Ақмола облысында тұратын азаматтарға емделу үшін елді мекен шегінен тысқары жерлерге бюджет қаражаты есебінен тегін жол жүруді ұсыну туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2010 жылғы 18 шілдедегі № 4С-25-6 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 20 шілдеде № 3366 тіркелді.
Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 12 бабы 1-тармағының 3) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 26.04.2021 № 7С-3-5 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Ақмола облысында тұратын азаматтарға емделу үшін елді мекен шегінен тысқары жерлерге бюджет қаражаты есебінен тегін жол жүру ұсынылсын.
2. Еріп баратын тұлғаны алуға құқығы бар:
18 жасқа дейінгі балалардың;
көзі көру бойынша бірінші және екінші топтағы мүгедектердің;
бірінші топтағы мүгедектер мен дәрігерлік-кеңестік комиссияның қорытындысы бойынша науқастардың.
3. Емделу үшін теміржол көлігімен (бірақ купелік вагон билетінің құнынан аспайтын мөлшерде), қалааралық автомобиль көлігімен жүргенде, науқас пен еріп баратын тұлғаның жол ақысының құнын төлеу екі жақ шетіне де жүргізіледі.
4. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облыстық мәслихаты
сессиясының төрағасы
М.Қамзебаев
Ақмола облыстық
мәслихатының хатшысы
Ө.Мұсабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Ақмола облысы денсаулық
сақтау басқармасының бастығы
В.Маджуга
Ақмола облысы экономика
және бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы
М.Тақамбаев

О предоставлении гражданам, проживающим в Акмолинской области, бесплатного проезда за пределы населенного пункта на лечение за счет бюджетных средств
Решение Акмолинского областного маслихата от 18 июля 2010 № 4С-25-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 20 июля 2010 года № 3366.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 12 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 26.04.2021 № 7С-3-5 (вводится в действие со дня официального опубликования).
1. Предоставить бесплатный проезд гражданам, проживающим в
Акмолинской области, за пределы населенного пункта на лечение за счет
бюджетных средств.
2. Право на сопровождающее лицо имеют:
дети в возрасте до 18 лет;
инвалиды первой и второй групп по зрению;
инвалиды первой группы и больные по заключению врачебно-консультационной комиссии.
3. Оплата стоимости проезда больного и сопровождающего лица на
лечение, производится в оба конца за проезд на железнодорожном транспорте (но в размере не более стоимости билета купейного вагона), междугородном автомобильном транспорте.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Акмолинского областного
маслихата
М.Камзебаев
Секретарь Акмолинского
областного маслихата
У.Мусабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник управления
Здравоохранения Акмолинской
области
В.Маджуга
Начальник управления
экономики и бюджетного
планирования Акмолинской
области
М.Такамбаев