«Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау органының жұмысы туралы» № 1-Е нысанды есепті бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2010 жылғы 20 қаңтардағы № 2 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 25 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6015 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 102 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 2014.10.01 № 102 (2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
Тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы статистикалық есепті оңтайландыру және жетілдіру, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексіне сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 3 желтоқсандағы Заңының нормаларымен сәйкес келтіру мақсатында, Қазақстан Республикасының «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Заңының 11-бабының  4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес «Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау органының жұмысы туралы» № 1-Е нысанды есебі;
2) осы бұйрықтың 2 қосымшасына сәйкес «Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың және анықтау органының жұмысы туралы» № 1-Е нысанды есептің құрылуы жөніндегі Нұсқаулық.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 19 қаңтардағы «Тергеу және анықтау органдарының жұмысы туралы» № 1-Е нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» № 3 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5679 тіркелген) күшін жойды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге;
2) Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.

Об утверждении отчета формы № 1-Е "О работе органов следствия, в том числе специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию уголовных дел и дознания и Инструкции по его составлению"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 20 января 2010 года № 2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 января 2010 года № 6015. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 102
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 01.10.2014 № 102 (вводится в действие с 01.01.2015).
Сноска. Наименование в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В целях оптимизации и совершенствования статистического отчета о работе органов следствия и дознания и приведения в соответствие с нормами Закона Республики Казахстан от 3 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан по вопросу упрощенного досудебного производства", руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года "О Прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) отчет формы № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию уголовных дел и дознания» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по составлению отчета формы № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию уголовных дел и дознания» согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 января 2009 года № 3 "Об утверждении статистического отчета формы № 1-Е "О работе органов следствия и дознания" и Инструкции по его составлению (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5679).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) субъектам правовой статистики и специальных учетов и территориальным органам Комитета для исполнения.

Ескерту. Атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Құқықтық статистика және арнайы есепке алудың барлық субъектілеріне бірдей «Тергеу органдарының, соның ішінде қылмыстық істерді тергеу бойынша қызметтер берілген арнайы прокурорлардың (бұдан әрі - арнайы прокурорлар) және анықтау органының жұмысы туралы» № 1-Е нысанды есеп (бұдан әрі - есеп) тергеу органдарының, арнайы прокурорлардың және анықтау органдарының сотқа дейінгі қызметінің нәтижелері туралы статистикалық ақпаратты бейнелейді және 17 кестеден, «Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс-жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 3 бөлігі 198 бабына сәйкес арнайы прокурорлар жұмысының негізгі көрсеткіштері» № 1 кестенің қосымшасынан тұрады.
Есепке алудың бірлігі қылмыстық іс болып табылады және есепке алу қайталанып қабылданған шешімдермен жүргізіледі. Есептің тағайындалуы тергеу органдарының, арнайы прокурорлардың және анықтау органдарының жұмыс сапасы мен тиімділігін сипаттайтын статистикалық көрсеткіштердің есепке алынуынан, жинақталуынан және жүйеленуінен құрылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
2. Осы статистиканың субъектілері прокуратура органдары, соның ішінде арнайы прокурорлар, Ішкі істер министрліктері, Ұлттық қауіпсіздік комитеті, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің шекаралық қызметі, Қорғаныс министрлігі, Қаржы министрлігінің кедендік бақылау комитеті, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының сот әкімшілері, Жоғарғы Сот жанындағы соттық әкімшіліктеу комитеті, Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстылыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы), Төтенше жағдайлар министрлігі, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі болып табылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
3. Осы есепті қалыптастырудың негізі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде № 7330 санымен тіркелген Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 122 бұйрығымен бекітілген Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) жөніндегі Нұсқаулықтың талаптарына сәйкес толтырып ұсынған ақпараттық есепке алу құжаттары (бұдан әрі - АЕҚ) болып табылады.
Ескерту: Кестелер ақпараттық есепке алу құжаттарының Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі - Комитет) аумақтық басқармаларына келіп түскен күні бойынша есептеледі.
Арнайы прокурорлар есепті қалыптастырған кезде арнайы прокурор тергеліп жатқан қылмыстық іс бойынша бір уақытта бақылау және қадағалау құзыреттілігіне ие бола алмайтынын ескеру қажет.

Сноска. Наименование в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
1. Общие положения
1. Единый для всех субъектов правовой статистики и специальных учетов отчет формы № 1-Е «О работе органов следствия, в том числе специальных прокуроров, наделенных функциями по расследованию уголовных дел (далее - специальные прокуроры) и дознания» (далее - отчет) отражает статистическую информацию о результатах досудебной деятельности органов следствия, специальных прокуроров и дознания и состоит из 18 таблиц.
Единицей учета является уголовное дело, и учет ведется с повторно принятыми решениями. Назначение отчета состоит в учете, накоплении и систематизации статистических показателей, характеризующих качество и эффективность работы органов следствия, в том числе специальных прокуроров и дознания.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Субъектами данной статистики являются органы прокуратуры, в том числе специальные прокуроры, комитеты национальной безопасности, таможенного контроля Министерства финансов, Агентство по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция), министерства внутренних дел, обороны, по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
3. Основаниями для формирования данного отчета, являются информационные учетные документы (далее - ИУД), заполненные и представленные субъектами правовой статистики и специальных учетов в соответствии с требованиями Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатах их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система), утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122, зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7330 (далее – Инструкция по ЕУСС).
Примечание: Расчет таблиц производится по дате поступления ИУД в территориальные управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет).
При формировании отчета специальными прокурорами необходимо иметь виду, что специальный прокурор по расследуемому уголовному делу не может одновременно обладать полномочиями надзора и расследования.

Арнайы прокурорлар жұмысының негізгі көрсеткіштері Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚІЖК) 197 бабы 1 бөлігі 12) тармақшасына сәйкес арнайы прокурорлар қалыптастыратын АЕҚ негізінде прокуратура органдарының есебінде қалыптастырылады.
Қылмыстық қудалау органы қылмыстық істі берген жағдайда және оны ҚР ҚІЖК 198 бабы 3 бөлігіне сәйкес құрылған тергеу тобы өндірісіне қабылдаған жағдайда істің қозғалысы туралы АЕҚ-ны қою оны бергенге дейін өндірісінде болған қылмыстық қудалау органына қалады.
Осы қылмыстық істерді есепке алу ҚР ҚІЖК 198 бабы 3 бөлігіне сәйкес құрылған тергеу тобына тергеуге жіберетін қылмыстық қудалау органының есебінде жүргізіледі, сондай-ақ «ҚР ҚІЖК 198 бабы 3 бөлігіне сәйкес арнайы прокурорлар жұмысының негізгі көрсеткіштері» 1-1 кестесінде көрсетіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
4. Облыс бойынша жинақталған ведомствоаралық есеп осы аймақтың қылмыстық қуғындау органдарының есептерінен құрылады.
5. Есепті құру кезінде жекелеген көрсеткіштердің арасындағы қисынды ара-қатынастың сақталуы қажет.
6. Жинақталған есепті және әр субъект бойынша есептерді ұсыну олардың арасындағы қисынды ара-қатынастың тексерілуін қамтамасыз ету үшін бір уақытта жүргізіледі. Комитеттің аумақтық басқармаларының бастықтары бақылау жүргізіп, есептіліктердің бұрмалануын жою бойынша қажетті шараларды қабылдайды.
7. Мәліметтерді АЕҚ-нан ББСЖ деректер базасына енгізудің уақытылығына, дұрыстығына және толықтығына тікелей оларды енгізуді жүзеге асыратын қызметкер және тиісті бөлім бастығы жауапты болып табылады.
8. Комитетке модем байланысы арқылы келіп түскеннен кейін Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2000 жылғы 10 қазандағы «Статистикалық деректерді түзету ережелерін» бекіту және қолданысқа енгізу туралы» № 55 бұйрығына (бұдан әрі – ҚР БП № 55 бұйрығы) сәйкес оған түзету енгізу рұқсат етіледі.
9. Есептер іс жүргізудің қолданыстағы талаптарына сәйкес тіркеледі, қайта жолданады және сақталады.
10. Барлық есептер Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының тиісті бұйрықтарымен бекітілген нысандағы бланкілерде құрылады.
2. Есепті ұсыну мерзімдері
11. Комитетпен және оның аумақтық басқармаларымен қылмыстық қуғындау органдарына ай сайын алдын-ала 28-не дейін және есептік кезеңнің соңғы жұмыс күнінде электронды жеткізгіш арқылы алдын-ала есеп және есептің негізгі көрсеткіштері бойынша келесі тізімдік мәліметтер ұсынылады:

Основные показатели работы специальных прокуроров в соответствии с подпунктом 12) части 1 статьи 197 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) формируется в отчете органов прокуратуры на основании ИУД, выставляемых специальными прокурорами.
В случае передачи уголовного дела органом уголовного преследования и принятия его в производство следственной группой, созданной в соответствии с частью 3 статьи 198 УПК РК, выставление ИУД о движении дела остается за органом уголовного преследования, в чьем производстве оно находилось до передачи.
Учет данных уголовных дел ведется в отчете органа уголовного преследования, передавшего их для расследования следственной группе, созданной в соответствии с частью 3 статьи 198 УПК РК, а также отражается в таблицах 1-1 «Основные показатели работы специальных прокуроров согласно части 3 статьи 198 УПК РК» и 7-1 «Показатели специальных прокуроров о соблюдении конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел согласно части 3 статьи 198 УПК РК».
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Сводный межведомственный отчет по области состоит из отчетов органов уголовного преследования данного региона.
5. При составлении отчета необходимо соблюдать логические соотношения между отдельными показателями.
6. Предоставление сводного отчета и отчетов по каждому субъекту, для обеспечения проверки логических соотношений между ними, производится одновременно. Начальники территориальных управлений Комитета контролируют и принимают необходимые меры по устранению искажений отчетности.
7. Ответственными за своевременность, достоверность и полноту ввода сведений из ИУД в базу данных ЕУСС являются непосредственно сотрудники, осуществляющие их ввод и соответствующий начальник отдела.
8. Корректировка отчета после поступления его по модемной связи в Комитет допускается в соответствии с приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 октября 2000 года № 55 "Об утверждении и введении в действие "Правил корректировки статистических данных" (далее - приказ ГП РК № 55).
9. Отчеты регистрируются, пересылаются и хранятся согласно действующим требованиям делопроизводства.
10. Все отчеты составляются на бланках форм, утвержденных соответствующими приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан.
2. Сроки представления отчета
11. Комитетом и его территориальными управлениями ежемесячно предварительно к 28 числу и в последний рабочий день отчетного периода на электронных носителях предоставляются органам уголовного преследования предварительный отчет и следующие списочные сведения по основным показателям отчета:

-1-кестеден «Тергеу бөлімшелерінің негізгі көрсеткіштері» және 9 «Анықтау бөлімшелерінің негізгі көрсеткіштері»;
-5-кестенің 14, 16, 17 жолдарының деректері «Тергеу бөлімшелерінің бұлтартпау шараларын таңдау бойынша көрсеткіштері» және 13 «Анықтау бөлімшелерінің бұлтартпау шараларын таңдау бойынша көрсеткіштері», «Ұстауды ҚР ҚІЖК 134-бабының талаптарын бұзумен жүргізгені үшін»;
-1-жолдың деректері «Конституциялық құқықтары бұзылған тұлғалар саны (2, 9, 14 жолдар сомасы)» 7-кестенің «Тергеу бөлімшелерінің қылмыстық істерді тергеу кезінде азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау туралы көрсеткіштері» және 15 «Анықтау бөлімшелерінің қылмыстық істерді тергеу кезінде азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау туралы көрсеткіштері».
12. Қолда бар АЕҚ деректерін нақты енгізгеннен соң Комитеттің аумақтық басқармаларымен есептік кезеңнен кейінгі айдың 4-санына 22.00. сағатта келесі есептік кезеңдегі айдың 5-санында бекітілетін статистикалық кесім есептеледі. Бекітілген статистикалық кесім қандай да бір түзетулер енгізуге тыйым салынады.
13. Комитет қылмыстық қуғындаудың әр органы бойынша есепті тиісті органға келесі есептік кезеңдегі айдың 9-санына ұсынады.
14. Комитеттің аумақтық басқармасы бастығымен қол қойылған есептің данасы Комитетке тоқсан сайын қол қойылған күнінен бастап 5 күн ішінде жолданады.
15. Комитетпен қалыптастырылған түпнұсқаның және деректердің арасындағы үйлеспеушіліктер болған жағдайда бекітілген статистикалық кесім бойынша алынған есептердің деректері негіз болады.
3. Есептің 1-8 кестелерінің құрылымы және қалыптасуы
(тергеу органдарының жұмысы)
1-кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың негізгі көрсеткіштері»
Ескерту. Кестенің атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
16. Осы кесте тергеу органдары бөлімшелерінің және арнайы прокуророрлардың қылмыстық істерді тергеу бойынша жұмысының негізгі көрсеткіштерін бейнелейді. Кесте 2 бағаннан және 39 жолдан тұрады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
17. 1-бағанда үдемелі қорытындымен (қайталанғандарды қосқанда) есептік кезеңде, 2-бағанда ағымдағы айда жасалған жұмыстың көрсеткіштері көрсетіледі.
18. 1-жолда өзгермейтін, есептік кезеңнің басында аяқталмаған қылмыстық істердің қалдығы ескеріледі.
19. 2-жолда есептік кезеңде өндіріске қабылданған істер туралы деректер бейнеленеді (сонымен қатар екі және одан да артық). Осы жолдың көрсеткіші 3, 4, 6, 8, 9, 12, 13 жолдардың сомасынан да тұрады.

- из таблиц 1 "Основные показатели следственных подразделений" и 9 "Основные показатели подразделений дознания";
- данные строк 14, 16, 17 таблиц 5 "Показатели следственных подразделений по избранию меры пресечения" и 13 "Показатели подразделений дознания избранию меры пресечения", "За произведением задержания с нарушением требований статьи 134 УПК РК";
- данные строки 1 "Количество лиц, чьи конституционные права были нарушены (сумма строк 2, 9, 14)" таблиц 7 "Показатели следственных подразделений о соблюдении конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел" и 15 "Показатели подразделений дознаний о соблюдении конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел".
12. После окончательной загрузки имеющихся в ИУД сведений, территориальными управлениями Комитета, в 22 часа 4 числа месяца, следующего за отчетным периодом производится расчет статистического среза, который утверждается 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом. В утвержденный статистический срез, внесение каких-либо корректировок запрещается.
13. Комитет представляет отчет по каждому органу уголовного преследования в соответствующий орган к 9 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
14. Экземпляр отчета, подписанный начальником территориального управления Комитета, ежеквартально направляется в Комитет в течение 5 дней со дня подписания.
15. При наличии расхождений между оригиналами и данными, сформированными Комитетом, за основу берутся данные отчетов, полученные по утвержденному статистическому срезу.
3. Структура и формирование таблиц 1-8 отчета
(работа органов следствия)
Таблица 1 «Основные показатели следственных подразделений,
специальных прокуроров
Сноска. Наименование таблицы в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
16. Данная таблица отражает основные показатели работы органов следственных подразделений и специальных прокуроров по расследованию уголовных дел. Таблица состоит из 2 граф и 39 строк.
Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
17. В графе 1 с нарастающим итогом (с повторными) указываются показатели работы за отчетный период, в графе 2 - за текущий месяц.
18. В строке 1 учитывается остаток уголовных дел, неоконченных на начало отчетного периода, который остается неизменным.
19. В строке 2 отражаются данные о делах, принятых к производству в отчетном периоде (в том числе два и более раза). Показатель данной строки состоит и суммы строк 3, 4, 6, 8, 9, 12, 15.

20. 3-жолда тергеу жүргізу органының өзімен қозғалған қылмыстық істердің саны көрсетіледі.
21. 4-жолда осы ведомствоның анықтау органдарынан келіп түскен қылмыстық істер, көрсетілген жолдан 5-жолда тергеу мерзімдерінің 30 күннен астам және ҚР ҚІЖК 288-бабының 1-бөлігі тәртібінде 2 айдан астам уақыт бұзылуымен келіп түскен істер ерекшеленеді.
6-жолда бағыныстылығы бойынша басқа органдардан келіп түскен істер ескеріледі, 7-жолда бағыныстылығы бойынша басқа органдардан белгіленген тергеу мерзімдерін бұзу арқылы келіп түскен анықтау органдары үшін 30 күннен астам: (соның ішінде, ҚР ҚІЖК 288-бабы 2-бөлігінің және 289-бабы 2-бөлігінің тәртібінде алдын ала тергеу тағайындалған анықтау істері бойынша) және тергеу органдары үшін 2 айдан астам: (соның ішінде ҚР ҚІЖК 288-бабының 1-бөлігі тәртібінде анықтау істері бойынша) қылмыстық істер ерекшеленеді.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
22. 8-жолда бұрын біріктірілгендердің ішінен жеке өндіріске бөлінген қылмыстық істер ескеріледі.
23. 9 жолда қосымша тергеуге қайтарылғаннан кейін қылмыстық қудалау органдары, арнайы прокурорлар өндіріске қабылдаған қылмыстық істер бейнеленеді.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
24. 9 жолдан 10 жолда барлық сатыдағы соттар, 11-жолда прокурор (көрсетілген істерді есепке алу 1.1. нысанды АЕҚ негізінде, яғни, істерді қылмыстық қудалау органдары өндіріске қабылдағаннан соң жүргізіледі) қайтарғандар ескеріледі.
11 жолда прокурор тергеуде болуының өзгеруімен қосымша тергеуге қайтару туралы шешім қабылдаған істер есепке алуға жатпайды.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
25. 12-жолда қылмыстық қуғындау органымен өндіріске қабылданған сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу бойынша қылмыстық істер (бұдан әрі – СДІЖ) бейнеленеді. 12-жолдан ерекшеленеді, сонымен қатар сотпен бөлінетіні (13-жолда) және прокурормен бөлінетіні (14-жолда) көрсетіледі.
26. 15 жолда прокурор айыптау қорытындысын құру үшін қайтарғаннан кейін қылмыстық қудалау органы, арнайы прокурорлар өндіріске қабылдаған қылмыстық істер бейнеленеді.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
27. 16 жолда өндіріспен жаңғыртылған істер, сонымен қатар өндіріске қабылдаудың өзге де жағдайлары көрсетілген.
28. 16 жолдан 17-18 жолдарда ҚР ҚІЖК 37 және 38 баптары тәртібінде қысқартылғандар қатарынан жаңғыртылған және тиісінше ҚР ҚІЖК 50 бабы тәртібінде тоқтатылған қылмыстық істер ескеріледі. Осы жолдар 1.1. нысанды АЕҚ негізінде, яғни қылмыстық қудалау органы, арнайы прокурорлар істерді өз өндірісіне қабылдағаннан кейін есепке алынады.

20. В строке 3 отражается количество уголовных дел, возбужденных самим органом расследования.
21. В строке 4 - уголовные дела, поступившие от органов дознания данного ведомства, из указанной строки в строке 5 выделяются дела, поступившие с нарушением сроков расследования свыше 30 дней и в порядке части 1 статьи 288 УПК РК - свыше 2 месяцев.
В строке 6 учитываются дела, поступившие по подследственности из других органов, в строке 7 выделяются уголовные дела, поступившие по подследственности из других органов с нарушением установленного срока расследования: свыше 30 дней для органов дознания (в том числе по делам дознания, по которым назначено предварительное следствие в порядке части 2 статьи 288 и части 2 статьи 289 УПК РК), свыше 2 месяцев для органов следствия (в том числе следствия по делам дознания в порядке части 1 статьи 288 УПК РК).
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
22. В строке 8 учитываются уголовные дела, выделенные в отдельное производство из ранее соединенных дел.
23. В строке 9 отражаются уголовные дела, принятые к производству, после возвращения на дополнительное расследование.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
24. Из строки 9 в строке 10 - возвращенные судами, в строке 11 - прокурором (учет указанных дел ведется на основании ИУД формы 1.1 согласно приложению 4 к Инструкции по ЕУСС, то есть после принятия дел органами уголовного преследования, специальными прокурорами к производству).
В строке 11 не подлежат учету дела, по которым прокурором принято решение о возвращении на дополнительное расследование с изменением подследственности.
Сноска. Пункт 24 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
25. В строке 12 отражаются уголовные дела по упрощенному досудебному производству (далее - УДП), принятые органом уголовного преследования к производству. Из строки 12 выделяется, в том числе судом (строка 13) и прокурором (строка 14).
26. В строке 15 отражаются уголовные дела, принятые к производству после возвращения прокурором для составления нового обвинительного заключения.
Сноска. Пункт 26 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
27. В строке 16 - возобновленные производством, а также другие случаи принятия к производству.
28. Из строки 16 в строках 17 и 18 учитываются уголовные дела, возобновленные из числа прекращенных в порядке статей 3738 УПК РК и приостановленных в порядке статьи 50 УПК РК соответственно. Учет данных строк ведется на основании ИУД формы 1.1, то есть после принятия дел к своему производству органом уголовного преследования, специальным прокурором.

Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
29. 19 жолда есептік кезеңнің басына аяқталмаған істердің қалдығынан қалыптасатын және осы есептік кезеңде өндіріске қабылданған (1 және 2 жолдардың сомасы) өндірістегі қылмыстық істердің жалпы саны көрсетіледі.
30. Қылмыстық істерді ҚР ҚІЖК 190-бабының 1 және 3 тармақтары тәртібінде қозғау туралы алынған қаулылар 20-жолда көрсетіледі, олардың ішінен 21-жолда қосымша тексеруге жолданған қылмыстық істер бөлінеді, 22-жолда қылмыстық істі қозғаудан бас тартылуымен, 23-жолда қылмыстық істің тоқтатылуымен, 24-жолда өткен жылдары қозғалған қылмыстық істер көрсетіледі.
31. 25-жолда бағыныстылығы бойынша ҚР ҚІЖК 192 және 193 баптары тәртібінде жолданған істер бейнеленеді.
32. Өндірістегілердің қатарынан есептік кезеңде біріктірілген қылмыстық істер 26-жолда бейнеленеді.
33. 27-жолда есептік кезеңде ҚР ҚІЖК 50-бабы тәртібінде өндіріспен тоқтатылған қылмыстық істер көрсетіледі.
34. Есептік кезеңде аяқталған қылмыстық істер 28-жолда көрсетіледі, сонымен қатар 29-жолда негізгі іске біріктірілген аяқталған эпизодтардың саны көрсетіледі.
35. 28-жолдан 30-жолда ҚР ҚІЖК 280-бабының, 31-жолда ҚР ҚІЖК 514-бабының тәртібінде, 32-жолда сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу формасында прокурорға жолданған қылмыстық істер, 33-жолда ҚР ҚІЖК 37 және 38 баптары тәртібінде қысқартылғандар, сонымен қатар 34-жолда ақтау негіздері бойынша тоқтатылған қылмыстық істер ерекшеленеді. 34-жолдан 35-жолда ақтау негіздері бойынша қайтадан қабылданған шешімдерсіз, яғни, есептік кезеңнің соңына соңғы қабылданған шешім бойынша тоқтатылған істер көрсетіледі.
33, 34 және 35 жолдарда қылмыстық істі тергеу барысында қылмыстық қудалау органдары, арнайы прокурор, прокурор қысқартқан қылмыстық істер көрсетіледі. Айыптау қорытындысымен келіп түскендер қатарынан прокурор қысқартқан қылмыстық істер осы жолдарда ескерілмейді.
Ескерту. 35-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
36. Бұрын есепке алынбаған тергеу кезінде айқындалған қылмыстар 36-жолда бейнеленеді.
37. Бұрын ҚР ҚІЖК 50-бабының 1-бөлігі 1-тармағы бойынша тоқтатылғандар қатарынан аяқталған қылмыстар 37-жолда бейнеленеді. Бұл жолда тергеу жолымен ашылған қылмыстар ғана ескеріледі.
38. Есептік кезеңнің соңына аяқталмаған қылмыстық істердің қалдығы 38-жолда, сонымен қатар тұлғалармен 39-жолда ескеріледі.

Сноска. Пункт 28 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
29. В строке 19 отражается общее количество находящихся в производстве уголовных дел, которое формируется из остатка неоконченных дел на начало отчетного периода и принятых к производству в данном отчетном периоде (сумма строк 1 и 2).
30. Отмененные постановления о возбуждении уголовных дел в порядке пунктов 1 и 3 статьи 190 УПК РК отражаются в строке 20, из них в строках 21 выделяются уголовные дела направленные на дополнительную проверку, 22 - с отказом в возбуждении уголовного дела, 23 - с прекращением уголовного дела, 24 - возбужденные в предыдущие годы.
31. В строке 25 отражаются дела, направленные по подследственности в порядке статей 192 и 193 УПК РК.
32. Соединенные уголовные дела в отчетном периоде, из числа находящиеся в производстве, отражаются в строке 26.
33. В строке 27 отражаются уголовные дела, приостановленные производством в порядке статьи 50 УПК РК в отчетном периоде.
34. Оконченные уголовные дела в отчетном периоде указываются в строке 28, в том числе в строке 29 - количество оконченных эпизодов, присоединенных к основным делам.
35. Из строки 28 в строке 30 - уголовные дела, направленные прокурору в порядке статьи 280 УПК РК, 31 - в порядке статьи 514 УПК РК, 32 - в форме упрощенного досудебного производства, 33 - прекращенные в порядке ст. 37 и 38 УПК РК, в том числе в строке 34 выделяются уголовные дела, прекращенные по реабилитирующим основаниям. Из строки 34 в строке 35 - отражаются дела, прекращенные по реабилитирующим основаниям без повторно принятых решений, т.е. по последнему принятому решению на конец отчетного периода.
В строках 33, 34 и 35 отражаются уголовные дела, прекращенные органом уголовного преследования, специальным прокурором, прокурором в ходе расследования уголовного дела. Прекращенные уголовные дела прокурором, из числа поступивших к нему с обвинительным заключением в данных строках не учитывается.
Сноска. Пункт 35 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
36. Выявленные преступления в ходе расследования, ранее не состоявшие на учете, отражаются в строке 36.
37. Оконченные преступления из числа ранее приостановленных по пункту 1 части 1 статьи 50 УПК РК отражаются в строке 37. В данной строке учитываются только преступления, раскрытые следственным путем.
38. Остаток неоконченных уголовных дел на конец отчетного периода учитывается в строке 38, в том числе с лицами в строке 39.

«ҚР ҚІЖК 198 бабы 3 бөлігіне сәйкес арнайы прокурорлар жұмысының негізгі көрсеткіштері» 1-1 кестесі есептің 1 кестесіне ұқсас құрылады.
Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
2-кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың тоқтатылған қылмыстық істер бойынша көрсеткіштері»
Ескерту. Кестенің атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
39. Көрсетілген кесте ҚР ҚІЖК 50-бабының тәртібінде тоқтатылған қылмыстық істер бойынша мәліметтерді бейнелейді және 3 баған мен 63 жолдан тұрады.
40. 1 және 2-бағандар 1-кестенің бағандарына ұқсас қалыптастырылады. 3-баған 1-бағаннан шығады, ол өткен жылдары тоқтатылған және ағымдағы есептік кезеңде олардың тоқтатылуы бойынша шешімдер қабылданған барлық қылмыстық істерді бейнелейді. Егер қылмыстық іс өткен жылдары бір органмен, ал ағымдағы есептік кезеңде екінші органмен тоқтатылса, ағымдағы есептік кезеңде тоқтатқан орган негізге алынады. Егер өткен жылы қылмыстық істен эпизод ерекшеленіп тоқтатылса, ал осы жылы сол эпизод біріктіріліп тоқтатылса, бұл іс 3-бағанда ескерілмейді.
41. 1-жолда ҚР ҚІЖК 50-бабының тәртібінде 2-10 жолдарда бейнеленген негіздер бойынша бөлінген тоқтатылған қылмыстық істер бейнеленеді.
42. 11-жолда бұрын тоқтатылған істерден, сонымен қатар 12-20 жолдарда бейнеленген негіздер бойынша бөлумен прокурормен тоқтату туралы қаулыларды алғаннан кейін жаңғыртылған қылмыстық істер көрсетіледі.
43. 21 жолда прокурор қылмыстық істі тоқтату туралы, соның ішінде 22 жолда қылмыстық қудалау органының, арнайы прокурордың өзінің өтініші бойынша күшін жойған қаулылардың саны көрсетіледі. 21 жолдан 23 жолда прокурор бір қылмыстық іс бойынша қайталап күшін жойған қылмыстық істер көрсетіледі.
Осы қылмыстық іс бойынша тоқтату туралы қаулының күшін жою жөніндегі қаулыны қайта шығару кезінде қайталанғандарды есепке алуды, яғни, 23 жолда прокурор есептік кезеңнің соңында қайталап күшін жойған орган, арнайы прокурор жүргізеді.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
44. Прокурормен алынған қылмыстық істерді тоқтату туралы қаулылар бойынша қабылданған процессуалды шешімдер 24-30 жолдарда бейнеленеді.
45. 24-жолда тоқтатылған қылмыстық істер көрсетіледі, 25-жолда қысқартылған, сонымен қатар 26-жолда ақталған негіздер бойынша, 27-жолда ҚР ҚІЖК 280-бабының тәртібінде прокурорға жолданған, 28-жолда ҚР ҚІЖК 284 және 514 баптары бойынша сотқа жолданған, 29-жолда басқа қылмыстық іспен біріктірілген және 30-жолда бағыныстылығы бойынша жолданған қылмыстық істер көрсетіледі.
24-30 жолдарда соңғы қабылданған шешім, яғни есепті құрастыру кезінде осы қылмыстық іс бойынша нақты шешім бойынша есепке алу жүргізіледі.
Тоқтату туралы қаулылары алынған қылмыстық істер бойынша қабылданған процессуалды шешімдер туралы мәліметтер шешімнің қашан қабылданғанына қарамастан, яғни егер тоқтату туралы қаулы өткен есептік кезеңде (жылда) алынса, ал шешім ағымдағы есептік кезеңде қабылданса, ондай жағдайда олар (24-30) жолдардың бірінде бейнеленеді.

Таблица № 1-1 «Основные показатели работы специальных прокуроров согласно части 3 статьи 198 УПК РК» составляется по аналогии с таблицей 1 отчета.
Сноска. Пункт 38 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
Таблица 2 «Показатели следственных подразделений, специальных
прокуроров по приостановленным уголовным делам»
Сноска. Наименование таблицы в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
39. Указанная таблица отражает сведения по приостановленным уголовным делам в порядке статьи 50 УПК РК и состоит из 3 граф и 63 строк.
40. Графы 1 и 2 формируются по аналогии граф таблицы 1. Графа 3 вытекает из графы 1 и отражает все уголовные дела, которые были приостановлены в прошлые года и по которым принимались решения о приостановлении в текущем отчетном периоде. Если в предыдущие годы уголовное дело было приостановлено одним органом, а в текущем отчетном периоде приостановлено другим органом, считать за тем органом, который приостановил в текущем отчетном периоде. Если в прошлом году из уголовного дела был выделен эпизод и приостановлен, а в этом году данный эпизод соединился, и уже приостановился, как дело то в графе 3 не учитывается.
41. В строке 1 отражаются уголовные дела, приостановленные в порядке статьи 50 УПК РК с разбивкой по основаниям, отраженным по строкам 2-10.
42. В строке 11 учитываются все уголовные дела, возобновленные из ранее приостановленных дел, в том числе и после отмены прокурором постановлений о приостановлении, с раскладкой по основаниям, отраженным в строках 12-20.
43. В строке 21 отражается количество отмененных прокурором постановлений о приостановлении уголовного дела, в том числе в строке 22 - по ходатайству самого органа уголовного преследования, специального прокурора. Из строки 21 в строке 23 отражаются уголовные дела, отмененные прокурором повторно по одному и тому же уголовному делу.
При повторном вынесении постановления об отмене постановления о приостановлении по данному уголовному делу, учет в повторных, то есть в строке 23 ведется за тем органом, специальным прокурором, которому прокурор отменил повторно на конец отчетного периода.
Сноска. Пункт 43 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
44. Принятые процессуальные решения, по отмененным прокурором постановлениям о приостановлении уголовных дел отражаются в строках 24-30.
45. В строке 24 отражаются приостановленные уголовные дела, в строке 25 - прекращенные, в т.ч. в строке 26 - по реабилитирующим основаниям, в строке 27 - направленные прокурору в порядке ст. 280 УПК РК, в строке 28 - направленные в суд в порядке ст.ст. 284 и 514 УПК РК, в строке 29 - соединенные с другим уголовным делом и в строке 30 - направленные по подследственности.
Учет в строках 24-30 ведется по последнему принятому решению, т.е. фактическое решение по данному уголовному делу, на момент составления отчета.
Сведения о принятых процессуальных решениях по уголовным делам, по которым отменены постановления о приостановлении, учитываются не зависимо от того, когда было принято решение об отмене, т.е., если постановление о приостановлении было отменено в прошлом отчетном периоде (годе), а решение принято в текущем отчетном периоде, то оно отражается в одной из строк (24-30).

46. 31-жолда 32-35 жолдарға бөлумен тоқтату туралы қаулылар алынған және олар бойынша есептің құрылу кезінде өндірістегі нақты мерзімді көрсетумен нақты процессуалды шешім қабылданбаған қылмыстық істердің саны көрсетіледі.
32, 33, 34 жолдар сомасы 31-жолға тең болуы керек.
47. 36 жолда бұрын қылмыстық қудалау органының, арнайы прокурордың өзі тоқтатқан істерден жаңғыртылған қылмыстық істер ескеріледі.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
48. 37-43 жолдарда бұрын тоқтатылғандар ішінен жаңғыртылған қылмыстық істер бойынша қабылданған процессуалды шешімдер (жаңғырту туралы шешімнің қашан қабылданғанына қарамастан): 37-тоқтату туралы, 38-қылмыстық істі қысқарту туралы, 39-сонымен қатар ақтау негіздері бойынша, 40-прокурорға ҚР ҚІЖК 280-бабының тәртібінде жолдау туралы, 41-прокурормен сотқа ҚР ҚІЖК 280514 баптарының тәртібінде жолдау туралы, 42-басқа қылмыстық істермен біріктіру туралы, 43-бағыныстылығы бойынша жолдау туралы қылмыстық істер көрсетіледі.
49. 44-жолда 2008 жылдан бергі тоқтатылған қылмыстық істердің қалдығы, яғни, 2008 жылы тоқтату негіздері бойынша 45-53 жолдар бойынша бөлумен есептік жылдың соңына тоқтату туралы шешімдер қабылданған барлық қылмыстық істер ескеріледі.
Егер тоқтатылған іс бойынша өндіріс жаңғыртылса, онда ол өндіріске қабылданған ретінде бейнеленеді, ал қылмыстық іс өндіріске қабылданған сәтінен бастап тиісті жолдардан жойылады.
50. Қайталанғандарды есепке алмағандағы есептік кезеңде қозғалған қылмыстық істердің қатарынан есептік кезеңнің соңындағы тоқтатылған қылмыстық істердің қалдығы 54-жолда бейнеленеді. 55-63 жолдарда қылмыстық істердің тоқтатылу негіздері көрсетіледі. Осы аталған істер соңғы қабылданған шешім бойынша есепке алынады.
34-30, 32-35, 37-43 жолдардың көрсеткіштері соңғы қабылданған шешім бойынша ескеріледі, яғни, егер басында жаңғыртылған немесе алынған қылмыстық іс бойынша тоқтату туралы шешім қабылданса, онда ол 25-жолда көрсетіледі. Егер тоқтату туралы қаулы алып тасталса және іс сотқа жолданса, онда ол 28-жолға ауыстырылады, ал 25-жолдан алып тасталады, сонымен қатар, егер іс өндірісте ескерілген болса, ондай жағдайда ол осы жолдардан алып тасталады.
3-кесте «Тергеу бөлімшелері, арнайы прокурорлар ҚР ҚІЖК 280 және 514 баптары тәртібінде қадағалаушы прокурорға жолдаған қылмыстық істер бойынша көрсеткіштер»
Ескерту. Кестенің атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.

46. В строке 31 с разбивкой по строкам 32-35 учитывается количество уголовных дел, по которым были отменены постановления о приостановлении и по ним не принято окончательное процессуальное решение с указанием фактического срока в производстве на момент составления отчета.
Сумма строк 32, 33, 34, 35 должна быть равна строке 31.
47. В строке 36 учитываются уголовные дела, возобновленные из ранее приостановленных дел самим органом уголовного преследования, специальным прокурором.
Сноска. Пункт 47 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
48. В строках 37-43 отражаются принятые процессуальные решения по возобновленным уголовным делам из ранее приостановленных (независимо от того, когда принято решение о возобновлении): 37 - о приостановлении, 38 - о прекращении уголовного дела, 39 - в том числе по реабилитирующим основаниям, 40 - о направлении прокурору в порядке статей 280 УПК РК, 41 - о направлении прокурором в суд в порядке статей 284514 УПК РК, 42 - о соединении с другими уголовными делами, 43 - о направлении по подследственности.
49. В строке 44 учитывается остаток приостановленных уголовных дел с 2008 года, т.е. все уголовные дела, по которым приняты решения о приостановлении в 2008 году на конец отчетного периода с разбивкой по строкам 45-53 по основаниям приостановления.
Если по приостановленному делу производство возобновляется, оно отражается как принятое к производству, а из соответствующих строк исключается с момента возобновления производства по уголовному делу.
50. Остаток приостановленных уголовных дел на конец отчетного периода из числа возбужденных уголовных дел в отчетном периоде без учета повторных отражается на строке 54. В строках 55-63 отражаются основания приостановления уголовных дел. Учет указанных дел ведется по последнему принятому решению.
Показатели строк 24-30, 32-35, 37-43 учитываются по последнему принятому решению, т.е., если первоначально по возобновленному либо отмененному уголовному делу было принято решение о прекращении, то оно отразиться в строке 25. Если постановление о прекращении в последующем было отменено и дело направлено в суд, то оно переносится в строку 28, а из строки 25 исключается, а также если дело учитывается в производстве, то оно исключается из данных строк.
Таблица 3 «Показатели по уголовным делам, направленным
следственными подразделениями, специальными прокурорами
надзирающему прокурору в порядке статей 190-3, 280 и 514 УПК РК»
Сноска. Наименование таблицы в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).

51. Осы кесте қадағалаушы прокурорға айыптау қорытындысымен жолданған және солар бойынша шешімдер қабылданған қылмыстық істер бойынша мәліметтерді бейнелейді. 2 бағаннан және 31 жолдан тұрады.
Ескерту. 51-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
52. 1 және 2 бағандар 1 кестенің бағандарына ұқсас қалыптасады.
53. 1 жолда ҚР ҚІЖК 280514 баптары тәртібінде прокурорға жолданған қылмыстық істердің жалпы саны бейнеленеді, соның ішінде 2 жолда қайталанып қабылданған шешімдерсіз берілген қылмыстық істер көрсетіледі.
Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
54. 1 жолдан 3 жолда қадағалаушы прокурорға айыптау қорытындысымен, 4 жолда медициналық сипаттағы шараларды қабылдау туралы қаулымен, 5 жолда ҚР ҚІЖК 190-3 бабының тәртібінде жолданған істер көрсетіледі.
Ескерту. 54-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
55. 1 жолдан 6 жолда негізгі істерге біріктірілген, ҚР ҚІЖК 280 және 514 баптарының тәртібінде қадағалаушы прокурорға жолданған эпизодтардың саны көрсетіледі.
Ескерту. 55-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
56. 7 жолда қадағалаушы прокурорға қосымша тергеуге жолдаған істердің саны бейнеленеді (есеп 3.0. нысанды АЕҚ бойынша жүргізіледі), олардың ішінде 8 жолда тергеу жүргізуді басқа органға тапсыру арқылы прокурормен қосымша тергеуге жолдаған қылмыстық істердің саны көрсетіледі.
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
57. 9-15 жолдарда қосымша тергеудің нәтижелері ескеріледі: 9 жолда қадағалаушы прокурорға айыптау қорытындысымен жолданған, 10 жолда прокурор ҚР ҚІЖК 284 және 514 баптарының тәртібінде сотқа жолдаған, 11 жолда қысқартылған, соның ішінде 12 жолда ақталатын негіздер бойынша қысқартылған, 13 - тоқтатылған, 14 - басқа қылмыстық іспен біріктірілген, 15 жолда тергеуде болуы бойынша жолданған қылмыстық істер ерекшеленеді.
12-жол 11-жолдан кіші немесе оған тең болуы тиіс.
Ескерту. 57-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
58. 16-жолда ҚР ҚІЖК 190-4-бабының 2-бөлігі тәртібінде тергеу жүргізу үшін қайтарылған СДІЖ саны бейнеленеді.

51. Настоящая таблица отражает сведения по уголовным делам, направленным надзирающему прокурору с обвинительным заключением и принятым им по ним решениям. Состоит из 2 граф и 31 строк.
Сноска. Пункт 51 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
52. Графы 1 и 2 формируются по аналогии граф таблицы 1.
53. В строке 1 отражается общее количество уголовных дел, направленных надзирающему прокурору в порядке статей 190-3, 280 и 514 УПК РК, в том числе в строке 2 - уголовные дела без повторно принятых решений.
Сноска. Пункт 53 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
54. Из строки 1 в строке 3 - направленные надзирающему прокурору дела с обвинительным заключением, в строке 4 - с постановлением о применении мер медицинского характера и в строке 5 - направленных надзирающему прокурору в порядке статьи 190-3 УПК РК.
Сноска. Пункт 54 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
55. В строке 6 из строки 1 учитывается количество направленных надзирающему прокурору эпизодов в порядке статей 190-3, 280 и 514 УПК РК, присоединенных к основным делам.
Сноска. Пункт 55 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
56. В строке 7 отражается количество дел, направленных надзирающему прокурором на дополнительное расследование (учет ведется по ИУД формы 3.0), из них в строке 8 - количество уголовных дел, направленных на дополнительное расследование прокурором с поручением расследования другому органу.
Сноска. Пункт 56 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
57. В строках 9-15 учитываются результаты дополнительного расследования: в строке 9 - направлено надзирающему прокурору в порядке статьи 280 УПК РК, в строке 10 - направлено прокурором в суд в порядке статей 284 и 514 УПК РК, в строке 11 - прекращено, в том числе в строке 12 выделяются уголовные дела, прекращенные по реабилитирующим основаниям, в 13 - приостановленные, в 14 - соединенные с другим уголовным делом, в 15 - направлено уголовных дел по подследственности.
Строка 12 должна быть меньше или равна строке 11.
Сноска. Пункт 57 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
58. В строке 16 отражается количество УДП возвращенных для производства следствия в порядке части 2 статьи 190-4 УПК РК.

59. 17 жолда қадағалаушы прокурор жаңа айыптау қорытындысын құру үшін қайтарған қылмыстық істердің саны көрсетіледі.
Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
60. 18-жолда сотқа жолданған қылмыстық істердің саны.
61. 19 жолда қабылданған процессуалды шешімдерді көрсете отырып, сот қосымша тергеуге жолдаған қылмыстық істердің саны көрсетіледі (есепке алу 3.0. нысанды АЕҚ бойынша жүргізіледі): 20 жолда қадағалаушы прокурорға айыптау қорытындысымен немесе ҚР ҚІЖК 514 бабының тәртібінде жолдаған, 21 жолда прокурор ҚР ҚІЖК 284 және 514 баптары тәртібінде сотқа жолдаған, 22 жолда тоқтатқан, 25 жолда басқа қылмыстық іспен біріктірілген, 26 жолда тергелу реті бойынша жолданған.
9-15, 20-26 жолдар бойынша істерді есепке алу есептік кезеңнің соңында соңғы қабылданған шынайы шешім, яғни, есепті құру кезіндегі осы қылмыстық іс бойынша нақты шешім бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 61-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
62. 27 жолда қадағалаушы прокурор және сот қосымша тергеуге қайтарған, тергеу мерзімдері өтіп кеткен, ал іс бойынша мерзімдер бойынша бөлумен шешім қабылданбаған қылмыстық істердің саны көрсетіледі: «2 айдан астам, бірақ 3 айдан артық емес» - 28 жол, «3 айдан астам, бірақ 6 айдан артық емес» - 29 жол, «6 айдан астам, бірақ 9 айдан артық емес» - 30 жол, «9 айдан астам» - 31 жол.
Сотпен және прокурормен қосымша тергеуге қайтарылған, ҚР ҚІЖК бойынша тергеу мерзімдері өтіп кеткен қылмыстық істер қылмыстық қуғындау органы істі өндіріске қабылдаған кезінен бастап есепке алынады.
Ескерту. 62-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
4-кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың тоқтатылған қылмыстық істер бойынша көрсеткіштері»
Ескерту. Кестенің атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
63. Осы кесте тоқтатылған қылмыстық істер бойынша мәліметтерді бейнелейді және 3 баған мен 75 жолдан тұрады.
64. 1 және 2-бағандар 1-кестенің бағандарына ұқсас қалыптастырылады. 3-баған 1-бағаннан шығады және өткен жылдары тоқтатылған және ағымдағы есептік кезеңде шешімдер қабылданған барлық қылмыстық істерді бейнелейді.

59. В строке 17 отражается количество уголовных дел, возвращенных надзирающим прокурором для составления нового обвинительного заключения.
Сноска. Пункт 59 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
60. В строке 18 - количество направленных уголовных дел в суд.
61. В строке 19 учитывается количество уголовных дел, направленных на дополнительное расследование судом (учет ведется по ИУД формы 3.0 согласно приложению 8 к Инструкции по ЕУСС) с указанием принятых по ним процессуальным решениям: в строке 20 - направлено надзирающему прокурору с обвинительным заключением либо в порядке статьи 514 УПК РК, в строке 21 - направлено прокурором в суд в порядке статей 284, 514 УПК РК, в строке 22 - прекращено, из них в строке 23 - по реабилитирующим основаниям, в строке 24 - приостановлено, в строке 25 - соединено с другим уголовным делом, в строке 26 - направлено по подследственности.
Учет дел, отраженных по строкам 9-15, 20-26 ведется по последнему принятому реальному решению на конец отчетного периода, т.е. фактическое решение по данному уголовному делу, на момент составления отчета.
Сноска. Пункт 61 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
62. В строке 27 отражается количество уголовных дел, возвращенных на дополнительное расследование надзирающим прокурором и судом, по которым истекли сроки расследования, а решение по делу не принято, с раскладкой по срокам: «свыше 2 месяцев, но не более 3» - строка 28, «свыше 3 месяцев, но не более 6» - строка 29, «свыше 6 месяцев, но не более 9» строка - 30, «свыше 9 месяцев» - строка 31.
Учет уголовных дел, возвращенных на дополнительное расследование судом и прокурором, по которым истекли сроки расследования по УПК РК ведется с момента принятия дела органом уголовного преследования к своему к производству.
Сноска. Пункт 62 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
Таблица 4 «Показатели следственных подразделений, специальных
прокуроров по прекращенным уголовным делам»
Сноска. Наименование таблицы в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
63. Данная таблица отражает сведения по прекращенным уголовным делам и состоит из 3 граф и 75 строк.
64. Графы 1 и 2 формируются по аналогии граф таблицы 1. Графа 3 вытекает из графы 1 и отражает все уголовные дела, которые были прекращены в прошлые года и по которым принимались решения о прекращении в текущем отчетном периоде.

65. 1-жолда аяқталғандар қатарынан тоқтатылған қылмыстық істердің жалпы саны көрсетіледі, олардың ішінде 2-жолда қайталаусыз тоқтатылған қылмыстық істер көрсетіледі.
Егер өткен жылдары қылмыстық істі бір орган, арнайы прокурор, ал ағымдағы есептік кезеңде екінші орган, арнайы прокурор тоқтатқан болса, ағымдағы есептік кезеңде тоқтатқан органға, арнайы прокурорға есептелсін.
Ескерту. 65-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
66. 1-жолдан алынған 3-15 жолдарда прокурорға жіберілген айыптау қорытындысы бар және 4-жолда медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы қаулысы бар істер ескеріледі.
67. 16 жолда 17-29 жолдарда бейнеленетін қысқарту негіздерінің түрлеріне бөле отырып тергеу барысында қадағалаушы прокурор қысқартқан қылмыстық істердің саны ерекшеленеді.
Ескерту. 67-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
68. 30 жолда қадағалаушы прокурорға тоқтату негіздерінің түрлері бойынша бөле отырып айыптау қорытындысымен немесе ҚР ҚІЖК 514 бабының тәртібінде келіп түскеннен кейін (31-43 жолдар) ол тоқтатқан қылмыстық істер ерекшеленеді.
Ескерту. 68-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
69. 44-жолда негізгі істерге біріктірілген істердің саны көрсетіледі, олардың ішінде 45-жолда ақтау негіздері бойынша тоқтатылғандар.
70. 46-жолда ақтау негіздері бойынша тоқтатылған істердің саны көрсетіледі, олардың ішінде 47-жолда басқа ведомстволармен қозғалған істер бойынша (қызметтен тыс, яғни, есепке тек басқа қызметпен емес, басқа ведомствомен қозғалған істер алынады).
71. 48 жолда қылмыстық істі тоқтату туралы қадағалаушы прокурор күшін жойған қаулылардың саны, сонымен қатар 49 жолда қылмыстық қудалау органының, арнайы прокурорлардың өзінің өтініші бойынша алынған қылмыстық істер көрсетіледі.
Ескерту. 71-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
72. 50 жолда қайталанып күші жойылған (егер өткен жылдары қадағалаушы прокурор бір органның, арнайы прокурордың қылмыстық ісінің күшін жойса, ал ағымдағы есептік кезеңде қадағалаушы прокурор басқа органның, арнайы прокурордың қылмыстық ісінің күшін жойған болса, онда ағымдағы есептік кезеңде қадағалаушы прокуратура күшін жойған орган, арнайы прокурор негізге алынады) істер бейнеленеді.

65. В строке 1 отражается общее количество прекращенных уголовных дел из числа оконченных, из них в строке 2 выделяются уголовные дела без повторного прекращения.
Если в предыдущие годы уголовное дело было прекращено одним органом, специальным прокурором, а в текущем отчетном периоде прекращено другим органом, специальным прокурором, считать за тем органом, специальным прокурором, который прекратил в текущем отчетном периоде.
Сноска. Пункт 65 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
66. Из строки 1 в строках 3-15 отражается расклад по видам основания прекращения, с отражением повторно принятых процессуальных решений о прекращении.
67. В строке 16 выделяется количество прекращенных надзирающим прокурором уголовных дел в ходе расследования, с разбивкой по видам основания прекращения, отражаемых в строках 17-29.
Сноска. Пункт 67 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
68. В строке 30 выделяются прекращенные надзирающим прокурором уголовные дела, после поступления к нему с обвинительным заключением либо в порядке статей 190-3514 УПК РК, с разбивкой по видам основания прекращения (строки 31-43).
Сноска. Пункт 68 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
69. В строке 44 отражается количество дел, соединенных к основным делам, из них в строке 45 прекращенных по реабилитирующим основаниям.
В строке 16 не учитываются сведения, отраженные в строке 30.
70. В строке 46 отражается количество прекращенных дел по реабилитирующим основаниям, из них в строке 47 - по делам возбужденным другими ведомствами (независимо от службы, т.е. в учет берутся именно дела, возбужденные другим ведомством, а не другой службой).
71. В строке 48 - количество отмененных надзирающим прокурором постановлений о прекращении уголовного дела, в том числе в строке 49 - по ходатайству самого органа уголовного преследования, специального прокурора.
Сноска. Пункт 71 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
72. В строке 50 - отменено повторно (если в предыдущие годы уголовное дело было отменено надзирающим прокурором одному органу, специальному прокурору, а в текущем отчетном периоде отменено надзирающим прокурором другому органу, специальному прокурору, считать за тем органом, специальным прокурором, которому отменила надзирающая прокуратура в текущем отчетном периоде).

Ескерту. 72-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
73. 51-63 жолдарда 48-жолдан қалыптасатын тоқтату негізінің түрлері бойынша бөлінген қылмыстық істер бейнеленеді.
74. 64 жолдан 70 жолға дейін тоқтату, қысқарту, соның ішінде ақталатын негіздер бойынша, ҚР ҚІЖК 280-бабының тәртібінде қадағалаушы прокурорға жолдау, ҚР ҚІЖК 284 және 514 баптарының тәртібінде қадағалаушы прокурордың сотқа жолдауы, басқа қылмыстық істермен біріктіру, тергеуде болуы бойынша жолдау туралы қабылданған процессуалды шешімдер бейнеленеді. Есепті қалыптастыру кезінде соңғы қабылданған шешім бойынша есепке алу жүргізіледі.
Ескерту. 74-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
75. 71-жолда тоқтату туралы қаулылары алынған және олар бойынша тергеу мерзімдері өтіп кеткен қылмыстық істер бейнеленеді.
76. 72-75 жолдарда тергеу мерзімдерінің өтіп кетуі бойынша бөлу көрсетілген қылмыстық істер бейнеленеді.
5-кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың бұлтартпау шараларын таңдау бойынша көрсеткіштері»
Ескерту. Кестенің атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
77. Көрсетілген кесте ҚР ҚІЖК сәйкес бұлтарпау шарасы таңдалған, тергеушілер, арнайы прокурорлар ұстаған адамдар туралы (соның ішінде кәмелетке толмағандар) мәліметтерді бейнелейді және 2 баған мен 40 жолдан тұрады.
Ескерту. 77-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
78. 1-жолда бұлтартпау шарасы таңдалған тұлғалардың саны бейнеленеді: 2-жолда ешқайда кетпеу туралы қолхат және тиісті емес мінез құлық, 3-жолда жеке кепілдік, 4-жолда әскери қызметшіні әскери бөлік басшылығының бақылауына алуға беру, 5-жолда кәмелетке толмағанды қарауға беру, 6-жолда кепілге салу, 7-жолда үйде қамауда ұстау және 8-жолда қамауға алу көрсетіледі.
Аталған жолдардағы мәліметтер тұлғаға қатысты іс жүргізу бойынша мәжбүрлеу шарасы қолданылған-қолданылмағанына байланыссыз бейнеленеді (бір тұлғаға қатысты таңдалған барлық бұлтарпау шаралары, соның ішінде қайталанғандары ескеріледі.
Мысалы, қамауға алу таңдалған – содан соң алынған, қолхат таңдалып алынған – содан соң қамауға алуға өзгертілген, таңдап алынған бұлтарпау шарасы («қолхат» - 1 және «қамауға алу» - 2 деген жолдарда көрсетілуі керек).
79. 9-жолда ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталған тұлғалардың саны бейнеленеді.
80. 9-жолдан 10-жолда қамауға алынған тұлғалардың саны ескеріледі (ҚР ҚІЖК 150-б.), соның ішінде 11-жолда өткен есептік жылда ұсталғандар, 12-жолда босатылғандардың барлығы, соның ішінде 13-жолда өткен есептік жылы ұсталғандар.

Сноска. Пункт 72 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
73. В строках 51-63 отражены уголовные дела с разбивкой по видам основания прекращения, формируемые из строки 48.
74. В строках с 64 по 70 отражаются принятые процессуальные решения о приостановлении, прекращении, в том числе по реабилитирующим основаниям, направлении надзирающему прокурору в порядке статьи 280 УПК РК, направлении надзирающим прокурором в суд в порядке статей 284514 УПК РК, соединении с другими уголовными делами, направлении по подследственности. Учет ведется по последнему решению, принятому на момент формирования отчета.
Сноска. Пункт 74 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
75. В строке 71 отражаются уголовные дела, по которым отменены постановления о прекращении и по ним истекли сроки расследования.
76. В строках 72-75 учитывается количество уголовных дел с раскладкой по срокам истечения расследования.
Таблица № 5 «Показатели следственных подразделений, специальных
прокуроров по избранию меры пресечения»
Сноска. Наименование таблицы в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
77. Указанная таблица отражает сведения о задержанных следователями, специальными прокурорами лицах (в том числе несовершеннолетних), к которым избиралась мера пресечения в соответствии с УПК РК и состоит из 2 граф и 40 строк.
Сноска. Пункт 77 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
78. В строке 1 отражается количество лиц, в отношении которых избрана мера пресечения: подписка о невыезде и ненадлежащем поведении - строка 2, личное поручительство - строка 3, передача военнослужащего под наблюдение командования воинской части - строка 4, отдача несовершеннолетнего под присмотр - строка 5, залог - строка 6, домашний арест - строка 7 и арест - строка 8.
Сведения в данных строках отражаются независимо от того, применялась ли к лицу мера процессуального принуждения (учитываются все меры пресечения, избранные в отношении одного лица, в том числе и повторные.
Например, избран арест - затем отменен, избрана подписка - затем изменена на арест, избранная меры пресечения должна указываться в строках "подписка" - 1 и "арест" - 2).
79. В строке 9 отражается количество задержанных лиц в порядке статьи 132 УПК РК.
80. Из строки 9 в строке 10 учитывается количество лиц, заключенных под стражу (статья 150 УПК РК), в т.ч. в строке 11 задержанные в предыдущем отчетном годе, в строке 12 - всего освобождено, в том числе в строке 13 задержанные в предыдущем отчетном годе.

81. 12-жолдан 14-жолға қамау сәтінде қылмыстың жасалғанына күдіктің расталмауына байланысты босатылған тұлғалардың саны бейнеленеді, 15-жолда ақтау негіздерімен қылмыстық қуғындалған тұлғалар бейнеленеді. 16-жолда негіздің болмауына байланысты ұсталғанға қамауға алу түріндегі бұлтартпау шарасын қолдану, 17-жолда ҚР ҚІЖК 134-б. талаптарын бұзу арқылы ұстауға байланысты, 18-жолда заңмен белгіленген ұстау мерзімінің өтіп кетуіне байланысты.
19-жолда прокурормен босатылған тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
20-жолда кейіннен іздестіру жарияланған тұлғалар, 21-жолда органдардың өзімен босатылғандар, 22-жолда кейіннен іздестіру жарияланған және 23-жолда ұсталғандарды ұстау орындарының бастықтарымен босатылған тұлғалар бейнеленеді.
82. 24-жолда (9-жолдан) прокурордың қамауға алу туралы өтінішхатты қолдаудан бас тартуының нәтижесінде босатылған тұлғалар, 25-жолда кейіннен іздестіру жарияланған тұлғалар ерекшеленеді. 26-жолда соттың қамауға алуды (қамауда ұстау) санкциялаудан бас тартуымен байланысты босатылған және 27-жолда кейіннен іздестіру жарияланған тұлғалар көрсетіледі.
83. 28-жолда қамауға алу (қамауда ұстау) түріндегі бұзылған және өзгертілген бұлтарпау шараларының жалпы саны бейнеленеді, соның ішінен 29-жолда қылмыстық қудалауды қысқартумен байланысты, 29-жолдан алынған 30-жолда ақталмайтын негіздер бойынша қысқартумен байланысты бұлтартпау шаралары бейнеленеді. 9-30-жолдарды қалыптастыру бастапқы қабылданған шешім бойынша жүргізіледі.
84. 31-жолда өздеріне қатысты Белгілі мерзімде қамауда тұрған қылмыстық істері аяқталған тұлғалар саны ескеріледі, олар 32-35-жолдарда ұстау мерзімдеріне қарай бөлініп жазылады. Аталған жолдардың көрсеткіштерін есепке алу 2.0 нысанды АЕҚ бойынша жүргізіледі, онда сотқа жіберу туралы және тұлғаға қатысты қамауға алу түріндегі бұлтартпау шарасы таңдап алынған шешім бейнеленеді, соның ішінде аталған тұлғаға қатысты соңғы шешім ескеріледі.
Ескерту: сот қылмыстық істі қосымша тергеуге қайтаратын болса, аталған жолдардан көрсеткіштер алынып тасталады.
85. 36-жолда аяқталмаған істер бойынша қамауға алынған тұлғалардың саны бейнеленеді, олар бұдан әрі қамауда болу мерзімдері бойынша 37-40-жолдарда бөлініп жазылады.
6-кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың қылмыстық істерді тергеу мерзімдері бойынша көрсеткіштері»
Ескерту. Кестенің атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
86. Осы кесте қылмыстық істерді тергеу мерзімдері туралы мәліметтерді көрсетеді және 2 баған мен 26 жолдан тұрады (қайталап қабылданған шешімдермен қалыптастырылады).

81. Из строки 12 выделяются в строках 14 - количество лиц, освобожденных за неподтверждением подозрения в совершении преступления на момент ареста, в строке 15 выделяются лица, в отношении которых уголовное преследование прекращено по реабилитирующим основаниям", в строке 16 - за отсутствием основания применить к задержанному меры пресечения в виде ареста, в строке 17 - за произведением задержания с нарушением требований статьи 134 УПК РК, в строке 18 - за истечением установленного законом срока задержания.
В строке 19 отражается общее количество освобожденных прокурором лиц, в строке 20 - выделяются лица, которые в последующем объявлены в розыск, в строке 21 - лица, освобожденные самим органом и в строке 22 - в последующем объявлены в розыск, в строке 23 - лица, освобожденные начальником места содержания задержанных.
82. В строке 24 (из строки 9) - отражаются лица, которые были освобождены в результате отказа прокурором в поддержании ходатайства о заключении под стражу, в строке 25 - в последующем объявлено в розыск. В строке 26 - лица, освобожденные в связи с отказом суда в санкционировании ареста (содержания под стражей) и в строке 27 - в последующем объявлено в розыск.
83. В строке 28 - отражается общее количество отмененных и измененных мер пресечений в виде ареста (заключения под стражу), из них в строке 29 - в связи с прекращением уголовного преследования, из строки 29 в строке 30 - по нереабилитирующим основаниям. Формирование строк с 9 по 30 производится по первоначальному приятому решению.
84. В строке 31 учитывается число лиц, по оконченным уголовным делам, содержащихся под стражей со сроками содержания с разбивкой по срокам 32-35. Учет показателей данных строк ведется по ИУД формы 2.0, где отражено решение о направлении в суд и в отношении лица избрана мера пресечения арест, при этом учитывается последнее решение в отношении данного лица.
Примечание: при возвращении уголовного дела судом на дополнительное расследование из данных строк показатели будут исключены.
85. В строке 36 - отражается число лиц, арестованных по неоконченным делам и с последующим распределением их в строках 37-40 по срокам нахождения под арестом.
Таблица № 6 «Показатели следственных подразделений, специальных
прокуроров по срокам расследования уголовных дел»
Сноска. Наименование таблицы в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
86. Данная таблица отражает сведения о сроках расследования уголовных дел и состоит из 2 граф и 26 строк (формируется с повторно принятыми решениями).

87. 1 және 2-бағандар 1-кестенің бағандарына ұқсас қалыптастырылады.
88. 1-жолда аяқталған, олар бойынша тергеу мерзімі ұзартылған қылмыстық істер көрсетіледі.
89. 1-жолдан қабылданған процессуалды шешімдер бойынша бөлініп жазылған қылмыстық істер: 2-қысқартылған қылмыстық істер бойынша, соның ішінде 3-жолда ақтау негіздерімен қысқартылған қылмыстық істер және 4-жолда ҚР ҚІЖК 280-бабының тәртібімен прокурорға жолданған қылмыстық істер бейнеленеді.
90. 196-бабының 1-бөлігімен белгіленгеннен артық мерзімдерде аяқталған қылмыстық істер бойынша, солардың ішінен 6-жолда қайта жаңғыртылғандар есепке алынбаған қылмыстық істер көрсетіледі.
91. 7-жолда ҚР ҚІЖК 196-бабының 4-бөлігімен көзделген тәртіпте тергеу мерзімдері ұзартылған істер көрсетіледі.
92. 8-жолда ҚР ҚІЖК 196-бабының 7-бөлігінің тәртібінде қосымша тергеу жүргізу үшін істі қайтарумен байланысқандар көрсетіледі.
93. 9-жолда іс бойынша өндірісті қайта жаңартумен байланысты, соның ішінде 10-жолдан алынған ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлігінің 1-тармағынан және 11-жолда ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлігінің 2-тармағынан алынған мәліметтер бейнеленеді.
94. Тергеу мерзімдері бойынша 12-18 жолдарда бөліп жазу арқылы аяқтаған қылмыстық істер көрсетіледі.
95. 19-жолда аяқталмаған істердің қалғандары, оларды тергеу мерзімдеріне қарай 20-26-жолдарда бөліп жазу арқылы бейнеленеді.
Қылмыстық істердің тергеу мерзімдерін есептеу кезінде істің өндірісте болған мерзімі ғана енгізіледі.
7-кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың қылмыстық істерді тергеу кезінде азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау туралы көрсеткіштері»
Ескерту. Кестенің атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
96. Осы кесте азаматтардың конституциялық құқықтарының бұзылуы және оларды қорғау туралы мәліметтерді бейнелейді және 3 баған мен 21 жолдан тұрады.
97. 1 және 2-бағандар 1-кестенің бағандарына ұқсас қалыптастырылады. 1-бағаннан 3-бағанда өздеріне қатысты әр жол бойынша өткен жылдары іс жүргізу шешімдері қабылданған тұлғалардың саны көрсетіледі.
Мысалы: тұлғаға айып тағылған немесе ол өткен жылы ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде қамауда болған, ал осы тұлғаға қатысты қылмыстық іс немесе қылмыстық қуғындау ағымдағы есептік кезеңде ақтайтын негіздер бойынша қысқартылған.
98. 1 жолда оларға қатысты айып тағылғанға дейін бұлтартпау шарасы қолданылған адамдардың жалпы саны және егер адамдар ҚР ҚІЖК 132-142 баптары тәртібінде ұсталған болса немесе ҚР ҚІЖК 149150 баптары тәртібінде қамауда болған болса, қандай да бір бұлтартпау шарасы қолданылғанына қарамастан айып тағылған, содан кейін өндірісін есептік кезеңде прокурор, арнайы прокурор, тергеуші немесе сот ақталатын негіздер бойынша (ҚІЖК 37-бабы 1 бөлігінің 1, 2, 5, 7, 8 тармақшалары және 2 бөлігі) қысқартқан адамдар көрсетіледі.

87. Графы 1 и 2 формируются по аналогии граф таблицы 1.
88. В строке 1 отражается количество оконченных уголовных дел, по которым продлены сроки следствия.
89. Из строки 1 выделяются уголовные дела с разбивкой по принятым процессуальным решениям: строка 2 - по прекращенным уголовным делам, в том числе в строке 3 - по прекращенным по реабилитирующим основаниям и в строке 4 - по уголовным делам, направленным прокурору в порядке статьи 280 УПК РК.
90. В строке 5 отражаются сведения по уголовным делам, оконченным в срок свыше установленного части 1 статьи 196 УПК РК, из них в строке 6 - без учета повторных.
91. В строке 7 - с продлением сроков следствия в порядке, предусмотренном частью 4 статьи 196 УПК РК.
92. В строке 8 - в связи с возвращением дела для производства дополнительного следствия в порядке части 7 статьи 196 УПК РК.
93. В строке 9 - с возобновлением производства по делу, в том числе на строке 10 - из пункта 1 части 1 статьи 50 УПК РК и в строке 11 - из пункта 2 части 1 статьи 50 УПК РК.
94. В строках 12-18 - отражаются оконченные уголовные дела с раскладкой по срокам расследования.
95. В строке 19 - отражается остаток неоконченных дел, с раскладкой в строках 20-26 по срокам расследования.
При расчете сроков расследования уголовных дел входит только то время, когда дело находилось в производстве.
Таблица № 7 «Показатели следственных подразделений, специальных
прокуроров о соблюдении конституционных прав граждан при
расследовании уголовных дел»
Сноска. Наименование таблицы в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
96. Настоящая таблица отражает сведения о нарушениях и защите конституционных прав граждан и состоит из 3-х граф и 21 строк.
97. Графы 1 и 2 формируются по аналогии граф таблицы 1. Из графы 1 в графе 3 указывается количество лиц, в отношении которых принимались те или иные процессуальные решения в прошлые года относительно каждой строки.
Пример: лицу предъявлено обвинение либо задерживалось под стражей в порядке ст. 32 УПК РК в предыдущем году, а уголовное дело, либо уголовное преследование в отношении этого лица прекращено по реабилитирующим основаниям в текущем отчетном периоде.
98. В строке 1 отражается общее количество лиц, в отношении которых применялась мера пресечения до предъявления обвинения, лица, которым независимо от того, применялась ли какая-либо мера пресечения было предъявлено обвинение, а затем производство в отчетном периоде прекращено прокурором, специальным прокурором, следователем или судом по реабилитирующим основаниям (подпункты 1), 2), 5), 7), 8) части 1 и части 2 статьи 37 УПК РК) и, если лица задерживались в порядке статей 132142 УПК РК или лица арестовывались в порядке статей 149,  150УПК РК.

Ескерту. 98-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
99. 1 жолдан 2 жолда оларға қатысты айып тағылғанға дейін бұлтартпау шарасы қолданылған адамдардың жалпы саны, қандай да бір бұлтартпау шарасы қолданылғанына қарамастан айып тағылған, содан кейін өндірісін есептік кезеңде прокурор, арнайы прокурор, тергеуші немесе сот ақталатын негіздер бойынша (ҚІЖК 37 бабы 1 бөлігінің 1, 2, 5, 7, 8 тармақшалары және 2 бөлігі) қысқартқан адамдар көрсетіледі.
Ескерту. 99-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
100. 2-жолдан 3-жолда есептік кезеңде айып тағылған тұлғалар, 4-жолда айып басқа ведомствомен тағылған тұлғалардың саны көрсетіледі, 5-жолда ҚР ҚІЖК 142-бабының тәртібінде ұсталғандардың, сонымен қатар 6-жолда басқа ведомствомен жүргізілген, 7-жолда ҚР ҚК 149-150 баптарының тәртібімен қамауға алынғандар, 8-қамауда басқа ведомствомен алынғандар бейнеленеді.
101. (ҚР 37-б., 1-б., 1, 2, 5, 7, 8 тармақшалары) 1 жолдан 9 жолда қылмыстық істері немесе қылмыстық қуғындауы сотпен ақтау негізінде қысқартылған тұлғалар бейнеледі.
102. 9-жолдан 10-жолда ҚР ҚІЖК 142-бабының тәртібімен ұсталынғандар, соның ішінде 11-жолда басқа ведомствомен ұсталынғандар 12-жолда ҚР ҚІЖК 149 және 150-баптарының тәртібімен, соның ішіде 13-жолда қамауда басқа ведомствомен жүргізілген тұлғалар бейнеленеді.
103. 1-жолдан 14-жолда заңды күшіне енген үкімдермен ақталған тұлғалар бейнеленеді.
104. 14-жолдан 15-жолда ҚР ҚІЖК 142-бабының тәртібінде ұсталғандар соның ішінде 16-ұстау басқа ведомствомен жүргізілген 17- ҚР ҚІЖК 149150 баптарының тәртібімен, соның ішінде 18-қамау басқа ведомствомен жүргізілген.
Ескерту: егер бір тұлғаға қатысты оның конституциялық құқығы бір-екі рет бұзылса, онда бірінші қабылданған шешім бойынша есептеу қажет. Егер қандай да бір шешім жойылса, оған сәйкес жолдарда түзетулер жүргізіледі ( мысалы: ақтау бойынша қысқарту туралы қаулы жойылады).
19-жолда айыпталушы ретінде айыпқа тарту және тұлғаға қатысты шешім қабылдау туралы прокурормен күші жойылған қаулылардың саны бейнеленеді.
105. 19 жолда айыпталушы ретінде тарту және адамға қатысты шешім қабылдау туралы қадағалаушы прокурор күшін жойған қаулылардың саны көрсетіледі.

Сноска. Пункт 98 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
99. Из строки 1 в строке 2 - отражаются лица, в отношении которых применялась мера пресечения до предъявления обвинения, лица, которым независимо от того, применялась ли какая-либо мера пресечения было предъявлено обвинение, а затем производство в отчетном периоде прекращено прокурором, специальным прокурором или следователем по реабилитирующим основаниям (подпункты 1), 2), 5), 7), 8) части 1 и часть 2 статьи 37 УПК РК).
Сноска. Пункт 99 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
100. Из строки 2 в строках 3 - отражаются лица, которым обвинение предъявлялось в отчетном периоде, 4 - в отношении которых обвинение предъявлялось другим ведомством, 5 - лица, которые задерживались в порядке статей 142 УПК РК, в том числе в строке 6 - задержание производилось другим ведомством, в строке 7 - арестованные в порядке ст. 149150 УПК, в т.ч в строке 8 - арест производился другим ведомством.
101. Из строки 1 в строке 9 - отражаются лица, в отношении которых применялась мера пресечения до предъявления обвинения, лица, которым независимо от того, применялась ли какая-либо мера пресечения было предъявлено обвинение, а затем производство в отчетном периоде прекращено судом по реабилитирующим основаниям (п.п. 1, 2, 5, 7, 8 ч. 1 и ч. 2 ст. 37 УПК).
102. Из строки 9 в строке 10 - отражаются лица, которые задерживались в порядке ст. 142 УПК, в том числе в строке 11 - задержание производилось другим ведомством, в строке 12 - арестованные в порядке ст. 149150 УПК, в т.ч. в строке 13 - арест производился другим ведомством.
103. Из строки 1 в строке 14 - отражаются оправданные лица по вступившим приговорам в законную силу.
104. Из строки 14 в строке 15 - отражаются лица, которые задерживались в порядке статьи 142 УПК, в т.ч. строке 16 - задержание производилось другим ведомством, в строке 17 - арестованные в порядке ст. 149150 УПК, в т.ч. строке 18 - арест производился другим ведомством.
Примечание: если в отношении одного лица были нарушены конституционные права два и более, то учитывать по первому принятому решению. Если отменяется какое-либо принятое решение, то в соответствующих строках производится корректировка (пример: отменяется постановление о прекращении по реабилитирующим основаниям).
105. В строке 19 - отражается количество отмененных надзирающим прокурором постановлений о привлечении в качестве обвиняемого и принятии решения в отношении лица.

Ескерту. 105-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
106. 19-жолдан 20-жолда ҚР ҚІЖК 284 және 514 баптарының тәртібінде сотқа жолданған тұлғалардың саны көрсетіледі, және 21-жолда ақталған негіздер бойынша тоқтатылғандар көрсетіледі.
7-1 кесте «ҚР ҚІЖК 198 бабы 3 бөлігіне сәйкес тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың қылмыстық істерді тергеу кезінде азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау туралы көрсеткіштері» есептің 7 кестесіне сәйкес құрылады.
Ескерту. 106-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
8-кесте «Тергеу бөлімшелерінің, арнайы прокурорлардың кәмелетке толмағандардың істері бойынша көрсеткіштері»
Ескерту. Кестенің атауы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
107. Осы кесте 2 бағаннан және 37 жолдан тұрып, кәмелетке толмаған тұлғаларға қатысты қозғалған қылмыстық істер бойынша өндірісте бар және қабылданған іс жүргізу шешімдері туралы мәліметтерді бейнелейді.
108. 1-жолда кәмелетке толмаған тұлғаларға қатысты қозғалған өндірісте бар қылмыстық істердің жалпы саны көрсетіледі.
109. 2 жолда қосымша тергеуге қайтарылған қылмыстық істердің саны ескеріледі, олар 3 жолда қадағалаушы прокурорға және 4 жолда сотқа бөлініп көрсетіледі.
Ескерту. 109-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
110. 5-жолда өндіріспен қайта жаңғыртылған, соның ішінде 6-жолда бұрын қысқартылғандардың ішінен және 7-жолда бұрын тоқтатылғандардың ішінен алынған қылмыстық істердің саны ескеріледі.
111. 8-жолда өндіріспен тоқтатылған істердің саны, олар бойынша 9 және 17-жолдарда тоқтату негіздерін бөліп жазу арқылы көрсетіледі.
112. 18-жолда бір өндіріске біріктірілген қылмыстық істердің саны ерекшеленеді.
113. 19-жолда тергеу жүргізу бойынша жолданған қылмыстық істер көрсетіледі.
114. Есептік кезеңде аяқталған қылмыстық істердің барлығы 20-жолда көрсетіледі.
115. ҚР ҚІЖК мерзімдерін бұзу арқылы аяқталған қылмыстық істердің саны 21-жолда көрсетіледі.
116. 20 жолдан алынған 22-24 жолдарда ҚР ҚІЖК 280 баптарының тәртібінде прокурорға жолданған ҚР ҚІЖК 514 баптарының тәртібімен тиісінше қысқартылған қылмыстық істер саны бейнеленеді.
Ескерту. 116-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 2011.12.30 № 148 (2012.01.01 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
117. 25-37-жолдарда олардың қысқартылу негіздерінің көрсеткіштері бейнеленеді.

Сноска. Пункт 105 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
106. Из строки 19 в строках 20 отражаются количество лиц, направленных в суд в порядке статей 284, и 514 УПК РК и 21 - прекращенных по реабилитирующим основаниям.
Таблица 7-1 «Показатели специальных прокуроров о соблюдении конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел согласно части 3 статьи 198 УПК РК» составляется по аналогии с таблицей 7 отчета.
Сноска. Пункт 106 с изменениями, внесенными приказом Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
Таблица 8 «Показатели подразделений следствия, специальных
прокуроров по делам несовершеннолетних»
Сноска. Наименование таблицы в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
107. Настоящая таблица состоит из 2 граф и 37 строк и отражает сведения о находящихся в производстве и принятых процессуальных решениях по уголовным делам, возбужденным в отношении несовершеннолетних лиц.
108. В строке 1 отражается общее количество находящихся в производстве уголовных дел, возбужденных в отношении несовершеннолетних.
109. В строке 2 - количество уголовных дел возвращенных на дополнительное расследование с разбивкой в строке 3 – надзирающим прокурором и в строке 4 - судом.
Сноска. Пункт 109 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
110. В строке 5 учитывается количество уголовных дел, возобновленных производством с разбивкой по строкам 6 - из ранее прекращенных и 7 - из ранее приостановленных.
111. В строке 8 отражается количество приостановленных дел производством с разбивкой по основаниям приостановления по строкам с 9 по 17.
112. В строке 18 указываются количество соединенных уголовных дел в одно производство.
113. В строке 19 - отражаются уголовные дела, переданные по подследственности.
114. Количество оконченных уголовных дел в отчетном периоде отражается в строке 20.
115. Количество оконченных уголовных дел в срок свыше установленного УПК РК отражается в строке 21.
116. Из строки 20 в строках 22-24 отражается количество уголовных дел, направленные надзирающему прокурору в порядке статей 280514 УПК РК, прекращено, соответственно.
Сноска. Пункт 116 в редакции приказа Генерального прокурора РК от 30.12.2011 № 148 (вводится в действие с 01.01.2012).
117. Основания прекращения уголовных дел отражаются в строках 25-37.

4. Есептің 9-16-кестелерінің құрылымы және оларды қалыптастыру
(анықтау органдарының жұмысы)
9-кесте «Анықтау бөлімшелерінің негізгі көрсеткіштері»
118. Көрсетілген кесте қылмыстық істерді тергеу бойынша анықтау органдары жұмысының негізгі көрсеткіштерін бейнелейді және 2 баған мен 37 жолдан тұрады.
119. 1 және 2-бағандардың көрсеткіштері осы Нұсқаулықтың 16 және 17 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
120. 1, 2, 3, 8-27 және 29-37-жолдарындағы көрсеткіштер тиісінше, осы Нұсқаулықтың 18-20, 22-33, 34-37 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
121. 4-жолда тергеу органдарынан келіп түскен, соның ішінен 5-жолда белгіленген мерзімді бұзу арқылы келіп түскен қылмыстық істер көрсетіледі.
122. 6-жолда басқа анықтау органдарынан тергеуге алынғандығына қарай келіп түскен қылмыстық істер, солардың ішінен 7-жолда басқа анықтау органдарынан белгіленген тергеу мерзімдерін бұзу арқылы тергеуге алынғандығына қарай келіп түскен қылмыстық істер бейнеленеді (30-күннен аса және 2 айдан аса мерзімде ҚР ҚІЖК 288-бабының 1-бөлігі тәртібімен).
123. 28-жолда ҚР ҚІЖК 280287-баптарының тәртібінде аяқталғандардың ішінен прокурорға жолданған қылмыстық істердің саны ерекшеленеді.
10-кесте «Анықтау бөлімшелерінің тоқтатылған қылмыстық істер бойынша көрсеткіштері»
124. Осы кесте тоқтатылған қылмыстық істер бойынша мәліметтерді бейнелеп, 3 баған мен 62 жолдан тұрады. 1-30-жолдардың көрсеткіштері осы Нұсқаулықтың 40-43-тармағының, 35-62 жолдарына 46-49 тармақтарына сәйкес 2-азат жолын қоспағанда, 35-41-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
125. 27-39-жолдарда ҚР ҚІЖК 284289 және 514 баптарының тәртібімен прокурорға жолданған істер бейнеленеді.
126. 28-34 жолдарда ҚР ҚІЖК 284289 және 514 баптарының тәртібімен сотқа жолданған істер бейнеленеді.
127. 31-жолда тоқтату туралы қаулыларының күші жойылған және олар бойынша тергеу мерзімдері өтіп кеткен қылмыстық істердің саны көрсетіледі, олар мерзімдеріне қарай 32-34-жолдар бойынша бөлініп жазылады.
11-кесте «Анықтау бөлімшелерінің ҚР ҚІЖК 280, 287 және 514-баптарының тәртібінде прокурорға жолданған қылмыстық істері бойынша көрсеткіштері»
128. Осы кесте айыптау хаттамасымен, айыптау қорытындысымен немесе дәрігерлік сипаттағы шараларды қолдану туралы қаулымен және олар бойынша прокурордың қабылдаған шешімдерімен прокурорға жолданған қылмыстық істер бойынша анықтау органдарының мәліметтерін бейнелейді және 2 баған мен 31 жолдан тұрады.
129. 1-жолда ҚР ҚІЖК 280287190-3 және 514-баптарының тәртібімен прокурорға жолданған істер бейнеленеді, соның ішінде 2-жолда қайтарусыз және 3-жолда 10 күнге дейінгі мерзімдегі істер бейнеленеді.

4. Структура и формирование таблиц 9-16 отчета
(работа органов дознания)
Таблица 9 "Основные показатели подразделений дознания"
118. Указанная таблица отражает основные показатели работы органов дознания по расследованию уголовных дел и состоит из 2 граф и 37 строк.
119. Показатели граф 1 и 2 формируется согласно пункту 16 и 17 настоящей Инструкции.
120. Показатели строк 1, 2, 3, 8-27 и 29-37 формируются согласно пунктам 18-2022-3334-37 настоящей Инструкции соответственно.
121. В строке 4 отражаются дела, поступившие от органов следствия, из них в строке 5 - c нарушением установленного срока.
122. В строке 6 - дела, поступивших по подследственности из других органов дознания, из них в строке 7 - дела с нарушением установленного срока расследования (свыше 30 дней и в порядке части 1 статей 288 УПК РК - свыше 2 месяцев).
123. В строке 28 - отражается количество уголовных дел направленных прокурору из числа оконченных в порядке статей 280287  УПК РК.
Таблица 10 "Показатели подразделений дознания
по приостановленным уголовным делам"
124. Данная таблица отражает сведения по приостановленным делам и состоит из 3 граф и 62 строк. Показатели строк 1-30 формируются согласно пунктам 40-43, показатели строк 35-62 - согласно пунктам 46-49 настоящей Инструкции.
125. В строках 27 и 39 - отражаются уголовные дела, направленные прокурору в порядке статей 250287 УПК РК.
126. В строках 28 и 40 - отражаются дела, направленные в суд в порядке статей 284289 и 514 УПК РК.
127. В строке 31 отражается дела, по которым отменены постановления о приостановлении и по ним истекли сроки расследования, с разбивкой по строке 32-34 по срокам.
Таблица 11 "По уголовным делам, направленным подразделениями
дознания прокурору в порядке статей 280, 287 и 514 УПК РК"
128. Настоящая таблица отражает сведения дознания по уголовным делам, направленным прокурору с протоколом обвинения, с обвинительным заключением либо с постановлением о применении мер медицинского характера и принятым прокурором по ним решениям. Состоит из 2 граф и 31 строки.
129. В строке 1 отражаются дела, направленные прокурору в порядке статей 280287190-3 и 514 УПК РК, в том числе в строке 2 - без повторных и в строке 3 - в срок до 10 дней.

130. 1-жолдан 4-жолда прокурорға айыптау хататамасымен келіп түскен, 5-жолда айыптау қортындысымен, 6-жолда дәрігерлік сипаттағы шараларды қолдану туралы қаулымен келіп түскен қылмыстық істер көрсетіледі.
131. 8, 11, 21 жолдарда ҚР ҚІЖК 280287190-3 және 514-баптарының тәртібімен прокурорға жолданған істер бейнеленеді.
132. 12-22 жолдарда сотқа ҚР ҚІЖК 284289514-баптарының тәртібімен прокурорға жолданған істер бейнеленеді.
133. 5, 6, 9, 10, 13-20, 23-27 жолдардың көрсеткіштері осы Нұсқаулықтың 53, 55, 56, 57, 58, 59 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
134. 28-жолда ҚР ҚІЖК бойынша мерзімдері өтіп кеткен прокурормен және сотпен қосымша тергеуге жолданған қылмыстық істер бейнеленеді.
135. 28-жолдан 29-жолда 10 тәуліктен астам, бірақ 30 тәуліктен артық емес, 30-жолда 30 тәуліктен астам, бірақ 2-айдан көп емес және 31-жолда 2 айдан астам мерзімдегі істер көрсетіледі.
12-кесте «Анықтау бөлімшелерінің қысқартылған қылмыстық істер бойынша көрсеткіштері»
136. Кестені сипаттау қысқартылған қылмыстық істер жөніндегі мәліметтерді бейнелейді және 3 баған мен 74 жолдан тұрады, осы Нұсқаулықтың 63-72 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
137. 30-жолда прокурорға айыптау хаттамасымен, айыптау қорытындысымен немесе ҚР ҚІЖК 514-бабының тәртібінде келіп түскен, онымен қысқартылған қылмыстық істер ерекшеленеді, олар қысқарту негіздерінің түрлері бойынша 31-43 жолдарда бөлініп көрсетіледі.
138. 71-жолда қысқарту туралы қаулыларының күші жойылған және олар бойынша тергеу мерзімдері өтіп кеткен қылмыстық істердің саны көрсетіледі, олар мерзімдеріне қарай 72-74-жолдарда бөлініп жазылады.
13-кесте «Анықтау бөлімшелерінің бұлтартпау шараларын таңдау бойынша көрсеткіштері»
139. Көрсетілген кесте ҚР ҚІЖК сәйкес бұлтартпау шаралары таңдалған анықтау органдарымен ұсталған тұлғалар (соның ішінде кәмелетке толмағандар) туралы мәліметтерді бейнелейді және 2 баған мен 36 жолдан тұрады. Осы Нұсқаулықтың 76-80-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
140. 31-жолда ҚР ҚІЖК 284289-баптарының тәртібінде сотқа жолдау туралы шешім қабылданған, қамауға алынған тұлғалардың саны бейнеленеді, олар 32-жолда 2 айдан астам, бірақ 3-айдан артық емес, 33-жолда 3 айдан астам мерзімдегі істер бейнеленеді.
141. 34-жолда аяқталмаған істер бойынша қамауға алынған тұлғалардың саны бейнеленеді, олар қамауда болу мерзімдеріне қарай 35-жолда 2 айдан астам, бірақ 3 айдан артық емес, 36-жолда 3 айдан астам мерзімдегі істер бейнеленеді.
31-36-жолдарды қалыптастыру соңғы шешім бойынша жүргізіледі.
14-кесте «Анықтау бөлімшелерінің қылмыстық істерді тергеу мерзімдері бойынша жұмыстарының көрсеткіштері»

130. Из строки 1 в строке 4 отражаются дела, поступившие прокурору с протоколом обвинения, в 5 - с обвинительным заключением, в 6 - с постановлением о применении мер медицинского характера.
131. В строках 8, 11, 21 отражаются дела, направленные прокурору в порядке статей 280287190-3 и 514 УПК РК.
132. В строках 12 и 22 отражаются дела, направленные в суд в порядке статей 284289514 УПК РК.
133. Показатели строк 5, 6, 9, 10, 13-20, 23-27 формируются согласно пунктам 535556575859 настоящей Инструкции.
134. В строке 28 - отражаются уголовные дела, возвращенные на дополнительное расследование прокурором и судом, по которым истекли сроки расследования по УПК РК.
135. Из строки 28 в строке 29 - свыше 10-ти суток, но не более 30-суток, в строке 30 - свыше 30-ти суток, но не более 2-х месяцев и в строке 31 - свыше 2-х месяцев.
Таблица 12 "Показатели подразделений дознания
по прекращенным уголовным делам"
136. Описание таблицы отражает сведения по прекращенным уголовным делам и состоит из 3 граф и 74 строк и формируются согласно пунктам 63-72 настоящей Инструкции.
137. В строке 30 выделяются прекращенные прокурором уголовные дела, поступившие к нему с протоколом обвинения, обвинительным заключением, либо в порядке статьи 514 УПК РК, с разбивкой по видам основания прекращения в строках 31-43.
138. В строке 71 указывается количество уголовных дел, по которым отменены постановления о прекращении и по ним истекли сроки расследования, с разбивкой по срокам в строках 72-74.
Таблица 13 "Сведения об избранных мерах пресечения
подразделениями дознания"
139. Указанная таблица отражает сведения о задержанных органами дознания лицах (в том числе несовершеннолетних), к которым избиралась мера пресечения в соответствии с УПК РК и состоит из 2 граф и 36 строк и формируются согласно пунктам 76-80 настоящей Инструкции.
140. В строке 31 отражается число лиц, в отношении которых принято решение о направлении в суд в порядке статей 284289 УПК РК, содержащихся под стражей с разбивкой по строке 32 - свыше 2-месяцев, но не более 3-х месяцев, по строке 33 - свыше 3-х месяцев.
141. В строке 34 отражается число лиц, арестованных по неоконченным делам и с последующим распределением их по срокам нахождения под стражей в строке 35 - свыше 2-х месяцев, но не более 3-х месяцев, по строке 36 - свыше 3-х месяцев.
Формирование строк с 31-36 производится по последнему решению.
Таблица 14 "Показатели подразделений дознания
по срокам расследования уголовных дел"

142. Бұл кестеде қылмыстық істерді тергеу мерзімдері туралы мәліметтерді бейнелейді, 2 баған және 28 жолдан тұрады (қайта қабылданған шешімдер бойынша қалыптастырылады)
143. 1-жолда анықтау мерзімі ұзартылған қылмыстық істер бейнеленеді.
144. 1-жолда қабылданған процессуалды шешімдер бойынша бөлінген қылмыстық істердің көрсеткіштері ерекшеленеді: 2-жолда қысқартылған қылмыстық істер бойынша, соның ішінде 3-жолда ақтау негіздерімен және 4-жолда ҚР ҚІЖК 280-бабының тәртібімен прокурорға жолданған істер көрсетіледі.
145. 5-жолда ҚР ҚІЖК анықталған мерзімінен астам уақытта аяқталған қылмыстық істер бойынша мәліметтер бейнеленеді, 5-жолдан 6-жолда соның ішінде қайтарусыз, 7-жолда анықтау бойынша (айыптау хаттамасымен), 8-жолда ҚР ҚІЖК 288-бабының 2-бөлігіне сәйкес анықтау, 19-жолда алдын-ала тергеу бойынша мәліметтер бейнеленеді.
146. 5-жолдан 9-жолда ҚР ҚІЖК 285-бабының 13-бөлігі бойынша қарастырылған тәртіппен тергеу мерзімі ұзартылған, 10-жолда ҚР ҚІЖК 196-бабы 7-бөлігінің тәртібімен қосымша тергеу өңдірісі үшін қайтаруға жолданған, 11-жолда іс бойынша өңдірістің жаңғыртылуымен, соның ішінде 12-жолда ҚР ҚІЖК 50-бабының 1-бөлігі 1-тармағынан және 13-жолда ҚР ҚІЖК 50-бабының 1-бөлігі 2-тармағынан мерзімдері ұзартылған қылмыстық істер көрсетіледі.
147. 14-19 жолдарда тергеу мерзімдері көрсетіліп жазылған аяқталған қылмыстық істер бейнеленеді.
148. 20-жолда 10 тәулік ішінде аяқталған істер бейнеленеді.
149. 21-жолда тергеу мерзімдері 22-28 жолдарда көрсетіліп жазылған аяқталмаған істердің қалдығы бейнеленеді.
15 кесте «Анықтау бөлімшелерінің қылмыстық істерді тергеуде азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау көрсеткіштері»
150. Кестенің сипаттамасы азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау және бұзу туралы мәліметтерді бейнелейді және 3 баған мен 21 жолдан тұрады, сондай-ақ осы Нұсқаулықтың 93-101 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
151. 19-жолда айыпталушы ретінде тарту туралы прокурормен алынған қаулылардың саны және тұлғаға қатысты қабылданған шешімдердің  саны көрсетіледі.
152. 19-жолдан 20-жолда ҚР ҚІЖК 284289514 баптарының тәртіптерімен сотқа жолданған және ақтау негіздерімен қысқартылған тұлғалардың саны бейнеленеді.
16-кесте «Тергеу және анықтау бөлімшелерінің кәмелетке толмағандардың істері бойынша көрсеткіштері»
153. Осы кесте 2 баған және 37 жолдан құрылып, кәмелетке толмаған тұлғаларға қатысты қозғалған қылмыстық істер бойынша өндірісте бар және қабылданған іс жүргізу шешімдері туралы мәліметтерді бейнелейді. Кесте осы Нұсқаулықтың 103-113 тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.

142. Данная таблица отражает сведения о сроках расследования уголовных дел и состоит из 2 граф и 28 строк (формируется с повторно принятыми решениями).
143. В строке 1 отражаются уголовные дела, по которым продлены сроки дознания.
144. Из строки 1 выделяются уголовные дела с разбивкой по принятым процессуальным решениям: строка 2 - по прекращенным уголовным делам, в том числе в строке 3 - по реабилитирующим основаниям и в строке 4 - по уголовным делам, направленным прокурору в порядке ст. 280 УПК РК.
145. В строке 5 отражаются сведения по уголовным делам, оконченным в срок свыше установленного УПК РК, из строки 5, в строке 6 - в том числе без повторных, в строке 7 - по дознанию (с протоколом обвинения), строка 8 - по предварительному следствию по делам дознания в соответствии с частью 2 статьи 288 УПК РК.
146. Из строки 5 в строке 9 - с продлением сроков следствия в порядке, предусмотренном частью 13 статьи 285 УПК РК, 10 - в связи с возвращением дела для производства дополнительного следствия в порядке части 7 статьи 196 УПК РК, 11 - с возобновлением производства по делу, в том числе в строке 12 - из пункта 1 части 1 статьи 50 УПК РК и в строке 13 - из пункта 2 части 1 статьи 50 УПК РК.
147. В строках 14-19 - отражаются оконченные уголовные дела с раскладкой по срокам расследования.
148. В строке 20 отражаются оконченные дела в срок до 10 суток.
149. В строке 21 - отражается остаток неоконченных дел, с разбивкой по срокам расследования в строках 22-28.
Таблица 15 "Показатели подразделений дознания о соблюдении
конституционных прав граждан при расследовании уголовных дел"
150. Описание таблицы отражает сведения о нарушениях и защите конституционных прав граждан и состоит из 3-х граф и 21 строки и формируются согласно пунктам 93-101 настоящей Инструкции.
151. В строке 19 - отражается количество отмененных прокурором постановлений о привлечении в качестве обвиняемого и принятии решения в отношении лица.
152. Из строки 19 в строках 20 отражаются количество лиц, направленных в суд в порядке статей 284289 и 514 УПК РК и 21 - прекращенных по реабилитирующим основаниям.
Таблица 16 "Показатели подразделений следствия и
дознания по делам несовершеннолетних"
153. Данная таблица состоит из 2 граф и 37 строк и отражает сведения о находящихся в производстве и принятых процессуальных решениях по уголовным делам, возбужденным в отношении несовершеннолетних лиц. Таблица формируется согласно пунктам 103-113  настоящей Инструкции.

154. 22-жолда ҚР ҚІЖК 280287-баптарының тәртібімен прокурорға жолданған қылмыстық істер бейнеледі.

154. В строке 22 отражаются уголовные дела, направленные прокурору в порядке статей 280287 УПК РК.