1994 жылы туған азаматтарды "Ақтөбе қаласының қорғаныс істері жөніндегі басқармасы" мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесінде тіркеуді өткізу туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық әкімдігінің 2010 жылғы 6 желтоқсандағы № 17 шешімі. Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 13 желтоқсанда № 3-1-146 тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімінің 2011 жылғы 29 қарашадағы № 27 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қаласының әкімінің 2011.11.29 № 27 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі № 74 «Әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы» Заңының 17 бабын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 5 мамырдағы № 371 «Қазақстан Республикасындағы әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алуды жүргізу тәртібі жөніндегі Ережені бекіту туралы» Қаулысын орындау үшін, Қазақстан Республикасының 2001 жылы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 3337 баптары негізінде қала әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011 жылдың 10 қаңтарынан 31 наурызы аралығында «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесiне тiркеу жылы 17 жасқа толатын 1994 жылы туылған азаматтарды, сонымен қатар бұрын тiркеуден өтпеген, Ақтөбе қаласының аумағында тұрақты немесе уақытша тұратын ересек жастағы азаматтарды тiркеу жүргiзiлсiн.
Шараларды орындауға байланысты шығындар жергiлiктi бюджет қаржылары есебiнен жүзеге асырылады.
2. Ақтөбе облыстық денсаулық сақтау басқармасына (Қ.Қ. Сабыр, келісім бойынша) «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесінің қарамағына:
1) тіркелушілерге медициналық куәләндіруді өткізу үшін дәрiгер-мамандарды және медбикелерді;
2) тіркелушілерді медициналық құжаттармен сапалы және толық қамтамасыз ету үшiн жеткіншектер кабинеттерiнiң дәрiгерлерiн;
3) шақыру учаскесіне шақырушылар санының көбеюі нәтижесінде қосымша медициналық тексеруден өткізу үшін дәрігер-мамандарды және медбикелерді;
4) дәрігер-мамандардың резервтік құрамын;
5) медициналық комиссия жұмысы үшiн қажетті медициналық мүлiктердi, құралдарды және дәрi-дәрмектердi бөлу ұсынылсын.
3. Меншiк түрiне қарамастан кәсiпорындар, мекемелер, ұйымдар және оқу орындарының басшыларына:
1) тiркеуге жататын азаматтарға оларды қалалық шақыру пунктiне шақырғаны туралы хабар беру және олардың бұл шақыру бойынша уақытында келуiн қамтамасыз ету;
2) әскер жасына дейінгілерді әскери есепке қоюға байланысты мiндеттердi орындауға қажеттi уақытқа олардың жұмыс (оқу) орындарындағы айлығын (стипендиясын) сақтай отырып, жұмыстан (оқудан) босату.

О проведении приписки на призывном участке государственного учреждения "Управление по делам обороны города Актобе" граждан 1994 года рождения
Решение акимата города Актобе Актюбинской области от 6 декабря 2010 года № 17. Зарегистрировано Управлением юстиции города Актобе Актюбинской области 13 декабря 2010 года № 3-1-146. Утратило силу решением акима города Актобе Актюбинской области от 29 ноября 2011 года № 27
Сноска. Утратило силу решением акима города Актобе Актюбинской области от 29.11.2011 № 27.
Во исполнение статьи 17 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года № 74 «О воинской обязанности и воинской службе», Постановления Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2006 года № 371 «Об утверждении Правил о порядке ведения воинского учета военнообязанных и призывников в Республике Казахстан», на основании статей 3337 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», аким города РЕШИЛ:
1. В период с 10 января по 31 марта 2011 года провести приписку к призывному участку государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе» граждан 1994 года рождения, которым в год приписки исполняется 17 лет, а также граждан старших возрастов, не прошедших ранее приписку, проживающих постоянно или временно на территории города Актобе.
Расходы, связанные с выполнением мероприятий, осуществляются за счет средств местного бюджета.
2. Рекомендовать управлению здравоохранения Актюбинской области (Сабыр К.К. по согласованию) выделить в распоряжение государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе»:
1) врачей-специалистов и медицинских сестер для проведения медицинского освидетельствования приписываемых;
2) врачей подростковых кабинетов для качественного полного обеспечения медицинскими документами приписываемых;
3) врачей-специалистов и медицинских сестер для проведения дополнительной медицинской комиссии в результате увеличения количества приписываемых к призывному участку;
4) резервный состав врачей-специалистов;
5) необходимое медицинское имущество, инструменты и медикаменты для работы медицинской комиссии.
3. Рекомендовать руководителям предприятий, учреждений, организаций и учебных заведений, независимо от форм собственности:
1) оповещать граждан, подлежащих приписке, о вызове их в городской призывной пункт и обеспечивать своевременное прибытие их по этому вызову;
2) освободить юношей от работы (учебы) на время, необходимое для выполнения обязанностей, связанных с постановкой допризывников на воинский учет, с сохранением за ними заработка (стипендии) по месту работы (учебы).

3) техникалық қызметкерлердің қажетті санын бөлу ұсынылсын.
4. «Ақтөбе қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесіне (А.А. Арынғазиева) «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (Т.К. Бөлтеев) бiрлесе отырып, қала мектептерiнде оқитын барлық 1994 жылы туылған азаматтарды тiркеумен толық қамтуды бақылауды жүзеге асыру ұсынылсын. Тiркелу кезiнде анықталған барлық орта бiлiмi жоқ азаматтарды кейiннен күндiзгi және сырттай жалпы бiлiм беру мектептерiнде оқытатындай етiп есепке алсын.
5. Ақтөбе қалалық iшкi iстер басқармасына (Қ.М. Мырзабеков, келісім бойынша) полиция нарядын: шақыру пунктінде қоғамдық тәртіпті сақтау үшін екі адам және іздестіру тобы үшін екі адам бөлу ұсынылсын.
6. Қалалық әділет басқармасына (В.Т. Мамбетова, келісім бойынша), № 2 қалалық сотқа (А.А. Құрмантаев, келісім бойынша), органдар мен ұйымдарға тіркеу жүргізу кезеңінде Қазақстан Республикасының «Әскери мiндеттiлiк және әскери қызмет туралы» Заңының 18 бабында көзделген мiндеттердiң орындалуын қамтамасыз ету ұсынылсын.
7. Селолық округтер әкiмдерi «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесінің талабы бойынша әскер жасына дейінгілерді және әскерге шақырылушыларды оларды шақыру пунктiне шақырылғандығы туралы хабарласын және жеткіншектердің уақытында келуiн қамтамасыз етсiн.
8. «Ақтөбе қаласы қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы (Т.К.Бөлтеев) азаматтардың шақыру учаскесiне тiркелуiн ұйымшылдықпен жүргiзудi қамтамасыз ету жөнінде шаралар алсын. Тiркеу қорытындысы туралы 2010 жылдың 11 сәуiрiнде қала әкiмiне хабарласын.
9. Қала әкімінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 14 «1993 жылы туылған азаматтарды «Ақтөбе қаласының қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармасы» мемлекеттік мекемесінің шақыру учаскесiнде тiркеудi өткiзу туралы» шешімінің (2010 жылғы 5 қаңтардағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 3-1-125 болып тіркелген, 2010 жылғы 12 қаңтардағы № 3 «Актюбинский вестник» және «Ақтөбе» газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау қала әкiмiнiң орынбасары С.М. Қалдығұловаға және «Ақтөбе қаласы қорғаныс істері жөніндегі басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы Т.К. Бөлтеевке жүктелсін.
11. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкiмi                                А.Мұхамбетов

3) выделить необходимое количество технических работников.
4. Рекомендовать государственному учреждению «Отдел образования города Актобе» (Арынгазиева А.А.) совместно с государственным учреждением «Управление по делам обороны г.Актобе» (Бултеев Т.К.) осуществлять контроль за полным охватом припиской всех юношей 1994 года рождения, обучающихся в школах города. Взять на учет всех выявленных при приписке юношей, не имеющих среднего образования, с последующим обучением их в очных и заочных общеобразовательных школах.
5. Рекомендовать Управлению внутренних дел города Актобе (Мырзабеков К.М. по согласованию) выделить наряд полиции: два человека для поддержания общественного порядка на призывном пункте и два человека для розыскной группы.
6. Городскому Управлению юстиции (Мамбетова В.Т. по согласованию), городскому суду № 2 (Курмантаев А.А. по согласованию), органам и организациям, рекомендовать в период проведения приписки обеспечить исполнение обязанностей предусмотренных статьей 18 Закона Республики Казахстан «О воинской обязанности и воинской службе».
7. Акимам сельских округов по требованию государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе» оповещать допризывников и призывников о вызове их на призывной пункт и обеспечивать своевременное прибытие юношей.
8. Начальнику государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе» (Бултеев Т.К.) принять меры по обеспечению организованного проведения приписки граждан к призывному участку. О результатах приписки информировать акима города к 11 апреля 2011 года.
9. Решение акима города от 30 декабря 2009 года № 14 «О проведении приписки на призывном участке государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе» граждан 1993 года рождения» (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3-1-125 от 5 января 2010 года, опубликованное в газетах «Актобе» и «Актюбинский вестник» № 3 от 12 января 2010 года) признать утратившим силу.
10. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на заместителя акима города Калдыгулову С.М. и начальника государственного учреждения «Управление по делам обороны города Актобе» Бултеева Т.К.
11. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким города                 А.Мухамбетов