2010 жылға арналған мүгедек балаларды үйде тәрбиелейтін және оқытатын отбасыларына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2010 жылғы 03 қыркүйектегі N 540/5 қаулысы. Павлодар облыстық Әділет департаментінде 2010 жылғы 30 қыркүйекте N 12-2-154 тіркелген. Күші жойылды - қолдану мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2011 жылғы 06 қаңтардағы N 1-34/8 хатымен)
Ескерту. Қолдану мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2011.01.06 N 1-34/8 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына, 29-бабы  7-тармағына сәйкес, мүгедек балаларды үйде тәрбиелейтін және оқытатын отбасыларына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қалалық бюджеттен әлеуметтік көмектің мынадай түрін көрсетуді қамтамасыз етсін:
үйде тәрбиелетін және оқитын мүгедек балалары бар ата-аналарға (заңды өкілдеріне) 2010 жылға Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты есе көлемінде тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек.
2. "Ақсу қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті органы болып белгіленсін.
3. Мыналар белгіленсін:
1) әлеуметтік көмек үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балалары бар ата-аналарға (заңды өкілдеріне) көрсетіледі;
2) үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балалары бар ата-аналарға (заңды өкілдеріне) ағымдағы тоқсанға арыз берген айынан бастап әлеуметтік көмек тағайындалады;
3) әлеуметтік көмек төлемін тоқтатуға әкелетін жағдай (мүгедек бала он сегіз жасқа толғанда, қайтыс болғанда, мүгедектіктен шығарғанда) болған айдан кейін келесі айдан бастап төлемақы жүргізу тоқталады.
4. Қала әкімдігінің 2010 жылғы 25 ақпандағы "Ақсу қаласында мүгедек балаларды үйде тәрбиеленетін және оқытатын отбасыларына жәрдемақы тағайындау және төлеу тәртібі туралы ережені бекіту туралы"  N 92/2 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2010 жылғы 2 сәуірде N 12-2-133 тіркелген, "Ақжол-Новый путь" қалалық газетінде 2010 жылғы 7 сәуірде N 57 жарияланған) күші жойылсын.

О социальной помощи семьям, воспитывающим и обучающим на дому детей-инвалидов, на 2010 год
Постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 03 сентября 2010 года N 540/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 сентября 2010 года N 12-2-154. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата города Аксу Павлодарской области от 06 января 2011 года N 1-34/8)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо акимата города Аксу Павлодарской области от 06.01.2011 N 1-34/8).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 2 статьи 11, пунктом 7 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", в целях оказания социальной помощи семьям, воспитывающим и обучающим на дому детей-инвалидов, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Обеспечить оказание следующего вида социальной помощи из городского бюджета:
ежеквартальную социальную помощь родителям (законным представителям), которые имеют детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, в размере шестикратного месячного расчетного показателя, установленного законодательством Республики Казахстан на 2010 год.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Аксу".
3. Установить, что:
1) социальная помощь оказывается родителям (законным представителям), которые имеют детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;
2) социальная помощь родителям (законным представителям), которые имеют детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, назначается с месяца обращения на текущий квартал;
3) при наступлении обстоятельств, влекущих прекращение выплаты социальной помощи (достижение ребенком-инвалидом возраста восемнадцати лет, смерть ребенка-инвалида, снятие инвалидности), выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили указанные обстоятельства.
4. Признать утратившим силу постановление акимата города от 25 февраля 2010 года N 92/2 "Об утверждении Правил о порядке назначения и выплаты пособия семьям, воспитывающим и обучающим на дому детей-инвалидов в городе Аксу" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 2 апреля 2010 года за N 12-2-133, опубликовано в городской газете "Акжол-Новый путь" от 7 апреля 2010 года, N 57).

5. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Е.М. Рахымжановқа жүктелсін.
Қала әкімі                                 О. Қайыргелдинов

5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
6. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима города Рахимжанова Е.М.
Аким города                                О. Каиргельдинов