Ішкі істер органдарының профилактикалық есебінде тұрған адамдарға профилактикалық бақылауды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 16 тамыздағы N 356 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 13 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6481 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 15 шілдедегі № 432 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 15.07.2014 № 432 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ішкі істер органдарының құқық бұзушылық профилактикасы бойынша қызметін жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ішкі істер органдарының профилактикалық есебінде тұрған адамдарға профилактикалық бақылауды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі комитеттерінің төрағалары, департаменттері мен дербес басқармаларының бастықтары және Астана, Алматы қалаларының, облыстардың ішкі істер департаменттерінің бастықтары ішкі істер органдары жеке құрамының осы бұйрықты зерделеуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (М.Т. Қабденов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және оның ресми жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры А.В. Кулиничке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    С. Баймағанбетов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2010 жылғы 16 тамыздағы
№ 356 бұйрығымен
бекітілген
Ішкі істер органдарының профилактикалық есебінде тұрған адамдарға профилактикалық бақылауды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Ішкі істер органдарының профилактикалық есебінде тұрған адамдарға профилактикалық бақылауды жүзеге асыру жөніндегі осы нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) қорғау нұсқамасы шығарылған немесе бос уақытын шектеу және мінез-құлқына ерекше талаптар белгілеу туралы шешім қабылданған адамдарды профилактикалық есепке алуды жүргізу мен бақылауды жүзеге асыру тәртібін айқындайды.
2. Ішкі істер органдары:
1) қорғау нұсқамасы шығарылған;

Об утверждении Инструкции по осуществлению профилактического контроля за лицами, состоящими на профилактическом учете в органах внутренних дел
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 августа 2010 года № 356. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 сентября 2010 года № 6481. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 июля 2014 года № 432
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 15.07.2014 № 432 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п. 5.
В целях совершенствования деятельности органов внутренних дел по профилактике правонарушений ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по осуществлению профилактического контроля за лицами, состоящими на профилактическом учете в органах внутренних дел.
2. Председателям Комитетов, начальникам Департаментов и самостоятельных управлений Министерства внутренних дел Республики Казахстан и начальникам департаментов внутренних дел городов Астаны, Алматы, областей обеспечить изучение настоящего приказа личным составом органов внутренних дел.
3. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Кабденов М.Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Кулинича А.В.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    С. Баймаганбетов
Утверждена приказом
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 16 августа 2010 года № 356
Инструкция
по осуществлению профилактического контроля за лицами,
состоящими на профилактическом учете в органах внутренних дел
1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по осуществлению профилактического контроля за лицами, состоящими на профилактическом учете в органах внутренних дел (далее - Инструкция) детализирует ведение профилактического учета и контроля за лицами, в отношении которых вынесено защитное предписание или принято решение об ограничении досуга и установлении особых требований к поведению.
2. Органы внутренних дел осуществляют профилактический учет и контроль за лицами, в отношении которых:
1) вынесено защитное предписание;

2) бос уақытын шектеу және мінез-құлқына ерекше талаптар қою туралы шешім қабылданған адамдарды профилактикалық есепке алуды және бақылауды жүзеге асырады.
3) Профилактикалық есеп профилактикалық бақылау жүзеге асырылатын адамды есепке алуды қамтиды.
4) Қорғау нұсқамасы шығарылған адам оған қорғау нұсқамасы ұсынылған сәттен бастап профилактикалық есепке алынады. Қорғау нұсқамасының әрекет ету мерзімі оны құқық бұзушыға ұсынған сәттен бастап есептеледі және 10 тәулікті құрайды.
5) Бос уақытына шектеу және мінез-құлқына ерекше талаптар белгілеу туралы шешім қабылданған адам ішкі істер органдарына соттың қаулысы келіп түскен күннен бастап үш тәулік ішінде профилактикалық есепке қойылады. Құқық бұзушының бос уақытына шектеулер және мінез-құлқына ерекше талаптар белгілеудің әрекет ету мерзімін сот айқындайды.
6) Қорғау нұсқамасы шығарылған немесе бос уақытына шектеу және мінез-құлқына ерекше талаптар белгілеу туралы сот шешім қабылдаған адамды профилактикалық есепке қою үшін учаскелік полиция инспекторы немесе кәмелетке толмағандар істер жөніндегі учаскелік полиция инспекторы (бұдан әрі – учаскелік полиция инспекторы) құқық бұзушылық фактілерін растайтын қажетті құжаттарды қоса отырып, дәлелді баянат жазады, оны ішкі істер органының бастығы немесе оның орынбасары қарайды.
7) Профилактикалық бақылау профилактикалық есепте тұрған адамның белгіленген шектеулерді сақтауы мен жүктелген міндеттерді орындауын жүйелі түрде бақылауды қамтиды.
8) Профилактикалық бақылау профилактикалық есеп әрекет еткен мерзімінде жүзеге асырылады.
2. Профилактикалық есепті жүргізу мен бақылау тәртібі
9. Ішкі істер органының әрбір қызметкері тұрмыстық зорлық-зомбылықты не болмаса оны жасауға оқталуды тікелей анықтаған, сондай-ақ зорлық-зомбылық фактілері туралы жеке, заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан және жергілікті атқарушы органдардан арыздар мен хабарламалар келіп түскен жағдайда не болмаса олар туралы бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланған кезде тұрмыстық зорлық-зомбылықты жасаған немесе оны жасау қаупі бар адамды (бұдан әрі – тұрмыстық зорлық-зомбылық жасаған адам) қорғау нұсқамасын шығару үшін ішкі істер органына жеткізеді.
10. Қорғау нұсқамасы осы ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысанда ішкі істер органының бастығы не болмаса оның орынбасары ақыл-есі дұрыс, он алты жасқа толған оны жасаған адамға қатысты толтырылады.
11. Ішкі істер органының бастығы немесе оның орынбасары тұрмыстық зорлық-зомбылық жасаған адамға қатысты шектеулерді белгілеген кезде жәбірленушінің, учаскелік инспектордың пікірін, құқық бұзушының жеке басын, оның жеке мінез-құлық ерекшеліктерін, жасалған құқық бұзушылықтың ауырлығын және тұрмыстық зорлық-зомбылықты қайта жасауға ықпал етуі мүмкін басқа да факторларды ескереді.

2) принято решение об ограничении досуга и установлении особых требований к поведению.
3. Профилактический учет заключается в постановке и учете лица, в отношении которого осуществляется профилактический контроль.
4. Лицо, в отношении которого вынесено защитное предписание ставится на профилактический учет с момента вручения ему защитного предписания. Срок действия защитного предписания исчисляется с момента вручения его правонарушителю и составляет 10 суток.
5. Лицо, в отношении которого принято решение об установлении ограничения досуга и особых требований к поведению, ставится на профилактический учет в течение трех суток со дня поступления постановления суда в орган внутренних дел. Срок действия ограничений и особых требований к поведению правонарушителя определяются судом.
6. Для постановки на профилактический учет лица, в отношении которого вынесено защитное предписание или судом принято решение об ограничении досуга и установлении особых требований к поведению, участковый инспектор полиции или участковый инспектор по делам несовершеннолетних (далее - участковый инспектор полиции) составляет мотивированный рапорт, с приложением документов, подтверждающих факт правонарушения, который рассматривается начальником органа внутренних дел или его заместителем.
7. Профилактический контроль заключается в систематическом наблюдении за соблюдением установленных ограничений и выполнением возложенных обязанностей лицом, состоящим на профилактическом учете.
8. Профилактический контроль осуществляется в течение действия профилактического учета.
2. Ведение профилактического учета и контроля
9. Каждый сотрудник органа внутренних дел при непосредственном обнаружении бытового насилия либо попытки его совершения, а также в случаях поступления сообщений и заявлений от физических, юридических лиц, государственных органов и органов местного самоуправления о фактах бытового насилия либо публикаций о них в средствах массовой информации доставляет лицо, совершившее бытовое насилие, либо от которого исходит угроза его совершения (далее - лицо, совершившее бытовое насилие) в орган внутренних дел для вынесения защитного предписания.
10. Защитное предписание заполняется по форме, согласно приложению 1 к настоящей Инструкции, начальником органа внутренних дел либо его заместителем, в отношении вменяемого лица, достигшего на момент его вынесения шестнадцатилетнего возраста.
11. Начальник органа внутренних дел или его заместитель, при установлении запретов лицу, совершившему бытовое насилие учитывает мнение потерпевшего, участкового инспектора полиции, личность правонарушителя, его индивидуальные особенности поведения, тяжесть совершенного правонарушения и другие факторы, которые могут способствовать повторному совершению бытового насилия.

12. Тұрмыстық зорлық-зомбылық жасаған адам қорғау нұсқамасының түпнұсқасына қол қою арқылы танысады (қорғау нұсқамасының түпнұсқасына қол қоюдан бас тартқан жағдайда, ол туралы жазылады). Содан кейін түпнұсқадан үш көшірме түсіріледі. Көшірменің бірінші және екінші данасы тұрмыстық зорлық-зомбылық жасаған адамға және жәбірленушіге тұпнұсқаға қол қою арқылы табыс етіледі. Көшірменің үшінші данасы тұрмыстық зорлық-зомбылық жасаған адамға оны ұсынған сәттен бастап жиырма төрт сағат ішінде прокурорға жолданады. Қорғау нұсқамасының түпнұсқасы осы ережеге 2-қосымшаға сәйкес профилактикалық іске тігіледі.
13. Жәбірленушіге құқық бұзушы қорғау нұсқамасын бұзған жағдайда оның құқытары мен құқықтық салдары түсіндіріледі.
14. Жәбірленушінің арызы бар болған жағдайда қорғау нұсқамасының әрекет ету мерзімі ішкі істер органы бастығының не болмаса оның орынбасарының қолдауымен прокурордың санкциясы арқылы міндетті түрде үш тәулік ішінде жәбірленушіге және тұрмыстық зорлық-зомбылық жасаған адамға жазбаша түрде хабарлау арқылы отыз тәулікке ұзартылуы мүмкін.
Ол үшін:
1) еркін түрде жасалған және онда қорғау нұсқамасының әрекет ету мерзімін ұзарту туралы өтініші бар жәбірленушінің өтініші;
2) қорғау нұсқамасының әрекет ету мерзімін ұзартуды санкциялау туралы ішкі істер органы бастығының не болмаса оның орынбасарының қолдаухаты;
3) қорғау нұсқамасының әрекет ету мерзімін 30 тәулікке дейін ұзарту туралы прокурордың санкциясы талап етіледі.
15. Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 79-179-5111-1112332355-1-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарау барысында ішкі істер органының бастығы қажет болған жағдайда мынадай:
іздестіруге, қудалауға, жәбірленушімен кездесуге, ауызша немесе телефон арқылы сөйлесуге және онымен басқа да тәсілдер арқылы байланыс жасауға;
атыс және қарудың басқа да түрлерін сатып алуға, сақтауға, алып жүруге және пайдалануға шектеулерді толық көлемде немесе жеке көрсете отырып, әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адамның мінез-құлқына ерекше талаптар белгілеу туралы сотқа қолдаухат енгізеді.
Ішкі істер органының бастығы соттың алдында әкімшілік құқық бұзушылық жасаған адамға ішкі істер органына айына бірден төрт ретке дейін келіп тұруын міндеттеу туралы ұсыныс жасай алады.
16. Кәмелетке толмағанның бос уақытын шектеу және мінез-құлқына ерекше талаптар қою белгілі орындарға баруға, механикалық көлік құралдарын басқаруға байланысты белгілі бос уақыт нысандарын пайдалануға, тәуліктің белгілі бір уақытында тұрғын үй-жайдан шығуға, арнайы мемлекеттік органдардың немесе кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссияның рұқсатынсыз өзге де орындарға шығуына тыйым салуды көздеуі мүмкін.
Кәмелетке толмағандарға білім беру ұйымдарына оралу, оқуын жалғастыру немесе аяқтау не болмаса арнайы мемлекеттік органдар немесе кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссияның көмегімен жұмысқа орналасу талаптары қойылуы мүмкін. Осы тізбе толық болып есептелмейді.

12. Лицо, совершившее бытовое насилие ознакамливается с защитным предписанием под роспись в оригинале (в случае отказа от подписания в оригинале защитного предписания делается запись об этом). После чего, с оригинала снимаются три копии. Первый и второй экземпляр копии вручаются лицу, совершившему бытовое насилие и потерпевшему под роспись в оригинале. Третий экземпляр копии в течение двадцати четырех часов с момента его вручения лицу, совершившему бытовое насилие, направляется прокурору. Оригинал защитного предписания подшивается в профилактическое дело согласно приложению 2 к настоящей Инструкции.
13. Потерпевшему разъясняются его права и правовые последствия в случае нарушения защитного предписания правонарушителем.
14. При наличии заявления потерпевшего срок действия защитного предписания может быть продлен по ходатайству начальника органа внутренних дел либо его заместителя, с санкции прокурора, до тридцати суток с обязательным направлением, в течение трех суток, письменного уведомления потерпевшему и лицу, совершившему бытовое насилие. Для этого требуется:
1) заявление потерпевшего, которое составляется произвольно и содержит просьбу о продлении срока действия защитного предписания;
2) ходатайство начальника органа внутренних дел либо его заместителя о санкционировании продления срока действия защитного предписания;
3) санкция прокурора о продлении срока действия защитного предписания до 30 суток.
15. В ходе рассмотрения дела об административном правонарушении, предусмотренных статьями 79-179-5111-1112332355-1 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, начальник органа внутренних дел при необходимости вносит в суд ходатайство об установлении особых требований к поведению лица, совершившего административное правонарушение, с указанием в полном объеме или раздельно следующих запретов:
разыскивать, преследовать, посещать потерпевшего, вести устные телефонные переговоры и вступать с ним в контакты иными способами;
приобретать, хранить, носить и использовать огнестрельное и другие виды оружия.
Начальник органа внутренних дел может ходатайствовать перед судом об установлении для лица, совершившего административное правонарушение, обязанности являться в органы внутренних дел от одного до четырех раз в месяц.
16. Ограничение досуга и установление особых требований к поведению несовершеннолетнего могут предусматривать запрет посещения определенных мест, использования определенных форм досуга, в том числе связанных с управлением механическим транспортным средством, ограничение пребывания вне дома после определенного времени суток, выезда в другие местности без разрешения специализированного государственного органа или комиссии по защите прав несовершеннолетних.
Несовершеннолетнему может быть предъявлено также требование возвратиться в образовательное учреждение, продолжить или закончить обучение либо трудоустроиться с помощью специализированного государственного органа или комиссии по защите прав несовершеннолетних. Настоящий перечень не является исчерпывающим.

17. Профилактикалық есепте тұрған адамға белгіленген шектеулерді сақтауды және жүктелген міндеттерді орындауды бақылау мақсатында учаскелік полиция инспектор тұрғылықты мекен-жайы бойынша тексеруді жүзеге асырады.
18. Тексеріс жиілігі:
1) қорғау нұсқамасы шығарылған адамды кемінде екі күнде бір рет;
2) бос уақытын шектеу және ерекше талаптар белгілеу туралы шешім қабылданғандарға кемінде аптасына бір рет тексеруді құрайды.
19. Мыналар:
1) қорғау нұсқамасының әрекет ету мерзімінің аяқталуы;
2) құқық бұзушының мінез-құлқына сот белгілеген ерекше талаптардың орындалу мерзімінің аяқталуы;
3) маскүнемдіктен және нашақорлықтан мәжбүрлеп емдеуге жіберу;
4) қылмыстық жазаға сотталу;
5) есепте тұрған адамның қаладан, ауданнан тыс жерге тұрақты тұруға шығуы;
6) адамның 18 жасқа жетуі;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа мән-жайлардың туындауы қорғау нұсқамасы шығарылған не болмаса бос уақыты шектелген және ерекше талаптар белгіленген адамдарды профилактикалық есептен шығару негіздері болып табылады.
Ішкі істер органдарының профилактикалық
есебінде тұрған адамдарға профилактикалық
бақылауды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулыққа
1-қосымша
Нысан
ҚОРҒАУ НҰСҚАМАСЫ
__сағат __минут                             20___жылғы «___»_________
_____________________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, ауылдық округ)
«Тұрмыстық зорлық-зомбылықтың алдын алу туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабын басшылыққа ала отырып, отбасы-тұрмыстық қарым-қатынастар саласында азамат(ша)________________________________
(жәбірленушінің Т.А.Ә.)
қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында
азамат(ша) __________________________________________________________
(құқық бұзушының Т.А.Ә.)
Туған жылы, күні, айы________________________________________________
Мекен-жайы___________________________________________________________
азамат(ша)____________________________________________________қатысты
(Т.А.Ә.)
мынадай: оның еркіне қарамастан, іздестіру, қудалау, бару, ауызша, телефон арқылы сөйлесу және оған өзге де тәсілдермен байланысу, сондай-ақ қасақана құқыққа қарсы (әрекет немесе әрекетсіздік), денсаулыққа зиян келтіретін немесе дене күшін және (немесе) психикалық залал келтіретін әрекеттер жасауға тыйым салынады.
Азамат _________________________________________
(құқық бұзушының Т.А.Ә.)
отбасы-тұрмыстық қарым-қатынас саласында құқық бұзушылық жасауы қорғау нұсқамасын енгізу үшін негіз болып табылады, атап айтқанда:____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(отбасы-тұрмыстық құқық бұзушылықтың уақыты, орны, фабуласы)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________  _____________________________________________________________________

17. В целях наблюдения за соблюдением установленных ограничений и выполнением возложенных обязанностей лицом, состоящим на профилактическом учете участковые инспектора полиции, осуществляют проверки по месту жительства.
18. Периодичность проверки лица, в отношении которого:
1) вынесено защитное предписание составляет не реже одного раза в два дня;
2) принято решение об ограничении досуга и установлении особых требований составляет не реже одного раза в неделю.
19. Основаниями для снятия с профилактического учета лиц, в отношении которых вынесено защитное предписание либо ограничение досуга и установлены особые требования являются:
1) истечение срока действия защитного предписания;
2) истечение срока действия установленных судом ограничений досуга и особых требований к поведению правонарушителя;
3) направление на принудительное лечение от алкоголизма и наркомании;
4) осуждение к уголовному наказанию;
5) выезд на постоянное место жительство профилактируемого лица за пределы города, района;
6) достижение лицом 18 летнего возраста;
7) наступления других обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Инструкции по осуществлению
профилактического контроля за лицами,
состоящими на профилактическом учете
в органах внутренних дел
Форма
ЗАЩИТНОЕ ПРЕДПИСАНИЕ
____ ч. ____ мин.                                  "__"_______ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(область, город, район, сельский округ)
В целях обеспечения безопасности гр. __________________________
(Ф.И.О. потерпевшего/ей)
в сфере семейно-бытовых отношений, руководствуясь ст. 20 Закона
Республики Казахстан "О профилактике бытового насилия",
Гражданину(ке) ______________________________________________________
(Ф.И.О правонарушителя)
Год, число, месяц рождения __________________________________________
Адрес проживания ____________________________________________________
запрещается в отношении гр. _________________________________________
(Ф.И.О.)
совершать следующие действия: вопреки его (ее) воле разыскивать,
преследовать, посещать, вести устные, телефонные переговоры и
вступать с ним (ней) в контакты иными способами, а также совершать
умышленные противоправные деяния (действия или бездействия),
причиняющие или содержащие угрозу причинения физического и (или)
психического страдания.
Основанием для внесения защитного предписания является
совершение правонарушения гр. _______________ в сфере семейно-бытовых
(Ф.И.О правонарушителя)
отношений, а именно:
_____________________________________________________________________
(время, место, фабула совершения семейно-бытового правонарушения)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Нарушение требований настоящего защитного предписания влечет

Осы қорғау нұсқамасының талаптарын бұзу Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 355-1-бабында көзделетін жауапкершілікке әкеп соғады.
Қорғау нұсқамасы 10 тәулік мерзімге шығарылады.
Қорғау нұсқамасының әрекет ету мерзімі ол азамат_______________
_____________________________________________________________________                      (құқық бұзушының Т.А.Ә.)
тапсырылған сәттен басталады.
Қорғау нұсқамасының әрекет ету мерзімі жеткілікті негіздер болған жағдайда прокурордың санкциясы және жәбірленушінің өтініші бойынша 30 тәулікке ұзартылуы мүмкін.
Осы қорғау нұсқамасына Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіппен шағымдануға болады.
ІІО бастығы (орынбасары)________ ____________________________________
(қолы)     (ІІО бастығының (орынбасарының)
Т.А.Ә.)
М.О.
Артқы жағында басылады.
Алғаны туралы қолхат:
Қорғау нұсқамасының көшірмесін алдым, қорғау нұсқамасын бұзған жағдайдағы құқықтармен және құқықтық салдарымен таныстым:
______________________________________________
(құқық бұзушының қолы және Т.А.Ә.)
20___ жылғы «____»_____________
___________________________________
(жәбірленушінің қолы және Т.А.Ә.)
20___ жылғы «____»_____________
Осы қорғау нұсқамасының әрекет ету мерзімін 20__жылғы «__»________ дейін ұзартуға САНКЦИЯ БЕРЕМІН
М. О. ____________________прокуроры
(қала, аудан)
________________________________________
(қала, аудан прокурорының қолы, Т.А.Ә.)
20____жылғы «____»______________________
Осы қорғау нұсқамасының әрекет ету мерзімі ұзартылғаны туралы хабарлама 20___жылғы «____»_______ шығыс №___________________ азамат(ша) ____________________________________ жолданды.
(құқық бұзушының Т.А.Ә.)
Ішкі істер органдарының профилактикалық
есебінде тұрған адамдарға профилактикалық
бақылауды жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулыққа
2-қосымша
Нысан
№ _______профилактикалық іс
___________________________________
(ішкі істер органының атауы)
20____ жылғы «____» ________ басталды
20____ жылғы «____» ________ аяқталды
Жалпы жинақтау ісі мұқабасының ішкі жағына басылады
Жинақтау ісіндегі құжаттардың тізбесі
1. Істегі құжаттардың тізімдемесі
2. Профилактикалық есепке қою туралы баянат
3. Есепке қою негіздемесін растайтын материалдар (сот қаулысының, қорғау нұсқамасының көшірмелері)
4. Жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері
5. Сипаттайтын материалдар
6. Адамдарды әкімшілік жауапкершілікке тарту, оларды денсаулық сақтау органдарының наркологиялық, психоневрологиялық мекемелеріне орналастыру туралы қаулылардың көшірмелері
7. Біріктірілген деректер банкінің есебі мен «Информ сервис» АІЖ есептері бойынша сұрау салулар

ответственность, предусмотренную ст. 355-1 Кодекса Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
Защитное предписание выносится сроком на 10 суток.
Срок действия защитного предписания исчисляется с момента его
вручения гражданину ________________________________________________.
(Ф.И.О.)
При наличии достаточных оснований, срок действия защитного
предписания может быть продлен до 30 суток с санкции прокурора по
заявлению потерпевшего(ей).
Начальник (заместитель) ОВД ___________ ____________________________
(подпись)  (Ф.И.О. начальника /заместителя/ОВД)
М.П.
Печатается на обороте
Расписка в получении:
С защитным предписанием ознакомлен(а): __________________________
(подпись и Ф.И.О.. правонарушителя)
"___"_______ 20___ г.
Копию защитного предписания получил (а), правами и правовыми
последствиями в случае нарушения защитного предписания, ознакомлен (а):
____________________________
(подпись и Ф.И.О. правонарушителя)
__________"___" _______ 20__ г.
____________________________
(подпись и Ф.И.О. потерпевшего)
"___" _______ 20__ г.
САНКЦИОНИРУЮ
Продление срока действия настоящего защитного предписания до
"__" ________ 20___ г.
М.П. Прокурор _____________
(города, района)
___________________________
(подпись, Ф.И.О. прокурора города, района)
"__" ________ 20___г.
Уведомление о продлении срока действия настоящего защитного
предписания направлено гр. ________________________________________
(Ф.И.О. правонарушителя)
"___" ________ 20__ г. исх. № ____
Приложение 2
к Инструкции по осуществлению
профилактического контроля за лицами,
состоящими на профилактическом учете
в органах внутренних дел
Форма
Профилактическое дело № _______
_______________________________________
(наименование органа внутренних дел)
Начато "____" ____________ 20__ года
Окончено "____" ____________ 20__ года
Печатается на внутренней стороне обложки общего накопительного дела
Перечень
документов, находящихся в накопительных делах
1. Опись документов, находящихся в деле.
2. Рапорт о постановке на профилактический учет.
3. Материалы, подтверждающие основание постановки на учет (копии постановлений суда, защитного предписания).
4. Копии документов, удостоверяющих личность.
5. Характеризующие материалы.
6. Копии постановлений о привлечении лиц к административной ответственности, помещения их в наркологические, психоневрологические учреждения органов здравоохранения.
7. Распечатку запроса по учетам Интегрированного банка данных и учетов АИС "Информ сервис".