Қарағанды облысы Жезқазған қаласының, Бұқар жырау, Нұра және Шет аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы
Бірлескен Қарағанды облысы әкімдігінің 2010 жылғы 07 маусымдағы N 16/02 қаулысы және Қарағанды облыстық мәслихатының XХV сессиясының 2010 жылғы 17 маусымдағы N 309 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 16 шілдеде N 1881 тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 3, 811 баптарына сәйкес, Жезқазған қаласының, Бұқар жырау, Нұра және Шет аудандарының әкімдіктері мен мәслихаттарының бірлескен қаулылары мен шешімдерінің негізінде Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облысының Жезқазған қаласының әкімшілік-аумақтық құрылысына келесі өзгерістер енгізілсін:
1) елді мекен мәртебесін жоғалтуына байланысты соңынан деректерді есепке алудан шығара отырып және оның аумағын Талап селосының құрамына қоса отырып Ескі Талап бөлімшесі таратылсын;
2) елді мекен мәртебесін жоғалтуына байланысты соңынан деректерді есепке алудан шығара отырып және олардың аумағын Малшыбай селосының құрамына қоса отырып Балабай, Өткелбай, Қарабұлақ бөлімшелері таратылсын;
3) елді мекен мәртебесін жоғалтуына байланысты соңынан деректерді есепке алудан шығара отырып және олардың аумағын Түйемойнақ станциясының құрамына қоса отырып Кеңгір селолық округінің N 310, N 323, N 335 разъездері таратылсын;
4) елді мекен мәртебесін жоғалтуына байланысты соңынан деректерді есепке алудан шығара отырып және оның аумағын Кеңгір селолық округінің Теректі станциясының құрамына қоса отырып N 359, N 370 разъездері таратылсын;
5) елді мекен мәртебесін жоғалтуына байланысты соңынан деректерді есепке алудан шығара отырып және оның аумағын Кеңгір селолық округінің Қорғанбай бөлімшесінің құрамына қоса отырып Кеңгір селолық округінің Рыбопитомник бөлімшесі таратылсын.
2. Қарағанды облысының Бұқар жырау ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысына келесі өзгерістер енгізілсін:
1) елді мекен мәртебесін жоғалтуына байланысты соңынан деректерді есепке алудан шығара отырып және оның аумағын Ботақара селосының әкімшілік бағынысына қоса отырып Ботақара селолық округі таратылсын;
2) елді мекен мәртебесін жоғалтуына байланысты соңынан деректерді есепке алудан шығара отырып және оның аумағын Суықсу селосының әкімшілік бағынысына қоса отырып Суықсу селолық округі таратылсын;
3) елді мекен мәртебесін жоғалтуына байланысты соңынан деректерді есепке алудан шығара отырып және оның аумағын Ақөре селосының әкімшілік бағынысына қоса отырып Ақөре селолық округі таратылсын;

Об изменениях в административно-территориальном устройстве города Жезказган, Бухар-Жырауского, Нуринского и Шетского районов Карагандинской области
Совместное постановление акимата Карагандинской области от 07 июня 2010 года N 16/02 и решение XХV сессии Карагандинского областного маслихата от 17 июня 2010 года N 309. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 16 июля 2010 года N 1881
В соответствии со статьями 3, 8, 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании совместных постановлений и решений акиматов и маслихатов города Жезказган, Бухар-Жырауского, Нуринского Шетского районов акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в административно-территориальное устройство города Жезказган Карагандинской области следующие изменения:
1) упразднить отделение Старый Талап в связи с утратой им статуса населенного пункта с последующим исключением из учетных данных и включением его территории в состав села Талап;
2) упразднить отделения Балабай, Откелбай, Карабулак в связи с утратой ими статуса населенного пункта с последующим исключением из учетных данных и включением их территорий в состав села Малшыбай;
3) упразднить разъезды - N 310, N 323, N 335 Кенгирского сельского округа в связи с утратой ими статуса населенных пунктов с последующим исключением из учетных данных и включением их территорий в состав станции Туйемойнак;
4) упразднить разъезды - N 359, N 370 Кенгирского сельского округа в связи с утратой ими статуса населенных пунктов с последующим исключением из учетных данных и включением их территорий в состав станции Теректы;
5) упразднить отделение Рыбопитомник Кенгирского сельского округа в связи с утратой им статуса населенного пункта с последующим исключением из учетных данных и включением его территории в состав отделения Корганбай Кенгирского сельского округа.
2. Внести в административно-территориальное устройство Бухар-Жырауского района Карагандинской области следующие изменения:
1) упразднить Ботакаринский сельский округ, в связи с утратой им статуса населенного пункта с последующим исключением из учетных данных и включением его территории в административное подчинение селу Ботакара;
2) упразднить Суыксуский сельский округ, в связи с утратой им статуса населенного пункта с последующим исключением из учетных данных и включением его территории в административное подчинение селу Суыксу;
3) упразднить Акоринский сельский округ в связи с утратой им статуса населенного пункта с последующим исключением из учетных данных и включением его территории в административное подчинение селу Акоре;

4) елді мекен мәртебесін жоғалтуына байланысты соңынан деректерді есепке алудан шығара отырып және оның аумағын Қарақұдық селосының әкімшілік бағынысына қоса отырып Қарақұдық селолық округі таратылсын;
5) елді мекен мәртебесін жоғалтуына байланысты соңынан деректерді есепке алудан шығара отырып және оның аумағын Молодецкое селосының әкімшілік бағынысына қоса отырып Молодецкий селолық округі таратылсын.
3. Қарағанды облысының Нұра ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысына келесі өзгерістер енгізілсін:
елді мекен мәртебесін жоғалтуына байланысты соңынан деректерді есепке алудан шығара отырып және оның аумағын Сарыөзен селолық округінің Тікенекті селосының құрамына қоса отырып Жүкей селосы таратылсын.
4. Қарағанды облысының Шет ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысына келесі өзгерістер енгізілсін:
1) елді мекен мәртебесін жоғалтуына байланысты соңынан деректерді есепке алудан шығара отырып және оның аумағын Ақадыр кентінің әкімшілік бағынысына қоса отырып Подхоз қосалқы шаруашылығы таратылсын;
2) Ақжал кентінің әкімшілік-аумақтық бірлігінің құрамында орналасқан елді мекенге "Аяқши" атауы берілсін, есепке алу және тіркеу деректеріне қоса отырып ауыл санатына жатқызылсын.
5. Бірлескен қаулының және шешімнің орындалуын бақылау "Қарағанды облысы әкімінің орынбасарларын облыс өңірлеріне бекіту туралы" облыс әкімінің 2010 жылғы 26 ақпандағы N 21ө өкіміне сәйкес, облыс әкімінің орынбасарларына және облыстық мәслихаттың әлеуметтік-мәдени даму және тұрғындарды әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы "Қарағанды облысы Жезқазған қаласының, Бұқар жырау, Нұра және Шет аудандарының әкімшілік-аумақтық құрылысындағы өзгерістер туралы" Қарағанды облысы әкімдігі және Қарағанды облыстық мәслихатының бірлескен қаулысы мен шешімі алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өтісімен қолданысқа енеді.
Қарағанды облысының әкімі                  С. Ахметов
Сессия төрағасы                            А. Найзабеков
Облыстық мәслихаттың хатшысы               Б. Жұмабеков

4) упразднить Каракудукский сельский округ в связи с утратой им статуса населенного пункта с последующим исключением из учетных данных и включением его территории в административное подчинение селу Каракудук;
5) упразднить Молодецкий сельский округ в связи с утратой им статуса населенного пункта с последующим исключением из учетных данных и включением его территории в административное подчинение селу Молодецкое.
3. Внести в административно-территориальное устройство Нуринского района Карагандинской области следующие изменения:
упразднить село Жукей в связи с утратой им статуса населенного пункта с последующим исключением из учетных данных и включением его территории в состав села Ткенекты Сарыозенского сельского округа.
4. Внести в административно-территориальное устройство Шетского района Карагандинской области следующие изменения:
1) упразднить подсобное хозяйство Подхоз, в связи с утратой им статуса населенного пункта с последующим исключением из учетных данных и включением его территории в административное подчинение поселку Агадырь;
2) населенному пункту находящемуся в составе административно-территориальной единицы поселка Акжал дать название "Аякши" и отнести в категорию аула с включением в учетные и регистрационные данные.
5. Контроль за исполнением совместного постановления и решения возложить на заместителей акима области согласно распоряжению акима области от 26 февраля 2010 года N 21р "О закреплении заместителей акима Карагандинской области за регионами области" и постоянную комиссию областного маслихата по социально-культурному развитию и социальной защите населения.
6. Настоящее совместное постановление акимата Карагандинской области и решение Карагандинского областного маслихата "Об изменениях в административно-территориальном устройстве города Жезказган, Бухар-Жырауского, Нуринского и Шетского районов Карагандинской области" вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области                С. Ахметов
Председатель сессии                        А. Найзабеков
Секретарь маслихата                        Б. Жумабеков