2011-2013 жылдарға арналған Мәртөк ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 199 шешімі. Ақтөбе облысы Мәртөк ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 21 қаңтарда № 3-8-122 тіркелді. Қолдану мерзімі өтуіне байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2012 жылғы 14 наурыздағы № 28 хатымен.
Ескерту. Қолдану мерзімі өтуіне байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2012.03.14 № 28 Хатымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95 Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына және облыстық мәсслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 333 "2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2011 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер 3 257 319,3 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша 385 235 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша 12 595 мың теңге;
капиталмен операциядан кірістер 8 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 2 851 489,3 мың теңге;
2) шығындар 3 309 928,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру 40 762,4 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 42 780,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 2 018 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу 0 мың теңге;
5) бюджет дефициті -93 371,5 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру 93 371,5 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2011.02.03 № 218; 2011.03.30 № 227; 2011.04.20 № 234; 2011.07.22 № 238; 2011.10.25 № 257; 2011.11.11 № 259 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
2. 2011 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу аудан бюджетіне мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша: 100 пайыздан;
3) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша, қызметін бір жолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудан бюджетіне толығымен есептеледі.

О бюджете Мартукского района на 2011-2013 годы
Решение маслихата Мартукского района Актюбинской области от 24 декабря 2010 года № 199. Зарегистрировано Управлением юстиции Мартукского района Актюбинской области 21 января 2011 года № 3-8-122. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо маслихата Мартукского района Актюбинской области от 14.03.2012 № 28.
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия - письмо маслихата Мартукского района Актюбинской области от 14.03.2012 № 28.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пункта 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95 и решения областного маслихата "Об областном бюджете на 2011-2013 годы" от 13 декабря 2010 года № 333 районный маслихат РЕШАЕТ:
1. Утвердить районный бюджет на 2011-2013 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы 3 257 319,3 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям 385 235 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 12 595 тысяч тенге;
доходы от операций с капиталом 8 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 2 851 489,3 тысяч тенге;
2) затраты 3 309 928,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 40 762,4 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты 42 780,4 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 2 018 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета -93 371,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета 93 371,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 03.02.2011 № 218; от 30.03.2011 № 227; от 20.04.2011 № 234; от 22.07.2011 № 238; от 25.10.2011 № 257; от 11.11.2011 № 259 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Установить на 2011 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты - 100 процентов;
2) по социальному налогу: по 100 процентов.
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджет района.

3. Аудан бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
Жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
акциздер:
бензинге және дизель отына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
аукциондардан алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілге салуды мемлекеттік тіркегені үшін алым;
жылжымайтын мүлікке құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
сыртқы жарнаманы орналастыруға төлем;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
Салықтық емес түсімдер:
коммуналдық меншіктің мүлігін жалға беруден түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен ұйымдастырылатын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақшалар түсімдері;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелермен салынатын әкімшілік айыппұлдар, өсімдер, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
ауыл шаруашылығына тағайындалған жер учаскелерінен басқа жер учаскелерін сатудан түскен түсімдер.
4. Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 проценті шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. Қазақстан Республикасының "2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8 бабына сәйкес:
2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 15 999 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1512 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 15 999 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.

3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
транспортный налог;
налог на транспортные средства;
акцизы:
акциз на бензин и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятие отдельными видами деятельности;
сбор с аукционов
сбор за государственную регистрацию юридических лиц;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимость;
плата за размещение наружной рекламы;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
Неналоговые поступления:
доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
административные штрафы, пени, санкции взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района;
другие неналоговые поступления в бюджет района.
Поступления от продажи земельных участков за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011-2013 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2011 -2013 годы" установлено:
с 1 января 2011 года:
1) минимальный размер заработной платы - 15 999 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 512 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 15 999 тенге.

6. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемі 1 848 496 мың теңге сомасында көзделсін.
7. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай мөлшерде ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге – 18 196 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға- 7 621,7 мың теңге;
Бизнес Жол картасы 2030 шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау үшін - 780 мың теңге;
білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 27 197 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8 192 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 11 082 мың теңге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтамасыз етуге - 5 011 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 12 456 мың теңге.
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға – 12 917 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2011.03.30 № 227; 2011.07.22 № 238; 2011.10.25 № 257; 2011.11.11 № 259 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
7-1. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту – 2020 бағдарламасын жүзеге асыру үшін 11 096 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері түсетіні ескерілсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2011.03.30 № 227 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен; өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2011.10.25 № 257 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
8. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін,оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін – 31 769 мың теңге;

6. Предусмотреть в районном бюджете на 2011 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 848 496 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 18 196 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 7 621,7 тысяч тенге;
на поддержку частного предпринимательства в рамках Дорожной карты бизнеса 2030 - 780 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 27 197 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 8 192 тысяч тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 11 082 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 5 011 тысяч тенге;
на выплату ежемесячных денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей - 12 456 тысяч тенге.
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 12 917 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 30.03.2011 № 227; от 22.07.2011 № 238; от 25.10.2011 № 257; от 11.11.2011 № 259 (вводится в действие с 01.01.2011).
7-1. Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на реализацию Программы занятости – 2020 в общей сумме 11 096 тысяч тенге.
Распределение указанной суммы целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 30.03.2011 № 227 (вводится в действие с 01.01.2011); с изменениями, внесенными решением маслихата Мартукского района Актюбинской области от 25.10.2011 № 257 (вводится в действие с 01.01.2011).
8. Учесть в районном бюджете на 2011 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда - 31 769 тысяч тенге;

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 57 885 мың теңге;
елдi мекендердiң ауыз сумен жабдықтау объектiлерiн салуға және реконструкциялауға – 470 370 мың теңге;
ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер - 42 780,4 мың теңге;
Жұмыспен қамту - 2020 Бағдарламасы шегінде инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымдарды дамыту және жайластыруға - 5000 мың теңге;
Нысаналы даму трансферттерінің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2011.02.03 № 218; 2011.03.30 № 227; 2011.07.22 № 238; 2011.10.25 № 257 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
9. 2011 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түсетіні ескерілсін,оның ішінде:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға – 3 530 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға – 2 222 мың теңге;
елдi мекендердiң ауыз сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 170 159,4 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға – 96 518,3 мың теңге;
"Ауылдың гүлденуі – Қазақстанның гүлденуі" облыстық жастар марафон-эстафетасын жүргізуге - 15 200 мың теңге;
Біржолғы талондарды беру жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруға – 640 мың теңге;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы материалдық көмек төлеуге - 150,9 мың теңге;
Хлебодаровка селосында 50 орындық бала-бақшаны күрделі жөндеуге - 35 000 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақтөбе облысы Мәртөк аудандық мәслихатының 2011.02.03 № 218; 2011.03.30 № 227; 2011.04.20 № 234; 2011.07.22 № 238; 2011.10.25 № 257 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Шешімдерімен.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2011 жылға арналған резерві 2 297 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 2011 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 57 885 тысяч тенге.
на строительство и реконструкцию объектов водоснабжения населенных пунктов – 470 370 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов - 42 780,4 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020 - 5000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 03.02.2011 № 218, от 30.03.2011 № 227; от 22.07.2011 № 238; от 25.10.2011 № 257 (вводится в действие с 01.01.2011).
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2011 год целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда - 3 530 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 2 222 тысяч тенге.
на развитие системы водоснабжения – 170 159,4 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования – 96 518,3 тысяч тенге;
на проведение областной молодежной марафон – эстафеты "Расцвет села-Расцвет Казахстана" - 15 200 тысяч тенге.
на организацию работы по выдаче разовых талонов – 640 тысяч тенге;
на выплату единовременной материальной помощи инвалидам и участникам Великой Отечественной войны - 150,9 тысяч тенге;
на капитальный ремонт детского сада на 50 мест в селе Хлебодаровка - 35 000 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Мартукского района Актюбинской области от 03.02.2011 № 218; от 30.03.2011 № 227; от 20.04.2011 № 234; от 22.07.2011 № 238; от 25.10.2011 № 257 (вводится в действие с 01.01.2011).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2011 год в сумме 2 297 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2011 год, согласно приложению 4.

12. 2011 жылға ауылдық округтер бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Аудандық мәслихат
Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы
хатшысы
И.Жұмабаев
А.Смағұлов
2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 199
аудандық мәслихаттың шешіміне
№ 1 Қосымша
2011 жылға арналған Мәртөк ауданының бюджеті

12. Утвердить перечень бюджетных программ аульных округов на 2011 год согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года и вступает в силу со дня его государственной регистрации в органах юстиции.
Председатель сессии
Секретарь
районного маслихата
районного маслихата
И.Жумабаев
А.Исмагулов
Приложение № 1
к решению районного маслихата
от "24" декабря 2010 года № 199
Бюджет Мартукского района на 2011 год

77 694,4
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
140 302,3
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
96 518,3
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
96 518,3
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
43 784,0
008
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
6 007,0
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
6 804,0
010
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
174,0
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12 456,0
023
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
5 426,0
025
Мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайту
12 917,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
146 767,9
2
Әлеуметтiк көмек
132 828,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
14 222,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
14 222,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
118 606,9
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
25 635,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
4 572,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 498,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
60 963,9
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
182,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
17 828,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсету
1 512,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
6 416,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
13 939,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
13 939,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

77 694,4
9
Прочие услуги в области образования
140 302,3
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
96 518,3
037
Строительство и реконструкция объектов образования
96 518,3
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
43 784,0
008
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
6 007,0
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
6 804,0
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
174,0
020
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка- сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 456,0
023
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
5 426,0
025
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования
12 917,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
146 767,9
2
Социальная помощь
132 828,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
14 222,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14 222,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
118 606,9
002
Программа занятости
25 635,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта, проживающим в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4 572,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 498,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
60 963,9
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
182,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
17 828,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 512,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости
6 416,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
13 939,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
13 939,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

4 885,0
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
718,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
52 654,0
1
Ауыл шаруашылығы
25 289,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
17 845,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 052,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1 290,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
116,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 387,0
476
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика, бюджеттік жоспарлау және кәсіпкерлік бөлімі
7 444,0
099
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебiнен ауылдық елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
7 444,0
6
Жер қатынастары
10 571,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10 571,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 058,0
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жөніндегі жұмыстар
173,0
003
Елді мекендердің жер шаруашылық орналастыру
2 340,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
16 794,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
16 794,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
16 794,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 879,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13 879,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қалақұрылысы және құрылыс бөлімі
13 879,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7 106,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
6 773,0
12
Көлiк және коммуникация
38 235,0
1
Автомобиль көлiгi
38 235,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
38 235,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

4 885,0
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
718,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
52 654,0
1
Сельское хозяйство
25 289,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
17 845,0
001
Услуги по реализации госудаственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
15 052,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1 290,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
116,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 387,0
476
Отдел экономики, бюджетного планирования и предпринимательства района (города областного значения)
7 444,0
099
Реализация мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
7 444,0
6
Земельные отношения
10 571,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10 571,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 058,0
002
Работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
173,0
003
Земельно-хозяйственноеустройство населенных пунктов
2 340,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и эемельных отношений
16 794,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
16 794,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
16 794,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 879,0
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13 879,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13 879,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
7 106,0
013
Разработка схем градостроительного развития территория района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
6 773,0
12
Транспорт и коммуникации
38 235,0
1
Автомобильный транспорт
38 235,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
38 235,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог