Жер салығының ставкалары туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2010 жылғы 23 желтоқсанда N 36-6 Шешімі. Тараз қалалық Әділет басқармасында 2011 жылғы 21 қаңтарында 6-1-120 нөмірімен тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 14 наурыздағы № 29-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 14.03.2018 № 29-9 (алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 387-бабына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жамбыл облысы Тараз қаласының және Байзақ, Жамбыл аудандарының әкімшілік шекараларын өзгерту туралы" 2010 жылғы 23 ақпандағы № 113 қаулысының негізінде қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1.Салық кодексінің 381-бабында белгіленген Тараз қаласы бойынша жер салығының базалық ставкалары:
1) тұрғын үй қоры, соның ішінде оның іргесіндегі құрылыстар мен ғимараттар алып жатқан жерлерді қоспағанда, елді мекендердің жерлеріне, № 1 өңірде 50 пайызға, № 2 өңірде 30 пайызға, № 3 өңірде 15 пайызға, № 4 өңірде 10 пайызға жоғарылатылсын;
2) № 1, № 2, № 3, № 4 және № 5 өңірлерде тұрғын үй қоры, соның ішінде оның іргесіндегі құрылыстар мен ғимараттар алып жатқан жерлерге, 40 пайызға жоғарылатылсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2011.03.30 № 38-7 (ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi шешімімен).
1-1. Тараз қаласында автотұрақтар (паркингтер) үшiн бөлiнген жерлерге Салық кодексінің 381-бабында келтiрiлген кестенiң 3-бағанында белгiленген жер салығының базалық ставкасы он есеге ұлғайтылсын және барлық автотұрақтар (паркингтер) үшiн біркелкі санат белгіленсін.
Ескерту. Шешім 1-1 тармақпен толықтырылды – Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2011.03.30 № 38-7 (ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi шешімімен).
2. "Жер салығының ставкалары туралы" Тараз қалалық мәслихаттың 2005 жылғы 16 қарашадағы № 17-12 Шешімінің (№ 6-1-19 тіркелген, 2005 жылғы 15 желтоқсанда "Жамбыл-Тараз" газетінің № 87 жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешiм Әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қалалық мәслихаттың Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы хатшысы
Қ.Болысбаев Ө. Байшығашев

О ставках земельного налога
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 23 декабря 2010 года № 36-6. Зарегистрировано Управлением юстиции города Тараз Жамбылской области 21 января 2011 года за номером 6-1-120. Утратило силу решением Таразского городского маслихата Жамбылской области от 14 марта 2018 года № 29-9
Сноска. Утратило силу решением Таразского городского маслихата Жамбылской области от 14.03.2018 № 29-9 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей-387 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и на основании Постановления Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2010 года № 113 "Об изменении административных границ города Тараза, Байзакского и Жамбылского районов Жамбылской области" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Базовые ставки земельного налога по городу Тараз, определенные статьей-381 Налогового кодекса:
1) на земли населенных пунктов за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем повысить в зоне № 1 на 50 процентов, в зоне № 2 на 30 процентов, в зоне № 3 на 15 процентов, в зоне № 4 на 10 процентов;
2) на земли, занятые жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем повысить в зонах № 1, № 2, № 3, № 4 и № 5 на 40 процентов
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Таразского городского маслихата Жамбылской области от 30.03.2011 № 38-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-1. Базовые ставки земельного налога, установленные в графе 3 таблицы, приведенной в статье 381 Налогового кодекса, на земли города Тараз, выделенные под автостоянки (паркинги), увеличить в десять раз и установить для всех автостоянок (паркингов) единую категорию.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 решением Таразского городского маслихата Жамбылской области от 30.03.2011 № 38-7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу решение Таразского городского маслихата от 16 ноября 2005 года № 17-12 "О ставках земельного налога" (зарегистрированное под № 6-1-19 и опубликованное 15 декабря 2005 года в газете "Жамбыл-Тараз" № 87).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах Юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Секретарь
городского маслихата городского маслихата
К.Болысбаев У. Байшигашев