Кедендік сарапшының (сарапшының) қорытындысының және мемлекеттік кірістер органының кедендік сараптаманы тағайындау туралы шешімінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 3 тамыздағы № 392 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 13 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6387 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 228 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 19.02.2018 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 18.03.2016 № 139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 226-бабының 5) тармақшасына, 227-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес кедендік сарапшы қорытындысының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органының кедендік сараптаманы тағайындау туралы шешімінің нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 18.03.2016 № 139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті (Қ-К.Ж Кәрбозов) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық бірінші ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енеді және 2010 жылғы 1 шілдеден бастап пайда болған қатынастарда қолданылады.
Министр
Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 3 тамыздағы
№ 392 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Кедендік сарапшының (сарапшының) қорытындысы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 18.03.2016 № 139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________________________________________
(кедендік сараптаманы өткізетін ұйымның атауы)
_____________________________________________________________________
(өткізу орыны)
№ _________ "____" __________20__ж.
Кедендік сараптаманы жүргізу үшін негіз _____________________________
_____________________________________________________________________
(Кедендік сараптаманы тағайындау туралы мемлекеттік кірістер
органының шешімінің №, күні)
Кедендік сарапшылар (сарапшы) _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты бар болған жағдайда, лауазымы, біліктілігі)
Сарапшы біле тұра жалған қорытынды берген үшін "Әкімшілік құқық

Об утверждении форм заключения таможенного эксперта (эксперта) и решения органа государственных доходов о назначении таможенной экспертизы
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 августа 2010 года № 392. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 августа 2010 года № 6387. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 228 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 19.02.2018 № 228 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Министра финансов РК от 18.03.2016 № 139 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 3
В соответствии с подпунктом 5) статьи 226, пунктом 5 статьи 227 Кодекса Республики Казахстан "О таможенном деле в Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму заключения таможенного эксперта (эксперта), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму решения органа государственных доходов о назначении таможенной экспертизы, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 18.03.2016 № 139 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Карбузов К-К.Ж.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июля 2010 года.
Министр
Б. Жамишев
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 августа 2010 года № 392
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 18.03.2016 № 139 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заключение таможенного эксперта (эксперта)
_____________________________________________________________________
(наименование организации, проводящей таможенную экспертизу)
_____________________________________________________________________
(место проведения)
№ _____ "__" __________ 20__г.
Основание для проведения таможенной экспертизы
________________________ ____________________________________________
(решение органа государственных доходов о назначении
таможенной экспертизы №, дата)
Таможенный эксперт (эксперт):
_______________________________________ _____________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) квалификация
Таможенный эксперт (эксперт) предупрежден об ответственности за
дачу заведомо ложного заключения в соответствии со статьей 659

бұзушылықтар туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан Республикасы
Кодексінің 659-бабы және 2014 жылғы 3 шілдедегі Қазақастан
Республикасының Қылмыстық кодексінің 420-бабына сәйкес жауапкершілік
туралы ескертілді
_____________________________________________________________________
(мекеменің мөрімен расталған кедендік сараптама жүргізген
кедендік сарапшының (сарапшының) қолы)
Тауарды жөнелтуші: __________________________________________________
Тауарды алушы: ______________________________________________________
Тауардың атауы: _____________________________________________________
Кедендік сарапшының (сарапшы) алдына қойылған сұрақтар
_____________________________________________________________________
Ұсынылған құжаттар, материалдар, сынамалар мен үлгілер ______________
Зерттеу _____________________________________________________________
(зерттеуде қолданылған әдістерді, пайдаланылған сынамалар мен
жабдықтар, зерттеу нәтижелерінің мазмұны және бағасы)
Қорытындылар ________________________________________________________
Кедендік сарапшылар (сарапшы) ________________ _________________ М.О.
(кедендік сараптама жүргізген ұйымның Т.А.Ә. бар болған
жағдайда, қолы)
мөрімен расталған
Басышысы
(жетекші) ___________________________________________________________
(кедендік сараптама жүргізген ұйымның мемлекеттік кірістер органының
бөлімінің және Т.А.Ә. бар болған жағдайда, қолы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2010 жылғы 3 тамыздағы
№ 392 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Кедендік сараптаманы тағайындау туралы
мемлекеттік кірістер органының
Шешімі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 18.03.2016 № 139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ ______ "___" ________ 20___ж
Кедендік сараптаманы тағайындаған мемлекеттік кірістер органының атауы ___
_____________________________________________________________________
Кедендік сараптаманы жүргізу үшін негіз _____________________________
"Қазақстан Республикасындағы Кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30
маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 227-бабының 5-тармағына
сәйкес ШЕШЕЛДІ:
кедендік сараптама тағайындалсын ___________________________________;
(бастапқы, қайта немесе қосымша)
жүргізу уәкілеттік берілсін _________________________________________
(Т.А.Ә. (болған кезде) кедендік сарапшының (сарапшының)
немесе кедендік сараптама жүргізуге уәкілетті ұйымның
атауы)______________________________________________________________;
кедендік сарапшы біле тұра жалған қорытынды берген үшін "Әкімшілік

Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных
правонарушениях" и статьей 420 Уголовного кодекса Республики
Казахстан от 3 июля 2014 года
_____________________________________________________________________
(подпись таможенного эксперта (эксперта), заверенная печатью
организации, проводившей таможенную экспертизу)
Отправитель товара: _________________________________________________
Получатель товара:___________________________________________________
Наименование товара:_________________________________________________
Вопросы, поставленные перед таможенным экспертом (экспертом) ________
Представленные документы, материалы, пробы и образцы ________________
Исследование_________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(примененные методы исследования, использованные приборы и
оборудование, содержание и оценка результатов исследования)
Выводы_______________________________________________________________
Таможенный эксперт (эксперт) ____________________________________М.П.
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
подпись, заверенная оттиском печати организации, проводящей
таможенную экспертизу)
Руководитель ________________________________________________________
(отдела органа государственных доходов или организации,
проводящей таможенную экспертизу, Ф.И.О. (если оно
указано в документе, удостоверяющем личность) подпись)
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 3 августа 2010 года № 392
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 18.03.2016 № 139 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Решение
органа государственных доходов о назначении
таможенной экспертизы
№ ______ от "__" ________ 20___г.
Наименование органа государственных доходов, назначившего таможенную
экспертизу
_____________________________________________________________________
Основания для проведения таможенной экспертизы
_____________________________________________________________________
В соответствии с пунктом 5 статьи 227 Кодекса Республики
Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике
Казахстан" РЕШИЛ:
назначить таможенную экспертизу_____________________________________;
(первичная, повторная или дополнительная)
уполномочить ее проведение __________________________________________
(Ф.И.О. (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________;
таможенного эксперта (эксперта) или наименование организации,
уполномоченной на проведение таможенной экспертизы) предупредить
таможенного эксперта (эксперта) об ответственности за дачу заведомо
ложного заключения в соответствии со статьей 659 Кодекса Республики

құқық бұзушылықтар туралы" 2014 жылғы 5 шілдедегі Қазақстан
Республикасы Кодексінің 659-бабы және 2014 жылғы 3 шілдедегі
Қазақастан Республикасының Қылмыстық кодексінің 420-бабына сәйкес
жауапкершілік туралы ескертілсін кедендік сараптаманы шешуге арналған
сұрақтарды қою:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тауардың атауы ______________________________________________________
Кедендік сарапшыға (сарапшыға) ұсынылған материалдар мен құжаттар
тізбесі
_____________________________________________________________________
(тауарға ілеспе құжаттар)
Тауардың сынамалары мен үлгілері, олардың мөлшері
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Кедендік сараптаманы тағайындаған мемлекеттік кірістер органының басшысы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы) (қолы) (тегі, аты-жөні бар
болған жағдайда)

Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях" и
статьей 420 Уголовного кодекса Республики Казахстан от 3 июля 2014
года;
поставить вопросы на разрешение таможенной экспертизы:
_____________________________________________________________________
Наименование товара__________________________________________________
Перечень материалов и документов, представленных таможенному
эксперту (эксперту)
_____________________________________________________________________
(товаросопроводительные документы)
Пробы, образцы товаров, их количество
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель органа государственных доходов, назначившего таможенную
экспертизу
_____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов) (подпись) (фамилия,
имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность))