Мүгедек балаларды үйде тәрбиелейтін және оқытатын отбасыларына 2011 жылға әлеуметтік көмек көрсету туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімдігінің 2010 жылғы 19 қарашадағы N 835/6 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2010 жылғы 20 желтоқсанда N 12-2-161 тіркелген. Күші жойылды - қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімі аппаратының 2014 жылғы 06 қазандағы N 1-22/1253 хатымен)
Ескерту. Күші жойылды - қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты (Павлодар облысы Ақсу қалалық әкімі аппаратының 06.10.2014 N 1-22/1253 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 11-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына, 29-бабы  7-тармағына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі "Білім туралы" Заңының 8-бабы 4-тармағына сәйкес, мүгедек балаларды үйде тәрбиелейтін және оқытатын отбасыларына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында, қала әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қалалық бюджеттен әлеуметтік көмектің мынадай түрін көрсетуді қамтамасыз етсін:
үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балалары бар ата-аналарға (заңды өкілдеріне) 2011 жылға Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты есе көлемінде тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек.
2. "Ақсу қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті органы болып белгіленсін.
3. Мыналар белгіленсін:
1) әлеуметтік көмек үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балалары бар ата-аналарға (заңды өкілдеріне) көрсетіледі;
2) үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балалары бар ата-аналарға (заңды өкілдеріне) ағымдағы тоқсанға арыз берген айынан бастап әлеуметтік көмек тағайындалады;
3) әлеуметтік көмек төлемін тоқтатуға әкелетін жағдай (мүгедек бала он сегіз жасқа толғанда, қайтыс болғанда, мүгедектіктен шығарғанда) болған айдан кейін келесі айдан бастап төлемақы жүргізу токталады.
4. Қала әкімдігінің осы қаулысы ол алғаш рет ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқық қатынастарына тарайды.
5. Қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Е.М. Рахымжановқа жүктелсін.
Қала әкімі                                 О. Қайыргелдинов

О социальной помощи семьям, воспитывающим и обучающим на дому детей-инвалидов, на 2011 год
Постановление акимата города Аксу Павлодарской области от 19 ноября 2010 года N 835/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 20 декабря 2010 года N 12-2-161. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима города Аксу Павлодарской области от 06 октября 2014 года N 1-22/1253)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима города Аксу Павлодарской области от 06.10.2014 N 1-22/1253).
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 3) пункта 2 статьи 11, пунктом 7 статьи 29 Закона Республике Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 8 Закона Республики Казахстан "Об образовании" от 27 июля 2007 года, в целях оказания социальной помощи семьям, воспитывающим и обучающим на дому детей-инвалидов, акимат города ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Обеспечить оказание следующего вида социальной помощи из городского бюджета:
ежеквартальную социальную помощь родителям (законным представителям), которые имеют детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, в размере шестикратного месячного расчетного показателя, установленного законодательством Республики Казахстан на 2011 год.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Аксу".
3. Установить, что:
1) социальная помощь оказывается родителям (законным представителям), которые имеют детей–инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому;
2) социальная помощь родителям (законным представителям), которые имеют детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому, назначается с месяца обращения на текущий квартал;
3) при наступлении обстоятельств, влекущих прекращение выплаты социальной помощи (достижение ребенком-инвалидом возраста восемнадцати лет, смерть ребенка-инвалида, снятие инвалидности), выплата прекращается с месяца, следующего за месяцем, в котором наступили указанные обстоятельства.
4. Настоящее постановление акимата города вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2011 года.
5. Контроль за исполнением постановления возложить на заместителя акима города Рахимжанова Е.М.
Аким города                                О. Каиргельдинов