CELI 1, 2, 3, 4, 5 (Certificatos di Conoscenza della Lingua Italiana) - 1-ші, 2-ші, 3-ші, 4-ші және 5-ші деңгейлерде итальян тілін білу сертификаты
TOEFL (Test of English as a Foreign Language- шет тілі ретінде ағылшын тілі бойынша тест) мынадан түрлерге бөлшектенеді:
ITP** (Institutional Testing Program) - үміткерлердің тілдік дайындық деңгейін алдын ала анықтау үшін ресми емес мәтін
РВТ (Paper-based test) - қағаз тасымалдағышындағы ресми мәтін
СВТ (Computer-based lest) - компьютер арқылы берілетін ресми мәтін
ІВТ (Internet-based test) - Интернет арқылы берілетін ресми мәтін
Қазақстан Республикасы Президентінің «Болашақ» халықаралық
стипендиясына үміткерлерге арналған пәндік емтиханының ең
төменгі баспалық балы:
Емтихан атауы
Ең төменгі деңгей
Орыс тілі
Шетел жоғары оқу орындарының ұсыныстары бойынша
Профильдік пәндер
Әрбір пән бойынша «жақсы» бағасынан кем болмауы тиіс

CELI 1, 2, 3, 4, 5 (Certificatos di Conoscenza della Lingua Italiana) – сертификат на знание итальянского языка на 1-ом, 2-ом, 3-ем, 4-ом и 5-ом уровнях
TOEFL (Test of English as a Foreign Language – тест по английскому языку как иностранному) подразделяется на следующие виды:
ITP** (Institutional Testing Program) – неофициальный тест для предварительного определения уровня языковой подготовки претендентов
PBT (Paper-based test) – официальный тест на бумажном носителе
CBT (Computer-based test) – официальный тест, который сдается посредством компьютера
IBT (Internet-based test) – официальный тест, который сдается посредством Интернета
Минимальный пороговый балл предметных экзаменов для претендентов на международную стипендию Президента Республики Казахстан "Болашак"
Наименование экзамена
Пороговый балл
Русский язык
По рекомендации зарубежных высших
учебных заведений
Профильные предметы
Не менее оценки «хорошо» по каждому из
предметов