"Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 10 ақпандағы № 79, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 28 қаңтардағы № 28, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 қаңтардағы № 28-ө бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 18 наурыздағы N 186, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2010 жылғы 18 наурыздағы N 125 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2010 жылғы 17 наурыздағы N 89-ө бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 12 сәуірде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6160 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 133 және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 26 ақпандағы № 178 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 19.02.2016 № 133 және ҚР Білім және ғылым министрінің 26.02.2016 № 178 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бірлескен бұйрығымен.
«Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 8-бабы 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. «Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 10 ақпандағы № 79, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 28 қаңтардағы № 28, Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 қаңтардағы № 28-ө бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 5560 болып тіркелді, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағының 2009 жылғы № 7 жарияланды) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау ережесінде:
178-тармақтарда «психоневрологиялық патологиясы бар балалардың» деген сөздер «өмірлік қиын жағдайда жүрген адамдардың (отбасылардың)» деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта «медициналық әлеуметтік мекемелер мен ұйымдардағы (бұдан әрі - МӘҰ) психоневрологиялық патологиясы бар балаларға» деген сөздер «медициналық әлеуметтік мекемелер мен ұйымдарда (бұдан әрі - МӘҰ) қызмет көрсетілетін өмірлік қиын жағдайда жүрген адамдарға (отбасыларға)» деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта:
1), 2), 3) және 4) тармақшаларда «баланың» деген сөз алып тасталсын;
2) тармақшада «оның оқуға, еңбек қызметіне, бағдарлануға, қарым-қатынасқа және өзінің мінез-құлқын бақылау қабілеттеріне» деген сөздер «оқуға, еңбек қызметіне, бағдарлануға, қарым-қатынасқа және өзінің мінез-құлқын бақылауға жеке қабілеттеріне» деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшада «оның өзіне өзі қызмет ету және осы проблеманы отбасымен шешу қабілетіне» деген сөздер «өзіне өзі қызмет етудің және осы проблеманы отбасымен шешудің жеке қабілетіне» деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақта «Психоневрологиялық патологиясы бар балалардың» деген сөздер «Өмірлік қиын жағдайда жүрген адамдардың» деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта:
«психофизикалық» деген сөзден кейін «және сөйлеу психикалық» деген сөздермен толықтырылсын;
«Психоневрологиялық патологиясы бар» деген сөздер алып тасталсын;
11-тармақта:
бірінші абзацта «психоневрологиялық патологиясы бар балалардың заңды өкілдері» деген сөздер «өмірлік қиын жағдайда жүрген адам, не оның заңды өкілі немесе оның отбасы мүшелерінің біреуі» деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшада «психоневрологиялық патологиясы бар балалар үйде немесе жартылай стационарлық үлгідегі МӘҰ болған» деген сөздер «өмірлік қиын жағдайда жүрген адамдарға (отбасыларға) үйде немесе жартылай стационарлық үлгідегі МӘҰ-да қызмет көрсетілген» деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
«және» деген жалғаулық «немесе» деген жалғаулықпен ауыстырылсын;
«психоневрологиялық патологиясы бар балалар» деген сөздер «өмірлік қиын жағдайда жүрген адамдар» деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақта:
«Мүгедек баланы» деген сөздер «Мүгедекті» деген сөзбен ауыстырылсын;
«әлеуметтік-медициналық,» деген сөздерден кейін «әлеуметтік-мәдени, әлеуметтік-еңбек,» деген сөздермен толықтырылсын;
«баланың» деген сөз алып тасталсын;

О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 февраля 2009 года № 79, Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2009 года № 28, Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 января 2009 года № 28-п "Об утверждении Правил оценки и определения потребности в специальных социальных услугах"
Совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 марта 2010 года № 186, Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2010 года № 125 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 17 марта 2010 года № 89-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2010 года № 6160. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 19 февраля 2016 года № 133 и Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 февраля 2016 года № 178
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра здравоохранения РК от 19.02.2016 № 133 и Министра образования и науки РК от 26.02.2016 № 178 (порядок введения в действие см. п. 4).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года "О специальных социальных услугах" ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 10 февраля 2009 года № 79, Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2009 года № 28, Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 января 2009 года № 28-п "Об утверждении Правил оценки и определения потребности в специальных социальных услугах" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5560, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2009 год, № 7) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оценки и определения потребности в специальных социальных услугах, утвержденных указанным совместным приказом:
в пунктах 178 слова "детей с психоневрологическими патологиями" заменить словами "лиц (семей), находящихся в трудной жизненной ситуации";
в пункте 5 слова "детей с психоневрологическими патологиями, находящихся" заменить словами "лиц (семей), находящихся в трудной жизненной ситуации, обслуживающихся";
в пункте 8:
в подпунктах 1)2)3) и 4) слово "ребенка" исключить;
в подпунктах 2) и 3) слово "его" заменить словом "индивидуальных";
в пункте 9 слова "детей с психоневрологическими патологиями" заменить словами "лиц, находящихся в трудной жизненной ситуации,";
в пункте 10:
после слова "психофизического" дополнить словами "и психо-речевого";
слова "с психоневрологическими патологиями" исключить;
в пункте 11:
в абзаце первом слова "родителями (законными представителями) детей с психоневрологическими патологиями" заменить словами "лицом, находящимся в трудной жизненной ситуации, либо его законным представителем или одним из членов его семьи";
в подпункте 1) слова "нахождения детей с психоневрологическими патологиями" заменить словами "обслуживания лица (семьи), находящегося в трудной жизненной ситуации, в условиях";
в подпункте 2):
союз "и" заменить на союз "или";
слова "детей с психоневрологическими патологиями" заменить словами "лица, находящегося в трудной жизненной ситуации,";
в пункте 12:
слова "ребенка-инвалида" заменить словом "инвалида";
после слов "социально-медицинских," дополнить словами "социально-культурных, социально-трудовых,";
слово "ребенка" исключить;

123 және 4-қосымшада «Баланың Т. А. Ә. _________________» деген жолда «Баланың» деген сөз алып тасталсын;
4-қосымшада:
кестенің 2-бағанында:
реттік нөмірі 3 жолдағы «Тіршілік әрекетінің шектелуі» деген сөздер «Бірге тұратын отбасы мүшелерінің тіршілік әрекетінің шектелуі» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 7, 8, 12, 13 жолдағы «ата-ана», «ата-ананың» деген сөздер «бірге тұратын отбасы мүшелері», «бірге тұратын отбасы мүшелерінің» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 10 жолдағы «ата-ананың» деген сөздер «отбасының» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 14 жолдағы «бала», «баланың» деген сөздер «өмірлік қиын жағдайда жүрген адам», «өмірлік қиын жағдайда жүрген адамның» деген сөздермен ауыстырылсын, тиісінше;
реттік нөмірі 15 жолдағы «баланың» деген сөз «өмірлік қиын жағдайда жүрген адамның» деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 16 жолдағы «қамқорлықтағы адамның» деген сөздер «өмірлік қиын жағдайда жүрген адамның» деген сөздермен ауыстырылсын;
кестенің 3-бағанында:
бірінші жолда «(+ немесе -)» сөздер алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі Ә.Б. Нүсіповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
____________ Ж. Досқалиев
2010 жылғы 18 наурыз
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
____________ Ж. Түймебаев
2010 жылғы 18 наурыз
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
__________ Г. Әбдіқалықова
2010 жылғы 17 наурыз

в приложениях 123 и 4 в строке "Ф.И.О. ребенка " слово "ребенка" исключить;
в приложении 4:
в графе 2 таблицы:
в строке, порядковый номер 3, слова "родителей (законных представителей)" заменить словами "совместно проживающих членов семьи";
в строках, порядковые номера 7, 8, 12, 13 таблицы слова "родителей" заменить словами "совместно проживающих членов семьи";
в строке, порядковый номер 10, слово "родительских" заменить словом "семейных";
в строке, порядковый номер 14, слова "ребенок", "ребенка" заменить словами "лицо, находящееся в трудной жизненной ситуации,","лица, находящегося в трудной жизненной ситуации,", соответственно;
в строке, порядковый номер 15, слово "ребенка" заменить словами "лица, находящегося в трудной жизненной ситуации,";
в строке, порядковый номер 16, слово "опекаемого" заменить словами "лица, находящегося в трудной жизненной ситуации,";
в графе 3 таблицы:
в первой строке слова "(+ или -)" исключить.
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Нусупову А.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Министр здравоохранения             Министр труда и
Республики Казахстан                социальной защиты населения
___________ Ж. Доскалиев            Республики Казахстан
от 18 марта 2010 года               _____________ Г. Абдыкаликова
от 17 марта 2010 года
Министр образования и науки
Республики Казахстан
__________ Ж. Туймебаев
18 марта 2010 года