"Көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 10 шілдедегі № 341 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2010 жылғы 27 тамыздағы N 370 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 17 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6500 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 2 сәуірдегі N 217 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 02.04.2013 N 217 (алғаш жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енеді) бұйрығымен.
Қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. «Көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау ережесін бекіту туралы» (Мемлекеттік нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 4341 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде 2006 жылы, № 15, 133-құжат жарияланған) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 10 шілдедегі № 341 бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау ережесінде:
2-тармақта:
«оқу ұйымдары» деген сөздер «жеке және заңды тұлғалар» деген сөздермен ауыстырылсын;
«меншік» деген сөзден кейін «(бұдан әрі - оқу ұйымы)» деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақта «Оқыту мерзімі оқу бағдарламаларының көлеміне қарай белгіленеді.» деген сөйлем «Көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау және қайта даярлау мерзімі оқу бағдарламаларының көлеміне қарай екі айдан алты айға дейін бекітіледі.» деген сөйлеммен ауыстырылсын;
6-тармақ алынып тасталсын;
барлық мәтіндегі "білім беру ұйымдарында", "білім беру ұйымы",   "білім беру ұйымдары", "білім беру ұйымының" сөздері сәйкес "оқу ұйымдарында" , "оқу ұйымы", "оқу ұйымдары", "оқу ұйымының" сөздеріне ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Оқу ұйымдарына Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасымен қарастырылған тәртіпте оқу процесінің бұзылуына ықпал ету шаралары қолданылады.»;
12-тармақтың 1) тармақшасының үшінші абзацындағы «Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 1998 жылғы 12 қазандағы N 343 бұйрығымен бекітілген Көлік құралдарын жүргізу құқығын алудың, емтихандар қабылдаудың, азаматтарға жүргізуші куәліктерін берудің тәртібі туралы ережелерге (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде рет саны N 679 болып тіркелген) сәйкес нысан бойынша» деген сөздер алынып тасталсын;
32-тармақта «енгізілуі мүмкін» деген сөздер «енгізіледі» деген сөзбен ауыстырылсын;
39-тармақ мынандай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Арыз берілген сәттен бастап бір жұмыс күн ішінде.»;
40-тармақ мынандай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
«Оқу бітіргені туралы куәліктің жарамдылық мерзімі жүргізуші куәлігін алған кезде аяқталады.»;
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 июля 2006 года № 341 "Об утверждении Правил подготовки водителей транспортных средств"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 августа 2010 года № 370. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 сентября 2010 года № 6500. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 апреля 2013 года N 217
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 02.04.2013 N 217 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях приведения в соответствие с действующим законодательством, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 июля 2006 года № 341 "Об утверждении Правил подготовки водителей транспортных средств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4341, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, октябрь 2006 года, № 15, ст. 133), следующие изменения и дополнения:
в Правилах подготовки водителей транспортных средств, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
слова "учебными организациями" заменить словами "физическими и юридическими лицами";
после слова "собственности" дополнить словами "(далее - учебная организация)";
в пункте 3 предложение "Сроки обучения определяются, исходя из объема учебных программ." заменить предложением "Подготовка и переподготовка водителей транспортных средств устанавливается сроком от двух до шести месяцев, исходя из объема учебных программ.";
пункт 6 исключить;
по всему тексту слова "образовательной", "образовательная" заменить соответственно словами "учебной", "учебная";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"К учебной организации применяются меры воздействия за нарушение процесса обучения в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях.";
в пункте 15 слово "учащихся" заменить словом "обучающихся";
в абзаце третьем подпункта 1) пункта 12 слова "по форме согласно Правилам о порядке получения права на управление транспортными средствами, приема экзаменов, выдачи гражданам водительских удостоверений, утвержденным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 октября 1998 года № 343 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 679)" исключить;
в пункте 32 слова "могут быть включены" заменить словом "включаются";
пункт 39 дополнить предложением следующего содержания:
"В течение одного рабочего дня с момента подачи заявления.";
пункт 40 дополнить предложением следующего содержания:
"Срок действия свидетельства об окончании обучения заканчивается при получении водительского удостоверения.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:

«Оқу ұйымдарының құжаттарының сақталуы және жойылуы «Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасаудың және құжаттаманы басқарудың үлгілік ережелерін, Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдардың қызметінде жасалатын үлгілік құжаттардың тізбесін сақтау мерзімдерін көрсете отырып бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 25 қыркүйектегі № 128 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 5834 тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.».
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары генерал-майор А.Ж. Күреңбековке және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитетіне (Қ.С. Тыныбеков) жүктелсін.
3. Ішкі істер министрлігінің Жол полициясы комитеті (Қ.С. Тыныбеков) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                  С. Баймағанбетов

"Хранение и уничтожение документации учебных организаций осуществляется в соответствии с приказом и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 25 сентября 2009 года № 128 "Об утверждении Типовых правил документирования и управления документацией в государственных и негосударственных организациях, перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием сроков хранения" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5834).".
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора Куренбекова А.Ж и Комитет дорожной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Тыныбеков К.С.).
3. Комитету дорожной полиции Министерства внутренних дел (Тыныбеков К.С.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    С. Баймаганбетов