Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010 жылғы 1 ақпандағы № 24-159 шешімі. Ақмола облысы Зеренді ауданының Әділет басқармасында 2010 жылғы 18 ақпанда № 1-14-130 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010 жылғы 3 қарашадағы № 34-218 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2010.11.03 № 34-218 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 56 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін.
2. Әлеуметтік төлемдерді алуға келесі азаматтар құқылы:
табыстары күнкөріс деңгейінен төмен немесе белгілі бір жағдайларға байланысты шұғыл әлеуметтік көмекке мұқтаж азаматтар;
мүгедектер;
Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектері (оларға теңестірілген тұлғалар, тыл қызметкерлері, қайтыс болған Ұлы Отан соғысы мүгедектерінің жесірлері, бейбітшілік уақытында қайтыс болғандардың отбасылары, фашистік концлагерлерінде тұтқында болғандар), ақталған азаматтар, зейнеткерлер Қарттар күніне байланысты;
жазылмайтын дертпен ауыратындар;
онкологиялық және туберкулезбен ауыратындарға Ақмола облысы бойынша емдеу мекемелеріне жолақысы;
колледждерде күндізгі оқу бөлімшелерінде оқитын аз қамтылған және көп балалы отбасылардың студенттері.
3. Зеренді аудандық мәслихатының «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету Ережелерін бекіту туралы» 2007 жылғы 30 мамырдағы № 42-278 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 1-14-63 тіркелген, 2007 жылғы 25 шілдеде «Бірлік-Единство» газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылған деп танылсын.
4. Осы шешім Зеренді ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            С.Құрманғұжина
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    К.Хасенов
КЕЛІСІЛДІ:
Зеренді ауданының
әкімі                                      Е.Сағдиев
Ақмола облысы
Зеренді ауданының
«Жұмыспен қамту
және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің
меңгерушісі                                Қазиақпарова З.Б.
Зеренді ауданының
«Экономика және
бюджеттік жоспарлау
бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығының
міндетін атқарушы                          Ашамаева Д.Е.
Ақмола облысы
Зеренді ауданының
«Зеренді орталық
аудандық ауруханасы»
мемлекеттік коммуналдық
қазынашылық мекеменің
бас дәрігері                               Жанғалов Б.Б.

Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 1 февраля 2010 года № 24-159. Зарегистрировано Управлением юстиции Зерендинского района Акмолинской области 18 февраля 2010 года № 1-14-130. Утратило силу - решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 3 ноября 2010 года № 34-218
Сноска. Утратило силу - решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 03.11.2010 № 34-218
В соответствии со статьей 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан.
2. Право на социальные выплаты имеют следующие граждане:
граждане имеющие доход ниже прожиточного минимума или в силу определенных обстоятельств, нуждающиеся в экстренной социальной поддержке;
инвалиды;
участники и инвалиды Великой Отечественной войны (лица, приравненные к ним, труженикам тыла, вдовы умерших инвалидов Великой Отечественной войны, семьи погибших воинов в мирное время, бывшие узники фашистских концлагерей), реабилитированные граждане, пенсионеры ко Дню пожилых;
больные неизлечимыми болезнями;
проезд к лечебным учреждениям по Акмолинской области онкобольным и туберкулезным больным;
студенты из малообеспеченных и многодетных семей, обучающиеся на очном отделении в колледжах.
3. Признать утратившим силу решение Зерендинского районного маслихата «Об утверждении Правил оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» от 30 мая 2007 года № 42-278 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-14-63 опубликовано от 25 июля 2007 года в газете «Бірлік-Единство»).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Зерендинского района и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии                        С.Курмангужина
Секретарь районного
маслихата:                                 К.Хасенов
СОГЛАСОВАНО:
Аким Зерендинского района                  Сагдиев Е.Б.
Заведующая государственного
учреждения «Отдел занятости
и социальных программ»
Зерендинского района
Акмолинской области                        Казиакпарова З.Б.
Исполняющяя обязанности
начальника государственного
учреждения «Отдел экономики и
бюджетного планирования»
Зерендинского района                       Ашамаева Д.Е.
Главный врач государственного
Коммунального казенного
предприятия «Зерендинская
центральная районная больница»
Зерендинского района
Акмолинской области                        Жангалов Б.Б.