Тауардың шығу тегін растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің м.а. 2010 жылғы 17 қарашадағы № 388 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 13 желтоқсанда № 6673 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің м.а. 2011 жылғы 2 желтоқсандағы № 441 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Индустрия және жаңа технологиялар министрінің м.а. 2011.12.02 № 441 Бұйрығымен.
«Сауда-өнеркәсіп палаталары туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 18-1-бабы 2-тармағы 3) тармақшаға сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған тауардың шығу тегін растайтын құжаттардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің Техникалық реттеу және метрология комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) мемлекеттік тіркеуден кейін бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар вице-министрі Н.К. Әбдібековке жүктелсін.
4. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы                                  А. Рау
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа технологиялар
министрінің міндетін атқарушының
2010 жылғы 17 қарашадағы № 388
бұйрығымен бекітілген
Тауардың шығу тегін растайтын құжаттардың тізбесі
1. Құқықтық мәртебесiн растайтын құжаттар:
жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда куәландырған көшірме) – жеке тұлғалар үшін;
заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) куәлігі және жарғысының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда куәландырған көшірме) – заңды тұлғалар үшін; жеке кәсіпкердің заңды тұлғалардың мемлекеттік тіркеу куәлігінің көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқа ұсынылмаған жағдайда куәландырған көшірме) – жеке кәсіпкерлер үшін.
2. Сыртқы сауда келiсiм-шартының (шарттың) түпнұсқасы мен көшiрмесi.
3. Тауардың толығымен Қазақстанда шығарылғаны туралы растайтын құжаттардың түпнұсқасы мен көшiрмесi (тауарды өндірушімен және тауарды алу туралы келісім, шикізатты өнімдеу және жасау құқығы бар құжат, тауарды алыс-беріс туралы құжаттары).

Об утверждении перечня документов, подтверждающих происхождение товара
Приказ и.о. Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 17 ноября 2010 года № 388. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2010 года № 6673. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 2 декабря 2011 года № 441
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и новых технологий РК от 02.012.2011 № 441 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 18-1 Закона Республики Казахстан "О торгово-промышленных палатах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень документов, подтверждающих происхождение товара.
2. Комитету технического регулирования и метрологии Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан Абдибекова Н.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра                              A. Pay
Утвержден
приказом и.о. Министра
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
от 17 ноября 2010 года № 388
Перечень документов, подтверждающих происхождение товара
1. Документы, подтверждающие статус заявителя:
копия документа, удостоверяющего личность (нотариально заверенная в случае непредставления оригинала для сверки) - для физических лиц;
копия устава и свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица (нотариально заверенная в случае непредставления оригинала для сверки) - для юридических лиц;
копия свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя (нотариально заверенная в случае непредставления оригинала для сверки) - для индивидуальных предпринимателей.
2. Оригинал и копия внешнеторгового контракта (договора).
3. Оригинал и копия документов, подтверждающих, что товар полностью произведен в Республике Казахстан (договор с производителем товара и на приобретение товара, документ на право добычи и разработки сырья, документы о приеме-передачи продукции).

4. Қызмет түрiне берiлетiн лицензияның түпнұсқасы мен көшiрмесi.
5. Тауарды жеткiлiктi дәрежеде қайта өңдеу өлшемдерiн айқындауға арналған құжаттардың түпнұсқасы мен көшiрмесi (тауардың өндіруінде қолданылатын шикiзат пен құрауыштарға келісімдер мен төлемді құжаттар, техникалық процесстің қысқаша сипаттамасы, нормативтік құжаттар, шетелде шығарылған пайдаланылатын шикiзат немесе құрауыш бағасын ескере отырып тауардың өзiндiк құн есебiнің шығын калькуляциясы, сонымен қатар көлiктiк және басқа жүкқұжаттар).
6. Егер тауар жануарлардан алынған, өзен және теңiз кәсiпшiлiгiнен шыққан болса, ветеринариялық сертификаттың түпнұсқасы мен көшiрмесi.
7. Қоймадағы тауардың бар екендiгi және мөлшерi туралы қойманың мекен-жайы көрсетiлген қоймалық анықтаманың түпнұсқасы мен көшiрмесi (қажет кезінде).
8. Жемiс-көкөнiс өнiмдерi үшiн: тауар өндiрушiмен жасалған шарттың түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшiрмесiн мiндеттi түрде ұсынумен, өтiнiш берiлген өнiм легiнiң көрсетiлген аумақта өсiрiлгенi туралы Қазақстан Республикасының тиiстi аумақтық бiрлiгiнiң жергiлiктi атқарушы органының растау анықтамасының түпнұсқасы мен көшiрмесi және өнiмдi өндiрушiмен жасалған шарт, тауарды сатып алу шарты.
9. Қазақстан Республикасынан тауарды кері экспорттау кезінде: тауарды алу туралы құжаттар (келісім, шот-фактура), Қазақстан Республикасының территориясына тауарды жеткізуді растайтын құжаттар (кедендік жүк декларациясы, тауардың шығу тегі туралы сертификатт).
Ескертпе: Құжаттардың түпнұсқалары оларды көшiрмелерiмен салыстырып тексергеннен кейiн өтiнiш берушiге қайтарылады.

4. Оригинал и копия разрешительного документа, подтверждающего право на осуществление определенной деятельности.
5. Оригинал и копия документов для определения критерия достаточной переработки товара (договора и платежные документы на сырье и материалы, используемые в производстве товара, краткое описание технологического процесса, нормативные документы в соответствии с которыми произведен товар, калькуляция затрат стоимости товара по цене франко-завод с выделением стоимости сырья и компонентов иностранного происхождения, а также транспортные и другие накладные).
6. Оригинал и копия ветеринарного сертификата, если товар является товаром животного происхождения, речного и морского промыслов.
7. Оригинал и копия складской справки о наличии и количестве товара на складе с указанием адреса склада (при необходимости).
8. Для плодоовощной продукции: оригинал и копия справки-подтверждения местного исполнительного органа соответствующей территориальной единицы Республики Казахстан о выращивании заявленной партии продукции на указанной территории и договор с производителем продукции, договор на приобретение товара с обязательным представлением оригинала или нотариально заверенной копии договора с производителем товара.
9. Для товаров, реэкспортируемых из Республики Казахстан: документы на приобретение товара (договор, счет-фактура), документы, подтверждающие факт поставки товара на территорию Республики Казахстан (грузовая таможенная декларация, сертификат о происхождении товара).
Примечание: Оригиналы документов возвращаются заявителю в момент подачи документов после сверки с копиями.