бар болса)
уәкiлеттi тұлға)
Бас бухгалтер                            Тегi, аты, әкесiнiң
(есепке қол қоюға    (қолы)              аты (бар болса)
уәкiлеттi тұлға)
мөр орны
Орындаушы      (қолы, телефон нөмiрi)    Тегi, аты, әкесiнiң
аты (бар болса)»
деген сөздер
«Басшы
(ол болмаған кезде – оның орнындағы тұлға)
______________________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Бас бухгалте _________________________________________________
(Тегі, аты, бар болса - әкесінің аты) (қолы)
Орындаушы ____________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты) (қолы) (телефон нөмірі)
Есепке қол қойылған күні 20_____ «______» ________________
Мөр қойылатын орын»
деген сөздерге ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Бағалы қағаздар нарығының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (М.Ж. Хаджиева):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне және «Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы» заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жеткізсін.
4. Агенттіктің Төрайым Қызметі (А.Ә. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым                                         Е. Бахмутова

3. При заполнении графы "Остаток денег на счетах клиентов" указывается остаток денег на счетах клиентов, открытых для осуществления операций на рынке ценных бумаг от имени и за счет клиентов, то есть в рамках предоставления брокерских услуг.";
слова
"Руководитель                            Фамилия, имя, отчество
(лицо, уполномоченное на  (подпись)               (при наличии)
подписание отчета)
Главный бухгалтер                        Фамилия, имя, отчество
(лицо, уполномоченное на  (подпись)               (при наличии)
подписание отчета)
место печати
Исполнитель               (подпись,      Фамилия, имя, отчество
номер                 (при наличии)"
телефона)
заменить словами
"Руководитель
(на период его отсутствия – лицо, его замещающее)
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, при наличии – отчество)                 (подпись)
Главный бухгалтер _____________________________________________
(фамилия, имя, при наличии - отчество)  (подпись)
Исполнитель ___________________________________________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "____" __________ 20___ года.
Место для печати".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Хаджиева М.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель                               Е. Бахмутова