2010 жылдың сәуір-маусымында және қазан-желтоқсанында азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2010 жылғы 16 сәуірдегі № А-4/117 қаулысы. Ақмола облысы Әділет департаментінде 2010 жылғы 7 мамырда № 3356 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2011 жылғы 16 наурыздағы № А-2/79 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2011.03.16 № А-2/79 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қатардағы, «Әскери міндеттілік және әскери қызмет туралы» 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарына, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір – маусымында және қазан – желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығына, «Белгіленген әскери қызмет мерзімін өткерген мерзімді әскери қызметтегі әскери қызметшілерді запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2010 жылдың сәуір – маусымында және қазан – желтоқсанында кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 29 наурыздағы № 960 Жарлығын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 15 сәуірдегі № 313 қаулысына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шақыруды кейінге қалдыруға немесе шақырудан босатылуға құқығы жоқ он сегізден жиырма жеті жасқа дейінгі ер азаматтар, сондай-ақ оқу орындарынан шығарылған, жиырма жеті жасқа толмаған және шақыру бойынша әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткермеген азаматтар, 2010 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында жергілікті әскери органдар арқылы кезекті мерзімді әскери қызметке шақыру ұйымдастырылсын және қамтамасыз етілсін.
2. Аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының әкімдіктері шақыру комиссияларын құрып, олардың қызметін қамтамасыз етсін, сондай-ақ медициналық техникалық және басқа қызметкерлерді тартсын.
3. Көкшетау мен Степногорск қалаларының және аудандардың шақыру комиссияларының жұмыстарына бақылау жасау және басшылық ету үшін облыстық шақыру комиссиясы қосымшаға сәйкес құрамда құрылсын, қосымша беріліп отырған мерзімді әскери қызметке азаматтарды шақыруды жүргізу кестесі бекітілсін.
4 «Ақмола облысының денсаулық сақтау басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы шақыруды өткізу басталғанға дейін қалалық, аудандық және облыстық медициналық комиссияларды жоғары білікті дәрігер мамандармен, орташа медициналық қызметкерлермен жабдықтасын, әскерге шақырылатын азаматтарды кезектен тыс медициналық бақылаудан және стационарлық тексеруден өткізу үшін емдеу мекемелерінен қажетті төсек орын санын бөлсін.

Об организации и обеспечении очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года
Решение акимата Акмолинской области от 16 апреля 2010 года № А-4/117. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 7 мая 2010 года № 3356. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 16 марта 2011 года № А-2/79
Сноска. Утратило силу - постановлением акимата Акмолинской области от 16.03.2011 № А-2/79
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 8 июля 2005 года «О воинской обязанности и воинской службе», Указом Президента Республики Казахстан от 29 марта 2010 года № 960 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года», постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2010 года № 313 «О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 29 марта № 960 «Об увольнении в запас военнослужащих срочной воинской службы, выслуживших установленный срок воинской службы, и очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года» акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Организовать и обеспечить очередной призыв на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2010 года граждан мужского пола в возрасте от восемнадцати до двадцати семи лет, не имеющих права на отсрочку или освобождение от призыва, а также граждан, отчисленных из учебных заведений, не достигших двадцати семи лет и не выслуживших установленные сроки воинской службы по призыву, через соответствующие местные органы военного управления.
2. Акиматам районов, городов Кокшетау и Степногорска образовать призывные комиссии, обеспечить их деятельность, а также привлечь медицинских, технических и других работников.
3. Для руководства и контроля за деятельностью призывных комиссий районов, городов Кокшетау и Степногорск образовать областную призывную комиссию в составе согласно приложению, утвердить прилагаемый график проведения призыва на срочную воинскую службу.
4. Начальнику государственного учреждения «Управление здравоохранения Акмолинской области» к началу проведения призыва сформировать городские, районные и областную медицинские комиссии из числа квалифицированных врачей – специалистов, среднего медицинского персонала, в лечебных учреждениях выделить необходимое количество коек для внеочередного обследования и стационарного лечения призывников.

5. «Қазақстан Республикасы ішкі істер Министрлігі Ақмола облысының ішкі істер Департаменті» мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) тиісті жергілікті әскери басқару органдарымен бірлесе отырып, әскерге шақыру пункттерінде, жөнелту станцияларында, облыстық жинақтау пунктінде, әскери бөлімдерге шақырушылардың жөнелтілуі мен кетуі, сондай-ақ тұлғаларды іздестіру және жеткізу бойынша тәртіпті қамтамасыз етуді, әскери қызметке шақырылудан бас тартуы бойынша іс-қимылдар жүргізуді ұйымдастырсын.
6. «Ақмола облысының Қорғаныс істері жөніндегі департаменті» мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) облыстық жиналу пунктіне жинау бойынша жұмыстарын бақылауды және жастар командаларын жинау, қалыптастыру мен әскери бөлімдерге жөнелтуді ұйымдастырсын.
7. «Ақмола облысының жұмылдыру дайындығы, азаматтық қорғаныс, табиғи апаттардың алдын алу мен жоюды ұйымдастыру басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру жөніндегі материалдық - техникалық іс – шараларды қамтамасыз етуді жүргізсін.
8. «Ақмола облысының Қорғаныс істері жөніндегі департаменті» мемлекеттік мекемесінің бастығы (келісім бойынша) 2010 жылғы сәуір-маусым және 2010 жылғы қазан-желтоқсан айларында азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру нәтижелері туралы ақпаратты тапсырсын.
9. Ақмола облысы әкімдігінің «2009 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы” 2009 жылғы 29 сәуірдегі № А-5/205 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3321 болып тіркелген, 2009 жылғы 22 мамырда «Арқа ажары» № 68-69 және «Акмолинская правда» № 64-65 газеттерінде жарияланды), «2009 жылдың сәуір-маусым және қазан-желтоқсан айларында азаматтарды мерзімді әскери қызметке кезекті шақыруды ұйымдастыру және қамтамасыз ету туралы» Ақмола облысы әкімдігінің 2009 жылғы 29 сәуірдегі № А-5/205 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» 2009 жылғы 13 қазандағы № А-11/429 қаулысының (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3334 болып тіркелген, 2009 жылғы 17 қарашада «Арқа ажары» № 146 «Акмолинская правда» № 145 газеттерінде жарияланды) күші жойылды деп танылсын.
10. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Қ.М. Отаровқа жүктелсін.
11. Ақмола облысы әкімдігінің осы қаулысының күші 2010 жылдың 15 сәуірінен бастап қалыптасқан құқықтық қатынастарға тарайды.
12. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысы әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі                     С.Дьяченко
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақмола облысы Қорғаныс істері
жөніндегі департаменті»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    А.Н.Старцев
«Қазақстан Республикасы
ішкі істер Министрлігі
Ақмола облысының
ішкі істер Департаменті»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы                                    Т.С.Маткенов
Ақмола облысы әкімдігінің
2010 жылғы 16.04 № А-4/117
қаулысына 1 қосымша
ОБЛЫСТЫҚ ШАҚЫРУ КОМИССИЯСЫНЫҢ ҚҰРАМЫ
Старцев АлександрНиколаевич
- «Ақмола облысының Қорғаныс істері жөніндегі департаменті» мемлекеттік мекемесінің бастығы, шақыру комиссиясының төрағасы (келісім бойынша);
Пономарев АлександрГригорьевич
- «Ақмола облысының жұмылдыру, дайындығы азаматтық қорғаныс, табиғи апаттардың алдын алу мен жоюды ұйымдастыру басқармасы» мемлекеттік мекемесі аймақтық қорғаныс бөлімінің бастығы, шақыру комиссиясы төрағасының орынбасары;
КОМИССИЯ МҮШЕЛЕРІ
Нұрахметов Сағатбек Төлеубайұлы
- «Қазақстан Республикасы ішкі істер Министрлігі Ақмола облысының ішкі істер Департаменті» мемлекеттік мекемесі бастығының орынбасары (келісім бойынша);
Құттыбай Ерғали Өмірзақұлы
- «Ақмола облысының денсаулық сақтау басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жұмылдыру және мемлекеттік құпияларды сақтау бөлімінің бастығы;
Сүндетов Қасым Қадырбайұлы
- «Ақмола облысының Қорғаныс істері жөніндегі департаменті» мемлекеттік мекемесі бастығының орынбасары -келісім-шарт бойынша әскери қызметшілерді жинау және шақыру басқармасының бастығы (келісім бойынша);
Мартазанов Макшарип Баматгиреевич
- Ақмола облысының денсаулық сақтау басқармасы жанындағы «Ақмола облыстық ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының аға дәрігері – медициналық комиссияның төрағасы;
Субач Лейла Леонидовна
- Ақмола облысының денсаулық сақтау басқармасы жанындағы «Ақмола облыстық ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының медициналық бикесі-комиссияның хатшысы.
Ақмола облысы әкімдігінің
2010 жылғы 16.04 № А-4/117
қаулысына 2 қосымша
Мерзімді әскери қызметке азаматтарды шақыруды жүргізу кестесі
р/с№
Қорғаныс істері жөніндегі басқарма мен бөлімдер

5. Начальнику государственного учреждения «Департамент внутренних дел Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (по согласованию) организовать взаимодействие с соответствующими местными органами военного управления по обеспечению общественного порядка на призывных пунктах, станциях отправок, областном сборном пункте, при отправке и убытии призывников в воинские части, а также по розыску и доставке лиц, уклоняющихся от призыва на воинскую службу.
6. Начальнику государственного учреждения «Департамент по делам обороны Акмолинской области» (по согласованию) организовать контроль за работой областного сборного пункта по сбору, формированию и отправке команд молодого пополнения в воинские части.
7. Начальнику государственного учреждения «Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий Акмолинской области» произвести материально-техническое обеспечение мероприятий по призыву граждан на срочную воинскую службу.
8. Начальнику государственного учреждения «Департамент по делам обороны Акмолинской области» (по согласованию) об итогах проведения очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле–июне 2010 года и октябре–декабре 2010 года представить информацию.
9. Постановления акимата Акмолинской области «Об организации и обеспечении очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года» от 29 апреля 2009 года № А-5/205 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3321, опубликовано 22 мая 2009 года в газетах «Арка ажары» № 68-69 и «Акмолинская правда» № 64-65), «О внесении изменений в постановление акимата Акмолинской области от 29 апреля 2009 года № А-2/205 «Об организации и обеспечении очередного призыва граждан на срочную воинскую службу в апреле-июне и октябре-декабре 2009 года» от 13 октября 2009 года № А-11/429 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3334, опубликовано 17 ноября 2009 года в газетах «Арка ажары» № 146 и «Акмолинская правда» № 145) признать утратившими силу.
10. Контроль за исполнением настоящего постановления возлагается на заместителя акима Акмолинской области Отарова К.М.
11. Действие настоящего постановления акимата Акмолинской области распространяется на правоотношения, возникшие с 15 апреля 2010 года.
12. Настоящее постановление акимата Акмолинской области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области                   С.Дьяченко
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждения
«Департамент по делам обороны
Акмолинской области»                       А.Н.Старцев
Начальник государственного
учреждения
«Департамент внутренних дел
Акмолинской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан»                      Т.С.Маткенов
Приложение 1
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 16.04.2010 года № А-4/117
СОСТАВ ОБЛАСТНОЙ ПРИЗЫВНОЙ КОМИССИИ
Старцев Александр Николаевич
- начальник государственного учреждения «Департамент по делам обороны Акмолинской области», председатель призывной комиссии (по согласованию);
Пономарев Александр Григорьевич
- начальник отдела территориальной обороны государственного учреждения «Управление по мобилизационной подготовке, гражданской обороне, организации предупреждения и ликвидации аварий и стихийных бедствий Акмолинской области», заместитель председателя призывной комиссии;
ЧЛЕНЫ КОМИССИИ
Нурахметов Сагатбек Толеубаевич
- заместитель начальника государственного учреждения «Департамент внутренних дел Акмолинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (по согласованию);
Куттыбай Ергали Омурзакович
- начальник мобилизационного отдела и государственных секретов государственного учреждения «Управление здравоохранения Акмолинской области»;
Сундетов Касым Кадирбаевич
- заместитель начальника Департамента - начальник управления набора военнослужащих по контракту и призыва государственного учреждения «Департамент по делам обороны Акмолинской области» (по согласованию);
Мартазанов Макшарип Баматгиреевич
- старший врач государственного коммунального казенного предприятия Акмолинская областная больница» при государственном учреждении «Управление здравоохранения Акмолинской области», председатель медицинской комиссии;
Субач Лейла Леонидовна
- медицинская сестра государственного коммунального казенного предприятия «Акмолинская областная больница» при государственном учреждении «Управление здравоохранения Акмолинской области», секретарь комиссии.
Приложение 2
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 16.04.2010 года № А-4/117
График проведения призыва граждан на срочную воинскую службу
№ п/п
Управление и отделы по делам обороны