"Ветеринариялық препараттарды өндiру және сату жөнiндегi объектiлерiне ветеринариялық-санитариялық талаптарды бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2005 жылғы 3 ақпандағы № 101 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 3 шілдедегі N 433 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылғы 28 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6356 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 10-1/18 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2012.01.17 № 10-1/18 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Ветеринария саласындағы нормативтiк құқықтық кесiмдердi бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 28 сәуiрдегi № 407 қаулысымен бекiтiлген Мемлекеттiк ветеринариялық-санитариялық бақылау туралы ереженiң 10-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Ветеринариялық препараттарды өндiру және сату жөнiндегi объектiлерiне ветеринариялық-санитариялық талаптарды бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2005 жылғы 3 ақпандағы № 101 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылдың 4 наурызда № 3477 болып тіркелген, 2002 жылғы 16 қарашадағы «Заң газетінде» № 148 (772) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспеде:
«3 тарауының 9» деген сөздер «10» деген санмен ауыстырылсын;
«ветеринариялық қадағалау» деген сөздер «ветеринариялық-санитариялық бақылау» деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығын дамыту және ветеринриялық қауіпсіздік департаменті (Токсеитова Р.Ә) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.»;
«Келісілген:
Қазақстан Республикасы индустрия және сауда
министрлігі техникалық реттеу және
метрология жөніндегі Комитетінің төрағасы
__________________
2 ақпан 2005 жыл» деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ветеринариялық препараттарды өндiру және сату жөнiндегi объектiлерiне ветеринариялық-санитариялық талаптарда:
1-тармақта:
«3 тарауының 9» деген сөздер «10» деген санмен ауыстырылсын;
«ветеринариялық қадағалау» деген сөздер «ветеринариялық-санитариялық бақылау» деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта:
2) тармақшадағы «ветеринариялық препарат» деген сөздер «ветеринариялық препараттар» деген сөздермен ауыстырылсын;
11) тармақшадағы «ветеринария саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган» деген сөздер «жергілікті атқарушы орган» деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года № 101 "Об утверждении ветеринарно-санитарных требований к объектам по производству и реализации ветеринарных препаратов"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 июля 2010 года № 433. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июля 2010 года № 6356. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 10-1/18
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 17.01.2012 № 10-1/18.
В соответствии с пунктом 10 Положения о государственном ветеринарно-санитарном контроле, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2003 года № 407 "Об утверждении нормативных правовых актов в области ветеринарии" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2005 года № 101 "Об утверждении ветеринарно-санитарных требований к объектам по производству и реализации ветеринарных препаратов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3477, опубликованный в "Юридической газете" от 16 ноября 2005 года № 212 (946)), следующие изменения и дополнения:
в преамбуле:
слова "9 раздела 3" заменить цифрой "10";
слова "ветеринарном надзоре" заменить словами "ветеринарно-санитарном контроле";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Департаменту развития животноводства и ветеринарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Токсеитова Р.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.";
слова "Согласовано:
Председатель Комитета по техническому
регулированию и метрологии Министерства
индустрии и торговли Республики Казахстан
8 февраля 2005 г." исключить;
в Ветеринарно-санитарных требованиях к объектам по производству и реализации ветеринарных препаратов, утвержденных указанным приказом:
в пункте 1:
слова "9 раздела 3" заменить цифрой "10";
слова "ветеринарном надзоре" заменить словами "ветеринарно-санитарном контроле";
в пункте 3:
в подпункте 2) слова "ветеринарный препарат" заменить словами "ветеринарные препараты";
в подпункте 11) слова "уполномоченным государственным органом в области ветеринарии" заменить словами "местным исполнительным органом";
дополнить подпунктом 16) следующего содержания:

«16) ведомствоның аумақтық бөлімшелері – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктерінің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың) аумақтық инспекциялары.»;
3-бөлімнің тақырыбындағы «ғылыми-техникалық және нормативтік» деген сөздер «нормативті-техникалық» деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Ветеринариялық препараттар өндірушілерінде ветеринариялық препараттар өндіруді және бақылауды реттейтін мынадай нормативтік-техникалық құжаттамалар болады:»;
1)2) және 3) тармақшалардағы «ветеринариялық» деген сөздер «ветеринариялық-санитариялық» деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтағы «Қазақстан Республикасының» деген сөздерден кейін «патенттік» деген сөзбен толықтырылсын;
6-тармақта:
«көрсетілуі тиіс» деген сөздер «көрсетіледі» деген сөзбен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасының» деген сөздерден кейін «тауар таңбалары туралы» деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақта:
бірінші бөлігіндегі:
«Өндірушіде» деген сөз «Өндірушілерде» деген сөзбен ауыстырылсын;
«болуға тиіс» деген сөздер «болуы қажет» деген сөзбен ауыстырылсын;
1) тармақшадағы:
«санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау және» деген сөздер «денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган мен» деген сөздермен ауыстырылсын;
«органдарының» деген сөз «органының» деген сөзбен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы «мемлекеттік ветеринариялық басқармасы органдарының» деген сөздер «ветеринария саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның» деген сөзбен ауыстырылсын;
5) тармақшадағы «Қазақстан Республикасы ауыл шаруашылығы министрлігі» деген сөздер «ветеринария саласындағы уәкілетті органның ведомствосы» деген сөздермен ауыстырылсын;
6) тармақшадағы «Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі» деген сөздер «жергілікті атқарушы орган» деген сөздермен ауыстырылсын;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«7) Өндіріс объектісіне ведомствоның аумақтық бөлімшесі беретін есептік нөмірін беру туралы растау;»;
9-тармақтың бірінші бөлігіндегі «болуға тиіс» деген сөздер «болуы қажет» деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақтағы «болуға тиіс» деген сөздер «жүргізіледі» деген сөзбен ауыстырылсын;
11-тармақтағы «орналасуға тиіс» деген сөздер «орналасады» деген сөзбен ауыстырылсын;
13-тармақтағы «болуға тиіс» деген сөздер «орналасады» деген сөзбен ауыстырылсын;
14-тамақтағы «толықтырылуға тиіс» деген сөздер «толтырылады» деген сөзбен ауыстырылсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"16) территориальные подразделения ведомства - территориальные инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан соответствующих административно-территориальных единиц (области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения).";
в заголовке раздела 3 слова "Научно-техническая и нормативная" заменить словами "Нормативно-техническая";
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"4. Производители ветеринарных препаратов имеют следующую нормативно-техническую документацию, регламентирующую производство и контроль ветеринарного препарата:";
в подпунктах 1)2) и 3) слово "ветеринарным" заменить словами "ветеринарно-санитарным";
в пункте 5 после слов "в соответствии с" дополнить словом "патентным";
в пункте 6:
слова "должны быть нанесены" заменить словом "наносятся";
после слов "Республики Казахстан" дополнить словами "о товарных знаках";
в пункте 7:
в абзаце первом слова "Производители должны" заменить словами "Производителям необходимо";
в подпункте 1) слова "органов санитарно-эпидемиологического надзора и" заменить словами "уполномоченного органа в области здравоохранения и органа";
в подпункте 3) слова "органов государственного управления ветеринарией" заменить словами "уполномоченного государственного органа в области ветеринарии";
в подпункте 5) слова "Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан" заменить словами "ведомством уполномоченного органа в области ветеринарии";
в подпункте 6) слова "Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан" заменить словами "местным исполнительным органом";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) подтверждение о присвоении учетного номера объекту производства, выдаваемое территориальным подразделением ведомства;";
в абзаце первом пункта 9 слова "Производитель должен" заменить словами "Производителю необходимо";
в пункте 10 слова "должны быть" заменить словом "проводятся";
в пункте 11 слова "должно располагаться" заменить словом "располагается";
в пункте 13 слова "должна быть расположена" заменить словом "располагается";
в пункте 14 слова "должен быть наполнен" заменить словом "наполняется";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

«15. Әкiмшiлiк-шаруашылық және қосалқы ғимараттар, сондай-ақ тамақ дайындауға және қабылдауға арналған ғимараттар өндiрiстiк ғимараттардан бөлек орналасады немесе бөлек оқшауланады (егер олар бiр ғимаратта орналасса). Әкiмшiлiк-шаруашылық және қосалқы ғимараттарды өндiрушiнiң қоршауынан тыс орналастыруға жол беріледі.»;
16-тармақтағы «қолдануға тиіс» деген сөздер «қолданылады» деген сөзбен ауыстырылсын;
18-тармақта:
«бөлек болуы тиіс» деген сөздер «бөлінеді» деген сөзбен ауыстырылсын;
«мiндеттi түрде санөткiзiлумен жабдықталуы тиiс» деген сөздер «санитариялық өткізгішпен жабдықталады» деген сөздермен ауыстырылсын;
20-тармақтағы «болуға тиіс» деген сөздер «сақталады» деген сөзбен ауыстырылсын;
21-тармақтағы «болуға тиіс» деген сөздер «бар» деген сөзбен ауыстырылсын;
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«22. Өндіруші қалдықтарды алдын ала залалсыздандырады/ зарарсыздандырады:
қатты қалдықтарды (өлім-жітімге ұшыраған немесе сойылған жануарларды қоса алғанда) 1,5 атмосфералық қысымда 1,5 сағаттан кем емес уақыт бойы автоклавтау, кейін пештерде немесе биотермиялық шұңқырларда жою қажет;
сұйық қалдықтарды 1,5 атмосфералық қысымда 1,5 сағаттан кем емес уақыт бойы автоклавтау немесе араластыру және 3 сағаттан кем емес уақыт бойы дезинфекциялық ерітіндіде ұстау, кейін олардың зарарсыздандырылуын бақылағаннан кейін сұйық қалдықтарды жалпы кәріз жүйесіне жіберу қажет.»;
23-тармақта:
«боялуы» деген сөз «бояу» деген сөзбен ауыстырылсын;
«қалануы тиіс» деген сөздер «қалау» деген сөзбен ауыстырылсын;
«жабылуы тиіс» деген сөздер «жабу қажет» деген сөздермен ауыстырылсын;
24-тармақта:
«қамтамасыз етілуі тиіс» деген сөздер «қамтамасыз ету қажет» деген сөздермен ауыстырылсын;
«қолданылуы тиіс» деген сөздер «қолданылады» деген сөзбен ауыстырылсын;
«жоғары болмауы тиіс» деген сөздер «кем емес» деген сөздермен ауыстырылсын;
25-тармақтағы «болуға тиіс» деген сөздер «болады» деген сөзбен ауыстырылсын;
26-тармақта «етілуі тиіс» деген сөздер «ету қажет» деген сөздермен ауыстырылсын;
29-тармақта «орналасуы тиіс» деген сөздер «орналастыру қажет» деген сөздермен ауыстырылсын;
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«30. Барлық өндiрiстiк ғимараттар герметикалық терезелермен және есіктермен қамтамасыз етіледі (немесе өндiрiстiк ғимараттарда терезелердің болмауына жол беріледі).»;
31-тармақтағы «жабдықталуы тиіс» деген сөздер «жабдықталады» деген сөзбен ауыстырылсын;
32 және 35-тармақтардағы «жабдықталуы тиіс» деген сөздер «жабдықталады» деген сөзбен ауыстырылсын;
33-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«33. Өндiрiстiк ғимараттар (бокс алдыларын қоса алғанда) ыстық және суық су мен керек болған жағдайда сорғыш шкафтармен қамтамасыз етіледі.»;
36 және 37-тармақтардағы «болуға тиіс» деген сөздер «болады» деген сөзбен ауыстырылсын;
39-тармақтағы «болу тиіс» деген сөздер «тұрақты болады» деген сөздердермен ауыстырылсын;
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"15. Административно-хозяйственные и подсобные помещения, а также помещения для подготовки и приема пищи находятся в отдельных зданиях от производственных помещений или изолируются от них (если находятся в одном здании). Административно-хозяйственные и подсобные помещения допускается располагать за ограждениями производителя.";
в пункте 16 слова "должен быть использован" заменить словом "используют";
в пункте 18:
слова "должны быть отделены" заменить словом "отделяются";
слова "должен быть в обязательном порядке снабжен санпропускником" заменить словами "снабжается санитарным пропускником";
в пункте 20 слова "должны храниться" заменить словом "хранятся";
в пункте 21 слова "должно иметь" заменить словом "имеет";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Производитель предварительно обеззараживает/обезвреживает отходы:
твердые отходы (включая - трупы погибших или убитых животных) необходимо автоклавировать при давлении 1,5 атмосферы в течение не менее 1,5 часов, затем уничтожить в печах или биотермических ямах;
жидкие отходы - необходимо автоклавировать при давлении 1,5 атмосферы в течение не менее 1,5 часов или смешать и выдержать с дезинфицирующим раствором в течение не менее 3 часов, затем жидкие отходы после контроля их обеззараживания, отправить в общую канализационную систему.";
в пункте 23:
слова "должны быть выкрашены" заменить словами "необходимо выкрасить";
слова "выложены", "выложен" заменить словом "выложить";
слово "покрыт" заменить словом "покрыть";
в пункте 24:
слова "должны быть обеспечены" заменить словами "необходимо обеспечить";
слова "должны быть использованы" заменить словом "используются";
слова "не должен превышать" заменить словами "не менее";
в пункте 25 слова "должна составлять" заменить словом "составляет";
в пункте 26 слова "должны быть обеспечены" заменить словами "необходимо обеспечить";
в пункте 29 слова "должны быть расположены" заменить словами "необходимо расположить";
пункт 30 изложить в следующей редакции:
"30. Все производственные помещения обеспечиваются герметичными окнами и дверьми (отсутствие окон в производственных помещениях допускается).";
в пункте 31 слова "должны быть снабжены" заменить словом "снабжаются";
в пунктах 32 и 35 слова "должны быть оборудованы" заменить словом "оборудуются";
пункт 33 изложить в следующей редакции:
"33. Производственные помещения (включая предбоксники) обеспечивают горячей и холодной водой, а при необходимости вытяжными шкафами.";
в пунктах 3637 и 43 слова "должны иметь" заменить словом "имеют";
в пункте 39 слова "должна быть" заменить словом "устанавливаются";
пункт 42 изложить в следующей редакции:

«42. Қойма үй-жайлары жақсы жарықтанады, оңай желдетіледі, үй-жайларда тазалық қамтамасыз етіледі және бөгде заттарды сақтауға жол берілмейді.»;
43-тармақта «тиіс» деген сөз «болады» деген сөзбен ауыстырылсын;
45-тармақта:
«тиіс» деген сөз «қажет» деген сөзбен ауыстырылсын;
«қорғалуы тиіс» деген сөздер «қорғау қажет» деген сөздермен ауыстырылсын;
46-тармақтағы «асырылуы тиіс» деген сөздер «асырылады» деген сөзбен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығын дамыту және ветеринариялық қауіпсіздік департаменті (Токсеитова Р.Ә) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    А. Күрішбаев

"42. Складские помещения имеют хорошее освещение, легко проветриваются, в помещениях обеспечивается чистота и не допускается хранение посторонних предметов.";
в пункте 45:
слова "должны быть соблюдены" заменить словом "необходимо соблюдать";
слова "должны быть предохранены" заменить словом "необходимо предохранять";
в пункте 46 слова "должны осуществляться" заменить словом "осуществляются".
2. Департаменту развития животноводства и ветеринарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (Токсеитова Р.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    А. Куришбаев