"Қалпына келтіру емін көрсету және медициналық оңалту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 19 қазандағы № 542 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 9 желтоқсандағы № 954 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 21 желтоқсанда № 6696 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 6 маусымдағы № 394 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 2012.06.06 № 394 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
«Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2136 қаулысының 5-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Қалпына келтіру емін көрсету және медициналық оңалту ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 19 қазандағы № 542 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2009 жылғы 11 қарашада № 5853 тіркелген және «Заң газетінде» 2009 жылғы қарашада № 179 жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
Бұйрықтың 1-тармағындағы «медициналық оңалту» деген сөздерден кейін «, оның ішінде балаларды медициналық оңалту» деген сөздермен және тыныс белгісімен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ережеде:
атауындағы «медициналық оңалту» деген сөздерден кейін «, оның ішінде балаларды медициналық оңалту» деген сөздермен толықтырылсын
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Осы Ереже қалпына келтіру емін және медициналық оңалту, оның ішінде балаларды медициналық оңалту көмегін көрсету тәртібін және оны ұйымдастыруға қойылатын жалпы талаптарды айқындайды.»;
6-тармақ «медициналық оңалтудың» деген сөздерден кейін «, оның ішінде балаларды медициналық оңалтудың» деген сөздермен және тыныс белгісімен толықтырылсын;
7-тармақ «медициналық оңалтудың» деген сөздерден кейін «, оның ішінде балаларды медициналық оңалтудың» деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақ «медициналық оңалтуға» деген сөздерден кейін «, оның ішінде балаларды медициналық оңалтуға» деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақ «медициналық оңалту» деген сөздерден кейін «, оның ішінде балаларды медициналық оңалту» деген сөздермен толықтырылсын;
11-тармақтағы «физикалық емдеу әдістері» деген сөздер «тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық айғақтары бойынша 18 жасқа дейінгі балаларға» деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақтағы «медициналық оңалтудың» деген сөздерден кейін «, оның ішінде балаларды медициналық оңалтудың» деген сөздермен толықтырылсын.

О внесении дополнений и изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2009 года № 542 "Об утверждении Правил оказания восстановительного лечения и медицинской реабилитации"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 декабря 2010 года № 954. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 декабря 2010 года № 6696. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 июня 2012 года № 394
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 06.06.2012 № 394.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2136 "Об утверждении перечня гарантированного объема бесплатной медицинской помощи", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 октября 2009 года № 542 "Об утверждении Правил оказания восстановительного лечения и медицинской реабилитации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5853 и опубликованный в "Юридическая газета" от 24 ноября 2009 года № 179 (1776)) следующие дополнения и изменения:
в пункте 1 приказа после слов "медицинской реабилитации" дополнить знаком препинания и словами ", в том числе и детской медицинской реабилитации";
в Правилах, утвержденных указанным приказом:
в наименовании после слов "медицинской реабилитации", дополнить знаком препинания и словами ", в том числе и детской медицинской реабилитации";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила определяют порядок и устанавливают общие требования к организации оказания восстановительного лечения и медицинской реабилитации, в том числе и детской медицинской реабилитации.";
пункт 6 после слов "медицинской реабилитации" дополнить знаком препинания и словами ", в том числе и детской медицинской реабилитации";
пункт 7 после слов "медицинской реабилитации" дополнить знаком препинания и словами ", в том числе и детской медицинской реабилитации";
пункт 9 после слов "медицинская реабилитация" дополнить знаком препинания и словами ", в том числе и детская медицинская реабилитация";
пункт 10 после слов "медицинская реабилитация" дополнить знаком препинания и словами ", в том числе и детская медицинская реабилитация";
в пункте 11 слова "физические методы лечения" заменить словами "физиопроцедуры детям до 18 лет по медицинским показаниям в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи";
в пункте 15 после слов "медицинской реабилитации" дополнить знаком препинания и словами ", в том числе и детской медицинской реабилитации".

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаменті (А.Ғ. Төлеғалиева) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Әкімшілік, бақылау және кадр жұмысы департаменті (Ф.Б. Бисмильдин) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі                    С. Қайырбекова

2. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Тулегалиева А.Г.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административно-правовой работы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Бисмильдин Ф.Б.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан                       С. Каирбекова