"2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 23/2-ІV шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха аудандық мәслихатының 2010 жылғы 24 мамырдағы N 29/2-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Шемонаиха аудандық әділет басқармасында 2010 жылғы 10 маусымда N 5-19-121 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Шемонаиха аудандық мәслихатының 2011 жылғы 14 сәуірдегі № 73 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Шемонаиха аудандық мәслихатының 2011.04.14 № 73 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-ІV Бюджет кодексінің 109–бабының 5-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148-II Қазақстан Республикасы Заңының 6–бабы 1-тармағы 1)–тармақшасына, «2010-2012 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2009 жылғы 21 желтоқсандағы № 17/222–IV шешіміне өзгерістер енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 17 мамырдағы № 21/269–IV шешімінесәйкес (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 26 мамырда № 2531 тіркелген), Шемонаиха аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2010 – 2012 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Шемонаиха аудандық мәслихатының 2009 жылғы 25 желтоқсандағы № 23/2-IV шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5-19-111 тіркелген, «Уба-Информ» газетінде 2010 жылы 15 қаңтарда № 3 санында жарияланды) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. 2010-2012 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2010 жылға 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 2 336 110 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 798 011 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 89 634 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 18 118 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 1 430 347 мың теңге;
2) шығындар – 2 291 741,9 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру – 4 451 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 451 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 71 219 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 71 219 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 31301,9 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 31301,9 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений в решение от 25 декабря 2009 года № 23/2-IV "О районном бюджете на 2010-2012 годы"
Решение Шемонаихинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 мая 2010 года N 29/2-IV. Зарегистрировано Управлением юстиции Шемонаихинского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 10 июня 2010 года за N 5-19-121. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 14 апреля 2011 года № 73)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо Шемонаихинского районного маслихата от 14.04.2011 № 73).
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148-II «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 17 мая 2010 года № 21/269-IV «О внесении изменений в решение от 21 декабря 2009 года № 17/222-IV «Об областном бюджете на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 26 мая 2010 года за № 2531), Шемонаихинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шемонаихинского районного маслихата от 25 декабря 2009 года № 23/2-IV «О районном бюджете на 2010-2012 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-19-111, опубликовано в газете «Уба-Информ» от 15 января 2010 года № 3) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2010-2012 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2010 год в следующих объемах согласно приложению 1:
1) доходы – 2 336 110 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 798 011 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 89 634 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 18 118 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 430 347 тысяч тенге;
2) затраты – 2 291 741,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 4 451 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 451 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 71 219 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 71 219 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 31301,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 31301,9 тысяч тенге в том числе:

57486
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
196365
2
Әлеуметтiк көмек
174715
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
174715
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
44275
004
Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет және спорт мамандарына отын алуға әлеуметтiк көмек көрсету
4236
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
11950
006
Тұрғын үй көмегi
11500
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
34102
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4856
014
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
20092
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы беру
3656
017
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарымен, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуімен қамтамасыз ету
2307
019
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы елдері бойынша, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жол жүруін, сондай-ақ оларға және олармен бірге жүретін адамдарға Мәскеу, Астана қалаларында мерекелік іс-шараларға қатысуы үшін тамақтануына, тұруына, жол жүруіне арналған шығыстарын төлеуді қамтамасыз ету
3837
020
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 65 жылдығына орай Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ оларға теңестірілген, оның ішінде майдандағы армия құрамына кірмеген, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 3 қыркүйек аралығындағы кезеңде әскери бөлімшелерде, мекемелерде, әскери-оқу орындарында әскери қызметтен өткен, запасқа босатылған (отставка), «1941-1945 жж. Ұлы Отан соғысында Германияны жеңгенi үшiн» медалімен немесе «Жапонияны жеңгені үшін» медалімен марапатталған әскери қызметшілерге, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда кемінде алты ай жұмыс істеген (қызметте болған) адамдарға біржолғы материалдық көмек төлеу
33904
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
21650
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
21650
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20684
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
966
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

57486
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
196365
2
Социальная помощь
174715
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
174715
002
Программа занятости
44275
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры и спорта в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
4236
005
Государственная адресная социальная помощь
11950
006
Жилищная помощь
11500
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34102
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
4856
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
20092
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
3656
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2307
019
Обеспечение проезда участникам и инвалидам Великой Отечественной войны по странам Содружества Независимых Государств, по территории Республики Казахстан, а также оплаты им и сопровождающим их лицам расходов на питание, проживание, проезд для участия в праздничных мероприятиях в городах Москва, Астана к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
3837
020
Выплата единовременной материальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным к ним, военнослужащим, в том числе уволенным в запас (отставку), проходившим военную службу в период с 22 июня 1941 года по 3 сентября 1945 года в воинских частях, учреждениях, в военно-учебных заведениях, не входивших в состав действующей армии, награжденным медалью «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 гг.» или медалью «За победу над Японией», проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев в тылу в годы Великой Отечественной войны к 65-летию Победы в Великой Отечественной войне
33904
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
21650
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
21650
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
20684
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
966
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

300
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
55111
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) мәдениет және тiлдердi дамыту бөлiмi
37010
001
Жергілікті деңгейде мәдениет және тiлдердi дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7179
004
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде мәдениет объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
29831
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) iшкi саясат бөлiмi
11182
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9188
003
Жастар саясаты саласындағы өңірлік бағдарламаларды iске асыру
1994
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) дене шынықтыру және спорт бөлiмi
6919
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6919
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
40709
1
Ауыл шаруашылығы
23612
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
629
099
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру
629
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
12494
010
Ауыл шаруашылығы объектілерінің дамуы
12494
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
10489
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9925
004
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
564
6
Жер қатынастары
5809
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
5809
001
Аудан (облыстық маңызы бар) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5809
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
11288
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
11288
013
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізу
11288
11
Өнеркәсiп, сәулет,қала құрылысы және құрылыс қызметi
40406
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi
40406
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
40406
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

300
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
55111
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
37010
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
7179
004
Капитальный, текущий ремонт объектов культуры в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
29831
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11182
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9188
003
Реализация региональных программ в сфере молодежной политики
1994
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
6919
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
6919
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
40709
1
Сельское хозяйство
23612
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
629
099
Реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
629
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
12494
010
Развитие объектов сельского хозяйства
12494
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
10489
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
9925
004
Материально-техническое оснащение государственных органов
564
6
Земельные отношения
5809
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
5809
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
5809
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
11288
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
11288
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
11288
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40406
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
40406
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
40406
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

7906
013
Аудандық (облыстық маңызы бар) қалалардың, кенттердің және басқа да ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын, аудан аумақтарын қала құрылыстық дамыту сұлбаларын әзірлеу
32500
12
Көлiк және коммуникациялар
247016,5
1
Автомобиль көлiгi
177154
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмi аппараты
5952
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда (селоларда), ауылдық (селолық) округтерде автомобиль жолдарының қызмет етуiн қамтамасыз ету
5952
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
171202
023
Автомобиль жолдарының жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету
171202
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы басқа да қызмет көрсетулер
69862,5
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмi аппараты
28664,5
020
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде елді мекендер жолдарын жөндеу және ұстау
28664,5
458
Аудан (облыстық маңызы бар қала) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
41198
008
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, қала және елді мекендердің көшелерін жөндеуге және ұстауға
41198
13
Басқалар
28427
3
Кәсіпкерлік қызметін қолдау және бәсекелестікті қорғау
5170
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қала) кәсіпкерлік бөлімі
5170
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5170
9
Басқалар
23257
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлiмi
16467
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергiлiктi атқарушы органының резервi
16467
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары бөлiмi
6790
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлiгi және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6790
15
Трансферттер
67779,4
1
Трансферттер
67779,4
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
67779,4
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
8485,4
020
Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
54762
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

7906
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
32500
12
Транспорт и коммуникации
247016,5
1
Автомобильный транспорт
177154
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
5952
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, аулах (селах), аульных (сельских) округах
5952
458
Отдел жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
171202
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
171202
9
Прочие услуги в сфере транспорта и
коммуникаций
69862,5
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
28664,5
020
Ремонт и содержание автомобильных дорог населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
28664,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
41198
008
Ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения, улиц городов и населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
41198
13
Прочие
28427
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5170
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
5170
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
5170
9
Прочие
23257
452
Отдел финансов района (города областного значения)
16467
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
16467
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6790
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
6790
15
Трансферты
67779,4
1
Трансферты
67779,4
452
Отдел финансов района (города областного значения)
67779,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
8485,4
020
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
54762
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий