Қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 21 желтоқсандағы "Қала аумағы мен Ақсу қаласының әкімшілік бағынысындағы елді мекендер құрылысының Ережесі туралы" N 26/5 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2010 жылғы 9 маусымдағы N 216/26 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 8 шілдеде N 12-2-147 тіркелген. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 20 ақпандағы N 199/28 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 20.02.2014 N 199/28 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Заңының 25-бабының 3 тармағы 3) тармақшасына сәйкес, Павлодар облысының әділет Департаментінің 2010 жылғы 13 сәуірдегі N 4-03/2663 ұсынысы негізінде, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2007 жылғы 21 желтоқсандағы N 26/5 шешімімен бекітілген қала аумағы мен Ақсу қаласының әкімшілік бағынысындағы елді мекендер құрылысының Ережесіне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 12-2-79 тіркелген, "Ақжол" - "Новый путь" газетінде 2008 жылдың 14 ақпанында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
Ереженің 1 тармағындағы "Ақсу қаласының сәулет - қала құрылыс кеңесі (бұдан әрі - Кеңес) – қаланың сәулет - қала құрылыс келбетін жақсарту мақсатында қала әкімдігімен құрылған консультативтік-кеңестік орган" деген сөздер алынып тасталсын;
Ереженің 6 тармағының 8) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтау және табиғи ресурстар мен олардың қоршаған ортаға тигізетін әсеріне байланысты шаруашылық және басқа да қызметті жүзеге асыру барысында қоршаған ортаны қорғау, қалпына келтіру және сақтау саласындағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді ұстану."
Ереженің 15 тармағы алынып тасталсын;
Ереженің 29 тармағы алынып тасталсын;
Ереженің 47 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Тапсырыс берушінің өтініші бойынша жергілікті атқарушы орган 8 жұмыс күнінен аспайтын мерзімде инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосу жөніндегі сәулет - жоспарлау тапсырмасы мен техникалық шарттарды береді.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) жаңа құрылыс үшін жер телімін (учаскені пайдалануға рұқсат) беру (кесу) туралы қала әкімдігінің қаулысы немесе қайта салу (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) үшін бар объектілерді өзгертуге рұқсат беру туралы қала әкімдігінің қаулысы;

О внесении изменений и дополнения в решение городского маслихата от 21 декабря 2007 года N 26/5 "О Правилах застройки территории города и населенных пунктов административного подчинения города Аксу"
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 9 июня 2010 года N 216/26. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 8 июля 2010 года N 12-2-147. Утратило силу решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 20 февраля 2014 года N 199/28
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 20.02.2014 N 199/28.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 3 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", на основании представления Департамента юстиции Павлодарской области от 13 апреля 2010 года N 4-03/2663 городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в Правила застройки территории города и населенных пунктов административного подчинения города Аксу, утвержденных решением Аксуского городского маслихата от 21 декабря 2007 года N 26/5 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 12-2-79, опубликованное в газете "Акжол" - "Новый путь" 14 февраля 2008 года) следующие изменения и дополнение:
в пункте 1 Правил исключить слова "архитектурно-градостроительный совет города Аксу (далее – Совет) – консультативно-совещательный орган, созданный акиматом города в целях улучшения архитектурно-градостроительного облика города";
подпункт 8) пункта 6 Правил изложить в новой редакции:
"Соблюдать требования законодательства Республики Казахстан по охране окружающей среды и иные нормативно-правовые акты, регулирующие отношения в области охраны, восстановления и сохранения окружающей среды при осуществлении хозяйственной и иной деятельности, связанной с использованием природных ресурсов и воздействием на окружающую среду";
пункт 15 Правил исключить;
пункт 29 Правил исключить;
пункт 47 Правил изложить в новой редакции:
"На основании заявления заказчика местный исполнительный орган, в срок, не превышающий 8 рабочих дней выдает архитектурно-планировочное задание и технические условия на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) постановление акимата города о предоставлении (прирезке) земельного участка (разрешение на использование участка) для нового строительства или постановление акимата города о разрешении на изменение существующих объектов для реконструкции (перепланировки, переоборудования);

2) жобалауға бекітілген тапсырма."
Ереженің 48 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету жөніндегі қызмет көрсетулерді жеткізушілер сұраныс алған күннен кейінгі 5 жұмыс күннің ішінде жергілікті атқарушы органға параметрлері және біріктіру орындары көрсетілген техникалық шарттарды береді, немесе берілмеуі жөнінде дәлелді бас тартумен жауап береді."
Ереженің 57 тармағы "сәулет және қала құрылысы органымен" деген сөздерден кейін "және қоршаған ортаны қорғау саласының өкілетті органымен" деген сөздермен толықтырылсын;
Ереженің 86 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"Қала әкімдігінің бар объектілерді өзгерту туралы қаулысы бар тұлғалар сәулет және қала салу бөліміне сәулеттік-жоспарлау тапсырмасын және қажет болған жағдайда техникалық шарттарды алу үшін өтініш береді.
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) жаңа құрылыс үшін жер телімін (бар учаскені пайдалануға рұқсат) беру (кесу) туралы қала әкімдігінің қаулысы немесе қайта салу (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) үшін бар объектілерді өзгертуге рұқсат беру туралы қала әкімдігінің қаулысы;
2) жобалауға бекітілген тапсырма."
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап он  күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік саясат, заңдылық және құқықтық тәртіп мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
Сессия төрағасы                            Г. Рубцов
Қалалық мәслихаттың хатшысы                М. Омарғалиев

2) утвержденное задание на проектирование";
пункт 48 Правил изложить в новой редакции:
"Поставщики услуг по инженерному и коммунальному обеспечению в течении 5 рабочих дней с момента получения запроса направляют в местный исполнительный орган технические условия с указанием параметров и места присоединения либо обоснованный отказ в выдаче";
пункт 57 Правил после слов "согласованный с органом архитектуры и градостроительства" дополнить словами "и с уполномоченным органом в области охраны окружающей среды";
пункт 86 Правил изложить в новой редакции:
"Лица, имеющие постановление акимата города на изменение существующего объекта, обращаются с заявлением в отдел архитектуры и градостроительства для получения архитектурно-планировочного задания и, в случае необходимости, технических условий.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1) постановление акимата города о предоставлении (прирезке) земельного участка (разрешение на использование имеющегося участка) или постановление акимата города о разрешении на изменение существующих объектов для реконструкции (перепланировки, переоборудования);
2) утвержденное задание на проектирование".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам социальной политики, законности и правопорядка городского маслихата.
Председатель сессии                        Г. Рубцов
Секретарь городского маслихата             М. Омаргалиев