Қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде жазатайым жағдайлардан оны мiндеттi сақтандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруды және ұйымдастыруды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 1 наурыздағы N 28 Қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 9 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6156 болып енгізілді.
Қолданушылардың назарына!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Ескерту. Осы қаулының мәтіні бойынша "қызметкер еңбек (қызмет) мiндеттерiн атқарған кезде оның өмiрi мен денсаулығына зиян келтiргенi үшiн жұмыс берушiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн" деген сөздер "қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде жазатайым жағдайлардан оны" деген сөздермен ауыстырылды (3-тармақты қараңыз).
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне міндетті және өзара сақтандыру, салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 20.02.2023 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Бекітілсін:
1) алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.05.2015 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) Осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Аннуитет шарты бойынша аннуитеттік төлемдерді есептеу ережесі және аннуитет шарты мен сақтандырушының жасалатын аннуитет шарттары бойынша істі жүргізуге арналған шығыстарының жол берілетін деңгейіне қойылатын талаптары туралы.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.05.2015 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулы 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы қаулының 1-тармағының 1) тармақшасын қоспағанда, оны бірінші ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне міндетті және өзара сақтандыру, салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 30 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын бірінші ресми жариялағаннан кейін алты ай өткеннен кейін осы қаулының мәтіні бойынша "қызметкер еңбек (қызмет) мiндеттерiн атқарған кезде оның өмiрi мен денсаулығына зиян келтiргенi үшiн жұмыс берушiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн" деген сөздер "қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде жазатайым жағдайлардан оны" деген сөздермен ауыстырылсын.

Об утверждении нормативных правовых актов, регулирующих организацию и осуществление деятельности по обязательному страхованию работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 1 марта 2010 года № 28. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 апреля 2010 года № 6156.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие постановления см. п. 2.
Сноска. В заголовке и по всему тексту слова "гражданско-правовой ответственности работодателя за причинение вреда жизни и здоровью работника при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей" заменены словами "работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей" постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 01.03.2010 № 28 (вводится в действие с 09.08.2010).
В целях реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обязательного и взаимного страхования, налогообложения" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановление Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 20.02.2023 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) исключен постановлением Правления Национального Банка РК от 27.05.2015 № 93 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2) Правила расчета аннуитетных выплат по договору аннуитета и о требованиях к договору аннуитета и допустимому уровню расходов страховщика на ведение дела по заключаемым договорам аннуитета согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпункта 1) пункта 1 настоящего постановления, которое вводится в действие с 1 января 2011 года.
3. По истечении шести месяцев после первого официального опубликования Закона Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обязательного и взаимного страхования, налогообложения" по всему тексту настоящего постановления слова "гражданско-правовой ответственности работодателя за причинение вреда жизни и здоровью работника при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей" заменить словами "работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".

4. Сақтандыру нарығының субъектілерін және басқа қаржы ұйымдарын қадағалау департаменті (Д.Ш. Қарақұлова):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап, он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, актуарийлерге, "Қазақстан актуарийлер қоғамы" қоғамдық бірлестігіне және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
5. Агенттік Төрайымының Қызметі Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қабылдасын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары А.Ө. Алдамбергенге жүктелсін.
Төрайым
Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі
Басқармасының
2010 жылғы 1 наурыздағы
№ 28 қаулысына 1-қосымша
Қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін орындаған кезде жазатайым жағдайлардан оны міндетті сақтандыру шарты бойынша төленуге тиіс сақтандыру сыйлықақысын есептеу барысында үстемеақы коэффициенттерін қолдану ережесі
Ескерту. 1-қосымша алып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.05.2015 № 93 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі
Басқармасының
2010 жылғы 1 наурыздағы
№ 28 қаулысына 2-қосымша
Аннуитет шарты бойынша аннуитеттік төлемдерді есептеу ережесі және аннуитет шарты мен сақтандырушының жасалатын аннуитет шарттары бойынша істі жүргізуге арналған шығыстарының жол берілетін деңгейіне қойылатын талаптары туралы
Осы Ереже "Қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және аннуитет шарты бойынша аннуитеттік төлемдерді есептеу тәртібін және аннуитет шарты мен сақтандырушының жасалатын аннуитет шарттары бойынша істі жүргізуге арналған шығыстарының жол берілетін деңгейіне қойылатын талаптарды айқындайды.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 20.02.2023 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

4. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каракулова Д.Ш.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсеновой Н.В) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, страховых (перестраховочных) организаций, актуариев, Общественного объединения "Общество актуариев Казахстана" и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
5. Службе Председателя Агентства принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Алдамберген А.У.
Председатель
Е. Бахмутова
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору финансового
рынка и финансовых организаций
от 1 марта 2010 года № 28
Правила
применения коэффициентов надбавки при расчете страховой премии,
подлежащей уплате по договору обязательного страхования
работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых
(служебных) обязанностей
Сноска. Правила исключены постановлением Правления Национального Банка РК от 27.05.2015 № 93 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций
от 1 марта 2010 года № 28
Правила расчета аннуитетных выплат
по договору аннуитета и о требованиях к договору аннуитета и
допустимому уровню расходов страховщика на ведение дела по
заключаемым договорам аннуитета
Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей" (далее – Закон) и определяют порядок расчета аннуитетных выплат по договору аннуитета и требования к договору аннуитета и допустимому уровню расходов страховщика на ведение дела по заключаемым договорам аннуитета.
Сноска. Преамбула - в редакции постановление Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 20.02.2023 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1. Аннуитет шарты бойынша аннуитеттік төлемдер мөлшері Заңның 23-бабының 3-тармағына сәйкес анықталады.
2. Аннуитеттік төлемдер құнын есептеу үшін аннуитет шарттары бойынша ағымдағы құн факторын пайдаланады.
3. Ағымдағы құн факторы бір жылға аннуитеттік төлемдерді алған жасқа дейінгі аннуитет шартының жасалған күніндегі жастан сақтандырылушының (лардың) өмірінің соңына дейінгі көрсеткіші (терінің) туындыларының сомасы және тиісінше деңгейдегі дисконтталушы фактор ретінде анықталады. Дисконтталушы фактор аннуитеттік төлемдер құнын есептеу үшін пайдаланатын кірістіліктің тиімді пайыздық ставкасы сомасының кері шамасына және 1-ге тең.
4. Ағымдағы құн факторындағы аннуитеттік төлемдер құнын анықтау кезінде сақтандыру ұйымының сақтандыру нарығындағы актуарийлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар актуарий айқындайтын болжамдық ұлғаю мөлшеріне әрбір қосылғышты түзету арқылы инфляцияның болжанатын деңгейі теңбе-тең аннуитеттік төлемді индексациялау ескеріледі. Болжамдық ұлғаюды актуарий инфляция бойынша статистикалық деректердің негізінде айқындайды және экономикалық көрсеткіштердің өзгеру тәуекелдері ескеріле отырып инфляцияның соңғы 15 жылдағы нақты және болжамды деңгейлерінің орташа мәндерінің ең жоғарысынан кем болмайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 26.01.2021 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Аннуитеттік төлемдер құнын есептеу халықтың өлім-жітімі туралы деректер, инфляцияның болжанатын деңгейі және аннуитет шартының талаптары ескеріле отырып кірістіліктің пайыздық мөлшерлемесінің мөлшері негізінде жүргізіледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 26.01.2021 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Сақтандырушы аннуитет шарттары бойынша аннуитеттік төлемдердің ағымдағы құнының факторын есептеу кезінде осы Ережеге 1, 2-қосымшаларда көрсетілген, сондай-ақ Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12318 болып тіркелген "Зейнетақы аннуитетінің үлгілік шартын бекіту, Зейнетақы аннуитеті шарты бойынша сақтандыру ұйымынан сақтандыру сыйлықақысын және сақтандыру төлемін есептеу әдістемесін, сақтандыру ұйымының жасалатын зейнетақы аннуитеті шарттары бойынша істі жүргізуге арналған шығыстарының жол берілетін деңгейін, сондай-ақ сақтандыру төлемін индекстеу мөлшерлемесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 20 қазандағы № 194 қаулысымен (бұдан әрі – № 194 қаулы) белгіленген көрсеткіштерден аспайтын өлім-жітім көрсеткіштерін пайдаланады.

1. Размер аннуитетных выплат по договору аннуитета определяется в соответствии с пунктом 3 статьи 23 Закона.
2. Для расчета стоимости аннуитетных выплат используется фактор текущей стоимости по договорам аннуитета.
3. Фактор текущей стоимости определяется как сумма произведений показателя (-ей) дожития застрахованного (-ых) от возраста на дату заключения договора аннуитета до возраста получения аннуитетных выплат за год и дисконтирующего фактора в соответствующей степени. Дисконтирующий фактор равен обратной величине от суммы эффективной процентной ставки доходности, используемой для расчета стоимости аннуитетных выплат, и 1.
4. При определении стоимости аннуитетных выплат в факторе текущей стоимости учитывается индексация аннуитетной выплаты пропорционально прогнозируемому уровню инфляции путем корректировки каждого слагаемого на размер прогнозного увеличения, который определяется актуарием страховой организации, имеющим лицензию на осуществление актуарной деятельности на страховом рынке. Прогнозное увеличение определяется актуарием на основе статистических данных по инфляции и составляет не менее максимального из средних значений фактического и прогнозного уровней инфляции за последние 15 лет с учетом риска изменения экономических показателей.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 26.01.2021 № 5 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
5. Расчет стоимости аннуитетных выплат производится на основе данных о смертности населения, прогнозируемого уровня инфляции и размера процентной ставки доходности с учетом условий договора аннуитета.
Сноска. Пункт 5 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 26.01.2021 № 5 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
6. Страховщик при расчете фактора текущей стоимости аннуитетных выплат по договорам аннуитета использует показатели смертности, не превышающие показатели, указанные в приложениях 1, 2 к настоящим Правилам, а также установленные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 октября 2015 года № 194 "Об утверждении типового договора пенсионного аннуитета, установлении Методики расчета страховой премии и страховой выплаты из страховой организации по договору пенсионного аннуитета, допустимого уровня расходов страховой организации на ведение дела по заключаемым договорам пенсионного аннуитета, а также ставки индексации страховой выплаты", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12318 (далее – Постановление № 194).

Зардап шеккен қызметкердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 940-бабының 3-тармағына сәйкес зиянды өтетуге құқығы бар адамдардың пайдасына жасалған аннуитет шарттары бойынша аннуитет төлемдерінің ағымдағы құнының факторын есептеу кезінде өлім-жітімнің мынадай:
1) зардап шеккен қызметкер үшін – осы Ережеге 1-қосымшада көрсетілген;
2) елу сегіз жастан асқан әйелдер мен алпыс үш жастан асқан ер адамдар үшін – № 194 қаулыда көрсетілген;
3) он алты жастан асқан мүгедектігі бар адамдар үшін – осы Ережеге 2-қосымшада көрсетілген көрсеткіштері пайдаланылады;
4) он алты жасқа толмаған мүгедектігі бар адамдар, кәмелетке толмағандар, оқушылар, ата-аналар, ерлі-зайыптылар не қайтыс болған қызметкердің асырауындағы балаларын, немерелерін, бауырларын күтумен айналысатын отбасының басқа мүшесі үшін нөлге тең өлім-жітім көрсеткіштері пайдаланылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 20.02.2023 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-1. Осы Ереженің 6-тармағында көзделген өлім-жітім көрсеткіштерінен төмен болып табылатын өлім-жітім көрсеткіштері қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен (бұдан әрі - уәкілетті орган) келісуге жатады.
Өлім-жітім көрсеткіштерін келісу үшін сақтандырушы уәкілетті органға өлім-жітім көрсеткіштерін қоса тіркей отырып, ерікті нысанда хат жібереді. Уәкілетті орган сақтандырушыдан хат алған күннен бастап оған күнтізбелік отыз күн ішінде өлім-жітім көрсеткіштерін қарау қорытындысы бар хат жібереді. Келісу нәтижелері оң болмаған жағдайда сақтандырушы осы Ереженің 6-тармағында көзделген өлім-жітім көрсеткіштерін қолданады.
Ескерту. Ереже 6-1 тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 143 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 26.01.2021 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
7. Аннуитет шарты бойынша аннуитеттік төлемдер құнын есептеу кезінде жылдық 10 (он) пайыздан аспайтын тиімді жылдық кірістіліктің пайыздық ставкасы пайдаланады.
8. Аннуитет шарты бойынша аннуитеттік төлемдер құны аннуитеттік төлем туындысы және осы Ереженің талаптарына сәйкес есептелген сақтандырылушының сәйкесінше жасындағы ағымдағы құн факторы ретінде анықталады.
9. Егер, аннуитет шартының талаптарына сәйкес аннуитеттік төлемдер Заңға сәйкес аннуитет шартының мерзімі аяқталғанға дейін сақтандырылушы қайтыс болған жағдайда зиянды өтеуге құқығы бар тұлғамен көзделсе, ағымдағы құн факторы аннуитеттік фактордың және осы Ереженің 2, 3, 4, 5, 6, 7-тармақтарына сәйкес анықталған ағымдағы құн факторының сомасы ретінде есептеледі.
Аннуитеттік фактор осы тармақта көрсетілген мерзім аяқталғанға дейін аннуитет шарты жасалған күннен тиісінше деңгейлердегі дисконтталушы фактор сомасын білдіреді.

При расчете фактора текущей стоимости аннуитетных выплат по договорам аннуитета, заключенным в пользу пострадавшего работника, а также лиц, имеющих в соответствии с пунктом 3 статьи 940 Гражданского Кодекса Республики Казахстан право на возмещение вреда, используются следующие показатели смертности:
1) для пострадавшего работника - указанные в приложении 1 к настоящим Правилам;
2) для женщин старше пятидесяти восьми лет и мужчин старше шестидесяти трех лет - указанные в Постановлении № 194;
3) для лиц с инвалидностью старше шестнадцатилетнего возраста - указанные в приложении 2 к настоящим Правилам;
4) для лиц с инвалидностью, не достигших шестнадцатилетнего возраста, несовершеннолетних, учащихся, родителей, супруги либо другого члена семьи, занятого уходом за находившимися на иждивении детьми, внуками, братьями и сестрами умершего работника, используются показатели смертности равные нулю.
Сноска. Пункт 6 - в редакции постановление Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 20.02.2023 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6-1. Показатели смертности, являющиеся ниже показателей смертности, предусмотренных в пункте 6 настоящих Правил, подлежат согласованию с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган).
Для согласования показателей смертности страховщик направляет в уполномоченный орган письмо в произвольной форме с приложением показателей смертности. Уполномоченный орган в течение тридцати календарных дней со дня получения письма от страховщика направляет ему письмо с результатами рассмотрения показателей смертности. При отрицательном результате согласования страховщик использует показатели смертности, предусмотренные пунктом 6 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 6-1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 26.01.2021 № 5 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7. При расчете стоимости аннуитетных выплат по договору аннуитета используется эффективная годовая процентная ставка доходности, не превышающая 10 (десяти) процентов годовых.
8. Стоимость аннуитетных выплат по договору аннуитета определяется как произведение аннуитетной выплаты и фактора текущей стоимости в соответствующем возрасте застрахованного, рассчитанного согласно требованиям настоящих Правил.
9. Если аннуитетные выплаты в соответствии с условиями договора аннуитета предусмотрены лицам, имеющим в соответствии с Законом право на возмещение вреда в случае смерти работника до истечения срока договора аннуитета, фактор текущей стоимости рассчитывается как сумма аннуитетного фактора и фактора текущей стоимости, определенного в соответствии с пунктами 2, 3, 4, 5, 6, 7 настоящих Правил.
Аннуитетный фактор представляет собой сумму дисконтирующего фактора в соответствующих степенях от даты заключения договора аннуитета до истечения срока, указанного в настоящем пункте.

10. Аннуитет шартында мынадай мәліметтер бар:
1) аннуитет шартының нөмірі;
2) сақтандырушының атауы, орналасқан орны, телефоны және банктік деректемелері;
3) сақтанушының (жеке тұлғалар үшін) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, жеке басын куәландыратын құжатты берген органның нөмірі, күні, жеке сәйкестендіру нөмірі, резиденттік белгісі (резидент/бейрезидент) және экономика секторы, тұрғылықты жері, байланыс телефон нөмірлері;
4) сақтанушының (заңды тұлғалар үшін) атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, резиденттік белгісі (резидент/бейрезидент) және экономика секторы, орналасқан жері, банктік деректемелері, байланыс телефон нөмірлері;
5) сақтандырылушы (пайда алушы) жөнінде нұсқау (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні, жеке басын куәландыратын құжатты берген органның нөмірі, күні, жеке сәйкестендіру нөмірі, резиденттік белгісі (резидент/бейрезидент), тұрғылықты жері, байланыс телефон нөмірлері);
6) уәкілетті орган берген аннуитеттік сақтандыруды жүзеге асыру құқығына лицензияны берген күні, сериясы және нөмірі туралы мәліметтер;
7) аннуитет шартының мәні (Заңға сәйкес қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде жазатайым жағдайлардан оны мiндеттi сақтандыру шарты бойынша пайда алушы болып табылатын тұлғаның пайдасына аннуитет шарты бойынша аннуитеттік төлемдерді жүзеге асыру);
8) сақтандыру объектісін көрсету;
9) сақтандыру сыйлықақысының мөлшері, тәртібі және төлеу мерзімі, сонымен қатар аннуитет шарты бойынша сақтандыру сыйлықақысы Заңның 19 және 23-баптарына сәйкес анықталады;
10) сақтандыру төлемінің мөлшері, тәртібі және мерзімі, оның ішінде сақтандыру төлемдерін жүзеге асырудың басталған күні;
11) тараптардың құқықтары мен міндеттері;
12) аннуитет шартының қолданылу аумағы;
13) аннуитет шартының қолданылу мерзімі;

10. Договор аннуитета содержит следующие сведения:
1) номер договора аннуитета;
2) наименование, место нахождения, телефон и банковские реквизиты страховщика;
3) фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, номер, дата и орган выдачи документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер, признак резидентства (резидент/нерезидент) и сектора экономики, место жительства страхователя (для физических лиц), контактные номера телефонов;
4) наименование, бизнес-идентификационный номер, признак резидентства (резидент/нерезидент) и сектора экономики, место нахождения, банковские реквизиты страхователя (для юридических лиц), контактные номера телефонов;
5) указание о застрахованном (выгодоприобретателе) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения, номер, дата и орган выдачи документа, удостоверяющего личность, индивидуальный идентификационный номер, признак резидентства (резидент/нерезидент), место жительства, контактные номера телефонов);
6) сведения о дате выдачи, серии и номере лицензии на право осуществления аннуитетного страхования, выданной уполномоченным органом;
7) предмет договора аннуитета (осуществление аннуитетных выплат по договору аннуитета в пользу лица, являющегося выгодоприобретателем по договору обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей в соответствии с Законом);
8) указание объекта страхования;
9) размер, порядок и сроки уплаты страховой премии, при этом страховая премия по договору аннуитета определяется в соответствии со статьями 19 и 23 Закона;
10) размер, порядок и сроки страховой выплаты, в том числе дата начала осуществления страховых выплат;
11) права и обязанности сторон;
12) территория действия договора аннуитета;
13) срок действия договора аннуитета;

14) аннуитет шартына өзгерістер мен толықтырулар енгізу жағдайы мен тәртібі;
15) аннуитет шартын бұзу және тоқтату жағдайы мен тәртібі;
16) тараптардың қолтаңбалары;
17) аннуитет шартының жасалған күні.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 143 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 30.05.2016 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.

14) случаи и порядок внесения изменений и дополнений в договор аннуитета;
15) случаи и порядок расторжения и прекращения договора аннуитета;
16) подписи сторон;
17) дата заключения договора аннуитета.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными постановлением АФН РК от 03.09.2010 № 143 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); постановлением Правления Национального Банка РК от 30.05.2016 № 127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального).

11. Аннуитет шартының талаптарымен Қазақстан Республикасы Азаматтық Кодексінің 940-бабының 3-тармағына сәйкес аннуитет шартының қолданылу кезеңінде қызметкердің қайтыс болуымен байланысты, пайда алушыларға аннуитеттік төлемдерді жүзеге асыру көзделуі мүмкін.
12. Аннуитет шарты бойынша сақтандыру төлемі сақтандырылушының (пайда алушының) банктік шотына сақтандыру төлемінің сомасын аудару арқылы немесе сақтандырылушының (пайда алушының) сақтандырушының кассасынан қолма-қол ақшаны алуы арқылы жүзеге асырылады. Сақтандырылушының (пайда алушының) банктік шотына сақтандыру төлемін аудару барысында банктік қызметті төлеу сақтандырушының қаражаты есебінен жүргізіледі.

11. Условиями договора аннуитета может предусматриваться осуществление аннуитетных выплат выгодоприобретателям, в связи со смертью работника в период действия договора аннуитета в соответствии с пунктом 3 статьи 940 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
12. Страховая выплата по договору аннуитета осуществляется путем перечисления суммы страховой выплаты на банковский счет застрахованного (выгодоприобретателя) или путем получения застрахованным (выгодоприобретателем) наличных денег в кассе страховщика. Оплата банковских услуг при перечислении страховой выплаты на банковский счет застрахованного (выгодоприобретателя) производится за счет средств страховщика.