2011-2013 жылдарға арналған Алматы қаласының бюджеті туралы
IV сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХХІV сессиясының 2010 жылғы 13 желтоқсандағы N 374 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2010 жылғы 29 желтоқсанда N 869 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2013 жылғы 12 қыркүйектегі N 176 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 12.09.2013 N 176 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 4 желтоқсан 2008 жылғы Бюджет кодексіне, 23 қаңтар 2001 жылғы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына сәйкес, ІV сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2011-2013 жылдарға арналған Алматы қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес мынадай көлемдерде бекітілсін, оның ішінде 2011 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 298 588 796 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 194 251 600 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 273 900 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 138 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 97 925 296 мың теңге;
2) шығындар – 314 700 887 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -50 000 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 50 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо –    7 376 855 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 7 376 855 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит – -23 438 946 мың теңге;
6) бюджет дефицитін пайдалану – 23 438 946 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.05.06 № 427 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.23 № 488 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен түсімдер есебінен құралады деп белгіленсін:
- жеке табыс салығынан;
- әлеуметтік салықтан;
- заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
- жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
- жер салығынан;
- заңды тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтан;
- жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтан;
- бірыңғай жер салығынан;
- Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өнімдеріне (оның ішінде араққа, әлсіз және күшті ликер-арақ бұйымдарына, шарапқа, коньякқа, сыраға) спирттің барлық түрлеріне берілген акциздерден;
- заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензиндерге (авиациялықты қоспағанда); заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отынына берілетін акциздерден;
- жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдерден;
- жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемнен;
- жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
- қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақыдан;
- жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымнан;
-жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алымнан;
- заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымнан;
- аукциондардан алынатын алымнан;
- жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алымнан;
- көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымнан;
- жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымнан;
- жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлемнен;
- тіркелген салықтан;
- мемлекеттік баждан.

О бюджете города Алматы на 2011 - 2013 годы
Решение XXXIV-й сессии маслихата города Алматы IV-го созыва от 13 декабря 2010 года N 374. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 29 декабря 2010 года за N 869. Утратило силу решением маслихата города Алматы от 12 сентября 2013 года № 176
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Алматы V-го созыва от 12.09.2013 № 176 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» маслихат города Алматы IV-го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2011 - 2013 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2011 год в следующих объемах:
1) доходы – 298 588 796 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 194 251 600 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 273 900 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 138 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 97 925 296 тысяч тенге;
2) затраты – 314 700 887 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 50 000 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 50 000 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 7 376 855 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 7 376 855 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета - -23 438 946 тысяч тенге;
6) использование дефицита бюджета – 23 438 946 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 06.05.2011 № 427 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011); от 23.11.2011 № 488 (вводится в действие с 01.01.2011).
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
- индивидуального подоходного налога;
- социального налога;
- налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
- налога на имущество физических лиц;
- земельного налога;
- налога на транспортные средства с юридических лиц;
- налога на транспортные средства с физических лиц;
- единого земельного налога;
- акцизов на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан (в том числе на водку, слабоградусные и крепкие ликероводочные изделия, вина, коньяк, пиво), на все виды спирта;
- акцизов на бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды; на дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
- платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
- платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения;
- платы за пользование земельными участками;
- платы за эмиссии в окружающую среду;
- сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
- лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
- сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
- сбора с аукционов;
- сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
- сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
- сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
- платы за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
- фиксированного налога;
- государственной пошлины.

3. Сонымен қатар, Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер мен негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
- коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдерінен;
- коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлесіне кірістерден;
- коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістерден;
- заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылардан;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдерден;
- бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуынан;
- жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдерден;
- жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
- жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемдерден;
сондай-ақ мына сияқты кіріс көздерінен:
- заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу толық Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне аударылады деп белгіленсін.
5. 2011 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемдері 48 639 909 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізіліп тұрады.
6. Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру қалалық бюджетте 3 049 093 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.05.06 № 427 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.23 № 488 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
7. Қорғаныс шығындары 620 576 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.03.10 N 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.05.06 № 427 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
8.Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-түзету қызметтері жөніндегі шығындарды қаржыландыру 9 700 940 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.23 № 488 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
- части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
- доходов на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности;
- доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности;
- вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам;
- от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
- других неналоговых поступлений в местный бюджет;
- от продажи земельных участков;
- платы за продажу права аренды земельных участков;
а также таких доходных источников, как:
- погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, поступления от продажи основного капитала, погашение бюджетных кредитов, зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2011 год в сумме 48 639 909 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города ассигнования на государственные услуги общего характера в сумме 3 049 093 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 06.05.2011 № 427 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011); от 23.11.2011 № 488 (вводится в действие с 01.01.2011).
7. Утвердить расходы на оборону в размере 620 576 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 06.05.2011 № 427 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011).
8. Утвердить ассигнования на расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 9 700 940 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011); от 23.11.2011 № 488 (вводится в действие с 01.01.2011).

9. Білім беруді қаржыландыру 53 143 463 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.05.06 № 427 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.23 № 488 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
10. Денсаулық сақтауды қаржыландыру 34 495 852 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.05.06 № 427 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.23 № 488 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
11. Әлеуметтік көмек пен әлеуметтік қамтуды қаржыландыру 8 483 740 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.05.06 № 427 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты қаржыландыру 43 008 634 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.05.06 № 427 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.23 № 488 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
13. Мәдениетті, спорт пен туризмді, ақпараттық кеңістікті қаржыландыру 23 748 007 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.05.06 № 427 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.23 № 488 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
14. Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалануды қаржыландыру 12 558 334 мың теңге сомасында бекітілсін.

9. Утвердить ассигнования на образование в сумме 53 143 463 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 06.05.2011 № 427 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011); от 23.11.2011 № 488 (вводится в действие с 01.01.2011).
10. Утвердить ассигнования на здравоохранение в сумме 34 495  852 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 06.05.2011 № 427 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011); от 23.11.2011 № 488 (вводится в действие с 01.01.2011).
11. Утвердить ассигнования на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 8 483 740 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 06.05.2011 № 427 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011) .
12. Утвердить ассигнования на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 43 008 634 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 06.05.2011 № 427 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011); от 23.11.2011 № 488 (вводится в действие с 01.01.2011).
13. Утвердить ассигнования на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 23 748 007 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 06.05.2011 № 427 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011); от 23.11.2011 № 488 (вводится в действие с 01.01.2011).
14. Утвердить ассигнования на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 12 558 334 тысяч тенге.

Ескерту. 14 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.23 № 488 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
15. Ауыл шаруашылығын, су, орман, балық шаруашылықтарын, ерекше қорғалатын табиғи аймақтарды, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғауды, жер қатынастарын қаржыландыру 4 328 280 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.05.06 № 427 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
16. Өнеркәсіпті, сәулеттік, қалақұрылысы және құрылыс қызметтерін қаржыландыру 737 848 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
17. Көлік пен коммуникацияны қаржыландыру 60 950 005 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.05.06 № 427 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.23 № 488 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
18. Басқа да шығындарды қаржыландыру 14 397 338 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.03.10 № 412 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.05.06 № 427 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.07.08 № 453 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.10.20 № 484 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.11.23 № 488 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен.
19. Жергілікті атқарушы органдардың борышын өтеуге және қызмет көрсетуге 2 598 504 мың теңге сомасында қаражат бекітілсін.
20. Қала әкімінің резерві 4 350 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011); от 23.11.2011 № 488 (вводится в действие с 01.01.2011).
15. Утвердить ассигнования на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 4 328 280 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 06.05.2011 № 427 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011) .
16. Утвердить ассигнования на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 737 848 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011) .
17. Утвердить ассигнования на транспорт и коммуникацию в сумме  60 950 005 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 06.05.2011 № 427 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011); от 23.11.2011 № 488 (вводится в действие с 01.01.2011).
18. Утвердить ассигнования на прочие расходы в сумме 14 397 338  тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011); от 10.03.2011 № 412 (вводится в действие с 01.01.2011); от 06.05.2011 № 427 (вводится в действие с 01.01.2011); от 08.07.2011 № 453 (вводится в действие с 01.01.2011); от 20.10.2011 № 484 (вводится в действие с 01.01.2011); от 23.11.2011 № 488 (вводится в действие с 01.01.2011).
19. Утвердить средства в сумме 2 598 504 тысяч тенге на погашение и обслуживание долга местных исполнительных органов.
20. Утвердить резерв акима города в сумме 4 350 000 тысяч тенге.

Ескерту. 20 тармаққа өзгерту енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2011.01.18 N 394 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді); 2011.05.06 № 427 (2011.01.01 бастап қолданысқа енеді) шешімдерімен
21. 2011 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
22. Алматы қаласы бойынша Салық департаменті белгіленген салықтардың, салықтық емес түсімдердің және басқа да міндетті төлемдердің бюджетке уақытылы және толық түсуін қамтамасыз етсін.

Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.01.2011 № 394 (вводится в действие с 01.01.2011)); от 06.05.2011 № 427 (вводится в действие с 01.01.2011)) .
21. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2011 год, не подлежащих секвестру, согласно приложению № 4.
22. Налоговому департаменту по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет, предусмотренных налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.

012
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
607 187
V. Бюджеттік профицит
1 204 604
VI. Бюджет профицитін пайдалану
-1 204 604
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының
XXXІV сессиясының төрағасы              О. Печеник
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                    Т. Мұқашев
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихаты XXXIV сессиясының
2010 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 374 шешіміне 4 қосымша
2011 жылға арналған жергілікті бюджетті
орындау процесінде секвестрлеуге
жатпайтын жергілікті бюджеттік
бағдарламалар тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті ескермегенде, халыққа амбулаториялық-емханалық көмекті көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
Туберкулезбен, жұқпалы, психикалық аурулардан және психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖИТС індетінің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Шұғыл жағдайларда ауыр халдегі адамдарды дәрiгерлiк көмек көрсететiн жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына жеткiзудi ұйымдастыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Бүйрек функциясының жеткіліксіздігі бар науқастарды және бүйректі транспланттаудан кейінгі науқастарды амбулаторлық деңгейде дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының
XXXІV сессиясының төрағасы              О. Печеник
IV сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                    Т. Мұқашев

012
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
607 187
V. Профицит бюджета
1 204 604
VI. Использование профицита бюджета
-1 204 604
Председатель XXXIV сессии
маслихата города Алматы
IV-го созыва                         О. Печеник
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва           Т. Мукашев
Приложение 4
к решению XXXIV-й сессии
маслихата города Алматы IV-го созыва
от 13 декабря 2010 года № 374
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
местного бюджета на 2011 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными, психическими заболеваниями и расстройствами
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью и больных после трансплантации почек лекарственными средствами на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Председатель XXXIV сессии
маслихата города Алматы
IV-го созыва                         О. Печеник
Секретарь маслихата
города Алматы IV-го созыва           Т. Мукашев