Күндiзгi білім беру ұйымдарының оқушыларына қала ішіндегі қоғамдық көлiктерде (таксиден басқа) жол жүрулеріне жеңiлдiк беру туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2010 жылғы 16 сәуірдегі N 28/6 шешімі. Қарағанды облысы Теміртау қаласының Әділет басқармасында 2010 жылғы 19 мамырда N 8-3-104 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Теміртау қаласы мәслихаты аппаратының 2011 жылғы 26 сәуірдегі N 5-24/185 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Қарағанды облысы Теміртау қаласы мәслихаты аппаратының 2011.04.26 N 5-24/185 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шiлдедегi "Бiлiм туралы" Заңының 6 бабы 1 тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 7 шiлдедегi "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттiк жастар саясаты туралы" Заңының 6 бабы 4) тармақшасына сәйкес және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес келтіру мақсатында, Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШIМ ЕТТI:
1. Теміртау қаласының келесi санаттағы оқушыларына 2010 жылы қала iшiндегi қоғамдық көлiктерде (таксиден басқа) жүрулеріне жеңiлдiк белгiленсiн:
1) Теміртау қаласының жалпы бiлiм беретiн оқу орындарының бiрiншi сыныптан сегiзiншi сыныпқа дейiнгi сынып оқушыларына (жазғы кезеңді 2010 жылдың 1 маусымынан 31 тамызға дейiнгi аралықты есептемегенде) тегін жол жүру;
2) жалпы бiлiм беретiн оқу орындарының, кәсібі лицейлердің тоғызыншы сыныптан он бiрiншi сыныпқа дейiнгi сынып оқушыларына, колледждер оқушыларына (тоғызыншы сынып базасында оқитындарға, бірінші және екінші курс оқушыларына) тиісті тарифтің 50 % төлеу (жазғы кезеңді 2010 жылдың 1 маусымынан 31 тамызға дейiнгi аралықты есептемегенде);
3) кәсіби лицейлерде, колледждерде (он бiрiншi сынып базасында оқитын) және меншіктің барлық түріндегі жоғарғы оқу орындарының күндiз оқитын тұлғаларына тиісті тарифтің 50 % төлеу (жазғы кезеңді 2010 жылдың 1 маусымынан 31 тамызға дейiнгi аралықты есептемегенде).
2. Теміртау қалалық мәслихаттың 2010 жылғы 5 қаңтардағы N 24/4 "Күндiзгi білім беру ұйымдарының оқушыларына қала ішіндегі қоғамдық көлiктерде (таксиден басқа) жол жүрулеріне жеңiлдiк беру туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-3-92 тіркелген, "Теміртау" газетінің 2010 жылдың 24 ақпандағы N 8, "Зеркало" газетінің 2010 жылғы 17 ақпандағы N 7 жарияланған) шешімі күшін жойды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (төрағасы Владимир Павлович Дмитриев).

О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 16 апреля 2010 года N 28/6. Зарегистрировано Управлением юстиции города Темиртау Карагандинской области 19 мая 2010 года N 8-3-104. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо аппарата маслихата города Темиртау Карагандинской области от 26 апреля 2011 года № 5-24/185)
Сноска. Прекратило свое действие в связи с истечением срока - (письмо аппарата маслихата города Темиртау от 26.04.2011 № 5-24/185).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", подпунктом 4) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2004 года "О государственной молодежной политике в Республике Казахстан" и в целях приведения в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить на 2010 год льготный проезд на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) следующим категориям учащихся города Темиртау:
1) учащимся общеобразовательных учебных заведений города Темиртау с первого по восьмой классы включительно – бесплатный проезд (за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа 2010 года);
2) учащимся общеобразовательных учебных заведений, профессиональных лицеев с девятого по одиннадцатый классы, учащимся колледжей (на базе девятых классов с первого по второй курсы) с оплатой 50 % существующего тарифа (за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа 2010 года);
3) лицам, обучающимся в профессиональных лицеях, колледжах (на базе одиннадцатых классов) и в высших учебных заведениях очной формы обучения всех форм собственности, с оплатой 50 % существующего тарифа (за исключением летнего периода с 1 июня по 31 августа 2010 года).
2. Признать утратившим силу решение Темиртауского городского маслихата N 24/4 от 5 января 2010 года "О льготном проезде на внутригородском общественном транспорте (кроме такси) учащихся очной формы обучения" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 8-3-92, опубликовано в газете "Темиртау" от 24 февраля 2010 года N 8, "Зеркало" от 17 февраля 2010 года N 7).
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам бюджета (председатель Дмитриев Владимир Павлович).

4. Осы шешім оны ресми жариялаған күннен бастап қолданысқа енеді.
Сессия төрағасы                            Н. Жұманов
Мәслихат хатшысы                           А. Аркатов
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының білім беру,
дене шынықтыру және спорт бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
А.Д. Ахметов
22 сәуір 2010 жыл

4. Настоящее решение вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель сессии                        Н. Жуманов
Cекретарь маслихата                        А. Аркатов
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел образования,
физической культуры и спорта
города Темиртау"
А.Д. Ахметов
22 апреля 2010 года