Мүгедектерді жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөніндегі қосымша шаралар туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық әкімдігінің 2010 жылғы 16 ақпандағы № 48 қаулысы. Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық Әділет басқармасында 2010 жылғы 15 наурызда № 3-6-100 тіркелді. Күші жойылды - (Ақтөбе облысы Қарғалы ауданы әкімі аппаратының басшысының 2014 жылғы 15 сәуірдегі № 04-8/1708 хаты)
Ескерту. Күші жойылды – (Ақтөбе облысы Қарғалы ауданы әкімі аппаратының басшысының 15.04.2014 № 04-8/1708 хаты).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31, 37 баптарына сәйкес, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 149 "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 7 бабының 5-2, 5-3 тармақшаларына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 39 "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 31 бабының 1 және 3 тармақшаларына сәйкес мүгедектерді жұмыспен қамтуға жәрдем ету жөніндегі шараларды кеңейту мақсатында аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Кәсіпорындар мен ұйымдарға меншік түріне қарамастан мүгедектерге, жалпы жұмыс орындарынан 3 пайыз көлемінде жұмыс орындарының квотасы белгіленсін және мүгедектер үшін арнайы, сондай – ақ әлеуметтік жұмыс орындары құрылсын.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы ауданының әкімдігінің 2010.09.24 № 319 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
2. Аудан әкімдігінің 2005 жылғы 4 қарашадағы № 278 "Мүгедектер үшін әлеуметтік жұмыс орындарын квоталау туралы" қаулысының (нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3-6-26 тіркелген, аудандық "Қарғалы" газетінің 2005 жылғы 4 қарашадағы № 48 (44278) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Аудан әкімдігінің 2010 жылғы 29 қаңтардағы № 34 "Мүгедектерді жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөніндгі қосымша шаралар туралы" қаулысы бұзылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары І.Д.Тынымгереевке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап, он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі М.Жұмағазиев

О дополнительных мерах по содействию занятости инвалидов
Постановление Каргалинского районного акимата Актюбинской области от 16 февраля 2010 года N 48. Зарегистрировано Управлением юстиции Каргалинского района Актюбинской области 15 марта 2010 года N 3-6-100. Утратило силу - (письмо руководителя аппарата акима Каргалинского района Актюбинской области от 15 апреля 2014 года № 04-8/1708)
Сноска. Утратило силу – (письмо руководителя аппарата акима Каргалинского района Актюбинской области от 15.04.2014 № 04-8/1708).
В соответствии со статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в целях расширения мер по содействию занятости инвалидов в соответствии с подпунктами 5-2, 5-3, статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 149 "О занятости населения", подпунктами 1 и 3 статьи 31 Закона Республики Казахстан" от 13 апреля 2005 года № 39 "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить для предприятий и организаций, независимо от форм собственности квоту рабочих мест для инвалидов в размере трех процентов от общей численности рабочих мест и создать специальные, а также социальные рабочие места для инвалидов.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Каргалинского районного акимата Актюбинской области от 24.09.2010 № 319 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу постановление акимата района от 4 ноября 2005 года № 278 "О квотировании рабочих мест для инвалидов" (зарегистрированное в государственном Реестре нормативных правовых актов за № 3-6-26, опубликованное от 1 декабря 2005 года в районной газете "Каргалы" за № 48 (44278).
3. Отменить постановление акимата района от 29 января 2010 года № 34 "О дополнительных мерах по содействию занятости населения".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Тынымгереева И.Д.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким района М.Джумагазиев