Алматы облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2010 жылғы 27 сәуірдегі N 53 қаулысы. Алматы облысының Әділет департаментінде 2010 жылы 07 маусымда N 2052 тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 498 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 22.12.2020 № 498 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Заңының 27-бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 1-тармағының 18)-тармақшасына сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Алматы облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі
С. Үмбетов
Алматы облысы әкімдігінің
2010 жылғы 27 сәуірдегі N 53
"Жергілікті маңызы бар тарих
және мәдениет ескерткіштерінің
мемлекеттік тізімін бекіту
туралы" қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
N
Атаулары
Ескерткіш түрі
Орналасқан жері
1
2
3
4
Ақсу ауданы
1
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған Даңқ мемориалы, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақсу ауылы
2
Ақын Сара ескерткіші, 1993 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақын Сара ауылы
3
Танеке батыр кесенесі, ХІХ ғасыр
қала құрылысы және сәулет
Арасан-Қапал тас жолының бойынан 8 км
4
Байғотанұлы Көтен-Тәуіп кесенесі, 1993 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алматы-Өскемен тас жолының бойында, Жансүгіров кентінен 4 км
5
1941-1945 жж. қаза болған жауынгерлер құрметіне арналған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Есеболатов ауылы
6
"Қара ағаш" музейі, 1991 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаңақоғам ауылы
7
Германияны жеңу құрметіне орнатылған Даңқ обелискісі, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жансүгіров ауылы
8
І. Жансүгіров бюсті, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жансүгіров ауылы
9
Кеңес одағының батыры Н. Е. Есеболатовтың бюсті, 1956 жыл
қала құрылысы және сәулет
Діңгек ауылы
10
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған Даңқ монументі, 1948 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қапал ауылы
11
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған ескерткіш, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қапал ауылы
12
Ақын Сараның мемориалды музейі, 1856 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қапал ауылы
13
І. Жансүгіров бюсті, 1966 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ойтоған ауылы (Қызылтаң)
14
Қ. Терібаев бюсті, 1991 жыл
қала құрылысы және сәулет
Көк-өзек ауылы
15
Ауған соғысында құрбан болғандарға арналған ескерткіш, 2004 жыл
қала құрылысы және сәулет
Матай станциясы
16
М. Тынышбаевтың бюсті, 2004 жыл
қала құрылысы және сәулет
Матай станциясы
17
Баянжүрек
табиғат есерткіштері
Қапал мен Арасанның ортасында
18
"Ешкіөлмес" жайлауы
табиғат есерткіштері
Көшкентал ауылы
19
Тамшыбұлақ су көзі
табиғат есерткіштері
Қапал ауылы
20
Тұздыкөл (Рай апа)
табиғат есерткіштері
Құрақсу ауылы
21
Қорғаннан тұрғызылған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Ақсу ауылының 3-фермасының маңайы
22
13 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жолының бойындағы Арасан ауылынан 1 км
23
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті Арасан ауылынан 2 км
24
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сарыбұлақ ауылының жолына таяу, Бүйен өзенінен
25
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археологиялық
Баян-Жүрек тауында
26
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық

Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Алматинской области
Постановление акимата Алматинской области от 27 апреля 2010 года N 53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 7 июня 2010 года N 2052. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 22 декабря 2020 года № 498
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 22.12.2020 № 498 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия" и подпунктом 18) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Государственный список памятников истории и культуры местного значения Алматинской области.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
С. Умбетов
УТВЕРЖДЕНО
постановлением акимата
Алматинской области от
27 апреля 2010 года
N 53 "Об утверждении
Государственного списка
памятников истории и
культуры местного значения"
N
Наименование
Вид памятника
Местонахождение
1
2
3
4
Аксуский район
1
Мемориал Славы воинам-землякам, павшим Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Аксу
2
Памятник акын Сара, 1993 год
градостроительства и архитектуры
село Акын Сара
3
Мавзолей Танеке батыр, ХІХ век
градостроительства и архитектуры
8 км от трассы Арасан-Капал
4
Мавзолей Байготанулы Котен-Талип, 1993 год
градостроительства и архитектуры
4 км от поселка Жансугурово
5
Обелиск в честь воинам погибших в 1941-1945 годы
градостроительства и архитектуры
село Есебулатова
6
Музей "Кара агаш", 1991 год
градостроительства и архитектуры
село Жанакогам
7
Обелиск славы в честь победы над Германией, 1975 год
градостроительства и архитектуры
поселок Жансугурово
8
Бюст И. Жансугурова, 1975 год
градостроительства и архитектуры
поселок Жансугурово
9
Бюст Героя Советского Союза Н.Е. Есебулатова, 1956 год
градостроительства и архитектуры
село Денгек
10
Монумент Славы воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войне, 1948 год
градостроительства и архитектуры
село Капал
11
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Капал
12
Музей Акын Сара, 1856 год
градостроительства и архитектуры
село Капал
13
Бюст И. Жансугурова, 1966 год
градостроительства и архитектуры
село Ойтоган (Кызылтан)
14
Бюст К. Терибаева, 1991 год
градостроительства и архитектуры
село Кок-озек
15
Памятник воинам погибшим в Афганистане, 2004 год
градостроительства и архитектуры
станция Матай
16
Бюст М. Тынышбаева, 2004 год
градостроительства и архитектуры
станция Матай
17
Баянжурек
памятники природы
Между Капалом и Арасаном
18
Жайлау "Ешкиолмес"
памятники природы
село Кошкентал
19
Источник Тамшыбулак
памятники природы
село Капал
20
Туздыколь (Рай апа)
памятники природы
село Кураксу
21
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археологии
Около 3-ей фермы село Аксу
22
Могильник из 13 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 1 км от села Арасан вдоль дороги в поселок Жансугурово
23
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 2 км от села Арасан вдоль дороги в поселок Жансугурово
24
Курганы, эпоха бронзы
археологии
На берегу реки Буйен, вблизи дороги в село Сарыбулак
25
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В горах Баян-Журек
26
Могильник, эпоха бронзы
археологии

Сарқан-Жансүгіров трассасынан 2 км, Еңбек ауылынан оңтүстікке қарай 600 м
27
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарқан-Жансүгіров шоссесінен солтүстікке қарай 800 м., оңтүсітік -шығысқа қарай 4 км
28
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сағабүйен ауылы жолының бойындағы Жансүгіров кентінен
29
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сағабүйен ауылы жолының бойындағы Жансүгіров кентінен
4-7 км
30
Қорғандардан тұратын бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Сарқан қаласына қарай жолдың бойындағы Жансүгіров кентінен
31
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кентінен 3 км батысқа қарай
32
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қапал ауылы жолының оңтүстігіне қарай 300 м, Жансүгіров кентінің оңтүстігіне қарай 4-5км
33
Жалғыз қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қапал ауылы жолының солтүстігіне қарай 150 м, Жансүгіров кентінің оңтүстігіне 4,5 км
34
Тастағы суреттер, ерте темір ғасыры
археологиялық
Жансүгіров кентінің оңтүстігіне қарай 3-5 км, Жоңғар Алатау жоталарында
35
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыр
археологиялық
Қапал ауылы жолының солтүстігіне қарай 150 м, Жансүгіров кентінің оңтүстігіне қарай 4,5 км
36
Ескі тас қоршаулар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров-Сағабүйен шоссесінен 25 м солтүстікке қарай, Жансүгіров кентінен батысқа қарай 5 км
37
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археологиялық
Жансүгіров кентінің оңтүстігіне қарай 5 км, Жоңғар Алатау тізбегінің жолынан 600 м оңтүстікке қарай
38
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 20,6 км
39
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 23,3 км
40
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 28,3 км
41
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 29,9 км
42
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 33 км
43
22 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 11,5 км
44
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 12 км
45
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 13,8 км
46
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық

село Енбек, в 600 м южнее села, в 2 км от трассы Сарканд - Жансугурово
27
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село Енбек, 4 км юго-восточнее села в 800 м севернее от шоссе Сарканд - Жансугурово
28
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 8 км от поселка Жансугурово вдоль дороги в село Сагабуйен
29
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 4-7 км от Жансугурово в село Сагабуйен
30
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археологии
В 3 км к востоку от поселка Жансугурово в город Сарканд
31
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 3 км к востоку от поселка Жансугурово вдоль дороги
32
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 4-5 км южнее поселка Жансугурово, в 300 м южнее трассы села Капал
33
Одиночный курган, эпоха бронзы
археологии
В 4,5 км южнее поселка Жансугурово, в 150 м к северу от трассы Капал
34
Наскальные рисунки, ранний железный век
археологии
В 3-5 км южнее поселка Жансугурово на горной гриде хребта Джунгарского Алатау
35
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
4,5 км южнее поселка Жансугурово, в 150 м к северу от трассы на село Капал
36
Старинная каменная ограда, эпоха бронзы
археологии
В 5 км западнее поселка Жансугурово, в 25 м к северу от шоссе Жансугурово - Сагабуйен
37
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В 5 км южнее поселка Жансугурово, в 600 м к югу от трассы горной гряде Джунгарского Алатау
38
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 20,6 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
39
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 23,3 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
40
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 28,3 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
41
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 29,9 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
42
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 33 км от села Кызылагаш вдоль дороги
43
Могильник из 22 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 11,5 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
44
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 12 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
45
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 13,8 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
46
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии

Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 15,9 км
47
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 18,7 км
48
Қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 1,2 км
49
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 1,8 км
50
11 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 4 км
51
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 4,6 км
52
12 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қызылағаш ауыланан 5.2 км, Жансүгір жолынан 30 м
53
11 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойынан 0,5 км, Қызылағаш ауылынан 7,9 км
54
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 8,3 км
55
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойындағы Қызылағаш ауылынан 9 км
56
12 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кенті жол бойынан 1,5 км, Қызылағаш ауылынан 9,3 км
57
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Арасан ауылының жолындағы Қапал ауылынан 25 км
58
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Арасан ауылы жолындағы Қапал ауылынан 15 км
59
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Талдықорған қаласының жолынан батысқа қарай Қапал ауылына жетпей 1,5 км
60
Тас қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қапал ауылының оңтүстік-шығысында
61
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қапал ауылының маңайында
62
Қорғандардан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арасан ауылының жолындағы Қапал ауылынан 1 км
63
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қапал ауылынан солтүстік-шығысқа
64
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Арасан ауылының жолындағы Қапал ауылынан 2 км
65
Тас қорғандардан тұрғызылған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арасан ауылының жолындағы Қапал ауылынан 2 км
66
15 қорғаннан тұрғызылған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арасан ауылының жолындағы Қапал ауылынан 5 км
67
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Арасан ауылының жолындағы Қапал ауылынан 6 км
68
20 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арасан ауылының жолы, Қапал ауылынан 8 км
69
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Арасан ауылының жолындағы Қапал ауылынан 9 км
70
10 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арасан ауылының жолындағы Қапал ауылынан 11 км
71
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Арасан ауылының жолындағы Қапал ауылынан 12 км
72
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қапал ауылының маңы
73
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қапал ауылы маңайы
74
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық

В 15,9 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
47
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 18,7 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
48
Могильник из курганов из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 1,2 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
49
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 1,8 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
50
Могильник из 11 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 4 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
51
Могильник из 10 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 4,6 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
52
Могильник из 12 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 5,2 км от села Кызылагаш, в 30 м от дороги в поселок Жансугурова
53
Могильник из 11 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 7,9 км от села Кызылагаш, в 0,5 км от дороги в поселок Жансугурово
54
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 8,3 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
55
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 9 км от села Кызылагаш вдоль дороги в поселок Жансугурово
56
Могильник из 12 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 9,3 км от села Кызылагаш, в 1,5 км от дороги в поселок Жансугурово
57
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 25 км от села Капал по дороге в село Арасан
58
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
15 км от села Капал по дороге в село Арасан
59
Курганы, эпоха бронзы
археологии
Не доезжая 1,5 км до села Капал к западу
60
Курган каменный, эпоха бронзы
археологии
На юго-восточной окраине села Капал
61
Курганы эпоха бронзы с насыпью из земли и камня
археологии
На окраине села Капал
62
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археологии
В 1 км от села Капал вдоль дороги в село Арасан
63
Курганы, эпоха бронзы
археологии
Северо-восточнее села Капал
64
Могильник из курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 2 км от села Капал вдоль дороги в село Арасан
65
Могильник из каменных курганов, эпоха бронзы
археологии
В 2 км к востоку от села Капал вдоль дороги в село Арасан
66
Могильник из 15 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 5 км от села Капал по дороге в село Арасан
67
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 6 км от села Капал
68
Могильник из 20 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 8 км от села Капал по дороге в село Арасан
69
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 9 км от села Капал по дороге в село Арасан
70
Могильник из 10 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 11 км от села Капал по дороге в село Арасан
71
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
12 км от села Капал по дороге в село Арасан
72
Могильник с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
Около села Капал
73
Могильник из курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В окрестностях села Капал
74
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии

Жансүгіров ауылының жолындағы Сағабүйен ауылынан 5-6 км
75
10 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров ауылының жолындағы Сағабүйен ауылынан 6-7 км
76
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров ауылының жолындағы Сағабүйен ауылынан 7 км
77
14 қорғаннан тұратын топырақ үйіндісі мен тастан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кентінің жолы, Сарқан қаласынан 30 км
78
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кентінің жолындағы Сарқан қаласынан 19,2 км
79
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кентінің жолындағы Сарқан қаласынан 14 км
80
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кентінің жолындағы Сарқан қаласынан 16 км
81
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жансүгіров кентінің жолындағы Сарқан қаласынан 10 км
82
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сағабүйен ауылының шығысына қарай 5,5 км
83
Сағабүйен ауылының шетіндегі бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Бүйен өзенінен батысқа қарай, ауылдың оңтүстік-шығысында
84
Сағабүйен қалашығының Неокрополі біздің дәуірге дейінгі XII-XIV ғасырлар
археологиялық
Сағабүйен ауылының солтүстігінде, Алматы-Сарқан трассасынан
85
Сағабүйен қалашығы, біздің дәуірге дейінгі XI-XIII ғасырлар
археологиялық
Бүйен өзенінің сол жағасында, Қапал ауыланан батысында 3 км
86
Бейіт қорғаны, ерте темір ғасыр
археологиялық
Қызылғаш ауылынан 17.6 км, оңтүстігінде Қызылағаш-Жансүгір жолы
87
Қорғандар тобы, ерте темір ғасыр
археологиялық
Сағабүйен ауыланан 2,2 км, Сағабүйен-Жансүгір трассасының солтүстігінде
88
Керуен сарай (Төрткөл), біздің дәуірге дейінгі XII-XIV ғасырлар
археологиялық
Белгібай шатқалының шыға берісінде
89
Қорғанды бейіт, ерте темір ғасыр
археологиялық
Сағабүйен ауылынан 1,9 км
90
Қаракүнгей І петроглифі, Қола дәуірі, ерте темір ғасыр, орта ғасыр
археологиялық
Жансүгір ауылының оңтүстігінен 1,3 км
91
Қаракүнгей ІІ петроглифі, Қола дәуірі, ерте темір ғасыр, орта ғасыр
археологиялық
Жансүгір ауылының оңтүстігінен 0,9 км
92
Қаракүнгей ІІІ петроглифі, Қола дәуірі, ерте темір ғасыр, орта ғасыр
археологиялық
Жансүгір ауылының оңтүстігінен 1,3 км
93
Қаракүнгей ІV петроглифі, Қола дәуірі, ерте темір ғасыр, орта ғасыр
археологиялық
Жансүгір ауылының Оңтүстік-Батысынан 2,7 км
94
Үш қорған, ерте темір ғасыр
археологиялық
Қызылағаш ауылынан 15,2 км
95
Қонақбай қонысы, XVI-XVIII ғасырлар
археологиялық
Жансүгір-Арасан жолының оң жағында
96
Бейіт Сынтас I, қорған 1, ерте темір ғасыр
археологиялық
Арасан-Жансүгір трассасынан оңтүстік-шығысына қарай
97
Бейіт Сынтас I, қорған 2, ерте темір ғасыр
археологиялық
Арасан-Жансүгір трассасынан оңтүстік шығысқа қарай
98
Бейіт Сынтас I, қорған 3, ерте темір ғасыр
археологиялық
Арасан-Жансүгір трассасынан оңтүстік шығысқа қарай
99
Бейіт Сынтас I, қорған 4, ерте темір ғасыр
археологиялық
Арасан-Жансүгір трассасынан оңтүстік шығысқа қарай

В 5-6 км от села Сагабуйен вдоль дороги в Жансугурово
75
Могильник из 10 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 6-7 км от села Сагабуйен вдоль дороги в поселок Жансугурово
76
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 7 км от села Сагабуйен вдоль дороги в поселок Жансугурово
77
Могильник из 14 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 30 км от города Сарканда вдоль дороги в поселок Жансугурово
78
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 19,2 км от города Сарканда вдоль дороги в поселок Жансугурово
79
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 14 км от города Сарканда вдоль дороги в поселок Жансугурово
80
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 16 км от города Саркан вдоль дороги в поселок Жансугурово
81
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 10 км от города Сарканда вдоль дороги в поселок Жансугурово
82
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село Сагабуйен, 5,5 км восточнее села
83
Могильник на окраине села Сагабуйен, эпоха бронзы
археологии
На юго-восточной окраине села, к востоку от реки Буйен
84
Некрополь городище Сагабуйен, XII-XIV вв.н. э.
археологии
На северной окраине села Сагабуейн, в полу км от трассы Алматы - Сарканд
85
Городище Сагабуйен, XI-XIII века нашей эры
археологии
На левом берегу реки Буйен, в 3 км западнее села Капал
86
Курганный могильник, ранний железный век
археологии
В 17,6 км от с. Кызылагаш
87
Курганная группа, ранний железный век
археологии
В 2,2 км от села Сагабуйен на севере с левой стороны трассы Сагабуйен - Жансугуров
88
Караван сарай (Турткуль), XII-XIV вв. н. э.
археологии
У подножье горы при выходе из ущелья Белибай
89
Курганный могильник, ранний железный век
археологии
1,9 км от села Сагабуйен, на севере с левой стороны трассы Сагабуйен - Жансугуров
90
Петроглифы Каракунгей I, эпоха бронзы, ранний железный век, средневековье
археологии
В 1,3 км на юге села Жансугурова
91
Петроглифы Каракунгей II, эпоха бронзы, ранний железный век, средневековье
археологии
В 0,9 км на юге села Жансугурова
92
Петроглифы Каракунгей III, эпоха бронзы, ранний железный век, средневековье
археологии
В 1,3 км на юге села Жансугурова
93
Петроглифы Каракунгей IV, ранний железный век, средневековье
археологии
В 2,7 км на юго-западе села Жансугурова
94
Три кургана, ранний железный век
археологии
В 15,2 км от села Кызылагаш, на юге справа от трассы Кызылагаш - Жансугуров
95
Поселение Конакбай, XVI-XVIII века
археологии
справа от дороги Жансугуров - Арасан
96
Могильник Сынтас I, курган 1, ранний железный век
археологии
На юге-востоке трассы Арасан - Жансугуров
97
Могильник Сынтас I, курган 2, ранний железный век
археологии
На юге-востоке трассы Арасан - Жансугуров
98
Могильник Сынтас I, курган 3, ранний железный век
археологии
На юге-востоке трассы Арасан - Жансугуров
99
Могильник Сынтас I, курган 4, ранний железный век
археологии
На юге-востоке трассы Арасан - Жансугуров

100
Бейіт Сынтас I, қорған 5, ерте темір ғасыр
археологиялық
Арасан-Жансүгір трассасынан оңтүстік шығысқа қарай
101
Бейіт Сынтас I, қорған 6, ерте темір ғасыр
археологиялық
Арасан-Жансүгір трассасынан оңтүстік шығысқа қарай
102
Қорғандар тобы, ерте темір ғасыры
археологиялық
Жансүгіров ауылынан 5 км
103
Арасан қалашығы (Найманқала), XI-XII ғасырлар
археологиялық
Бүйен өзенінің сол жағасында, Арасан ауыланан солтүстік шығысқа қарай 2 км
104
Шілік қорған 2 бейіті, ерте темір ғасыр
археологиялық
Қапал-Арасан трассасынан солтүстікке
105
Шілік қорған 3 бейіті, ерте темір ғасыр
археологиялық
Қапал-Арасан трассасынан солтүстікке
106
Шілік қорған 4 бейіті, ерте темір ғасыр
археологиялық
Қапал-Арасан трассасынан солтүстікке қарай
107
Шілік қорған 5 бейіті, ерте темір ғасыр
археологиялық
Қапал-Арасан трассасынан оңтүстік-шығысқа қарай
108
Шілік қорған 6 бейіті, ерте темір ғасыр
археологиялық
Қапал-Арасан трассасынан оңтүстік-шығысқа қарай
109
Шілік қорған 7 бейіті, ерте темір ғасыр
археологиялық
Қапал-Арасан трассасынан оңтүстікке
110
Бәйгетөбе бейіті қорған 1, ерте темір ғасыр
археологиялық
Қапал Арасан трассасынан оңтүстік шығысқа қарай
Алакөл ауданы
111
Ж. Балапановқа арналған ескерткіш, 2007 жыл
қала құрылысы және сәулет
Балапанов ауылы
112
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1981 жыл
қала құрылысы және сәулет
Бескөл ауылы (Обуховка)
113
Кеңес үкіметі үшін қаза болған күрескерлерге арналған ескерткіш, 1965 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қабанбай ауылы (Андреевка)
114
Отан қорғаушыларға орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қабанбай ауылы (Андреевка)
115
"Қабанбай батыр" тарихи-этнографиялық музейі, 1935 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қабанбай ауылы (Андреевка)
116
Кеңес үкіметі күрескерлеріне орнатылған ескерткіш, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Тоқжайлау ауылы (Дзержинск)
117
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1974 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жыланды ауылы
118
Кеңес үкіметі күрескерлеріне орнатылған ескерткіш, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қоңыр ауылы (Надеждовка)
119
Черкаск қорғанысы жауынгерлеріне арналған бауырластар зираты, 1957 жыл
қала құрылысы және сәулет
Көкжар ауылы
120
Отан қорғаушыларға орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Көлбай ауылы
121
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған мемориал, 1983 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үшарал қаласы
122
Жетісуда Кеңес үкіметін орнатқан күрескерлерге арналған ескерткіш, 1967 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үшарал қаласы
123
Қабанбай батыр ескерткіші, 2000 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үшарал қаласының кіре берісінде

100
Могильник Сынтас I, курган 5, ранний железный век
археологии
На юге-востоке трассы Арасан - Жансугуров
101
Могильник Сынтас I, курган 6, ранний железный век
археологии
На юге-востоке трассы Арасан - Жансугуров
102
Курганная группа, ранний железный век
археологии
В 5 км от села Жансугуров на северо востоке с левой стороны трассы Жансугуров - Сарканд
103
Городище Арасан (Найманкала), XI-XII века
археологии
В 2 км северо-востоке села Арасан
104
Могильник Шилик курган 2, ранний железный век
археологии
На севере с левой стороны трассы Капал Арасан
105
Могильник Шилик курган 3, ранний железный век
археологии
На севере трассы Капал-Арасан
106
Могильник Шилик курган 4, ранний железный век
археологии
На севере-западе с левой стороны трассы Капал-Арасан
107
Могильник Шилик курган 5, ранний железный век
археологии
На юге востоке с правой стороны трассы Капал-Арасан
108
Могильник Шилик курган 6, ранний железный век
археологии
На юге востоке с правой стороны трассы Капал-Арасан
109
Могильник Шилик курган 7, ранний железный век
археологии
На юге с правой стороны трассы Капал-Арасан
110
Могильник Байгетобе курган 1, ранний железный век
археологии
На юго-востоке с правой стороны трассы Капал-Арасан
Алакольский район
111
Памятник Ж. Балапанова, 2007 год
градостроительства и архитектуры
село Балапанова
112
Обелиск воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войне, 1981 год
градостроительства и архитектуры
село Бесколь (Обуховка)
113
Памятник борцам, павшим за Советскую власть, 1965 год
градостроительства и архитектуры
село Кабанбай (Андреевка)
114
Обелиск защитникам Родины, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Кабанбай (Андреевка)
115
Историко-этнографический музей "Кабанбай батыра", 1935 год
градостроительства и архитектуры
село Кабанбай (Андреевка)
116
Памятник борцам за Советскую власть, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Токжайлау (Дзержинск)
117
Памятник воинам, павшим в Великой Отечественной войне, 1974 год
градостроительства и архитектуры
с. Жиланды
118
Памятник борцам за Советскую власть, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Коныр (Надеждовка)
119
Братская могила воинам Черкасской обороны, 1957 год
градостроительства и архитектуры
село Кокжар (Константиновка)
120
Обелиск защитникам Родины, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Кульбай
121
Мемориал воинам-землякам павшим в годы Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
город Ушарал
122
Памятник борцам за установление Советской власти в Семиречье, 1967 год
градостроительства и архитектуры
город Ушарал
123
Памятник Кабанбай батыру, 2000 год
градостроительства и архитектуры
На въезде в город Ушарал

124
Д. Қонаев ескерткіші, 2001 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үшарал қаласы
125
Ауған соғысында қаза тапқан жауынгерлерге арналған есерткіш, 2007 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үшарал қаласы
126
"Үйгентас" жайлауы
табиғат ескерткіштері
Лепсі ауылындағы жайлау
127
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жолдан шығысқа 100 м, Әлемды (К.Маркса) ауылынан оңтүстікке 12 м
128
Қоныс, қола дәуірі
археологиялық
Ащыөзек өзенінің шығысына 150 м, Қабанбай батыр ауылы жолына 200 м
129
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жыланды ауылының маңайында
130
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Тоқжайлау ауылының жолындағы Көктұма ауылынын 8 км
131
Тас қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Тоқжайлау ауылының жолындағы Көктұма ауылынан 5 км
132
11 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Ырғайты ауылының фермасының жолындағы Тоқты бекетінен 30 км
133
15 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарабұлақ ауылының жолындағы Тоқты бекетіне жетпей 16 км
134
65 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарабұлақ ауылының жолындағы Тоқты бекетіне жетпей 12 км
135
25 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарабұлақ ауылының жолындағы Тоқты бекетіне жетпей 8 км
136
Жалғызілікті қорған, қола дәуірі
археологиялық
Алмалы тауының батысына 2 км, Қызылащы ауылынан оңтүстікке 4 км
137
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қабанбай батыр ауылының солтүстік-шығыс маңайында
138
Топырақ үйіндісі мен тастан тұратын қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Теректі ауылы (Осиновка)
139
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Теректі-Сапақ жолынан 30 м, Теректі ауылынан 400 м, фермадан 200 м, Теректі ауылының шығысы
140
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Лепсі ауданында
141
Шұбар-төбе-2 бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Шұбартөбе көпірінің шатқалында
142
Үйгентас бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Шұбартөбе шатқалында
143
Қорғандардан құралған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көктұма ауылының жолындағы Ырғайты ауылының фермасынан 30 км
144
18 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көктұма ауылының жолындағы Ырғайты ауылының фермасынан 37 км
145
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көктұма ауылының жолындағы Ырғайты ауылының фермасынан 35 км
146
Бейіт, ерте темір ғасыр
археологиялық
Ақши ауылынан оңтүстік-батысқа 1,5 км, Алакөл көлінен оңтүстікке қарай
147
Бейіт, ерте темір ғасыр
археологиялық
Ақши ауыланан оңтүстік батысқа 1 км
148
Бейіт, ерте темір ғасыр
археологиялық
Лепсі кентінен батысқа қарай 2,2 км
149
Бейіт, ерте темір ғасыр
археологиялық
Лепсі кентінен батысқа қарай 0,2 км
150
Неокрополь
археологиялық
Тоқты қыстауынан солтүстік батысқа 3 км
151
Бейіт, ерте темір ғасыр
археологиялық

124
Памятник Д. Конаева, 2001 год
градостроительства и архитектуры
город Ушарал
125
Памятник воинам погибшим в Афганистане, 2007 год
градостроительства и архитектуры
город Ушарал
126
Жайлау "Уйгентас"
памятники природы
Жайлау в село Лепсы
127
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село им. Алемды (К. Маркса), в 120 м южнее села, в 100 м восточнее трассы
128
Поселение, эпоха бронзы
археологии
На южной окраине с. Алемды (К. Маркса), в 200 м восточнее трассы на Кабанбай батыра, в 150 м восточнее реки Ащи-Озек
129
Могильник, эпоха бронзы
археологии
На окраине села Жыланды
130
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 8 км от села Коктума по дороге в село Токжайлау
131
Курганы каменные, эпоха бронзы
археологии
В 5 км от села Коктума по дороге в село Токжайлау
132
Могильник из 11 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 30 км от станций Токты
133
Могильник из 15 курганов, эпоха бронзы
археологии
Не доезжая до станций Токты 16 км, по дороге из села Карабулак
134
Могильник из 65 курганов, эпоха бронзы
археологии
Не доезжая до станций Токты 12 км по дороге из села Карабулак
135
Могильник из 25 каменных курганов, эпоха бронзы
археологии
Не доезжая станцию Токты 8 км по дороге из села Карабулак
136
Одиночный курган, эпоха бронзы
археологии
В 4 км восточнее села Кызылащы, в 2 км западнее города Алмалы
137
Могильник, эпоха бронзы
археологии
На северо-восточной окраине село Кабанбай Батыра
138
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
Село Теректы (Осиновка)
139
Могильник, эпоха бронзы
археологии
Село Теректы на восточной окраине села, в 200 м
140
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В районе села Лепсинск
141
Могильник Шубар-тобе-2, эпоха бронзы
археологии
Урочище Шубар-тобе у моста
142
Могильник Уйгентас, эпоха бронзы
археологии
Урочище Шубар-тобе
143
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археологии
В 30 км от фермы села Ыргайты вдоль дороги в село Коктума
144
Могильник из 18 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 37 км от фермы села "Ыргайты" вдоль дороги в село Коктума
145
Курганы, эпоха бронзы эпоха бронзы
археологии
В 35 км от фермы села "Ыргайты" вдоль дороги в село Коктума
146
Могильник, ранний железный век
археологии
В 1,5 км на юго-западе от села Акши
147
Могильник, ранний железный век
археологии
В 1 км на юго-запад от села Акши
148
Могильник, ранний железный век
археологии
В 2,2 км на запад от поселка Лепсы
149
Могильник, ранний железный век
археологии
В 0,2 км на западе от поселка Лепсы
150
Некрополь
археологии
В в 3 км на северо-запад от зимовки Токты
151
Могильник, ранний железный век
археологии

Тоқты қыстауынан солтүстік батысқа қарай 6,5 км
152
Бейіт, ерте темір ғасыр
археологиялық
Тоқты қыстауынан 7,5 км
153
Бейіт, ерте темір ғасыр
археологиялық
Тоқты қыстауынан 5,6 км
Балқаш ауданы
154
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырларға арналған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Бақанас ауылы
155
Б. Бейсекбаев бюсті, 1998 жыл
қала құрылысы және сәулет
Бақанас ауылы
156
Д. Қонаев бюсті, 1998 жыл
қала құрылысы және сәулет
Бақанас ауылы
157
1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Балатопар ауылы
158
Ж. Жабаев бюсті, 2003 жыл
қала құрылысы және сәулет
Балатопар ауылы
159
Д. Қонаев бюсті 1999 жыл
қала құрылысы және сәулет
Желтораңғы ауылы
160
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырларға орнатылған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қараой ауылы
161
Н. Бозжанов бюсті, 1998 жыл
қала құрылысы және сәулет
Құйған ауылы
162
Жеке қорғандардың қирандылары, орта ғасыр
археологиялық
Бақанас және ІІ Орта-Бақанас өзендерінің арасындағы Балқаш көлінің құмдары маңайында
163
Жеке қорғандардың қирандылары, орта ғасыр
археологиялық
Бақанас өзені көзінен 100 км
164
Суғару жүйесінің қалдықтары, орта ғасыр
археологиялық
Ақкөл ауылының жолындағы Бақанас ауылынан 30-33 км арасында
165
Нығайтылмаған мекендер, орта ғасыр
археологиялық
Іле өзенінің оң жақ жағалауындағы Бақанас шатқалында
166
Ақтам қорғандары (8), ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Бақанас ауылының жолындағы Қапшағай су қоймасынан 87 км
Еңбекшіқазақ ауданы
167
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестерге орнатылған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақши ауылы
168
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1986 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ават ауылы
169
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге арналған ескерткіш, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Амангелді ауылы
170
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған мемориал, 1984 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алмалы ауылы
171
Кеңес Одағының батыры Т. Қабыловтың бюсті, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Асысаға ауылы
172
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестерге арналған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ащыбұлақ ауылы (Анатольевка)
173
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Бәйтерек ауылы (Новоалексеевка)
174
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға арналған мемориалдық кешен, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Байсейіт ауылы
175
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге арналған ескерткіш, 1983 жыл
қала құрылысы және сәулет
Балтабай ауылы

В 6,5 км на севере-западе от зимовки Токты
152
Могильник, ранний железный век
археологии
В 7,5 км на север от зимовки Токты
153
Могильник, ранний железный век
археологии
В 5,6 км на север от зимовки Токты
Балхашский район
154
Обелиск героям павшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Баканас
155
Бюст Б. Бейсекбаева, 1998 год
градостроительства и архитектуры
село Баканас
156
Бюст Д. Конаева, 1998 год
градостроительства и архитектуры
село Баканас
157
Обелиск воинам павшим в годы Великой Отечественной войне, 1941-1945 годы, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Балатопар
158
Бюст Ж. Жабаева, 2003 год
градостроительства и архитектуры
село Балатопар
159
Бюст Д. Конаева, 1999 год
градостроительства и архитектуры
село Желторангы перед школой
160
Обелиск героям павшим в Великой Отечественной войне,1978 год
градостроительства и архитектуры
село Караой
161
Бюст Н. Бозжанова
градостроительства и архитектуры
село Куйган
162
Развалины отдельного сооружения, средние века
археологии
в песках около озера Балхаш, между рек Баканас ІІ р. Орта – Баканас
163
Развалины отдельного сооружения, средние века
археологии
в 100 км от истока рек Баканас
164
Остатки оросительной системы, средние века
археологии
Между 30 и 33 км от села Баканас, по дороге в село Акколь
165
Неукрепленное поселение, средние века
археологии
в урочище Баканас, на правом берегу Или
166
Курганы Актам (8), ранний железный век
археологии
в 87 км от Капчагайского водохранилища
Енбекшиказахский район
167
Обелиск павшим односельчанам в Великой Отечественной войне, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Акчи
168
Памятник воинам, погибшим в Великой Отечественной войне, 1986 год
градостроительства и архитектуры
село Ават
169
Памятник воинам, погибшим в Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Амангельды
170
Мемориал воинам-односельчанам, погибшим в Великой Отечественной войне, 1984 год
градостроительства и архитектуры
село Алмалы
171
Бюст Герою Советского Союза Т. Кабылова, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Асысага
172
Обелиск павшим односельчанам в Великой Отечественной войне, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Ащибулак (Анатольевка)
173
Обелиск воинам односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Байтерек (Новоалексеевка)
174
Мемориальный комплекс павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Байсеит
175
Памятник воинам, погибшим в Великой Отечественной войне, 1983 год
градостроительства и архитектуры
село Балтабай

176
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге арналған ескерткіш, 1983 жыл
қала құрылысы және сәулет
Еңбек ауылы
177
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаңашар ауылы
178
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға арналған мемориалдық кешен, 1983 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қаратұрық ауылы
179
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға орнатылған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қайрат ауылы
180
Отан үшін соғыста қаза болғандарға арналған обелскс, 1975
қала құрылысы және сәулет
Куликова ауылы
181
М. Әуезовке арналған ескерткіш, 1999 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қызылшарық ауылы
182
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған обелиск, 1965 жыл
қала құрылысы және сәулет
Малыбай ауылы
183
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Маловодное ауылы
184
О. Жандосов бюсті, 1977 жыл
қала құрылысы және сәулет
Нұра ауылы (Сөгеті)
185
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Саймасай ауылы (Александровка)
186
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға арналған обелиск, 1965 жыл
қала құрылысы және сәулет
Тескенсу ауылы
187
А.Розыбакиев бюсті (1917-1938), 1961 жыл
қала құрылысы және сәулет
Тескенсу ауылы
188
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге арналған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Түрген ауылы
189
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1986 жыл
қала құрылысы және сәулет
Талдыбұлақ ауылы
190
Медетбек батырдың кешені, 2007 жыл
қала құрылысы және сәулет
Таутүрген ауылы
191
Абай Құнанбаев бюсті, 1977 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шелек ауылы
192
А.Розыбакиев бюсті, 1977 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шелек ауылы
193
П.В.Вихрев бюсті, 1980 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шелек ауылы
194
И.Таировқа арналған обелиск (1900-1938), 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шелек ауылы
195
Жетісуда Кеңес үкіметін орнатқан күрескер А. Шымболатовқа арналған обелиск (1901-1938), 1968 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шелек ауылы
196
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1988 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шелек ауылы
197
М. Маметова ескерткіші, 1988 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шелек ауылы
198
Шелек тарихи-өлкетану мұражайы, 1981 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шелек ауылы
199
Кеңес Одағының Батыры Ә. Молдағұловаға арналған бюст, 2008 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шелек ауылы
200
Кеңес Одағының Батыры Т. Кенжебаев ескерткіші, 2003 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шелек ауылы

176
Памятник воинам, погибшим в Великой Отечественной войне, 1983 год
градостроительства и архитектуры
село Енбек
177
Обелиск воинам односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Жанашар
178
Мемориальный комплекс воинам-односельчанам, погибшим в Великой Отечественной войне, 1983 год
градостроительства и архитектуры
село Каратурык
179
Обелиск павшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Кайрат
180
Обелиск павшим в боях за Родину, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Куликова
181
Памятник М. Ауезова, 1999 год
градостроительства и архитектуры
село Кызылшарык
182
Обелиск воинам односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1965 год
градостроительства и архитектуры
село Малыбай
183
Обелиск воинам односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Маловодное
184
Бюст О. Жандосова, 1977 год
градостроительства и архитектуры
село Нура (Согеты)
185
Обелиск воинам односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Саймасай (Александровка)
186
Обелиск павшим в Великой Отечественной войне, 1965 год
градостроительства и архитектуры
село Тескенсу
187
Бюст А. Розыбакиева (1917-1938), 1961 год
градостроительства и архитектуры
село Тескенсу
188
Обелиск воинам односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Тургень
189
Памятник воинам, погибшим в Великой Отечественной войне, 1986 год
градостроительства и архитектуры
село Талдыбулак
190
Комплекс Медетбек батыра, 2007 год
градостроительства и архитектуры
село Таутургень
191
Бюст Абая Кунанбаева, 1977 год
градостроительства и архитектуры
село Шелек
192
Бюст А. Розыбакиева, 1977 год
градостроительства и архитектуры
село Шелек
193
Бюст П.В. Вихрева, 1980 год
градостроительства и архитектуры
село Шелек
194
Обелиск И. Таирову (1900-1938), 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Шелек
195
Обелиск А. Чимбулатову, борцу за установление Советской власти в Семиречье (1901-1938), 1968 год
градостроительства и архитектуры
село Шелек
196
Обелиск воинам, погибшим в годы, Великой Отечественной войне, 1988 год
градостроительства и архитектуры
село Шелек
197
Памятник М. Маметовой, 1988 год
градостроительства и архитектуры
село Шелек
198
Историко-краеведческий музей Шелек, 1981 год
градостроительства и архитектуры
село Шелек
199
Памятник Героя Советского Соза А. Молдагулова, 2008 год
градостроительства и архитектуры
село Шелек
200
Памятник Героя Советского Союза Т. Кенжебаева, 2003 год
градостроительства и архитектуры
село Шелек

201
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1973 жыл
қала құрылысы және сәулет
Есік ауылы
202
Қорған, ерте темір ғасыр
археологиялық
Ассы-Саға ауылынан оңтүстік-батыс 2 км
203
Ассы V бейіті, VІ-ІV біздің дәуірге дейінгі ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Метеор бекеттің оңтүстігіне 400 м, Ассы қонысында
204
Қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа 4,5 км, Ассы қонысы
205
Қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа 300 м, Ассы қонысында
206
Қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа 6,5 м, Ассы қонысында
207
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстікке 3 км, Ассы қонысында
208
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстік-батысқа 4,5 км, Ассы қонысы
209
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстікке 4,2 км, Ассы қонысы
210
Қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа 2,5 км, Ассы қонысы
211
Қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа 2,7 км, Ассы қонысы
212
Қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа 2,9 км, Ассы қонысы
213
5 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
І қорған 3,5 км, ал соңғысы обсерваториядан солтүстік-шығысқа 5,3 км, Ассы қонысы
214
7 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
І қорған 3,8 км, ал соңғысы обсерваториядан солтүстік-шығысқа 6 км, Ассы қонысы
215
4 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстікке 2,5 км
216
Қорған, ерте темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан шығысқа 4 км
217
Қорған, түркі уақыты
археологиялық
Түрген ауылының жолынан оңтүстікке 1 км
218
2 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ассы асуына жолдан оңтүстікке 10 км
219
Жылысай бейіті, VІ-VІІ ғасырлар, біздің дәуірге дейін ІІІ ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Обсерваториядан солтүстік-шығысқа 300 м, Жылысай шатқалынан 2,8 км
220
3 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстік-батысқа 4,5 км
221
2 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстікке 4,2 км
222
2 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан солтүстікке 7 км
223
17 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Обсерваториядан оңтүстікке 2 км
224
41 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ассы шатқалы, Ассы өзенінің сол жағалауы
225
2 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ассы өзенінің кепкен саласының оң жақ жағалауында, саладан солтүстікке 20 км

201
Обелиск воинам землякам погибшим в Великой Отечественной войне, 1973 год
градостроительства и архитектуры
город Иссык
202
Курган, ранний железный век
археологии
В 2 км к юго-западу от села Ассы-Сага
203
Могильник Ассы V, VІ-ІV до нашей эры, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы,в 400 м южнее метеопоста
204
Курган, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, в 4,5 км к северо-востоку
205
Курган, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, в 300 м к северо-востоку от обсерватории
206
Курган, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, в 6,5 км к северо-западу от обсерватории
207
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, в 3-х км к северу от обсерватории
208
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, в 4,5 км к северо-западу от обсерватории
209
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, в 4,2 км к северу от обсерватории
210
Курган, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, в 2,5 км к северо-востоку от обсерватории, урочище Ассы
211
Курган, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, в 2,7 км к северо-востоку от обсерватории
212
Курган, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, в 2,9 км к северо-востоку от обсерватории
213
Могильник, состоит из 5 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, первый курган в 3,5 км, а последний в 5,3 км к северо-востоку от обсерватории
214
Могильник, состоит из 7 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, первый курган в 3,8 км, а последний в 6 км северо-западу от обсерватории
215
Могильник, состоит из 4 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, в 2,5 км к северу
216
Курган, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы, в 4 км к востоку
217
Курган, тюркское время
археологии
Урочище Ассы в 1 км к югу от дороги Тургень
218
Могильник, состоит из 2 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 10 км к югу от трассы на перевал Ассы
219
Могильник Жылысай, VІ-VІІ века до нашей эры-ІІІ века нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 2,8 км к северо-востоку
220
Могильник, состоит из 3 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Урочища Ассы 4,5 км к северо-западу
221
Могильник, состоит из 2 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Урочища Ассы 4,2 км к северу
222
Могильник, состоит из 2 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Урочища Ассы, в 7 км к северу от обсерватории
223
Могильник, состоит из 17 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Урочища Ассы, в 2 км к югу от обсерватории
224
Могильник, состоит из 41 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Урочища Ассы, на левом берегу реки Ассы
225
Могильник, состоит из 2 курганов, эпоха раннего железа
археологии
На правом берегу высохшего русла реки Ассы, в 20 км к северу

226
Қорған, VІ-ІV ғасырлар біздің дәуірге дейін
археологиялық
Алматы астрофизиктер институтының обсерваторияларынан оңтүстік-батысқа 500 м, Ассы-Түрген платосы
227
Жылысай бейіті ХVІІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдық, екінші жарты жылдық І дәуірге дейінгі мыңжылдық
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (250) 3,4 км, жолдан 1,3 км
228
Қорғанды Жылысай
бейіті ХХV, V ғасыр біздің дәуірге дейін-V ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (40) қарай 2,2 км, жолдан 150 м
229
Қорғанды бейіт обсерватория ІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдық ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (30) қарай 1,3 км, жолдан шығысқа 15 м
230
Қорғанды бейіт обсерватория ІІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (20) қарай 1 км, жолдан солтүстік-батысқа қарай 100 м
231
Қорған Бөлексаз "В", V ғасыр біздің дәуірге дейін-V ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (65) қарай 1 км
232
Қорған Бөлексаз "Г", V ғасыр біздің дәуірге дейін-V ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, шығысқа 800 м
233
Қорғанды бейіт Бозінген ХҮІ, ҮІ-ХІІ ғасырлар
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен солтүстік-батысқа қарай 200 м
234
Қорғанды бейіт Бозінген ІХ, ІІ ғасыр біздің дәуірдің басы, ІІІ ғасыр біздің дәуірге дейін-ІІІ ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа қарай 1,1 км
235
Қорғанды бейіт, 2 қорғандар, Бөлексаз Ж. І мыңжылдық біздің дәуірдің ортасы – І мыңжылдық, біздің дәуірдің басы
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан шығысқа (80) қарай 2,8 км
236
Қорғанды бейіт Бозінген ХІҮ, ІІІ ғасыр, біздің дәуірге дейін-Ү ғасырдың басы
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік батысқа қарай 480 м
237
Көкбастау бейіті І, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы-І мыңжылдықтың басына дейін
археологиялық
Ассы жайлауы, Көкбастау шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен солтүстік-батысқа қарай 450
238
Қорған Бозінген ІҮ, ІІІ ғасыр біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа (240) қарай 2,1 км, жолдан солтүстікке 290 м
239
Қорғанды бейіт Бозінген ІІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа (240) қарай 2,1 км, жолдан солтүстікке 290 м

226
Курган, VІ-ІV века до нашей эры
археологии
Ассы-Тургенское плато, в 500 м от обсерватории
227
Могильник Жылысай ХVІІІ, І тысячалетие второй половины І тысячалетия нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3,4 км к северо-востоку (250) от обсерватории 1,3 км
228
Курганный могильник Жылысай XXV, V до.н.э.-Vв.н.э.
археологии
Жайлау Ассы ур. Жылысай в 2,2 км
229
Курганный могильник, обсерватория ІІ, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы в 1,3 км к северо-востоку от обсерватории в 15 м к востоку от дороги
230
Курганный могильник, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы в 1 км к северо-востоку от обсерватории в 100 м к северо- западу
231
Курган Болексаз "В", V в. до н. э. -V в. н. э.
археологии
Жайлау Ассы в 1 км к Северо-западу от обсерватории
232
Курган Болексаз "Г", V в. до н. э. -V в. н. э.
археологии
Жайлау Ассы в 800 м к востоку от обсерватории
233
Курганный могильник Бозинген ХҮІ, ҮІ-ХІІ века
археологии
Жайлау Ассы урочище Бозинген в 200 м к северо-западу от реки Киши-Кара-Арша
234
Курганный могильник, Бозинген ІХ, ІІ в. до н. э. нач. ІІІ в. до н. э. -ІІІ в. н. э.
археологии
Жайлау Ассы урочище Бозинген в 1,1 км к юго-западу от реки Киши-Кара-Арша в 400 м к северо-западу
235
Курганный могильник, состоит из 2 курганов Болексаз Ж. середина І тысячалетия до нашей эры –І тысячалетия нашей эры
археологии
Жайлау Ассы в 2,8 км к Востоку от обсерватории
236
Курганный могильник Бозинген ХІҮ, ІІІ век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Бозинген в 480 м к юго-западу от реки Киши Кара-Арша
237
Могильник Кокбастау І, середина І тысячалетия до нашей эры-І тысячалетия нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Кокбастау в 450 м к северо-западу от реки Киши Кара-Арша
238
Курган Бозинген ІҮ, ІІІ век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Бозинген в 2,1 км к юго-западу от реки Киши-Кара-Арша в 290 м
239
Курганный могильник Бозинген ІІІ, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Бозинген в 2,1 км к юго-западу (240) от реки Киши-Кара-Арша в 290 м к северу от дороги

240
Қорғандар (2). Қорғанды бейіт Көкбастау Ү ғасыр, біздің дәуірге дейінгі І ғасыр біздің дәуір, мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, Көкбастау шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен солтүстік-батысқа қарай 80 м
241
Қорғанды бейіт.Обсерватория Ү (І), Іғасыр, біздің дәуір, мыңжылдық ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан оңтүстік-шығысқа (150) қарай 100 м, жол бойының батысы
242
Қорғанды бейіт Бозінген ХІІ, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа қарай 880 м, жолдан батысқа қарай 150 м
243
Бейіт Бозінген Х, І ғасыр,біздің дәуір мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа (235) қарай 1,3 км, жолдан солтүстік-батысқа қарай 560 м
244
Қорғанды бейіт Жылысай ХХҮІ, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, солтүстік-шығысқа (35) қарай 2,3 км, жолдан оңтүстікке 110 м
245
Қорғанды бейіт Жылысай ХХҮ, үйсін-сақ уақыты Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, солтүстік-шығысқа қарай 2,2 км, жолдан оңтүстікке 150 м
246
Қорған Бозінген ХІІІ, ІІІ ғасыр, біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа қарай 640 м, жолдан солтүстік-батысқа қарай 80 м
247
4 Қорғандар. Қорғанды бейіт Бозінген ҮІІ, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа (245) қарай 2 км, жолдан солтүстікке 680 м
248
2 Қорғандар. Қорғанды бейіт Көкбастау ІҮ, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Көкбастау шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен солтүстік-батысқа қарай 200 м
249
Қорғанды бейіт Бөлексаз 3, І біздің дәуірге дейінгі мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, Бөлексаз шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа қарай 2,6 км
250
Қорғанды бейіт обсерватория І, І біздің дәуірге дейінгі мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (20) қарай 1,8 км
251
Көкбастау ІІ бейіті, Біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың аяғы-ерте орта ғасыр
археологиялық
Ассы жайлауы, Көкбастау шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен солтүстік-батысқа қарай 300 м
252
Қорғанды бейіт Көкбастау ІІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, Көкбастау шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен солтүстік-шығысқа қарай 670 м
253
Қорғанды бейіт Бозінген ІІ, 7 қорғандар, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа (240) қарай 2,2 км, жолдан солтүстікке 2,6 км

240
Курганный могильник Кокбастау Ү, начало и середина І тысячалетия нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Кокбастау в 80 м к северо-западу от реки Киши Кара-Арша
241
Курганный могильник, обсерватория Ү, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлай Ассы в 100 м к юго-востоку (150)
242
Курганный могильник Бозинген ХІІ, Ү век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Бозинген в 880 м к юго-западу от реки Киши Кара-Арша в 150 м к северо-западу
243
Могильник Бозинген Х, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Бозинген в 1,3 км к юго-западу от реки Киши Кара-Арша в 560 м к северо-западу от дороги
244
Курганный могильник Жылысай ХХҮІ, Ү век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 2,3 км к северо-востоку (35) от обсерватории, в 110 м к югу от дороги
245
Курганный могильник Жылысай ХХҮ, сако-усуньское время, Ү век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 2,2 км к северо-востоку
246
Курган Бозинген ХІІІ, ІІІ век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Бозинген в 640 м к юго-западу от реки Киши Кара-Арша в 80 м к северо-западу от дороги
247
Курганный могильник Бозинген ҮІІ, Ү век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Бозинген в 2 км к юго-западу (245 ) от реки Киши Кара-Арша в 680 м к северу от дороги
248
Курганный могильник Кокбастау ІҮ, Ү век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Кокбастау в 200 м к северо-западу от реки Киши Кара-Арша
249
Курганный могильник Болексаз 3, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Болексаз в 2,6 км к северо-востоку
250
Курганный могильник, обсерватория І, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы в 1,8 км к северо-востоку
251
Могильник Кокбастау ІІ, конец І тысячалетия до нашей эры-раннее средневековье
археологии
Жайлау Ассы урочище Кокбастау в 300 м к северо-западу от реки Киши Кара-Арша
252
Курганный могильник Кокбастау ІІІ, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Кокбастау в 670 м к северо-востоку от реки Киши Кара-Арша
253
Курганный могильник Бозинген ІІ, 7 курганов, Ү век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы Урочище Бозинген в 2,2 км к юго-западу от реки Киши Кара-Арша в 2,6 км к северу от дороги

254
2 Қорғандар, Қорғанды бейіт Бөлексаз А, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (50) қарай 1,4 км
255
Қорған Бозінген ХҮ, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін-ІІІ ғасыр,біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен батысқа қарай 600 м, жолдан солтүстік-батысқа қарай 300 м
256
Қорған Бөлексаз "Е", біздің дәуірдің І мыңжылдық ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан шығысқа қарай 2 км, тас тізбегінде
257
Қорған Бөлексаз "Д", біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдық ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (110) қарай 1,2 км
258
Қорған Бозінген ХІ, ІІІ ғасыр, біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа қарай 880 м
259
Қорған, обсерватория ҮІІ, ІІІ ғасыр, біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан оңтүстік-батысқа (220) қарай 0,48 км, жолдан оңтүстік-шығысқа қарай 150
260
2 қорғандар, қорғанды бейіт, обсерватория ІҮ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдық, ерте көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (20) қарай 0,64 км, жолдан солтүстік-батысқа қарай 100 м
261
Қорған Жылысай ХХІҮ, біздің дәуір І мыңжылдық басы
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, 4 км, жолдан солтүстікке 2,2 км
262
Қорған Жылысай ХІХ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың екінші жартысы
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, 3,6 км, жолдан солтүстікке 1,6 км
263
Қорған Жылысай ХХІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың екінші жартысы
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, солтүстік-шығысқа (15) қарай 3,7 км, жолдан солтүстікке 1,8 км
264
Қорғанды бейіт Жылысай ХХІІ, ІІІ ғасыр біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (20) қарай 3,8 км, жолдан солтүстікке 1,7 км
265
Қорған Жылысай ХХ, Біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың екінші жартысы
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, солтүстік-шығысқа (18) қарай 3,6 км, жолдан солтүстікке 1,7 км
266
Бейіт Жылысай Х, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (40) қарай 3,3 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 300 м
267
Қорған Жылысай ХІҮ, Ү ғасыр біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (25) қарай 3,2 км, жолдан солтүстікке 1 км
268
Бейіт Жылысай ХІІ, біздің дәуірге дейін І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық

254
Курганный могильник Болексаз А, Ү век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы в 1,4 км к северо-востоку
255
Курган Бозинген ХҮ, Ү век до нашей эры-ІІІ век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Бозинген в 600 м к западу от реки Киши Кара-Арша в 300 м к северо-западу от дороги
256
Курган Болексаз "Е", середина І тысячалетия нашей эры
археологии
Жайлау Ассы в 2 км к востоку
257
Курган Болексаз "Д", середина І тысячалетия нашей эры
археологии
Жайлау Ассы в 1,2 км к северо-востоку
258
Курган Бозинген ХІ, ІІІ век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы Урочище Бозинген в 880 м к юго-западу
259
Курган сорвом, обсерватория ҮІІ, ІІІ век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы в 0,48 км к юго-западу от обсерватории в 150 м к юго-востоку
260
Курганный могильник, обсерватория ІҮ, середина І тысячалетия до нашей эры, эпоха ранних кочевников
археологии
Жайлау Ассы в 0,64 км к северо-востоку (20) от обсерватории
261
Курган Жылысай ХХІҮ, начало І тысячалетия нашей эры
археологии
Жайлау Ассы Урочище Жылысай в 4 км от обсерватории в 2,2 км к северу от дороги
262
Курган Жылысай ХIХ, вторая половина І тысячалетия нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3,6 км к северо-востоку (20) от обсерватории в 1,6 км к северу от дороги
263
Курган Жылысай ХХІ, вторая половина І тысячалетия нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3,7 км к северо-востоку (15) от обсерватории в 1,8 км к северу от дороги
264
Курганный могильник, Жылысай ХХІІ, ІІІ век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3,8 км к северо-востоку (20)от обсерватории в 1,7 км к северу от дороги
265
Курган Жылысай ХХ, вторая половина І тысячалетия нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3,6 км к северо-востоку (18) от обсерватории в 1,7 км к северу от дороги
266
Могильник Жылысай Х, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3,3 км к северо-востоку (40) от обсерватории в 300 м к северу от реки Болексаз
267
Курган Жылысай ХІҮ, Ү век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3,2 км к северо-востоку (25)
268
Могильник Жылысай ХІІ, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии

Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (30) қарай 3 км, жолдан солтүстікке 800 м
269
Бейіт Жылысай Ү, Ү ғасыр біздің дәуірге дейін-Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, солтүстік-шығысқа (55) қарай 3 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 800 м
270
2 қорғандар, бейіт Жылысай ІХ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (40) қарай 3 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 600 м
271
3 қорғандар, қорғанды бейіт Жылысай ҮІІІ, ІІІ ғасыр, біздің дәуірге дейін-ІІІ ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (65) қарай 2,7 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 360 м
272
Бейіт Жылысай ХІІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (25) қарай 3 км, жолдан солтүстікке 880 м
273
Қорғанды бейіт Жылысай ХҮ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (15) қарай 3,1 км, жолдан солтүстікке 1 км
274
Қорған Жылысай ХҮІ, ерте орта ғасыр
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (35) қарай 3,5 км
275
Қорғанды бейіт Жылысай ХҮІІ, ерте орта ғасыр
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа 30) қарай 3,2 км, жодан солтүстікке 950 м
276
Қорған Жылысай ІҮ, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін-ІІІ ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (50) қарай 3,1 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 100 м
277
Қорған обсерватория ҮІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстік-батысқа қарай (300) 70 м
278
Қорғанды бейіт Бозінген ҮІІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа қарай 1 км, жолдан солтүстікке 240 м
279
Қорғанды бейіт Жылысай ҮІІ, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа (60) қарай 2,9 км, Бөлексаз өзенінен солтүстікке 350 м
280
Қорғанды бейіт Бозінген ІҮ, 6 қорғандар, Ү ғасыр біздің дәуірге дейін
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы, Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа (235) қарай 2,3 км, жолдан солтүстікке 350 м
281
15 қорғандар, қорғанды бейіт Бозінген І, Ү ғасыр біздің дәуірге дейін
археологиялық
Ассы жайлауы, Бозінген шатқалы,Кіші-Қара-Арша өзенінен оңтүстік-батысқа (240) қарай 22 км, жолдан солтүстікке 230 м

Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3 км к северо-востоку (30) от обсерватории в 800 м
269
Могильник Жылысай Ү, Ү век до нашей эры-Ү век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3 км к северо-востоку (55) от обсерватории в 800 м к северу от реки Болексаз
270
Могильник Жылысай ІХ, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы Урочище Жылысай в 3 км к северо-востоку (40) от обсерватории в 600 м к северу от реки Болексаз
271
Курганный могильник, Жылысай ҮІІІ, ІІІ век до нашей эры-ІІІ век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 2,7 км к северо-востоку (65) от обсерватории в 360 м к северу от реки Болексаз
272
Могильник Жылысай ХІІІ, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3 км к северо-востоку (25) от обсерватории в 880 м к северу от дороги
273
Курганный могильник Жылысай ХҮ, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3,1 км к северо-востоку (15) от обсерватории в 1 км к северу от дороги
274
Курган Жылысай ХҮІ, раннее средневековье
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3,5 км к северо-востоку (35) от обсерватории в 1,2 км к северу от дороги
275
Курганный могильник, Жылысай ХҮІІ, раннее средневековье
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3,2 км к северо-востоку (30 ) от обсерватории в 950 м к северу от дороги
276
Курган Жылысай ІҮ, Ү век до нашей эры-ІІІ век нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 3,1 км к северу–востоку (50) от обсерватории в 100 м к северу Болексаз
277
Курган обсерватория ҮІ, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы в 70 м к северо-западу (300) от обсерватории
278
Курганный могильник Бозинген ҮІІІ, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 1 км к юго-западу от реки Киши-Кара-Арша в 240 м к северу от дороги
279
Курганный могильник Жылысай ҮІІ, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Жылысай в 2,9 км к северо-востоку (60) от обсерват. в 350 м к северу от реки Болексаз
280
Курганный могильник Бозинген ІҮ, Ү век до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Бозинген в 2,3 км к юго-западу (235) от реки Киши-Кара-Арша в 350 м к северу от дороги
281
Курганный могильник Бозинген І, Ү век до нашей эры
археологии
Жайлау Ассы урочище Бозинген в 22 км к юго-западу (240) от реки Киши-Кара-Арша в 230 м к северу от дороги

282
13 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ассы жайлауы, обсерваториядан солтүстікке 1 км
283
Қорған,ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ассы шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысында
284
Жеке қорған, ІІІ ғасыр, біздің дәуір-І ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ассы өзенінің оң жағалауында, жолдан оңтүстікке 200 м
285
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ассы шатқалындағы обсерваториядан солтүстік-шығысқа қарай 7 км
286
Бейіт Ассы ІІ, ІІІ ғасыр, біздің дәуірге дейін-І ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Шоқыда, Ассы өзенінің кеуіп кеткен арнасының оң жағасында, өзеннен солтүстікке 20 км
287
Бейіт Белшабдар-2, ІІІ ғасыр, біздің дәуірге дейін І ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ащыбұлақ (Анатольевка) ауылынан батысқа қарай 4 км
288
16 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ащыбұлақ ауылынан солтүстік-батысқа қарай 4,5 км
289
Лавар қалашығы, І-ІІІ ғасырлар, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Лавар ауылының шетінде, Алматы-Шелек трассасы бойында
290
Декхан ІІ бейіті, 57 қорғандар, І-ІІІ ғасырлар, біздің дәуір
археологиялық
Декхан ауылынан оңға қарай 0,5 км
291
Декхан ІІІ бейіті, 51 қорғандар, І-ІІІ ғасырлар, біздің дәуір
археологиялық
Декхан ауылынан оңға қарай 1 км
292
Декхан ІҮ бейіті, 361 қорғандар, І-ІІІ ғасырлар, біздің дәуір
археологиялық
Декхан ауылынан оңға қарай 1,7 км
293
Декхан ІІ бейіті, 189 қорғаннан тұрады, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Декхан ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 0,75 км, шелек өзенінің сол жағалауында
294
Есік бейіті, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Есік қаласының оңтүстік-батыс шетінде, аттас өзеннің сол жағалауында
295
Түрген І бейіті, 17 қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Есік қаласынан Түрген ауылына қарай жолдың сол жақ бетінде (55 және 56 км)
296
Түрген ІІ бейіті, 4 қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Есік қаласынан Түрген ауылына қарай жолдың 57 км
297
Қорған Түрген-ІІ, топ 2, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ленин ауылы, Түрген ауылынан солтүстік-батысқа қарай 0,4 км
298
Қорған Түрген-І, топ 4, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ленин ауылының N 10 бригадасынан оңтүстік-батысқа қарай 1,2 км
299
Қорған Түрген-ІІ, топ І, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ленина ауылы, Түрген ауылынан солтүстікке 1,6 км
300
Қорғанды бейіт Көксай-І, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
"Көксай" саяжайы, N 303 учаскелер, тау алқабының солтүстік-батыс-оңтүстік-шығыс осінде
301
Қорған Кок-сай 2, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Есік қаласының "Көк-сай" саяжайының N 72-73 учаскелері
302
Қорған Көк-сай 3, біздің дәуірге дейінгі Ү мыңжылдықтың ортасы
археологиялық

282
Могильник, состоит из 13 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Жайлау Ассы, в 1 км к северу от обсерватории
283
Курган, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Ассы в 2,5 км к северо-востоку от обсерватории
284
Одиночный курган, ІІІ век до нашей эры-І век нашей эры
археологии
На правом берегу реки Ассы, в 200 м к югу от трассы
285
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 7 км к северо-востоку от обсерватории урочище Ассы
286
Могильник Ассы ІІ, ІІІ век до нашей эры-І век нашей эры
археологии
На сопке, на правом берегу высохшего русла реки Ассы, в 20 км к северу от реки
287
Могильник Бильчабдар-2, ІІІ век до н. э. І век н. э.
археологии
В 4-х км к западу от села Ащибулак (Анатольевка)
288
Могильник 16 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 4,5 км к от северо-запада от села Ащибулак
289
Городище Лавар, І-ІІІ века нашей эры
археологии
На окраине села Лавар, вдоль трассы Алма-Ата-Чилик
290
Могильник Декхан ІІ, 57 курганов, І-ІІІ вв н.э.
археологии
В 0,5 км южнее села Декхан
291
Могильник Декхан ІІІ, 51 курганов, І-ІІІ века нашей эры
археологии
В 1 км южнее села Декхан
292
Могильник Декхан ІҮ, 361 курганов, І-ІІІ века нашей эры
археологии
В 1,7 км южнее села Декхан
293
Могильник Декхан ІІ, из 189 курганов, ранний железный век
археологии
0,75 км к юго-востоку от села Декхан на левом берегу реки Чилик
294
Могильник Иссык, Ү век до нашей эры
археологии
Юго-западная окраина города Иссык
295
Могильник Тургень І, 17 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
Слева от дороги из города Иссык в село Тургень (м/у 55 и 56 км)
296
Могильник Тургень ІІ, 4 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
На 57 км по дороге от города Иссыка
297
Курган Тургень-ІІ, группа 2, эпоха ранних кочевников
археологии
Колхоз имени Ленина, в 0,4 км к северо-западу села Тургень
298
Курган Тургень-І, группа 4, эпоха ранних кочевников
археологии
В 1,2 км к юго-западу от бригады N 10 колхоз имени Ленина
299
Курган Тургень-ІІ, группа І, эпоха ранних кочевников
археологии
Колхоз имени Ленина, в 1,6 км от села Тургень к северу
300
Курганный могильник Коксай-І, эпоха ранних кочевников
археологии
Дачи "Коксай", участок N 303, расположены в предгорной долине по оси северо-запад-юго-восток
301
Курган Кок-сай 2, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
город Иссык дачи "Кок-сай" участок N 72-73
302
Курган Кок-сай 3, середина Ү тысячалетия до нашей эры
археологии

Есік қаласының "Көк-сай" саяжайының N 3-4 учаскелерінде
303
Қорған Рахат ІІ, 3 топ, біздің дәуірге дейінгі Ү мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Қайназар ауылы, (Ильича) Рахат ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 3 км
304
2 қорғанды бейіт Көк-сай 4, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Есік қаласының "Көк-сай" саяжайының N 187-189 учаскелерінде
305
Қорған Көк-сай 5, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Есік қаласындағы "Көк-сай" саяжайының N 195-209 учаскелерінде
306
Қорған Көк-сай 6, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Есік қаласының "Көк-сай" саяжайындағы N 124-125 учаскелерінде
307
Есік бейіті 3 топ, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Есік ауылы, нан комбинатынан солтүстік-батысқа қарай 350 м
308
3 қорғаннан тұратын бейіт
археологиялық
Ассы шатқалы, обсерваториядан солтүстік-шығысқа қарай 7,5 км
309
Қорғанды бейіт Жылысай 1
археологиялық
Ассы жайлауы, Жылысай шатқалы, Бөлексаз өзенінің солтүстігіне қарай 50 км
310
20 қорғандар
археологиялық
Бөлексаз өзенінің бойындағы трассада
311
Бейіт Рахат-ІІ, І топ, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қайназар ауылы (Ильича), Рахат ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,3 км
312
Бейіт Азат-ХІ, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қайназар ауылы (Ильича), Азат ауылынан солтүстік-батысқа қарай 1,6 км
313
Бейіт Азат, ІІІ топ, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қайназар ауылы (Ильича), Азат ауылынан батысында
314
Бейіт, І шағын аудан, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Есік қаласы, Ш. Уәлиханов көшесінен солтүстікке 210 м, Пугачев көшесінен шығысқа 100 м
315
Бейіт Азат, ҮІІ топ, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қайназар ауылы (Ильича), Азат ауылының батысында
316
Қорғанды бейіт Көк-сай 7, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Есік қаласындағы дачасындағы "Көк-сай" N 4-53 учаскелерінде
317
Бейіт Азат, 1 топ, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қайназар ауылы, Азат ауылының батысы
318
Қорғандар, ІҮ-ІІІ ғасырлар,біздің дәуірге дейін
археологиялық
Рахат ауылынан 1,4 км, Красный Восток ауыл жолының сол жағы
319
Қорғандар тобы, 3 шағын аудан, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдықтың ортасы
археологиялық
Есік қаласы, Ш. Уәлиханов көшесінен солтүстікке 100 м, Пугачев көшесінен батысқа қарай 200 м
320
Бейіт Қайназар-ІІІ-ІV қорғаны, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Қайназар (Ильича) ауылынан солтүстік-батысқа қарай 1,6 км
321
Бейіт Рахат-ІІІ, топ І, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Қайназар ауылы (Ильича), Рахат ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 0,9 км
322
Қорған Түрген І топ 5, V ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық

город Иссык дачи "Кок-сай" участок N 3-4
303
Курган Рахат ІІ, середина Ү тысячалетия до нашей эры
археологии
село Кайназар (Ильича) в 1,3 км к юго-востоку от села Рахат
304
Курганный могильник Кок-сай 4, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
город Иссык дачи "Кок-сай" участок N 187-189
305
Курган Кок-сай 5, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
город Иссык дачи "Кок-сай" участки N 195-209
306
Курган Кок-сай 6, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
город Иссык дачи "Кок-сай" участки N 124-125
307
Иссыкский могильник гр. 3, эпоха раннего железа
археологии
город Иссык в 350 м к северо-западу
308
Могильник, состоит из 3 курганов
археологии
Урочище Ассы, в 7,5 км к северо-западу
309
Курганный могильник Жылысай 1
археологии
Жайлау Ассы, урочище Жылысай в 2,8 км к северо-востоку от обсерватории в 50 км к северу от реки Болексаз
310
Курганы 20
археологии
Расположены на надпойманной терассе вдоль реки Болексаз
311
Могильник Рахат-ІІ гр.І, эпоха раннего железа
археологии
село Кайназар (Ильича) в 1,3 км к юго-востоку от села Рахат
312
Могильник Азат-ХІ, эпоха раннего железа
археологии
села Кайназар (Ильича) в 1,6 км к северо-западу от села Азат
313
Могильник Азат, гр. ІІІ, эпоха раннего железа
археологии
село Кайназар (Ильича) западнее села Азат
314
Могильник, микрорайон І, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
город Иссык в 210 м к северу от улицы Ч. Валиханова в 100 м к востоку от ул. Пугачева
315
Могильник Азат, группа ҮІІ, эпоха раннего железа
археологии
Кайназар западнее села Азат
316
Курганный могильник Кок-сай 7, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
город Иссык дачи "Кок-сай" участки N 4-53
317
Могильник Азат, гр.1, эпоха раннего железа
археологии
село Кайназар западнее села Азат
318
Курганы, ІҮ-ІІІ века до нашей эры
археологии
В 1,4 км от села Рахат, по левую сторону дороги в село Красный Восток
319
Группа курганов, м-он 3, середина І тысячалетия до нашей эры
археологии
город Иссык в 100 м к северу от улицы Ч. Валиханова, в 200 м к востоку от улицы Пугачева
320
Могильник Кайназар-ІІІ-ІV кургана, эпоха ранних кочевников
археологии
село Кайназар в 1,6 км к северо-западу от Кайназар
321
Могильник Рахат-ІІІ, гр. І, эпоха ранних кочевников
археологии
село Кайназар в 0,9 км к юго-востоку от села Рахат
322
Курган Тургень І гр. 5, V век до нашей эры
археологии

396
Қорған, ерте темір ғасыр
археологиялық
Есік қ, Есік 2 саяжайы, N 457 учаскенің оңтүстік-шығысында
397
Үш қорған, ерте темір ғасыр
археологиялық
Есік қ, Есік 2 саяжайы, автодромның солтүстік шығысында
398
Қорған, ерте темір ғасыр
археологиялық
Есік қ, Есік 2 саяжайы, N 177 және N 178 учаскенің арасында
399
Қорған, ерте темір ғасыр
археологиялық
Есік қ, Есік 2 саяжайы N 96 және N 97 учаскенің арасында
400
Қорған, ерте темір ғасыр
археологиялық
Есік қаласы, Есік 2 саяжайының N 47 учаскесі
401
Қорған, ерте темір ғасыр
археологиялық
Есік қаласы, солтүстік-шығысқа қарай Есік 2 саяжайында
Ескелді ауданы
402
Мәдениет үйінің ғимараты, 1986 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алдабергенов ауылы
403
Кеңес Одағының батыры К.К.Шестаковтың бюсті, 1960 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қарабұлақ ауылы
404
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қарабұлақ ауылы
405
Ескелді би ескерткіші, 2000 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қарабұлақ ауылы
406
Қапал батыр кесенесі, 2005жыл
қала құрылысы және сәулет
Талдықорған-Қапал жолынан 80 км, Ешкіөлмес тауының етегінде
407
Бақтыбай Жолбарысұлының кесенесі, 1990 жыл
қала құрылысы және сәулет
Өтенай ауылы
408
30 квадраттық және овальді қоршаулардан, тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған 2 қорғаннан құралған Биғаш бейіті, ежелгі темір ғасыр
археологиялық
Матай Байсов ауылы жолындағы Биғаш ауылына жетпей 3,5 км
409
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Матай Байсов ауылы жолындағы Биғаш ауылынан 3,8 км
410
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Матай Байсов ауылы жолындағы Биғаш ауылынан 5,7 км
411
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Матай Байсов ауылы жолындағы Биғаш ауылынан 6,6 км
412
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Биғаш ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 3 км, Жалғызағаш ауылынан оңтүстікке 3,3 км, Жалғызағаш-Рудничный жолының 27 км-нен солтүстік-шығысқа 250 м
413
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Даулбай шатқалы, Сарыбұлақ ауылының аумағында
414
Балбалтас, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Даулбай шатқалы, Сарыбұлақ ауылының аумағында
415
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жаман-Сарыбұлақ шатқалында
416
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Көксу өзенінің жағалауындағы Жалғызағаш ауылына
417
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Матай Байсов ауылы жолында, Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа қарай 2,4 км
418
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық

396
Курган, ранний железный век
археологии
г. Иссык дачи Иссык 2, юго-восточнее участка N 457
397
Три кургана, ранний железный век
археологии
г. Иссык дачи Иссык 2, северо-востоку
398
Курган, ранний железный век
археологии
г. Иссык дачи Иссык 2, между участками N 177 и N 178
399
Курган, ранний железный век
археологии
г. Иссык дачи Иссык 2 между участками N 96 и N 97
400
Курган, ранний железный век
археологии
г.Иссык дачи Иссык 2 участок N 47
401
Курган, ранний железный век
археологии
г. Иссык северо-восточнее дачного массива Иссык 2
Ескельдинский район
402
Здание Дома культуры, 1986 год
градостроительства и архитектуры
село Алдабергенова
403
Бюст Героя Советского Союза К.К. Шестакова, 1960 год
градостроительства и архитектуры
село Карабулак
404
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Карабулак
405
Памятник Ескельды би, 2000 год
градостроительства и архитектуры
село Карабулак
406
Могильник Капал батыра, 2005 год
градостроительства и архитектуры
В 80 км от автодороги Талдыкорган - Капал, на склоне горы Ешкиолмес
407
Надгробный памятник Бактыбай Жолбарысулы, 1990 год
градостроительства и архитектуры
село Утенай
408
Могильник Бигаш из 30 квадратных и овальных оградок, эпоха раннего железа
археологии
В 3,5 км не доезжая село Бигаш по дороге из села Матай Баисов
409
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 3,8 км от села Бигаш по дороге из села Матай Баисов
410
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 5,7 км от села Бигаш
411
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 6,6 км от села Бигаш вдоль дороги из с. Матай
412
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 3 км к юго-западу от села Бигаш, в 3,3 км к югу от села Жангызагаш, в 250 м к северо-востоку от 27 км трассы Жангызагаш - Рудничный
413
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В урочище Даулбай в районе села Сарыбулак
414
Каменные бабы, эпоха раннего железа
археологии
Урочище Даулбай, в районе села Сарыбулак
415
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В урочище Жаман - Сарыбулак
416
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
Около села Жангызагаш, на берегу реки Коксу
417
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 2,4 км к северо-западу от села Жангызагаш, по дороге из села Матай Баисов
418
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии

Матай Байсов ауылы Жалғызағаш ауылына жетпей 2,6 км
419
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа қарай 3,2 км
420
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 1 км, шосседен шығысқа 90 м
421
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 1 км, шосседен шығысқа 150 м
422
Қорғандар тобы, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жетісу ауылы, Тельман ауылы жолының 6,7 км, жолдан солтүстікке 180 м, Төлеңгіт ауылынан оңтүстік-шығыс 2,5 км
423
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жалғызағаш шатқалында
424
Қорғандар тобы және қоршаулар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жетісу ауылы, Тельман ауылына бұрылыстан 6,7 км, Төлеңгіт ауылынан оңтүстік-шығысқа 2,5 км, жолдан солтүстікке 10 м
425
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жетісу ауылы, Төлеңгіт ауылынан оңтүстік-шығысқа 3,5 км
426
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Талдықорған қаласынан 10 км, Қызылтас шатқалында
427
13 қорғанды Қаратал бейіті, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Үштөбе қаласынан Талдықорған қаласына баратын жолдағы Қаратал өзенінің үстіндегі көпір
428
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған Қаратал бейіті, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Үштөбе қаласынан Талдықорған қаласына баратын жолдағы көпірдің маңайы, Қаратал өзенінің жоғарғы жағында
429
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған 7 қорғандар тобынан тұратын Қаратал бейіті, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Үштөбе қаласынан Талдықорған қаласына баратын жолдағы көпірдің маңайы
430
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған 3 қорғандар тобынан тұратын Қаратал бейіті, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Үштөбе қаласынан Талдықорған қаласына баратын жолдағы Қаратал өзенінің үстіндегі көпірден оңтүстік-шығысқа
431
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Тау етегінен шығатын Қаратал өзенінің шыға берісінде
432
Нығайтылған қоныстар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Кірпіш зауытының жанындағы Қаратал өзенінің жағасында
433
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Талдықорған қаласы жолындағы Қарабұлақ кентінен 4 км
434
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Талдықорған қаласы жолындағы Қарабұлақ кентінен 6 км
435
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Шұбар ауылы жолындағы Қарабұлақ кентінен 2 км
436
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Көкжазық (Троицкое) ауылы жолындағы Қарабұлақ кентінен 1,5 км
437
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Талдықорған қаласы жолындағы Қарабұлақ кентінен 2 км

В 2,6 км не доезжая села Жангызагаш по дороге из села Матай Баисов
419
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 3,2 км к северо-западу от села Жангызагаш
420
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 1 км севернее села Жангызагаш, в 90 м восточнее шоссе на Жангызагаш
421
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В 1 км севернее села Жангызагаш, в 150 м к востоку от шоссе
422
Группа курганов, эпоха раннего железа
археологии
село Жетысу, в 6,7 км по трассе на село Тельмана, в 180 м к северу от трассы, в 2,5 км к юго-востоку от села Толенгут
423
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
ущелье Жангызагаш
424
Группа курганов и ограда, эпоха раннего железа
археологии
село Жетысу, в 6,7 км по трассе в село Тельмана, в 2,5 км к юго-востоку от села Толенгут, в 10 м северу
425
Курган, эпоха раннего железа
археологии
село Жетысу, в 3,5 км юго-востоку села Толенгут, в 90 м к югу от 7-го км трассы села Тельмана
426
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В урочище Кызылтас в 10 км от города Талдыкорган
427
Могильник Каратал из 13 курганов, эпоха раннего железа
археологии
У моста через реку Каратал по дороге от города Уштобе в город Талдыкорган
428
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
На верхней трассе правого берега реки Каратал
429
Могильник Каратал из 7 группы курганов с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
Правый берег реки Каратал, по дороге из города Уштобе в город Талдыкорган
430
Могильник Каратал из 3 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
К юго-востоку от моста через реку Каратал по дороге из города Уштобе в город Талдыкорган
431
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В предгорьях Каратала, при выходе реки Каратал
432
Укрепленное поселение, эпоха раннего железа
археологии
На берегу реки Каратал около кирпичного завода
433
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 4 км от п. Карабулак по дороге в город Талдыкорган
434
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 6 км от поселка Карабулак по дороге в город Талдыкорган
435
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 2 км от поселка Карабулак по дороге в село Чубар
436
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 1,5 км от поселка Карабулак по дороге в село Кокжазык (Троицкое)
437
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 2 км от поселка Карабулак по дороге в город Талдыкорган

438
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Текелі қаласы жолындағы Қарабұлақ кентінен 2,6 км
439
Қорғандар тобы, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қарабұлақ ауылы, Қарабұлақ кентінен оңтүстік-шығысқа қарай 10 км, Қарабұлақ-Қоғалы жолында
440
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қарабұлақ ауылы, Қарабұлақ кентінен оңтүстік-шығысқа қарай 11 км, Қарабұлақ-Қоғалы жолынан солтүстікке 200 м
441
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қарабұлақ ауылы, Қарабұлақ кентінен оңтүстікке 7,5 км, Абай ауылынан оңтүстік-батысқа 5,3 км
442
Екі қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қарабұлақ ауылы, жолдағы Тельман ауылы бұрылысынан 700 м
443
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Көксу өзенінің оң жағалауы
444
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Көкжазык ауылы жолынан 300 м, Қарабұлақ кетінен 3,8 км
445
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Көкжазык ауылы жолындағы Қарабұлақ кетінен 8 км
446
12 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Көкжазык ауылы жолындағы Қарабұлақ кетінен 7,5 км
447
Тастағы безендірулер мен жазулар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қарабұлақ кентінде, Қаратал, Тентек, Біже өзендерінің қосылған жерінен 4 км
448
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Талдықорған қаласы жолындағы Мұқыры ауылынан 16 км
449
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жалғызағаш ауылы жолындағы Матай Байсов ауылынан 11 км
450
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жалғызағаш ауылы жолындағы Матай Байсов ауылынан 11,2 км
451
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Матай Баисов ауылы аумағында, Көксу өзенінің жағасында
452
Тас қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Матай Баисов ауылынан шығысқа 0,5 км
453
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Матай Баисов ауылынан 3,7 км
454
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жалғызағаш ауылы жолындағы Матай Байсов ауылынан 300 м, Көксу өзенінің жағасында
455
Тас пен топырақтан қорымдалған 16 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жалғызағаш ауылы жол бойындағы Матай Байсов ауылы 2,7 км
456
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жалғызағаш ауылы жолындағы Матай Байсов ауылынан 4 км
457
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Матай Байсов ауылынан 12 км, Көксу өзенінің жағасында
458
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық

438
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 2,6 км от поселка Карабулак по дороге из города Текели
439
Группа курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 10 км к юго-востоку от поселка Карабулак, в 300 м к северу от трассы Карабулак - Кугалы
440
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 11 км к юго-востоку от поселка Карабулак, в 200 м к северу от трассы Карабулак - Кугалы
441
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 7,5 км к югу от поселка Карабулак, в 5,3 км к юго-западу от поселка Абая
442
Два кургана, эпоха раннего железа
археологии
село Карабулак (Кирова), в 700 м от поворота села Тельмана по трассе
443
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
На правом берегу реки Коксу
444
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 3,8 км от поселка Карабулак, в 300 м от дороги в село Кокжазык
445
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 8 км от поселка Карабулак по дороге в село Кокжазык
446
Могильник из 12 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 7,5 км от поселка Карабулак по дороге в село Кокжазык
447
Наскальные изображения и надписи, ранний железный век
археологии
У поселка Карабулак, в 4 км от слияния рек Каратал, Тентек, Биже
448
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 16 км от села Мукры по дороге в город Талдыкорган
449
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 11 км от станции Матай Баисов по дороге в село Жангызагаш
450
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 11,2 км от села Матай Баисов по дороге в село Жангызагаш
451
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В районе станций Матай Баисов на берегу реки Коксу
452
Курганы каменные, эпоха раннего железа
археологии
В 0,5 км к востоку от села Матай Баисов
453
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 3,7 км от станций Матай Баисов
454
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 300 м от станций Матай Баисов по дороге в село Жангызагаш, на берегу реки Коксу
455
Могильник из 16 курганов из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 2,7 км от станций Матай Баисов вдоль дороги в село Жангызагаш
456
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 4 км от станций Матай Баисов по дороге в село Жангызагаш
457
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В 12 км от села Матай Баисовна берегу реки Коксу
458
Могильник, эпоха раннего железа
археологии

Орқұсақ (Октябрь) ауылы, Қарабұлақ-Қоғалы жолының 18 км батысқа, Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 700 м
459
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Орқұсақ (Октябрь) ауылы, Биғаш ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 3 км
460
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Орқұсақ (Октябрь) ауылы, Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 1 км, Жалғызағаш-Рудничный 30 м
461
Екі қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Орқұсақ (Октябрь) ауылы, Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 2 км, Биғаш ауылынан солтүстікке 800 м
462
Екі қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Орқұсақ ауылы, Биғаш ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 13 км, Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа 3,8 км, жолдан оңтүстік-батысқа қарай 120 м
463
Қорғандар тобы, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Орқұсақ ауылы, Қарабұлақ-Қоғалы жолының 18 км-нен батысқа 400 м, Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 500 м
464
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Орқұсақ ауылы, Қарабұлақ кентінен оңтүстікке 16 км, Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа қарай 2,7 км, жолдан оңтүстік-батысқа қарай 1,2 км
465
Бейіт, ежелгі темір ғасыр
археологиялық
Орқұсақ ауылы, Қарабұлақ-Қоғалы жолының 18 км-нен солтүстік-шығысқа 1 км, Жалғызағаш ауылынан солтүстікке 1,3 км
466
Бейіт, ежелгі темір ғасыр
археологиялық
Орқұсақ ауылы, Биғаш ауылынан шығысқа 1 км, Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа 3 км, жолдан солтүстікке 500 м
467
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Орқұсақ ауылы, Биғаш ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1 км, Жалғызағаш ауылынан 3,5 км, Жалғызағаш-Рудничный жолынан солтүстікке 200 м
468
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Орқұсақ ауылы, Жалғызағаш ауылынан шығысқа 1,8 км, Биғаш ауылынан солтүстікке 1,1 км, солтүстік-шығысқа қарай 700 м
469
Екі қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Орқұсақ ауылы, жолдан батысқа 16 км, Жалғызағаш ауылынан солтүстік-батысқа қарай 4,5 км, Қарабұлақ кентінен оңтүстікке 2,2 км
470
Бейіт, ежелгі темір ғасыр
археологиялық
Орқұсақ ауылы, Жалғызағаш ауылы шетінен солтүстік-батысқа, Қарабұлақ-Руднияный жолынан батысқа 150 м
471
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Орқұсақ ауылы, Жалғызағаш ауылынан шығысқа қарай 1,3 км, Биғаш ауылынан солтүстікке 1,1 км, солтүстік-шығысқа қарай қарай 700 м
472
Екі қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Орқұсақ ауылы (Октябрь), Жалғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 2 км, Биғаш ауылынан солтүстікке 300 м
473
Бейіт, ежелгі темір ғасыр
археологиялық
Орқұсақ ауылы, Қарабұлақ-Қоғалы жолының 18 км батысқа 300 м, Жанғызағаш ауылынан солтүстікке 700 м
474
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Молалы станциясы жолындағы Сарыбұлақ ауылынан 11 км

село Оркусак, к западу от 18 км трассы Карабулак-Кугалы, в 700 м к северу
459
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, в 3 км к юго-западу от села Бигаш, в 3,3 км к югу
460
Курган, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, в 1 км к юго-западу от села Жангызагаш, в 30 м к юго-западу
461
Два кургана, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, 2 км к юго-востоку от села Жангызагаш, в 800 м к северу от села Бигаш
462
Два кургана, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, в 13 км к юго-востоку от села Бигаш, в 3,8 км от села Жангызагаш к северо-западу, в 120 м к юго-западу от трассы
463
Группа курганов, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, в 400 м к западу от 18 км трассы Карабулак-Кугалы, в 500 м к северу от села Жангызагаш
464
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, в 16 км к югу от поселка Карабулак, в 2,7 км к северо-западу от села Жангызагаш, в 1,2 км к юго-западу
465
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, в 1 км к северо-востоку от 18 км трассы Карабулак-Кугалы, в 1,3 км к северу от села Жангызагаш
466
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, в 1 км к востоку от села Бигаш, в 3 км к юго-востоку от села Жангызагаш, 500 м к северу от трассы
467
Курган, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, в 1 км к юго-востоку от села Бигаш, в 3,5 км к юго-востоку от села Жангызагаш, в 200 м к северу от трассы Жангызагаш-Рудничный
468
Курган, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, в 1,8 км к В от село Жангызагаш, в 1,1 км к северу от села Бигаш
469
Два кургана, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, в 16 км к западу от трассы, в 4,5 км к северо-западу от села Жангызагаш, в 2,2 км к югу от поселка Карабулак
470
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак на северо-западном окраине села Жангызагаш, в 150 м к западу от трассы Карабулак-Рудничный
471
Курган, эпоха раннего железа
археологии
село Окусак, в 1,3 км к востоку от села Жангызагаш, в 1,1 км к северу от севера Бигаш, в 700 м к северо-востоку
472
Два кургана, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, в 2 км к юго-востоку от села Жангызагаш, в 300 м к северу от Бигаш
473
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
село Оркусак, в 300 м западу от 18 км трассы Карабулак-Кугалы, в 700 м к северу от села Жангызагаш
474
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 11 км от села Сарыбулак по дороге на станцию Мулалы

475
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Үштөбе қаласы жолындағы Сарыбұлақ ауылынан 12 км
476
Тас пен топырақ үйінділерінен қорымдалған 17 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Үштөбе қаласы жолындағы Сарыбұлақ ауылынан 13 км
477
Тас пен топырақ үйінділерінен қорымдалған Қаратал бейіті, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Көпірге жетпей 1 км
478
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Үштөбе қаласы жолындағы Сарыбұлақ ауылынан 18 км
479
Екі қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Талдықорған-Аэропорт жолындағы Еркін ауылының солтүстігі
480
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Шұбар ауылы жолындағы Талдықорған қант зауытынан 5 км
481
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Талдықорған қаласы жолындағы Текелі қаласынан 3 км
482
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Алғабас ауылы жолындағы Текелі қаласынан 10 км
483
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Алғабас ауылы жолындағы Текелі қаласынан 3 км
484
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қарабұлақ кенті жолындағы Текелі қаласынан 1 км
485
10 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қапал ауылы жолынан 8 км, Сарыбұлақ ауылынан 1 км
486
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Молалы станциясы жолының бойындағы Сарыбұлақ ауылынан 1 км
487
Топырақтан және тастан қаланған қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Талдықорған қаласы жолының бойындағы Сарыбұлақ ауылынан 3 км
488
Топырақтан және тастан қаланған қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Көкжазық ауылы жолынын бойындағы Теректі ауылынан 0,8 км
489
Топырақтан және тастан қаланған қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Көкжазық ауылы жолындағы Теректі ауылынан 4,9 км
490
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Көкжазық ауылы жолындағы Теректі ауылынан 3,8 км
491
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қарабұлақ ауылы жолының бойындағы Көкжазық ауылынан 1,6 км
492
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қарабұлақ ауылы жолынан 0,8 шақырым, Көкжазық ауылынан 400 км
493
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Көкжазық ауылынан шығысқа қарай 300 км
494
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қарабұлақ ауылының жолындағы Текелі қаласынан 11,2 км
495
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Текелі қаласынан батысқа қарай 1 км
496
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Текелі қаласынан батысқа қарай 2 км
497
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Текелі қаласынан батысқа қарай 2,6 км
498
Ежелгі темір дәуірінің қол таңбалары
археологиялық
Жаңғызағаш ауылының Теректі шатқалында

475
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 12 км от села Сарыбулак, в 4 км к северо-востоку
476
Могильник из 17 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 13 км от села Сарыбулак, по дороге в город Уштобе
477
Могильник Каратал, эпоха раннего железа
археологии
В 1 км не доезжая моста
478
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 18 км от села Сарыбулак, в город Уштобе
479
Два кургана, эпоха раннего железа
археологии
Севернее села Еркин вдоль дороги Талдыкорган
480
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 5 км от Талдыкорганского сахарного завода
481
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 3 км от города Текели по дороге в город Талдыкорган
482
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 10 км от города Текели по дороге из села Алгабас
483
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 3 км от города Текели
484
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 1 км от города Текели
485
Могильник из 10 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 1 км от села Сарыбулак, в 8 км в село Капал
486
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 1 км от села Сарыбулак
487
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 3 км от села Сарыбулак по дороге в город Талдыкорган
488
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 0,8 км от села Теректы (Малиновки)
489
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 4,9 км от села Теректы по дороге из села Кокжазык
490
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 3,8 км от села Теректы по дороге из села Кокжазык
491
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 1,6 км от села Кокжазык вдоль дороги из поселка Карабулак
492
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 400 м от села Кокжазык, в 0,8 км от дороги из поселка Карабулак
493
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 300 м к востоку от села Кокжазык
494
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 11,2 км от города Текели по дороге в поселок Карабулак
495
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 1 км к западу от города Текели
496
Курганы,эпоха раннего железа
археологии
В 2 км к западу от города Текели
497
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 2,6 км к западу от города Текели
498
Наскальные надписи, эпоха раннего железа
археологии
В ущелье Теректы, в районе села Жангызагаш

499
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Жанғызағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа 6 км Теректі шатқалында
500
Топырақтан және тастан соғылған қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қарабұлақ ауылының жолындағы Шубар ауылынан 7-8 км
501
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Талдықорған қант комбинатының жолындағы Шұбар ауылынан 0,5 км
Жамбыл ауданы
502
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақтерек ауылы
503
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Таңбалы ауылы (Горный)
504
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жамбыл ауылы
505
Ж. Жабаев бюсті, 1976 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жамбыл ауылы
506
Медетбек батыр ескерткіші, 2008 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жамбыл ауылы
507
А. Жамбылұлы бюсті, 2008 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жамбыл ауылы
508
Н. Тілендиев ескерткіші, 1999 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жамбыл ауылы
509
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Дегерес ауылы
510
Наурызбай батыр кесенесі, 2006 жыл
қала құрылысы және сәулет
Дегерес ауылы Бесбатыр тауында
511
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырларға орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үңгіртас ауылы
512
Ж. Жабаев бюсті, 1969 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ұзынағаш ауылы
513
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ұзынағаш ауылы
514
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлерге ескерткіш 1941-1945 жж, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ұзынағаш ауылы
515
Ү. Кәрібаевтың музей үйі, 1988 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үмбеталі ауылы, Кәрібаев көшесі, 63 үй
516
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үмбеталі ауылы (Киров)
517
Үмбетәлі Кәрібаев ескерткіші, 1996 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үмбетәлі ауылы
518
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Мыңбаев ауылы
519
СССР-ң 50 жылдығына орай кеңес үкіметі күрескерлеріне орнатылған обелиск, 1967 жыл
қала құрылысы және сәулет
Аққайнар ауылы (Прудки)
520
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Көкөзек (Саурық батыр)
521
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырларға орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қарасу ауылы
522
Сарыбай би бюсті, 1992 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қарасу ауылы
523
Сүйінбай Аронұлы кесенесі, 1996 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қаракастек ауылы

499
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археологии
В ущелье Теректы, в 6 км к юго-востоку от села Жангызагаш
500
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха раннего железа
археологии
В 7-8 км от села Чубар по дороге в село Карабулак
501
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 0,5 км от села Чубар по дороге на Талдыкорганский сахарный комбинат
Жамбылский район
502
Обелиск, павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Актерек
503
Обелиск, павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Танбалы (Горный)
505
Бюст Д. Джабаева, 1976 год
градостроительства и архитектуры
село Джамбул
506
Памятник Медетбек батыра, 2008 год
градостроительства и архитектуры
село Джамбула
507
Бюст Алгадай Жамбылулы, 2008 год
градостроительства и архитектуры
село Джамбула
508
Памятник Нургиса Тлендиева, 1999 год
градостроительства и архитектуры
село Джамбула
509
Обелиск воинам, павшим в Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Дегерес
510
Могильник Наурызбай батыра, 2006 год
градостроительства и архитектуры
Сельский округ Дегерес, гора Басбатыр
511
Обелиск героям павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Унгуртас
512
Бюст Д. Джабаева, 1969 год
градостроительства и архитектуры
село Узунагач
513
Обелиск воинам, павшим в Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Узунагач
514
Памятник воинам павшим в Великой Отечественной войне, 1941-45 гг., 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Узунагач
515
Дом-музей У. Карибаева, 1988 год
градостроительства и архитектуры
село Умбетали, ул. Карибаева, д.63
516
Обелиск воинам, павшим в Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Умбетали (Кирова)
517
Памятник Умбетали Карибаева, 1969 год
градостроительства и архитектуры
село Умбетали
518
Обелиск, павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Мынбаева
519
Обелиск борцам за советскую власть в честь 50-е Союз Советских Социалистических республик, 1967 год
градостроительства и архитектуры
Село Аккайнар (Прудки)
520
Обелиск, павшим в Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
Село Саурык батыр (Кокозек)
521
Обелиск героям павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Карасу
522
Бюст Сарыбай би, 1992 год
градостроительства и архитектуры
сельский округ Карасу
523
Могильник Суюнбая Аронулы, 1996 год
градостроительства и архитектуры
село Каракастек

524
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қаракастек ауылы
525
Сәмен батыр ескерткіші, 2005 жыл
қала құрылысы және сәулет
Самсы ауылы
526
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Талап ауылы
527
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Балғабек Қыдырбекұлы ауылы (Таран)
528
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шиен ауылы
529
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырларға орнатылған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қарғалы ауылы (Фабричный)
530
Бейіт, 19 қорғаннан құралған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ақсеңгір бекетінен оңға қарай 3,5 м жерде, Ақсеңгір өзені сол жақ жағалауында
531
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ақсеңгір бекетінен оңға қарай 8 км, Ақсеңгір өзенінің сол жақ жағалауында
532
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Таран ауылынан солтүстік-батысқа қарай 4 км, Ақсеңгір өзенінен сол жақ жағалауда
533
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Таран ауылынан солтүстік-батысқа қарай 4,7 км, Ақсеңгір өзенінен сол жақ жағалауда
534
Бейіт, 14 қорғаннан құралған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Таран ауылынан солтүстік-батысқа қарай 4,7 км, Ақсеңгір өзенінен сол жақ жағалауда
535
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ақсеңгір ауылынан оңтүстікке қарай 14 км
536
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ақсеңгір ауылынан оңға қарай онтүстікке қарай 14,5 км, Ақсеңгір өзенінің сол жақ жағалауында
537
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Алматы-Фрунзе шоссесінен Ақсеңгер өзенінің қиылысқан жерінен 2 км жерде
538
Ащысу І бейіті
археологиялық
Копа бекітінен солтүстік-батысқа қарай 42 км, Ащысу ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 2500 км
539
Ащысу ІІІ бейіті, 3 қорған біздің дәуірге дейінгі 1 мыңжылдықтың жартысы
археологиялық
Қопа бекетінен солтүстік батысқа 44 км, Ащысу ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 2 км
540
Ащысу ІV бейіті, 6 қорған біздің дәуірге дейінгі 1 мыңжылдықтың жартысы
археологиялық
Ащысу ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 3,5 км
541
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Дегерес ауылынан 3 км, Пакровка ауылынын жолдында
542
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Дегерес ауылынан 9 км, Пакровка ауылынын жолында
543
Бейіт, 10 қорғаннан, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Дегерес ауылынан 9,8 км., Покровка ауылының жолының оң жағында
544
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Дегерес ауылына жетпей 3 км., Берікта аулының жолының сол жағында

524
Обелиск, павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Каракастек
525
Памятник Самен батыра, 2005 год
градостроительства и архитектуры
село Самсы
526
Обелиск, павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Талап
527
Обелиск, павшим воинам в Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Балгабек Кыдырбекулы (Таран)
528
Обелиск воинам, павшим в Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Шиен
529
Обелиск героям павшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Каргалы (Фабричный)
530
Могильник, из 19 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 3,5 м к югу от станций Аксенгир, на левом берегу реки Аксенгир
531
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 8 км к югу от станций Аксенгир, на левом берегу реки Аксенгир
532
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 4 км к северо-западу от села Таран, на левом берегу реки Аксенгир
533
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 4,7 км к северо-западу от села Таран, на левом берегу реки Аксенгир
534
Могильник, из 14 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 5,7 км к северо-западу от села Таран, на левом берегу реки Аксенгир
535
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 14 км к югу от села Аксенгир, на левом берегу реки Аксенгир
536
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 14,5 км к югу от села Аксенгир, на левом берегу реки Аксенгир
537
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 2 км от села места пересечения реки Аксенгир, шоссе Алма-Ата-Фрунзе
538
Могильник Ащису 1
археологии
В 42 км северо-западу станций Копа, в 2500 км к югу-западу от поселка Ащису
539
Могильник Ащису ІІІ, 3 кургана, І тысячалетия до нашей эры
археологии
В 44 км северо-западу от станций Копа, в 2 км к югу-западу от поселка Ащису
540
Могильник Ащису ІV, 6 курганов, начало І тысячалетия до нашей эры
археологии
В 3,5 км к юго-западу от поселку Ащису
541
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 3 км от села Дегерес, по дороге в село Покровка
542
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 9 км от села Дегерес, по дороге в село Покровка
543
Могильник, из 10 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 9,8 км от села Дегерес, по правую сторону дороги в село Покровка
544
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
Не доезжая 3 км до села Дегерес, по левую сторону дороги из села Бериктас

545
Бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Музей Жамбыл ауылынан солға қарай 2 км
546
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Музей Жамбылдың оңтүстікке қарай 2 км. Ұзынбұлақ – Қаракастек трассасынан оңға қарай 80 км
547
Ащысу ІІ бейіті, 4 қорған, біздің дәуірге дейінгі ІІ мыңжылдықтың жартысы
археологиялық
Қопа бекетінен 43 км., Ащысу ауылынан Оңтүстік-батысқа 200 м
548
Ащысу бейіті, 31 қорғаннан тұрады, біздің дәуір ІІ мыңжылдықтың жартысы
археологиялық
Қопа бекетінен 43 км., Ащысу ауылынан оңтүстік-батысқа 200 м
549
Қопа І бейіті, біздің дәуірге дейінгі ІІІ ғасыр
археологиялық
Қопа бекетіне жетпей 11,7 км., Қарақұдық ауылының жолында
550
Тамғалы І бейіті, біздің дәуірдің І - ІІІ ғасырлары
археологиялық
Қарақұдық қонысынан 6 км
551
Тамғалы І-ІІІ, Ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қопа бекетінен солтүстікке қарай 40 км
552
Тамғалы қорғаны ІІІ, Қола дәуірі, ежелгі темір және түркі кезеңі
археологиялық
Қопа бекетінен 40 км
553
Тамғалы шатқалындағы Буддалық қолтаңбалар, кейінгі ортағасыр
археологиялық
Қопа бекетінен солтүстікке қарай 40 км
554
Тамғалы шатқалындағы тастағы безендірулер, VІІ топ, қола дәуірі, түркі кезеңі
археологиялық
Қопа бекеті
555
Тамғалы шатқалының N 2 шоқысының N 6 саңлауының оң жағындағы петроглифтер, қола дәуірі, түркі кезеңі
археологиялық
Қопа бекетінен 40 км
556
Тамғалы шатқалының N 4 шоқысындағы тастағы безендіру 3-4 саңлаулар, қола дәуірі, түркі кезеңі
археологиялық
Қопа бекетінен 40 км
557
Тамғалы шатқалының N 5 шоқысындағы, N 6 саңлауындағы петроглифтер, қола дәуірі, түркі кезеңі
археологиялық
Қопа бекетінен 40 км
558
Тамғалы Ү бейіті, ІІ қорғаннан құралған, Біздің дәуірге дейінгі І-ІІІ
археологиялық
Қарақұдық шатқалынан 7 км., Балқаш көлінің жолында
559
Тамғалы шатқалының N 3 саңлауының петроглифтері, қола дәуірі, ежелгі темір және түркі кезеңі
археологиялық
Қопа бекетінен 40 км
560
Бейіт, түркі кезеңі
археологиялық
Қопа бекетінен 46 км солтүстік-батысқа
561
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қастек ауылынан оңтүстік-батысқа қарай қарай 1 км
562
Қорғандар, біздің дәуірге дейінгі VІ-ІV ғасырлар
археологиялық
Прудки ауылынан 1 км, Қастек ауылына
563
Қорғандар, біздің дәуірге дейінгі VІ-ІV ғасырлар
археологиялық
Қастек ауылының шығыс аймағында
564
Бейіт, 17 қорғаннан құрылған, Біздің дәуірге дейінгі VІ-ІV ғасырлар
археологиялық
Қастек ауылының солтүстік аймағында
565
Бейіт N 57 2 қорғаннан құрылған, Біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Қаншенгел ауылы-Қопа бекеті трассасының 88 км. Оңтүстікке қарай 600 м. Қарақыр шатқалы
566
Бейіт N 57 2 қорғаннан құралған, Біздің дәуірге дейінгі ғасыр
археологиялық

545
Могильник, эпоха ранних кочевников
археологии
В 2 км к северу от сельского музея Джамбула
546
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 2 км к югу от северо-запада Музея Джамбула, в 80 м к югу от трассы Узун-Булак-Каракастек
547
Могильник Ащису ІІ, 4 кургана, ІІ тысячалетия до нашей эры
археологии
В 43 км от ст. Копа, в 200 м в поселок Ащису
548
Могильник Ащису, состоит из 31 курганов, ІІ тысячалетия до нашей эры
археологии
В 43 км от ст. Копа, к северо-западу в 200 м юго-западнее поселка Ащису
549
Могильник Копа І, ІІІ век до нашей эры
археологии
В 11,7 км не доезжая до станции Копа, по дороге из поселка Каракудук
550
Могильник Тамгалы І, І - ІІІ века нашей эры
археологии
В 6 км от урочища Каракудук, по дороге на озеро Балхаш
551
Могильник Тамгалы І-ІІІ, эпоха раннего железа
археологии
В 40 км к северу от станции Копа
552
Курганы Тамгалы ІІІ, эпоха бронзы, раннего железа и Тюркское время
археологии
В 40 км от станции Копа
553
Буддийская надпись в ущелье Тамгалы, позднее средневековье
археологии
В 40 км на север от станции Копа
554
Наскальные изображения в ущелье Тамгалы, гр. VІІ, эпоха бронзы, Тюркское время
археологии
Станции Копа
555
Петроглифы правой стороны отщелка N 6 сопки N 2 урочища Тамгалы, эпоха бронзы, Тюркское время
археологии
В 40 км от станции Копа
556
Наскальные изображения сопки N 4 урочище Тамгалы, отщелки 3-4, эпоха бронзы, Тюркское время
археологии
В 40 км от станции Копа
557
Петроглифы сопки 5, отщелка N 6 урочища Тамгалы, эпоха бронзы, Тюркское время
археологии
В 40 км от станции Копа
558
Могильник Тамгалы Ү, состоит из ІІ курганов, І-ІІІ века нашей эры
археологии
В 7 км от урочища Каракудук, по дороге на озеро Балхаш
559
Петроглифы отщелка N 3 урочища Тамгалы,эпоха бронзы, раннего железа и тюркское время
археологии
В 40 км от станции Копа
560
Могильник, тюркское время
археологии
В 46 км от станции Копа, к северо-западу
561
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
село Кастек в 1 км к юго-западу от села
562
Курганы, VІ-ІV века до нашей эры
археологии
В 1 км от села Прудки, по правую сторону дороги в село Кастек
563
Курганы, VІ-ІV века до нашей эры
археологии
На восточной окраине село Кастек
564
Могильник, из 17 курганов, VІ-ІV века до нашей эры
археологии
На северной окраине села Кастек
565
Могильник N 57, V век до нашей эры
археологии
Урочище Каракыр в 600 м к югу от 88 км трассы станции Копа-Каншенгель
566
Могильник N 57, V век до нашей эры
археологии

Қаншенгел ауылы-Қопа бекетінің трассасының 88 км. Батысқа қарай, Қошардан оңтүстікке қарай 220 м
567
Бейіт N 61, 5 қорғаннан құралған біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Қарақыр шатқалы Қаншенгел ауылы- Қопа бекетінің трассасынан шығысқа қарай 1,1 км. 88-89 км
568
Бейіт N 62, 5 қорғаннан және 1 қоршаудан, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Қарақар шатқалы Қаншенгел ауылы-Қопа бекетінің трассасының 89 км.-нен оңтүстікке 1650 м
569
Бейіт N 63, 2 қорғаннан құралған, Біздің дәуірге дейінгі ғасыр
археологиялық
Қарақыр шатқалы Қаншенгел ауылы-Қопа бекетінің трассасынан оңтүстікке 350 м. 89 км
570
Жалғыз қорған N 64, Біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Қарақыр шатқалы, Қаншенгел ауылы-Қопа бекетінің трассасынан оңтүстікке қарай 170 м 89 км
571
Жалғыз қорған N 64, Біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Қарақыр шатқалы, Қаншенгел ауылы-Қопа бекетінің трассасынан оңтүстікке қарай 950 м
572
Бейіт N 56, 1 қорған
археологиялық
Қарабастау ауылынан солтүстікке қарай 1,2 км, Қаншенгел ауылының – Қопа бекетінің трассасынан батысқа қарай 20 км
573
Бейіт N 75, 2 қорғаннан және 8 қоршаудан құралған,біздің дәуірге дейінгі Х-V ғасырлар
археологиялық
Қаншенгел ауылының- Қопа бекетінің трассасының 91 км.-нен батысқа қарай 7,1 км
574
Бейіт N 76, 3 қорғаннан және 1 қоршаудан құралған, біздің дәуірге дейінгі Х-V ғасырлар
археологиялық
Қарабастау ауылының оңтүстік-шығыс аймағында
575
Бейіт N 77, 1 қорған және 1 қоршаудан құрылған, біздің дәуірдің Х-V ғасырлары
археологиялық
Қарабастау ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 11,1 км. Қаншенгел ауылы- Қопа бекетінің трассасынан солтүстік-батысқа қарай 200 м
576
Қаракәстек ауылындағы ортағасыр көш-сарайының, Х-ХІІ ғасырлар
археологиялық
Қаракәстек ауылынан шығысқа қарай 3 км. Ұзын-Ағаш-Аққайнар трассасынан оңтүстікке қарай 2 км 300 м
577
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шемолған ауылының жолының оң жағындағы Қаракәстек ауылынан 7 км
578
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шемолған ауылының жолының оң жағындағы Қаракәстек ауылынан 9 км
579
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шемолған ауылының жолының оң жағындағы Қаракәстек ауылынан 10 км
580
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шемолған ауылының жолының оң жағындағы Қаракәстек ауылынан 11,7 км
581
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шемолған ауылының жолының оң жағындағы Қаракәстек ауылынан 12,9 км
582
Бейіт, 10 қорған, Ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Қаракәстек ауылынан 1 км
583
Жалғыз қорған, Біздің дәуірге дейінгі VІ-ІV ғасырлар
археологиялық
Қаракәстек ауылынан шығысқа қарай 3 км., жолдан оңтүстікке қарай 2,5 км., тау қырларында

К западу от 88-го км трассы станции Копа села Каншенгель в 220 м к югу от кошары
567
Могильник N 61, 5 курганов, V век до нашей эры
археологии
В 1,1 км к востоку от тарссы станция Копа-Каншенгель, между 88 и 89 км
568
Могильник N 62, V век до нашей эры
археологии
Урочище Каракыр, в 1650 м к югу от 89 км трассы станции Копа-Каншенгель
569
Могильник N 63, V век до нашей эры
археологии
Урочище Каракыр, в 350 м к югу от станции села Копа Каншенгель, около 89-го км трассы
570
Одиночный курган N 64, V век до нашей эры
археологии
Урочище Каракыр, в 170 м к югу от трассы станции Копа село Каншенгель, около 89 км трассы
571
Одиночный курган N 65, V век до нашей эры
археологии
Урочище Каракыр, в 950 м к югу от трассы станции Копа село Каншенгель, в 1 км к юго-западу
572
Могильник N 56, 1 курган
археологии
В 1,2 км к северу от села Карабастау, в 20 м к западу от трассы станции Копа село Каншенгель
573
Могильник N 75, состоит из 2 курганов и 8 оград, Х-V века до нашей эры
археологии
В 17,1 км к западу от 91 км трассы станции Копа села Каншенгель 1,6 км к северо-западу
574
Могильник N 76, Х-V века до нашей эры
археологии
село Карабастау, на юго-восточной окраине села в 100 м
575
Могильник N 77, Х-V века до нашей эры
археологии
В 1,1 км к северо-западу от села Карабастау в 200 м к северо-востоку от трассы станции Копа
576
Развалины средневекового караван-сарая у с. Каракастек, Х-ХІІ века
археологии
В 3-х км к востоку от села Каракастек, в 2 км 300 м к югу от трассы Узун-Агач-Аккайнар
577
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 7 км от села Каракастек по правую сторону дороги в село Чемолган
578
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 9 км от села Каракастек по правую сторону дороги из села Чемолган
579
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 10 км от села Каракастек по правую сторону дороги из села Чемолган
580
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 11,7 км от села Каракастек по правую сторону дороги из села Чемолган
581
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 12,9 км от села Каракастек по правую сторону дороги из села Чемолган
582
Могильник 10 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В 1 км от села Каракастек
583
Одиночный курган, VІ-ІV века нашей эры
археологии
В 3-х км к востоку от села Каракастек в 2,5 км к югу от дороги

584
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қаракәстек ауылы, ауылдан батысқа қарай 3 км
585
Бейіт N 66, 2 корған және 4 қоршаудан, біздің дәуірге дейінгі ХІ-ІV ғасырлары
археологиялық
Қаншенгел ауылының-Қопа бекетінің трассасынан оңтүстікке қарай 1 км
586
Бейіт N 67, Біздің дәуірге дейінгі ХІ-ІV ғасырлар
археологиялық
Қаншенгел ауылы-Қопа бекеті трассасының 91 км.-нен батысқа қарай 6,2 км., Қоғалы бастау шатқалы, жер беті жолынан солтүстікке қарай 5 м
587
Бейіт N 68, 6 қорған, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Қаншенгел ауылы-Қопа бекеті трассасының 91 км.-нен батысқа қарай 5,7 км., батысқа қарай 130 м
588
Бейіт N 69, 2 қорған және 6 қоршаудан құралған біздің дәуірге дейінгі ХІ-V ғасырлар
археологиялық
Қаншенгел ауылы-Қопа бекеті трассасының 91 км.-нен батысқа қарай 42 км., Қарақыр шабан үйінен батысқа қарай 10 м
589
Бейіт N 70, біздің дәуірге дейінгі ХІ-V ғасырлар
археологиялық
Қаншенгел ауылы-Қопа бекеті трассасының 92 км.-нен батысқа қарай 300 м., Қарақыр қонысынан Ащысу көпірінен батысқа қарай 230 м
590
Жалғыз қорған N 72, біздің дәуірге дейінгі ІV ғасыр
археологиялық
Қаншенгел ауылы-Қопа бекетінің трассасының 92 км. Батысқа қарай 4,2 км. Жер беті жолынан солтүстікке қарай 30 м
591
Бейіт N 73, біздің дәуірге дейінгі ХІ-V ғасырлары
археологиялық
Қаншенгел ауылы-Қопа бекеті трассасының 91 км.-нен батысқа қарай 7,5 км., солтүстік-батысқа қарай1,9 км
592
Бейіт, 23 қорған, біздің дәуірге дейінгі І ғасыр, біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Өтеген ауылы жолынан Шилі бастау бекетінен оңтүстік-шығысқа қарай 10 км
593
Қорған (2), біздің дәуірге дейінгі І-ІІІ ғасырлар
археологиялық
1 май ауылынан шығысқа қарай 1,2 км
594
Бейіт 9 қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Аққайнар ауылы және Үңгіртас трассасынан 200 м
595
Бейіт N 60, 1 қорған, біздің дәуірге дейінгі V ғ.
археологиялық
Қаншенгел ауылы-Қопа бекеті трассасының 88 км-нен батысқа қарай, Тамғалы қонысынан 1,3 км
596
Бейіт N 58, 3 қорған, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Қаншенгел ауылы-Қопа бекеті трассасының 88 км-нен оңтүстік-батысқа қарай, Тамғалы қонысынан 750 м
597
Бейіт N 77, 2 қорғаннан және 3 қоршаудан құралған, біздің дәуірге дейінгі ХІ-Ү ғасырлар
археологиялық
Қаншенгел ауылы-Қрпа бекетінің трассасының 92 км. Батысқа қарай 6,5 Қашарыдан шығысқа қарай 200 м
598
Бейіт N 74, 6 қоршаудан құралған біздің дәуірге дейінгі. Х-ІХ ғасырлар
археологиялық
Қаншенгел ауылы-Қопа бекеті трассасының 91 км.-нен батысқа қарай 7 км., Қарақыр қонысы
599
Қалмыкуй тас қоршауы, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қастек ауылынан батысқа қарай Іле Алатауының солтүстік беткейінде. Суықтөбе үңгірінің шыңындағы бекініс қалдықтары

584
Курган, эпоха раннего железа
археологии
село Каракастек, в 3-х км к западу от села
585
Могильник N 66, ХІ-ІV века нашей эры
археологии
1 км к югу трассы станции Копа-с. Каншенгель
586
Могильник N 67, ХІ-ІV века нашей эры
археологии
В 6,2 км к западу от 91 км трассы станции Копа-Каншенгель, урочище Когалы-Бастау, в 5 м к северу
587
Могильник N 68, V век до нашей эры
археологии
В 5,7 км к западу от 91 км трассы станции Копа-Каншенгель, в 130 м к западу
588
Могильник N 69, ХІ-V века до нашей эры
археологии
42 км к западу от 91 км трассы станции Копа-Каншенгель, урочище Каракыр в 10 м к западу
589
Могильник N 70, ХІ-V века до нашей эры
археологии
В 300 м к западу от 92 км трассы станции Копа-Каншенгель, урочище Каракыр в 230 м к западу
590
Одиночный курган N 72, ІV века до нашей эры
археологии
в 4,2 км к западу от 92-го км трассы станции Копа-Каншенгель в 30 м к северу от грунтовой дороги, в 170 м к югу
591
Могильник N 73, ХІ-V века до нашей эры
археологии
В 7,5 км к западу от 91-го км трассы станции Копа-Каншенгель, в 1,9 км к северо-западу
592
Могильник, из 23 курганов, І век нашей эры-І в н.э
археологии
В 10 км юго-востоку от станции Шили-бастау по дороге в поселок Отеген
593
Курганы (2), І-ІІІ века до нашей эры
археологии
В 1,2 км к востоку от поселка 1 мая
594
Могильник, 9 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Между селами Аккайнар и Унгуртас в 200 м от трассы
595
Могильник N 60, 1 курган, V век до нашей эры
археологии
Урочище Тамгалы в 1,3 км к западу от 88-го км трассы станции Копа-с. Каншенгель
596
Могильник N 58, 3 кургана, V век до нашей эры
археологии
Урочище Тамгалы в 750 м к юго-западу от 88-го км трассы станции Копа-Каншенгель
597
Могильник N 77, ХІ-Ү век до нашей эры
археологии
В 6,5 км к западу от 92-го км трассы, станции Копа-ст. Каншенгель, в 200 метрах к востоку
598
Могильник N 74, состоит из 6 оград, ориентированных по оси восток-запад, Х-ІХ века нашей эры
археологии
В 7 км к западу от 91-го км трассы станции Копа-Каншенгель, урочище Каракыр
599
Оградки каменные Калмыкуй, эпоха раннего железа
археологии
На северных склонах Заилийского Алатау западнее села Кастек

600
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ұзын-Ағаш ауылының жолының оң жағындағы Самсы ауылынан 2 км
601
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ұзын-Ағаш ауылының жолының оң жағындағы Самсы ауылынан 5 км
602
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Самсы ауылынан оңтүстікке қарай 2,4 км
603
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ұзын-Ағаш ауылының жолының оң жағындағы Самсы ауылынан 5,5 км
604
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Самсы ауылы жолындағы Ұзын - Ағаш ауылынан 5 км
605
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Самсы ауылы жолындағы Ұзын - Ағаш ауылынан 1 км
606
Бейіт, 45 қорғаннан құрылған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Сергеевка ауылынан батысқа қарай 200 м
607
Бейіт, 17 қорған, Ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Сергеевка ауылынан батысқа қарай 1 м
608
Бейіт, 21 қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Сергеевка ауылы
609
Ұзын-ағаш ауылы біздің дәуірге дейінгі ІІ, ІІІ ғасырлар
археологиялық
Самсы ауылының жолындағы Ұзын-ағаш ауылына жетпей 5 км
610
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Жиренайғыр бекетінен 21 км
611
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Жиренайғыр бекетінен 22 км., Самсы ауылы жолының оң жағында
612
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Жиренайғыр бекетінен 32 км., Самсы ауылы жолының сол жағында
613
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Жиренайғыр бекетінен 33 км., Самсы ауылы жолының сол жағында
614
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Отар бекетінен 16 км., Тарғап ауылы жолының екі жағында
615
Бейіт, 2 қорғаннан құралған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Отар бекетінен 17 км., Тарғап ауылы жолының екі жағында
616
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Отар бекетінен 18 км., Тарғап ауылы жолының сол жағында
617
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Отар бекетінен 21 км., Тарғап ауылы жолының оң жағында
618
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Отар бекетінен 21,5 км., Тарғап ауылы жолынан 0,5 км. оңға қарай
619
Бейіт, 2 қорған, Ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Отар бекетінен 22 км., Тарғап ауылы жолының оң жағында
620
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Отар бекетінен 23 км. Тарап ауылы жолының екі жағында
621
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Отар бекетінен 28 км. Тарғап ауылы жолының сол жағында
622
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Отар бекетінен 1,3 км., Тарғап аулы жолының оң жағында, Алма-Ата қаласы жолының оң жағында
623
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Тарғап бекетінен 2,3 км., Алма-Ата қаласы жолының сол жағында
624
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Тарғап ауылына дейін 1 км., Ақтерек ауылы жолының оң жағында

600
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 2 км от с. Самсы по правую сторону дороги в село Узун-Агач
601
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 5 км от села Самсы по правую сторону дороги в село Узун-Агач
602
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 2,4 км к югу от села Самсы
603
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 5,5 км от села Самсы по правую сторону дороги в село Узун-Агач
604
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 5 км до села Узун-Агач по дороге в село Самсы
605
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 1 км села Узун-Агач по дороге в село Самсы
606
Могильник, из 45 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 200 м к западу от села Сергеевка
607
Могильник, из 17 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 1 м к западу от села Сергеевки
608
Могильник, из 21 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Село Сергеевки
609
Могильник Узунагач ІІ, ІІІ век нашей эры
археологии
Не доезжая 5 км до поселка Узунагач по дороге из поселка Самсы
610
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 21 км от станции Жиренайгыр, по обе стороны дороги в село Самсы
611
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 22 км от станции Жиренайгыр, по правую сторону дороги в село Самсы
612
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 32 км от станции Жиренайгыр, по левую сторону дороги в село Самсы
613
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 33 км от станции Жиренайгыр, по левую сторону дороги в село Самсы
614
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 16 км от станции Отар, по обе стороны дороги в село Таргап
615
Могильник, состоит из ІІ курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 17 км от станции Отар, по обе стороны дороги в село Таргап
616
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 18 км от станции Отар, по левую стороны дороги в село Таргап
617
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 21 км от станции Отар, по правую сторону дороги в село Таргап
618
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 21,5 км от станции Отар, в 0,5 км вправо от дороги в село Таргап
619
Могильник, из ІІ курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 22 км от станции Отар, по правую сторону дороги в село Таргап
620
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 23 км от станции Отар, по правую сторону дороги в село Таргап
621
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 28 км от станции Отар, по левую сторону дороги в село Таргап
622
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 1,3 км от станции Отар, по правую сторону дороги в село Таргап, по правую сторону дороги в город Алматы
623
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 2,3 км от села Таргап, по левую сторону дороги в город Алматы
624
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 1 км села Таргап, по правую сторону дороги из села Актерек

625
Бейіт, 26 қорғаннан, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Тарап бекетінен 15 км., Самсы ауылы жолының оң жағалауында
626
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Самсы ауылы жолының оңтүстік-шығыс аймағында
627
Бейіт, 40 қорғаннан, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Алма-Ата қаласының оң жағындағы Самсы ауылынан 1 км
628
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Алма-Аты қаласы жолының сол жағындағы Самсы ауылынан 1,3 км
629
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Алма-Аты қаласы жолының сол жағына қарай 0,8 км, Самсы ауылынан 1,5 км
630
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Самсы ауылының төңірегінен солтүстік-шығысқа қарай
631
Бейіт 2 қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Музей Жамбыл бекетінен солтүстіктен 2 км Каракастек ауылынан 13 пен 14 км аралығында, Ұзын-ағаш ауылынан
632
Жалғыз қорған және құрбан шалынатын жер N 79 V ғасыр біздің дәуірге дейінгі-ІІІ ғасыр біздің дәуірге дейінгі
археологиялық
N 25-88 автобазадан батысқа қарай 150 м Қарғалы (Фабричный) төңірегінде солтүстік батысқа қарай
633
Қарғалы бейіті, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қарғалы ауылы
634
Бейіт 80, 7 қорған, V-І V ғасырлар, біздің дәуірге дейін
археологиялық
N 25-88 автобазадан солтүстік-батысқа қарай 100м, Қарғалы ауылынын төңірегі, солтүстік-батысқа қарай
63
Бейіт N 81, 9 қорған, V ғасыр-ІІІ ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Фермадан онтүстікке қарай 60 м, Қарғалы (Фабричный) ауылынын төңірегінде солтүстік-батысқа қарай
636
Бейіт N 78, ІІ-ІІІ ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Қарғалы ауруханасынан С 200м Қарғалы (Фабричный) ауылы
637
Қалашықтар, ІХ-ХІІІ ғасырлар
археологиялық
Ауылдан онтүстікке қарай 2 км, Самса ауылы
638
Бейіт, 39 қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шиен ауылынан жолдын он жағына қарай Покровка ауылынан 2,6 км
639
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шиен ауылынан Покровка ауылына 5,8 км
640
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шиен ауылы жолындағы Покровка ауылына қарай 6 км
641
Бейіт, 18 қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шиен ауылынын он жағына қарай Покровка ауылынан 10 км
642
Бейіт, 25 қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шиен ауылынын он жағына қарай, Покровка ауылынан 10,8 км
643
Бейіт, 16 қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Чемолган жолынан Ұзын-Ағашқа 2,3 км
644
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шамалған ауылына қарай, Фабричный ауылынан 4 км
645
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Үлкен Шымбұлақ шатқалындағы, Фабричный ауылынан 4 км
646
Бейіт, 33 қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Покровка ауылының жолының оң жағында, Шиен ауылына жетпей 3 км

625
Могильник, из 26 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 15 км от станции Таргап, по правую сторону дороги в село Самсы
626
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
На юго-восточной окраине по дороге в село Самсы
627
Могильник, из 40 курганов, эпоха раннего железа
археологии
1 км от села Самсы по правую сторону в город Алматы
628
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
1,3 км от села Самсы по левую стороны дороги в Алматы
629
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
1,5 км от села Самсы в 0,8 км к северу от дороги в город Алматы
630
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
На северо-восточной окраине села Самсы
631
Могильник 2 кургана, эпоха ранних кочевников
археологии
Между 13 и 14 км из села узун-Агач в село Каракастек в 2-х км к северу от села
632
Одиночный курган и жертвенник N 79, V век до нашей эры
археологии
Северо-западная окраина поселка Каргалы (Фабричный) в 150 м к западу от автобазы N 25-88
633
Могильник Каргалинский, эпоха раннего железа
археологии
В село Каргалы
634
Могильник N 80, V-ІV века до нашей эры
археологии
северо-западная окраина поселка Каргалы, в 100 м к северо-западу от автобазы N 25-88
635
Могильник N 81, состоит из 9 курганов, V век-І век до нашей эры
археологии
северо-западная окраина поселка Каргалы, в 60 м к югу от фермы
636
Могильник N 78, ІІ-ІІІ века до нашей эры
археологии
Поселок Каргалы, в 200 м севернее Каргалинской больницы
637
Городище, ІХ-ХІІІ века
археологии
село Самсы, в 2 км к югу от села
638
Могильник, из 39 курганов, ранний железный век
археологии
В 2,6 км от села Покровка по правую сторону дороги села Шиен
639
Могильник, ранний железный век
археологии
В 5,8 км от села Покровка по левую сторону дороги села Шиен
640
Курганы, ранний железный век
археологии
В 6 км от села Покровка по дороге село Шиен
641
Могильник, 18 курганов, ранний железный век
археологии
В 10 км от села Покровки по правую сторону дороги села Шиен
642
Могильник, 25 курганов, ранний железный век
археологии
В 10,8 км от села Покровка по правую сторону дороги в село Шиен
643
Могильник, из 16 курганов, эпоха раннего железа
археологии
в 2,3 км до села Узун-Агач
644
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 4 км от поселка Фабричный по правую сторону дороги из села Чемолган
645
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археологии
В 4 км от поселка Фабричного
646
Могильник, 33 курганов, эпоха раннего железа
археологии
3 км не доезжая до села Шиен, по правую сторону дороги из села Покровка

647
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Покровка ауылының жолының сол жағында, Шиен ауылына жетпей 3,2 км
648
Тас қорғаны, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Покровка ауылының жолының оң жағында, Шиен ауылына жетпей 3,7 км
Іле ауданы
649
Т. Бокин ескерткіші, 1980 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақши ауылы
650
Фашистік Германияны жеңудің 30-жылдығына орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақши ауылы
651
Азамат соғысының комсомол батырларын есте қалдырудың архитектуралық ансамблі, 1974 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алматы – Қапшағай трассасынан 22 шақырым қашықтықта
652
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Бұрындай поселкесі
653
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Байсерке (Дмитриевка ауылы)
654
Ю. А. Гагарин бюсті, 1968 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қаскелең қаласы
655
"Қаза болған жерлес-жауынгерлерге естелік” обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қараой ауылы
656
"Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге мәңгі естелік" обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Түймебаев ауылы
657
"Үш ұрпақ естелігі" 1905-1907, 1917-1920, 1941-1945 гг., 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Өтеген батыр (Энергетик ауылы)
658
"Құтқарылған әлем есте сақтайды", 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Өтеген батыр (Энергетик ауылы)
659
Қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ақши аулынан 5 км
660
Бейіт, 13 қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Тасқұдық құдығынан жолдың сол жағалауында Ақши ауылына жетпей 8,8 км
661
Бейіт, 14 қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Тасқұдық құдығы жолының оң жағында, Ақши ауылынан 11 км
662
Бейіт, 35 қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Тасқұдық құдығы жолының сол жағында Ақши ауылынан 11 км
663
Бейіт, 30 қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Тасқұдық құдығы жолының екі жағында, Ақши ауылына жетпей 11,2 км
664
Шатқал Петроглифтері, тастағы безендірулер, 1 біздің дәуірге дейінгі мыңжылдық–І біздің дәуір мыңжылдығы
археологиялық
Шенгелді ауылынан шығысқа қарай 45 км, Шолақтау тауынан солтүстік-шығысқа қарай Алматыдан 150 км
665
23 қорғаннан құралған бейіт, VІ-ІV ғасырлар, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Бұрындай ауылынан 1,5 км
666
Бейіт Бесшатыр, VІІ-ІV ғасырлар, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Қапшағай қаласынан шығысқа қарай 100 км., Іле өзенінің оң жақ жағалауынан солтүстікке қарай 3 км
667
Тас қоршаулар, VІІ-ІV ғасырлар, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Қапшағай шатқалында, Іле өзенінің сол жақ жағалауында
668
Бейіт, 51 қорған, VІІ-ІV ғасырлар, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Қапшағай ГЭС-і платинасынан батысқа қарай 6 км

647
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
3,2 км не доезжая до села Шиен, по левую сторону дороги из села Покровка
648
Курган каменный, эпоха раннего железа
археологии
3,7 км не доезжая до села Шиен, по левую сторону дороги из села Покровка
Илийский район
649
Памятник Т. Бокину, 1980
градостроительства и архитектуры
село Акши
650
Обелиск 30-летию Победы над фашистской германией, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Акчи
651
Архитектурный ансамбль памяти героев комсомольцев гражданской войны, 1974 год
градостроительства и архитектуры
Трасса Алма-Ата – Капчагай 22 км
652
Обелиск "Погибшим воинам в Великой Отечественной войне", 1978 год
градостроительства и архитектуры
поселок Бурундай
653
Обелиск погибшим воинам землякам в годы Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Дмитриевка (Байсерке)
654
Бюст Ю.А. Гагарину, 1968 год
градостроительства и архитектуры
Каскеленский з/с (Междуречинская)
655
Обелиск "В память погибшем воинам землякам", 1975 год
градостроительства и архитектуры
Илииский з/с (Караой)
656
Обелиск "Вечная память воинам погибшем Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Туймебаева
657
Обелиск "Памяти трех поколении" 1905-1907, 1917-1920, 1941-1945 гг.,
градостроительства и архитектуры
поселок Отеген батыр (Энергетический)
658
Обелиск "И помнит мир спасенный", 1975 год
градостроительства и архитектуры
поселок Отеген батыр (Энергетический)
659
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 5 км от села Акши
660
Могильник, из 13 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 8,8 км не доезжая до села Акши, по левую сторону дороги от колодца Таскудук
661
Могильник, из 14 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В ІІ км от села Акши, по правую сторону дороги
662
Могильник, из 35 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В ІІ км от села Акши, по левую сторону дороги к колодцу Таскудук
663
Могильник, из 30 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В 2 км не доезжая до село Акши, по обе стороны дороги от колодца Таскудук
664
Петроглифы ущелья, насакльные изображения, конец 1 тыс. до н.э.-I тыс.н.э
археологии
В 150км от г.Алматы к северо-востоку в горах Чулактау, в 45км к востоку от села Шенгельды
665
Могильник состоит из 23 кургана, VI-IV вв. до н.э.
археологии
В 1,5 км к югу от села Бурундай
666
Могильник Бесшатыр, VII-IV вв до н.э.
археологии
В 100км к востоку от города Капчагая, в 3 км к северу от правого берега реки Или
667
Каменные оградки, VII-IV вв до н.э.
археологии
В ущелье Капчагай, на левом берегу реки Или
668
Могильник из 51 кургана, VII-IV вв до н.э.
археологии
В 6 км к западу от плотины Капчагайский ГЭС

669
Жалғыз қорған, Ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Көк-қайнар шоқысынан солтүстік-шығысқа қарай 1 км
670
Бірінші үлкен Бесшатыр қорғаны, V ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Шенгелді ауылынан шығысқа қарай 70 км., Телшалғыр тауының етегі, Шылбыр шатқалы, Телшалғыр тауы
671
Үшінші Бесшатыр қорған, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Шенгелді ауылынан шығысқа қарай 70 км., Телшалғар тауының Шылбыр шатқалының кіре берісінде
672
Ежелгі будда қолтаңбалары, кейінгі орта-ғасыр
археологиялық
Шұлықтау тауы, Тайғақ шатқалы
673
Қорғандар, кейінгі орта ғасыр
археологиялық
Междуреченский ауылы жолының оң жағында, Шамолған бекетінен 0,7 км
674
Бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Жалпақтас қонысы, Күрті өзені орта ағысының сол жақ жағасында
675
Қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Жалпақтас қонсынан 3 км
676
Тастағы безендірулер, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Жалпақтас шатқалынан оңтүстік-батысқа қарай 3 км, Күрті өзенінің орта ағысы
677
Тастағы безендірулер, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Қазыбек шатқалы, Жалпақтас атқалының қиылысында, Күрті өзенінің орта ағысында
678
Тастағы безендірулер, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Қапыбұлақ шатқалында, Қазыбек шатқалынан 5 км, Күрті өзенінің орта ағысында
679
Қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Күрті өзенінің орта ағысында Тастоған шатқалының сол жақ жағалауында
680
Бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Күрті өзенінің орта ағысында, Қазыбек шатқалының сол жақ жағалауында
681
Тас қорғандар, І ғасыр, біздің дәуірге дейін–І ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Күрті өзені жағалауында Шилібастау бекетінің жолындағы Новостройка ауылынан 13 км
682
Бейіт 14 қорғаннан, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Куртстрой ауылының жолындағы Новостройка ауылынан 29 км
683
Қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Куртстрой ауылының жолындағы Новостройка ауылынан 30 км
684
Тас қорғандар, біздің дәуірге дейінгі І ғасыр – біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Шилібастау бекетінен солтүстік-шығысқа 5 км
685
Бейіт, 16 қорғаннан, біздің дәуірге дейін І ғасыр – біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Новостройка ауылынан 17 км, Куртстрой ауылы жолының сол жағында, Күрті өзенінің сол жақ жағалауында
686
Қорғандар, біздің дәуірге дейін І ғасыр –біздіің дәуірдіің І ғасыры
археологиялық
Новостройка ауылынан 19,3 км, Куртстрой ауылы жолының сол жағында, Күрті өзенінің сол жақ жағалауында
687
Қорғандар, біздің дәуірге дейін І ғасыр –біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Новостройка ауылынан 20,4 км, Куртстрой ауылы жолының сол жағында, Күрті өзенінің сол жақ жағалауында

669
Одиночный курган, эпоха ранних кочевников
археологии
В 1 км северо-западу села Кок-Кайнар на сопке
670
Первый Большой Бесшатырский курган, V в до.н.э
археологии
В 70 км восточнее села Шенгельды, у подножья гор Телшалгыр, у входа в ущелье Шылбыр, гор Телшалгыр
671
Третий Бесшатырский курган, V в до.н.э
археологии
В 70 км на восток от село Шенгельды у входа в ущелье Шылбыр гор Телшалгыр
672
Древние буддийские надписи, позднее средневековье
археологии
Горы Чулактау, ущелье Тайгак
673
Курганы, позднее средне-вековье
археологии
В 0,7 км к северу от станций Чемолган в село Междуреченское
674
Могильник, эпоха ранних кочевников
археологии
Урочище Жалпактас, на левом берегу среднего течения реки Курты
675
Курганы, эпоха ранних кочевников
археологии
В 3 км от урочища Жалпактас
676
Наскальные изображения, эпоха ранних кочевников
археологии
В 3 км к юго-западу от урочища Жалпактас, среднее течение реки Курты
677
Наскальные изображения, эпоха ранних кочевников
археологии
В урочище Казыбек, примыкающем к урочищу Жалпактас, среднее течение реки Курты
678
Наскальные изображения, эпоха ранних кочевников
археологии
В урочище Капыбулак, в 5 км от урочища Казыбек, среднее течение реки Курты
679
Курганы, эпоха ранних кочевников
археологии
В среднее течение реки Курты на левом берегу в урочище Тастоган
680
Могильник, эпоха ранних кочевников
археологии
В среднее течение реки Курты на левом берегу в урочище Казыбек
681
Курганы каменные, I в. до н.э.-I в н.э.
археологии
В 13 км от поселка Новостройка по дороге на станции Шилибастау на левом берегу реки Курты
682
Могильник из 14 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В 29 км от поселка Новостройки по дороге в поселок Куртстрой
683
Курганы, эпоха ранних кочевников
археологии
В 30 км от поселка Новостройки по дороге в поселок Куртстрой
684
Курганы каменные, I в. до н.э.-I в н.э.
археологии
В 5 км северо-востоку от станции Шилибастау
685
Могильник из 16 курганов, I в. до н.э.-I в н.э.
археологии
В 17 км от поселка Новостройки, влево от дороги в поселок Куртстрой, на левом берегу реки Курты
686
Курганы каменные, I в. до н.э.-I в н.э.
археологии
В 19,3 км от поселка Новостройки, влево от дороги в поселок Куртстрой, на левом берегу реки Курты
687
Курганы каменные, I в. до н.э.-I в н.э.
археологии
В 20,4 км от поселка Новостройки, влево от дороги в поселок Куртстрой

688
Бейіт, 15 қорғаннан, біздің дәуірге дейін І ғасыр – біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Куртстрой ауылынан батысқа қарай 1,3 км, Күрті өзенінің сол жақ жағалауында
689
Бейіт, 21 қорғаннан, біздің дәуірге дейін І ғасыр – біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Новостройка ауылынан 21,2 км, Куртстрой ауылы жолының сол жағында
690
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ұзынқарғалы өзенінен оңға қарай Күрті өзенінің оң жақ жағасында
691
Тастағы безендірулер, ерте көшпенділер дәуірі
археологиялық
Жалпақтас шатқалында, Күрті өзенінің орта ағысында
692
Тас қорғаны, ерте ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Өтеген мекенінен оңтүстік-шығысқа 4,4 км
693
Тас қорғаны, ерте ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Өтеген мекенінен оңтүстік-шығысқа қарай 1,7 км
694
Тас қорғаны, ерте ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Өтеген мекенінен оңтүстік-шығысқа 300 км
695
23 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Сарыбастау мекенінің жол бойындағы Өтеген мекенінін оңтүстік-шығысына қарай 10 км
696
Тастағы безендірулер, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Тасатқан шатқалы, Курты өзенінін орта ағысының оң жақ жағалауында
697
14 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекеніне қарай жолдың оң жағындағы Тасқұдық құдығынан 26,3 км
698
Қорғандар, ерте көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекеніне қарай жолдың оң жағындағы Тасқұдық құдығынан 28 км
699
15 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекеніне қарай жолдың оң жағындағы Тасқұдық құдығынан 30,7 км
700
113 қорған Құрты бейіті
археологиялық
Ақши мекеніне қарай жолдың оң жағындағы Тасқұдық құдығынан 31,1 км
701
Қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекенінін жолынан оң жақа 0,8 км де, Тасқұдық құдығынан 32,3 км
702
Қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекенінің жолының оң жағындағы Тасқұдық құдығынан 20,5 км
703
Қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекенінің жолының сол жағындағы Тасқұдық құдығынан 20 км
704
11 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекенінің жолының сол жағындағы Тасқұдық құдығынан 19 км
705
28 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекенінің жолындағы, Тасқұдық құдығынан 22,2 км
706
Қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекенінің жолдың сол жағындағы Тасқұдық 15 км
707
Қорған, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Тасқұдық құдығынан 24,5 км, Ақши мекенінің жолынан солға 300 м
708
12 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекенінің жол бойындағы Тасқұдық құдығынан 23,9 км

688
Могильник из 15 курганов, I в. до н.э.-I в н.э.
археологии
В 1,3 км к западу от поселка Куртстрой, на левом берегу реки Курты
689
Могильник из 21 курганов, I в. до н.э.-I в н.э.
археологии
В 21,2 км от поселка Новостройка, влево от дороги в поселок Куртстрой
690
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археологии
На правом берегу реки Курты южнее впадения в реку Узункаргалы
691
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археологии
В урочища Жалпактас, среднее течение реки
692
Курган каменный, эпоха раннего железа
археологии
В 4,4 км к юго-востоку от поселка Отеген
693
Курган каменный, эпоха раннего железа
археологии
В 1,7 км к юго-востоку от поселка Отеген
694
Курган каменный, эпоха раннего железа
археологии
В 300 км к юго-востоку от поселка Отеген
695
Могильник, из 23 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 10 км к юго-востоку от поселка Отеген, по дороге в поселок Сарыбастау
696
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археологии
В урочище Таскатан, на правом берегу среднего течения реки Курты
697
Могильник, из 14 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 26,3 км от колодца Таскудук по правую сторону дороги в село Акши
698
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 28 км от колодца Таскудук по правую сторону дороги в село Акши
699
Могильник, из 15 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 30,7 км от колодца Таскудук по правую сторону дороги в село Акши
700
Могильник Курты, из 113 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В 31,1 км от колодца Таскудук по правую сторону дороги в село Акши
701
Курганы, эпоха ранних кочевников
археологии
В 32,3 км от колодца Таскудук в 0,8 км вправо от дороги в село Акши
702
Курганы, эпоха ранних кочевников
археологии
В 20,5 км от колодца Таскудук по правую сторону дороги Акши
703
Курганы, эпоха ранних кочевников
археологии
В 20 км от колодца Таскудук по левую сторону дороги в село Акши
704
Могильник, из 11 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В 19 км от колодца Таскудук по левую сторону дороги в село Акши
705
Могильник, из 28 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В 22,2 км от колодца Таскудук
706
Курганы, эпоха ранних кочевников
археологии
В 15 км от колодца Таскудук по левую сторону дороги в село Акши
707
Курганы, эпоха ранних кочевников
археологии
В 24,5 км от колодца Таскудук, в 300 м влево от дороги в село Акши
708
Могильник, из 12 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В 23,9 км от колодца Таскудук по обе стороны дороги в село Акши

709
Қорғандар, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекенінің жол бойындағы Тасқұдық құдығынан 23,6 км
710
12 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекенінің жолының сол жағындағы Тасқұдық құдығынан 24,5 км
711
36 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Ақши мекенінің жолының оң жағындағы Тасқұдық құдығынан 22,5 км
712
Тастағы безендірулер, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Құрты өзенінің оң жақ жағалауында
Каратал ауданы
713
Ескелді-би батыр кесенесі, 1992 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ескелді би ауылы
714
Мықтыбек би батыр кесенесі, 1995 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақжар ауылы
715
Қарынбай әулие кесенесі, 2004 жыл
қала құрылысы және сәулет
Айдар ауылы, Қаратал өзенінің бойында
716
Балпық би кесенесі, 1994 жыл
қала құрылысы және сәулет
Кәлпе ауылы
717
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Кәлпе ауылы
718
Жолбарыс би кесенесі, 1996 жыл
қала құрылысы және сәулет
Оян ауылы
719
Айту би кесенесі, 1996 жыл
қала құрылысы және сәулет
Оян ауылы
720
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үштөбе қаласы
721
Тастан топырақтан құрылған бейіт
археологиялық
Балхаш көлінің шығыс жағалауында, Үйқұм құмында
722
Тастағы безендірулер
археологиялық
Сарықамыс шатқалы
723
Тастағы безендірулер
археологиялық
Үштөбе шатқалы
724
Тастан, топырақтан 11 қорғаннан құралған бейіт
археологиялық
Талдықорған жолының бойында Үштөбе қаласынан 18 км
725
Тастан, топырақтан, қорғандардан құралған бейіт
археологиялық
Үштөбе қаласынан 19 км
726
Тастан, топырақтан, қорғандардан құралған бейіт
археологиялық
Талдықорған қаласы ның жолындағы Үштобе қаласынан 20,8 км
727
Тастан, топырақтан, 12 қорғаннан құрылған бейіт
археологиялық
Талдықорған қаласы ның жолындағы Үштобе қаласынан 22,8 км
728
Тастан, топырақтан, қорғандардан құрылған бейіт
археологиялық
Талдықорған қаласы ның жолындағы Үштобе қаласынан 28 км
729
Тастан, топырақтан, қорғандардан құрылған бейіт
археологиялық
Талдықорған қаласы ның жолындағы Үштобе қаласынан 26 км
730
"Кызылжар" жайлауы
табиғат ескерткіші
Ескелді би мекені
Қарасай ауданы
731
Б.Омаров ескерткіші, 1972 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алмалыбақ ауылы
732
Ұлы Отан соғысы батырларына орнатылған обелиск, 1969 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алатау ауылы
733
А. Құнанбаев мүсіні, 1995 жыл
қала құрылысы және сәулет
Абай ауылы
734
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға орнатылған обелиск, 1970 жыл
қала құрылысы және сәулет
Береке ауылы

709
Курганы, эпоха ранних кочевников
археологии
В 23,6 км от колодца Таскудук по левую сторону дороги в село Акши
710
Могильник, из 12 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В 24,5 км от колодца Таскудук по правую сторону дороги в село Акши
711
Могильник, из 36 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В 22,5 км от колодца Таскудук по правую сторону дороги в с. Акши
712
Наскальные изображения, эпоха ранних кочевников
археологии
На правом берегу реки Курты
Каратальский район
713
Мавзолей Ескельди-би батыру, 1992 год
градостроительства и архитектуры
село Ескельди би
714
Могильник Мыктыбек би, батыра, 1995 год
градостроительства и архитектуры
село Акжар
715
Могильник Карынбай аулие, 2004 год
градостроительства и архитектуры
село Айдар, на берегу рек реки Каратал
716
Могильник Балпык би, 1994 год
градостроительства и архитектуры
село Кальпе
717
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Кальпе
718
Могильник Жолбарыс би, батыра, 1996 год
градостроительства и архитектуры
село Оян
719
Могильник Айту би, 1996 год
градостроительства и архитектуры
село Оян
720
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
город Уштобе
721
Могильник с насыпью из земли и камня
археологии
На восточном берегу озера Балхаш, в песках Уйыккум
722
Наскальные изображения
археологии
Урочище Сарыкамыс
723
Наскальные изображения
археологии
Урочище Уштобе
724
Могильник из 11 курганов с насыпью из земли и камня
археологии
В 18 км от города Уштобе, вдоль дороги город Талдыкорган
725
Могильник из курганов с насыпью из земли и камня
археологии
В 19 км от города Уштобе, вдоль дороги город Талдыкорган
726
Могильник из курганов с насыпью из земли и камня
археологии
В 20,8 км от города Уштобе по дороге в город Талдыкорган
727
Могильник из 12 курганов с насыпью из земли и камня
археологии
В 22,8 км от города Уштобе по дороге в город Талдыкорган
728
Могильник из курганов с насыпью из земли и камня
археологии
В 28 км от города Уштобе по дороге в город Талдыкорган
729
Курганы с насыпью из земли и камня
археологии
В 26 км от города Уштобе, вдоль дороги в город Талдыкорган
730
Джайлау "Кызылжар"
памятники природы
село Ескельды би
Карасайский район
731
Памятник Б. Омарову, 1972 год
градостроительства и архитектуры
село Алмалыбак
732
Обелиск героям Великой Отечественной войне, 1969 год
градостроительства и архитектуры
поселок Алатау
733
Бюст А. Кунанбаева, 1995 год
градостроительства и архитектуры
село Абая
734
Обелиск погибшим в Великой Отечественной войне, 1970 год
градостроительства и архитектуры
село Береке

735
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырларға орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жандосов ауылы
736
Аудандық мәдениет үйінің ғимараты, 1909 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қаскелең қаласы
737
Даңқ мемориалы, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қаскелең қаласы
738
Қарасай батыр ескерткіші, 2006 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қаскелең қаласы
739
Ұлы Отан соғысында қаза болған батырларға орнатылған обелиск, 1983 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қарағайлы ауылы
740
Ұлы Отан соғысында батырларына орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Таусамалы ауылы (Каменка)
741
М.Маметова бюсті, 1968 жыл
қала құрылысы және сәулет
Көксай ауылы (Путь Ильича)
742
Ұлы Отан соғысында батырларына орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Первомайск поселкесі
743
Ұлы Отан соғысы батырларына орнатылған мемориал, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Теректі ауылы (Октябрь)
744
Ұлы Отан соғысында батырларының обелискісі, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шамалған ауылы
745
Азамат соғысы батырларының обелискісі, 1957 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шамалған ауылы
746
Аңырақай шайқасына арналған ескерткіш, 2001 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шамалған ауылы
747
Наурызбай батыр ескерткіші, 2006 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алматы-Бішкек жолынан 25 км
748
21 қорғаннан құрылған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Үлкен Алматы өзенінің сол жақ жағалау бойында Алматы қаласы
749
Бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Кеміртуған ауылынан батысқа қарай 500 м
750
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қаскелен қаласынан 3 км, Алматы қаласынын жолдарынан солға қарай
751
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қаскелен қаласынан 3,5 км, Алматы қаласынын жолдарынан оңға қарай
752
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қаскелен қаласынан 9 км, Алматы қаласынын жолдарынан оңға қарай
753
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қаскелен қаласынан15 км, Алматы қаласынын жолдарынан солға қарай
754
Нығайтылмаған мекендер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Алматы қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 12 км де, Ақсай өзенінің сол жақ жағалауындағы шатқалдан солтүстікке 3 км
755
Қорғасындар өндіру, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қаскелен өзенінін сол жақ жағалауында, Қаскелен қаласынан оңтүстікке қарай 7 км
756
36 қорғаннан құрылған бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шамалған бекетінің жол бойында, Қаскелен қаласынан солтүстікке қарай 3 км
757
Нығайтылған мекендер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Көлащы ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,4 км
758
Қорғандар ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шамалған бекетінің жолынан сол жақта, Көлащы ауылынан солтүстік-батысқа 4 км

735
Обелиск героям павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Джандосова
736
Здание районного дома культуры, 1909 год
градостроительства и архитектуры
город Каскелен
737
Мемориал Славы, 1985 год
градостроительства и архитектуры
город Каскелен
738
Памятник Карасай батыра, 2006 год
градостроительства и архитектуры
город Каскелен
739
Обелиск героям, павшим в Великой Отечественной войне,1983 год
градостроительства и архитектуры
город Карагайлы
740
Обелиск героям Великой Отечественной войне,1975 год
градостроительства и архитектуры
село Каменка (Таусамалы)
741
Бюст М. Маметовой, 1968 год
градостроительства и архитектуры
село Коксай (Путь Ильича)
742
Обелиск героям, павшим в Великой Отечественной войне,1975 год
градостроительства и архитектуры
город Первомайское
743
Мемориал героям Великой Отечественной войне,1975 год
градостроительства и архитектуры
село Теректи (Октябрь)
744
Обелиск героям Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
станция Чемолган
745
Обелиск героям Гражданской войны, 1957 год
градостроительства и архитектуры
село Чемолган
746
Памятник посвященный битве Аныракай, 2001 год
градостроительства и архитектуры
село Чемолган, в 36 км Алматы-Бишкек
747
Памятник Наурызбай батыра, 2006 год
градостроительства и архитектуры
25 км автодороги Алматы-Бишкек
748
Могильник, из 21 курганов, ранний железный век
археологии
На юго-западе города Алматы вдоль левого берега реки Большая Алма-Атинка
749
Могильник (N 207), эпоха ранних кочевников
археологии
В 500 м к западу от села Кемер-Туган
750
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 3 км от города Каскелен, влево от дороги в город Алматы
751
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 3,5 км от города Каскелена, справо от дороги в город Алматы
752
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 9 км от города Каскелена, вправо от дороги в г. Алматы
753
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 15 км от города Каскелен, влево от дороги в город Алматы
754
Не укрепленное поселение, эпоха раннего железа
археологии
В 12 км к юго-западу от города Алматы на левом берегу реки Аксай в 3 км к северу
755
Выработки на свинец, эпоха раннего железа
археологии
В 7 км к югу от города Каскелен, на левом берегу реки Каскелен
756
Могильник, из 36 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 3 км к северу от города Каскелен, Чемолган
757
Укрепленное поселение, эпоха раннего железа
археологии
В 1,4 км к юго-востоку от города Кольащы
758
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 4 км северо-запада от села Кольащы, влево от дороги со станции Чемолган

759
Қорғандар ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шамалған бекетінің жолынан сол жақта, Көлащы ауылынан солтүстік-батысқа қарай 2,6 км
760
Бір-бірінен 200 м қашықтықта орналасқан, екі қорғаннан құралған бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Кеміртуған ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 1 км
761
6 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Үлкен Алматы өзенінін оң жақ жағалауында, Құрылысшы ауылынан солтүстікке қарай 0,9 км
762
5 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Үлкен Алматы өзенінін оң жақ жағалауында, Құрылысшы ауылынан солтүстікке қарай 2,7 км
763
6 қорғаннан құралған бейіт, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Үлкен Алматы өзенінін сол жақ жағалауында, Құрылысшы ауылынан солтүстік-батысқа қарай 1,7 км
764
3 қорғаннан құрылған Тереңқара бейіті, ежелгі көшпенділер дәуірі
археологиялық
Құрылысшы ауылынын солтүстік маңайы
765
Тереңқара мекені
археологиялық
Шығыс Заря мен Құрылысшы ауылынын арасында, Аврора және Рыскулова көшелерінін с-Б қарай 0,6 км
766
Төрткөл, Х-ҮІІІ ғасырлар, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Тереңқара өзенінін оң жақ жағалауында, Шығыс Зарянын оңтүстік-батыс маңайында
767
3 қорғаннан құрылған бейіт
археологиялық
Қарғалы өзенінің оң жақ жағалауындағы "Таугул" совхозынын орталығынан оңтүстікке қарай 11 км
Кербұлақ ауданы
768
"Ешкімде ұмытылмайды, ештеңе де ұмытылмайды" обелискісі", 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алтынемел ауылы
769
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Басши ауылы
770
"Ешкімде ұмтылмайды, ештеңе де ұмтылмайды" ескерткіші, 1970 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қоғалы ауылы
771
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қоянкөз
772
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Сарыөзек ауылы
773
Д. Қонаев бюсті, 1996 жыл
қала құрылысы және сәулет
Сарыөзек ауылы
774
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға орнатылған мемориал, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шанханай ауылы
775
Шыңғысханның тұрағы
табиғат ескерткіші
Желдықара асуының тау кентінде
776
Тас қорғандары, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы мекенінін жолынан солға 100 м Сарыөзек бекетінен 20 км
777
Тас қорғандары, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынын жол бойындағы Алтынемел асуынан 7 км
778
Тастан, топырақтан және 15 қорғаннан құралған бейіт
археологиялық
Сарыөзек бекетінің жол жағалауындағы Алтынемел асуынан 36 км
779
10 қорғаннан құралған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылының жол бойындағы Алтынемел асуынан 2,1 км

759
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 2,6 км северо-запада от села Кольащы, влево от дороги со станции Чемолган
760
Могильник, состоит из 2 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
1 км к юго-западу от села Кемир-Туган
761
Могильник, состоит из 6 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В 0,9 км севернее села Курылысшы, на правом берегу реки Большой Алма-Атинки
762
Могильник, состоит из 5 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В 2,7 км севернее села Курылысшы, на правом берегу реки Большой Алматинки
763
Могильник, состоит из 6 курганов, эпоха ранних кочевников
археологии
В 1,7 км северо-запада города Курылысшы, на левом берегу реки Большой Алматинки
764
Могильник Теренкара, эпоха ранних кочевников
археологии
Северная окраина села Курылысшы
765
Поселение Теренкара, Х-ҮІІІ века до нашей эры
археологии
Между селами Курылысшы и Заря Востока, в 0,6 км северо-запада
766
Торткуль, Х-ҮІІІ века до нашей эры
археологии
На юго-западе окраина Заря Востока, на правом берегу реки Теренкара
767
Могильник, эпоха ранних кочевников
археологии
В 1,1 км южнее центральной усадьбы совхоза "Таугуль", на правом берегу реки Каргалинки
Кербулакский район
768
Обелиск "Никто не забыт, ничто не забыто", 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Алтынемель
769
Обелиск воинам, павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Басши
770
Памятник "Никто не забыто, ничто не забыто", 1970 год
градостроительства и архитектуры
село Когалы
771
Обелиск воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Коянкоз
772
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Сарыозек
773
Бюст Д. Конаева, 1996 год
градостроительства и архитектуры
село Сарыозек
774
Мемориал погибшим в годы Великой Отечественной войне,1975 год
градостроительства и архитектуры
село Шанханай (к/з им. Чокана)
775
Стоянка Чингисхана
памятники природы
В горах в районе перевала Желдыкара
776
Курганы каменные, эпоха бронзы
археологии
В 20 км от станции Сарыозек в 100 м влево от дороги в поселок Кугалы
777
Курган каменный, эпоха бронзы
археологии
В 7 км от села Когалы по дороге на перевал Алтынемель
778
Могильник из 15 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 36 км от перевала Алтынемель вдоль дороги от станции Сарыозек
779
Могильник из 10 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 2,1 км от села Акбастау вдоль дороги от перевала Алтынэмель

780
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Алтынемел асуынын жолынан 200 м, Ақбастау ауылынан 2 км
781
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынын жол бойындағы Алтынемел асуынан 1,4 км
782
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Алтынемел асуынан жол бойындағы Ақбастау ауылына жетпей 400 м
783
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Алтынемел асуынан 0,7 км, Ақбастау ауылына жетпей 200 м
784
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынан батысқа қарай 0,5 км
785
Тастан, топырақтан құралған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынын маңайы
786
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынын жол бойындағы, Тастыөзек ауылынан 0,7 км
787
11 қорғаннан құралған бейіт
археологиялық
Тастыөзек ауылынан, Ақбастау ауылынан 1,5 км
788
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жаңалық ауылының жол бойындағы Ақбастау ауылынан 21 км
789
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жаңалық ауылынын жол бойындағы Ақбастау ауылынан 2 км
790
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынан 6 км, Жаңалық ауылының жолынан 50 км
791
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек мекенінін жолдағы Алтынемел асуынан 24 км
792
Тастан және топырақтан құралған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек мекеніндегі жол бойындағы Алтынемел асуынан 28,7 км
793
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек мекеніндегі жол бойындағы Алтынемел асуынан 26,3 км
794
Тастан және топырақтан құралған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек мекеніндегі жол бойындағы Алтынемел асуынан 29 км
795
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынын жолынан 0,6 км, Алтынемел асуынан 3 км
796
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынын жолынан 0,5 км, Алтынемел асуынан 4,2 км
797
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынын жолынан 300 м, Алтынемел асуынан 5 км
798
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынын жолынан 1 км, Алтынемел асуынан 6,2 км
799
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынын жолынын бойындағы Алтынемел асуынан 6,7 км
800
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынын жолынын бойындағы Алтынемел асуынан 7,2 км
801
Тастан,топырақтан құралған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынын жолынын бойындағы Алтынемел асуынан 8,2 км
802
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жаркент-Сарыөзек жолының бойында Алтынемел асуынан 4 км
803
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Алтынемел шыңдарының аралығындағы шатқалда
804
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Жаңалық ауылы жолының бойында, Ақбастау ауылынан 5 км
805
Екі қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылының жолындағы Аралтөбе ауылынан 6-7 км

780
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 2 км от села Акбастау, в 200 м от дороги перевала Алтынэмель
781
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 1,4 км от села Акбастау вдоль дороги на перевал Алтынэмель
782
Курганы, эпоха бронзы
археологии
400 м не доезжая до села Акбастау вдоль дороги от перевала Алтынэмель
783
Курганы, эпоха бронзы
археологии
200 м не доезжая до село Акбастау в 0,7 км дороги от перевала Алтынэмель
784
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 0,5 км к западу от села Акбастау
785
Могильник с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
на окраине села Акбастау
786
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 0,7 км от села Акбастау вдоль дороги в село Тастыозек
787
Могильник из 11 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 1,5 км от села Акбастау вдоль дороги в село Тастыозек
788
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 21 км от села Акбастау вдоль дороги в село Жаналык
789
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 2 км от села Акбастау вдоль дороги в село Жаналык
790
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 6 км от села Акбастау, в 50 км от дороги в село Жаналык
791
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 24 км от перевала Алтынэмель
792
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 28,7 км от перевала Алтынэмель в Сарыозек
793
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 26,3 км от перевала Алтынэмель вдоль дороги в Сарыозек
794
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 29 км от перевала Алтынэмель вдоль дороги в Сарыозек
795
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 3 км от перевала Алтынэмель, в 0,6 км от дороги в село Акбастау
796
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 4,2 км от перевала Алтынэмель, в 0,5 км от дороги в село Акбастау
797
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 5 км от перевала Алтынэмель в 300 м от дороги в село Акбастау
798
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 6,2 км от перевала Алтынэмель, в 1 км от дороги в село Акбастау
799
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 6,7 км от перевала Алтынэмель вдоль дороги в село Акбастау
800
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 7,2 км от перевала Алтынэмель вдоль дороги в село Акбастау
801
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 8,2 км от перевала Алтынэмель вдоль дороги в село Акбастау
802
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 4 км от перевала Алтынэмель вдоль дороги Жаркент – Сарыозек
803
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В ущелье между вершинами Алтынэмель
804
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 5 км от села Акбастау вдоль дороги в село Жаналык
805
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
В 6-7 км от села Аралтобе

806
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Алтынемел-Қоғалы трассасынан оңтүстікке 100 м, Ақбастау ауылынан шығысқа қарай 1,5 км
807
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынан батысқа 2,5 км., фермадан солтүстікке 200 м
808
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынан оңтүстік батысқа қарай 2,1 км., Қоғалы-Сарыөзек трассасынан оңтүстікке 400 м
809
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылынан шығысқа 200 м
810
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Айыр-Кезен қонысы
811
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Сарыбастау ауылынан батысқа 500 м
812
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Сарыбастау ауылынан солтүстік-батысқа қарай 1,5 км
813
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Арқарлы бастауынан оңтүстік-батысқа қарай 2,5 км., Сарыбастау ауылынан 4 км
814
Үш қорған, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Сарыбастау ауылынан солтүстік-батысқа қарай 2,2 км
815
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Сарыбастау ауылылнан солтүстік-батысқа қарай 6,7 км
816
Екі қорған, екі қоршау, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Сарыбастау ауылынан батысқа 10,2 км., ЛЭП-дан солтүстікке 100 м
817
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Сарыбастау ауылынан батысқа қарай 10,5 км.
818
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Сарыбастау ауылынан батысқа 11,1 км., қой қорадан оңтүстікке қарай 40 м
819
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыбастау ауылынан батысқа қарай 11,6 км., Арқарлы ауылынан оңтүстік-батысқа 400 м
820
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Сарыбастау ауылынан батысқа қарай 10,6 км
821
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Сарыбастау ауылынан батысқа қарай 12,5 км
822
Екі қорған, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Сарыбастау ауылынан 13,1 км
823
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Сарыбастау ауылынан солтүстік-батысқа қарай қарай 13,7 км, Сарыөзек кентінен оңтүстікке 24 км, Арқарлы асуында
824
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Арқарлы ауылы, Сарыбастау ауылынан солтүстік-батысқа қарай 14,2 км, Арқарлы асуынан батысқа 500 м
825
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Басши (Калининский) ауылының солтүстік төңірегінде
826
15 қорғанды бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Басши (Калининский) ауылынан 1,5 км
827
Тас пен топырақ үйінділерінен қорымдалған қорған, қола дәуірі
археологиялық
Басши (Калининский) ауылынан 27 км, Шұбар ауылының солтүстігінде
828
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Бостан ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 2,6 км, Арқарлы (Рудничный)-Қоғалы жолынан 600 м
829
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Бостан ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 3 км

806
Могильник, эпоха бронзы
археологии
1,5 км к востоку от села Акбастау, в 100 м к югу от трассы Алтынэмель-Кугалы
807
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 2,5 км к западу от села Акбастау, в 200 м к северу от фермы
808
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 2,1 км к юго-западу от села Акбастау, в 400 м к югу трассы Кугалы-Сарыозек
809
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 200 м к востоку от села Акбастау
810
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В урочище Айыр-Кезен
811
Могильник, эпоха бронзы
археологии
с. Архарлинский, в 500 м к западу от села Сарыбастау
812
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село Архарлинский, в 1,5 км к северо-западу от села Сарыбастау
813
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село Архарлинский,в 2,5 км к юго-западу от Рудника Архарлы, в 4 км
814
Три кургана, эпоха бронзы
археологии
село Архарлинский, в 2,2 км к северо-западу от села Сарыбастау
815
Курган, эпоха бронзы
археологии
село Архарлинский, в 6,7 км к северо-западу от села Сарыбастау
816
Две ограды и два кургана, эпоха бронзы
археологии
село Архарлинский в 10,2 км к западу от села Сарыбастау в 100 м
817
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село Архарлинский, в 10,5 км к западу от села Сарыбастау
818
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село Архарлинский, в 11,1 км к западу от села Сарыбастау, в 40 м
819
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 11,6 км к западу от села Сарыбастау, в 400 м к юго-западу
820
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село Архарлинский, в 10,6 км к западу от села Сарыбастау
821
Курган, эпоха бронзы
археологии
село Архарлинский, в 12,5 км к западу от села Сарыбастау
822
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
В 13,1 км от села Сарыбастау
823
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 13,7 км к северо-западу от села Сарыбастау, в 24 км к югу от поселка Сарыозек, на перевале Архарлы
824
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 14,2 км к северо-западу от села Сарыбастау, в 500 м к западу от перевала Архарлы
825
Курганы, эпоха бронзы
археологии
На северной окраине села Басши
826
Могильник из 15 курганов, эпоха бронзы
археологии
1,5 км от села Басши
827
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 27 км от села Басши, по левую сторону от поселка Шубар
828
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 2,6 км к юго-западу от села Бостан, в 600 м от трассы Архарлы-Кугалы
829
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 3 км юго-востоку села Бостан

830
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Бостан ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 3,5 км
831
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Больничный кентінен оңтүстікке, Сарыөзек-Көксу жолынан оңтүстікке 2 км
832
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Бостан ауылынан оңтүстікке 4 км
833
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Бостан ауылынан солтүстікке 3 км, Сарыөзек-Арқарлы (Рудничный) жолынан оңтүстікке қарай 700 м
834
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Бостан ауылынан шығысқа 1,5 км
835
Тас қоршаулар мен қорғандар бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Басши алқабында, Басши ауылынан батысқа қарай 1,5 км
836
Тас пен топырақ үйінділерінен қорымдалған қорған, қола дәуірі
археологиялық
Басши ауылынан 8 км, Алтынемел асуы жолында
837
Тас пен топырақ үйінділерінен қорымдалған қорған, қола дәуірі
археологиялық
Басши ауылының батыс төңірегінде
838
10 қорғаннан тұратын тас пен топырақ үйінділерінен қорымдалған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Басши өзенінің алқабында, Басши ауылынан батысқа 1,5 км
839
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан шығысқа 13,7 км
840
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан шығысқа 14 км
841
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан 9 км, Самен ауылынан солтүстік-шығысқа 1,5 км
842
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан шығысқа 9,5 км к востоку от с.Жоламан, Самен ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 25 км
843
Қорған және қоршау, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан шығысқа 9,6 км, Самен ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 2 км
844
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылы, Самен ауылынан шығысқа 63 км
845
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылы, Самен ауылынан шығысқа 13,2 км
846
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан шығысқа 13,4 км
847
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 14 км, Алматы-Талдықорған жолының 131 км-нен 12 м
848
Екі қорған, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан шығысқа қарай 14,5 км
849
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 127 км, Самен ауылынан шығысқа 63 км
850
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан шығысқа қарай 14,9 км
851
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан шығысқа қарай 5,5 км
852
Шеңберлі қоршау, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан шығысқа қарай 15,6 км
853
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жоламан ауылынан оңтүстік-шығысқа 16 км
854
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Итмұрын қонысы
855
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған Бесшатыр бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Іле ауылынан шығысқа 101 км, Іле өзені жағалауында
856
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Іле ауылынан шығысқа 81 км, Іле өзені жағалауында

830
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 3,5 км юго-востоку села Бостан
831
Могильник, эпоха бронзы
археологии
К югу от поселка Больничный в 2 км
832
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 4 км южнее села Бостан
833
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 3 км к северу от села Бостан, в 700 м южнее трассы Сарыозек-Архарлы
834
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 1,5 км к востоку от села Бостан
835
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В долине реки Басчи, в 1,5 км к западу от села Басчи
836
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 8 км от села Басчи, вдоль дороги на перевал Алтынэмель
837
Могильник, эпоха бронзы
археологии
На западной окраине села Басчи
838
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В долине реки Басчи, в 1,5 км к западу от села Басчи
839
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 13,7 км к востоку от села Жоламан
840
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 14 км востоку от села Жоламан
841
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 9 км от села Жоламан, в 1,5 км к северо-востоку от села Самен
842
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 9,5 км к востоку от села Жоламан, в 25 км северо-востоку от села Самен
843
Курган и ограда, эпоха бронзы
археологии
В 9,6 км к востоку от села Жоламан, в 2 км к северо-востоку от села Самен
844
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село Жоламанский, в 63 км к востоку от села Самен
845
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село Жоламанский, в 13,2 км к востоку от села Самен
846
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село Жоламанский, в 13,4 км к востоку от села Жоламан
847
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 14 км к юго-востоку от села Жоламанский, в 120 м от 131 км трассы Алматы-Талдыкорган
848
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
село Жоламанский, в 14,5 км к востоку от села Жоламан
849
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село Жоламанский, в 12,7 км к юго-востоку
850
Могильник, эпоха бронзы
археологии
село Жоламанский, в 14,9 км к востоку от села Жоламан
851
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 5,5 км к востоку от села Жоламанский
852
Кольцевая ограда, эпоха бронзы
археологии
село Жоламанский, в 15,6 км к востоку от село Жоламан
853
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 16 км к юго-востоку от село Жоламан
854
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В урочище Итмурын
855
Могильник Бесшатыр из курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 101 км к востоку от п. Илийска на берегу реки Или
856
Могильник из курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
На 81 км к востоку от п. Илийска на берегу реки Или

857
11 қорғаннан құралған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Іле ауылынан 83 км, Іле өзені жағалауынан солтүстікке 88 км
858
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Іле өзенінің жағалауындағы Іле ауылынан 84 км
859
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Іле өзенінің жағалауындағы Іле ауылынан 85 км
860
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Іле ауылынан шығысқа 137 км, Іле өзенінің оң жағалауында
861
Қорғандар тобынан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Іле ауылынан шығысқа 142 км, Іле өзенінің оң жағалауында
862
Тас қорғандар тобынан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Іле ауылынан шығысқа 147 км, Іле өзенінің оң жағалауында
863
Қорғандар тобынан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көксу кентінен 6,6 км, Беріктас ауылының жол бойында
864
13 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көксу кентінен 7,6 км, Беріктас ауылының жол бойында
865
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынан 15,5 км, Терісаққан ауылында
866
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынан 12,8 км, Терісаққан ауылының жол бойында
867
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынан 12,5 км, Терісаққан (Луговое) ауылының жол бойында
868
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынан 11 км, Терісаққан ауылының жол бойында
869
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынан 5,7 км, Терісаққан (Луговое) ауылының жол бойында
870
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынан 6 км
871
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынан 6,8 км, Терісаққан (Луговое) ауылынан 800 м
872
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынан 8 км
873
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынан 7,1 км
874
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынан 8,7 км, Терісаққан (Луговое) ауылының жол бойында
875
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынан 2,7 км, Терісаққан (Луговое) ауылының жол бойында
876
21 қорғанды бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылынан 4,2 км, Терісаққан (Луговое) ауылының жол бойында
877
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Алтынемел асуына баратын жолдағы Қоғалы ауылының 5-ші км-нен бастап, 13 км-ге созылып жатыр
878
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
В 8,5 км Қоғалы ауылынан, Терісаққан ауылына дейін
879
7 қорғанды бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылынан батысқа 7,2 км, Жалғызағаш-Арқарлы (Рудничный) жолынан оңтүстікке 100 м, мұсылман моласынан оңтүстікке 150 м
880
3 қорған, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылынан батысқа 18,8 км, Ор-Қоянды асуынан шығысқа 2,5 км

857
Могильник из 11 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 83 км от п. Илийска, в 88 км к северу от берега реки Или
858
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 84 км от п. Илийска на берегу реки Или
859
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 85 км от п. Илийска на берегу реки Или
860
Могильник из группы каменных курганов, эпоха бронзы
археологии
В 137 км к востоку от п. Илийска, на правом берегу реки Или
861
Могильник из группы курганов, эпоха бронзы
археологии
В 142 км к востоку от п. Илийска, на правом берегу реки Или
862
Могильник из группы каменных курганов, эпоха бронзы
археологии
В 147 км к востоку от п. Илийска, на правом берегу реки Или
863
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 6,6 км от п. Коксу, вдоль дороги в село Бериктас (Фурманово)
864
Могильник из 13 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 7,6 км от п. Коксу вдоль дороги в село Бериктас (Фурманово)
865
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 15,5 км от ст. Когалы, вдоль дороги в с. Терисаккан (Луговое)
866
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 12,8 км от с. Когалы вдоль дороги в с. Терисаккан (Луговое)
867
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 12,5 км от с. Когалы вдоль дороги в с. Терисаккан (Луговое)
868
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 11 км от с. Когалы вдоль дороги в с. Терисаккан (Луговое)
869
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 5,7 км от с. Кугалы вдоль дороги в село Терисаккан
870
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 6 км от село Кугалы вдоль дороги в село Терисаккан
871
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 6,8 км от село Кугалы, в 200 м от дороги в село Терисаккан
872
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 8 км от село Кугалы вдоль дороги в село Терисаккан
873
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 7,1 км от село Кугалы вдоль дороги в село Терисаккан
874
Курганы, эпоха бронзы
археологии
Ы 8,7 км от село Кугалы вдоль дороги в село Терисаккан
875
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 2,7 км от село Кугалы вдоль дороги в село Терисаккан
876
Могильник из 21 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 4,2 км от село Кугалы вдоль дороги в село Терисаккан
877
Курганы, эпоха бронзы
археологии
Тянутся на протяжении 13 км, начиная с 5-го км от село Кугалы по дороге на перевал Алтынэмель
878
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 8,5 км от село Кугалы вдоль дороги в село Терисаккан
879
Могильник из 7 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 7,2 км к западу от с. Коксу, в 100 м к югу трассы Жалгызагаш -Архарлы
880
Три кургана, эпоха бронзы
археологии
В 18,8 км к западу от с. Коксу, в 2,5 км к востоку

881
Екі қорған, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылынан батысқа 9,3 км, Жалғызағаш-Арқарлы (Рудничный трассасынан 35 км, 400 м, фермадан 2,5 км
882
3 қорған, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылынан 14 км, Қарабұлақ-Арқарлы (Рудничный) жолының 35 км-нен шығысқа 1,2 км
883
Қорған қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылынан батысқа 10,6 км, Қарабұлақ-Арқарлы (Рудничный) жолының 37 км-нен солтүстікке
884
Қорған қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылы, Көксу ауылының батысына қарай 8,3 км., Жалғызағаш-Арқарлы трассасының 39-шы км-нен оңтүстікке қарай 600 м.
885
Қорған қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылынан 6,6 км., Беріктас ауылының жолының бойында
886
Топырақ пен тастан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Беріктас ауылының бойындағы Көксу ауылынан 7,6 км.
887
Мыс өндіру қойнаулары, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауданында
888
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылының жолы бойында, Көксу ауылынан 10 шақырым
889
Қорғаннан жасалған бейіттер, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 25 км
890
Жалғыз қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылынан батысқа қарай 8,2 км
891
Үш қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жалғызағаш-Архарла трассасының 30 км оңтүстік-батысқа қарай 600 м, Көксу ауылының батысына қарай 18,9 км
892
7 жеті қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Фермадан оңтүстік-батысқа қарай 800 м, Көксу ауылынан батысына қарай 7,3 шақырым, трассадан солтүстікке қарай 900 м қашықтықта
893
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жалғызағаш-Архарлы жолының 29 км шығысқа қарай 19 км, Көксу ауылынан 19 км
894
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жалғызағаш-Архарлы (Рудничный) жолының 30 км шығысқа қарай 600 м, Көксу ауылынан 18,3 км батысқа қарай
895
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылының батысына қарай 6,3 км, Жалғызағаш-Архарлы жол бойының 40-шы км оңтүстікке қарай 600 м, Көксу өзенінен солтүстікке 600 м
896
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылының батысынан 18,9 км Жалғызағаш-Архарлы трассасының 31-ші км-нен 800 м оңтүстік-батысқа қарай, ЛЭП-тан оңтүстікке 400 м
897
3 қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қарабұлақ-Архарлы жолындағы 37 км-ден, солтүстік-батысқа қарай 100 м, Көксу ауылынан батысқа қарай 10,5 км
898
Қорғандар тобы, қола дәуірі
археологиялық
Орқоянды ауылынан шығысқа қарай 2 км, Көксу ауылының батысына қарай 14,3 км
899
5 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылынан батысқа қарай 7,5 км, Жалғызағаш-Архарлы жолындағы 40-шы км-ден, Көксу фермасынан оңтүстік-батысқа қарай 2 км
900
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылы, шығысқа қарай 400 м, жолдың 240 км-н солға қарай 200 м, батысқа қарай 7,5 км

881
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
В 9,3 км к западу от Коксу, в 400 м северо-востоку 35 км трассы Жалгызагаш–Архарлы, в 2,5 км юго-западу
882
Три кургана, эпоха бронзы
археологии
В 14 км от село Коксу, в 1,2 км восточнее 35-го км трассы Карабулак – Архарлы
883
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 10,6 км к западу от с.Коксу, севернее 37-го км трассы Карабулак-Архарлы
884
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 8,3 км к западу от с. Коксу, в 600 м к югу от 39-го км трассы Жалгызагаш Архарлы (Рудничный)
885
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 6,6 км от село Коксу вдоль дороги в село Бериктас
886
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 7,6 км от село Коксу вдоль дороги в село Бериктас
887
Выработки на медь, эпоха бронзы
археологии
В районе село Коксу
888
Курганы бронзы
археологии
В 10 км от село Коксу вдоль дороги в село Коксу
889
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археологии
25 км юго-западу села Коксу
890
Одинокий курган, эпоха бронзы
археологии
село Коксу, в 8,2 км к западу от Коксу, в 50 м к юго-западу
891
Три кургана, эпоха бронзы
археологии
В 18,9 км к западу от села Коксу, в 600 м юго-западу от 30-го км трассы Жалгызагаш - Архарлы
892
Могильник из 7 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 7,3 км к западу от село Коксу, в 900 м к северу от трассы, в 800 м к юго-западу
893
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 19 км к западу от села Коксу, в 350 м к востоку от 29 км трассы Жалгызагаш - Архарлы
894
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 18,3 км к западу от села Коксу в 600 м к западу от 30-го км трассы Жалгызагаш - Архарлы
895
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 6,3 км западу от села Коксу, в 600 м к югу от 40-го км трассы Жалгызагаш - Архарлы в 600 м к северу от реки Коксу
896
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 18,9 км к западу от села Коксу,в 800 м к юго-западу от 31-го км трассы Жалгызагаш - Архарлы, в 400 м к югу от ЛЭП
897
Три кургана, эпоха бронзы
археологии
В 10,5 км к западу от село Коксу, в 100 м к северо-западу от 37-го км трассы Карабулак - Архарлы
898
Группа курганов, эпоха бронзы
археологии
село Коксу, в 14,3 км к западу от с.Коксу, в 2 км к востоку от перевала Оркоянды
899
Могильник из 5 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 7,5 км к западу от села Коксу, в 2 км юго-западу от фермы с. Коксу в 400 м от 40-го км трассы Жалгызагаш - Архарлы (Рудничный), в 100 м к западу от ручья, в 300 м
900
Могильник, эпоха бронзы
археологии
в 7,5 км к западу, в 200 м к северу от 240-го км трассы, в 400 м востоку

901
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылының батысына қарай 7,5 км, Көксу өзенінен оңтүстікке қарай 100 м, жолдан 100 м, жолдың 40-шы км-н батысқа қарай 150 м, жылғадан оңтүстікке қарай 200 м
902
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жалғызағаш-Архарлы жолынынң 39 км-н оңтүстікке қарай 350 м, Көксу ауылынан батысқа қарай 8,5 км
903
Курган, эпоха бронзы
археологиялық
Орқоянды ауылынан шығысқа қарай 1,5 км, Көксу ауылынан батысқа қарай 18 км
904
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жалғызағаш-Архарлы жолынан Көксу ауылынан батысқа 10,8 км
905
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Пионерлер лагерінен солтүстікке қарай 400 м, Қоғалы ауылынан солтүстік-батысқа 1 км
906
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы-архарлы жол бойынан солтүстік-шығысқа қарай 1,7 км
907
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек-Архарлы жолынан оңтүстікке 400 м, Талдыбұлақ ауылынан солтүстік-батысқа 850 м
908
Петроглифтер, қола дәуірі
археологиялық
Талдыбұлақ ауылынан солтүстікке 1,8 км, Сарыөзек-Архарлы жолынан оңтүстікке 500 м
909
Петроглифтер, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылының аумағы, ауылдан оңтүстік-шығысқа 10,7 км, фермадан шығысқа 3,7 км
910
Екі қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 16,7 км, фермадан оңтүстік-батысқа 8,7 км
911
Петроглифтер, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы аумағы, фермадан батысқа қарай 16,4 км
912
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы аумағы, ауылдан батысқа қарай 9 км, фермадан оңтүстік-шығысқа 1,7 км
913
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан фермадан оңтүстік-батысқа 6,5 км
914
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылының оңтүстік-шығысына 9 км, фермадан шығысқа 2 км
915
Қорған
археологиялық
Қарашоқы аукылының шығысына 5,2 км, фермадан батысқа 600 м
916
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан солтүстік-шығысқа 22,5 км, ферманың батысына 1 км
917
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылының солтүстік-шығысына 13,3 км, фермадан батысқа 1 км, жолдан оңтүстікке 150 км
918
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқының ауылының аумағы, оңтүстік-батысқа қарай 9 км, фермадан оңтүстік-шығысқа 1,6 км
919
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылының солтүстік-шығысына 19,1 км, ЛЭП оңтүстікке қарай 20 м
920
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылы, фермадан солтүстік-шығысқа 15,8 км, дала жолынан 30 км, 20 м ЛЭП-дан өтеді
921
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан 9,7 км
922
Екі қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан солтүстік-шығысқа 12 км, далалы жолдан батысқа 500 м
923
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылының аумағы, фермадан 500 м, солтүстік-шығысқа 8,5 км

901
Могильник, эпоха бронзы
археологии
в 7,5 км к западу от село Коксу, в 800 м к югу от реки Коксу, в 100 м от трассы, в 150 м к западу от 40-го км трассы, в 200 м к югу от ручья
902
Могильник, эпоха бронзы
археологии
в 8,5 км к западу от села Коксу, в 350 м к югу от 39-го км трассы Жалгызагаш - Архарлы
903
Курган, эпоха бронзы
археологии
в 18 км к западу от села Коксу, в 1,8 км восточнее перевала Ор-Коянды
904
Могильник, эпоха бронзы
археологии
в 10,8 км к западу от села Коксу, от трассы Жалгызагаш - Архарлы
905
Курган эпоха бронзы
археологии
В 1 км северо-западнее село Кугалы, в 400 м к северу
906
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 1,7 км северо-востоку трассы Кугалы-Архарлы
907
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 850 м к северо-западу от село Талдыбулак (Калиновка), в 400 м к югу от трассы Сарыозек - Архарлы
908
Петроглифы, эпоха бронзы
археологии
В 1,8 км к северу от села Талдыбулак (Калиновка), в 500 м к югу от трассы Сарыозек - Архарлы
909
Петроглифы, эпоха бронзы
археологии
Территория села Карашокы, в 3,7 км к востоку от фермы, в 10,7 км юго-востоку
910
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
В 16,7 км к юго-востоку от село Карашокы, в 8,7 км к юго-западу от фермы
911
Петроглифы, эпоха бронзы
археологии
Территория села Карашокы, в 16,4 км к югу от фермы
912
Курган, эпоха бронзы
археологии
Территория села Карашокы, в 9 км к югу от села Карашокы, в 1,7 км юго-востоку фермы
913
Могильник, эпоха бронзы
археологии
На территорий села Карашокы, в 6,5 км юго-западу
914
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 9 км юго-востоку села Карашокы, в 2 км восточнее фермы
915
Курган
археологии
В 5,2 км к востоку с. Карашокы, в 600 м к западу от фермы
916
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 22,5 км к северо-востоку от с.Карашокы, в 1 км западнее фермы
917
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 13,3 км северо-востоку с. Карашокы, в 1 км югу от фермы, в 150 м к югу от дороги
918
Могильник, эпоха бронзы
археологии
Территория села Карашокы, в 9 км юго-западу с.Карашокы, в 1,6 км
919
Курган, эпоха бронзы
археологии
На территорий села Карашокы, в 19,1 км северо-западу села Карашокы, в 20 м
920
Курган, эпоха бронзы
археологии
с. Карашокы, в 15,8 км северо-востоку фермы, в 30 км от полевой дороги, в 20 м
921
Могильник, эпоха бронзы
археологии
с. Карашокы, в 9,7 км северо-востоку с. Карашокы
922
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
с. Карашокы, в 12 км северо-востоку от с. Карашокы, в 500 м к западу
923
Могильник, эпоха бронзы
археологии
Территория села Карашокы, в 8,5 км к северо-востоку, 500 м от фермы

924
Екі қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан оңтүстікке 5 км, фермадан солтүстік-шығысқа 150 м
925
Қорған және қоршаулар, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 18,7 км, далалы жолдан батысқа 150 м
926
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 15 км, фермадан оңтүстік-шығысқа 7,5 км
927
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан шығысқа 6,3 км, N 1 фермадан оңтүстік-батысқа 400 м
928
Үш қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан шығысқа 6 км
929
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 500 м
930
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан батысқа қарай 300 м, далалық жолдан 150 м
931
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан шығысқа қарай 3 км, сайдан солтүстікке 300 м
932
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан шығысқа 2 км, сайдан солтүстікке 50 м
933
Екі қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан шығысқа 2,5 км
934
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Жидебай өзенінен солтүстікке, Қарашоқы ауылынан шығысқа 1,2 км
935
Төрт қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығысқа 1 км, Жидебай өзенінен оңтүстікке 400 м
936
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан шығықа 14,5 км
937
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан шығысқа 5 км
938
Курган, эпоха бронзы
археологиялық
Қарашоқы ауылынан оңтүстік-шығыс 14 км, фермадан 6,5 км
939
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылынан шығысқа 700 м
940
Тас және топырақ үйінділерінен қаланған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек жолының бойындағы Көктал ауылынан 90 км
941
Тас және топырақ үйінділерінен қаланған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек жол бойындағы Көктал ауылынан 92 км
942
Тас және топырақ үйінділерінен қаланған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек жол бойындағы Көктал ауылынан 93,3 км
943
Тас және топырақ үйінділерінен қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек жолының бойындағы Көктал ауылынан 94,4 км
944
Тас және топырақ үйінділерінен қаланған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек жолының бойындағы Көктал ауылынан 37,8 км
945
Қираған қоныстардың нығайтылуы, қола дәуірі
археологиялық
Қоянкөз ауылының жолындағы Қарашоқы ауылынан 7 км
946
Қара-Шоқы бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Қарашоқы ауылының маңында
947
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Жаңалық ауылына жетпей 200 м, Ақбастау ауылының жол жағалауында
948
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы жолының бойындағы Жаңалық ауылынан 1,5 км
949
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек-Көксу жолынан оңтүстікке 30 м, ПМК-11

924
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
Территория села Каршокы, в 5 км восточнее с.Карашокы, в 150 м северо-востоку
925
Курган и ограда, эпоха бронзы
археологии
Территория с. Карашокы, в 18,7 км к юго-востоку от с.Карашокы, в 150 м к западу
926
Курган, эпоха бронзы
археологии
На территорий с. Карашокы, в 15 км к юго-востоку от с. Карашокы, в 7,5 км к юго-западу от фермы, к западу
927
Могильник, эпоха бронзы
археологии
с. Карашокы, в 6,3 км к востоку от с.Карашокы, в 400 м к юго-западу
928
Три кургана, эпоха бронзы
археологии
В 6 км к востоку от с. Карашокы
929
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 500 м к юго-востоку от села Карашокы
930
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 300 м к югу от с. Карашокы, в 150 м от полевой дороги
931
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 3 км к востоку от с. Карашокы, в 300 м к северу от оврага
932
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 2 км к востоку от с. Карашокы, в 50 м к северу от оврага
933
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
В 2,5 км к востоку от с. Карашокы
934
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 1,2 км к востоку от с. Карашокы, к северу от реки Жидебай
935
Четыре кургана, эпоха бронзы
археологии
В 1 км к юго-востоку от с. Карашокы, в 400 м к югу от р.Жидебай
936
Могильник, эпоха бронзы
археологии
с. Карашокы, в 14,5 км к востоку от села Карашокы
937
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 5 км к востоку от села Карашокы
938
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 14 км к юго-востоку от с. Карашокы, в 6,5 км юго-западу
939
Могильник, эпоха бронзы
археологии
с. Карашокы, в 700 м к востоку от с. Карашокы
940
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 90 км от села Коктал вдоль дороги в п. Сарыозек
941
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 92 км от с. Коктал вдоль дороги в п. Сарыозек
942
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 93,3 км от с. Коктал вдоль дороги в п. Сарыозек
943
Могильник и курган с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 94,4 км от с. Коктал по дороге в п. Сарыозек
944
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 37,8 км от с. Коктал вдоль дороги в п. Сарыозек
945
Развалины укрепленного поселения, эпоха бронзы
археологии
В 7 км от с. Карачокы по дороге в с. Коянкоз
946
Могильник Кара-Шокы, эпоха бронзы
археологии
Около с. Карачокы
947
Курганы, эпоха бронзы
археологии
Не доезжая 200 м до с. Жаналык по дороге из с. Акбастау
948
Могильник из 10 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 1,5 км от с. Жаналык по дороге в с. Кугалы
949
Могильник, эпоха бронзы
археологии
ПМК-11, в 30 м к югу от трассы Сарыозек-Коксу

950
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
ПМК-11 ауылынан оңтүстікке 500 м, Сарыөзек-Көксу жолында
951
Тас қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек бекетінен 20 км, Қоғалы жолының солтүстік жағынан 100 м
952
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек-Архарлы жолынан 74 км, Бастан ауылынан оңтүстікке 2 км
953
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек-Архарлы жолынан 73 км, жолдан оңтүстікке 500 м
954
Қола, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек-Архарлы жолынан 73 км, жолдан солтүстікке 400 м
955
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек-Архарлы жолынан 79 және 89 км арасында, жолдан оңтүстікке 80 м
956
Үш қорған, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа 3 км, МАИ бекетінен оңтүстік-батысқа 600 м, Алматы-Талдықорған жолының 167 км-нен шығысқа 400 м
957
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыбастау ауылынан оңтүстік-батысқа 4,3 км, фермадан оңтүстік-батысқа 400 м
958
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыбастау ауылынан батысқа 12,3 км, қошардан солтүстікке 200 м
959
Шеңберлі тас қоршаулар, қола дәуірі
археологиялық
Сарыбастау ауылынан оңтүстік-батысқа 13 км
960
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыбастау ауылнан оңтүстік-батысқа 12,8 км
961
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 26 км, Алматы-Талдықорған жолының 168 км-нен оңтүстік-батысқа 400 м
962
10 қорғаннан тұраты бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек кентінен 1 км, Жаркент қаласы жолынынан 300 м
963
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек кентінен 5 км, Қоғалы жолының бойында
964
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек кентінен 9 км, Қоғалы ауылы жолының бойында
965
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек кентінен 10 км, Қоғалы ауылының жол бойында
966
15 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Алматы қаласының жол бойындағы Сарыөзек кентінен 5 км
967
Топырақтан және тастан қорымдалған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Алматы қаласының жол бойындағы Сарыөзек кентінен 4,7 км
968
Топырақтан және тастан қорымдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Алматы қаласының жол бойындағы Сарыөзек кентінен 3 км
969
Қорғандардан жасалған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек кентінен 3,8 км
970
Топырақтан және тастан қорымдалған қорған, қола дәуірі
археологиялық
Алматы қаласының жол бойындағы Сарыөзек кентінен 31 км
971
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Алматы қаласының жол бойындағы Сарыөзек кентінен 26 км
972
Тастағы безендірулер, қола дәуірі
археологиялық
Қызылтас тауларын дағы Терісаққан ауылы нан батысқа қарай
973
Топырақтан және тастан қорымдалған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көксу кенті оңтүстік-батыстан 25 км
974
15 қорғаннан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы жол бойындағы Терісаққан ауы-н 4 км

950
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 500 м в югу от п. ПМК-11, на трассе Сарыозек-Коксу
951
Курганы каменные, эпоха бронзы
археологии
В 20 км от ст. Сарыозек, в 100 м в п. Кугалы
952
Могильник, эпоха бронзы
археологии
На 74 км трассы Сарыозек - Архарлы в 2 км к югу от с. Бостан, в 1,1 км к югу от трассы
953
Могильник, эпоха бронзы
археологии
На 73 км трассы Сарыозек - Архарлы в 500 м к югу от трассы
954
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 73 км трассы Сарыозек - Архарлы, в 400 м к северу от трассы
955
Могильник, эпоха бронзы
археологии
Между 79 и 80 км трассы Сарыозек - Архарлы, в 80 м южнее трассы
956
Три кургана, эпоха бронзы
археологии
В 3 км к юго-западу от п. Сарыозек, в 600 м к юго-западу. В 400 м к востоку от 167 км трассы Алматы - Талдыкорган
957
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 4,3 км к юго-западу от села Сарыбастау, в 400 м к юго-западу
958
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 12,3 км к западу от села Сарыбастау, в 200 м к северу
959
Кольцевая каменная ограда, эпоха бронзы
археологии
В 13 км к юго-западу от села Сарыбастау
960
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 12,8 км к юго-западу от села Сарыбастау
961
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 26 км к юго-западу от поселка Сарыозек, в 400 м к юго-западу от 168 км трассы Алматы - Талдыкорган
962
Могильник из 10 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 1 км от поселка Сарыозек в 300 м от дороги в Жаркент
963
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 5 км от поселка Сарыозек, вдоль дороги в село Кугалы
964
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 9 км от п. Сарыозек по дороге в село Кугалы
965
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 10 км от п. Сарыозек, вдоль дороги в село Кугалы
966
Могильник из 15 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 5 км от п. Сарыозек по дороге в город Алматы
967
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 4,7 км от п. Сарыозек по дороге в город Алматы
968
Могильник из группы курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 3 км от п. Сарыозек вдоль дороги в город Алматы
969
Могильник из курганов, эпоха бронзы
археологии
В 3,8 км от п. Сарыозек вдоль дороги в город Алматы
970
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 31 км от п. Сарыозек вдоль дороги в город Алматы
971
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 26 км от п. Сарыозек вдоль дороги в город Алматы
972
Наскальные изображение, эпоха бронзы
археологии
К западу от село Терисаккан, в горах Кызыл-тас
973
Могильник из курганов с насыпью из земли и камня эпоха бронзы
археологии
В 25 км юго-западу п. Коксу
974
Могильник из 15 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 4 км от село Терисаккан (Луговое) вдоль дороги в с. Когалы

975
12 қорғаннан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы жол бойындағы Терісаққан ауылынан 2,5 км
976
12 қорғаннан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы жол бойынан Тастыөзек ауылынан 1,1 км
977
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы жол бойынан Терісаққан ауылынан 2 км
978
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Калининский ауылы ның жол бойындағы Терісаққан ауылынан 3,4 км
979
Топырақтан қаланған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Терісаққан ауылының маңайы
980
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Талдыбұлақ ауылының жол бойындағы Терісаққан ауылынан 4,4 км
981
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы ауылының жол бойындағы Терісаққан ауылынан 5,4 км
982
10 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Талдыбұлақ ауылының жол бойындағы Терісаққан ауылынан 8,3 км
983
24 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылының жол бойындағы Тастыөзек ауылынан 1,2 км
984
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау ауылының жол бойындағы Тастыөзек ауылынан 0,6 км
985
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Ақбастау жол бойындағы Тастыөзек ауылынан 0,5 км
986
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы жол бойындағы Тастыөзек ауылынан 200 м
987
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы жол бойындағы Тастыөзек ауылынан 0,9 км
988
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қоғалы жол бойындағы Тастыөзек ауылынан 2,1 км
989
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Терісаққан ауылының батыс жағында
990
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көксу және Шұбар мекендерінің арасындағы Терісаққан өзенінің бойында
991
Қорғандар тобынан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қойтас жолындағы Талды ауылынан 12 км
992
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыөзек-Архарлы жолынан солтүстікке 700 м, Тастыөзек ауылынан солтүстік-шығысқа 2 км
993
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Тастыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 150 м, жолдан оңтүстікке қарай 50 м
994
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Тастыөзек ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 800 м
995
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Алтынемел-Қоғалы жолындағы Тастыөзек ауылынан солтүстік-шығысқа 600 м
996
Екі қорған, қола дәуірі
археологиялық
Қоянкөз-Шанханай жолынан шығысқа қарай 300 м, Майтөбе ауылының оңтүстік жағы, Шанханай ауылынан солтүстік-батысқа 6,2 км
997
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорған, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылының жолыныдағы Шұбар ауылынан 14 км
998
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Аралтөбе ауылының жолындағы Шұбар ауылынан 1,6 км
999
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Аралтөбе жол бойындағы Шұбар ауылынан 2,8 км
1000
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Аралтөбе ауылы жолындағы Шұбар ауылынан 3,3 км

975
Могильник из 12 курганов
археологии
В 2,5 км от село Терисаккан вдоль дороги в село Когалы
976
Могильник из 12 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 1,1 км от села Тастыозек
977
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 2 км от село Терисаккан (Луговое) вдоль дороги в село Когалы
978
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 3,4 км от село Терисаккан вдоль дороги в село Калининский
979
Могильник из земляных курганов, эпоха бронзы
археологии
На окраине село Терисаккан
980
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 4,4 км от село Терисаккан вдоль дороги в село Талдыбулак
981
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 5,4 км от село Терисаккан вдоль дороги в с. Кугалы
982
Могильник из 10 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 8,3 км от село Терисаккан вдоль дороги в село Талдыбулак (Калининский)
983
Могильник из 24 курганов, эпоха бронзы
археологии
В 1,2 км от село Тастыозек вдоль дороги в село Акбастау
984
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 0,6 км от село Тастыозек вдоль дороги в село Акбастау
985
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 0,5 км от село Тастыозек вдоль дороги в село Акбастау
986
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 200 м от село Тастыозек вдоль дороги в село Кугалы
987
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 0,9 км от село Тастыозек вдоль дороги в село Кугалы
988
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 2,1 км от с. Тастыозек вдоль дороги в село Кугалы
989
Курганы, эпоха бронзы
археологии
На западной окраине село Терисаккан
990
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В долине р. Терисаккан между поселками Коксу и Чубар
991
Могильник из группы курганов, эпоха бронзы
археологии
В 12 км от с. Талды по дороге в с. Койтас
992
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 2 км к северо-востоку от с. Тасты-Озек, в 700 м к северу от трассы Сарыозек - Архарлы
993
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 150 м к юго-западу от с. Тастыозек, в 50 м к югу от трассы
994
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 800 м к юго-западу от с. Тастыозек
995
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 600 м к северо-востоку от с. Тастыозек, на трассе Алтынэмель - Кугалы
996
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
В 6,2 км к северо-западу с. Шанханай, на южной окраине с.Май-Тобе, в 300 м к востоку
997
Курган с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 14 км от с. Чубар по дороге в с. Коксу
998
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 1,6 км от с. Чубар по дороге в с. Аралтобе
999
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 2,8 км от с. Чубар вдоль дороги в село Аралтобе
1000
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 3,3 км от с. Чубар по дороге в с. Аралтобе

1001
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорған, қола дәуірі
археологиялық
Аралтөбе ауылы жол бойындағы Шұбар ауылынан 6,4 км
1002
Тастағы безендірулер, қола дәуірі
археологиялық
Тайғақ шатқалынан 6 км жоғары, Шолақтау таулары, Шеңгелді ауылынан 45 км
1003
Үңгір, қола дәуірі
археологиялық
Іле өзенінің жағалауындағы Қызылауыз шатқалынан 65 км, Шолақтау тауларында
1004
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыры
археологиялық
Тайғақ шатқалының жолындағы Шолақтау тауының солтүстігінде, Шенгелді ауылынан 45 км
1005
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көксу ауылы жол бойындағы Шұбар ауылынан 300 м
Көксу ауданы
1006
Түрксібтің оңтүстік және солтүстік бөлігінің түйіскен жеріне орнатылған
обелиск, 1977 жыл
қала құрылысы және сәулет
Айнабұлақ стансасы
1007
Н. Байшапанов ескерткіші, 2007 жыл
қала құрылысы және сәулет
Айнабұлақ стансасы
1008
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1983 жыл
қала құрылысы және сәулет
Амангелді ауылы
1009
Кеңес Одағының батыры М. Сеңгірбаевтың бюсті, 1954 жыл
қала құрылысы және сәулет
Балпық би кенті (Кировск)
1010
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Балпық би кенті (Кировск)
1011
Төрт мәрте "Даңқ" орденінің иегері Темірғали Исабаевқа арналған ескерткіш, 2000 жыл
қала құрылысы және сәулет
Балпық би кенті (Кировск)
1012
Кеңес одағының батыры Иван Шадринге арналған ескерткіш, 2000 жыл
қала құрылысы және сәулет
Балпық би кенті
1013
Балпық би ескерткіші, 2000 жыл
қала құрылысы және сәулет
Балпық би кенті
1014
Ұлы Отан соғысында қаза болған
жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Мамбет ауылы
1015
Н. Алдабергеновтің ескерткіш-кесенесі, 1973 жыл
қала құрылысы және сәулет
Мұқры ауылы
1016
Қ. Жапсарбаевтың ескерткіші, 1986 жыл
қала құрылысы және сәулет
Мұқры ауылы
1017
"Дөнгене" немесе "Екі өгіз" ортағасыр қалашығы, қола дәуірі
археологиялық
Көксу өзенінің жағасының бойында, Талдықорған қант заводының аумағында
1018
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Шұбар ауылы, Талдықорған қант заводынан 5 км.
1019
Тастан және топырақтан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Мұқыры ауылының батыс аймағында
1020
Тастан және топырақтан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 28,3 км, Талдықорған қаласы жолының бойында
1021
Тастан және топырақтан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 32 км., Қарабұлақ ауылы жолының бойында
1022
Тас қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 18 км., Талдықорған қаласы жолының бойында
1023
Тас қорғандар, қола дәуірі
археологиялық

1001
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 6,4 км от с. Чубар по дороге в с. Аралтобе
1002
Наскальные изображения, эпоха бронзы
археологии
В 45 км от п. Чингельды, в горах Чолактау, в 6 км вверх по ущелью Тайгак
1003
Пещера, эпоха бронзы
археологии
В горах Чолактау, в 65 км от ущелья Кызылауыз
1004
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В 45 км п. Чингельды, в горах Чолактау по дороге из ущелья Тайгак на север
1005
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 300 м от с. Чубар
Коксуский район
1006
Обелиск на месте стыковки южной и северной части Турксиба, 1977 год
градостроительства и архитектуры
станция Айна-булак
1007
Памятник Н. Байшапанова, 2007 год
градостроительства и архитектуры
станция Айна-булак
1008
Памятник воинам-землякам, погибшим в годы Великой Отечественной войне, 1983 год
градостроительства и архитектуры
село Амангелды
1009
Бюст Героя Советского Союза М. Сенгирбаева, 1954 год
градостроительства и архитектуры
поселок Балпык би (Кировск)
1010
Памятник воинам-землякам павшим в годы Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
поселок Балпык би (Кировск)
1011
Памятник четырех кратному ковалеру ордена "Славы" Темиргали Исабаеву, 2000 год
градостроительства и архитектуры
поселок Балпык би (Кировск)
1012
Памятник герою Советского Союза Ивану Шадрину, 2000 год
градостроительства и архитектуры
поселок Балпык би (Кировск)
1013
Памятник Балпык би, 2000 год
градостроительства и архитектуры
поселок Балпык би (Кировск)
1014
Памятник воинам павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Мамбет (с/з им. Ленина)
1015
Надгробный памятник Н. Алдабергенову, 1973 год
градостроительства и архитектуры
село Мукры
1016
Памятник К. Жапсарбаева, 1986 год
градостроительства и архитектуры
село Мукры
1017
Средневековое городище "Донгене или "Еки огиз", эпоха бронзы
археологии
По берегу р. Коксу, на территории сахарного завода Талдыкоргана
1018
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 5 км от Талдыкорганского сахарного завода по дороге из п. Чубар
1019
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
На западной окраине с. Мукры
1020
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 28,3 км от ст. Айнабулак, вдоль дороги в г. Талдыкорган
1021
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 32 км от станции Айнабулак, вдоль дороги в с. Карабулак
1022
Курганы каменные, эпоха бронзы
археологии
В 18 км от станции Айнабулак, вдоль дороги в г. Талдыкорган
1023
Курганы каменные, эпоха бронзы
археологии

Айнабұлақ бекетінен 22,3 км., Талдықорған қаласы жолынан 0,5 км.
1024
Тастан және топырақтан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 18,2 км., Талдықорған қаласы жолының бойында
1025
Тастан және топырақтан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 19,7 км., Талдықорған қаласы жолынан 1,5 км.
1026
Тастан және топырақтан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 21 км., Талдықорған қаласы жолының бойында
1027
Тастан және топырақтан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 23,4 км., Талдықорған қаласы жолының бойынан 100 м.
1028
Тастан және топырақтан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 2,5 км., Талдықорған қаласы жолының бойында
1029
Тастан және топырақтан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 26 км.
1030
Тас қорған, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 8 км., Талдықорған қаласы жолынан 0,5 км
1031
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 3 км., Талдықорған қаласы жолынан 0,5 км.
1032
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 22 км., Алғабас ауылының жолынан 0,5 км
1033
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Алғабас ауылынан 8 км., Айнабұлақ бекетінің жолының бойында
1034
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Алғабас ауылынан 8 км., Талдықорған жолының бойында
1035
Тастан және топырақтан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 300 м., Талдықорған қаласының жолының бойында
1036
Мыс өндіру, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 12 км. Талдықорған-Алматы трассасының бойында
1037
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 12 км. Талдықорған-Алматы трассасының бойында
1038
Тастан және топырақтан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 3,3 км. Талдықорған-Алматы трассасында
1039
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 3,7 км., Алғабас ауылының жолында
1040
Қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 5 км., Алғабас ауылының жолынан 1 км
1041
Қорғандардан құралған Қадырбай бейіті, топтан және тастан қорымдалған қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінен 1,7 км., Талдықорған қаласының жолында
1042
Тастан және топырақтан қомдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Айнабұлақ бекетінің аймағынан батысқа қарай
1043
Қорғандар тобы, қола дәуірі
археологиялық
Алғабас ауылынан оңтүстік-батысқа қарай Алғабас ауылына 4 км.
1044
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа 5 км.,фермадан солтүстікке 600 м
1045
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық

В 22,3 км от ст. Айнабулак, в 0,5 км от дороги в г. Талдыкорган
1024
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 18,2 км от ст. Айнабулак, вдоль дороги в г. Талдыкорган
1025
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 19,7 км от ст. Айнабулак, в 1,5 км от дороги в г. Талдыкорган
1026
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 21 км от станции Айнабулак, по дороге в г. Талдыкорган
1027
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 23,4 км от станции Айнабулак, в 100 м от дороги в г. Талдыкорган
1028
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 2,5 км от станции Айнабулак по дороге в г. Талдыкорган
1029
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 26 км от станции Айнабулак вдоль дороги в г. Талдыкорган
1030
Курган каменный, эпоха бронзы
археологии
В 8 км от ст. Айнабулак в 0,5 км от дороги в город Талдыкорган
1031
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 3 км от станции Айнабулак, в 0,5 км от дороги в г. Талдыкорган
1032
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 22 км от станции Айнабулак, в 0,5 км от дороги в п. Алгабас
1033
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 8 км от с. Алгабас, вдоль дороги от станции Айнабулак
1034
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 8 км от села Алгабас, по дороге в г. Талдыкорган
1035
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 300 м от станции Айнабулак по дороге в г. Талдыкорган
1036
Выработки на медь, эпоха бронзы
археологии
В 12 км от станции Айнабулак вдоль трассы Талдыкорган - Алматы
1037
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 12 км от станции Айнабулак вдоль трассы Талдыкорган - Алматы
1038
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 3 км от станции Айнабулак по трассе Талдыкорган - Алматы
1039
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 3,7 км от станции Айнабулак, по дороге в село Алгабас
1040
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 5 км от станции Айнабулак, в 1 км от дороги в село Алгабас
1041
Могильник Кадырбай из курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 1,7 км от станции Айнабулак, по дороге в город Талдыкорган
1042
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
На западной окраине станции Айнабулак
1043
Группа курганов, эпоха бронзы
археологии
В 4 км к юго-западу от села Алгабас
1044
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 5 км к юго-востоку от села Алгабас в 600 м к северу от фермы
1045
Могильник,эпоха бронзы
археологии

Алғабас ауылы, Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 2,5 км., Біже өзенінен шығысқа қарай 700 м
1046
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Алғабас ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,8 км., Біже өзенінен солтүстікке 500 м
1047
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Алғабас ауылынан 100 м
1048
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Алғабас ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 2 км., Талдықорған-Алматы трассасынан шығысқа 3 км
1049
Үш қорған, қола дәуірі
археологиялық
Алғабас ауылы, бейітінен оңтүстікке 300 м
1050
Үш қорған, қола дәуірі
археологиялық
Алғабас ауылы, Мұқыры ауылынан оңтүстікке 22,5 км., Алматы-Талдықорған трассасынан 300 м
1051
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Алғабас ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 2,5 км., Алматы –Талдықорған 2,5 км
1052
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Алматы темір жолы, Алматы-Талдықорған трас-ан батысқа 100 м-дегі Айнабұлақ бекетінен солтүстік-шығысқа қарай 3,2 км
1053
Екі қорған, қола дәуірі
археологиялық
с. N 4 ДорУРС, Айнабұлақ бекетінен солтүстік-шығысқа қарай 4 км., Алматы-Талдықорған трассасынан шығысқа 200 м
1054
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
с. N 4 ДорУРС, Алматы-Талдықорған трассасынан оңтүстік-батысқа қарай 300 м
1055
Орнықты қоныс, қола дәуірі
археологиялық
Үлкен және Кіші Біже өзенінің тоғысында, Қызылтоған шатқалында
1056
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Мұқыры ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 2,7 км., Алматы-Талдықорған трассасынан 165 м
1057
Екі корған, қола дәуірі
археологиялық
Мұқыры ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 3 км
1058
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Мұқыры ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 1 км., Алматы-Талдықорған трассасынан 37 км
1059
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қойған таулары, Талапты ауылынан солтүстік-батысқа қарай 4,5 км
1060
Екі қорған, қола дәуірі
археологиялық
Мұқыры ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 13 км., Алматы-Талдықорған трассасынан шағысқа 500 м.
1061
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылы, Мұқыры ауылынан оңтүстікке 1,5 км
1062
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылы, Ленин-Талапты трассасынан оңтүстікке 65 м., платинадан батысқа 300 м
1063
Қорғанда және қоршаулар
археологиялық
Мамбет ауылы, Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1 км., платинадан батысқа қарай 800 м
1064
Үш тасты шеңберлі есеп, қола дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылы, Талапты ауылынан батысқа қарай 5 км., фермадан оңтүстікке 800 м
1065
Қорғандар тобы, қола дәуірі
археологиялық
Мұқыры ауылынан оңтүстікке 2 км
1066
Екі қорған, қола дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылының аймағында
1067
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылы, Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 6 км., платинадан оңтүстік-шығысқа 4,2 км., фермадан солтүстік-шығысқа қарай 600 м

В 2,5 км к юго-востоку от села Алгабас, в 700 м к востоку от реки Биже
1046
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 1,8 км к юго-востоку от села Алгабас, в 500 м к северу от реки Биже
1047
Курган, эпоха бронзы
археологии
На южной окраине села Алгабас, в 100 м к югу
1048
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 2 км к юго-западу от села Алгабас, в 3 км к востоку от трассы Алматы - Талдыкорган
1049
Три кургана, эпоха бронзы
археологии
село Алгабас, в 300 км к югу
1050
Три кургана, эпоха бронзы
археологии
В 22,5 км к югу от села Мукры, в 300 м к западу от трассы Алматы - Талдыкорган
1051
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 2,5 км к юго-западу от села Алгабас, в 2,5 км к востоку от трассы Алматы - Талдыкорган
1052
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 3,2 км к северо-востоку от станции Айнабулак в 100 м
1053
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
В 4 км к северо-востоку от станции Айнабулак, в 200 м к востоку от трассы Алматы - Талдыкорган
1054
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 300 м к юго-западу от трассы Алматы - Талдыкорган
1055
Укрепленное поселение, эпоха бронзы
археологии
У слияния рек Малой и Большой Биже в урочище Кызылтоган
1056
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 2,7 км к юго-западу от с. Мукры
1057
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
В 3 км к юго-западу
1058
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 1 км к юго-западу от села Мукры, в 37 км от трассы Алматы - Талдыкорган
1059
Могильник, эпоха бронзы
археологии
Горы Куйган, в 4,5 км к северо-западу от села Талапты
1060
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
В 13 км к юго-западу от села Мукры в 500 м к востоку от трассы Алматы - Талдыкорган
1061
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 1,5 км к югу от села Мукры
1062
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 95 м к югу от трассы Ленина-Талапты, в 300 м к западу от плотины
1063
Курганы и ограда, эпоха бронзы
археологии
В 1 км к юго-востоку от села Мамбет, в 800 м к западу от плотины
1064
Три кольцевых каменных выкладки, эпоха бронзы
археологии
В 5 км к западу от с.Талапты в 800 м к югу от фермы
1065
Группа курганов, эпоха бронзы
археологии
В 2 км к югу от села Мукры
1066
Два кургана, эпоха бронзы
археологии
На окраине села Мамбет
1067
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 6 км к юго-востоку от села Мамбет,в 4,2 км к юго-востоку от плотины, в 600 м к северо-востоку

1068
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылы, Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 5 км., платинадан оңтүстік-шығысқа қарай 3 км
1069
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылынан, оңтүстікке 200 м
1070
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 5,5 км., платинадан оңтүстік-шығыстан 3,7 км., фермадан солтүстік-шығысқа 400 м
1071
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылынан батысқа 400 м
1072
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 6,4 км., фермадан оңтүстік-шығысқа қарай 300 м., солтүстік-шығыстан 250 м
1073
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Талапты ауылынан 5 км. Мамбет ауылының оңтүстік-шығысында 6 км., фермадан оңтүстікке 500 м., ЛЭП-дан солтүстік-батысқа қарай 125 м
1074
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 25 км., платинадан оңтүстік-шығысқа қарай 8 км
1075
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Талапты ауылынан 4 км. солтүстік-батысқа қарай, фермадан солтүстікке 1,5 км.
1076
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,5 км.
1077
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 6,5 км., Талапты ауылынан солтүстік-батыстан 5,4 км., платинадан жоғары 4,5 км
1078
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Мамбет ауылынан 2,5 км., Талапты ауылынан солтүстік-батысқа қарай 8,4 км., өзен ағысының бойындағы платинадан жоғары 1,5 км
1079
Қорған, қола дәуірі
археологиялық
Мұқыры аулынан оңтүстікке 24,5 км., Алматы-Талдықорған трассасынан 100 м. батысқа қарай
1080
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көксу өзені жағасының оңтүстігіндегі фермадан солтүстік-шығысқа қарай 400 м., Көксу өзеніне Ащыбұлақ өзені құятын жерінен 1,5 км
Панфилов ауданы
1081
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1967 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алты үй ауылы
1082
Қазақстанның халық суретшісі А. Қастеевтің ескерткіші, 1980 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алты үй ауылы
1083
Ж. Жабаев бюсті, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақжазық ауылы
1084
Азамат соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1979 жыл
қала құрылысы және сәулет
Кіші Шыған ауылы
1085
Екі дүркін Социалистік Еңбек Ері Н. Н. Головацкийдің бюсті, 1987 жыл
қала құрылысы және сәулет
Молодежный кенті
1086
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қоңыр-Өлең ауылы
1087
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1965 жыл
қала құрылысы және сәулет
Пенжім ауылы
1088
Кеңес Одағының Батыры Кобиков Хамит Қожабергенұлының бюсті, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Сарыбел ауылы

1068
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 5 км к юго-востоку от села Мамбет, в 3 км к юго-востоку от плотины
1069
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 200 м к югу от села Мамбет
1070
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 5,5 км к юго-востоку от села Мамбет, в 3,7 км к юго-востоку
1071
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 400 м к западу от села Мамбет
1072
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 6,4 км к юго-востоку от села Мамбет, в 300 м к юго-востоку от фермы, в 250 к северо-востоку от ЛЭП
1073
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 5 км от с. Талапты, в 6 км к юго-востоку от села Мамбет в 500 м к югу от фермы, в 125 м к северо-западу
1074
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В 2,5 км юго-востоку село Мамбет, в 8 км к юго-востоку
1075
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В 4 км к северо-западу от села Талапты, в 1,5 км к северу от фермы, на берегу реки Коксу
1076
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В 1,5 км к юго-востоку от села Мамбет у плотины на берегу реки Коксу
1077
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 6,5 км к юго-востоку от села Мамбет, в 5,4 км к северо-западу от села Талапты, в 4,5 км
1078
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 2,5 км к юго-востоку от села Мамбет, в 8,4 км к северо-западу от с. Талапты, в 1,5 км выше
1079
Курган, эпоха бронзы
археологии
В 24,5 км к югу от села Мукры, в 100 м к западу от трассы Алматы - Талдыкорган
1080
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 400 м к северо-востоку от фермы на правом берегу реки Коксу, в 1,5 км от места впадения реки Ащи-Булак в реку Коксу
Панфиловский район
1081
Памятник воинам-землякам павшим в годы Великой Отечественной войне, 1967 год
градостроительства и архитектуры
село Алты уй
1082
Памятник народному художнику Казахстана А. Кастееву, 1980 год
градостроительства и архитектуры
село Алты уй
1083
Бюст Ж. Жабаева, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Акжазык
1084
Обелиск воинам, павшим в Гражданской войне, 1979 год
градостроительства и архитектуры
село Малый Чиган
1085
Бюст дважды Героя Социалистического Труда Н. Н. Головацкого, 1987 год
градостроительства и архитектуры
поселок Молодежный
1086
Обелиск воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Конур-Олен
1087
Памятник воинам-землякам павшим в годы Великой Отечественной войне, 1967 год
градостроительства и архитектуры
село Пенжим
1088
Бюст Героя Советского Союза Х. К. Кобикова, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Сарыбел

1089
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға орнатылған обелиск, 1968 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаркент қаласы
1090
Орыс шіркеуінің ғимараты, 1913-1915 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаркент қаласы
1091
Тәуелсіздік аллеясындағы Монумент, 2008 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаркент қаласы
1092
Бөлек батыр ескерткіші, 2002 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаркент қаласы
1093
"Ә. Қастеевтің көркемсурет галереясы", 2004 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаркент қаласы
1094
Ы. Алтынсарин бюсті, 1984 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаркент қаласы
1095
Д. Рақышев бюсті, 2001 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үшарал ауылы
1096
Кеңес Одағының Батыры Қожахмет Тышқанбаев бюсті, 1990 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үшарал ауылы
1097
Бағай батыр ескерткіші, 2003 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шежін ауылының солтүстігінде
1098
11 қорғаннан құралған тас және топырақтан қорымдалған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Бурхан ауылынан 4 км., Сарыбел ауылының жолында
1099
Қойтас бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Үлкен және Кіші Қойлытас аралығындағы таулы қыратта
1100
Құламалардың жеке құрылысы, қола дәуірі
археологиялық
Басқұншы ауылының аймағында
1101
Үлкен Қойтас бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Үлкен Қойтас шатқалы, Үлкен Қойтас шатқалынан солтүстік-батысқа қарай 4 км.
1102
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Үлкен Қойтас шатқалы, қойқорадан
500 м. оңтүстікке
1103
Өсек өзенінің алқабындағы бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Метеопосттан 3 км оңтүстікке қарай, Өсек өзенінің алқабында
1104
Тас қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Жаркент қаласы мен Талды ауылы арасында
1105
Топырақ үйіндісі мен тастан қорымдалған қорған топтарынан жасалған бейіт, қола
археологиялық
Жаркент қаласының шетінде, оңтүстікке қарай Талды ауылының жолында
1106
Кірпіштен қаланған Ақтам мазары, қола дәуірі
археологиялық
Хоргос ауылының жолында, Жаркент қаласының оңтүстігінде
1107
10 тас қорғаннан жасалған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көктал ауылынан солтүстікке қарай
1108
Тас қорғандар тобынан тұрғызылған Шорман бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Қоңырөлең ауылына жетпей 8 км, Көктал ауылының жолынан 1,3 км
1109
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған Шорман бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Қоңырөлең ауылына жетпей 7,5 км
1110
Тас қорғандар тобынан тұрғызылған Шорман бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Қоңырөлең ауылына жетпей 3,7 км, Көктал ауылының жолында
1111
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қоңырөлең ауылының солтүстік-шығыс шетінде
1112
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көктал ауылынан 36,2 км, Қоңырөлең ауылының жолында

1089
Обелиск павшим в годы Великой Отечественной войны, 1968 год
градостроительства и архитектуры
город Жаркент
1090
Здание русской церкви, 1913-1915 года
градостроительства и архитектуры
город Жаркент
1091
Монумент на аллее независимости, 2008 год
градостроительства и архитектуры
город Жаркент
1092
Бюст Болек батыра, 2002 год
градостроительства и архитектуры
город Жаркент
1093
Картинная галерея А. Кастеева, 2004 год
градостроительства и архитектуры
город Жаркент
1094
Бюст Ы. Алтынсарина, 1984 год
градостроительства и архитектуры
город Жаркент
1095
Бюст Д. Ракишева, 2001 год
градостроительства и архитектуры
село Ушарал
1096
Бюст Героя Советского Союза К. Тышканбаева, 1990 год
градостроительства и архитектуры
село Ушарал
1097
Памятник Багай батыра, 2003 год
градостроительства и архитектуры
На севере села Шежин
1098
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 4 км от с. Бурхан, по дороге в село Сарыбел
1099
Могильник Койтас, эпоха бронзы
археологии
На горный гряде между Большим и Малым Койтасом
1100
Развалины отдельного сооружения эпоха бронзы
археологии
На окраине села Баскунчи
1101
Могильник Большой Койтас, эпоха бронзы
археологии
В 4 км северо-западу урочище Большой Койтас
1102
Могильник, эпоха бронзы
археологии
Урочище Большой Койтас, в 500 м к югу
1103
Могильник в долине реки Усек, эпоха бронзы
археологии
Долине реки Усек в 3 км к югу от метеопоста
1104
Курганы каменные, эпоха бронзы
археологии
Между гордом Жаркент и с/о Талды (Лесновка)
1105
Могильник из группы курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В южной окраине города Жаркент по дороге в с/о Талды (Лесновку)
1106
Мазар кирпичный Актам, эпоха бронзы
археологии
Южнее города Жаркента по дороге в село Хоргос
1107
Могильник из 10 каменных курганов, эпоха бронзы
археологии
Севернее села Коктал
1108
Могильник Шорман из группы курганов каменных, эпоха бронзы
археологии
Не доезжая 8 км до села Коныролен, в 1,3 км от дороги из села Коктал
1109
Могильник Шорман из группы курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
Не доезжая 7,5 км до села Коныролен по дороге в село Коктал
1110
Могильник Шорман из группы каменных курганов, эпоха бронзы
археологии
3,7 км не доезжая села Коныролен по дороге в село Коктал
1111
Могильник, эпоха бронзы
археологии
На северо-восточном окраине села Коныролен
1112
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 36,2 км от села Коктал, по дороге в село Коныролен

1113
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған 13 қорғаннан жасалған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көктал ауылынан 27,7 км, Қоңырөлең ауылының жолы жағалауында
1114
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Көктал ауылынан 39,5 км, Қоңырөлең ауылының жолы жағалауында
1115
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көктал ауылынан 40 км, Қоңырөлең ауылының жолы жағалауында
1116
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көктал ауылынан 41,5 км, Қоңырөлең ауылының жолы жағалауында
1117
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көктал ауылынан 43,3 км, Қоңырөлең ауылының жолы жағалауында
1118
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көктал ауылынан 46,5 км, Қоңырөлең ауылының жолы жағалауында
1119
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған 14 қорғаннан тұрғызылған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көктал ауылынан 46,5км, Қоңырөлең ауылының жолы жағалауында
1120
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көктал ауылынан 47,5 км, Қоңырөлең ауылының жолы жағалауында
1121
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыр
археологиялық
Қоңырөлең ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 35 км
1122
Тастағы суреттер, ерте темір ғасыр
археологиялық
Қату тауларында
1123
Тас қорғандардан тұрғызылған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Дөленқор шатқалының оңтүстік-шығысқа қарай, Көктал өзенінің жағалауында
1124
Шорма бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Көктал ауылынан батысқа қарай 1,3 км
1125
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыр
археологиялық
Талды с/о-нен 35 км, Өсек өзенінің алқабында
1126
Тас және топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар тобынан жасалған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Талды с/о-нен 33 км, Өсек өзені көпірінің жанында
1127
Тас қорған, қола дәуірі
археологиялық
Талды с/о-нен 8 км, Талды ауылының жолында
1128
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыр
археологиялық
Талды с/о-нен 8 км, Талды ауылының жолында
1129
Кіші Өсек өзені алқабындағы бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Талды с/о-нен солтүстікке 23 км, Кіші Өсек өзенінің жағалауында
1130
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Талды (Лесновки) с/о-нен солтүстікке 12 км
1131
Өсек өзені алқабындағы бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Талды (Лесновки) с/о-нен солтүстікке 17 км
1132
Өсек өзені алқабындағы тастағы безендірулер мен бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Талды (Лесновки) с/о-нен солтүстікке 12 км
1133
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кіші Өсек өзенінің сол жақ жағалауында, Қойтас шатқалында

1113
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 27,7 км от села Коктал вдоль дороги в село Коныролен
1114
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 39,5 км от села Коктал вдоль дороги в село Коныролен
1115
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 40 км от села Коктал вдоль дороги в село Коныролен
1116
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 41,5 км села Коктал вдоль дороги в село Коныролен
1117
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 43,3 км от села Коктал вдоль дороги в село Коныролен
1118
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 45,6 км от села Коктал вдоль дороги в село Коныролен
1119
Курганы из 14 курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 46,5 км от села Коктал вдоль дороги в село Коныролен
1120
Курганы, эпоха бронзы
археологии
В 47,5 км от села Коктал вдоль дороги в село Коныролен
1121
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В 35 км к юго-востоку село Коныролен
1122
Рисунки на камне, ранний железный век
археологии
В горах Кату
1123
Курган из каменных курганов, эпоха бронзы
археологии
На берегу реки Коктал, юго-востоку урочище Доленкор
1124
Могильник Шорма, эпоха бронзы
археологии
В 1,3 км западнее села Коктал
1125
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В 35 км от с/о Талды, в долине реки Усек
1126
Могильник из группы курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 33 км от с/о Талды около моста через реки Усек
1127
Курган каменный, эпоха бронзы
археологии
В 8 км от с/о Талды по дороге в село Талды
1128
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В 8 км от с/о Талды по дороге в село Талды
1129
Могильник в долине р. Малый Усек, эпоха бронзы
археологии
В 23 км к северу от с/о Талды, на берегу реки Малый Усек, в 15 км к юго-западу от метеопоста
1130
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 12 км к северу от с/о Талды
1131
Могильник в долине реки Усек, эпоха бронзы
археологии
В 17 км севернее с/о Талды
1132
Наскальные изображения и могильник в долине р.Усек, эпоха бронзы
археологии
В 12 км к северу от с/о Талды
1133
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
На левом берегу реки Малый Усек, в урочище Койтас

1134
Тас тік бұрышты қаланулар, қола
археологиялық
Кіші Өсек өзенінің алқабында, мал айдайтын жолда
1135
Кіші Қойтас бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Кіші және Орта Өсектің қосылған жерінен батысқа қарай 60 км
1136
Кіші Қойтас ІІ тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Орта және Кіші Өсек өзенінен батысқа қарай 250 м
1137
Кіші Өсек өзені алқабындағы бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Орта және Кіші Өсек өзенінің қосылған жерінен солтүстік-батысқа қарай 150 м
1138
Үлкен Қойтас ІҮ бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Кіші Қойтас шатқалынан солтүстік-батысқа қарай 3,5 км
1139
Тастағы безендірулер, ерте темір ғасыр
археологиялық
Нартасты шатқалынан 5 км
1140
2 жақты қаланған, 11 қорғаннан тұратын тас пен топырақ үйінділерінен қорымдалған бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Бурхан ауылы жолындағы Талды ауылынан 1 км
1141
Тас пен топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар тобынан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Қойтас ауылы жолындағы Талды ауылынан 1 км
1142
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ұзынбұлақ өзенінің жағалауындағы Найзатапқан шатқалы
1143
Тас пен топырақ үйінділерінен қорымдалған 16 қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыбел ауылынан, Тышқан тауында
1144
10 тас қорғанды бейіт, қола дәуір
археологиялық
Сарыбел ауылының оңтүстік шеті
1145
10 қорғанды бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарыбел диірменінің жаны
1146
Тас қорғанды бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Садыр ауылы жолындағы Сеймалы ауылынан ары
1147
Тас қорған, қола дәуірі
археологиялық
Бурхан және мен Талды ауылындағы диірмендердің маңы
1148
Тас қорғанды бейіт, ерте қола дәуірі
археологиялық
Тұрпан ауылынан солтүстікке
1149
Нығайтылған қоныс, ежелгі қола дәуірі
археологиялық
Тентек өзенінің жағалауындағы Үшарал ауылынан шығысқа
1150
Тас пен топырақ үйінділерінен қорымдалған қорғандар тобынан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Үшарал ауылынан солтүстік-шығысқа
1151
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Шимұрын шатқалында
Райымбек ауданы
1152
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға орнатылған обелиск, 1966 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алғабас ауылы
1153
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға орнатылған обелиск, 1970 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алғабас ауылы
1154
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға орнатылған обелиск, 1980 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақтасты ауылы
1155
"Ереуіл төбе ерлері", ұлт-азаттық көтерілісі ерлерінің ескерткіші, шілде 1916 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ереуіл жері
1156
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1968 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қақпақ ауылы
1157
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1976 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қақпақ ауылы

1134
Выкладки каменные прямоугольные, эпоха бронзы
археологии
В долине реки Малый Усек
1135
Могильник Малый Койтас, эпоха бронзы
археологии
60 км западнее слияния рек Малый и Средний Усек
1136
Наскальные изображения Малый Койтас 11, ранний железный век
археологии
В 250 м западнее рек Малого и Среднего Усека
1137
Могильник в долине р. Малый Усек, эпоха бронзы
археологии
В 150 м к северо-западу от слияния рек Малого и Среднего Усека
1138
Могильник Большой Койтас ІҮ, эпоха бронзы
археологии
На высоко-горном плато в 3,5 км северо-западу урочища Малый Койтас
1139
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В 5 км от урочище Нартасты
1140
Могильник,эпоха бронзы
археологии
В 1 км от села Талды, по дороге в село Бурхан
1141
Могильник, эпоха бронзы
археологии
1 км от села Талды, по дороге в поселок Койтас
1142
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
в урочище Найзатапкан по берегам реки Узынбулак
1143
Могильник, эпоха бронзы
археологии
По дороге из села Сарыбель в горы Тышкан
1144
Могильник, эпоха бронзы
археологии
На южной окраине села Сарыбел
1145
Могильник из 10 курганов, эпоха бронзы
археологии
Около мельницы села Сарыбель
1146
Могильник из каменных курганов, эпоха бронзы
археологии
За село Сеймалы по дороге в село Садыр
1147
Курган каменный, эпоха бронзы
археологии
Около мельницы села Талды и села Бурхан
1148
Могильник из каменных курганов, эпоха бронзы
археологии
Севернее села Турпан
1149
Укрепленное поселение, эпоха бронзы
археологии
Восточнее села Учарал на берегу реки Тентек
1150
Могильник из группы курганов с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
На северо-восточном окраине села Учарал
1151
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В урочище Шиймурын
Райымбекский район
1152
Обелиск "Павшим воинам в Великой отечественной войне", 1966 год
градостроительства и архитектуры
село Алгабас
1153
Обелиск "Павшим воинам в Великой отечественной войне" 1970 год
градостроительства и архитектуры
село Алгабас
1154
Обелиск воинам, павшим в "Великой отечественной войне", 1980 год
градостроительства и архитектуры
село Актасты
1155
Памятник "Ереуил тобе ерлери", героям национально-освободительного восстания, Июль 1916 год
градостроительства и архитектуры
местность Ереуил
1156
Обелиск "Павшим воинам в Великой отечественной войне" 1968 год
градостроительства и архитектуры
село Какпак
1157
Обелиск "Павшим воинам в Великой отечественной войне", 1976 год
градостроительства и архитектуры
село Какпак

1158
Ж. Мәмбетұлының ескерткіші, 2006 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қақпақ ауылы
1159
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1977 жыл
қала құрылысы және сәулет
Текес ауылы
1160
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1963 жыл
қала құрылысы және сәулет
Нарынқол ауылы
1161
Басмаштармен күресте қаза болған шекарашы-жауынгерлердің жерленгер жері /С.Я.Кузьмин 1907-1932, Е.А.Петров 1908-1931 жж./, 1928-1932 жж.
қала құрылысы және сәулет
Нарынқол ауылы
1162
Б. Соқпақбаев ескерткіші, 1994 жыл
қала құрылысы және сәулет
Нарынқол ауылы
1163
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1966 жыл
қала құрылысы және сәулет
Сарыбастау ауылы
1164
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1973 жыл
қала құрылысы және сәулет
Сарыжаз ауылы
1165
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1973 жыл
қала құрылысы және сәулет
Сүмбе ауылы
1166
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1965 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қарасаз ауылы
1167
М. Мақатаев бюсті, 1991 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қарасаз ауылы
1168
"Ешкімде ұмытылмайды, ешнәрсе де ұмытылмайды" обелискісі, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қарқара ауылы
1169
"Отан үшін от кешкендердің даңқы мәңгі арта берсін" обелискісі, 1974 жыл
қала құрылысы және сәулет
Кеген ауылы
1170
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жалаңаш ауылы
1171
"Ешкімде ұмытылмайды, ешнәрсе де ұмытылмайды" обелискісі, 1974 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жылысай ауылы
1172
"1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер құрметіне" обелиск, 1973 жыл
қала құрылысы және сәулет
Кіші Жалаңаш ауылы
1173
"Ешкімде ұмтылмайды, ешнәрсе де ұмтылмайды" обелискісі, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ұзынбұлақ ауылы
1174
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлерге орнатылған обелиск,
1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шырғанақ ауылы
1175
Қорған N 6 ғасыр, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Ақтасты ауылынан батысқа 2 км., солтүстік жолдары
1176
Бейіт, біздің дәуірдің ІІ-ІҮ ғасырлары
археологиялық
Ақтасты ауылынан оңтүстікке қарай 3 км.
1177
Бейіт, біздің дәуірдің І - ІІІ ғасырлары
археологиялық
Ақтас ауылынан 1 км., Көксай қонысы
1178
Қорғандар N 7 (3 қорған), біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа қарай 3,6 км.
1179
Қорғандар N 8 (4 қорған), біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің V ғасыры
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,58 км.
1180
Қорғандар N 28, Бейіт біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің V ғасыры біздің дәуірге дейінгі
археологиялық

1158
Памятник Ж. Мамбетулы, 2006 год
градостроительства и архитектуры
село Какпак
1159
Обелиск "Павшим воинам в Великой отечественной войне", 1977 год
градостроительства и архитектуры
село Текес
1160
Обелиск "Павшим воинам в Великой отечественной войне", 1963 год
градостроительства и архитектуры
село Нарынкол
1161
Захоронение воинов-пограничников, погибших в борьбе с басмачами /С.Я. Кузьмин 1907-1932, Е.А. Петров 1908-1931 гг./, 1928-1932 гг.
градостроительства и архитектуры
село Нарынкол
1162
Памятник Б. Сокпакбаева, 1994 год
градостроительства и архитектуры
село Нарынкол
1163
Обелиск "Павшим воинам в Великой отечественной войне", 1966 год
градостроительства и архитектуры
село Сарыбастау
1164
Обелиск "Павшим воинам в Великой отечественной войне", 1973 год
градостроительства и архитектуры
село Сарыжаз
1165
Обелиск "Павшим воинам в Великой отечественной войне", 1973 год
градостроительства и архитектуры
село Сумбе
1166
Обелиск "Павшим воинам в Великой отечественной войне", 1965 год
градостроительства и архитектуры
село Карасаз
1167
Бюст М. Макатаева, 1991 год
градостроительства и архитектуры
село Карасаз
1168
Обелиск "Никто не забыт, ничто не забыто", 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Каркара
1169
Обелиск "Вечная слава героям павшим в боях за Родину", 1974 год
градостроительства и архитектуры
село Кеген
1170
Обелиск воинам, павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Жаланаш
1171
Обелиск "Никто не забыт, ничто не забыто", 1974 год
градостроительства и архитектуры
село Жылысай
1172
Обелиск "В память героям павшим в Великой отечественной войне 1941-1945 гг.", 1973 год
градостроительства и архитектуры
село Малый Жаланаш
1173
Обелиск "Никто не забыт, ничто не забыто", 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Узунбулак
1174
Обелиск "В память воинам павшим в Великой отечественной войне", 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Ширганак
1175
Курганы N 6 в, V век до нашей эры
археологии
В 2 км к западу от села Актасты
1176
Могильник, ІІ-ІҮ века нашей эры
археологии
В 3 км на южнее села Актасты
1177
Могильник, І - ІІІ века нашей эры
археологии
В 1 км на юго-востоке села Актас, в ущелье Коксай
1178
Курганы N 7 (3 кургана), V век до нашей эры
археологии
В 3,6 км к востоку от села Актасты
1179
Курганы N 8 (4 кургана), V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 3,58 км к востоку от села Актасты
1180
Курганы N 28 Могильник, V век до нашей эры- V век нашей эры
археологии

Ақтасты ауылынан шығысқа 2,72 км.
1181
Қорғандар N 29. 4 қорған, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр-біздің дәуірдің ІІ ғасыры
археологиялық
Ақбастау ауылынан шығысқа 2,8 км., оңтүстік жолдар
1182
Қорғандар, қоршау N 6, қола дәуірі және ежелгі темір дәуірі (біздің дәуірге дейінгі Х-ІV ғасырлар)
археологиялық
Ақтасты ауылы, солтүстік жолдар
1183
Бейіт N 6 а, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр- біздің дәуірдің V ғасыры
археологиялық
Ақтасты ауылынан батысқа қарай 2,5 км., солтүстік жолдар
1184
Қорғандар 6 б. біздің дәуірге дейінгі V-біздің дәуірдің V ғасыры
археологиялық
Ақтасты ауылынан батысқа қарай 2,1 км.
1185
Қорғандар N 3, біздің дәуірге дейінгі V–біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 3,8 км.
1186
Қорғандар N 5 (14 қорған және жалғыз шеңберлі құрбандық құрылысы, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Ақтас ауылынан шығыс-солтүстік-шығыс қарай 3,65 км., оңтүстік жолдар
1187
Жалғыз қорған N 22, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Солтүстік-шығыс-солтүстік Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығысқа қарай 2,9 км
1188
Қорғандар N 23, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығыс қарай 2,85 км.
1189
4 қорған, Қорғандар N 25, біздің дәуірге дейінгі V–біздің дәуірдің V ғасыры
археологиялық
Орманшының үйінен солтүстік шығысқа 6,4 км., Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығысқа қарай 3,2 км.
1190
8 қорғандар Қорғандар N 26, біздің дәуірге дейінгі. V ғасыр–біздің дәуірдің V ғасыры
археологиялық
Орманшының үйінен солтүстікке 0,5 км., Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығысқа қарай 3,3 км.
1191
4 қорған, Қорғандар N 27, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің V ғасыры
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығысқа қарай 2,7 км.
1192
Бейіт, 8 қорғаннан құралған, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр – біздің дәуірдің V ғасыры
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,7 км., оңтүстік жер беті жолдары
1193
5 қорған, Қорғандар N 30, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр- біздің дәуірдің V ғасыры
археологиялық
Ақтас ауылынан шығысқа 2,62 км
1194
15 қорғаннан бейіт N 31, V біздің дәуір - V ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,75 км
1195
8 қорғаннан Қорғандар N 32, V ғасыр, біздің дәуірге дейінгі -V ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,95 км, солтүстік жер бетінен
1196
Қорғандар 3, қоршаулар 2, V ғасыр, біздің дәуірге дейін – V ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,92 км
1197
Қоршау N 34, Vғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,9 км, солтүстік жер бетінен

В 2,72 км к востоку от села Актасты
1181
Курганы N 29, V век до нашей эры- ІІ век нашей эры
археологии
В 2,8 км к востоку от с.Актасты
1182
Курганы, ограда N 6, эпоха бронзы и ранный железный век (Х-ІV века до нашей эры)
археологии
село Актасты, севернее грунтовой дороги
1183
Могильник N 6 а, V век до нашей эры- V век нашей эры
археологии
В 2,3 км к западу от села Актасты, севернее грунтовой дороги
1184
Курганы 6 б. V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 2,1 км к западу от села Актасты
1185
Курганы N 3, V век до нашей эры- І век нашей эры
археологии
В 3,8 км к востоку-северо-востоку от села Актасты
1186
Курганы N 5 (14 кургана и одной кольцевой жертвенной выкладки), V век до нашей эры - І век нашей эры
археологии
В 3,65 км к востоку-северо-востоку от села Актасты
1187
Одиночный курган N 22, V век до нашей эры
археологии
В 2,9 км к востоку-северо-востоку от села Актасты к северо-востоку
1188
Курганы N 23, V век до нашей эры
археологии
В 2,85 км к востоку-северо-востоку от села Актасты
1189
Курганы N 25, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 3,2 км к востоку-северо-востоку от села Актасты в 0,4 км к с северо-востоку
1190
Курганы N 26, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 3,3 км к востоку-северо-востоку от села Актасты в 0,5 км
1191
Курганы N 27, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 2,7 км к востоку-северо-востоку от села Актасты
1192
Могильник, состоит из 8 курганов, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 2,7 км к востоку от села Актасты, к югу
1193
Курганы N 30, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 2,62 км к востоку от с. Актасты, к северу от грунтовой дороги
1194
Могильник N 31, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 2,75 км к востоку от с. Актасты, к северу
1195
Курганы N 32, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 2,95 км к востоку от села Актасты, к северу
1196
Курганы 3, ограда 2, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 2,92 км к востоку от села Актасты
1197
Ограда N 34, V век нашей эры
археологии
В 2,9 км к востоку от села Актасты, к северу от грунтовой дороги

1198
Қорғандар N 35, V ғ.б.э.д..-V ғ.б.э.
археологиялық
Ақтасты ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 1,5 км
1199
Бейіт, ІІ-ІҮ ғасырлар, біздің дәуір
археологиялық
Ақтас ауылынан оңтүстікке 1,5 км
1200
Бейіт, ІІІ-Ү ғасырлар, біздің дәуір
археологиялық
Ақтас ауылынан оңтүстікке 1,5 км
1201
Қорғандар N 36, V ғасыр, біздің дәуірге дейін-V ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтас ауылынан оңтүстік-шығысқа 2 км, Құрайлы өзенінің оң жақ жағалауында бір атаулы қоныс
1202
Ақтас петрогллифтері (плита ІІ), ІІ-ІҮ ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтас ауылынан оңтүстікке 2 км, Құрайлы қонысы, оң жақ беткей
1203
Ақтас петроглифтері (плита ІІІ), ІІ-ІҮ ғасырлар біздің дәуір
археологиялық
Ақтас ауылынан оңтүстікке 2,5 км, Құрайлы қонысы
1204
Ақтас петроглифтері (плита ІҮ), ІІ-ІҮ ғасырлар, біздің дәуір
археологиялық
Ақтас ауылынан оңтүстікке 3 км, Құрайлы қонысы
1205
Ақтас мекені І, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ақтас ауылынан Құрайлы қоныс тереңдігі 3 км
1206
Ақтас мекені І І, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Көксай қонысынан шыға берісі, Ақтас ауылынан оңтүстік-шығысқа 2 км
1207
Ақтас І бейіті, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Көксай қонысынан шыға берісі, Ақтас ауылынан оңтүстік-шығысқа 25 км
1208
Аспанқора бейіті, І-ІІІ ғасырлар
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 0,7 км
1209
Қорғандар, ІІІ-Ү ғасырлар, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан оңтүстік-шығысқа 4 км
1210
32 қорғандар және 5 қоршау Қорған N 37, V ғасыр, біздің дәуірге дейін-V ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 4,9 км
1211
10 қорғандар Бейіт N 38, V ғасыр, біздің дәуірге дейін-V ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан оңтүстік-шығыстан 1,3 км
1212
Қорғандар N 39, 4 қорғандар, V ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Ақтасты ауылынан оңтүстік-шығысқа 1,28 км
1213
Жалғыз қорған N 22, V ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығысқа 2,9 км
1214
Қорғандар N 23, V ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Қой қорасынан солтүстік-шығыстан Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығыс 2,85 км
1215
Бейіт N 24, 15 қорғаннан құралған, V ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Қой қорасынан солтүстікке Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығыс 2,7 км
1216
Актас бейіті ІҮ, ІІ-ІҮ ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Ақтас ауылынан оңтүстікке 3,5 км, Құрайлы қонысы, сол жақ жағалауындағы бір атаулы өзен
1217
Құрайлы бейіті ІҮ, ІІІ-V ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Құрайлы өзенінің оң жақ жағалауындағы Ақтас ауылынан оңтүстік-шығыс 1,5 км
1218
Ақтас ІІІ бейіті, ІІ-ІV ғасырлар, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан оңтүстікке 2 км

1198
Курганы N 35, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 1,5 км к северо-востоку от с. Актасты
1199
Могильник, ІІ-ІY века нашей эры
археологии
В 1,5 км южнее с. Актас
1200
Могильник, ІІІ-Y века нашей эры
археологии
В 1,5 км южнее с. Актас
1201
Курганы N 36, V век до нашей эры-V века нашей эры
археологии
В 2 км к юго-востоку с. Актас, на правом берегу р. Курайлы
1202
Петроглифы Актас (плита ІІ), ІІ-ІY века нашей эры
археологии
В 2 км южнее с. Актас, в ущелье Курайлы
1203
Петроглифы Актас (плита ІІІ), ІІ-ІY века нашей эры
археологии
В 2,5 км южнее с. Актас, в ущелье Курайлы
1204
Петроглифы Актас (плита ІY), ІІ-ІY века нашей эры
археологии
В 3 км южнее с. Актас, в ущелье Курайлы
1205
Поселение Актас І, эпоха раннего железа
археологии
В 3 км вглубь ущелья Курайлы с. Актасты
1206
Поселение Актас ІІ, эпоха раннего железа
археологии
В 2 км на юго-востоке от села Актас у входа в ущелье Коксай
1207
Могильник Актас І, эпоха раннего железа
археологии
В 25 км на юго-востоке от села Актасты у входа в ущелье Коксай
1208
Могильник Аспанкора, І-ІІІ века
археологии
В 0,7 восточнее от села Актасты
1209
Могильник, ІІІ-Y века нашей эры
археологии
В 4 км к юго-востоку села Актас, на правом берегу р. Курайлы
1210
Могильник N 37, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 4,9 км к востоку от села Актасты
1211
Могильник N 38, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
В 1,3 км к юго-востоку от села Актасты
1212
Курганы, V век до нашей эры
археологии
В 1,28 км к юго-востоку от села Актасты
1213
Одиночный курган N 22, V век до нашей эры
археологии
В 2,9 км к северо-востоку от села Актасты
1214
Курганы N 23, V век до нашей эры
археологии
В 2,85 км к востоку-северо-востоку от села Актасты к северо-востоку
1215
Могильник N 24, V век до нашей эры
археологии
В 2,7 км к вотоку-северо-востоку от с. Актасты к северу
1216
Могильник Актас ІY, ІІ-ІY века нашей эры
археологии
В 3,5 км южнее с. Актас, в ущелье Курайлы
1217
Могильник Курайлы ІY, ІІІ-V века нашей эры
археологии
В 1,5 км к юго-востоку с. Актас на правом берегу р. Курайлы
1218
Могильник Актас ІІІ, ІІ-ІV века нашей эры
археологии
В 2 км южнее села Актасты

1219
8 қорған Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ақтасты ауылынан оңтүстікке 700 м
1220
Жалғыз қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ақтасты ауылынан оңтүстікке 8 км
1221
Қоршау
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,62 км
1222
27 қорған "Ақсай бейіті", ІІІ ғасыр, біздің дәуірге дейін –ІІІ ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ават ауылынан жолдын екі жағында, Ақсай ауылынан 6,7 км
1223
Бейіт, қола дәуірі, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ақсай ауылынан оңтүстікке 2,7 км
1224
Бейіт, 25 қорғаннан құралған, қола дәуірі, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ақсай ауылынан оңтүстікке 6 км
1225
Қорғандар, 7 бейіттен құралған, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін-І ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығыс 3,5 км зираттан солтүстік-шығысқа
1226
Бейіт, 9 қорғаннан құралған Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін – Ү ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,1 км
1227
Бейіт, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін – І ғасыр біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,2 км
1228
Қорған және қаланулар, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін, қоршау Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,38 км
1229
Шеңберлі, тікбұрышты қаланулар, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін – Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,4 км
1230
Бейіт, 25 қорғаннан құралған, 2 тікбұрышты қоршау және 2 шеңберлі қаланулар, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін – Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығыс 65,5 км
1231
Қорғандар, 5 қорғаннан құралған, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін - І ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығыс 2,65 км
1232
Қорғандар, 3 қорғаннан құралған Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін – І ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығыс 2,7 км
1233
Қорған, Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Шабан үйінен солтүстік-шығыс Ақтасты ауылынан шығысқа 2,7 км
1234
Бейіт, 2 қорғаннан және қоршаудан құралған Ү ғасыр, біздің дәуір-Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығыс 2,7 км
1235
Бейіт, 4 қорғаннан құралған Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін – Ү ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 2,7 км, жол бетінің оңтүстікке қарай
1236
Бейіт, 2 қорған, 3 қалау және 4 қорған, 1 шеңберлі қалаудан құралған, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін – І ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығысқа 3,58 км
1237
Бейіт, 4 қорған және тікбұрышты қоршаудан құралған, Үғасыр, біздің дәуірге дейін – І ғасыр, біздің дәуір
археологиялық
Ақтасты ауылынан батысқа 2,5 км, қоршалынған жолдан солтүстікке қарай

1219
Могильник, 8 курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 700 м южнее с. Актасты
1220
Одиночный курган, эпоха раннего железа
археологии
В 8 км к югу от с. Актасты
1221
Ограда
В 3,62 км к востоку от с. Актасты
1222
Могильник "Аксай", ІІІ века до нашей эры-ІІІ века нашей эры
археологии
6,7 км от с. Аксай по обе стороны дороги через с. Ават
1223
Могильник, эпоха бронзы, эпоха раннего железа
археологии
В 2,7 км к югу от с. Аксай
1224
Могильник, эпоха бронзы, эпоха раннего железа
археологии
В 6 км к южнее от с. Аксай
1225
Курганы, состоит из 7 надмогильных сооружений, Y век до нашей эры-І век нашей эры
археологии
В 3,5 км к востоку северо-востоку от с. Актасты, к северо-востоку от кладбища
1226
Могильник, состоит из 9 курганов, Y век до нашей эры-Y век нашей эры
археологии
В 3,1 км к востоку от с. Актасты, к северу от грунтовой дороги
1227
Могильник, Y век до нашей эры-І век нашей эры
археологии
В 3,2 км к востоку от с. Актасты, по обе стороны грунтовой дороги
1228
Курган и выкладка, Y век до нашей эры, ограда Y век нашей эры
археологии
В 3,38 км к востоку от с. Актасты
1229
Кольцевая и прямоугольная выкладки, Y век до нашей эры–Y век нашей эры
археологии
В 3,4 км к востоку от с. Актасты
1230
Могильник, Y век до нашей эры-Y век нашей эры
археологии
В 65,5 км к востоку-юго-востоку от села Актасты
1231
Курганы, состоит из 5 курганов, Y век до нашей эры-І век нашей эры
археологии
В 2,65 км к востоку-северо-востоку от села Актасты
1232
Курганы, состоит из 3 курганов, Y век до нашей эры-І век нашей эры
археологии
В 2,7 км к востоку-северо-востоку от села Актасты
1233
Курган, Y век нашей эры
археологии
В 2,7 км к востоку от села Актасты к северо востоку
1234
Могильник, состоит из 2 курганов и оград, Y век до нашей эры-Y век нашей эры
археологии
В 2,7 км к востоку северо-востоку от села Актасты
1235
Могильник, состоит из 4 курганов, Y век до нашей эры-Y век нашей эры
археологии
В 2,7 км к востоку от села Актасты, к югу от грунтовой дороги
1236
Могильник, Y век до нашей эры-І век нашей эры
археологии
В 3,58 км к востоку от села Актасты
1237
Могильник, Y век до нашей эры-І век нашей эры
археологии
В 2,5 км к западу от села Актасты

1238
Бейіт, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығыс 2,5 км
1239
Бейіт, 2 қорғанан құралған, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Ақтасты ауылынан шығыс-солтүстік-шығысқа қарай 2,6 км
1240
Бейіт, 5 қорғаннан құралған, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Ақтасты ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,31 км
1241
Бейіт, 2 қорғаннан құралған, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Ақтасты ауылынан батысқа қарай 2 км, жол бетінен солтүстікке қарай
1242
Бейіт, Ү ғасыр, біздің дәуірге дейін
археологиялық
Ақтасты ауылының оңтүстігіне 4 км
1243
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Алматы-Нарынқол жолының 195 км-нен батысқа 2 км
1244
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ақсай ауылынан оңтүстікке 3 км
1245
9 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыр
археологиялық
Ақсай ауылынан оңтүстікке 2,5 км
1246
12 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыр
археологиялық
Ақсай ауылынан оңтүстікке 2,5 км, Бұрғансай өзенінің сол жағалауы
1247
Бірнеше қорғаннан тұратын бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Ақсай ауылынан шығысқа 3,5 км
1248
42 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыр
археологиялық
Ақбейік ауылынан 0,9 км, Сарыжаз ауылы жолының оң жағы
1249
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Бұрынғы Жуантөбе ауылына жетпей 2,6 км, Қават ауылынан шығатын жолдың сол жағы
1250
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Жуантөбе аумағында
1251
Бейіт және мекен, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Тасашы (ҚазССР-ң 50 жылдығы) ауылынан оңтүстікке 1,5 км
1252
Қорғандар N 92, біздің дәуірге дейін Vғасыр
археологиялық
Қарқара ауылынан 3,5 км, Кеген-Түп жолынан шығысқа 180 км (Қырғыз аумағы)
1253
3 үлкен және І шағын қорғандардан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қарқара өзенінің сол жағалауында, өзеннен батысқа 1 км, тау тізбегінен 1,5 км, Кеген-Түп жолынан оңтүстікке 2 км
1254
14 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыр
археологиялық
Қарқара өзенінің сол жағалауында, Қарқара ауылы Жарсай бөлімінің N 1 суармалы тұрағынан батысқа 1 км
1255
Қорғандар N 90, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археологиялық
Қарқара ауылының 3-ші фермасынан оңтүстікке 500 м, базадан шығысқа 400 м
1256
Қорғандар N 91, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археологиялық
Қарақара фермасынан шығысқа 3 км, Кеген солтүстік-шығысқа 4,5 км
1257
Қорғандар N 93, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археологиялық
Қарқара ауылының сүт фермасынан оңтүстік-батысқа 1,5 км, ауыл арасы жолынан 25 м
1258
Бейіт N 50, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археологиялық
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа 2,3 км
1259
2 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейін. V ғасыр
археологиялық
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-батысқа 3 км

1238
Могильник, Y век до нашей эры
археологии
В 2,5 км к востоку-северу от с. Актасты, к северо-востоку
1239
Могильник, состоит из 2 курганов, Y век до нашей эры
археологии
В 2,6 км к востоку-северо-востоку от села Актасты
1240
Могильник, состоит из 5 курганов, Y век до нашей эры
археологии
В 1,31 км к юго-востоку от села Актасты
1241
Могильник, состоит из 2 курганов, Y век до нашей эры
археологии
В 2 км к западу от села Актасты
1242
Могильник, Y век до нашей эры
археологии
В 4 км южнее села Актасты
1243
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 2 км к западу от 195 км трассы Алматы-Нарынкол
1244
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 3км к югу от села Аксай, на трассе правого берега р. Бургенсай
1245
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 2,5 км к югу от с. Аксай
1246
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 2,5 км к югу от с. Аксай
1247
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 3,5 км к востоку от с. Аксай
1248
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
0,9 км от с. Акбеик, по правую сторону дороги в с. Сарыжаз
1249
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
Не доезжая 2,6 км до бывшего с. Жуантобе
1250
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
На территории с. Жуантобе
1251
Могильник и поселение, эпоха раннего железа
археологии
В 1,5 км к югу от опытного хозяйства с. Тасашы
1252
Курганы N 92, V век до нашей эры
археологии
В 3,5 км на юго-западе от с. Каркара, в 180 м на восток с. Кеген
1253
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
На левом берегу р. Каркара, в 1 км к западу от реки, в 1,5 км
1254
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
На левом берегу р. Каркара, в 1 км к западу от полевого стана N 1 Джарсайского отделения села "Каркаринский"
1255
Курганы N 90, V век до н.э.
археологии
500 м на юг от 3-ей фермы с. Каркара, 400 м на восток от базы
1256
Курганы N 91, V век до нашей эры
археологии
3 км на восток от фермы Каркаринской, 4,5 км северо-востоку с. Кеген
1257
Курганы N 93, V век до нашей эры
археологии
В 1,5 км на юго-запад от молочной фермы с. Каркара, в 25 м от проселочной дороги
1258
Могильник N 50, V век до нашей эры
археологии
Урочище Кулыктау, в 2,3 км к юго-востоку от с. Узун-Булак
1259
Могильник, состоит из 2 курганов, V век до нашей эры
археологии
Урочище Кулыктау, в 3 км к юго-востоку от с. Узун-Булак

1260
4 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археологиялық
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығсқа 2 км
1261
3 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археологиялық
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстікке 2,7 км, жер асты жолында
1262
2 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археологиялық
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 3,2 км
1263
2 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археологиялық
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 3,5 км, жер асты жолында
1264
Бейіт
археологиялық
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 3,7 км
1265
14 қорғанды бейіт
археологиялық
Қарқара өзенінің сол жағында, Жарсай бөлімінің суармалы тұрағынан батысқа 1 км
1266
27 Қорғандар Бейіт N 82, біздің дәуірге дейін V ғасыр-біздің дәуір V ғасыр
археологиялық
Көлсай шатқалы, Көлсай өзені жағасындағы Көлсай көлі алдындағы бөгеттен солтүстікке 1,5 км
1267
27 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейін V-біздің дәуір V ғасыр
археологиялық
Көлсай шатқалы, орманшы үйінен батысқа 100 м
1268
15 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейін V-біздің дәуір V ғасыр
археологиялық
Көлсай шатқалы, Көлсай орман шаруашылығынан оңтүстікке 1,5 км
1269
5 қорғанды бейіт
археологиялық
Көлсай шатқалы, Көлсай орман шаруашы лығынан оңтүстікке 1 км
1270
14 қорғаннан және 6 қоршаулдан тұратын бейіт, біздің дәуірге дейін V ғасыр-біздің дәуір V ғасыр
археологиялық
Көлсай орман шаруа шылығынан батысқа 1,5 км
1271
3 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейін V ғасыр-біздің дәуір V ғасыр
археологиялық
Көлсай орман шаруашы лығынан батысқа 2,5 км
1272
Паспорт N 173 Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Тасашы ауылынан батысқа 200 м (КазССР-ң 50 жылдығы)
1273
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Кеген ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 7,5 км (Темірлік ауылына таяу)
1274
Жеке қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Кеген ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 2 км
1275
Мазарлар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Кеген ауылынан солтүс тікке 27, Шонжы ауылына баратын жолдың екі жағы
1276
21 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ақсай ауылынан 7 км, Кеген ауылына баратын жолдың екі жағы
1277
27 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ақсай ауылынан 6,7 км, Кеген ауылына баратын жолдың екі жағы
1278
25 қорғанды бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ақсай ауылынан 6 км, бұрынғы Қават арқылы өтетін Кеген ауылына баратын жолдың екі жағында
1279
Қорған, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ақсай ауылынан 4,4 км, Кеген ауылы жолында
1280
31 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық

1260
Могильник, состоит из 4 курганов, V век до нашей эры
археологии
Урочище Кулыктау, в 2 км к юго-востоку от с. Узун-Булак
1261
Могильник, состоит из 3 курганов, V век до нашей эры
археологии
Урочище Кулыктау, в 2,7 км к югу от с. Узун-Булак
1262
Могильник, состоит из 2 курганов, V век до нашей эры
археологии
Урочище Кулыктау, в 3,2 км к юго-востоку от с. Узун-Булак
1263
Могильник, состоит из 2 курганов, V век до нашей эры
археологии
Урочище Кулыктау, в 3,5 км к юго-востоку от с. Узун-Булак
1264
Могильник
археологии
В 3,7 км юго-востоку с. Узун булак
1265
Могильник состоит из 14 курганов
археологии
На левом берегу р. Каркара, в 1 км к западу от полевого стана Джарсайского отделения
1266
Могильник N 82, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
Ущелье Кольсай, в 1,5 км на север р. Кольсай
1267
Могильник, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
Ущелье Кольсай, в 100 метрах к западу
1268
Могильник, состоит из 15 курганов, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
Ущелье Кольсай, в 1,5 км к югу от Кольсайского лесничества, на трассе правого берега р. Кольсай
1269
Могильник, состоит из 5 курганов
археологии
Ущелье Кольсай, в 1 км на юг от Кольсайского лесничества
1270
Могильник, состоит из 14 курганов и 6 оград, V век до нашей эры-V век нашей эры
археологии
1,5 км на запад от Кольсайского лесничества
1271
Могильник, состоит из 3 курганов, V век до нашей эры
археологии
2,5 км на запад от Кольсайского лесничества
1272
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 200 м к западу от с. Тасашы
1273
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 7,5 км к северо-востоку от с. Кеген
1274
Одиночный курган, эпоха раннего железа
археологии
В 2 км к юго-востоку от с. Кеген
1275
Мазары, эпоха раннего железа
археологии
В 27 км к северу от с. Кегень по обе стороны дороги в с. Чунджа
1276
Могильник, из 21 кургана, эпоха раннего железа
археологии
В 7 км от с. Аксай в с. Кеген
1277
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 6,7 км от с. Аксай по обе стороны дороги в с. Кеген
1278
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 6 км от с. Аксай по обе стороны дороги в с. Кегень
1279
Курган, эпоха раннего железа
археологии
В 4,4 км от с. Аксай по дороге в с. Кегень
1280
Могильник, из 31 кургана, эпоха раннего железа
археологии

Ақсай ауылынан 2,8 км
1281
26 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ақсай ауылынан 1,7 км
1282
28 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Ақсай ауылының солтүстік шеті
1283
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қақпақ ауылынан 0,6 км, Нарынқол ауылы жолының сол жағы
1284
10 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қақпақ ауылынан 15,5 км, Сарыжаз ауылы жолының оң жағы
1285
Тас қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қақпақ ауылынан 17 км, Сарыжаз ауылы жолының оң жағы
1286
42 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қақпақ ауылынан 24 км, Сарыжаз ауылы жолының екі жағы
1287
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қақпақ ауылынан 25 км, Сарыжаз ауылы жолының екі жағы
1288
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Кеген ауылынан 12,5 км, Ақбейік ауылы жолының сол жақ беті
1289
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Кеген ауылынан 17,5 км, Ақбейік ауылы жолының сол жақ беті
1290
Қираған ғимараттар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Кеген ауылынан 7 км, Кеген мен Қарқара ауылы жолдары бойында
1291
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Кеген ауылынан 2,3 км, Шонжы ауылы жолының оң жағы
1292
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Кеген ауылынан 3,4 км, Шонжы ауылы жолының сол жағы
1293
Қорғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Кеген ауылынан 3,3 км, Шонжы ауылы жолынан 2,5 км
1294
24 қорғанды бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кеген ауылынан 2,5 км, Шонжы ауылы жолынан оңға 0,5 км
1295
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кеген өзенінің оң жағалауында, Кеген Арасаны төңірегінде
1296
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кеген ауылынан шығысқа 12 км
1297
26 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кеген ауылы аумағында
1298
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қарқара ауылына баратын жолдағы Кеген ауылынан 1 км, Кеген өзенінен 1,5 км
1299
13 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қарқара ауылына баратын жолдағы Кеген ауылынан 4 км
1300
Тас қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қарқара ауылына баратын жолдағы Кеген ауылынан 5 км
1301
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кеген ауылынан 5,9 км, бұрынғы Ақбейік
1302
9 қорған, Қават бейіті, біздің дәуірге дейін ІІІ ғасыр-біздің дәуір ІІІ ғасыр
археологиялық
Қават ауылының солтүстігінде
1303
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Бұрынғы Қават ауылының олтүстігінде
1304
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Бұрынғы Қават ауылының оңтүстігінде
1305
3 қорған. Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кеген ауылынан солтүстік-шығыс 5,5 км

В 2,8 км от с. Аксай
1281
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 1,7 км от с. Аксай
1282
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
На северной окраине с. Аксай
1283
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
0,6 км от с. Какпак, по левую сторону дороги в с. Нарынкол
1284
Могильник, из 10 курганов, эпоха раннего железа
археологии
15,5 км от с. Какпак по правую сторону дороги в с. Сарыжаз
1285
Курганы каменные, эпоха раннего железа
археологии
17 км от с. Какпак по правую сторону дороги в с. Сарыжаз
1286
Могильник, из 42 курганов, эпоха раннего железа
археологии
24 км от с. Какпак по обе стороны дороги в с. Сарыжаз
1287
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
25 км от с. Какпак по обе стороны дороги в с. Сарыжаз
1288
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 12,5 км от с. Кеген по левую стороны дороги в с. Акбеик
1289
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 17,5 км от с. Кеген по левую сторону дороги в с. Акбеик
1290
Развалины сооружения, эпоха раннего железа
археологии
В 7 км от Кеген, по дороге в с. Каркара
1291
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
В 2,3 км от с. Кеген по правую сторону дороги в с. Чунджа
1292
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
3,4 км от с. Кеген, по левую сторону дороги в с. Чунджа
1293
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
3,3 км от с. Кеген, в 2,5 км от дороги в с. Чунджа
1294
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
2,5 км от с. Кеген, в 0,5 км вправо от дороги в с. Чунджа
1295
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
На правом берегу р. Кеген, в окрестностях Кегенского Арасана
1296
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 12 км к востоку от с. Кеген
1297
Могильник, из 26 курганов, эпоха раннего железа
археологии
На территории с. Кеген
1298
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
1 км от с. Кеген по дороге в с. Каркару в 1,5 км от правого берега р. Кеген
1299
Могильник, из 13 курганов, эпоха раннего железа
археологии
4 км от с. Кеген по дороге в с. Каркару
1300
Курган каменный, эпоха раннего железа
археологии
5 км от с. Кеген по дороге в с. Каркару
1301
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
5,9 км от с. Кеген по правую сторону дороги в бывшее с. Акбеик
1302
Могильник Кават, ІІІ век до нашей эры-ІІІ век нашей эры
археологии
На северной окраине с. Кават
1303
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
На северной стороне бывшего с. Кават
1304
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
На южной окраине бывшего с. Кават
1305
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 5,5 км северо-востоку от с. Кеген

1306
N 71 Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кеген ауылының оңтүстігі
1307
Жалғыз қорған, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кеген ауылынан батысқа 25 м
1308
Тас стелласы, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кеген ауылынан шығысқа 7 км
1309
Мыс өнімі, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кеген ауылынан солтүстік-шығыс 20 км, Темірлік өзенінің жоғарғы жағында
1310
Мыс өнімі, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кеген ауылынан солтүстік-шығыс 16 км, Кеңбұлақ және Тұйықсу өзендерінің жоғарысында
1311
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кеген ауылынан солтүстік-шығыс 12 км, Кеңбұлақ және
1312
4 қорғанды бейіт, ежелгі темір дәуірі, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археологиялық
Құлықтау шатқалы, Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығыс 3,7 км
1313
Қорғандар N 86, біздің дәуірге дейін V ғасыр-біздің дәуір І ғасыр
археологиялық
Мыңжылқы, Қарқара ауылынан солтүстік-батыс 2 км
1314
3 қорғанды бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Мыңжылқы ауылынан батысқа 3,5 км
1315
Қорғандар N 87, біздің дәуірге дейін V ғасыр-біздің дәуір І ғасыр
археологиялық
Мыңжылқы, Қарқара ауылы жүк фермасынан солтүстік-шығыс 3 км
1316
Қорғандар N 89, біздің дәуірге дейін V ғасыр- біздің дәуірге дейін І ғасыр
археологиялық
Мыңжылқы ауылынан батысқа 1 км, 3-ші фермадан шығатын жолдан батысқа 23 м к
1317
Қорғандар N 94, біздің дәуірге дейін V ғасыр-біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Мыңжылқы ауылының сүт кешенінен оңтүстік-шығыс 350м, жолдан шығысқа 60 м
1318
Қорғандар N 85, біздің дәуірге дейін V ғ.-біздің дәуірдің І ғасыр
археологиялық
Мыңжылқы ауылынан батысқа 1,5 км, Қарқара ауылынан 24 км
1319
5 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейін V ғасыр-біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Мыңжылқы ауылынан батысқа 5 км, Қарқара ауылынан 3-ші фермаға барытын жолдан батысқа 24 км
1320
Қорғандар, біздің дәуірге дейін V ғасыр-біздің дәуірдің І ғасыр
археологиялық
Нарынқол ауылынан 4 км, Талдыбұлақ ауылы жолының екі жағы
1321
Қорғандар, біздің дәуірге дейін V ғасыр-біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Нарынқол ауылынан 6 км, Талдыбұлақ ауылы жолының оң жағы
1322
38 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейін V ғасыр
археологиялық
Нарынқол ауылына 3 км жетпей, Текес ауылы жолының оң жағы
1323
Қорғандар, біздің дәуірге дейін V ғасыр-біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Нарынқол ауылынан батысқа 2 км
1324
Қорғандар, біздің дәуірге дейін V ғасыр-біздің дәуірдің І ғасыры
археологиялық
Нарынқол ауылынан 1 км, Талдыбұлақ ауылы жолынан 0,5 км
1325
Бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Түменбай (окябрьский) мекенінен шығысқа қарай 2 км
1326
Тастағы безендірулер, ерте темір дәуірі
археологиялық

1306
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
Южная окраина с. Кеген
1307
Одиночный курган, эпоха раннего железа
археологии
В 25 м на запад от с. Кеген
1308
Каменная стелла, тюркское время
археологии
В 7 км к востоку от с. Кеген
1309
Выработки на медь, эпоха раннего железа
археологии
В 20 км к северо-востоку от с. Кеген в верховьях р. Темирлик
1310
Выработки на медь, эпоха раннего железа
археологии
В 16 км к северо-востоку от с. Кеген в верховьях р. Кенбулак и Туюксу
1311
Изображения наскальные, эпоха раннего железа
археологии
В 12 км к северо-востоку от с. Кеген в верховьях р. Кенбулак и Туюксу
1312
Могильник, состоит из 4 курганов, V век до нашей эры
археологии
Урочище Кулыктау 3,7 км к юго-востоку от с. Узунбулак
1313
Курганы N 86, V век до нашей эры-І век нашей эры
археологии
2 км на северо-запад от с. Минжылкы и с. Каркара
1314
Могильник, состоит из 3 курганов, эпоха раннего железа
археологии
3,5 км западнее с. Минжылкы
1315
Курганы N 87, V век до нашей эры -І век нашей эры
археологии
3 км на северо-запад от с. Минжылкы и Каркара
1316
Курганы N 89, V век до нашей эры-І век нашей эры
археологии
1 км на запад от с. Минжилкы, в 23 м к западу от дороги идущей от 3-ей фермы
1317
Курганы N 94, V век до нашей эры-І век нашей эры
археологии
В 350 м юго-востоку с. Минжылкы, в 60 м к востоку от дороги
1318
Курганы N 85, V век до нашей эры-І век нашей эры
археологии
В 1,5 км к западу от с. Минжылкы 24 км к западу в село Каркаринский
1319
Могильник, состоит из 5 курганов, V до нашей эры-Y век нашей эры
археологии
В 5 км к западу от с. Минжылкы 24 км к западу в село Каркаринский
1320
Курган, V век до нашей эры
археологии
В 4 км от с. Нарынкол, по обе стороны дороги в с. Талдыбулак
1321
Курган, V век до нашей эры
археологии
В 6 км от с. Нарынкол, по правую сторону в с. Талдыбулак
1322
Могильник, из 38 курганов, V век до нашей эры
археологии
Не доезжая 3 км до села Нарынкол по правую сторону дороги из села Текес
1323
Курган, V век до нашей эры
археологии
В 2 км к западу от села Нарынкол
1324
Курган, V век до нашей эры
археологии
В 1 км от с. Нарынкол, 0,5 км слева от дороги в с. Талдыбулак
1325
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 2 км к востоку От поселка Туменбай
1326
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археологии

Болтады тауының биіктігінде 2286 км теңіздің үстінде Октябрь ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 7 км
1327
Жерлеу жарақтары, ерте темір дәуірі
археологиялық
Түлкібұлақ өзенінің, Шелек өзеніне құйылып қосылған жерде
1328
Бейіт, 45 қорған, ерте темір дәуірі
археологиялық
Сарыжаз ауылының сол жақ бетінде, Тектес ауылына жетпей 2 км
1329
Қорғандар, ерте темір дәуірі
археологиялық
Текес ауылының солтүстік маңайында
1330
Тастағы безендірулер, ерте темір дәуірі
археологиялық
Торайғыр қонысындағы Шелек өзенінің оң жақ жағалауының сол жақ қиылысы
1331
Бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Тоғызбұлақ ауылынан солтүстікке қарай 3 км
1332
Бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Тоғызбұлақ ауылынан шығысқа қарай 600 м
1333
Бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Тоғызбұлақ ауылынан оңтүстікке қарай 1 км
1334
Бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Тоғызбұлақ ауылынан шығысқа қарай 1,5 км
1335
Бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Тоғызбұлақ ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 1,3 км
1336
30 қорған, Бейіт ерте темір дәуірі
археологиялық
Тоғызбұлақ ауылының солтүстік маңайы
1337
Мыс және қорғасын өндірулері, ерте темір дәуірі
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылы
1338
8 қорған, Бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылының шоқысында, оңтүстік-шығысқа 600 м
1339
Бейіт, 4 қорғаннан құралған, ерте темір дәуірі
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылының солтүстік-шығысқа қарай 600 м жерде орналасқан
1340
Бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылының оңтүстік бөлігіндегі көшесінде (К.Маркс)
1341
Бейіт, 5 қорған, ерте темір дәуірі
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылының оңтүстік бөлігінде
1342
Бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылынан шығысқа қарай 300 м
1343
Бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылынан шығысқа қарай 200 м
1344
Бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-шығыс 500 м
1345
Бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстікке 1 км
1346
Жалғыз қоршау, ерте темір дәуірі
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстікке 1,5 км, таудың Құлық етегінде
1347
13 қорған және 140 қоршау, бейіт, ерте темір дәуірі
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстікке 100 м
1348
Бейіт, 5 қорған тізбегінен орналасқан
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылынан батысқа қарай 400 м
1349
Бейіт, 3 қорған, ерте темір дәуірі
археологиялық
Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 750 м
1350
Бейіт, 6 қорған, ерте темір дәуірі
археологиялық
Құлық таудың етегінде Узынбұлақ ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 800 м
1351
Бейіт, 8 қорған, ерте темір дәуірі
археологиялық
Құлық тауының шыңына қарай тау тізбегінде, Узынбұлақ ауылынан оңтүстікке 1 км
1352
Бейіт, 5 қоршау, қола дәуірі
археологиялық

В 7 км к северо-востоку от с. Октябрь в горах Болтады на высоте 2286 км над уровнем моря
1327
Погребальные сооружения, эпоха раннего железа
археологии
В районе впадения р. Тулькубулак в р. Чилик
1328
Могильник, из 45 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Не доезжая 2 км от с. Текес по левую сторону из с. Сарыжаз
1329
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
На северной окраине с. Текес
1330
Изображения наскальные, эпоха раннего железа
археологии
На правом берегу левого притока р. Чилик в урочище Торайгыр
1331
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 3 км к северу от с. Тогуз-Булак
1332
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 600 м к востоку от с. Тогуз-Булак
1333
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 1 км к югу от с. Тогуз-Булак
1334
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 1,5 км к востоку от с. Тогуз-Булак
1335
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 1,3 км к северо-востоку от с. Тогуз-Булак
1336
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
Северная окраина с. Тогуз-Булак
1337
Выработки на свинец и медь, эпоха раннего железа
археологии
В с. Узунбулак
1338
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
с. Узунбулак на сопке, в 600 м
1339
Могильник, состоит из 4 курганов, V век до нашей эры
археологии
В 600 метрах к северо-востоку от с. Узунбулак
1340
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
с. Узунбулак в южной части улицы (им. К. Маркса)
1341
Могильник, состоит из 5 курганов, эпоха раннего железа
археологии
с. Узунбулак в южной части
1342
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 300 м восточнее села Узунбулак на правом берегу реки
1343
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
с.Узунбулак в 200 м восточнее села
1344
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
с.Узунбулак в 500 м юго-востоку села
1345
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 1 км к югу от с. Узунбулак
1346
Одиночная ограда, эпоха раннего железа
археологии
В 1,5 км к югу от села Узун-Булак, у подножия гор Кулык
1347
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 100 м к югу от с. Узун-Булак
1348
Могильник, состоит из 5 цепочек курганов, эпоха раннего железа
археологии
В 400 м к западу от с. Узун-Булак
1349
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 750 м юго-западу с. Узун-Булак
1350
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 800 м с. Узун-Булак, у подножия гор Кулык
1351
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
В 1 км южнее с. Узун-Булак, на вершине гряды гор Кулык
1352
Могильник, эпоха бронзы
археологии

Ұзынбұлақ ауылынан оңтүстікке қарай 2,5 км
1353
Қорғандар, ерте темір дәуірі
археологиялық
Сарыжаз ауылынан 4 км, Қарқара ауылының сол жақ жолында
1354
Бейіт, 17 қорған, ерте темір дәуірі
археологиялық
Сарыжаз ауылынан 5 км жерде, Қарқара ауылының екі жақ жолында
1355
Бейіт, 12 қорған, ерте темір дәуірі
археологиялық
Сарыжаз ауылынан 8 км жерде Қарқара ауылының оң жақ жол бетінде
1356
Қорғандар, ерте темір дәуірі
археологиялық
Сарыжаз ауылынан 15,7 км, Нарынқол жолының сол жақ жол бетінде
1357
Бейіт, 24 қорғандар, ерте темір дәуірі
археологиялық
Сарыжаз ауылынан 6 км жерде Нарынқол ауылының жолының екі жағында
1358
Қорғандар, ерте темір дәуірі
археологиялық
Сарыжаз ауылынан 19,1 км жерде Нарынқол трассасының сол жақ бетінде
1359
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Сарыжаз ауылынан 19,7 км, Нарынқол ауылы жолының сол жағы
1360
15 қорғанды бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Сарыжаз маңайы
1361
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Сарыжаз ауылынан 2,5 км, Нарынқол ауылы жолының оң жағы
1362
45 қорғанды бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Сарыжаз ауылынан 3,5 км, Нарынқол ауылы жолының сол жағы
1363
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Сарыжаз ауылынан 4,8 км, Нарынқол ауылы жолының сол жағы
1364
Қираған құрылыстар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Тау-Шелек өзенінің сол жағалауы
1365
Мыс өнімдері, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Тұйықтың солтүстігінде
1366
Балқытылған пештердің қалдықтары, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Тұйықтың оңтүстігінде
1367
Тастағы жазулар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шырғанақ шатқалында, Ирсу өзенінің алқабында
1368
Балбалтастар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шырғанақ шатқалында, Ирсу өзенінің алқабында
1369
Ортағасырлық нығайтылмаған қоныстар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Шырғанақ шатқалында, Шырғанақ өзенінің жағасында
1370
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Шелек өзенінің сол жағасында, Саты және Кеңсай құйғандары арасының оң жағы
Сарқан ауданы
1371
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қойлық ауылы (Антоновка)
1372
М. Төлебаев атындағы мемориалдық музей, 1994 жыл
қала құрылысы және сәулет
Лепсі станциясы
1373
"Даңқ" монументі, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Лепсі станциясы
1374
М. Төлебаев ескерткіші, 1994 жыл
қала құрылысы және сәулет
Лепсі станциясы
1375
Көтен-тауіп кесенесі, 1994 жыл
қала құрылысы және сәулет
Лепсі-Қабанбай жолының 26 км
1376
М. Тынышбаевтың бюсті, 1993 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қарғалы ауылы
1377
М. Тынышбаев ескерткіші, 2007 жыл
қала құрылысы және сәулет
Сарқан қаласы

В 2,5 км к югу от с. Узун-Булак, у подножия гор Кулыктау
1353
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
4 км от с. Сарыжаз левую сторону дороги с. Каркара
1354
Могильник, из 17 курганов, эпоха раннего железа
археологии
5 км от с. Сарыжаз по обе стороны дороги с. Каркара
1355
Могильник, из 12 курганов, эпоха раннего железа
археологии
8 км от с. Сарыжаз по правую сторону дороги с. Каркара
1356
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
15,7 км от с. Сарыжаз по левую сторону дороги с. Нарынкол
1357
Могильник, из 24 курганов, эпоха раннего железа
археологии
6 км от с. Сарыжаз по обе стороны дороги в с. Нарынкол
1358
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
19,1 км от с. Сарыжаз по левую сторону дороги с. Нарынкол
1359
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
19,7 км от с. Сарыжаз по левую сторону дороги с. Нарынкол
1360
Могильник, из 15 курганов, эпоха раннего железа
археологии
Около с. Сарыжаз
1361
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
2,5 км от с. Сарыжаз по правую сторону дороги в с. Нарынкол
1362
Могильник, из 45 курганов, эпоха раннего железа
археологии
3,5 км от с. Сарыжаз по левую сторону дороги в с. Нарынкол
1363
Курганы, эпоха раннего железа
археологии
4,8 км от с. Сарыжаз по левую сторону дороги в с. Нарынкол
1364
Развалины сооружения, эпоха раннего железа
археологии
На левом берегу р. Тау-Чилик
1365
Выработки на медь, эпоха раннего железа
археологии
севернее с. Туюк
1366
Остатки плавильной печи, эпоха раннего железа
археологии
южнее с. Туюк
1367
Надписи на камнях, эпоха раннего железа
археологии
В урочище Ширганак, в долине р. Ирсу
1368
Каменные бабы, эпоха раннего железа
археологии
В урочище Ширганак, в долине р. Ирсу
1369
Средневековое неукрепленное поселение, эпоха раннего железа
археологии
В урочище Ширганак, на берегу р. Ширганак
1370
Наскальные изображения, эпоха раннего железа
археологии
На левом берегу р. Чилик, между правым ее притоками Саты и Кенсай
Саркандский район
1371
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войне, 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Койлык (Антоновка)
1372
Мемориальный музей имени М. Толебаева, 1994 год
градостроительства и архитектуры
станция Лепсы
1373
Монумент "Славы", 1975 год
градостроительства и архитектуры
станция Лепсы
1374
Памятник Мукана Толебаева, 1994 год
градостроительства и архитектуры
станция Лепсы
1375
Мавзолей Котен-тауип, 1994 год
градостроительства и архитектуры
В 26 км трассы Лепсы-Кабанбай
1376
Бюст М. Тынышбаева, 1993 год
градостроительства и архитектуры
село Каргалы
1377
Памятник М.Тынышбаева, 2007 год
градостроительства и архитектуры
город Сарканд

1378
1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестерге ескерткіш, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Сарқан қаласы
1379
Совет Одағының батыры В. Беленко зиратындағы обелиск, 1960 жыл
қала құрылысы және сәулет
Екіаша ауылы (Покатиловка)
1380
Совет үкіметін орнатқан күрескерлердің бауырластар зираты, 1952 жыл
қала құрылысы және сәулет
Тополевка ауылы
1381
Тасарық бейіті, қола дәуірі
археологиялық
Фермадан 600 м батысқа қарай, Абай ауылынан батысқа қарай 2 км
1382
Жалғыз қорған, қола дәуірі
археологиялық
Абай ауылынан солтүстік-Батыс қарай 1,5 км, Сарқан-Қойлық шоссесінен батысқа қарай, фермаға
1383
Тастан және топырақтан құралған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Көкжиде жолындағы 51 разъезде, Арғанаты асуының жанында
1384
Тас қорғандары, қола дәуірі
археологиялық
Қойлық ауылының 5 км жолдың бойында
1385
Антон қалашығы, қола дәуірі
археологиялық
Қойлық ауылының жанында
1386
Қалашық, қола дәуірі
археологиялық
Қойлық ауылынан 6 км, Лепсі өзенің жағасында
1387
Тастан және топырақтан құралған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қойлық ауылынан 18 км, Қызылқайың ауылының жол бойында
1388
Тастан және топырақтан құралған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қойлық ауылынан 19 км, Сарқан қаласының жол бойында
1389
Тастан және топырақтан құралған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сарқан қаласының жол бойындағы Қойлық ауылынан 21 км
1390
Тастан және топырақтан құралған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Сарқан қаласының жол бойындағы Қойлық ауылынан 28 км
1391
"Қойлық" қалашығы
археологиялық
ГРЭС ауылының оңтүстігіне қарай 5 км, Қойлық ауылы
1392
Тастан және топырақтан құралған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қызылқайын ауылының жол бойындағы Лепсі бекетіне 42 м жетпей
1393
Тастан және топырақтан құралған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Қызылқайың ауылының жол бойындағы Лепсі бекетіне 29 км жетпей
1394
Қоршау, қола дәуірі
археологиялық
Лепсі бекетінің жолындағы 37 км, Көктерек ауылының жолынан 30 м төмен
1395
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Сарқан қаласынан шығысқа қарай 7 км
1396
Тастан және топырақтан құралған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Екіаша ауылынан, Сарқан қаласына 4 км
1397
Тастан және топырақтан құралған қорғандар, қола дәуірі
археологиялық
Екіаша ауылының жол бойындағы, Сарқан қаласынан 6,3 км
1398
Бейіт, қола дәуірі
археологиялық
Сарқан қаласы жолының оңтүстігіне 400 м, Сарқан қаласының батысына 10 км
1399
"Қойлық" будда храмы, қола дәуірі
археологиялық
Сарқан қаласы жолынан оңтүстікке қарай
1400
Хорезмшах Мұхамедбай Текештің динары, қола дәуірі
археологиялық
Тополевка ауылы
1401
Ортағасырдағы нығайтылған қоныс, қола дәуірі
археологиялық
Черкасск ауылының солтүстік шығысында
Талғар ауданы

1378
Памятник воинам-землякам, павшим в годы Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
город Сарканд
1379
Обелиск на могиле Героя Советского Союза В. Беленко, 1960 год
градостроительства и архитектуры
село Екиаша (Покатиловка)
1380
Братская могила борцов, павших за установление Советской власти, 1952 год
градостроительства и архитектуры
село Тополевка
1381
Могильник Тасарык, эпоха бронзы
археологии
В 2 км западнее с. Абай в 600 м западнее фермы
1382
Одиночный курган, эпоха бронзы
археологии
В 1,5 км северо-западу с. Абай, в 700 м западнее шоссе Саркан-Койлык
1383
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
По дороге от 51 разьезда в с. Кокжиде, около перевала станции Арганты
1384
Курганы каменные, эпоха бронзы
археологии
В 5 км от с. Койлык вдоль дороги
1385
Антоновские городища, эпоха бронзы
археологии
Около с. Койлык
1386
Городище, эпоха бронзы
археологии
В 6 км от с. Койлык на берегу р. Лепсы
1387
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 18 км с. Койлык вдоль дороги в с. Кызылкайын
1388
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 19 км от с. Койлык вдоль дороги в г. Саркан
1389
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 21 км от с. Койлык вдоль дороги в г. Саркан
1390
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 28 км от с. Койлык вдоль дороги в г. Саркан
1391
Городище "Койлык", эпоха бронзы
археологии
с. Койлык в 5 км восточнее села ГРЭС
1392
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
Не доезжая 42 км до ст. Лепсы вдоль дороги из с. Кызылкайын
1393
Курганы с насыпью из земли, эпоха бронзы
археологии
Не доезжая 29 км до ст. Лепсы вдоль дороги из с. Кызылкайын
1394
Ограда, эпоха бронзы
археологии
На 37 км шоссе ст. Лепсы с. Коктерек (Горького) в 30 м ниже трассы
1395
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В 7 км в востоку от города Сарканда
1396
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 4 км от г. Сарканда вдоль дороги в с. Екиаша (Покатиловка)
1397
Курганы с насыпью из земли и камня, эпоха бронзы
археологии
В 6,3 км от г. Сарканда вдоль дороги в с. Екиаша (Покатиловка)
1398
Могильник, эпоха бронзы
археологии
В 10 км западнее г. Сарканда в 400 м южнее трассы Саркан
1399
Буддийский храм "Койлык", эпоха бронзы
археологии
В г. Саркан, в 500 м. южнее трассы Саркан
1400
Динар Хорезмшаха Мухамедбай Текеша, эпоха бронзы
археологии
с. Тополевка
1401
Средневековое укрепленное поселение, эпоха бронзы
археологии
На северной окраине с. Черкасского
Талгарский район

1402
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1965 жыл
қала құрылысы және сәулет
Алматы трассасы
1403
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1965 жыл
қала құрылысы және сәулет
Белбұлақ ауылы
1404
Қоғам қайраткері Д. А. Қонаевқа арналған бюст, 2003 жыл
қала құрылысы және сәулет
Гүлдала ауылы
1405
Саяси қуғын-сүргін құрбандарына арналған ескерткіш, 2001 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жаңалық ауылы
1406
1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1980 жыл
қала құрылысы және сәулет
Көктөбе ауылы
1407
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1965 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қызыл-Ту ауылы
1408
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1980 жыл
қала құрылысы және сәулет
Красное поле ауылы
1409
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға орнатылған ескерткіш, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ключи кенті
1410
И.В.Панфиловтың бюсті, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Панфилов ауылы
1411
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Панфилов ауылы
1412
Совет үкіметі күрескерлеріне арналған обелиск, 1967 жыл
қала құрылысы және сәулет
Талғар қаласы
1413
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған ескерткіш, 1941-1945 жж., 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Талғар қаласы
1414
Қоғам қайраткері Т. Рысқұловтың ескерткіші, 1998 жыл
қала құрылысы және сәулет
Талғар қаласы
1415
Ж.Жабаевтың суреті ілінген тақта/алғашқы ақындар айтысының құрметіне/, 1958 жыл
қала құрылысы және сәулет
Талғар қаласы
1416
Жетісуда Совет үкіметін орнатқан күрескерлерге арналған ескерткіш, 1958 жыл
қала құрылысы және сәулет
Талғар трактісі
1417
28 гвардияшы-Панфиловшылар жауынгер леріне орнатылған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Талғар трактісі
1418
Жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Төңкеріс ауылы
1419
Мичурин бюсті, 1972 жыл
қала құрылысы және сәулет
Мичурин ауылы
1420
Қорғандар, Шығыс нұры бейіті, б.д.д.VІ-ІІІ ғғ.
археологиялық
Алматы қаласынан 6,1 км, Талғар қаласының оң жағы
1421
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Алматы қаласынан 3,6 км. Талғар қаласының сол жағы
1422
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Алматы қаласынан 8 км. Талғар қаласына
1423
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Алматы қаласынан 11 км. Талғар қаласының сол жағы
1424
Шығыс сәулесі І бейіті, біздің дәуірге дейінгі VІ-І ғасырлар
археологиялық
Алматы қаласынан 7 км, Талғар қаласының жолдың екі жағы

1402
Обелиск воинам односельчанам погибшим в Великой Отечественной войне, 1965 год
градостроительства и архитектуры
Алматинская трасса
1403
Обелиск воинам односельчанам павшим в Великой Отечественной войне, 1965 год
градостроительства и архитектуры
село Бельбулак
1404
Бюст Д.А. Конаева, 2003 год
градостроительства и архитектуры
село Гульдала
1405
Памятник погибшим при репрессий, 2001 год
градостроительства и архитектуры
село Жаналык
1406
Памятник воинам-односельчанам, погибшим в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг., 1983 год
градостроительства и архитектуры
село Коктобе
1407
Обелиск павшим воинам односельчанам, 1965 год
градостроительства и архитектуры
село Кызыл-Ту
1408
Памятник воинам-односельчанам, погибшим в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг., 1980 год
градостроительства и архитектуры
село Красное поле
1409
Памятник павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Ключи
1410
Бюст И.В. Панфилова, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Панфилова
1411
Обелиск воинам односельчанам павшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Панфилова
1412
Обелиск борцам за Советскую власть, 1967 год
градостроительства и архитектуры
город Талгар
1413
Памятник воинам-односельчанам, погибшим в Великой Отечественной войне, 1941-1945 гг., 1985 год
градостроительства и архитектуры
город Талгар
1414
Доска с портретом Д. Джабаева /в честь первого айтыса акынов/, 1958 год
градостроительства и архитектуры
город Талгар
1415
Памятник Т. Рыскулова, 1998 год
градостроительства и архитектуры
город Талгар
1416
Памятник борцам за установление Светской власти в Семиречье, 1958 год
градостроительства и архитектуры
Талгарский тракт
1417
Обелиск воинам 28 гвардейцам Панфиловцам, 1978 год
градостроительства и архитектуры
Талгарский тракт
1418
Обелиск воинам односельчанам, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Тункурус
1419
Бюст Мичурина, 1972 год
градостроительства и архитектуры
село Мичурина
1420
Могильник Луч Востока, VІ-ІІІ века до нашей эры
археологии
В 6,1 км от г. Алматы, по правую сторону дороги в г. Талгар
1421
Курганы, ранний железный век
археологии
В 3,6 км. от г. Алматы, по левую сторону дороги г. Талгар
1422
Курганы, ранний железный век
археологии
В 8 км. от г. Алматы, по правую сторону дороги г. Талгар
1423
Курганы, ранний железный век
археологии
В 11 км. от г. Алматы, по левую сторону дороги г. Талгар
1424
Могильник Луч Востока І, VІ-І века до нашей эры
археологии
В 7 км. от г. Алматы, по обе стороны дороги в г. Талгар

1425
6 қорғанды бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қапшағай ауылынан шығысқа 6 км
1426
9 қорғанды бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қапшағай ауылынан солтүстік-шығысқа
1427
9 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдық-біздің дәуірдің І мыңжылдығы
археологиялық
Қапшағай ауылынан солтүстік-шығыс етегінде
1428
2 қорғанды бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қапшағай ауылынан солтүстік-шығысқа
1429
Қоныс, біздің дәуірге дейінгі ІІІ-ІІ ғасырлар
археологиялық
Қызыл-Ту 4 ауылының шығыс шеті
1430
Қоныс, біздің дәуірге дейінгі ІІІ-ІІ ғасырлар
археологиялық
Ю.Ц.У. С. "Панфиловский" 2 км, Панфилов ауылы мен Алатау кенті жолының БАК(а)-тің қиылысынан солтүстік-батысқа
1431
Бірінші Бесшатыр қорғанының қоршауы, біздің дәуірге дейінгі V ғасыр
археологиялық
Шеңгелді ауылынан шығысқа 70 км, Телшалғыр тауындағы Шылбыр шатқалына кіре берісте
1432
Шеңгелді қалашығы, ІХ-ХІІ ғасырлар
археологиялық
Шеңгелді ауылының орталығында
1433
Теректідегі тастағы безендірулер, біздің дәуірге дейінгі І мыңжылдық-біздің дәуірдің І мыңжылдығы
археологиялық
Шеңгелді ауылынан батысқа қарай 130 км, Шолақтау тауында
1434
Қапшағай бейіті, қорғандар, біздің дәуірге дейінгі ІІІ-ІІ ғасырлар
археологиялық
Үш-Сай шатқалы, Қапшағай су торабының оң жағасында
1435
Қоғандар, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан 24 км
1436
12 қоғанды бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан 30 км
1437
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан 30,8 км
1438
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Іле өзенінің оң жағы, платинадан 32,4 км
1439
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан 32,9 км
1440
77 қорғаннан және 26 жайпақ қоршаулы бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан 15 км
1441
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан шығысқа 16,9 км
1442
Бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан шығысқа 19,3 км
1443
34 қорғанды бейіт, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан шығысқа 19 км
1444
Қоныс, қола дәуірі
археологиялық
Іле өзенінің оң жағы, плотинадан 12 км
1445
Тамгалы-Тас ІІ петроглифтері, жаңа дәуір-жаңа дәуірдің бірінші ғасыры
археологиялық
Қызыл-Қайрат ауылына 0,4 км жетпей, жолдың оң жағы
1446
Тастағы безендірулер, ежелгі темір ғасыры
археологиялық
Қосқұдық шатқалында
1447
6 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейінгі ҮІ-ІІІ ғасырлар
археологиялық
Қызыл-Қайрат ауылына 0,4 км жетпей, жолдың оң жағы
1448
23 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейінгі ҮІ-ІІІ ғасырлар
археологиялық

1425
Могильник, эпоха раннего железа
археологии
с. Капчагайский в 6 км. к востоку от совхоза
1426
Могильник, ранний железный век
археологии
с. Капчагайский в 6 км 500 м. к северо-востоку
1427
Могильник, 9 курганов, І тысячалетие до нашей эры-І тысячалетие нашей эры
археологии
В 8 км к северо-востоку от с. Капчагайский у подножья Чулакских гор
1428
Могильник, ранний железный век
археологии
В 6 км 250 м к северо-востоку от села Капчагайский
1429
Поселение, ІІІ-ІІ века до нашей эры
археологии
Восточная окраина с. Кызыл-Ту 4
1430
Поселение, ІІІ-ІІ века до нашей эры
археологии
В 2 км Ю.Ц.У. с. "Панфиловский", 0,6 м СЗ пересечен БАК(а) с автотрассой с. Панфиловский-Алатау
1431
Ограда Первого Бесшатырского кургана, V век до нашей эры
археологии
В 70 км на восток от с. Шенгельды, у входа в ущелье Шылбыр, гор Тельшалгыр
1432
Чингельдинское городище, ІХ-ХІІ века
археологии
В центре с. Шенгельды
1433
Наскальные изображение Теректы, конец І тысячалетия до нашей эры-І тысячалетие нашей эры
археологии
В 130 км к западу от с. Шенгельды в горах Чулактау
1434
Могильник Капчагай, ІІІ-ІІ века до нашей эры
археологии
Урочища Уч-Сай, на южном берегу Капчагайского водохранилища
1435
Курганы, ранний железный век
археологии
На правом берегу р. Или в 24 км от платины
1436
Могильник, из 12 курганов, ранний железный век
археологии
На правом берегу р. Или в 30 км от платины
1437
Могильник, ранний железный век
археологии
На правом берегу р. Или в 30,8 км от платины
1438
Могильник, ранний железный век
археологии
На правом берегу р. Или в 32,4 км от платины
1439
Могильник, ранний железный век
археологии
На правом берегу р. Или в 32,9 км от платины
1440
Могильник, ранний железный век
археологии
На правом берегу р. Или в 15 км от платины
1441
Могильник, ранний железный век
археологии
На правом берегу р. Или в 16,9 км от платины
1442
Могильник,ранний железный век
археологии
На правом берегу р. Или в 19,3 км к востоку от платины
1443
Могильник, из 34 курганов, ранний железный век
археологии
На правом берегу р. Или в 19 км к востоку от платины
1444
Поселения, эпоха бронзы
археологии
На правом берегу р. Или в 12 км от платин
1445
Петроглифы Тамгалы-Тас ІІ, рубеж новой эры-первый век новой эры
археологии
Не доезжая 0,4 км до с. Кызыл Кайрат, по правую сторону дороги
1446
Наскальные изображения, ранний железный век
археологии
В урочище Коскудук
1447
Могильник, состоит из 6 курганов, ҮІ-ІІІ века до нашей эры
археологии
Не доезжая 0,4 км до с. Кызыл Кайрат, по правую сторону дороги
1448
Могильник из 23 курганов, ранний железный век
археологии

Талғар қаласына 0,7 км жетпей, Қызыл-Қайрат ауылынан жолдың екі жағы
1449
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Қызыл-Қайрат ауылы ның солтүстігінде
1450
14 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейінгі ҮІ-ІІІ ғасырлар
археологиялық
Қызыл-Қайрат ауылы нан 0,7 км, Талғар қала сы жолының оң жағы
1451
18 қорғанды бейіт, біздің дәуірге дейінгі ҮІ-ІІІ ғасырлар
археологиялық
Қызыл-Қайрат ауылына 1,8 км
1452
Нығайтылмаған қоныстар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Талғар қаласына жетпей 4 км
1453
Бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Талғар қаласынан солтүстікке, Талғар өзенінің оң жағалауында
1454
Нығайтылған қоныс, орта ғасыр
археологиялық
Шеңгелді кенті
1455
Кен өндіру, орта ғасыр
археологиялық
Шеңгелді кенті
1456
Тастан қаланған 2 қорған мен 2 қоршаудан тұратын бейіт біздің дәуірге дейінгі І ғасыр-біздің дәуір І ғасыр
археологиялық
Шолақ тауының етегінде, оңтүстікке 300 м, Капшағай ауылынан солтүстік-шығысқа
Ұйғыр ауданы
1457
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1978 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ават ауылы
1458
Ұйғыр ақыны Изим Искендіровтің бюсті,1965 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ават ауылы
1459
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестерге орнатылған обелиск, 1973 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақтам ауылы
1460
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестерге орнатылған "Даңқ" ескерткіші, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Үлкен Ақсу ауылы
1461
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1987 жыл
қала құрылысы және сәулет
Добын ауылы
1462
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестерге орнатылған обелиск, 1967 жыл
қала құрылысы және сәулет
Кіші Диқан ауылы
1463
Ұлы Отан соғысында және Азамат соғысында қаза болған жерлестерге орнатылған обелиск, 1967 жыл
қала құрылысы және сәулет
Кетмен ауылы
1464
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1985 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қалжат ауылы
1465
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1973 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қырғызсай ауылы (Подгорное)
1466
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестерге орнатылған обелиск, 1974 жыл
қала құрылысы және сәулет
Сүмбе ауылы
1467
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1970 жыл
қала құрылысы және сәулет
Тегермен ауылы
1468
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестерге орнатылған "Даңқ" ескерткіші, 1972 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шонжы ауылы
1469
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлес-жауынгерлерге орнатылған обелиск, 1988 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шарын ауылы
1470
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ардолайты ІІ ауылынан 1,5 км, Дардамты жолының сол жағы

Не доезжая 0,7 км до г. Талгара по обе стороны дороги из с. Кызыл-Кайрат
1449
Курганы, ранний железный век
археологии
На северной окраине с. Кызыл-Кайрат
1450
Могильник из 14 курганов, ранний железный век
археологии
В 0,7 км. от с. Кызыл-Кайрат, по правую сторону дороги г. Талгар
1451
Могильник из 18 курганов, ранний железный век
археологии
Не доезжая 1,8 км. от с. Кызыл-Кайрат, по правую сторону дороги г. Талгар
1452
Неукрепленные поселения, ранний железный век
археологии
Не доезжая 4 км до г. Талгар
1453
Могильник, ранний железный век
археологии
К северу от г. Талгара
1454
Укрепленные поселения, средневековье
археологии
п. Шенгельды
1455
Рудные выроботки, средневековье
археологии
п. Шенгельды
1456
Могильник, І тысячалетие до нашей эры-І тысячалетие нашей эры
археологии
У подножья гор. Чулак, в 300 метрах к югу, в 5 км северо-востоку совхоза Капчагайский
Уйгурский район
1457
Обелиск землякам воинам павшим в Великой Отечественной войне, 1978 год
градостроительства и архитектуры
село Ават
1458
Бюст уйгурского поэта Изима Искендирова, 1965 год
градостроительства и архитектуры
село Ават
1459
Обелиск землякам павшим в Великой Отечественной войне, 1973 год
градостроительства и архитектуры
село Актам
1460
Памятник "Славы" землякам павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Большое Аксу
1461
Обелиск воинам-землякам, павшим в Великой Отечественной войне, 1987 год
градостроительства и архитектуры
село Дубин
1462
Обелиск землякам павшим в Великой Отечественной войне, 1967 год
градостроительства и архитектуры
село Малый Дехкан
1463
Обелиск землякам павшим в Гражданской и Великой Отечественной войне, 1967 год
градостроительства и архитектуры
село Кетмень
1464
Обелиск воинам-землякам, павшим в Великой Отечественной войне, 1987 год 1985 год
градостроительства и архитектуры
село Кольжат
1465
Обелиск землякам воинам павшим в Великой Отечественной войне, 1973 год
градостроительства и архитектуры
село Кыргызсай (Подгорное)
1466
Обелиск землякам павшим в Великой Отечественной войне, 1974 год
градостроительства и архитектуры
село Сумбе
1467
Обелиск землякам воинам павшим в Великой Отечественной войне, 1970 год
градостроительства и архитектуры
село Тегермень
1468
Памятник “Славы” землякам павшим в Великой Отечественной войне, 1972 год
градостроительства и архитектуры
село Чунджа
1469
Обелиск воинам-землякам, павшим в Великой Отечественной войне, 1988 год
градостроительства и архитектуры
село Чарын
1470
Курганы, ранний железный век
археологии
1,5 км от с. Ардолайты ІІ по левую сторону

1471
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кіші Ашинах ауылының оңтүстік жағы
1472
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кіші Ашинах ауылынан 4,9 км, Үлкен-Ашинах ауылы жолының сол жағында
1473
34 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кіші Ашинах ауылынан 5,7 км, Үлкен-Кетмен ауылынан жолдың екі жағында
1474
66 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Будды ауылына жетпей 0,5 км, Тегермен ауылынан жолдың оң жағында
1475
74 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ақтам ауылына жетпей 1 км, Бөдеті ауылының жолында
1476
34 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ақтам ауылына жетпей 2,8 км, Долайты ІІ ауылы жолының екі жағы
1477
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ават ауылына жетпей 100 км, Долайты 2 ауылынан жолдың оң жағы
1478
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ават ауылының батысында
1479
14 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Үлкен Ашинах ауылынан Солтүстік-Шығысқа қарай 2,9 км, Добын ауылы жолының сол жағы
1480
15 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кіші Кетмен ауылына жетпей 4,4 км, Шұңқыр ауылынан жолдың оң жағы
1481
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Үлкен Кетмен ауылынан 5,4 км, Кіші Ашинах ауылы жолының оң жағы
1482
15 тас қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кіші Ашинахқа жетпей 3,3 км, үлкен Кетмен ауылынан жолдың екі жағы
1483
Тұрақ, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Іле өзенінің сол жағы, Іле өзеніне құятын Сарышаған өзенінің шығысында 28 км
1484
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Добын ауылынан 6,6 км, Шонжы ауылы жолының сол жағы
1485
14 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Дардамты ауылынан оңтүстік-батысқа
1486
72 тас қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Дардамты ауылынан 200 м Шұңқыр ауылы
1487
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Долайты І ауылынан 1,1 км, Ақтам ауылы жолының сол жағы
1488
239 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Долайты І ауылының батыс және шығыс шетінде
1489
67 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Долайты ІІ ауылының оңтүстігінде
1490
137 қорғаннан тұратын бейіт, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Подгорный ауылының солтүстігінде
1491
Сүмбе қалашығы, ІХ-ХІІІғасырлар
археологиялық
Сүмбе ауылында
1492
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Ташқарасу ауылынан 3 км
1493
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Тегермен ауылының батысында
1494
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Темірлік ауылынан 10 км, Шонжы ауылы жолының оң жағы

1471
Курганы, ранний железный век
археологии
На южной окраине в с. Малый Ашинаха
1472
Курганы, ранний железный век
археологии
В 4,9 км от Малый Ашинаха, по левую сторону дороги в с. Большого-Ашинаха
1473
Могильник, из 34 курганов, ранний железный век
археологии
5,7 км до с. Малый Ашинаха, по обе стороны дороги из Большого-Кетмень
1474
Могильник, из 66 курганов ранний железный век
археологии
Не доезжая 0,5 км до с. Будды по правую сторону дороги из с. Тигермень
1475
Могильник, из 74 курганов, ранний железный век
археологии
Не доезжая 1 км до с. Актам, подороге село Будуты
1476
Могильник, из 34 курганов, ранний железный век
археологии
Не доезжая 2,8 км до с. Актам, по обе стороны дороги в с. Долайты 2
1477
Курган, ранний железный век
археологии
Не доезжая 100 км до с. Ават по правую сторону дороги из с. Долайты 2
1478
Курган, ранний железный век
археологии
На западной окраине с. Ават
1479
Могильник, из 14 курганов, ранний железный век
археологии
2,9 км к северо-востоку с. Большой Ашинаха по левую сторону дороги в с. Дубун
1480
Могильник, из 15 курганов ранний железный век
археологии
Не доезжая 4,4 км до с. М/Кетмень по правую сторону дороги из с. Шункур
1481
Курганы, ранний железный век
археологии
5,4 км от с. Большой Кетмень по правую сторону дороги в с. Малый Ашинаха
1482
Могильник, ранний железный век
археологии
Не доезжая 3,3 км до с. Малый Ашинаха
1483
Стоянка, ранний железный век
археологии
На левом берегу р. Или, 28 км от впадения р. Сарышаган в р. Или
1484
Курган, ранний железный век
археологии
6,6 км от с. Добын по левую сторону дороги в с. Чунджа
1485
Могильник, из 14 курганов, ранний железный век
археологии
1 км к юго-западу от с. Дардамты
1486
Могильник, из 72 каменных курганов, ранний железный век
археологии
В 200 м. от с. Дардамты, по обе стороны дороги в с. Шункур
1487
Курган, ранний железный век
археологии
1,1 км от с. Долайты І по левую сторону дороги в с. Актам
1488
Могильник, из 239 курганов, ранний железный век
археологии
На западной и северной окраинах с. Долайты І
1489
Могильник, из 67 курганов, ранний железный век
археологии
На южной окраинах с. Долайты 2
1490
Могильник, из 137 курганов, ранний железный век
археологии
На северной окраине с. Подгорное
1491
Городище Сумбе, ІХ-ХІІІ века
археологии
с. Сумбе
1492
Курганы каменные, ранний железный век
археологии
В 3 км от с. Ташкарасу
1493
Курганы, ранний железный век
археологии
На западной окраине с. Тигермень
1494
Курганы, ранний железный век
археологии
В 10 км от с. Тимирлик-по правую сторону дороги в с. Чунджа

1495
Қорғандар, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Шонжы ауылынан 13,2 км
1496
Сарытоғай бейіті, біздің дәуірге дейінгі І-ІІ ғасыр-біздің дәуіріміздің ІІ ғасыры
археологиялық
Шонжы ауылының батысында 18,2 км, Сары-Тоғай шатқалы
1497
Тастағы безендірулер, ежелгі темір дәуірі
археологиялық
Кетмен шатқалы жотасында, Шалқұдысу өзенінің оң жағасы
Талдықорған
1498
Даңқ обелискісі,
1968 жыл
қала құрылысы және сәулет
Демалыс және мәдениет саябағы
1499
Ақын Сара ескерткіші, 1993 жыл
қала құрылысы және сәулет
Ақын Сара көшесі, "Шаған" мейрамханасының маңайы
1500
Отан қорғаушылар обелискісі, 1922 жыл
қала құрылысы және сәулет
Өтенай ауылы
1501
І. Жансүгіров әдеби музей, 1905-1907 жж. (И. Е. Мамонтовтың қызыл гвардияшылар жасағының бұрынғы штабы)
қала құрылысы және сәулет
Абай көшесі, 239
1502
Ғ. Орманов бюсті,
қала құрылысы және сәулет
Ғ. Орманов көшесі мен Тәуелсіздік көшесінің қиылысы
1503
Пионерлер үйінің ғимараты, 1954 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қабанбай батыр көшесі, 27 "А"
1504
С. Сейфуллин атындағы облыстық кітапхана ғимараты, 1982 жыл
қала құрылысы және сәулет
Тауелсіздік көшесі, 91/99
1505
Майстрюк және оның жауынгер достарына арналған ескерткіш
қала құрылысы және сәулет
Талдықорған
1506
"Үш бәйтерек" ескерткіші, 2006 жыл
қала құрылысы және сәулет
Тауелсіздік көшесі
1507
Қабанбай батыр ескерткіші, 2009 жыл
қала құрылысы және сәулет
Тәуелсіздік көшесі, қаланың шығысында
1508
І. Жансүгіров ескерткіші, 1994 жыл
қала құрылысы және сәулет
Тәуелсіздік көшесі, ЖМУ-нің аумағы
1509
Қ. Жалайырдың ескерткіші, 2008 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қаланың оңтүстік-батыс қақпасында
Текелі қаласы
1510
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлер ескерткіші, 1984-1985 жж.
қала құрылысы және сәулет
Текелі қаласы
1511
"Будда" тастағы безендірулер, Х-ХII ғасырлар
археологиялық
Текелі қаласы, Корин шатқалы
Қапшағай қаласы
1512
Ұлы Отан соғысында қаза болған жерлестерге арналған обелиск, 1975 жыл
қала құрылысы және сәулет
Шеңгелді ауылы
1513
Д.А. Қонаев ескерткіші, 2000 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қапшағай қаласы
1514
Даңқ мемориалы, 1992 жыл
қала құрылысы және сәулет
Қапшағай қаласы
1515
С. Сейфуллин мүсіні, 2000 жыл
қала құрылысы және сәулет
Сейфуллин көшесі
1516
Ж. Жабаев мүсіні, 2000 жыл
қала құрылысы және сәулет
Жамбыл көшесі
1517
А. Құнанбаев мүсіні, 2000 жыл
қала құрылысы және сәулет
Абай көшесі
1518
Ш. Уәлиханов мүсіні, 2000 жыл
қала құрылысы және сәулет
1 шағын аудан

1495
Курганы, ранний железный век
археологии
В 13,2 км от с. Чунджа по правую сторону дороги в г. Алма-Ата, через урочище Сары-Тогай
1496
Могильник Сарытогай, І-ІІ век до нашей эры-ІІ век нашей эры
археологии
В 18,2 км западнее с. Шонжы по правую сторону дороги в г. Алма-Ату через урочище Сары-Тогай
1497
Изображения наскальные, ранний железный век
археологии
В ущельях хребта Кетмень, на правом берегу р. Шалкудусу
г. Талдыкорган
1498
Обелиск Славы, 1968 год
градостроительства и архитектуры
Парк отдыха и культуры
1499
Памятник Акын Сара, 1993 год
градостроительства и архитектуры
Улица Акын Сара, около ресторана "Шаган"
1500
Обелиск защитникам Родины, 1922 год
градостроительства и архитектуры
город Талдыкорган
1501
Литературный музей И. Жансугурова, 1905-1907 гг. (Бывший штаб красногвардейского отряда И.Е. Мамонтова)
градостроительства и архитектуры
улица Абая, 239
1502
Бюст Г. Орманова, 2008 год
градостроительства и архитектуры
на пересечений улиц Тауельсиздик и Г. Орманова
1503
Галерея изобразительного искусства, (Здание дома пионеров), 1954 год
градостроительства и архитектуры
улица Кабанбай батыра, 27 "А" (Октябрьская)
1504
Здание областной библиотеки им. С. Сейфуллина, 1982 год
градостроительства и архитектуры
улица Тауелсиздик, 91/99 (Ленина)
1505
Памятник Майстрюку и его боевым друзьям
градостроительства и архитектуры
Парк отдыха и культуры
1506
Памятник "Yш бәйтерек" 2006 год
градостроительства и архитектуры
улица Тауелсиздик, 126
1507
Памятник Кабанбай батыра, 2009 год
градостроительства и архитектуры
улица Тауелсиздик, на восточной окраине города
1508
Памятник И. Жансугурова, 1994 год
градостроительства и архитектуры
улица Жансугурова, на территорий ЖГУ
1509
Памятник К. Жалаира, 2008 год
градостроительства и архитектуры
При входе в город
г. Текели
1510
Памятник воинам, погибшим в годы Великой Отечественной войне, 1984-1985 гг
градостроительства и архитектуры
город Текели
1511
Наскальное изображение "Будда", Х-ХII века
археологии
город Текели Коринское ущелье
г. Капчагай
1512
Обелиск воинам односельчанам павшим в Великой Отечественной войне, 1975 год
градостроительства и архитектуры
село Шенгельды
1513
Памятник Д.А. Конаева, 2000 год
градостроительства и архитектуры
город Капшагай
1514
Мемориал Славы, 1992 год
градостроительства и архитектуры
город Капшагай
1515
Бюст С. Сейфуллина, 2000 год
градостроительства и архитектуры
улица С. Сейфуллина
1516
Бюст Ж. Жабаева, 2000 год
градостроительства и архитектуры
улица Ж. Жабаева
1517
Бюст А. Кунанбаева, 2000 год
градостроительства и архитектуры
улица Абая
1518
Бюст Ш.Валиханова, 2000 год
градостроительства и архитектуры
1 микрарайон