Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оны беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 29 сәуірдегі N 301 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 25 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6261 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 02.02.2018 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы
1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.12.2015 № 18-03/1111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес аңшы куәлігінің нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес балықшы куәлігінің нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес қорықшы куәлігінің нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес аңшы, балықшы және қорықшы куәлігін беру ережесі бекітілсін.
2. Келесі бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасының аңшы куәлiгiн беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман және аңшылық шаруашылығы комитетi төрағасының 2004 жылғы 19 қарашадағы № 246 (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 3274 нөмірмен тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттiк органдарының актiлерiнiң бюллетенiнде жарияланған, 2007 ж., № 5, 261-құжат) бұйрығы;
2) "Қазақстан Республикасы аңшысының куәлігін беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті төрағасының 2004 жылғы 19 қарашадағы № 246 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман және аңшылық шаруашылығы комитетi төрағасының міндетін атқарушысының 2007 жылғы 12 шілдедегі № 231 (Нормативтiк құқықтық актілерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 4830 нөмірмен тіркелген, Қазақстан Республикасының Орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында, 2007 жылғы шілде-тамызда жарияланған) бұйрығы.

Об утверждении Формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года № 301. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2010 года № 6261. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 02.02.2018 № 60 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.4.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.12.2015 № 18-03/1111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму удостоверения охотника, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму удостоверения рыбака, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму удостоверения егеря, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) правила выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу:
1) приказ Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2004 года № 246 "Об утверждении Правил выдачи удостоверения охотника Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3274, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2007 г., № 5, ст. 261);
2) приказ и.о. Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 июля 2007 года № 231 "О внесении изменений и дополнения в Приказ Председателя Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2004 года № 246 "Об утверждении Правил выдачи удостоверения охотника Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4830, опубликованный в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан, 2007 г., май-июль).

3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Табиғат ресурстарын пайдалану стратегиясы департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық бірінші рет ресми жарияланғаннан бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр
А. Күрішбаев
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 29 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда қарастырылады - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 29.11.2013 № 362-Ө (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Нысан
Аңшы куәлігі
Аңшы куәлігінің мұқабасы
(көлемі 105 х 80 мм, түсі жасыл, жазбасы қою сары түсті,
қысып басу әдісімен жасалады)
Қазақстан Республикасы
Аңшы куәлігі
Аңшы куәлігі бланкісінің 1-парағы
(мұқабаның ішкі бетінің сол жағына желімденеді)
Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері
қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастығы
№ _____ аңшы куәлігі
3 х 4 см
фотосуретке
арналған
орын
М.О.
____________________________________________
(тегі)
_____________ ______________________________
(аты, әкесінің аты)
Туған күні "____" ______________ ______ж.
Аңшы өтілі _____ж.
Куәлікті берген _____________________________________________________
(аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық
бірлестіктері қауымдастығы филиалының немесе өкілдігінің атауы)
_____________________________________________________________________
(куәлікті берген тұлғаның қолы және аңшылар мен аңшылық шаруашылығы
субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері қауымдастығының мөрі)
Аңшылық минимумын тапсыру туралы белгі _____________________________
(емтихан алу комиссиясы
хаттамасының нөмірі мен күні)
Куәлік 20 __ ж. "__" _______ берілді, 20__ ж. "__"____ дейін жарамды.
2-парақ
АҢШЫЛЫҚ СУЫҚ ҚЫЛЫШ ҚАРУДЫ ТІРКЕУ
Қарудың атауы
Нөмірі
Сатушы ұйымның белгісі
АҢ АУЛАЙТЫН ИТТЕРДІ, ҚЫРАН ҚҰСТАРДЫ ТІРКЕУ
Тұқымы (түрі), түсі, сақина, микрочип нөмірі
Туған күні
Иттің ветеринарлық тіркеу құжаты, паспорты
Итті аң аулауға жіберу туралы белгі, қыран құсты қолда ұстау мерзімі
3-парақ
ЕСЕПКЕ АЛУ ЖӘНЕ ЕСЕПТЕН ШЫҒАРУ ТУРАЛЫ БЕЛГІ
Есепке алынды
Есептен шығарылды
Тұрақты тұрғылықты жерінің мекен-жайы
4-парақ
(куәлік мұқабасының ішкі оң жағына желімделеді)
Куәлік тіркелді:
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
"__" _________ 20 ___ ж. "____" ____________________ 20 ___ ж.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 29 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Балықшы куәлігі
Аңшы куәлiгiнiң мұқабасы
(көлемi 105х80 мм, түсi көк, жазбасы қою сары түстi, қысып басу әдiсiмен жасалады)
Балықшы куәлігі
Балықшы куәлiгі бланкiсiнiң 1-парағы
(мұқабаның iшкi бетiнiң сол жағына желiмденедi)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(балық шаруашылығы субъектісінің Т.А.Ж, атауы)
№___балықшы куәлігі
3х4 см фотосуретке арналған орын
_________________________________________________________________
(Тегi, аты, әкесiнiң аты)
Туған күнi "____" ______________ ______ж.
М.О.
Аңшының өтiлi _____ж. бастап
Куәлiк_____________________________________________________________
(балық шаруашылығы субъектісінің атауы, мөр, куәлікті берген лауазымды тұлғаның қолы)__________________________________ берілді
Берілген күні 20__ж. "__"_______, 20__ж. "__"______ дейiн жарамды.
Балықшы куәлiгі бланкiсiнiң 2-парағы
(мұқабаның iшкi бетiнiң оң жағына желiмденедi)
Куәлiк
20 __ж. "__" ________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж. "__" __________
20 __ж. "__" ________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж. "__" __________ 20 __ж. "__" ________ 20 __ж. "__" _________ 20 __ж. "__" ____ дейiн ұзартылды.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 29 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Қорықшы куәлігі
Қорықшы куәлiгiнiң мұқабасы

3. Департаменту стратегии использования природных ресурсов Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Куришбаев
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2010 года № 301
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013); с изменением, внесенным приказом Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 29.11.2013 № 362-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма
Удостоверение охотника
Обложка удостоверения охотника
(размер 105х80 мм, цвет зеленый,
надпись темно-желтого цвета, делается методом тиснения)
Республика Казахстан
Удостоверение охотника
Лист 1 бланка удостоверения охотника
(наклеивается на левую внутреннюю сторону обложки)
Республиканская ассоциация общественных объединений
охотников и субъектов охотничьего хозяйства
Удостоверение охотника № _________
| | ____________________________________________________
| Место для | (фамилия)
| фотокарточки | ____________________________________________________
| 3х4см | (имя, отчество)
| | Дата рождения "___" ______________ ________ г.
|______________| Стаж охотника с _______ г.
М.П.
Удостоверение выдано ________________________________________________
(наименование филиала или представительства ассоциации общественных объединений
охотников и субъектов охотничьего хозяйства)
_____________________________________________________________________
(подпись лица, выдавшего удостоверение и печать ассоциации общественных объединений
охотников и субъектов охотничьего хозяйства)
Отметка о сдаче экзамена по охотминимуму ____________________________
(номер и дата протокола экзаменационной комиссии)
Дата выдачи "___" ______ 20__ г. действительно до "__" ______ 20__ г.
Лист 2
Регистрация охотничьего холодного клинкового оружия
Наименование оружия
Номер
Отметка
торгующей организации
Регистрация охотничьих собак, ловчих птиц
Порода (вид),
масть, номер
кольца, микрочипа
Год
рождения
Документ
ветеринарной
регистрации собаки,
паспорт
Отметка
о допуске
на охоту собаки,
срок содержания
ловчей птицы
Лист 3
Отметка о постановке на учет и снятия с учета
Поставлен
на учет
Снят с учета
Адрес постоянного
места жительства
Лист 4
(наклеивается на правую внутреннюю сторону обложки удостоверения)
Удостоверение зарегистрировано:
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
"__" 20 _________ г. "__" 20 _________ г.
Приложение 2
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 29 апреля 2010 года № 301
Форма
Удостоверение рыбака
Обложка удостоверения рыбака
(размер 105х80 мм, цвет синий, надпись темно-желтого цвета, делается
методом тиснения)
Удостоверение рыбака
Лист 1 бланка удостоверения рыбака
(наклеивается на левую внутреннюю сторону обложки)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ФИО, наименование субъекта рыбного хозяйства)
Удостоверение рыбака № _______
------------
| | Дата рождения "___" ________ ______ г.
| Место для |
|фотокарточки| Стаж рыбака с ___________ г.
| 3х4 см | Удостоверение выдано _________________________________
| | fs24(наименование субъекта рыбного хозяйства)
0 ------------ ______________________________________________________
М.П. ______________________________________________________
(печать, подпись должностного лица, выдавшего удостоверение)
Дата выдачи "__"_____ 20__ г. Действительно до "__" _____ 20__ г.
Лист 2 бланка удостоверения рыбака
(наклеивается на правую внутреннюю сторону обложки удостоверения)
Удостоверение продлено до:
"__" ________ 20__ г. "___" _________ 20__ г. "___" _________ 20__ г.
"__" ________ 20__ г. "___" _________ 20__ г. "___" _________ 20__ г.
"__" ________ 20__ г. "___" _________ 20__ г. "___" _________ 20__ г.
Приложение 3
к приказу Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 29 апреля 2010 года № 301
Форма
Удостоверение егеря
Обложка удостоверения егеря

(көлемi 95х66 мм, түсi қызыл, жазбасы алтын түстi, көгілдір түсті фонда баспаханалық тәсілмен жасалады)
Қорықшы куәлігі
Қорықшы куәлiгі бланкiсiнiң 1-парағы
(мұқабаның iшкi бетiнiң сол жағына желiмделедi)
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________ (аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектісінің Т.А.Ж, атауы)
№___қорықшы куәлігі
3х4 см фотосуретке арналған орын
_____________________________________________________________
(Тегi, аты, әкесiнiң аты) ______________________________________________________________
(лауазымы)
Туған күнi "____" ______________ ______ж.
М.О.
Куәлiк __________________________________________________________ (аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектісінің атауы, мөр, куәлікті берген лауазымды тұлғаның қолы)
____________________________________________________________ берілді
Берілген күні 20__ж. "__"_______, 20__ж. "__"_______ дейiн жарамды.
Қорықшы куәлiгі бланкiсiнiң 2-парағы
(мұқабаның iшкi бетiнiң оң жағына желiмделедi)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________ (аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектісінің Т.А.Ж, атауы)
№___қорықшы куәлігі
__________________________________________________________________
(Тегi, аты, әкесiнiң аты
__________________________________________________________________ аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектісінің атауы)
"Қорықшыларға арналған айырым белгiлерi бар арнайы киiм киюге, қызметтік қаруды алып жүруге және табиғат қорғау заңнамасын бұзғаны жөніндегі хаттама толтыруға құқығы бар".
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2010 жылғы 29 сәуірдегі
№ 301 бұйрығына
4-қосымша
Аңшы, балықшы және қорықшы куәлiгiн беру ережесі
Жалпы ережелер
1. Осы Аңшы, балықшы және қорықшы куәлiгiн беру ережесі (бұдан әрi – Ереже) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес әзiрленді және аңшы, балықшы және қорықшы куәлiктерін беру тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.12.2015 № 18-03/1111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Ережеде мынадай негiзгi ұғымдар мен терминдер пайдаланылады:

(размер 95х66 мм, цвет красный, надпись золотистого цвета,
внутренний фон голубого цвета, изготавливается типографским способом)
Удостоверение егеря
Лист 1 бланка удостоверения егеря
(наклеивается на левую внутреннюю сторону обложки)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ФИО, наименование субъекта охотничьего или рыбного хозяйства)
Удостоверение егеря № ____
------------
| | _____________________________________________________
| Место для | (Фамилия, имя, отчество)
|фотокарточки| _____________________________________________________
| 3х4 см | (должность)
| | Дата рождения "___" ______________ _______ г.
------------
М.П.
Удостоверение выдано ________________________________________________
(наименование субъекта охотничьего или рыбного хозяйства)
_____________________________________________________________________
(печать, подпись должностного лица, выдавшего удостоверение)
Дата выдачи "__"_____ 20___ г. Действительно до "__" _____ 20__ г.
Лист 2 бланка удостоверения егеря
(наклеивается на правую внутреннюю сторону обложки удостоверения)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ФИО, наименование субъекта охотничьего или рыбного хозяйства)
Удостоверение егеря № ____
_____________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество, должность)
____________________________________________________________________
(наименование субъекта охотничьего или рыбного хозяйства)
"Имеет право ношения специальной одежды со знаками различия егерской службы, служебного оружия и составления протокола о нарушении природоохранного законодательства".
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2010 года № 301
Правила
выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря
1. Общие положения
1. Настоящие правила выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и определяют порядок выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.12.2015 № 18-03/1111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих правилах используются следующие понятия и термины:

1) аңшы – аң аулауға құқық алған жеке тұлға;
2) балықшы – бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде өз еңбек міндеттеріне қарай балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулауды жүзеге асыратын балық шаруашылығы субъектісінің қызметкері;
3) қорықшы – бекiтiлiп берiлген аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерiнде жануарлар дүниесi объектiлерiн қорғауды жүзеге асыратын қорықшы қызметiнiң қызметкерi;
4) аңшы куәлiгi – жеке тұлғаның аң аулау құқығын куәландыратын құжат;
5) балықшы куәлігі – жеке тұлғаның балықшы функцияларын жүзеге асыру құқығын куәландыратын, балық шаруашылығы субъектісі беретін құжат;
6) қорықшы куәлігі – жеке тұлғаның қорықшы қызметі қызметкерінің функцияларын жүзеге асыру құқығын куәландыратын құжат;
7) балық шаруашылығы субъектісі – негізгі қызметінің бағыты балық шаруашылығын жүргізу болып табылатын жеке және заңды тұлға;
8) аңшылық шаруашылығы субъектісі – бекiтiлiп берiлген аңшылық алқаптарда аңшылық шаруашылығын жүргiзетін жеке немесе заңды тұлға;
9) аңшылыққа қойылатын ең төменгi талап (аңшылық минимумы) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы заңнамасы бойынша арнайы бағдарлама.
2. Аңшы куәлiгiн беру тәртiбi
3. Аңшы куәлігін тұрғылықты жері бойынша 10 жылға аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастығының (бұдан әрі - қауымдастық) филиалдары мен өкілдіктері береді.
Аңшы куәліктерін жыл сайын тіркеуді қауымдастық жүргізеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 29.11.2013 № 362-Ө бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
4. Аңшы куәлiгiмен бiр мезгiлде қауымдастық филиалдары мен өкілдіктері осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттiк баж төленгенi туралы түбіртек қоса тіркелетін аңшының есепке алу карточкасын толтырады, содан кейін аңшының жеке iсi қалыптастырылады, ол аңшы куәлiгiн қолдану мерзiмi бойы бөгде адамдардың қолы жетпейтін жабық шкафтарда сақталады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - РҚ Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Жеке тұлғалар аңшылық минимумы бойынша емтихан тапсырғанға дейін аңшылық минимумы бағдарламасы бойынша даярлық курсынан өтеді.
Аңшылық минимумы бағдарламасы бойынша даярлық курсынан өткеннен кейін жеке тұлғаға қолданылу мерзімі 1 жылдық сертификат беріледі, осы мерзім ішінде жеке тұлға аңшылық минимумы бойынша емтихан тапсырады.

1) охотник - физическое лицо, получившее право на охоту;
2) рыбак - работник субъекта рыбного хозяйства, осуществляющий в силу своих трудовых обязанностей лов рыбных ресурсов и других водных животных на закрепленных рыбохозяйственных водоемах и (или) участках;
3) егерь - работник егерской службы, осуществляющий охрану животного мира на закрепленных охотничьих угодьях и рыбохозяйственных водоемах и (или) участках;
4) удостоверение охотника - документ, удостоверяющий право физического лица на охоту;
5) удостоверение рыбака - документ, выданный субъектом рыбного хозяйства, удостоверяющий право физического лица на осуществление функций рыбака;
6) удостоверение егеря - документ, удостоверяющий право физического лица на осуществление функций работника егерской службы;
7) субъект рыбного хозяйства - физическое и юридическое лицо, основным направлением деятельности которого является ведение рыбного хозяйства;
8) субъект охотничьего хозяйства - физическое или юридическое лицо, ведущее охотничье хозяйство на закрепленных охотничьих угодьях;
9) охотничий минимум (охотминимум) - специальная программа по законодательству Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
2. Порядок выдачи удостоверения охотника
3. Удостоверение охотника выдается по месту жительства на 10 лет филиалами или представительствами республиканской ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства (далее - ассоциация).
Ежегодная регистрация удостоверений охотника производится ассоциацией.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 29.11.2013 № 362-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
4. Одновременно с удостоверением охотника филиалами или представительствами ассоциации заполняется учетная карточка охотника, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, к которой прилагается квитанция об уплате государственной пошлины, затем формируется личное дело охотника, хранящееся в течение срока действия удостоверения охотника в закрытых шкафах, не доступных для посторонних лиц.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Физические лица до сдачи экзамена по охотминимуму проходят курс подготовки по программе охотминимума.
После прохождения курса по программе охотминимума физическому лицу выдается сертификат, срок действия которого составляет 1 год, в течении данного срока физическое лицо сдает экзамен по охотминимуму.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 29.11.2013 № 362-Ө бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
6. Аңшы куәлігін алу үшін жеке тұлғалар қауымдастық филиалына немесе өкілдігіне осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауалнама ұсынады.
Сауалнамаға мына құжаттар қоса тіркеледі:
1) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің көшірмесі (азаматтығы жоқ адамдар мен шетелдік азаматтар үшін - төлқұжатының және Қазақстан Республикасының аумағында болуының заңдылығын растайтын құжаттың көшірмесі);
2) көлемі 3x4 сантиметр фотосуреттер (түрлі-түсті) - 3 дана;
3) аңшылық минимум бойынша курсты аяқтағаны туралы сертификаттың көшірмесі (Қазақстан Республикасының азаматтары үшін).
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 29.11.2013 № 362-Ө бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
7. Ескерту. 7-тармақ алынып тасталды - РҚ Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Ескерту. 8-тармақ алынып тасталды - РҚ Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Ескерту. 9-тармақ алынып тасталды - РҚ Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Аңшы куәлiгiн беруді осы Қағиданың 6-тармағында көрсетілген қауымдастық филиалының немесе өкілдігінің жауапты тұлғасы құжаттарды тапсырғаннан кейін 10 күнтізбелік күннен кешіктірмей жүргізеді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - РҚ Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Аңшы куәлiгiн оның қолданыста болу мерзiмi аяқталғанғаннан кейін ауыстыру, сондай-ақ қолданыста болу мерзiмi бітпей жоғалту себебінен немесе жарамсыз болып қалғандықтан дубликат беру есепке алу карточкасының негiзiнде жүргiзiледi.
12. Аңшыларды есептен шығару және есепке қою олар аумағында аңшы куәлiгi берiлген әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктен (облыстан) тыс жерлерге тұрақты тұратын жерге көшіп келген кезде жүргiзiледi.
Бұл жағдайда аңшы келген күннен бастап 30 күнтізбелік күн iшiнде жаңа тұрғылықты жерi бойынша қауымдастықтың филиалында немесе өкілдігінде есепке тұрады. Бұл ретте қауымдастықтың тиiстi филиалы немесе өкілдігі аңшының ол тiркелген бұрынғы орыннан кеткенi туралы белгiсi бар есепке алу карточкасының түпнұсқасын және оның жеке iсiн сұратады. Аңшының бұрынғы тiркелген орны бойынша қауымдастықтың филиалында немесе өкілдігінде аңшының есепке алу карточкасының және есепке алу карточкасы мен жеке iстiң түпнұсқасын жаңа есепке алу орнына жіберу туралы белгiсi бар және оларды жіберудің негiзi көрсетiлген iлеспе хаттың көшiрмесi сақталады.
Әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiк (облыс) шегiнде аңшының тұрақты тұратын жерi өзгерген кезде, сондай-ақ аңшы куәлiгi мен есепке алу карточкасында ескерілетін басқа да деректер өзгерген кезде аңшы 30 күнтізбелік күн iшiнде болған өзгерiстер туралы өзi есепте тұрған жерге хабарлайды.

Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 29.11.2013 № 362-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
6. Для получения удостоверения охотника физические лица представляют в филиал или представительство ассоциации анкету по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
К анкете прилагаются следующие документы:
1) копия удостоверения личности гражданина Республики Казахстан (для лиц без гражданства и иностранных граждан - копия паспорта и документа, подтверждающего законность пребывания на территории Республики Казахстан);
2) фотографии (цветные) размером 3x4 сантиметра - 3 штуки;
3) копия сертификата об окончании курса по охотминимуму (для граждан Республики Казахстан).
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 29.11.2013 № 362-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
7. Исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013).
8. Исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Выдача удостоверений охотника производится ответственным лицом филиала или представительства ассоциации не позднее 10 календарных дней после сдачи документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013).
11. Замена удостоверения охотника по истечении срока действия, а также выдача дубликата в случае, если оно утеряно или пришло в негодность до истечения срока действия, производится на основании учетной карточки охотника.
12. Снятие и постановка на учет охотников производится при их переезде на постоянное место жительства за пределы административно-территориальной единицы (области), на территории которой было выдано удостоверение охотника.
В этом случае охотник в течение 30 календарных дней со дня регистрации, встает на учет в филиале или представительстве ассоциации по новому месту жительства. При этом соответствующий филиал или представительство ассоциации запрашивает оригинал учетной карточки с отметкой о выбытии охотника с прежнего места его регистрации и его личное дело. В филиале или представительстве ассоциации по прежнему месту регистрации охотника сохраняются копии учетной карточки охотника и сопроводительного письма с отметкой о пересылке оригинала учетной карточки и личного дела по новому месту учета и указанием основания для их пересылки.
При изменении места жительства охотника в пределах административно-территориальной единицы (области), а также при изменении других данных, учитываемых в удостоверении охотника и учетной карточке, охотник в течение 30 календарных дней сообщает о произошедших изменениях по месту его учета.

Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - РҚ Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Ескерту. 13-тармақ алынып тасталды - РҚ Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Аңшы куәлігінің берілуі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшы куәлігін беру журналында тіркеледі.
Аңшы куәлігін беру және жыл сайын тіркеу кезінде ол осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша арнайы мөрмен (бұдан әрі - арнайы мөр) куәландырады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 29.11.2013 № 362-Ө бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
15. Ескерту. 15-тармақ алынып тасталды - РҚ Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Ескерту. 16-тармақ алынып тасталды - РҚ Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Ескерту. 17-тармақ алынып тасталды - РҚ Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Белгіленген нысан бойынша берілген аңшы куәліктері туралы есептілік "Аңшы куәлiктерін беру жөніндегі есептіліктің нысанын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-03/404 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11735 болып тіркелген) сәйкес беріледі.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.12.2015 № 18-03/1111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Балықшы куәлiгiн беру тәртiбi
19. Балықшы куәлігін беру бекiтiлiп берiлген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерiнде атқаратын міндеттеріне сәйкес балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулауды жүзеге асыратын осы балық шаруашылығы субъектісінің қызметкерлеріне балық шаруашылығы субъектісінің өкілімен жүзеге асырылады.
20. Балықшы куәлігін беруді жүзеге асыратын балық шаруашылығы субъектісінің өкілі балық шаруашылығы субъектісі басшысының бұйрығымен тағайындалады.
21. Егер балықшы куәлігі жоғалса немесе жарамсыз болып қалса балық шаруашылығы субъектісі балықшының өтініші бойынша балықшы куәлігіне дубликат береді.
22. Балықшы куәлігінің қолданылу мерзімі балық шаруашылығы субъектісімен бекітіледі.
23. Куәліктің әрекет ету мерзімі аяқталса немесе балықшы жұмыстан босатылған жағдайда куәлік балық шаруашылығы субъектісіне қайтарылып беріледі.

Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013).
13. Исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013).
14. Выдача удостоверений охотника регистрируется в журнале выдачи удостоверений охотника по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
При выдаче и ежегодной регистрации удостоверение охотника заверяется специальной печатью (далее - спецпечать) по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 29.11.2013 № 362-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
15. Исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013).
16. Исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013).
17. Исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013).
18. Отчетность о выданных удостоверениях охотника по установленной форме представляется в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-03/404 "Об утверждении формы отчетности по выдаче удостоверений охотника" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11735).
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.12.2015 № 18-03/1111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Порядок выдачи удостоверения рыбака
19. Выдача удостоверений рыбака производится работникам субъекта рыбного хозяйства, осуществляющим в силу своих трудовых обязанностей лов рыбных ресурсов и других водных животных на закрепленных рыбохозяйственных водоемах и (или) участках представителем данного субъекта рыбного хозяйства.
20. Представитель субъекта рыбного хозяйства, осуществляющий выдачу удостоверения рыбака, назначается приказом руководителя субъекта рыбного хозяйства.
21. В случае, если удостоверение рыбака утеряно или пришло в негодность дубликат удостоверения рыбака выдается субъектом рыбного хозяйства на основании заявления рыбака.
22. Срок действия удостоверения рыбака устанавливается субъектом рыбного хозяйства.
23. По истечении срока действия удостоверения или увольнения рыбака удостоверение возвращается субъекту рыбного хозяйства.

4. Қорықшы куәлiгiн беру тәртiбi
24. Қорықшы куәлігін беру аңшылық және балық шаруашылығы субъектісімен бекiтiлiп берiлген аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерiнде жануарлар дүниесi объектiлерiн қорғауды жүзеге асыратын қорықшы қызметiнiң қызметкерлеріне Инспекцияға жұмысқа қабылданған қызметкерлер туралы ақпарат ұсынылып жүзеге асырылады.
25. Қорықшы куәлігін беруші аңшылық және балық шаруашылығы субъектісінің өкілі аңшылық және балық шаруашылығы субъектісі басшысының бұйрығымен тағайындалады.
26. Қорықшы куәлігі жоғалса немесе жарамсыз болып қалса қорықшының өтініші бойынша қорықшы куәлігіне дубликат беріледі.
27. Қорықшы куәлігі мерзімінің ұзарту мүмкіншілігімен бір жылға жарамды.
Аңшы, балықшы және қорықшы
куәлiгiн беру ережесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.12.2015 № 18-03/1111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастығы
_____________________________________________________________________
(аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық
бірлестіктері қауымдастығының филиалы немесе өкілдігі)
Аңшының есептік карточкасы
3 х 4 см
фотосуретке
арналған орын
Тегі ______________________________________________
Аты ________________ Әкесінің аты _________________
Туған күні "__" ______________ ______ жылы
Жеке куәлігі/паспорты _____________________________
ЖСН _______________________________________________
Үйінің мекенжайы, телефоны ________________________
Аңшының өтілі 20__жылы бастап
№ _____ аңшы куәлігі "__"________20 __ жылы берілді.
Аңшылық минимумы бойынша емтихан тапсырғаны туралы белгі ______
_____________________________________________________________________
(емтихан алу комиссиясы хаттамасының нөмірі және күні)
Тұлғаның қолы және мөр ________________________________________
Ерекше белгілер
1. Аңшылық қарудың бар-жоғы туралы мәліметтер
Түрі
Маркасы
Калибрі
Шығарылған жылы
Зауыттық нөмірі
Басқа да
2. Аң аулайтын итті, қыран құсты тіркеуге алу
Тұқымы (түрі), түсі, сақина, микрочип нөмірі
Туған жылы
Иттің ветеринариялық тіркеу құжаты, паспорты
Итті аң аулауға жіберу туралы белгі, қыран құсты қолда ұстау мерзімі
3. Жол берілген жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және
пайдалану саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасын
бұзушылықтар туралы белгілер _____________________
_______________________________________________________________
Аңшы куәлігі тіркелді:
20 ___ жылғы "__" _________ 20 ___ жылғы "____" _______________
20 ___ жылғы "__" _________ 20 ___ жылғы "____" _______________
20 ___ жылғы "__" _________ 20 ___ жылғы "____" _______________
20 ___ жылғы "__" _________ 20 ___ жылғы "____" _______________
20 ___ жылғы "__" _________ 20 ___ жылғы "____" _______________
Есепке алу және есептен шығару туралы белгі
Есепке алынды
Есептен шығарылды
Тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы
Аңшы, балықшы және қорықшы
куәлiгiн беру ережесіне
2-қосымша

4. Порядок выдачи удостоверения егеря
24. Выдача удостоверений егеря производится субъектом охотничьего и рыбного хозяйств работникам егерской службы, осуществляющим функции охраны животного мира на закрепленных охотничьих угодьях и рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, при этом в Инспекцию представляется список принятых на работу егерей.
25. Представитель субъекта охотничьего и рыбного хозяйства, осуществляющий выдачу удостоверений егеря, назначается приказом руководителя субъекта охотничьего и рыбного хозяйства.
26. В случае, если удостоверение егеря утеряно или пришло в негодность выдается дубликат удостоверения егеря на основании заявления.
27. Срок действия удостоверения егеря составляет 1 год, с возможностью последующего продления.
Приложение 1
к Правилам выдачи удостоверений
охотника, рыбака и егеря
Форма
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.12.2015 № 18-03/1111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Республиканская ассоциация общественных объединений
охотников и субъектов охотничьего хозяйства
______________________________________________________________
филиал или представительство ассоциации общественных
объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства
Учетная карточка охотника
Место для фотокарточки 3х4 сантиметра
Фамилия ______________________________________________
Имя ____________________ Отчество ____________________
Дата рождения "____" _______________ _________ года
Удостоверение личности/паспорт _______________________
ИИН __________________________________________________
Домашний адрес, телефон ______________________________
Стаж охотника с _______ года.
Удостоверение охотника № ____________ выдано "_____" _________ 20___ года
Отметка сдачи экзамена по охотминимуму _____________________________________________
(№ протокола экзаменационной комиссии и дата)
Подпись лица и печать ____________________________________________
Особые отметки
1. Сведения о наличии охотничьего оружия
Вид
Марка
Калибр
Год выпуска
Заводской номер
Прочие
2. Регистрация охотничьей собаки, ловчей птицы
Порода (вид), масть, номер кольца, микрочипа
Год рождения
Документ ветеринарной регистрации собаки паспорт
Отметка о допуске на охоту собаки, срок содержания ловчей птицы
3. Отметки о допущенных нарушениях законодательства Республики
Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного
мира
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
"Удостоверение охотника зарегистрировано:
"__" 20 _________ года "__" 20 _________ года
"__" 20 _________ года "__" 20 _________ года
"__" 20 _________ года "__" 20 _________ года
"__" 20 _________ года "__" 20 _________ года
Отметка о постановке на учет и снятии с учета
Поставлен на учет
Снят с учета
Адрес постоянного места жительства
Приложение 2
к Правилам выдачи удостоверений
охотника, рыбака и егеря
Форма

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.12.2015 № 18-03/1111 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Сырт жағы
Сауалнама
3 х 4 см
фотосуретке
арналған
орын
мөр орны
Тегі ___________________________________________________
Аты ______________Әкесінің аты _________________________
Туған күні ______жылғы "___"____________________________
Азаматтығы __________________________________________________________
Жеке куәлігі/паспорты _______________________________________________
ЖСН _________________________________________________________________
Үйінің мекенжайы, телефоны __________________________________________
_____________________________________________________________________
(аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық
___________________________________________________________ басшысына
бірлестіктері қауымдастығының филиалының немесе өкілдігінің атауы)
_____________________________________________________________________
(аңшы куәлігін (аңшылық билетін) берген ұйымның атауы және берген
күні)
________________________________ берген № _____________ аңшы куәлігін
беру/ауыстыру үшін мынадай құжаттар беріледі:
1) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің көшірмесі
(азаматтығы жоқ тұлғалар мен шетелдік азаматтар үшін – аңшылық
шаруашылығы субъектісімен аң аулауды ұйымдастыруға жасалған шарттың
және тұратын елінде берілген олардың аң аулау және жануарлар дүниесін
пайдалануға рұқсат алу құқығын куәландыратын құжаттың көшірмесі);
2) ____________________________________________________________
(сауалнамада көрсетілген мекенжайы бойынша өтініш берушінің
тұратынын растайтын құжат)
3) Mөлшері 3 х 4 сантиметр фотосурет (түрлі түсті) – 3 дана;
4) Аңшылық минимумы бойынша курсты аяқтағаны туралы
сертификаттың көшірмесі.
Жеке тұлғаның тегі, қолы _____________/_______________________/
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Күні 20 ___ жылғы "___" __________
Сауалнаманы қабылдадым ________________________________________
Өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы,
қолы)
Күні 20__ жылғы "___" __________
1. Аңшылық минимумы бойынша курсты өткені туралы белгі
Аңшылық минимумы бойынша курсты 20__ жылғы "__" _____ бастап 20 __ жылғы "__" ______ аралығында өтті.
Курсты аяқтағаны туралы құжат 20 __ жылғы "__" __________ берілді.
Курсты өткізген ұйым басшысының қолы ________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны Күні 20 __ жылғы "___" ____________
2. Емтиханға жіберілгені туралы белгі
Емтиханға ___________________________________________________________
(жіберілді/жіберілген жоқ)
Емтихан тапсыруға жіберуден бас тарту негіздемесі ___________________
Емтиханға жіберген тұлғаның қолы __________/________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Таныстым, жеке тұлғаның қолы_______________/_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны Күні 20 __ жылғы "__" _____________
Емтиханды қайтадан тапсыруға ________________________________________
(жіберілді/жіберілген жоқ)
Емтиханды қайтадан тапсыруға жіберуден бас тарту негіздемесі ________
Таныстым, жеке тұлғаның қолы _______________/________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Мөр орны Күні 20 __ жылғы "__" _____________

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.12.2015 № 18-03/1111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Лицевая сторона
Анкета
Место для фотокарточки 3х4 сантиметра
Фамилия ____________________________________________
Имя ____________________ Отчество __________________
Дата рождения "____" _______________ _________ года
Место печати
Гражданство _________________________________________________________
Удостоверение личности/паспорт ______________________________________
ИИН _________________________________________________________________
Домашний адрес, телефон _____________________________________________
Руководителю ________________________________________________________
(наименование филиала или представительства ассоциации общественных
объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства)
Представляются для выдачи/замены удостоверения охотника № ___________
____________________________________________________________________,
выданного ___________________________________________________________
(дата выдачи и наименование организации выдавшей удостоверение
охотника)
следующие документы:
1) Копия удостоверения личности гражданина Республики Казахстан
(для лиц без гражданства и иностранных граждан - копия договора на
организацию охоты с субъектом охотничьего хозяйства и документа,
удостоверяющего их право на охоту, выданного в стране проживания, и
получения разрешения на пользование животным миром);
2) ___________________________________________________________;
(документ, подтверждающий проживание заявителя по указанному
в анкете месту жительства);
3) Фотографии (цветные) размером 3х4 сантиметра - 3 штуки;
4) Копия сертификата об окончании курса по охотминимуму.
Подпись физического лица _________________ / __________________
(фамилия, имя отчество (при наличии)
Дата "_____" ____________ 20___ года
Анкету принял _________________________________________________
(фамилия, имя отчество (при наличии), должность, подпись лица,
принявшего заявление)
Дата "___" _____________ 20___ года
1. Отметка о прохождении курса программы по охотминимуму
Курс программы по охотминимуму пройден с "__" по "__" ______ 20__ года
Выдан документ об окончании курса от "__" ____________ 20__ года
Подпись руководителя организации, проводившей курс ___________________________________
(фамилия, имя отчество (при наличии))
Место печати Дата "____" __________ 20__ года
2. Отметка о допуске к экзамену
К экзамену ________________________________________________________
(допущен/недопущен)
Основание отказа в допуске для сдачи экзамена _____________________
Подпись лица, проводившего допуск ________________ / ______________/
(фамилия, имя отчество (при наличии))
Ознакомлен, подпись физического лица _____________ / ______________/
(фамилия, имя отчество (при наличии))
Место печати Дата "____" __________ 20__ года
К повторному экзамену ______________________________________________
(допущен/недопущен)
Основание отказа в допуске для сдачи повторного экзамена ___________
Подпись лица, проводившего допуск ________________ / ______________/
(фамилия, имя отчество (при наличии))
Ознакомлен, подпись физического лица ______________ / _____________/
(фамилия, имя отчество (при наличии))
Место печати Дата "____" __________ 20__ года

3. Емтихан нәтижелері туралы белгі
Тест тапсырмасының нөмірі ________
Емтихан нәтижелері:
дұрыс жауаптар ___________________
(жауаптар саны)
бұрыс жауаптар ___________________
(сұрақтар саны)
жіберілген қателіктер ____________
(сұрақтар саны)
Емтиханның нәтижесі:
Емтихан __________________________
(тапсырылды/тапсырылған жоқ)
Емтихан қабылдау комиссиясының хатшысы
__________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
Күні 20 __ жылғы "___" ___________
Таныстым, жеке тұлғаның қолы/_________/
Тест тапсырмасының нөмірі ________
Емтихан нәтижелері:
дұрыс жауаптар ___________________
(жауаптар саны)
бұрыс жауаптар ___________________
(сұрақтар саны)
жіберілген қателіктер ____________
(сұрақтар саны)
Қайталама емтиханның нәтижесі:
Емтихан __________________________
(тапсырылды/тапсырылған жоқ)
Емтихан қабылдау комиссиясының хатшысы __________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты, қолы)
Күні 20 __ жылы "___" ____________
Таныстым, жеке тұлғаның қолы/_________/
Аңшы, балықшы және қорықшы
куәлiгiн беру ережесiне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша алынып тасталды - РҚ Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аңшы, балықшы және қорықшы
куәлiгiн беру ережесiне
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - РҚ Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.10.24 № 17-03/541 (2013.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Аңшы куәлігін беру
журналы
_____________________________________________________________________
(аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық
бірлестіктері қауымдастығының филиалы немесе өкілдігі)
р/с №
Аңшының тегі, аты, әкесінің аты
Тұрақты тұратын жерінің мекенжайы
Аңшы куәлігінің нөмірі, берілген күні
Алғаны туралы қолы
1
2
3
4
5
Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық
бірлестіктері қауымдастығы филиалының немесе өкілдігінің басшысы _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы) (Т.А.Ж.)
М.О. "___" ____________ 20 __ ж.
Аңшы, балықшы және
қорықшы куәліктерін
беру қағидаларына
4-1-қосымша
Ескерту. Қағида 4-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 29.11.2013 № 362-Ө бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Аңшы куәлігіне арналған мөрдің
ЭСКИЗІ
Ескертпе:
Мөр дөңгелек пішінді болып келеді, мөрдің диаметрі 25 миллиметр, ішкі диаметрі 15 миллиметр. Сыртқы және ішкі диаметрінің аралығында мемлекеттік тілде "Қансонар" қауымдастығы" деген жазу, ішкі шеңбердің ортасында мемлекеттік тілде "Аңшы куәлігіне арналған мөр" деген жазулар бар.
Аңшы, балықшы және қорықшы
куәлiгiн беру ережесiне
5-қосымша

3. Отметка о результатах экзамена
Номер тестового задания _____________
Результаты экзамена:
ответы правильные ___________________
(количество ответов)
ответы неверные _____________________
(количество вопросов)
допущены ошибки _____________________
(количество вопросов)
Результат экзамена:
Экзамен ________________________
(сдан/не сдан)
Секретарь экзаменационной комиссии __________________________________
(фамилия, имя отчество (при наличии),
подпись)
Дата "__" _____________ 20__ года
Ознакомлен, подпись физического лица
/____________/
Номер тестового задания _____________
Результаты экзамена:
ответы правильные ___________________
(количество ответов)
ответы неверные _____________________
(количество вопросов)
допущены ошибки _____________________
(количество вопросов)
Результат повторного экзамена:
Экзамен _________________________
(сдан/не сдан)
Секретарь экзаменационной комиссии __________________________________
(фамилия, имя отчество (при наличии),
подпись)
Дата "__" _____________ 20__ года
Ознакомлен, подпись физического лица
/____________/
Приложение 3
к Правилам выдачи
удостоверений охотника,
рыбака и егеря
Форма
Протокол № ____
от "____" _______________ 20 ___ г.
экзаменационной комиссии
Сноска. Приложение 3 исключено приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013).
Приложение 4 к Правилам
выдачи удостоверений охотника,
рыбака и егеря
Форма
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.10.2012 № 17-03/541 (вводится в действие с 01.01.2013).
Журнал
выдачи удостоверений охотника ___________________________________________________________________
(наименование филиала или представительства республиканской
ассоциации общественных объединений охотников и субъектов
охотничьего хозяйства)
п/п
Фамилия,
имя,
отчество
охотника
Адрес
постоянного
места
жительства
Номер
удостоверения
охотника,
дата выдачи
Роспись в
получении
1
2
3
4
5
Руководитель филиала или представительства ассоциации общественных
объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства _____________
_____________________________________________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
М.П. "__" _____________ 20 __ г.
Приложение 4-1
к Правилам выдачи
удостоверений охотника,
рыбака и егеря
ЭСКИЗ
Печати для удостоверения охотника
Сноска. Правила дополнены Приложением 4-1 в соответствии с приказом Министра окружающей среды и водных ресурсов РК от 29.11.2013 № 362-Ө (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Примечание:
Печать представляет форму круга, диаметр печати 25 миллиметров, внутренний диаметр 15 миллиметров. Между внешним и внутренним диаметром надпись "Ассоциация "Кансонар" на государственном языке, по внутреннему кругу в центре надпись "Печать для удостоверения охотника" на государственном языке.
Приложение 5
к Правилам выдачи
удостоверений охотника,
рыбака и егеря
Форма
ЭСКИЗ
специальной печати для удостоверения охотника