Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасу үшін пилоттық екі кезеңді конкурс өткізудің ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 29 сәуірдегі N 02-01-02/75 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 20 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6243 болып енгізілді
Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасу үшін конкурстық іріктеуді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі «Мемлекеттік қызмет туралы» Заңының 14-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасу үшін пилоттық екі кезеңді конкурс өткізудің ережесі бекітілсін.
2. Пилоттық екі кезеңді конкурс 2010 жылдың 1 қыркүйегінен 2011 жылдың 1 қыркүйегіне дейін Ақмола және Оңтүстік Қазақстан облыстарында өткізілсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2011.02.23 № 02-01-02/34 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызметті құқықтық қамтамасыз ету департаменті (Хайдаров А.Ш.) заңнамада бекітілген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және кейіннен оның ресми бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2010 жылдың 1 қыркүйегінен 2011 жылдың 1 қыркүйегіне дейін қолданыста болады және ресми жариялануға тиіс.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2011.02.23 № 02-01-02/34 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
Төраға                                         Қ. Нұрпейісов
Келісілді                          Келісілді
Ақмола облысының әкімі             Оңтүстік Қазақстан
С.А. Дьяченко                      облысының әкімі
А.И. Мырзахметов
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет
істері агенттігі Төрағасының
2010 жылғы 29 сәуірдегі
№ 02-01-02/75
бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасу үшін пилоттық екі кезеңді конкурс өткізудің
Ережесі
Ескерту. Бүкіл мәтін бойынша «1 наурызына» деген сөздер «1 қыркүйегіне» деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2011.02.23 № 02-01-02/34 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.

Об утверждении Правил проведения пилотного двухэтапного конкурса для занятия административных государственных должностей
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 апреля 2010 года № 02-01-02/75. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2010 года № 6243
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 4.
В целях совершенствования конкурсного отбора для занятия административных государственных должностей, в соответствии со статьей 14 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения пилотного двухэтапного конкурса для занятия административных государственных должностей.
2. Провести пилотный двухэтапный конкурс в Акмолинской и Южно-Казахстанской областях с 1 сентября 2010 года до 1 сентября 2011 года.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам гос.службы от 23.02.2011 № 02-01-02/34 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
3. Департаменту правового обеспечения государственной службы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (Хайдаров А.Ш.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
4. Настоящий приказ действует с 1 сентября 2010 года до 1 сентября 2011 года и подлежит официальному опубликованию.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Председателя Агентства РК по делам гос.службы от 23.02.2011 № 02-01-02/34 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Председатель                               К. Нурпеисов
Согласовано                     Согласовано
Аким Акмолинской области        Аким Южно-Казахстанской области
Дьяченко С.А.                   Мырзахметов А.И.
_______________                 _______________
"__"___________ 2010 года       "__"___________ 2010 года
Утверждены
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 29 апреля 2010 года № 02-01-02/75
ПРАВИЛА
проведения пилотного двухэтапного конкурса для занятия
административных государственных должностей
Сноска. По всему тексту Правил слова "1 марта" заменены словами "1 сентября" в соответствии с приказом Председателя Агентства РК по делам гос.службы от 23.02.2011 № 02-01-02/34 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня его первого официального опубликования).

Осы Ереже Ақмола және Оңтүстік Қазақстан облыстарында 2010 жылдың 1 қыркүйегінен 2011 жылдың 1 қыркүйегіне дейін кезеңінде жергілікті мемлекеттік органдардағы (бұдан әрі - мемлекеттік органдар) мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға пилоттық екі кезеңді конкурс өткізудің (бұдан әрі - конкурс) шарттары мен тәртібін айқындайды және «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 14-бабына сәйкес  мемлекеттік қызметке үміткерлерді іріктеу ресімдерін жетілдіру мақсатында әзірленді. Пилоттық жоба конкурстың бірінші кезеңін (тестілеу) мемлекеттік қызметке кіргісі келетін барлық азаматтар үшін бірыңғай тестілеу нысанындағы бір реттік акция түрінде өткізуді көздейді. Екінші кезеңде мемлекеттік органдар бірінші кезеңнен сәтті өткен азаматтардың ішінен іріктеуді жүзеге асырады.
Ескерту. Кіріспеге өзгерту енгізілді - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2011.02.23 № 02-01-02/34 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) бұйрығымен.
1. Жалпы ережелер
1. Пилоттық жоба Ақмола және Оңтүстік Қазақстан облыстарында 2010 жылдың 1 қыркүйегінен 2011 жылдың 1 қыркүйегіне дейін келесідей: О-1, D-2, D-3, D-4, D-5, D-О-1, D-О-2, D-О-3, D-О-4, D-О-5, D-О-6, Е-1, Е-2, Е-3, Е-4, Е-5, Е-R-1, Е-R-2, Е-R-3, Е-R-4, Е-R-5, Е-G-1, Е-G-2, Е-G-3 және Е-G-4 санаттарының бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына конкурстық іріктеу өткізуді көздейді.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі Төрағасының 1999 жылғы 24 қарашадағы № А-202 бұйрығымен бекітілген Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға конкурс өткізудің Қағидасы (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік тізімінде № 986 тіркелген), Ақмола және Оңтүстік Қазақстан облыстарының мемлекеттік органдарындағы бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға пилоттық жобаны өткізу кезеңінде қолданылмайды.
3. Пилоттық жоба өткізілген кезде Заңның және өзге де мемлекеттік қызмет туралы заңнамалардың талаптары сақталуы тиіс.
4. Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) мен оның аумақтық бөлімшелерінің жолдауы бойынша олардың қызметкерлері үміткерлермен әңгімелесуге және конкурс комиссиясының қорытынды мәжілісіне қатыса алады.
5. Конкурс комиссиясының шешімі мемлекеттік әкімшілік қызметтің бос лауазымына орналасудың немесе мұндай лауазымға орналастырудан бас тартуға негіздеме болады.
6. Мемлекеттік орган қайта ұйымдастырылған немесе таратылған жағдайда, жарияланған конкурс оның өткізудің кез келген кезеңінде ол туралы міндетті түрде бұқаралық ақпарат құралдарына жарияланып тоқтатылуға тиіс.

Настоящие Правила определяют условия и порядок проведения в период с 1 сентября 2010 года по 1 сентября 2011 года пилотных двухэтапных конкурсов на занятие административных государственных должностей (далее - пилотный проект) в местных государственных органах в Акмолинской и Южно-Казахстанской областей (далее - государственные органы) и разработаны в соответствии со статьей 14  Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе" (далее - Закон) в целях совершенствования процедуры отбора претендентов на государственную службу. Пилотный проект предполагает, что первый этап конкурса (тестирование) проводится в виде разовых акций в форме единого тестирования для всех граждан, желающих поступить на государственную службу. На втором этапе государственные органы осуществляют отбор из числа граждан, успешно прошедших первый этап.
1. Общие положения
1. Пилотный проект в Акмолинской и Южно-Казахстанской областях с 1 сентября 2010 года до 1 сентября 2011 года предусматривает конкурсный отбор административных государственных должностей на следующие категории: D-1, D-2, D-3, D-4, D-5, D-O-l, D-O-2, D-O-3, D-O-4, D-O-5, D-0-6, Е-1, Е-2, Е-3, Е-4, Е-5, E-R-l, E-R-2, E-R-3, E-R-4, E-R-5, E-G-l, E-G-2, E-G-3 и E-G-4.
2. Правила проведения конкурса на занятие вакантной административной государственной должности, утвержденные приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 24 ноября 1999 года № А-202 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 986), не применяются в период проведения пилотного проекта для занятия административных государственных должностей в государственных органах Акмолинской и Южно-Казахстанской областях.
3. При проведении пилотного проекта должны быть соблюдены требования Закона и иного законодательства о государственной службе.
4. По направлению уполномоченного органа по делам государственной службы (далее - уполномоченный орган) и его территориальных подразделений их работники могут присутствовать на собеседовании с кандидатами и заключительном заседании конкурсной комиссии.
5. Решение конкурсной комиссии является основанием для занятия вакантной должности административной государственной службы либо отказа в поступлении на такую должность.
6. В случаях реорганизации или ликвидации государственного органа объявленный конкурс на занятие вакантной административной государственной должности подлежит отмене на любом этапе его проведения с обязательным оповещением об этом в средствах массовой информации.

7. Азаматтар пилоттық жобаға қатысу шығындарын (тестілеу немесе әңгімелесу өтетін жерге келу және қайту, тұратын жер жалдау және тұру, байланыс қызметінің барлық түрлерін пайдалану) өздерінің жеке қаражаттары есебінен жүргізеді.
2. Пилоттық жобаны өткізудің шарттары мен тәртібі
8. Пилоттық жобаға Қазақстан Республикасының:
1) жасы он сегізден төмен емес;
2) біліктілік талаптарына сай азаматтары қатысады.
9. Пилоттық жобаға қатысуға:
1) осы Ереженің 8-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес емес;
2) заңды күшіне енген сот шешімімен жұмыс істеу қабілеті төмен немесе жұмыс істеу қабілеті шектелген болып танылғандар;
3) заңдылық күші бар сот шешімімен белгілі бір анықталған мерзімге дейін мемлекеттік қызметті атқару құқығынан айырылғандар;
4) біліктілік талаптарында тиісті қызметтерді атқару үшін денсаулық жағдайына арнаулы талаптар белгіленген реттерде медициналық мекеменің қорытындысына сәйкес лауазымдық өкілеттікті орындауға кедергі келтіретін науқасы бар;
5) мемлекеттік қызметке кірер алдында бір жыл ішінде қасақана құқық бұзушылығы үшін сот тәртібімен әкімшілік жаза қолданылған;
6) мемлекеттік қызметке кіргенге дейін үш жыл ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін сот тәртібімен әкімшілік жаза қолданылған;
7) сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған;
8) жұмыстан босату түріндегі тәртіптік жазаны қоспағанда, мемлекеттік қызметке кірер алдында үш жыл ішінде сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылығы үшін тәртіптік жауапкершілікке тартылған;
9) сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін жұмыстан босатылған;
10) мемлекеттік қызметке кіру уақытына өтелмеген немесе заңда белгіленген тәртіппен алынбаған соттылығы бар азаматтар жіберілмейді.
10. Пилоттық жоба екі кезеңде өткізіледі:
1) бірінші кезең - мемлекеттік органдарда мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді тестілеу үшін оларды іріктеу;
2) екінші кезең - бірінші кезеңнен сәтті өткен үміткерлерді бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдары бар мемлекеттік органның конкурстық комиссиясының іріктеуі.
3. Бірінші кезең - мемлекеттік органдарда мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға үміткерлерді тестілеу үшін оларды іріктеу
11. Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі пилоттық жобаның бірінші кезеңін өткізу туралы хабарландыруды тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағына таралатын мерзімді баспасөз басылымдарында жариялайды.

7. Расходы по участию в пилотном проекте (проезд к месту проведения тестирования или собеседования и обратно, наем жилого помещения, проживание, пользование услугами связи всех видов) граждане производят за счет собственных средств.
2. Условия и порядок проведения пилотного проекта
8. В пилотном проекте участвуют граждане Республики Казахстан:
1) не моложе восемнадцати лет;
2) соответствующие квалификационным требованиям.
9. К участию в пилотном проекте не допускаются граждане:
1) не соответствующие требованиям, установленным в пункте 8 настоящих Правил;
2) признанные недееспособными или ограниченно дееспособными решением суда, вступившим в законную силу;
3) лишенные права занимать государственные должности в течение определенного срока решением суда, вступившим в законную силу;
4) в соответствии с заключением медицинского учреждения имеющие заболевание, препятствующее выполнению должностных полномочий, в случаях, когда специальные требования к состоянию здоровья для занятия соответствующих должностей установлены в квалификационных требованиях;
5) на которых в течение года перед поступлением на государственную службу налагалось в судебном порядке административное взыскание за умышленное правонарушение;
6) на которых в течение трех лет до поступления на государственную службу за совершение коррупционного правонарушения налагалось в судебном порядке административное взыскание;
7) совершившие коррупционное преступление;
8) которые в течение трех лет перед поступлением на государственную службу привлекались к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного правонарушения, за исключением дисциплинарного взыскания в виде увольнения;
9) уволенные с работы за совершение коррупционного правонарушения;
10) имеющие судимость, которая ко времени поступления на государственную службу не погашена или не снята в установленном законом порядке.
10. Пилотный проект проводится в два этапа:
1) первый этап - отбор кандидатов на занятие административных государственных должностей в государственных органах для их тестирования;
2) второй этап - отбор конкурсной комиссией государственного органа, имеющего вакантные административные государственные должности, кандидатов, успешно прошедших первый этап.
3. Первый этап - отбор кандидатов на занятие административных
государственных должностей в государственных органах для их
тестирования
11. Территориальное подразделение уполномоченного органа публикует объявление о проведении первого этапа пилотного проекта в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории соответствующей административно-территориальной единицы.

12. Пилоттық жобаның бірінші кезеңін өткізу туралы хабарландыруда мынадай мәліметтер болуы тиіс:
1) мекен-жайы көрсетілген уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің атауы, пошта адресі, телефондары мен факс нөмірлері;
2) қолданыстағы заңдарға сәйкес еңбек ақысының көлемі мен шарттары көрсетілген әкімшілік мемлекеттік лауазымдар санаттарының тізбесі;
3) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасы бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеудің мемлекеттік тізімінде № 5084 тіркелген), мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына  біліктілік талаптарына (бұдан әрі - Үлгілік біліктілік талаптары) сәйкес пилоттық жобаға қатысушыға қойылатын негізгі талаптар;
4) құжаттарды қабылдаудың мерзімі (конкурс өткізу туралы хабарландыру соңғы жарияланған күннен бастап 15 күнтізбелік күн);
5) тестілеу өткізудің мерзімі мен орны.
Хабарландыру Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына қайшы келмейтін қосымша ақпараттармен мазмұндала алады.
13. Бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға конкурстар туралы мәліметтер уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
$ 1. Пилоттық жобаның бірінші кезеңіне қатысу үшін құжаттарды қабылдау
14. Бірінші кезеңге қатысқысы келетін азаматтар уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне мынадай құжаттарын тапсырады:
1) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш;
2) білімі туралы құжаттардың нотариалдық немесе жұмыс орнының кадр қызметімен куәландырылған көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының нотариалдық немесе жұмыс орнының кадр қызметімен куәландырылған көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің көшірмесі.
Аталған құжаттардың біреуінің болмауы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің оларды қараудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
15. Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің қарауына құжаттарды қабылдау мерзімінде азаматтардың өздері әкеліп берген немесе поштамен жіберген (қоса тіркелген құжаттардың тізбесі көрсетілген құжат тігілетін папкада орналастырылған) құжаттары қабылданады.
Құжаттарды өздері әкеліп берген кезде өтініш берушіге уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің жауапты қызметкерімен құжаттардың атауы және қабылданған мерзімі көрсетілген қолхат беріледі. Қолхат уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің мөртабанымен бекітіледі.
§ 2. Пилоттық жобаның бірінші кезеңіне қатысушылардың құжаттарын қарау

12. Объявление о проведении первого этапа должно содержать следующие сведения:
1) наименование территориального подразделения уполномоченного органа с указанием его местонахождения, почтового адреса, номеров телефонов и факса;
2) перечень категорий административных государственных должностей с указанием размера и условий оплаты труда в соответствии с действующим законодательством;
3) основные требования к участнику пилотного проекта в соответствии с типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей, утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5084) (далее - Типовые квалификационные требования);
4) срок приема документов (15 календарных дней со дня последней публикации объявления о проведении конкурса);
5) сроки и место проведения тестирования.
Объявление может содержать дополнительную информацию, не противоречащую действующему законодательству Республики Казахстан.
13. Сведения о проводимых конкурсах на занятие вакантных административных государственных должностей размещаются на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа.
§ 1. Прием документов для участия в первом этапе
пилотного проекта
14. Граждане, желающие принять участие в первом этапе, подают в территориальное подразделение уполномоченного органа следующие документы:
1) заявление по форме согласно Приложению 1 к настоящим Правилам;
2) копии документов об образовании, заверенные нотариально либо кадровой службой по месту работы;
3) копию трудовой книжки, заверенную нотариально либо кадровой службой по месту работы;
4) копию удостоверения личности гражданина Республики Казахстан.
Отсутствие одного из указанных документов является основанием для отказа в их рассмотрении территориальным подразделением уполномоченного органа.
15. К рассмотрению территориальным подразделением уполномоченного органа принимаются документы (помещенные в скоросшиватель, с указанием перечня прилагаемых документов), переданные гражданами нарочным порядком или высланные ими по почте в сроки приема документов.
При сдаче документов нарочно заявителю выдается ответственным сотрудником территориального подразделения уполномоченного органа расписка с указанием наименования документов, даты их приема. Расписка заверяется штампом территориального подразделения уполномоченного органа.
§ 2. Рассмотрение документов участников первого
этапа пилотного проекта

16. Құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі бірінші кезеңге қатысушылардың құжаттарын қарауды жүзеге асырады.
17. Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі ұсынылған құжаттардың Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкестігін талдайды.
18. Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі ұсынылған құжаттарды талдау негізінде олардың тиісті мемлекеттік әкімшілік лауазымы санатына қойылған Үлгілік біліктілік талаптарына сәйкестігі мен үміткерлерді тестілеуге жіберу туралы шешім қабылдайды, ол бұйрық түрінде ресімделеді.
19. Тестілеуге жіберу туралы шешім уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің бұйрығымен бекітілген үміткерлерді тестілеу тізімі түрінде ресімделеді.
20. Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі тестілеу өткізудің кестесін жасайды және үміткерлерге тестілеу өткізудің уақыты мен орны туралы хабарландырады.
§ 3. Үміткерлерді тестілеу
21. Тестілеудің мақсаты үміткерлердің білімдері мен қабілеттерін әділ бағалау болып табылады.
22. Тестілеу Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі агенттігі төрағасының 2008 жылғы 21 қаңтардағы № 02-01-02/11 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5113 болып тіркелген) Тестілеуді өткізу ережесіне, Тестілеу программаларына және Тестілеу нәтижелерінің шекті мәніне сәйкес өткізіледі.
23. Тестілеуге қатысуға жіберілген үміткерлер оны құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейінгі он жұмыс күнінің ішінде өтеді.
24. Мемлекеттік әкімшілік лауазымдардың санаттарына байланысты тестілеудің бағдарламалары белгіленеді. Құжаттарын мемлекеттік әкімшілік лауазымдардың екі немесе одан да көп санаттарына орналасуға берген және олар бойынша тестілеуге жіберілген үміткерлер тиісті бағдарламалар бойынша тестіленеді.
25. Үміткердің белгілі бір күрделілік бағдарламасы бойынша (нормативтік құқықтық актілердің саны мен шекаралық мәнінің деңгейі бойынша) тестілеудің оң нәтижелері соңғы тестілеу бағдарламалары бірдей немесе күрделілік деңгейі төмен болған жағдайда басқа санатты бос лауазымдарға орналасу конкурсына қатысуға жарамды болып табылады.
26. Үміткердің лауазымның белгілі бір санаты үшін белгіленген тестілеу бойынша тестілеуінің нәтижесі, егер тестілеудің бағдарламасы өзгертілмеген жағдайда, тестілеуден өткен сәтінен бастап 2011 жылдың 1 қыркүйегіне дейін күшінде болады.
Егер де осы Ереженің 22-тармағында белгіленген тестілеу бағдарламалары пилоттық жобаның тестілеу бағдарламасынан ерекшеленбесе, пилоттық жобаны өткізуге дейін тестілеуді тапсырған азаматтар, бірінші кезеңді өтпей-ақ пилоттық жобаның екінші кезеңіне жіберіледі.

16. Рассмотрение документов участников первого этапа осуществляет территориальное подразделение уполномоченного органа после окончания срока приема документов.
17. Территориальное подразделение уполномоченного органа анализирует представленные документы на соответствие Типовым квалификационным требованиям.
18. На основе анализа представленных документов территориальное подразделение уполномоченного органа принимает решение об их соответствии Типовым квалификационным требованиям к соответствующей категории административной государственной должности и допуске кандидатов к тестированию, которое оформляется в виде приказа.
19. Решение о допуске к тестированию оформляется в виде списка кандидатов тестирования, который утверждается приказом территориального подразделения уполномоченного органа.
20. Территориальное подразделение уполномоченного органа составляет график проведения тестирования и уведомляет кандидатов о времени и месте проведения тестирования.
§ 3. Тестирование кандидатов
21. Целью тестирования является объективная оценка знаний и способностей кандидатов.
22. Тестирование проводится в соответствии с Правилами  проведения тестирования, Программами тестирования и Пороговыми значениями результатов тестирования, утвержденными приказом  Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 января 2008 года № 02-01-02/11 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5113).
23. Кандидаты, допущенные к участию в тестировании, проходят его в течение десяти рабочих дней после окончания срока приема документов.
24. В зависимости от категории административной государственной должности устанавливаются программы тестирования. Кандидаты, подавшие документы на занятие двух или более категорий административных государственных должностей, и допущенные по ним к тестированию, тестируются по соответствующим программам.
25. Положительные результаты тестирования кандидата по программе определенной сложности (по количеству нормативных правовых актов и уровню пороговых значений) являются действительными для его участия в конкурсе на занятие вакантных должностей иных категорий при условии, что последние программы тестирования одинаковы или ниже по уровню сложности.
26. Результаты тестирования кандидата по тестам, установленным для определенной категории должностей, действительны с момента прохождения тестирования до 1 сентября 2011 года, при условии, что программы тестирования останутся неизменными.
Граждане, сдавшие тестирование до проведения пилотного проекта, допускаются ко второму этапу пилотного проекта без прохождения его первого этапа при условии, что программы тестирования, указанные в пункте 22 настоящих правил, не отличаются от программы тестирования пилотного проекта.

27. Үміткердің алдыңғы тестілеу өткен күнінен үш айдан кем емес мерзімнен кейін бір бағдарлама бойынша қайтадан, бірақ осы Ереженің 2-тармағында көрсетілген мерзім шегінде тестілеуден өтеді.
28. Уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері үміткерлерге тестілеудің нәтижелерін береді.
29. Пилоттық жобаның екінші кезеңіне тестілеуден оң нәтиже алған үміткерлер жіберіледі.
4. Екінші кезең - бірінші кезеңнен сәтті өткен үміткерлерді бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдары бар мемлекеттік органның конкурстық комиссиясының іріктеуі
30. Пилоттық жобаның екінші кезеңін бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдары бар мемлекеттік орган өткізеді.
31. Конкурс жариялаған мемлекеттік орган мемлекеттік әкімшілік қызметтің бос лауазымдарына орналасуға үміткерлерді іріктеуді жүзеге асыруға уәкілетті конкурс комиссиясын құрады.
32. Конкурс комиссиясы үміткерлер берген құжаттарды, оларды тестілеудің нәтижелерін қарайтын, үміткерлермен әңгімелесу өткізетін және бос мемлекеттік әкімшілік қызметтің лауазымдарына орналасуға үміткерлерді түпкілікті іріктеуді іске асыратын алқалы орган болып табылады.
33. Пилоттық жобаның екінші кезеңі мынадай сатылармен өткізіледі:
1) пилоттық жобаның екінші кезеңін өткізу туралы хабарландыруларды мемлекеттік органның жариялауы;
2) конкурс комиссиясын құру;
3) пилоттық жобаның екінші кезеңіне қатысуға тілек білдірген азаматтардың құжаттарын қабылдау;
4) пилоттық жоба қатысушылардың құжаттарының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін алдын-ала қарау;
5) үміткерлермен конкурс комиссиясы өткізетін әңгімелесу;
6) конкурс комиссиясының қорытынды мәжілісі.
§ 1. Конкурс туралы хабарландыру
34. Хабарландырулар тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағына таралатын мерзімді баспасөз басылымдарында жарияланады.
35. Бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға конкурс туралы хабарландырулар жариялағаннан кейін Заңның 12-бабы 23-тармақтары мен 14-бабының 10-тармағы бойынша конкурстық рәсімдері аяқталғанша, азаматтарды жарияланған лауазымға тағайындауға жол берілмейді.
36. Конкурсты өткізу туралы хабарландыруда мынадай мәліметтер болуы тиіс:
1) мекен-жайы көрсетілген мемлекеттік органның атауы, пошта адресі, телефондары мен факс нөмірлері;
2) негізгі функциональдық міндеттері, қолданыстағы заңдарға сәйкес еңбек ақысының көлемі мен шарттары көрсетілген бос лауазымдар атауы;

27. Кандидат проходит повторное тестирование по одной и той же программе не ранее чем через три месяца со дня предыдущего тестирования, но в пределах периода, указанного в пункте 2 настоящих Правил.
28. Результаты тестирования передаются кандидатам территориальным подразделением уполномоченного органа.
29. Ко второму этапу пилотного проекта допускаются кандидаты, получившие положительные результаты тестирования.
4. Второй этап - отбор конкурсной комиссией государственного
органа, имеющего вакантные административные государственные
должности, кандидатов, успешно прошедших первый этап
30. Второй этап пилотного проекта проводится государственным органом, имеющим вакантные административные государственные должности.
31. Государственный орган, объявивший конкурс, формирует конкурсную комиссию, уполномоченную осуществить отбор кандидатов на занятие вакантной должности административной государственной службы.
32. Конкурсная комиссия является коллегиальным органом, который рассматривает поданные кандидатами документы, результаты их тестирования, проводит собеседование с кандидатами и осуществляет окончательный отбор кандидатов на занятие вакантных должностей административной государственной службы.
33. Второй этап пилотного проекта проводится в следующей последовательности:
1) публикация государственным органом объявления о проведении второго этапа пилотного проекта;
2) формирование конкурсной комиссии;
3) прием документов от граждан, желающих принять участие во втором этапе пилотного проекта;
4) предварительное рассмотрение документов участников пилотного проекта на соответствие установленным квалификационным требованиям к административной государственной должности;
5) собеседование с кандидатами, проводимое конкурсной комиссией;
6) заключительное заседание конкурсной комиссии.
§ 1. Объявление о конкурсе
34. Объявления публикуются в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
35. После опубликования объявления о проведении конкурса на занятие вакантной административной государственной должности, назначение граждан на объявленную должность в порядке, предусмотренном пунктами 23 статьи 12 и пунктом 10 статьи 14 Закона, до окончания конкурсных процедур не допускается.
36. Объявление о проведении конкурса должно содержать следующие сведения:
1) наименование государственного органа с указанием его местонахождения, почтового адреса, номеров телефонов и факса;
2) наименование вакантных должностей с обозначением основных функциональных обязанностей, размера и условий оплаты труда в соответствии с действующим законодательством;

3) мемлекеттік орган анықтаған біліктілік талаптарына сәйкес конкурсқа қатысушыға қойылатын негізгі талаптар;
4) құжаттарды қабылдаудың мерзімі (конкурс өткізу туралы хабарландыру соңғы жарияланған күннен бастап 15 күнтізбелік күн);
5) әңгімелесу өткізудің мерзімі мен орны.
Хабарландыру Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңдарына қайшы келмейтін қосымша ақпараттармен мазмұндала алады.
37. Бос мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға конкурстар туралы мәліметтер уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінің ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
§ 2. Конкурс комиссиясын құру
38. Конкурс комиссиясын тиісті мемлекеттік органның басшысы құрады.
39. Конкурс комиссиясы төрағадан, хатшыдан (кадр қызметінің өкілі) және комиссия мүшелерінен тұрады.
40. Тиісті мемлекеттік органның басшысы бекітетін конкурс комиссиясының құрамына мемлекеттік органның әр түрлі бөлімшелерінің басшылары, сондай-ақ мемлекеттік орган басшысының шешімімен өзге де адамдар енгізіледі.
41. Конкурстық комиссияның құрамына тиісті бос лауазымға орналасу конкурсына қатысушы кіре алмайды.
42. Конкурс комиссиясы әр жарияланған бос мемлекеттік әкімшілік лауазым үшін сол лауазымға талаптанған үміткерлерге міндетті тәртіпте және бірдей көлемде қойылатын сұрақтардың тізбесін бекітеді.
§ 3. Құжаттарды қабылдау
43. Конкурсқа қатысқысы келетін азаматтар конкурс өткізетін мемлекеттік органға мынадай құжаттарын тапсырады:
1) осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысандағы өтініш;
2) кадр есебі бойынша толтырылған іс парағы;
3) осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысанда толтырылған анкета;
4) білімі туралы құжаттардың нотариалдық немесе соңғы жұмыс орнының кадр қызметімен куәландырылған көшірмелері;
5) еңбек кітапшасының нотариалдық немесе соңғы жұмыс орнының кадр қызметімен куәландырылған көшірмесі;
6) денсаулығы туралы анықтама;
7) 3x4 үлгідегі 1 фотосурет;
8) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің көшірмесі;
9) тестілеудің оң нәтижелері.
Аталған құжаттардың біреуінің болмауы конкурс комиссиясының оларды қараудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
Ескертпе: осы тармақтың 4) және 5) тармақшаларында аталған, мемлекеттік қызметшілер тапсыратын құжаттарды олар жұмыс істейтін мемлекеттік органдардың кадр қызметі куәландыра алады.
44. Азаматтар біліміне еңбек тәжірибесіне, кәсіби шеберлігіне және мінездемелері туралы (біліктілігін көтеру, ғылыми дәрежелер мен атақтар берілуі туралы құжаттардың көшірмелері, мінездемелер, кепілдемелер, ғылыми жарияланымдар және т.б.) қосымша ақпараттарды бере алады.

3) основные требования к участнику конкурса, определяемые государственным органом в соответствии с квалификационными требованиями;
4) срок приема документов (15 календарных дней со дня последней публикации объявления о проведении конкурса);
5) сроки и место проведения собеседования.
Объявление может содержать дополнительную информацию, не противоречащую действующему законодательству Республики Казахстан.
37. Сведения о проводимых конкурсах на занятие вакантных административных государственных должностей размещаются на официальном интернет-ресурсе территориального подразделения уполномоченного органа.
§ 2. Формирование конкурсной комиссии
38. Конкурсная комиссия формируется руководителем соответствующего государственного органа.
39. Конкурсная комиссия состоит из председателя, секретаря
(представитель кадровой службы) и членов комиссии.
40. В состав конкурсной комиссии, утверждаемый руководителем соответствующего государственного органа, включаются руководители различных подразделений государственного органа, а также иные лица по решению руководителя государственного органа.
41. Включение в состав конкурсной комиссии участника конкурса на занятие соответствующей вакантной должности не допускается.
42. Конкурсная комиссия утверждает перечень вопросов для каждой объявленной вакантной административной государственной должности, задаваемых в обязательном порядке и в равном объеме кандидатам, претендующим на одну и ту же должность.
§ 3. Прием документов
43. Граждане, желающие принять участие в конкурсе, подают в государственный орган, проводящий конкурс, следующие документы:
1) заявление форме согласно Приложению 2 к настоящим Правилам;
2) заполненный личный листок по учету кадров;
3) заполненную анкету по форме согласно Приложению 3 к настоящим Правилам;
4) копии документов об образовании, заверенные нотариально либо кадровой службой последнего места работы;
5) копию трудовой книжки, заверенную нотариально либо кадровой службой последнего места работы;
6) справку о состоянии здоровья;
7) 1 фотографию размером 3x4;
8) копию удостоверения личности гражданина Республики Казахстан;
9) положительные результаты тестирования.
Отсутствие одного из указанных документов является основанием для отказа в их рассмотрении конкурсной комиссией.
Примечание: документы, указанные в подпунктах 4) и 5) настоящего пункта, подаваемые государственными служащими, могут быть заверены кадровой службой государственного органа, в котором они работают.
44. Граждане могут предоставлять дополнительную информацию, касающуюся их образования, опыта работы, профессионального уровня и репутации (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых степеней и званий, характеристики, рекомендации, научные публикации и т.п.).

45. Конкурс комиссиясының қарауына құжаттарды қабылдау мерзімінде азаматтардың өздері әкеліп берген немесе поштамен жіберген (қоса тіркелген құжаттардың тізбесі көрсетілген құжат тігілетін папкада орналастырылған) құжаттары қабылданады.
46. Конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған конкурсқа қатысушылардың құжаттары, конкурстық іріктеуден өтпеген тұлғалардың кадр есебі жөніндегі жеке іс парақтары мен өтініштері және конкурстық комиссияның материалдары конкурстық комиссияның хатшысында (кадр қызметінде) сақталады.
§ 4. Конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарау
47. Құжаттарды қабылдау аяқталғаннан кейін конкурстық комиссия конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарауды жүзеге асырады.
48. Конкурс комиссиясы ұсынылған құжаттардың біліктілік талаптарына сәйкестігін талдайды.
49. Конкурстық комиссия ұсынылған құжаттарды талдау негізінде олардың тиісті мемлекеттік әкімшілік лауазымға қойылған біліктілік талаптарына олардың сәйкестігі мен конкурсқа қатысушыларды әңгімелесуге жіберу туралы шешім қабылдайды, ол хаттама түрінде ресімделіп және оған комиссияның төрағасы, мүшелері мен хатшысы қол қояды.
Әңгімелесуге жіберілмеген конкурсқа қатысушыларды шешім қабылданғаннан кейін бұл туралы конкурс комиссиясы хабарландырады.
§ 5. Үміткерлермен әңгімелесу
50. Әңгімелесудің мақсаты үміткерлердің кәсіби және жеке қасиеттерін бағалау болып табылады.
51. Әңгімелесуге жіберілген үміткерлер оны құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін, он жұмыс күнінің ішінде өтеді.
52. Үміткердің кәсіби және жеке қасиеттерін бағалау кезінде конкурс комиссиясы біліктілік талаптарына және тиісті мемлекеттік әкімшілік лауазымның лауазымдық нұсқауларына сүйенеді.
53. Әрбір үміткермен әңгімелесу барысы жеке түрдегі хаттамамен ресімделеді немесе техникалық жазба құралдары көмегімен белгіленеді.
Үміткермен әңгімелесу хаттамасына конкурс комиссиясының төрағасы, мүшелері, үміткер, сондай-ақ хаттамалауды жүзеге асырушы хатшы қолдарын қояды.
Конкурс комиссиясының техникалық жазба құралдарын қолданылғаны туралы конкурс комиссиясының қорытынды отырыс хаттамасында белгі жасалады. Жазба тасығыштар конкурс комиссиясының хатшысында сақталады.
Әңгімелесу кезінде үміткер де техникалық жазба құралдарын қолдана алады. Техникалық жазба құралдарын қолдану конкурс комиссиясы отырысының қалыпты өтуіне кедергі келтірмеуі тиіс.
54. Әңгімелесуден өткен үміткерлердің құжаттарын конкурс комиссиясы өзінің қорытынды мәжілісінде қарайды.
§ 6. Конкурс комиссиясының қорытынды мәжілісі

45. К рассмотрению конкурсной комиссией принимаются документы (помещенные в скоросшиватель, с указанием перечня прилагаемых документов), переданные гражданами нарочным порядком или высланные ими по почте в сроки приема документов.
46. Документы участников конкурса, получивших положительное заключение конкурсной комиссии, личный листок по учету кадров и заявление лиц не прошедших конкурсный отбор и материалы конкурсной комиссии хранятся у секретаря конкурсной комиссии (в кадровой службе).
§ 4. Рассмотрение документов участников конкурса
47. Рассмотрение документов участников конкурса осуществляет конкурсная комиссия после окончания срока приема документов.
48. Конкурсная комиссия анализирует представленные документы на соответствие квалификационным требованиям.
49. На основе анализа представленных документов конкурсная комиссия принимает решение об их соответствии установленным квалификационным требованиям к соответствующей административной государственной должности и допуске участников конкурса к собеседованию, которое оформляется в виде протокола и подписывается председателем, членами и секретарем комиссии.
Участники конкурса, не получившие допуска к собеседованию, уведомляются об этом конкурсной комиссией после принятия решения.
§ 5. Собеседование с кандидатами
50. Целью собеседования является оценка профессиональных и
личностных качеств кандидатов.
51. Кандидаты, допущенные к собеседованию, проходят его в течение десяти рабочих дней после окончания срока приема документов.
52. При оценке профессиональных и личностных качеств кандидатов конкурсная комиссия исходит из квалификационных требований и должностной инструкции соответствующей административной государственной должности.
53. Ход собеседования с каждым кандидатом оформляется в виде отдельного протокола либо фиксируется с помощью технических средств записи.
Протокол собеседования с кандидатом подписывается председателем, членами конкурсной комиссии, кандидатом, а также секретарем, осуществляющим протоколирование.
О применении конкурсной комиссией технических средств записи производится отметка в протоколе заключительного заседания конкурсной комиссии. Носители записей хранятся у секретаря конкурсной комиссии.
Во время собеседования кандидат также может использовать технические средства записи. Использование технических средств записи не должно мешать нормальному ходу заседания конкурсной комиссии.
54. Документы кандидатов, прошедших собеседование, рассматриваются конкурсной комиссией на ее заключительном заседании.
§ 6. Заключительное заседание конкурсной комиссии

55. Конкурс комиссиясы әңгімелесу өткізгеннен кейін екі жұмыс күннен кешіктірілмей өткізілуі тиіс қорытынды мәжілісінде үміткерлерді берген құжаттары, тестілеу мен өткізілген әңгімелесудің нәтижелері негізінде бағалайды және олардың қатарынан бос әкімшілік лауазымға орналастыру үшін іріктеуді іске асырады.
56. Конкурс комиссиясының шешімі үміткер қатыстырылмай, ашық дауыс беру жолымен қабылданады.
57. Конкурс комиссиясының шешімі егер мәжіліске оның құрамының 2/3 кем емес бөлігі қатысса, заңды деп есептеледі.
58. Комиссия құрамынан қатысушылардың көпшілігі дауыс берген жағдайда үміткер дұрыс баға алады. Дауыстар бірдей болған жағдайда конкурс комиссиясы төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
59. Конкурс комиссиясы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне әңгімелесуден өткен үміткерлерді кадр резервіне алуға ұсыныс жасайды.
60. Талқылау барысы мен конкурс комиссиясының шешімі конкурс комиссиясының төрағасы мен мүшелері, сондай-ақ хаттама жасауды іске асыратын хатшының қолдары қойылған хаттама түрінде ресімделеді.
61. Конкурс комиссиясы мәжілісі хаттамасының көшірмесі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне жіберіледі.
62. Егер конкурс нәтижесінде конкурс комиссиясы берілген бос лауазымдарға үміткерлерді анықтамаса, қайтадан конкурс жариялауы мүмкін.
63. Конкурс комиссиясы әңгімелесуден өткен үміткерлерге конкурс нәтижесі туралы, оның аяқталғанынан кейін бес жұмыс күні ішінде хабарлайды.
64. Конкурс комиссиясының шешімі мен конкурс комиссиясының оң шешімін алған үміткерлердің тізімі конкурс өткізілгеннен кейін жеті жұмыс күні ішінде мемлекеттік органның ақпараттық қабырғаларында, баршаға көрінетіндей жерлерге ілінеді.
5. Үміткердің қызметке орналасуы
65. Мемлекеттік органның басшысы конкурс комиссиясының оң қорытындысына ие болған үміткерді жарияланған қызметке қабылдайды. Бұл ретте әкімшілік мемлекеттік қызметке кіру үшін заңдарда қарастырылған талаптар сақталуға тиіс.
66. Мемлекеттік қызметке қабылдау кезінде көрінеу жалған мәліметтері анықталған конкурс комиссиясынан оң қорытынды алған азаматты ұсыну тиісті бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға қабылдаудан бас тартуға негіздеме болады.
6. Қорытынды ережелер
67. Конкурсқа қатысушылар уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне, болмаса сот тәртібінде конкурс комиссиясының шешіміне шағым бере алады.

55. На заключительном заседании, которое должно быть проведено не позднее двух рабочих дней после проведения собеседования, конкурсная комиссия оценивает кандидатов на основании представленных документов, результатов тестирования и проведенного собеседования и осуществляет отбор из их числа для занятия вакантной административной должности.
56. Решение конкурсной комиссии принимается в отсутствие кандидата путем открытого голосования.
57. Решение конкурсной комиссии считается правомочным, если на заседании присутствует не менее 2/3 от ее состава.
58. Кандидат получает положительное заключение в случае, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава комиссии. При равенстве голосов при голосовании решающим является голос председателя конкурсной комиссии.
59. Конкурсная комиссия рекомендует территориальному подразделению уполномоченного органа зачислить кандидатов, прошедших собеседование, в кадровый резерв.
60. Ход обсуждения и принятое конкурсной комиссией решение оформляются в виде протокола, который подписывается председателем и членами конкурсной комиссии, а также секретарем, осуществляющим протоколирование.
61. Копия протокола заседания конкурсной комиссии направляется в территориальное подразделение уполномоченного органа.
62. Если в результате конкурса конкурсной комиссией не были выявлены кандидаты на представленные вакантные должности, то объявляется повторный конкурс.
63. Конкурсная комиссия извещает кандидатов, прошедших собеседование, о результатах конкурса в течение пяти рабочих дней со дня его завершения.
64. Решение конкурсной комиссии и списки кандидатов, получивших положительное заключение конкурсной комиссии, вывешиваются на информационных стендах государственных органов в местах, доступных для всеобщего обозрения в течение семи рабочих дней после проведения конкурса.
5. Занятие должности кандидатом
65. Руководитель государственного органа принимает на объявленную должность кандидата, получившего положительное заключение конкурсной комиссии. При этом должны быть соблюдены требования, предусмотренные законодательством для поступления на государственную службу.
66. Представление гражданином, получившим положительное заключение конкурсной комиссии, заведомо ложных сведений, выявленных при приеме на государственную службу, являются основанием для отказа в приеме на соответствующую вакантную административную государственную должность.
6. Заключительные положения
67. Участники конкурса могут обжаловать решение конкурсной комиссии в территориальное подразделение уполномоченного органа либо в судебном порядке.

68. Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі конкурс комиссиясының шешіміне келіп түскен шағымды қарайды және Заңның, осы Ереженің, мемлекеттік қызмет туралы өзге де заңнамалардың бұзылғаны анықталған жағдайда, конкурс комиссиясына қабылданған шешімді жоюды ұсынады.
69. Уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің ұсынысын конкурс комиссиясы бұрынғы құрамымен өткізілген өз мәжілісінде қарайды.
Осы мәжілісте конкурс комиссиясы бұрын қабылданған шешімін жояды және жаңасын енгізеді, не болмаса оны еш өзгеріссіз қалдырады.
Конкурс комиссиясы қабылданған шешім туралы, ол қабылданғаннан кейін он күн мерзім ішінде, уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне және шағым берген конкурсқа қатысушыға хабарлайды.
70. Конкурс комиссиясының бұрынғы қабылдаған шешімін жоюы және жаңасын енгізуі мемлекеттік орган басшысының тиісті шешімін өзгертуі немесе қабылдауы үшін негіздеме болады.
71. Егер конкурс комиссиясы бұрынғы қабылданған шешімді өзгеріссіз қалдырған жағдайда, уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі немесе шағым берген конкурсқа қатысушы осы шешімді сот тәртібінде шағым бере алады.
72. Пилоттық жобаға қатысушылар өздеріне қатысты бөлігіне, сондай-ақ уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі конкурс құжаттарымен таныса алады.
Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға
орналасу үшін пилоттық екі кезеңді
конкурсты өткізудің ережесіне
1-қосымша
үлгі
______________________________
______________________________
______________________________
(мемлекеттік қызмет істері уәкілетті
органның аумақтық бөлімшесі)
Өтініш
___________ санатындағы мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасу үшін конкурстың бірінші кезеңіне қатысу үшін рұқсат етуіңізді сұраймын.
Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасу үшін пилоттық екі кезеңді конкурсты өткізудің ережесінің негізгі талаптарымен таныстым, келісемін және оларды орындауға міндеттенемін.
Ұсынылған құжаттардың растығына жауап беремін.
__________________              ____________________________
(қолы)                              (аты-жөні)
«__» __________201_ж.
Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға
орналасу үшін пилоттық екі кезеңді
конкурсты өткізудің ережесіне
2-қосымша
үлгі
_____________________________
_____________________________
_____________________________
(мемлекеттік орган)
Өтініш
_________________________________________________________
___________________________ бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға
орналасу конкурсына қатысу үшін рұқсат етуіңізді сұраймын.
Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасу үшін пилоттық екі кезеңді конкурсты өткізудің ережесінің негізгі талаптарымен таныстым, келісемін және оларды орындауға міндеттенемін.
Ұсынылған құжаттардың растығына жауап беремін.
____________                      _______________________
(қолы)                                (аты-жөні)
«___» ___________ 201_ж.
Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға
орналасу үшін пилоттық екі кезеңді
конкурсты өткізудің ережесіне
3-қосымша
үлгі
САУАЛНАМА
(өз қолымен толтырылады)

68. Территориальное подразделение уполномоченного органа рассматривает поступившую жалобу на решение конкурсной комиссии и в случаях обнаружения нарушения Закона, настоящих Правил, иного законодательства о государственной службе, предлагает конкурсной комиссии отменить принятое решение.
69. Предложение территориального подразделения уполномоченного органа рассматривается конкурсной комиссией на ее заседании в прежнем составе.
На данном заседании конкурсная комиссия отменяет ранее принятое решение и выносит, новое, либо оставляет его без изменения.
Конкурсная комиссия извещает о принятом решении территориальное подразделение уполномоченного органа и участника конкурса, подавшего жалобу, в десятидневный срок с момента его принятия.
70. Отмена конкурсной комиссией ранее принятого решения и вынесение нового является основанием для изменения или принятия соответствующего решения руководителем государственного органа.
71. В случае если конкурсная комиссия оставляет ранее принятое решение без изменения, территориальное подразделение уполномоченного органа или участник конкурса, подавший жалобу, могут обжаловать данное решение в судебном порядке.
72. Участники пилотного проекта в части их касающейся, а также территориальное подразделение уполномоченного органа могут знакомиться с конкурсными документами.
Приложение 1
к Правилам проведения пилотного
двухэтапного конкурса для занятия
административных государственных
должностей
форма
_______________________________
_______________________________
_______________________________
(территориальное подразделение
уполномоченного органа по делам
государственный службы)
Заявление
Прошу допустить меня к участию в первом этапе конкурса для занятия административной государственной должности категории _____________________.
С основными требованиями Правил проведения пилотного двухэтапного конкурса для занятия административных государственных должностей ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
Отвечаю за подлинность представленных документов.
___________                          __________________________
(подпись)                                    (ф.и.о.)
"____" ___________ 201_ г.
Приложение 2
к Правилам проведения пилотного
двухэтапного конкурса для занятия
административных государственных
должностей
форма
________________________________
________________________________
________________________________
(государственный орган)
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие вакантной административной государственной должности
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
С основными требованиями Правил проведения пилотного двухэтапного конкурса для занятия административных государственных должностей ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
Отвечаю за подлинность представленных документов.
______________                        _________________________
(подпись)                                    (ф.и.о.)
"____" __________ 201_ г.
Приложение 3
к Правилам проведения пилотного
двухэтапного конкурса для занятия
административных государственных
должностей
форма
АНКЕТА
(заполняется собственноручно)

1. Тегі _______________________________________________________
Аты ________________________________________________________
Әкесінің аты _______________________________________________
2. Азаматтығы _________________________________________________
Егер өзгертілсе, уақытын көрсетіңіз ___________________________
3. Бұрын сотталған ба едіңіз, қашан және не үшін ______________
_______________________________________________________________
4. Шет елде оқыған немесе жұмыс істеген кезіңіз _______________
Болған еліңіз _________________________________________________
Болған уақытыңыз ______________________________________________
_______________________________________________________________
Жұмыс істеген немесе оқыған жеріңіз ___________________________
5. Соттың шешімімен жұмыс істеу қабілетіңіз төмен немесе шектелген деп танылдыңыз ба, қашан және не үшін _____________________
6. Белгілі бір мерзімге мемлекеттік қызметті атқару құқынан
айырылдыңыз ба, қашан және не үшін __________________________________
_______________________________________________________________
7. Сіз мемлекеттік қызметшінің жақын туысы (ата-анасы, ұлы, қызы, бала асырап алушылар, асырап алынған балалар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек аға-інілері мен апа-сіңлілері, атасы, әжесі, немересі, жұбайы немесе зайыбы) болып табыласыз ба:
1) осы мемлекеттік қызметші Сіз үміттенген лауазымға тікелей
бағынысты лаузымды атқаруда ________________________________________;
2) Сіз үміттенген лауазымыңыз осы мемлекеттік қызметші атқаратын лауазымына тікелей бағынысты _____________________________
_____________                         __________________
(қолы)                                 (аты-жөні)
«___»__________201__ж.

1. Фамилия ____________________________________________________
Имя ________________________________________________________
Отчество ___________________________________________________
2. Гражданство ________________________________________________
Если изменяли, то укажите, когда ___________________________
3. Были ли Вы судимы, когда и за что __________________________
_______________________________________________________________
4. Учеба или работа за границей _______________________________
Страна пребывания __________________________________________
_______________________________________________________________
Время пребывания ___________________________________________
_______________________________________________________________
Место работы или учебы _____________________________________
_______________________________________________________________
5. Признавались ли Вы недееспособным или ограниченно
дееспособным решением суда, когда и за что __________________________
_______________________________________________________________
6. Лишались ли Вы права занимать государственные должности
в течение определенного срока, когда и за что _______________________
_______________________________________________________________
7. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном,
дочерью, усыновителем, усыновленным, полнородным и неполнородным
братом или сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или
супругой) государственного служащего, занимающего должность:
1) находящуюся в непосредственной подчиненности должности,
на которую Вы претендуете __________________________________________;
2) в непосредственной подчиненности к которой находится
должность, на которую Вы претендуете _______________________________
________________                         ______________________
(подпись)                                     (ф.и.о.)
"___" ________ 201_ г.